DE VERKIEZINGEN IN BELGIE. a öloedige inzet van de verkiezingen. Stemmingsdag in Brussel. De godsdiensthaat in Spanje. 63 katholieken (verlies 16 zetels) 70 socialisten (verlies 3 zetels) 23 liberalen (verlies 1 zetel 21 rexisten (winst 21 zetels) 16 Vlaamsch nat. (winst 8 zetels) 9 communisten (winst 6 zetels) BRUSSEL 25 Mei (VAN ONZEN CORRESPON DENT). Volgens de voorloopige, niet-officieele bere. keningen, zijn bij de gisteren gehouden verkiezingen voor de Belgische kamer gekozen: De oude kamer telde 187 zetels. Volgens de offi- cieele omrekeningen tot 202 van de uitslagen der vorige verkiezingen van 1932 verliezen de katholieken 22 zetels, de socialisten 9 zetels, de liberalen 3 zetels, ter wijl de rexisten 21 zetels, de Vlaamsche nationalisten zetels en de communisten 6 zetels winnen. VON NEURATH GEZANT TE LONDEN MOORDAANSLAG IN TIENTSIN. MAANDAG 25 MEI 1M6 zetels realisten p a*ftische Nat. 0ftimunisten Twee socialisten te Antwerpen door „realisten" dood geschoten. Antwerpen, 23 Mei. (a.n.p.) Op De aanvallers sloegen hierna op dc vlucht, achterna gezet door de socia.. listen. Eén der vluchtenden schoot blindelings op zijn achtervolgers, Waardoor een 38-jarige man, vader van een kind, zoo ernstig werd getrof fen, dat hij bij aankomst in een ziekenhuis bleek te zijn overleden. Groote kalmte, doch spanning naar den uitslag. MAAR HET MOOIE WEER WAS HET. In alle deelen des lands worden Katholieke scholen geseculariseerd. Madrid, 23 Mei. (R.o.) in ge- DE SPOORWEGSTAKING IN ARAGON. Hitier zon persoonlijk de leiding van bnitenl. zaken op zich nemen. DE KRONING VAN KONING EDWARD. Vastgesteld op 27 Mei 1937 Pro-Japanscke Chinees neergeschoten. DE WOELINGEN IN PALESTINA. Aantal dooden tot 35 gestegen. DE „HINDENBURG" WEER THUIS. „Vliegende Pater" zendt een bloemengroet. PROTEST TEGEN DUITSCHE METHODEN. Ingrijpen van de Regeering verlangd. DE COMMUNISTEN BLUM. EN „Broederlijke samenwerking" toegezegd. MARYSE HILZ ERNSTIG GEWOND MINDER WERKLOOSHEID IN FRANKRIJK. MAURRAS VEROORDEELD. BRITSCHE MOTOT-EVEREST- EXPEDITIE. stemmen: 2.079.920. Aantal stemmen Procent zetels 787.159 37.89 78 12.144 0.54 304.476 14.66 23 2.403 0.11 820.116 39.44 78 80.407 3.85 6 34.149 1.64 2 stemmen 2.230.114. Aantal stemmen Procent zetels 841.556 37.74 76 4.441 0.20 369.114 16.55 28 803.363 36.02 70 132.569 5.94 11 43.264 1.94 1 7.237 0.33 stemmen: 2.335.203. Aantal stemmen Procent 899.897 38.54 79 4.64 0.20 333.568 14.28 24 866.817 37.12 73 2.669 0.11 126.113 5.40 8 4.304 0.19 65.905 2.82 3 Om onzen lezers het volgen der uitslagen gemakkelijker te maken, publiceeren wij ten slotte een lijst van het aantal stemmen, Percentage en zetelaantal der verschillen de partijen bij de drie vorige verkiezingen: Katholieken fttgesch. kath. ^beralen c tesch. Hb. katholieken Afgesdh- kath. Liberalen SSëttfliStéïT" Yj.- Nat. Communisten AfJ«ch. com Katholieken Afgesch. kath. Liberalen Socialisten Afg. soc. VI. Nat. Afg. VI. Nat. Communisten Do andere, kleinere partijen bekwamen ,n 1925 tezamen 39.075 stemmen; 1.87 pet.; ln 1929 behaalden ze in totaal 28.750 stem- y1®11 of 1.28 pet-, recht gevende op een p®tel en in 1932, 31.264 stemmen of 1.34 Vanochtend zijn twee personen door de fascistische „realisten" van ^nssens doodgeschoten. ^it geschiedde na een woordenwisse ling tusschen de socialisten en de '.realisten", waarbij een fascistische ^ouw met peper gooide in de rich- tlng van de socialisten. ee® gegeven