triomfstemming IN ITALIE'S KAMER. Decreten inzake stichting Imperium eenstemmig goedgekeurd. Starhemberg Rome. naar Laaiende geestdrift. MUSSOLINI WIL VREDE VOLKENBONDSPACT- HERVORMING HITLER ONTBOOD DEN BRITSCHEN GEZANT. JODEN ONTVLUCHTEN OUD-JERUSALEM. de massa-yergiftiging in „Wij verheffen tot staatswet de plechtige beslissingen van het fascistische volk." HET STATUUT VAN ETHIOPIE. Mits men niet aan de vruchten der overwinning raakt. Welk gevaar sanctie-verscherping zou beteekenen voor Europa. CHILEENSCH INITIATIEF HEEFT RESULTAAT. A m Voorstel tot opheffing der sancties HOEVEEL KATHOLIEKEN TELT ABESSYNIE „VICTOR EMANUEL, DOOR DE GENADE GODS KEIZER".. ABESSIJNSCHE REGEERING 350 K.M. VAN ADDIS ABEBA EEN DUM-DUM-FLATER. Een onderhoud over Eden's vragenlijst. BRITSCH SCHIP VERDWENEN. Kolonel Adam secr.-generaal van het Vaderlandsche Front, afgetreden. Wordt het tot zeeroover verklaard FOEDERMAYER MINISTER VAN LANDBOUW. LORD ALLENBY. f Bekende figuur uit den wereldoorlog. Consult te Genève tusschen Eden, Avenol en de Madariaga. HET LEK IN ENGELANDS BEGROOTING. Baldwin pleit met klem voor collectieve veiligheid. Genève, 14 Mei. (D. n. b.) De besprekingen, die de Britsche minister van l^uitenlandsche zaken heden met den secretaris-generaal van den volkenbond, Avenol en den Spaan, schen gedelegeerde de Madariaga voert, hebben, naar verluidt, betrek king op de kwestie van de hervorming van den volkenbond. Verwacht, dat in heel Palestina de staat van beleg zal worden afgekondigd. STAATSGEBEURTENIS' NICARAGUA. IN Minister Thomas verklaart geen enkele mededeeling te hebben verstrekt. HAMAMATSU. Reeds vijftig personen om het leven gekomen. HET A.S. BEWIND-BLUM. De Fransche communisten nemen er niet aan deel. IN een buitengewone zitting heeft de Italiaansche kamer gisteren de decreten betreffende de annexatie van Abessynië en de instelling van een fascistisch keizerrijk aangenomen. Mussolini legde achtereenvolgens de decreten aan de kamer voor, waarop alle 308 afgevaardigden, nadat een ter stond benoemde commissie er rapport over had uitgebracht, de decreten goedkeurden. De zitting kenmerkte zich van het begin tot het einde door een laaiende geestdrift. 14 Mei. (R.O.) De Italiaansche *am<!r ia vandaag in buitengewone zitting 'jeShgekomen voor de ratififcatie van de decreten betreffende de annexatie van Abes- ®yiüë en de ^«toning- van een fascistisch kei- Duce werd bij zijn komst met luide toe- behingen ontvangen en sprak, nadat het g63uich was bedaard, de formule uit, waar de het eerste decreet betreffende de in- filing van het Imperium werd ingediend. Vervolgens las de voorzitter der kamer J®der het applaus van de vergadering den bt van het decreet voor, waarna onmid- öelIÜk een commissie werd benoemd, om rap- brt nit te brengen over het decreet. In af- Wa°hting van dit rapport werd de zitting ge dorst. .A?a hervatting van de zitting, nam Mus- llnl het woord en legde voor de kamer een !eer korte verklaring af, welke eindigde met e volgende woorden: -Wij verheffen tot staatswet de plechtige besluiten van het fascistische volk. Nieuwe toejuichingen zetten aan deze ver klaring van den Duce kracht bij. De voorzitter schorste hierop wederom de Zitting voor den duur van tien minuten, waarop* de debatten aanvingen en de voorzit ter het woord verleende aan den rapporteur der cgmmisaie van onderzoek, den atgevaar- Delcroix, die o.a. verklaarde, dat geen °0rbehoud de definitieve en plechtige van a" "vJerzwakken. welke het gevolg is -Hid Itahaansche overwinning en tezelf dertijd een voorwaarde voor den vrede, wel- ,™,I"en nLiet dient met huichelarij en dralen, cn öoor "et doorhakken van den knoop door middel van de lictorenbijl. De kamer juichte de rede levendig toe. De Duce diende vervolgens de tweede ont- Werp-wet in betreffende de benoeming van maarschalk Badoglio tot onder-koning van Abessynië. De kamer benoemde opnieuw een commis- 'e en