G töeet U DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. postcheque- en girodienst no. 8i«o. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. STADSNIEUWS. 59ste JAARGANG. DINSDAG 26 MEI 1936 No. 17567 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 DE GEMEENTELIJKE ZWEMPLAATS GOUDEN JUBILEUM VAN G. M. H. OOSTERHOLT. KETHEL. scheepvaart. ROTTERDAM. DOODELIJK ONGEVAL DE HAVEN. IN Man onder een vallenden tractor verpletterd. REQUIEM-MIS VAN BRUCKNER. GEVAARLIJK SPEELGOED. DIEFSTAL. VANDALISME. Effi DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. met wat U met Melk, met Kaas en Boter doen kunt? NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. ONGEVALLEN. KATHOLIEKE JONGENS CENTRALE. Afstandsmarsch 1936. ROTTERDAMSCHE KEGELBOND. WEDSTRIJD TE ROTTERDAM. He ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE yutUjüUAMaCHE GOUKANT bedraagt, franco by vooruitbetaling: t'er drie maanden 3.25; per maand t 1.10 Per week 25 cent. Hg bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bij vooruitbetaling. UJSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent Per stuk. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT fit De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Hij contract aanzienlijke reductie. Geen prysverhoogmg voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadiglieidsadv. half tarief. Voor llefdadig- heldsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150. bij verlies tan een dui 'j »an .en wijsvingerf 50.- bij verlies va» twee voorste ledematen van een hand1 25.- bij verlies van eiken anderen vinger. De Verrekering op de voorwaarden al. eenmaal per maand in dit blad wordt aigedrnkt. De openingsdag. Door Gemeentewerken is onder leiding van den hoofd-opzichter v. d. Plas, de laatste weken hard gewerkt om de noodige verbete ringen tot stand te brengen aan de badinrich- mg. Zoowel bij de dames- als bij de heeren- hc)C ln^ kleek dat deze werkzaamheden ogst noodig waren. Zoo zijn o.a. de heeren eec'karners aan den kant van den West- rankenlandsche dijk, alle op dezelfde hoogte gebracht. Deze kamertjes waren in den loop van den tijd geheel verzakt. Nu is de heele rij van een betonnen voetstuk en nieuwe vloeren Voorzien. Het tegelpad daarvóór gelegen bloest hier en daar zelfs een kleine halven dieter omhoog worden gebracht, terwijl voor de grasberm niet minder dan 4000 nieuwe grasmatten moesten worden gelegd. Het ga- zon ziet er nu prachtig uit. De douche-inrichting, die niet meer aan Wr doel kon beantwoorden is thans geheel Vernieuwd. De gemeente heeft er zelfs een geheel nieuwe inrichting bij laten bouwen biet 6 kranen. Het is een betonnen bak met bouten voetroosters. Ook de toiletinrichting is geheel herzien en Voldoet nu aan behoorlijke eischen. Niet vergeten mag worden de niuewe berg plaats voor rijwielen, die tegen den West- Frankenlandsche dijk, bij de nieuwe aange legde sportvelden in aanbouw is. Gisteren avond nog was Gemeentewerken druk bezig, deze nieuwe bewaarplaats in elkaar te zetten. Dit mag wel een der grootste verbeteringen Worden genomed. Voor de zwemmers en zwemsters, die hun bezoek aan de zweminrichting brengen wordt Wel gezorgd. De temperatuur van het water was heden- °chtend 62 gr. F. ST. JOSEPH'S GEZELLEN VEKEENIGING. Elke maand houdt bovengenoemde Veree niging aanbidding in eigen Kapel en natuur lijk ook deze maand, welke is toegewijd aan de H. Maagd Maria. Zondag j.l. had deze aanbidding plaats, waaraan tot slot was verbonden een pro- I ?ie'* Ma"a"bukle in den tuin. Eigen ideeën en krachten hadden er voor Sez0l.gd dat twee fraaie rustaltaren en een Slbaakvólle versiering in Kapel en tuin tot stand kwamen. Na de aanbiddingsuren werd in de Kapel eerst nog „Ave Maris Stella" door ,,St. Gre- gorius" gezongen, waarna de Gezellen in Processie, naar de tuin trokken. Bij het eerste rustaltaar, hetwelk voor het Mariabeeld was opgesteld, werd gezamenlijk de Opdracht aan Maria gebeden, waarin de Gezellen van Schiedam zich aan Haar toe Wijdden en de beheersching over zich zelf af smeekten. Verder: Een vragen om werkgele genheid voor allen en een lichtende toekomst. Dan werd getrokken naar het tweede rust- altaar, alwaar de Praeses, kapelaan H. W, Haselaar, in zijn predikatie, enkele gedachten uiteenzette over het H. Huisgezin met toe passingen op de Gezellen Vereeniging. Hier bij kwam naar voren, dat de Gezellen, de eensgezindheid en den vrede onder elkander moeten bewaren. Na een „Tantum Ergo" gingen allen weer in Processie naar de Kapel terug, waar de zegening met het Allerheiligste werd gegeven en tot slot een Maria-lied werd gezongen. Zoo hebben de Gezellen op hun manier de ïl. Maagd Maria hulde gebracht Hdenmorgen had ten kantore der N.V. Herman Jansen de viering plaats van het gouden jubileum van den heer G. M. H. Oos- lerholt, procuratiehouder van de N.V. Ter receptie verschenen talrijke vrienden, zakenvrienden en bekenden van den jubilaris om hem met zijn 50-jarig feest geluk te wen- sehen. Allereerst werd hij gehuldigd door den direc teur der N.V. Herman Jansen, de heer H. Jansen, die hem o.a. om zijn bijzondere eigen schappen zeer waardeerend toesprak, waarna een cadeau onder couvert werd aangeboden. Namens het kantoorpersoneel sprak de heer Karis, waarbij als gesclienk een bureau werd geoffeerd. Namens het fabriekspersoneel sprak de hoer v. d. Lugt, waarbij o.a. een rooktafel en vulpenhouder de gevoelens mede vertolk ten. De oud-commissaris der N.V., de heer v. Beveren, heeft op bijzonder geestige wijze oude herinneringen uit het wel en wee van het bedrijf naar voren gebracht. Verder werd nog gesproken door het bestuur van Volkshuis vesting en door den heer Arnold Zoetmulder namens de Vereeniging van Distillateurs. Vele telegrammen en gelukwenschcn kwamen in. o.a. van den burgemeester mr. dr. F. L. J. van Haaren. Onder de vele bloemstukken waren er van de Ver. van Distillateurs; de N.V. de Toorn's Industrieele Ondernemingen; Wegman's Chemicaliënhandel uit Amsterdam, The American Express Cy„ de Schiedamsche Melkzuurfabriek, de Schiedamsche Carton- nagefabriek; het bestuur van Volkshuisves ting; van de Steenkolenhandel v.h. van Pelt en van de N.V. Ver. Glasfabrieken. De heer Oosterholt zal met dankbaarheid aan de groote belangstelling voor zijn gouden jubilé mogen terugdenken. UIT HET S. Z. C.-KAMP. GESTRAFT DOOR EIGEN SCHULD. Gistermorgen liet de 15-jarige J. H. zich met zijn rijwiel achter een vrachtauto voort trekken op de B. K. Laan. Ter hoogte van de Jan van Avennestraat moest de vracht auto stoppen op een teeken van een politie agent. Hij was daarop blijkbaar niet bedacht. Hij kwam tegen het achtergedeelte van de auto te vallen en klaagde over pijn in de horst. Na in de politiepost Fr. Haverschmidt- laan van de schrik te zijn bekomen kon hij zijn weg vervolgen. Oefenwedstrijden. Nu de wintercompetitie geëindigd is, spe len de verschillende zeventallen van de S. Z. C. in verband met de komende competitie oefen wedstrijden en zoo zijn gisteravond in het Sportfondsenbad de oefenwedstrijden voor heeren: S. Z. C. 1R. Z. C. 2 en S. Z. C. 2 R. Z. C. 3 gespeeld. S. Z. C. 2 Kwai.1 in de samenstelling uit: Post, doel; Keijzer, Ingelse, Willems, achter; Torenburg, v. d. Kuil en F ij ten, voor. De Schiedammers speelden niet kwaad, maar vaak was hun plaatsen nog onvoldoende, terwijl zij nog te weinig met verstand speelden. Zij verloren met 30, terwijl een gelijk spel, wat de speelsterkte in het veld betreft, zeker verdiend was. S. Z. C. 1 won