oogenblik trok een „realist1 z;j„ revolver en schoot daar mede op zijn politieke tegenstanders, Van wie een 19-jarige jongeman in de hartstreek werd getroffen. De jonge ling viel dood neer. ïlen nadere 1•ÉDg van het geval luidt: benige personen, die in het volksgebouw de Breidtlstraat de „wacht" hadden be- '°kken, troffen op het bericht, dat eenige "^aiuten" op weg waren naar het gebouw den transportarbeidersbond, waar in het Sin dezer week de transparanten voor de A'^iezingen waren in brand gestoken, op de Miëlei by den Ncderlandschen Schouwburg *h viertal „realisten", aan, die op telegraaf- 11 vefkiezingsbiljetten aanbrachten. De socialisten zeiden, dat verkiezingsbil- jetten niet op telegraafpalen moesten wor den aangeplakt, maar op de daarvoor door het gemeentebestuur beschikbaar gestelde houten schuttingen. De oneenigheid liep zoo hoog, dat een vrou welijk propagandist met peper gooide in het gezicht van één der socialisten. Een andere „realist" trok een revolver en loste daaruit een schot, dat den 19-jarigen Albert Pot, een lid van de vakbondsjeugd iij de hartstreek trof. Zijn kameraden droegen hem ergens binnen, waarna hij naar een zie kenhuis werd overgebracht. By aankomst al daar bleek de man reeds te zijn overleden. Andere socialisten achtervolgden de „rea listen" tot de Frankrijklei. By het restaurant Frascati keerde een der vluchtenden zich om en loste een schot, waardoor de 38-jarige so cialist Gustave Greyp, lid van de propaganda^ club „Voorwaarts" in de hartstreek werd ge troffen. De man sleepte zich nog een veertig tal meters voort, doch viel toen dood neer. Bij de voortgezette achtervolging werden de „realisten" ingehaald en aan de politie overgeleverd. De man, die de schoten moet hebben gelost, blijkt te zyn de kapelmeestér J. A. Wouters, die werkzaam is in het Touristenhotel, een hotel van den heer Janssens, den leider der „realisten". Hij staat op de vierde plaats van de can- didatenlyst zijner partij voor het district Luik. (Van onzen correspondent). Brussel, 24 Mei 1936. De teerling is geworpen. Van 8 uur vanmorgen tot 1 uur vanmid dag; hebben de Belgen zich in geheel-Hef land naar de stembureaux begeven, om daar met het blauwnaaken van een wit rondje in een zwart vierkant, te kennen te geven, door wie zq in de eerstkomende vier jaar willen geregeerd worden. Op het oogenblik dat wy dit schryven, worden overal koortsig de stemmen opgeteld en is de bevolking onder een schijn van groote kalmte, toch erg naar den uitslag benieuwd. Dat hooge belangen hiermede gemoeid zijn, hebben wy reeds in een paar correspon denties aangetoond, waarin wij tevens heb ben gewezen op de algemeene ontreddering, die in het land heerscht en waardoor het werkeiyk onmogelijk was, ook maar bij be nadering aan te geven, welke politieke con stellatie uit deze verkiezingen zal voort vloeien. De oude partyen zijn met groote bezorgd heid in den verkiezingsstryd getreden. Men kent de oorzaak hiervan: het geweldig of fensief van jonge Katholieken tegen de par lementaire zeden zooals die in de laatste ja ren in deze partijen voorkwamen en in veel gevallen hadden gemaakt, dat dé' politiek door mandatarissen, ook van het hoogste gezag, werd misbruikt voor het nastreven van persoonlijke financieele welvaart. De crisis heeft deze afwijkingen en ontreddering nog in de hand gewerkt, zoodat een jonge partij hier'werkelijk ruim spel had, om zich aan de belangstelling der kiezers öp te