schorste zich opnieuw, om de com mie gelegenbeid te geven, haar rapport °P te steiien. de°va ClC f ting wederom was heropend, hield siasf Delcroix opnieuw een enthou- ondPlredevoering, welke herhaaldelijk werd uerbrokea do£)r toejuichingen aan het ff8 Van den koning, den Duce en het leger. e Voorzitter van de kamer diende ten- oi°tte een voorstel in, in de zaal van de kamer een bronzen gedenkplaat te doen aan brengen met de volgende inscriptie: „Op den 9den Mei in het 14de jaar der fas cistische jaartelling stichtte Benito Mussolini het imperium". Dit voorstel werd begroet met stormachtige toe juich tingen van de zijde van de regeerings- ^en, de afgevaardigden en het publiek op de tribune. In zijn rede verklaarde de kamervoorzitter O-8-.: Italië, met he.t geweer aan den voet, feft reeds zijn strijdfront gewijzigd. Laat memand het vredes- en beschavingswerk, dat tvij hebben ondernomen, verstoren". Nierop werden de ingediende decreten in keime stemming gebracht, jj, eerste, die zijn stem uitbracht, was de .Ce- die opnieuw stormachtig werd toege juicht. De stemming had tot resultaat, dat alle 08 afgevaardigden zich voor goedkeuring mtspraken. De Duce verliet hierop onder het gejuich van aiie aanwezigen de zaal. De zitting was hiermede geëindigd. LONDEN, 14 Mei. (R. O.) Op een in het la- ~6rhuis gestelde vraag heeft sir John Simon, fens Baldwin geantwoord, dat de eenige ^6randeringen in het statuut van Abessynië, j°Qr <je Britsche regeering dusver erkend het w11 is, dat een groot gedeelte van het rijk mi- is bezet. ^irnon antwoordde verder ontkennend op e Vraag, of de regeering van meening is. dat het prijsgeven door den negus van de lei- d'ng der mfcpn neerkomt op troonsafstand, 0£ belet, dat de negus nog als het hoofd van souvereinen staat wordt erkend. -Miss Rathbone, onafhankelijke en Mander, hberaal interpelleerden over de sancties; de f'ste vroeg, of de sancties stipt werden toe gepast zoowel door de Britsche onderdanen f door de andere volkenbondsstaten, de an- ^re wilde weten, of de volkenbond geen plan ben heeft tot blokkade van de Italiaansche fsten. Simon antwoordde, dat de Britsche regee- l'itlg loyaal de sancties toepast en erop rekent, dat de andere volkenbondsstaten zulks even eens doen; over blokkade van de Italiaansche heten heeft noch de coordinatie-commissie, hoch de commissie van achttien ooit gespro- PARIJS, 15 Mei (HAVAS). In een inter view, hetwelk de „Matin" met Mussolini had, verklaarde deze: „Niemand ter wereld kan eraan twijfelen, of het Italiaansche volk hartstochtelijk den vrede wenscht, welken het noodig heeft om zijn werk te voltooien. Ik wil den vrede en wil ervoor werken, doch, indien men ons de vruchten van onze overwinning, welke we met zooveel opoffe ring hebben behaald, wil ontrukken, zal men ons bereid vinden tot allen tegenstand." Mussolini keerde zich vervolgens tegen de critiek op de Italiaannche mataregelen in Abessynië en tegen de sancties: „Ik beklaag mij niet over deze dingen, die het Italiaansche volk galvaniseerden en ons een volledige overwinning en het imperium bezorgden. Op het oogenblik is Abessynië onherroepelijk en geheel Italiaansch." Mussolini wees vervolgens op het „humaan" karakter van de Italiaansche actie in het doel, dat men nastreeft en vervolgde: „Hoe kan Frankrijk, het volk van intelli gentie en intuïtie, dit niet begrijpen? Morgen zullen in Frankrijk mannen aan de macht komen, die steeds den vrede hebben gediend en ik twijfel er niet aan, of zij zullen beginnen met ons den vrede te laten. Ik heb vertrouwen in hen." Toen de interviewer Mussolini herinnerde aan zijn woorden van September, dat mili taire sancties het gevaar van een omvorming van de kaart van Europa in zich droegen, zeide hij: „Wat ik toen zeide over militaire sancties, zeg ik thans voor verscherping van de economische". Tot slot verklaarde de duce: „Onherroepe lijk. Herhaal dit en herhaal het nogmaals. Geheel Europa moet dit woord hooren, dezen kreet van een geheel volk, dat zijn imperium wil en zal weten te verdedigen, als het moet morgen, met al zijn moed en al zijn kracht. Vi- <?