met 10 van R. Z. C. 2 in de volgende samenstelling: Goederond, doel; Timmermans, v. d. Meer, M. van Luik, achter; C. van Luik, Osterholt en Ogroske, voor. De S. Z. C.'ers waren over het algemeen hier werd te weinig met verstand gespeeld, iets sterker dan de Rotterdammers, maar ook waarbij enkele spelers nog niet voldoende technische capaciteiten aan den dag legden. Enkele spelers zullen nog meer bal techniek moeten aanleeren. Het eenige Schiedamsche doelpunt werd gemaakt voor de rust door C. van Luik. De heer Korpershoek leidde de wedstrijden tot aller genoegen. Competitie-iiideeling. Drie S. Z. C.-zeventallen, n.l. S. Z. C. 2 en S. Z. C., heeren en S. Z. C. 1, dames, zul len dezen zomer deelnemen aan de compe tities van den Z. R. C. S. Z. C. 2 komt uit in de eerste klasse, met de ploegen van Maas 3, Merwede 2, R. Z. C. 3, S. V. H. 4; S. Z. C. 3 speelt in de derde klasse tegen Charlois 3, R. Z. C. 5, Unitas 2 en V. Z. C. 3. De dames zijn ingedeeld bij: R. D. Z. 2 P. C. G. 1 Ridderkerk 1, S. V. H. 1. Het eerste heerenzevental zal Donderdag avond in Delft een oefenwedstrijd spelen te gen D. Z. V. 1. DAT VERSCHILT 100.—. Gisteren deed van B. alhier aan het post kantoor een girostorting groot 250. Nadat van B. vertrokken was, kwam de desbetref fende ambtenaar echter tot de ontdekking, dat hij slechts 150 ontvangen had. 's Avonds begaf hij zich naalr de woning van v. B., doch deze beweerde dat hij zich niet had vergist en dat hij 2 bankbiljetten van 100 en een van 50 had gestort. De recherche stelt een on derzoek in. BURGERLIJKE stand. GEBOREN: Frederik, z. van F. Smit en C. C. A. Polano, Rotterdamschedijk 240. Nicolasina W., d. van J. Jansen en J. W. M. Berkhout, Hoofdstraat 201. Wilhelm A., z. van A. van Berk en L. van de Wete- ringh, Nassaulaan 75. Cornelia J. d. van A. J- Smit en B. H. Hartman, Cartesiusstraat no. 19. GEEN SPREEKUUR. De wethouder van Onderwijs de heer J. Dinkelaar is morgenmiddag verhinderd zijn spreekuur te houden. SCHIEDAM, 25 Mei. Aangekomen Duitsch m.s. Sund, met traan van Brake a. d. Weser voor N. V. Schieveem; Fransch s.s. Min, met stukgoed van Antwerpen; Noorsch s.s. Kul, met ijzererts van Sagvaag; Zuid-Slavisch s.s. Duba, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven; Letlandsch s.s. Martin, ledig van Londen om ijzer te laden in de Wiltonhaven; s.s. Kate, van Glasgow om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 25 Mei. Vertrokken Duitsch s.s. Bussard, ledig naar Rotterdam; Finsch s.s. Koura, naar Wasa; Ned. Algorab, ledig naar Melilla. RAADSVERGADERING. Gisteren kwam de raad bijeen. Een drietal goedgekeurde raadsbesluiten, waartegen bij Ged. Staten geen bezwaren bestonden gingen zonder op- of aanmerkin gen onder den hamer door, evenals het rap port der kasopname van de gemeente-ont vanger door het centraal bureau voor Ned. Gemeenten. Aan mej. de wed. J. A. Gebbe werd voor een half jaar ontheffing van de hondenbelas ting over 1936 verleend. Een dozijn wijzigin gen van de gemeentebegrootingen 1935 en 1936 werden overeenkomstig de voorstellen van B. en W. goedgekeurd. Met algemeene stemmen besloot de raad om in beroep te gaan tegen een tweetal be zwaarschriften van Ged. Staten betreffende het financieel verhoudingsbesluit. De opheffing van het Nationaal Crisisco mité bracht nog geen opheffing van den groo- ten nood. De Minister van Sociale Zaken heeft dit, blijkens zijn circulaire aangevoeld en is alsnog bereid om voor de z.g. steun- verleening B. een uitkeering voor werkloozen in 1936 toe te laten tot een maximum van 4,20 per gesteunde. Volgens de berekening van den Minister be droeg het aantal werkloozen in de eerste 10 maanden van 1935 in deze gemeente 70. Van genoemd bedrag zou alsdan 2 ofwel 140 voor rekening van de