drin- gen. Alles wat de jongeren winnen, gaat ten koste van de bestaande partyen. Over enkele uren zullen wij weten, aan wie het Belgische volk zyn vertrouwen heeft geschonken; wie zijn lot in handen heeft ge kregen. Inmiddels heeft de verkiezingsdag van heden in geheel den lande een vrij kalm ver loop gehad. Er is natuurlijk vannacht in ver- Schillende steden en dorpen nog heel wat door antagonisten gevochten, maar dat hoort nu eenmaal zoo by elke Belgische verkiezing. De menschen - kunnen zich hlêr ,höjf'~wSmr maken voor iets. Vanmorgen echter scheen aljes kabn te ln Parijs tverd een tentoonstelling georganiseerd ter nagedachtenis van wijlen koningin Astrid van België. President Lebrun, die deze tentoonstelling opende, voor een der schilderijen van de overleden vorstin. zyn geworden. Het weer was heerlijk, de zon verspreidde kwistig haar milde stralen en zeer zeker heeft zij er veel toe toy gedragen, oon de gemoederen te kalmeeren. De lente had dus méér invloed op de gemoederen, dan de politiek. In dat mooie weer, had niemand haast om zich naar de stembureaux te be geven noch om, als aan den kiezersplicht voldaan was, naar huis te gaan, en de stra ten en boulevard waren met nog meer wan delaars gevuld dan anders op een Zondag morgen het geval is. In deze drukte, schenen alleen de groote stations oasen van stilte en rust te zyn. Daar iedereen in zijn eigen stad of dorp moest stemmen, was vandaag het reizen tot een minimum beperkt. Dit. was by die stations wèl een ongewoon schouwspel. Op de boulevards en natoy de stembureaux, werd nog door middel van aanplaktorieven en strooibiljetten wat propaganda van het laatste oogenblik gemaakt, doch weinigen zullen zich door deze oproepen in extremis nog hebben laten beïnvloeden; de opinies stonden vast en het zyn niet de massa's pa pieren die bij den ingang der stembureaux werden uitgedeeld, die nog „bekeeringen zullen hebben verwekt. Practisch gesproken, had men niet eens den tyd om deze pam fletten te lezen. Onder de kiezers die het eerst by de stem bureaux waren, bevonden zich in de volks- wyken vooral amateurs van de nobele hen gelsport, die nadat zij naar hun stem hadden laten hengelen, op hun beurt hun hengel naar visschen wilden gaan uitwerpen. Het is met geheel hun visscherstuig beladen, dat zy hun stemplicht gingen vervullen. Een matineus kiezer was ook de broer van den koning, prins Karei, graaf van Vlaanderen, die reeds vóór het openen van het stembureau in de Rollebeekstraat, in de rij zijn beurt afwachtte. De koning zelf heeft, de traditie der laatste jaren getrouw, niet gestemd. Burgemeester Max kon het om zijn stem uit te brengen, niet stellen zonder dé" sympathieke aanwezigheid van zijn hondje „Happy". Aan de journalisten en fotografen die hem buiten opwachtten om hem voor de zooveel duizendste maal te interviewen en te kieken, zeide hy, dat hy niet voor zich zelf had gestemd, doch een voorkeurstem had uitgebracht ten voordeele van zyn vriend, den oud-minister van buitenlandsche zaken, Hymans. Nu kan deze gevallen grootheid deze stem ook best gebruiken, want bij het vaststellen van de volgorde der candidaten op de lijsten, werd Hymans naar de zevende plaats verwezen, de z.g. „vechtplaats Na veel jaren, is men er dan by de liberalen zelf, ook van overtuigd geraakt dat hij nooit veel meer dan een middelmatig politicus is ge weest, die het land heel wat internationale échecs heeft bezorgd, waarvan zijn annexi- onistisch