&■-■<.>*■■■■ k officieel op agenda van com missie van 18. GENèVE, 14 Mei (D.N.B.) De voorzitter van de sanctie-commissie heeft op het schrij ven van den Chileenschen volkenbondsver tegenwoordiger, waarin om opheffing van de sancties werd gevraagd, geantwoord, dat hij het schrijven zal voorleggen aan de commis sie van dertien, als deze haar eerstvolgende zitting houdt, opdat het door de daarin ver tegenwoordigde regeeringen besproken kan worden. Daar echter de volkenbondsraad in zijn resolutie van 12 Mei heeft besloten, dat de door de volkenbondsleden gemeenschappe lijk getroffen maatregelen tot de volgende raadszitting ongewijzigd zullen blijven, dient ook de bijeenkomst van de commissie van achttien tot dat tijdstip te worden uitgesteld. Het Chileensche initiatief heeft echter toch tot resultaat gehad, dat de opheffing der sancties thans officieel op de agenda van de commissie van achttien staat. Uit een statistiek over het vicariaat Abes synië, welke wij ontleenen aan het Meinum mer van „St. Vincentius a Paulo", tijdschrift der Paters Lazaristen, blijkt: Op 3 millioen inwoners zijn er ongeveer 2500 katholieken. Meer dan de helft behoort tot den stam der Irobs. Reeds bekeerd onder Mgr. de Jacobis: 1.170 katholieken, met als hoofdstatie Alitiëna. Goeala, eveneens gesticht door Mgr. Ja cobis telt 159 katholieken. Eenige plaatsjes in den omtrek, bediend door inlandsche secu Here priesters: Mai-Berazio, Biéra, Aïga, Ao, tellen samen 984 katholieken. Kerker bij Gondar telt 23 katholieken. Dessle: 25 katholieken. Mendida telt samen met die bij Addis Abeba tot de kapel der Lazaristen behoorend: 90 katholieken. Er zfln thans in het vicariaat: 11 Laza risten, waarvan twee inlandsche; 17 secuUere priesters, alle inlandsche; 1 monnik, 4 Doch ters der Liefde en 20 inlandsche zusters van het H. Hart van Maria. ROME, 13 Mei. (D.N.B.) Krachtens een verordening van het Italiaansche ministerie van Justitie moeten van nu af alle juridische bescheiden beginnen met de formule: „In naam van Zijne Majesteit, Victor Emanuel III, door de genade Gods en den wil des volks Koning van Italië en keizer van Abessynië" LONDEN, 14 Mei. (D.N.B.) Naar uit Khar toem wordt vernomen, schijnt in Gore, de hoofdstad van westelijk Abessynië, ongeveer 350 K.M. ten Zuid-Westen van Addis Abeba, de Abessynische regeering verblijf te houden. Na de vlucht van den negus hebben ver scheidene ministers zich hierheen begeven en de staatsarchieven daarheen meegenomen. De stad telt ongeveer 4000 inwoners. Vol gens een mededeeling van den Britschen con- Een overzicht van de plechtige opening van de Internationale Katholieke Perstentoonstelling in de groote aula van het expositie gebouw. De H. Vader leest gezeten typ den rijk bewerkten zetel, Hem door de 600 arbeiders, die aan de inrichting der tentoonstelling hebben gewerkt, geschonken, Zijn openingstoespraak voor. sul voor dit gebied, kapitein Erskie, is hier alles rustig. De poUtie is versterkt met elemen ten uit het leger en de gewapende benden, welke voornamelijk verantwoordelijk zijn voor de ongeregeldheden in de hoofdstad, worden opgevangen en ontwapend. Voor een deel keeren de mannen, die in deze streek thuis hooren, terug, om het werk op de akkers te hervatten. ASMARA, 14 Mei. (D.N.B.). Uit Addis Abeba wordt gemeld, dat de Italianen ernstig werken aan de moderniseering van de oude Abessynische hoofdstad om hier het middelpunt te maken voor hun nieuwe ge schapen Oost-Afrikaansch rijk. De civiele gouverneur Bottai werkt op de eerste plaats aan reorganisatie van het ge zondheidswezen, waarna het verkeer zal volgen. Daarna zal een plan tot kanaliseering worden uitgevoerd. Tot beveiliging van deze reorganisatie wordt een betrouwbare politie