gemeente komen. Het voorstel van B. en W. tot het verlee- nen van een crediet groot 140 voor extra hulp aan webkloozen, wordt aangenomen, terwijl ook het voorstel Noordennen n.l. bij de regeering te protesteeren tegen de overhe veling van onkosten van rijk naar gemeente, eveneens met algemeene stemmen werd goedgekeurd. Tenslotte krijgen we nog wat praeadvie- zen van B. en W. betreffende diversen vra gen van den heer Noordenne welke in De cember by de behandeling van de begrooting waren gesteld. Allereerst zegt de voorzitter, dat de ge meente niet als zaalverhuurder moet gaan optreden. Er zijn bij de caféhouders zalen ge noeg beschikbaar. De heer van Noordennen vraagt alsdan de lokalen voor onderwijs en ontwikkeling ter beschikking staan van de plaatselijke afdee- ling E. H. B. O. en voor het geven van land en tuinbouwcursussen. Ook de muziekveree- niging Kunst en Vriendschap repeteert in een der lokalen. De heer van Noordennen trekt zijn voorstel in. Dan komt de goedkoope margarinedistri butie ter tafel waarvan men gevraagd heeft deze distributie niet langer via een ambte naar ®van de gemeente te doen plaats vin den maar den verkoop aan de winkelhouden- de middenstanders op te dragen. De voorzit ter zegt, dat deze winkelier van de gemeente hiervoor een vergoeding krijgt, die meer be draagt dan de verdiensten op de boter. Het resultaat van een onderzoek was, dat bij bedoelden winkelier drie, gewoonlijk hun boter bleken te betrekken. De totale verdiensten voor de gemeente bedraagt ƒ150. Spi'. ge looft niet, dat de winkeliers, zijnde 12 hier ter plaatse gevestigden, deze geringe verdien sten welke alsdan op pl.m. 12 per jaar zou komen, bijzonder op prijs zullen stellen. De gemeente is echter tot medewerking bereid. Met algemeene stemmen besluit de raad tenslotte de boterdistributie in handen te stel len van plaatseiyke winkeliers en dit per maand geiykelijk te verdeelen over een vier tal winkeliers op verschillende punten in de gemeente. Met betrekking tot het plaatsen van de gemeente in een andere klasse merkt de voor zitter op, dat bespreking overbodig zal zijn, gehoord de diverse moeilijkheden om de be groeting sluitend te krijgen en eventueele be- lastingverhooging te voorkomen. De heer van Noordennen wil hierop in een volgende zit ting nader terugkomen omdat spreker er naar hij zegt, er nu niet voor klaar is. De heer van Dorp bespreekt dan nog de wenschelijkheid van belastingverlaging zulks ter bevordering van het hier zich vestigen door „stadsmensehen". Een verlaging van de bestaande electriciteitstarieven, zou volgens spreker in niet onbelangrijke mate medewer ken. De voorzitter zegt dat de verbindings wegen binnenkort zeer goed zullen worden en dat ook nog dezen winter een vastrecht tarief voor electriseh licht kan worden ver wacht, waardoor hét gebruik aanmerkelijk goedkooper zal worden. Voortgaande met de praeadviezen ver klaard de voorzitter ten aanzien van de tele grammen, waarvan de bestelkosten voor re kening van de gemeente komen, dat hier van een geiyk recht voor alle ingezetenen moet worden gesproken. Een nader onder zoek wordt door het College nog ingesteld. Door den heer Noordenmen is ook gevraagd naar de kosten van den reinigingsdienst en of deze dienst niet beter in eigen beheer kan worden genomen. Spr. wil den bestaanden toe stand, als zijnde de voordeeligste handhaven. De tataalkosten voor de gemeentereini gingsdienst beloopt 774.50. Daarvoor wordt driemaal per week de vuilnis in de gemeente opgehaald. De heer van Noordennen zou het werk willen uitbesteden ofwel een eigen vuilnis ophaaldienst in werking willen brengen. De voorzitter betoogt nogmaals, dat een eigen reinigingsdienst bestaat en alleen een paard met wagen en koetsier worden