avontuur niet het geringste was. Minister-president van Zeeland, die in het dorpje Boschvoorde bij Brussel zyn villa heeft, is daar in de dorpsschool zyn stem gaan uitbrengen. Toen journalisten hem naar zijn prognistiek vroegen, antwoordde hij met te zeggen: „Ik wilde u juist dezelfde vraag stellen". De leider van de jong-Katholieke Rex- beweging, Dégrëlle, heeft zijn stemplicht vervuld i® Kessel-Loo bij Leuven. Er moet heel wat in dezen jongen man zijn omgegaan. Hij zelf is geen oandidaat, alleen komt hy 'te Brussel op de Rex-lyst voor als plaats vervangend candidaat, waarby hy als beroep heeft opgegeven, dat van journalist. Elke stem, die op zijn lysten in geheel het land wordt uitgebracht, beteekent een succes voor hem, want het is de eerste maal, dat hy zich met zyn program aan de volksuitspraak heeft onderworpen. In de Marollenbuurt van Brussel kon men een oorlogsinvalide ®en stembureau zien binnentreden, met aan den eenen arm een boodschappentaach, gevuld met bloemen en groenten, en aan den anderen arm zijn loop- gravenhelm! Wat den man bezielde om dit te doen, is ons niet duidelijk, maar in elk geval ia hij er in geslaagd de aandacht op zich te vestigen en zijn portret in de kran ten te krygen. De vreemdelingen die vandaag in Brussel rondtoerden, keken met verbazing dat ver- kiezingsgedoe aan en zy zullen moeite gehad hebben om in de café's of op de terrassen nog een plaatsje te vinden, want na zyn stemplicht te hebben vervuld, kon de Brus selaar, die nu eenmaal een drooge keel heeft, er niet buiten zich even royaal te laven, om de alteratie van zyn gewichtige daad door te spoelen. Er zyn altyd uitzonderingen op den regel en deze die niet door dorst waren aangetast, gingen een wandelingetje doen langs de groote boulevards of in de Marollen, waar volop accordeonmuziek was. De meer dichteriyken, gingenluisteren naar het zin gen van vogels van diverse pluimage, die 's Zondags in het magnifieke Renaissance- kader van de Groote Markt te koop worden aangeboden. Na weken lang de lokstemmen der politieke sirenen te hebben moeten aan- hooren, was het een verkwikkende over gang, thans naar deze van dg vogels te kun nen luisteren heel Spanje woedt een intense strijd tegen het confessioneel onder wijs. De inspecteurs in de provincies heb ben van den minister van onderwijs opdracht ontvangen, alle colleges, waar religieus onderricht wordt gegeven, in beslag te nemen. Zoo heeft de regeering te Avilla het college Santa Maria de Gracia ge- confiskeerd, waar de Heilige Theresia Werd opgevoed en meer dan vijftien eeuwen door religieusen werd les ge geven. Te Madrid zijn de colleges Santa Isabella en Maria Cristina geseculari seerd. De gouverneur van Murcia heeft een af vaardiging ontvangen, die hem een protest overhandigde tegen de verdrijving van de Liefdezusters uit de verschillende instellingen van de stad Cartagena. Het document was door-10.000 personen onderteekend. De gouverneur van Orense heeft een dele gatie ontvangen, die namens 600 gezinnen protest aanteekende tegen de vervanging van de katholieke school door een openbare school. De verontwaardigde bevolking zal hardnekkig blijven weigeren, om de kinderen naar de openbare school te zenden. In verschillende steden hebben zich ont roerende tooneelen afgespeeld, wanneer priesters of religieusen gedwongen werden naar elders te vluchten. In Logronjo werd den Liefdezusters be volen, om het hospitaal, waar zy lange jaren