gevormd. De correspondent van de „Times" te Ge- nève meldt, dat de Italiaansche regeering poogt, het document, waarin de Britsche re geering van de fabrikatie van dum-dum-ko- gels beschuldigd wordt, in te trekken, wijl het duidelijk geworden is, dat ItaUë daar mede een grooten flater heeft begaan. Het antwoord van Groot-Brittannië is ech ter in dien tusschentjjd aan den secretaris generaal van den volkenbond overhandigd. BERLIJN, 14 Mei (R.O.) Hitier heeft heden ochtend den Britschen gezant te Berlijn, sir Eric Phipps verzocht, bij hem te komen voor een bespreking, waarbij ook minister von Neu- rath tegenwoordig zou zijn. De gezant heeft aan deze uitnoodiging ge volg gegeven en Hitier heeft met hem het Britsche memorandum besproken. Het Duitsche nieuwsbureau publiceert het volgende officieele communiqué nopens dit bezoek van sir Eric Phipps aan Hitier: „Rijkskanselier Hitier heeft hedenmorgen, in tegenwoordigheid van den minister van buitenlandsche zaken, von Neurath, den Brit schen ambassadeur sir Eric Phipps ontvangen. Dit bezoek was verleden week afgesproken in verband met de overhandiging van de Brit sche vragenlijst". Tot beter begrip van dit communiqué zij er aan herinnerd, dat de Britsche vragenlijst op 7 Mei door sir Eric Phipps aan von Neurath is overhandigd. Hitler was toen niet te Ber lijn aanwezig. Afgesproken werd, dat Hitier na zijn terugkomst te Berlijn sir Eric Phipps zou ontvangen, die hem persoonlijk van het Britsche document in kennis zou stellen en zich hierover met hem zou onderhouden. Tot dusver zijn over dit onderhoud nog geen nadere mededeelingen gedaan. LONDEN, 15 Mei. (R.O.). Sedert een maand wordt de trawler „Girlpat", welke thuishoort te Grimsby, vermist. Óp 3 April kwam het schip te Dover aan. De bevel voerder ging aan land, doch toen hij weer naar het schip terugkeerde, was dit verdwe nen. V Gedurende veertien dagen vernamen de eigenaars niets en Woensdag j.l. werd ver nomen, dat het schip de haven van Carcu- bion in Spanje had aangedaan. Het schip was daarna weer op geheimzinnige wij ze verdwenen, zonder de gewone formaliteiten. Men vermoedt, dat.de bemanning zich van het schip heeft meester gemaakt en voor eigen rekening vaart. Het is mogelijk, dat het schip tot „piraat" wordt verklaard, hetgeen de laatste eeuw niet meer is geschied. ATHENE, 14 Mei (R. O.) Een Grieksch militair vliegtuig is nabij het vliegveld Tatoi neergestort. De beide inzittende vlieger-offi cieren werden gedood, WEENEN, 14 Mei. (R. O.) De portefeuille van landbouw in de nieuwe regeering is opgedragen aan oud-minister Foedermayer (Christ.- sociaal.) Geen enkele vertegenwoordiger der „Groot Duitschers" heeft in de nieuwe regeering zitting. Prins Starhemberg vertrekt vanavond naar Rome. In sommige kringen te Weenen is men van oordeel, dat de toekomst van de Heimwehr zal afhan gen van de besprekingen welke hij ongetwijfeld met Mussolini voeren zal. De secretaris-generaal van het vaderland sche front, kolonel Adam is als zoodanig af getreden. Hij blijft echter bondscommissaris voor den Heimatdienst. Als secretaris-generaal wordt hij opgevolgd door den nieuwen staatssecretaris in de bonds- kanselarij, Zernatta. Een staatssecretaris voor de arbeidersbe scherming zal voorloopig niet benoemd wor den. Over de kwestie van het opperbevel der militie, zal eerst over eenige dagen beslist worden. Zooals reeds in het kort gemeld, heeft bondskanselier dr. Schuschnigg den duce een telegram gezonden ter betuiging van Oosten rijks trouw aan de Romeinsche protocollen: „Op het oogenblik, dat het door mij ge vormde nieuwe kabinet de regeeringszaken overneemt, aldus Schuschnigg, is het mij een behoefte, Uwe Excellentie persoonlijk en namens mijn regeering onze gevoelens van onwrikbare vriendschap tot uitdiukking te brengen. Ik voeg daaraan toe de verzekering, dat ik vastbesloten ben, de beproefde, op de Romeinsche protocoüen gebaseerde politiek te