gehuurd. Voortgaande zegt de voorzitter, dat over de arbeidsbemiddeling is gezegd, dat zij wel wat meer actief mocht zijn. Spr. merkt op, dat het niet aan activiteit ontbreekt, masr dat vaak teleurstellingen worden ondervonden o mei at werkgevers enkele op de lijst staande personen niet meer in dienst willen nemen. Ook thans is men in correspondentschap met Urk om bij de demping van de Zuiderzee menschen geplaatst te ktijgen. Een electrische looplamp bij de onbewaak te overweg lijkt den voorzitter niet moge- Ipk. Wel zullen bij den ryksveldwachter al-.. daar petroleumlampen worden geplaatst, wel ke bij ongevallen direct gebruikt kunnen worden. Het verstrekken van warm voedsel in een zaal aan schoolgaande kinderen is practisch onuitvoerbaar, gezien de iigging der scholen. Voor voeding en kleeding der hulpbehoevende schoolkinderen betaalt de gemeente toch reeds naar draagkracht. De kosten beloopen reeds ƒ1500 2000 per jaar. De heer v. Noordennen trekt hierna zijn voorstel terug. Vermakelijkheidsbelasting brengt volgens den voorzitter voor onze gemeente een fiasco gezien de enkele uitvoeringen hier, die in hoofdzaak voor leden en donateurs worden gegeven. Spreker is bang, dat de administra tiekosten de ontvangsten zullen overtreffen. Alleen van de Schiedamsche Ijsbaan zou eenig voordeel voor de openbare kas te ha len zijn. De heer van Noordennen vraagt hoe het staat met de zweminrichting daar er thans weer in de Poldervaart gezwommen wordt. De voorzitter zegt, dat het verbod van zwemmen nog niet is afgekomen, doch dat, alsdan onverwijld voorstellen kunnen wor den verwacht om hierin te voorzien. De heer van Dorp bespreekt tenslotte nog even het belang van katholieke werkloozen cloor het verstrekken van een gratis abonne ment op de R. K. Leeszaal, wat in de vol gende raadszitting behandeld zal worden. Hedenmorgen om circa elf uur was men op het terrein van de N.V. Thomsen's Haven bedrijf aan den Breede Hilledijk bezig met het overladen van bananen uit het s.s. ,,Vi- bran" in spoorwagons. Zijn de wagons gela den, dan komt er een tractor voor, Tiie met een staaldraad aan de wagons wordt ver bonden. Ditzelfde gebeurde ook vanmorgen Op een gegeven moment echter raakte de staaldraad verward in de wielen van den benzine-tractor. Door de spanning, welke werd veroorzaakt viel de tractor onderste boven. De 26-jarige machinist J. Hoser, ge woond hebbende aan de Maashaven, welke machinist op den tractor zat, werd eraf ge slingerd en kwam onder het gevaarte terecht. Met een ingedrukte borstkas werd het slacht offer door den G.G.D. overgebracht naar het Havenziekenhuis, alwaar hij spoedig na aan komst aan de gevolgen is overleden. De eerste uitvoering in Nederland zal te Rotterdam gegeven worden. In het aanstaande eoncertseizoen zal het R. K. Gemengd Koor te Rotterdam, onder leiding van Nico Verhoef f, de Nederlandsche première brengen van de Requiem-mis in D- moll van Ant. Bruckner. De allereerste concert -uitvoering van dit in 1849 voltooide jeugdwerk van Bruckner heeft plaats gehad op 12 November 1911 te Linz onder leiding van August Göllerich. Het werk is geschreven voor gemengd koor, 4 soli, strijkkwintet, 3 blaasinstrumenten en orgel en wordt algemeen erkend als het aller beste van Bruckner's jeugdwerken. Zondagavond om half acht vond de 13-jarige J. v. d. Lwonende Eben Haëzerstraat op het Lunapark aan den Dorpsweg een flaubert- hageltje. Door er een steen op te werpen wilde de jongen het hageltje tot ontploffing bren gen, maar het gelukte hem niet. Er kwam een vriendje bij en die had meer succes, echter met minder prettige gevolgen. Het hageltje schoot plotseling ook het vriendje gooide er oen steen op in het been van J. v- d. L.. Personeel van het Roode Kruis heeft den jon gen