met de grootste opoffering de zieken ver pleegd hadden, te verlaten. Een groote me nigte stond voor het gebouw te wachten om het vertrek gade te slaan. Talrijke personen boden den diep getroffen religieusen een onderdak aan. BERLIJN, 23 Mei. (UN. PRESS). Naar verluidt, wordt momenteel zeer ernstig de bezetting van den vacanten Duitschen ge- zantschapspost te Londen door den tegen- woordigen rijks minister van bui- tenlandsche za ken, von Neu- rath, en gelijk tijdig daarmede de overneming van het departe ment van bui- Itenlandsche za ken door den Führer en rijks kanselier Hitier overwogen. In dat geval zou de plaats vervanger voor den Führer, Rudolf Hess, eveneens met de leiding ad interim van buitenlandsóhe zaken worden belast. Volgens het te bespreken plan zou Hess tot dit doel de functie van staatssecretaris op het departement van boritenlandsche za ken erlangen. Freiherr von Neurath. - Op het oogenblik, dat het uit Italië zou worden verscheept, ls een zelfportret van Titiaan ontdekt en „aangehouden" te Genua. Het pórtiét. dat aan een verzamelaar te Barcelona voor 1.250.000 lire was verkocht, blyft nu in Italië. LONDEN, 23 Mei (R. O.). Volgens de „Sunday Express" zou de datum van de kro ning van koning Eduard vastgesteld ztjn op 27 Mei 1937. Het desbetreffend besluit zou volgens ge noemd blad a.s. Donderdag door den koning onderteekend worden en Vrijdag te Londen plechtig worden afgekondigd. Spaansche ministerraad besluit salaris-eischen der employe s niet te steunen. MADRID, 23 Mei. (R. O.) De ministers heb ben den afgeloopen nacht een bijeenkomst ge houden, welke meer dan vier uren, duurde en tydens welke zij de eischen van de stakende spoorweg-employé's aan een onderzoek onder wierpen. De regeering kwam tot de conclusie, dat het haar onmogelijk is, de eischen der employé's inzake verhooging der salarissen te steunen, met het oog op het deficit van de maat schappij. Voorts heeft de ministerraad zyn goedkeu ring gehecht aan een wetsontwerp tot vereen voudiging van het parlementaire werk. Vol gens deze wet zullen in den landdag tien sec ties worden gevormd, bestaande uit elk 47 af gevaardigden, welke bepaalde kwesties moe ten behandelen. De besluiten van deze secties zullen dan aan het parlement worden voorge legd, dat in de toekomst nog slechts drie- viermaal per maand plenaire zittingen zal houden. Tenslotte werd besloten, met het oog op de nauwe betrekkingen tusschen Spanje en de Zuid-Amerikaansche staten, Spaansche gede legeerden als waarnemers te zenden naar de pan-Amerikaansche conferentie te Buenos Aires. GRANADA, 23 Mei. (R. O.) Er hebben zich ernstige incidenten voorgedaan in een fabriek te Pualla, waar vier civiele garden door extre misten zyn aangevallen. Een hiervan werd gedood en een andere zwaar gewond. Voorts werden vier der aanvallers gewond. TIENTSIN, 23 Mei. (UN. PRESS). In de nabyheid van den toegang tot de Japansche concessie is door onbekenden een moord aanslag gepleegd op den 22-jarigen Wang Hsiang Tsjen, secretaris van Sji Toe San. Het slachtoffer werd door twee revolver kogels in het hoofd getroffen en was op slag dood. De aanslag heeft hier groote opschudding veroorzaakt. Welingelichte waarnemers houden het niet voor uitgesloten, dat deze moord op een pro- Japanschen Chinees Wang heeft zijn op leiding ontvangen aan de militaire academie van Tokio en gestreden voor de Japansche penetratie in Noord-China zeer ernstige gevolgen zon kunnen