handhaven en de vriendschappelijke betrekkin gen tusschen de drie daarbij betrokken par tijen verder te ontwikkelen in haar eigen be lang, zoowel als in het belang van de conso- lideering van centraal-Europa". Aan den Hongaarschen minister-president, Goemboes, zond bondskanselier Schuschnigg bet volgende telegram: „Bij de aanvaarding der regeeringsverant woordelijkheid van het nieuwe kabinet geef ik persoonlijk en namens mijn collega's uiting aan de gevoelens van oprechte vriendschap en kameraadschappelijke verbondenheid jegens uwe regeering. Ik ben ervan overtuigd, dat de samenwer king op basis van de Romeinsche protocollen ook in de toekomst in steeds toenemende mate nuttig zal zijn voor de belangen van alle betrokken landen". over het geval in details werd gepubliceerd, men zou allicht denken aan Amerikaanschen humbug". De politiechef dan seinde, van den burge meester van de gemeente Beien, waaronder het betreffende gehucht ressorteert, te heb ben vernomen, dat het verloop der blijde ge beurtenis aldus was: Zondagsmorgens om 6 uur werd geboren Jose Jesus, Maandag daarop om 4 uur 's mor gens werden geboren Ramon del Carmen, Maria del Carmen, Socorro del Carmen, Maria de Jesus en Dinsdags daarop om 8 uur 's mor gens Juana Ramond, terwijl om half 8 uur s avonds van denzelfden dag het zevende kind werd geboren, waarvan de naam niet werd meegedeeld. De president der republiek heeft den poli tiechef te Rivas onmiddellijk telegrafisch ge antwoord en hem instructie gegeven, voor medische en financieele hulp voor moeder en kinderen te zorgen op kosten der regeering. Inmiddels zijn er vier van de zeven kinderen overleden, terwijl de moeder met de drie overi ge kinderen naar een ziekenhuis is vervoerd. Deze kinderen maakten het volgens de eer ste berichten goed. De moeder, Sinforose Martinez, is 32 jaar oud. LONDEN, 14 Mei (R.O.) Veldmaarschalk lord Allenby, een bekende figuur uit den wereldoorlog, is te Londen op 75-jarigen leef tijd overleden. Lord Allenby werd op 23 April 1861 ge boren. Hij vocht ais officier in Zuid-Afrika en gedurende den boerenoorlog nam hg deel aan het ontzet van Kimberley. Ook de wereldoorlog vond hem op zijn post en van 1915 tot 1917 commandeerde hij het derde Engelsche leger, waarna hij het opper bevel over het leger in Egypte kreeg. Hij veroverde Palestina en een groot deel van Syrië. In December 1917 trok hij Jerusalem, dat aan de Turken ontrukt was, binnen. In 1919 werd hij benoemd tot hoogen com' missaris in Egypte, welke functie hg tot 1925 bekleedde. Het gaat blijkbaar nog niet om het uitwerken van concrete plannen, doch slechts pm voorbesprekingen over de richting, waarin naar hervorming van den bond zal worden gestreefd, in het bijzonder met betrekking tot art. 16, dat sommigen versterken, anderen ech ter verzwakken willen. LONDEN, 14 Mei (R.O.) In een voor 7000 aanhangers van de conservatieve partjj ia Albert Hall gehouden redevoering, verklaar de de Britsche premier Baldwin met groots stelligheid, dat de idealen van het volken bondspact doel blijven van de Engelsche bui tenlandsche politiek. Nimmer is door ons beweerd, dat een even tueel echec van de sanctie-proef voor ona het einde van het volkenbondsysteem zou be duiden. En wat de sancties betreft, aldus Baldwin, ben ik niet geneigd en ook van plan^enige blaam te aanvaarden voor hetgeen ge beurd is. Het probleem, dat wij thans moeten aan vatten, is een herziening, in het licht van da jongste gebeurtenissen, van het geheele vraag stuk der sancties en van de collectieve vei ligheid. WD zullen naar collectieve veiligheid blij ven trachten, zoover we op dien weg ge zamenlijk kunnen gaan. Daarop geef ik u mijn woord. JERUSALEM, 14 Mei (D.N.B.) De Jood- sche bevolking ontvlucht oud-Jerusalem. Onder bescherming van de politie verlaten de Joden de Mohammedaansche wijk. Heden ochtend werd het lijk van een vermoorden Arabier gevonden, waardoor een nieuwe