voorloopig verbonden. In het ziekenhuis aan den Coolsingel volgde de verdere behande ling, waarna de jongen huiswaarts kon gaan. Zaterdagavond om kwart voor zeven plaat ste de 47-jarige schoenmaker J. V., wonende Wolphaertsbocht bg de weekmarkt zijn fiets, waarop twee pakjes zaten gebonden, inhou dende 30 hondenhalsters, 12 speeltuigjes en 12 hondenlijntjes, ter waarde van ƒ12.50 Toen de schoenmaker terugkwam waren de pakjes verdwenen. Aangifte volgde en de politie stelt een onderzoek in. Verwacht wordt: Meest zwakke Noordelijke tot Oostelijken wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk droog, vrij warm weer. U weet het maar half, zoolang U de Zuivel-demonstraties van Jan Welgemoed nog niet hebt bezocht Dagelijks t m Vrijdag 29 Mei a.s. aanvang 's middags 2.30 uur en (na de pauze). 3.45 uur; 's avonds 8 uur en (na de pauze) 9 uur, in het „Vereenigingsgebouw" Nieuwehaven 1 55, Schiedam Gratis Receptenboek. Toegang vrij Reel. 15447S 51 SCHIEDAM, 26 Mei. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling 1- a 1,10. Gisteravond hebben onbevoegden door een raam open te schuiven zich toegang verschaft tot de openbare lagere school aan den Wester singel. Vermoedeiyk is het de jeugd geweest, die is binnengedrongen. Vermist wordt er niets, doch er is op een ergerlijke wijze in het schoolgebouw huisgehouden. De Rotterdam- sche „spes patriae" heeft overal met inkt ge morst en alles besmeurd; een aantal school boeken is onbruikbaar gemaakt, voorwerpen zijn vernield. Van een hoeveelheid kunstmest heeft men een gedeelte in een bak geworpen en een ander gedeelte door de lokalen ver spreid. Gisterenmiddag om 5 uur is de 76-jarige P. wonende Vredenoordkade op den Boezem- singel aangereden door een carrier, bestuurd door den 21-jarigen expeditieknecht F. H. de R- uit de Zomerhofstraat. De carrier was te hoog geladen en daarom had de bestuurder een slecht uitzicht. Het slachtorrer werd met een ribfractuur opgenomen in het Ziekenhuis Eudokia. Zaterdagmiddag om 5 uur is de 7-jarige W. van O. uit de Oleanderstraat, als gevolg van onoplettendheid door een carrier, bestuurd door den 25-jarige N. K. uit voormalig Pernis, aangereden. De jongen bekwam een gecom pliceerde rechteronderbeen-breuk en is in het Ziekenhuis aan den Bergweg ter verpleging opgenomen. Gisteren is de 30-jarige Duitscher H. H. aan boord van het in de Waalhaven liggende schip „Stinnes" in een 4 meter diep ruim ge vallen. De man klaagde over een pijnlijke rechterheup en is in het Ziekenhuis aan den Coolsingel ter observatie opgenomen. Om half 2 gistermiddag is de 35-jarige P. H. wonende Nicolaas Zasstraat 33 in haar woning bij het ramenzeemen van een trap leer gevallen. Ze is met een linker onderbeen- fractuur in het Ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Gisteren Is de 15-jarige J. M. de J„ wonende Voorhaven in de Hudsonstraat, van een vracht auto gevallen, waar hij achterop zat. Met een hersenschudding is de jongen opgenomen in Eudokia. Met medewerking van den D.H.A.K. heeft het Districts-Bestuur van de K.J.C. te Rot terdam voor z«n leden op Zondag 24 Mei een afstandsmarsch georganiseerd. De deelneming was bijzonder groot. Het waren 270 jongens en leiders, die, met uit zondering van een flinke groep, welke onder leiding stond van de Kruisvaarders van Sint Jan, uitsluitend tot de actieve K.J.C.