hebben. Men herinnert in dit verband er aan, dat in het jaar 1935 de vermoording van een Japanner door Chineezen aanleiding werd tot den opmarsch der Japanners in de Noord-Chineesche provincies. JERUSALEM, 23 Mei (UN. PRESS). De onlusten tengevolge van de door de Arabieren afgekondigde algemeene staking, hebben aan zienlijke verliezen veroorzaakt. Het aantal slachtoffers is reeds tot 35 doo den en 73 gewonden gestegen. Onder de slachtoffers bevinden zich 26 Joden, 8 Ara bieren en een Arabisch politie-agent, terwyl de gewonden 3 Engelsche politie-agenten, 42 Joden en 28 Arabieren tellen. In verband met den gisteren gepleegden moord op een Arabisch politie-man in het Noordelyke gedeelte van Tulkarem is in den loop van den dag een lid der Joodsche spe ciale politie gearresteerd. De straten van Jeru salem leveren, evenals in oorlogstijd, een mi litairen aanblik op. Steeds opnieuw snellen politie-auto's langs de eenzame bergwegen. JERUSALEM, 23 Mei (R. O.). De regeé ring heeft de conferentie van Arabische bur gemeesters uit alle deelen van het land, welke heden zouden plaats hebben in Samallah, naby Jerusalem gelegen, verboden. In Acre hebben demonstranten het vuur op de politie geopend, tengevolge waarvan een inboorling-agent zwaar werd gewond. De po litie beantwoordde het vuur, waarop de me nigte zich tenslotte verspreidde. Uit Londen wordt gemeld, dat de „Hinden burg" op zyn reis den bewoners van het En gelsche stadje Keighley in het graafschap York een verrassing heeft bereid. Toen het luchtschip het stadje naderde, verzamelden de inwoners zich in de straten. Zij zagen, hoe de luchtreus over het vlak by de stad gelegen Morton Bancs-kerkhof vloog, waar veertig Duitsche, in gevangenschap overleden officie ren begraven liggen en daar met zijn boeg groette. Het luchtschip vloog vervolgens langzaam op geringe hoogte over het centrum der stad, waar het een pakket omlaag wierp, dat door twee jongens werd opgeraapt. Het pakje be vatte een ruiker versche anjers, benevens een door pater J- Schulte, den „Vliegenden Pater" onderteekenden brief. In dit schryven werd den vinder verzocht, de bloemen op het Duit sche soldatengraf op Morton Bancs te leggen, waar ook Franz Schulte, de broeder van den pater begraven ligt. De bloemen werden door de beide vinders onmiddeliyk naar het kerkhof gebracht en op het graf neergelegd. BUENOS AIRES, 23 Mei (STEFANI). In het plaatsje Helvecia, in de provincie Santa Fe, heeft zich een geval van kannibalisme voorgedaan.De menscheneter heeft een jon gen van 11 jaar ontvoerd- en. gedood, om zich vervolgens aan zyn vleesch tegoed tè doen. Het beestmensch heeift zijn afschuwelijke daad reeds bekend. Onze Londensche correspondent schrijft ons: Op de jaarlijksche conferentie van den Bond van machine- en scheepsbouwbedrijven te Scarborough zyn felle protesten opgegaan tegen het feit, dat firma's, die noch reeders, noch scheepsbouwers zijn, gedwongen wor den voor aan Duitschland geleverde goede ren betaling aan te nemen hetzy in goederen, hetzij in schepen, welke in Duitschland ver vaardigd zyn. Deze regeling wanneer men het een regeling noemen kan is nadeelig voor de Britsche arbeiders. Een resolutie werd aangenomen, waarin de eisch gesteld werd, dat de Britsche regee ring maatregelen zal nemen om een einde te maken aan deze methodes der Duitsche regeering. Mr. Will Sherwood, van Hartlepool, zeide dat op 5 Mei niet minder dan 134.000 ton schepen in Duitschland