span ning ontstond. De onrust onder de Arabische bevolking stijgt. In een vechtpartij werd een Jood ernstig gewond. Ook in de nieuwe wijken hebben verschei dene Joodsche winkels gesloten. De orde wordt door een sterke troepen macht gehandhaafd. Pantserwagens patrouil leeren door de straten. De staat van beleg in de oude stad Jerusalem en Jaffa blijft gehand- haafd. Hoewel elders slechts kleinere ongeregeld heden hebben plaats gehad, wordt verwacht, dat in geheel Palestina de staat van beleg zal worden afgekondigd. BEYROET, 14 Mei (R.O.) Uit solidariteit met de Arabieren in Palestina verhinderen da inwoners van Homs en Hama, dat vracht auto's met uit Palestina afkomstige groenten passeeren. De regeering heeft roa&tregelen genomen, om den vrijen doortocht der vrachtauto's te verzekeren. JERUSALEM, 14 Mei (R.O.) De Arabieren hebben besloten, morgen te beginnen met de campagne van burgerlijke ongehoorzaamheid en het" weigeren van belastingbetaling. President der republiek ontvangt rapport omtrent een zeven voudige geboorte. Blijkens een rapport van den politie-ehef Felix Zepeda te Rivas (Nicaragua) aan den president der genoemde republiek heeft zich in het afgelegen gehucht Poza Azul In het uiterst arme gezin Martinez, een blijde ge beurtenis voorgedaan, welke de vijfvoudige geboorte in het Canadeesche gezin Dionne nog met twee kinderen meer in de schaduw stelt. Ware het niet, dat de officieele telegrafi sche correspondentie tusschen bedoelden po- litie-chef en den president van Nicaragua LONDEN, 14 Mei. (R. O.) Heden heeft de minister van koloniën, Thomas, zgn verklaring afgelegd in het proces inzake het uitlekken van de begrootings-geheimen. De minister ver klaarde absoluut niets te hebben uitgelaten over de begrooting. Verder zeide hij, Neville Chamberlain te hebben medegedeeld, dat hij bevi*eesd was voor zijn naam en de eer van zijn zoon. Hij verlangde daarom een nauwkeurig onderzoek naar de transacties van zijn zoon. Hg heeft anonieme brieven ontvangen en is naar Baldwin gegaan om een onderzoek te vragen. Hij heeft er zelfs over gedacht af te treden. Een zijner vrienden heeft hem toen ge zegd, dat er dan allerlei geruchten de ronde zouden doen, reden waarom hij van dit voor nemen heeft afgezien. Een van de getuigen verklaarde tijdens het onderzoek inzake het „begrootings-lek", dat aan den vooravond van den dag, waarop de begrooting zou worden ingediend, de financier Waterton hem had meegedeeld, dat hij door Eves, een notaris van Alfred Bates, had vernomen, dat er een verhooging van de in komstenbelasting van 3 pence per pond ster ling zou komen. Rechter Porter, de voorzitter van het tri bunaal, vroeg Waterton daarop: „Deelde hij u ook mede, waar hij zijn inlichtingen vandaan had?" Waterton antwoordde hierop bevestigend. Hij verklaarde, dat Eves de inlichting had ontvangen van een zijner beste vrienden, die ook een goed vriend van iemand anders was. Op een vraag van den attorney-general, wie deze andere was, antwoordde Waterton: J. H. Thomas." TOKIO, 14 Mei. (D.N.B.). Tot nu toe be draagt het aantal dooden te Hamamatsu ten gevolge van het gebruik van vergiftigd ge bak, vijftig, o.w. dertig scholieren. Honderd zeven-en-twintig personen bevinden zich nog in levensgevaar. De directeur van de school, waar de ver giftiging heeft plaats gehad, heeft een ze nuwschok gekregen en moest wegens pogin gen tot zelfmoord onder bewaking worden gesteld. Blijkbaar is de vergiftiging een daad van wraak van een ontslagen employé, die inmid dels is gearresteerd. PARIJS, 14 Mei (R.O.) De communistische partij heeft de uitnoodiging van de socialisten tot deelneming aan een regeering van het volksfront van de hand gewezen. De „Paris Soil-" kondigt aan, dat Blum morgen aan de wekelijksche lunch van de „American Club" zijn inzichten over de bui- tenlandsch-politieke problemen zal uiteen zetten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 3