-groep „De Kruisvaart" behoorden. De start vond precies te één uur plaats van het R.K. Vereenigingsgebouw aan de Slotboomstraat te Charlois. De weg, welke 20 K.M. lang was, liep langs de verschillende mooie wandelwegen, welke daar in die om geving worden aangetroffen. Het was een genot om te zien hoe vlug en monter de 17 groepen tijdens den geheelen tocht liepen, terwgl het frissche Kruisvaartcostuum het aanzien belangrijk verhoogde. Ondanks, dat tijdens den tocht een half uur werd gerust, verscheen de eerste groep tegen half vijf weer bij het uitgangspunt. Daarna kwamen regelmatig en in de volgorde zooals zij ver trokken waren, de andere groepen binnen. Onmiddellijk, nadat de laatste groep was aangekomen, werd met uitreiking der prij zen begonnen. Onder daverend applaus, deelde de Districts-directeur, de zeereerw rector P. J. Maas mee, dat de prijs, welke voor de best-wandelende groep was beschik baar gesteld, door het cohort St. Barbara was gewonnen. Hierna werd begonnen met de uitreiking van de medailles, welke speciaal voor dezen tocht waren ontworpen. Iedere deelnemer, die dezen tocht geheel had volbracht ontving deze onderscheiding en dat waren allen op vijf uitvallers na. Nadat de Districts-directeur de verschil lende medewerkers had bedankt en nog had verzekerd, dat deze dag op het volgend jaar program van de districts K.J.C. niet zou ont breken, werd met den aftocht begonnen. Trots op hun onderscheiding en voldaan over den genotvollen dag trokken de K.J.C. ers weer naar huis. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van nalf 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging, onder leiding van den eerw. Praeses In gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Vrijdag cursusavond 8,30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozef gezellenvereeniging. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. An torn us' van 7.30—8.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. De voorjaarswedstrijden in „Arcadia" te Schiebroek zijn aangevangen. Van de eerste drie avonden worden de beide hoogsten ge- plaats in den eindstrijd op Vrijdag a.s., als mede de vier hoogsten van klasse B. Gister avond waren De Poedelaars en Exselsior de besten. Vooral De Poedelaars verdienen een goede noot voor hun fraai totaal van 684. Het resultaat was: A.D.O. 312 296 608; Excelsior 308 334 642; De Bijenkorf 246 271 517; V.O.L. 325 296 621; De Poedelaars 358 -b 326 684; Pompenburg 320 -f 298 618; A.D.O. II 258 227 485. Gisteravond had een ontmoeting plaats tusschen de schermvereenigingen St. Lode- wijk en Rotterdam, waarvan de uitslag als volgt was: Rotterdam: 11 gewonnen partijen, 26 ont vangen treffers en 38 gegeven treffers; St. Lodewijk: 5 gewonnen partijen, 38 ontvangen treffers en 26 gegeven treffers. De wedstrijd stond onder leiding van den heer Vogelaar. Woensdag 27 Mei. Jaarvergadering retraiteclub „St. Clemens", R. K. Volksbond, 8,30 uur. Cagelrjks: Tivoli-Schouwburg, Dante's Mysterie-revue Sim Sala Bim, 8,15 uur, Zon dag ook 2,15 uur; Groote Schouwburg, De le vende brug, (Spree-gezelschap) 8,15 uur. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 28 Mei, in: Thalia, Duizendmaal dank (boven 18 jaar), Studio: Begeerte (boven 18 jaar); Grand: I.even van Louis Pasteur (boven 18 jaar); Lumière: Michael Strogoff, Koerier van den czaar (bo ven 18 jaar)Colosseum: Mazurka en Ruggles dient twee heeren (volw.): Olym- pia: De wet van de prairie en De groote ho telbrand (volw.); Roxy: Krullekopje- Scala: De koning der verdoemden en Gigoleite (volw.); Ooster: Een vrouw van de wereld en Voor moeder's eer (volw.); Corso: Die selexpress (boven 18 jaar); Victoria: Rum ba en Onsterfelijke liefde (volw.); Luxor: Donogoo Tonka. Tentoonstellingen: Studio '32, werken van de Brauwere en Zomerdijk. Rotterdamsche Kunstkring: Aquarellen Opiumschuivers") van Marius Bauer en portretten van R. S. Bakels (tot 1 Juni); Algemeene Kunsthandel Vissghnrsdijk 111: werken van Theo Goedvriend (tot 15 Juni). Schiedam. Passage-theater, 8 uur. Het complot der 39 stappen. De zanger van Broadway (volw.).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1