in aanbouw waren, welke crediteuren onder dwang moestén aan nemen als betaling voor hun verschuldigd geld. „wy kunnen", zeide hy, „de grootste en mooiste schepen ter wereld bouwen, en ook de mooiste treilers en kleinere schepen, en toch worden op Duitsche werven 16 treilers door Duitschers gebouwd ter afdoening van hun schulden. Selby, dat in kringen van scheepsbouwers een grooten naam heeft voor dit soort werk, maakt dientengevolge een min of meer slappen tyd door. „Wij kanten ons op alle mogelyke manie ren tegen oorlog. Wy hebben gepleit voor en gestreefd naar ontwapening, en toch kan Hitier, door gebruik te maken van bevroren credieten, het noodige geld voor herbewape ning vinden. Het was voor ons een zware schok, dat dit geld onzen landgenooten ont nomen, en gebruikt kon worden voor het aanstoken van vyandige gevoelens tusschen de naties". Mr. Fred. Robinson, van Liverpool, zeide, dat de conferentie bescherming verlangde tegen een onduldbare taktiek. PARIJS, 23 Med. (R.O.). Het communisti sche persbureau heeft een oommuniqué gepu bliceerd, waarin wordt verklaard, dat in een onderhoud met Blum de beide communisti sche afgevaardigden Tliorez en Duclos heb ben verklaard „in broederlyke samenwer king met den toekomstigen regeeringschef te willen arbeiden aan het program van het volksfront". PARUS, 23 Mei (R.O.). Maandag a.s. zal het centraal comité van de communistische partij byeenkomen. De leden van de communistisché kamer fractie, die geen leden van het comité zijn, werden eveneens uitgenoodigd. STOCKHOLM, 23 Mei. (R.O.). De beken de Fransehe aviatrice, Maryse Hilz, is ernstig gewond by een vliegtuig-ongeluk naby Varborg. Ook haar metgezel werd gewond. Hun vlieg tuig is zwaar beschadigd. I Maryse was op weg naar Stockholm. Zij zou mórgen op. het vliegveld Bromma acro batische toeren uitvoe ren. Maryse Hilz. STOCKHOLM, 23 Mei (R.O.). Omtrent het Vliegongeluk van Maryse Hilz wordt nog vernomen, dat de aviatrice aan het voorhoofd gewond werd, térwyl haar mecanicien den neus brak en andere wonden aan het gelaat opliep. Hun toestand is evenwel niet ernstig. PARIJS, 22 Mei. (R.O.) Volgens het mi nisterie van arbeid bedroeg op 16 Mei het aantal ondersteunde werkloozen 434.077 te gen de voorafgaande week 441.114. Sedert begin Maart, het tydstip waarop de vermindering een aanvang nam, is het aan tal werkloozen met 55.560 afgenomen. PARIJS, 23 Mei. (R.O.) De directeur van de „Action Frangaise", Maurras, is veroor deeld tot acht maanden gevangenisstraf, zonder uitstel, wegens aansporing tot moord. De l'Est, de leider van het blad. werd veroordeeld tot acht dagen gevangenis met uitstel. PARUS, 23 Mei. (R.O.). Na de veroordee- ling van Charles Maurras had een demon stratie plaats voor het gerechtshof van zyn vrienden en tegenstanders, welke uitliep op een vechtparty. De politie kwam tusschenbeide en vet> spreidde de tegenstanders. De Britsche Mount-Everest expeditie is de laatste dagen door verschillende tegenslagen getroffen. In verband met zwaren sneeuwval heeft de voorste groep der expeditie zich reeds Maandag van het op ongeveer 7.500 meter hoogte gelegen vierde kamp naar kamp no. 3 terug moeten trekken. Naar thans gemeld wordt, is de geheeie expeditie naar kamp no. 1 dat ongeveer 6.000 nieter hoog ligt, t» 'rüggekeerd daar de hoogste toppen van' den berg in verhand met: de dikke laag sneeuw ön- toegankelijk zyn.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 3