■■I ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. TEGEN EEN TRAMWAGEN OPGELOOPEN. STREMMING VAN HET VERKEER. R. K. NATUUR-HISTORISCHE VEREENIGING. INSTITUUT VOOR SCHEEPVAART EN LUCHTVAART. NIEUWE ROTTERDAMSCHE SCHAAK- VEREENIGING. Mededeelingen in de vergadering van obligatiehouders- ROTTERDAMSCHE LIQUIDATIEKAS. IN HAAR WONING GESTRUIKELD. s.s. STATENDAM. SPREEKUUR BURGEMEESTER. BURGERLIJKE STAND. BERKEL EN RODENRIJS. EXAMEN VROEDVROUW. „DE BRANDWEERMAN". R K. S. V. „T.O.G." OVERSCHIE. VLAARDINGEN. GEMEENTERAAD. HERWONNEN LEVENSKRACHT. MAASSLUIS. ontvangen worden. Voorts zal êi' t eéri en ander bezichtigd worden, waaronder dé Groote Kerk. Er zullen nog enkele mobilisatiekruiéen worden uitgereikt. DE WONINGMARKT. VERSTERKT FORTUNA—XERXES. SCHOONHOVEN. Diefstal uit een tuinhuisje. De 22-jarige chauffeur D. van O., recidi vist, bekende op 7 April uit een tuinhuisje, staande in den volkstuin van zijn zwager H. Huizer aan den Binnenweg te XJsselmonde, allerlei voorwerpen, o.a. een petroleumver- gasser, een wekker, een theezeefje, een thee pot en een pakje krotenzaad, te hebben weg genomen. De zwager H. Huizer had toen hij zich stond te scheren, verdachte met een bakfiets voorbij zien komen. Dat kwam hem al ver dacht voor en toen hij na zich afgeschoren te hebben een onderzoek in zijn tuinhuisje had ingesteld, had hij de voorwerpen ver mist, die later in de woning van verdachte zijn teruggevonden. Het O.M. eischte twee maanden gevange nisstraf. Valschheid in geschrifte. De 51-jarige machinist J. B. uit Fanner- den heeft terechtgestaan, terzake, dat hij in een voor den kantonrechter te Rotterdam gevoerd wordende civiele procedure als be wijsstukken heeft overgelegd eenige kwitan ties, die vervalscht waren. Verdachte had een groot aantal goederen op afbetaling gekocht. Toen het met de af betaling stokte, was verdachte door den verkooper A. C. Korpershoek voor den kan tonrechter gedaagd, waarbij verdachte zich op deze kwitanties had beroepen, voorge vende zijn geheele schuld te hebben voldaan. Het bleek echter, dat de afgegeven kwitanties telkens ƒ1 groot waren, van welk cijfer op de door verdachte overgelegde kwitanties telkens een vier was gemaakt. Nadat eenige getuigen, o.w. de deskundige dr. W. F. Hesselink, waren gehoord, heeft het O.M. het feit bewezen geacht en ver- dachte's veroordeeling geeischt tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. Mr. A. Schadee was van oordeel, dat niet bewezen is, dat verdachte de valschheid heeft gepleegd en pleiter concludeerde tot vrij spraak. Uitspraken 30 Juni. Poging tot doodslag. Vervolgens heeft terecht gestaan de 27-ja- rige schilder L. P. V. uit Zevenhuizen, gede tineerd, die op 14 Maart den loodgieter W. van Duyvenbode, met de bedoeling om hem van het leven te berooven, een mes in den rug had gestoken. Verdachte gaf toe van Duyvenbode te heb ben gestoken, doch ontkende de bedoeling te hebben gehad hem te dooden. Van Duyvenbode had omgang met een meisje, dat verdachte ook wel aanstond. Toen hij op 14 Maart beiden was tegengekomen, had verdachte vóór van Duyvenbode een brandende lucifer op den grond gegooid, het geen in Zevenhuizen zooveel als een uitdaging beteekent. Van Duyvenbode had het dan ook niet op zich laten zitten, maar verdachte een slag gegeven, waardoor deze op den grond terecht kwam. Weer opgestaan had het meisje, oir. wie de ruzie ontstaan was, een mes in de hand van verdachte gezien. Zij had dat nog geroepen, doch voordat iemand het kon ver hinderen had verdachte het mes in den rug van van Duyvenbode geplant, uitroepende, dat hij hem vermoorden zou. Na den twist bleek de verwonding gelukkig niet van em- stigen aard te zijn. Het O. M. wilde in aanmerking nemen, dat verdachte tot dusver goed heeft opgepast, zoodat hem nog een kans kan worden gege ven. Het O. M. eischte 8 maanden gevangenis straf, doch voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. De verdediger, mr. H. de Bie, die zich bij dezen eisch kon aansluiten, verzocht de recht bank verdachte in vrijheid te willen stellen, doch na raadkamer heeft de rechtbank dit verzoek afgewezen en bepaald, dat uitspraak zal worden gedaan op 25 Juni. De verdwenen juweelen. Op 21 Mei van het vorig jaar heeft voor de rechtbank alhier terechtgestaan mr. H. A. L. E., koopman te 'sGravenhage, die verdacht werd van poging bot oplichting. Verdachte had namelijk bij een verzekerings maatschappij aangifte gedaan, dat op een reis, die hij omstreeks Kerstmis naar Parijs gemaakt had, een zakje met juweelen ver loren was gegaan. De verzekeringsmaaschappij had, alvorens tot de uitbetaling van de gedeclareerde schade over te gaan een onderzoek laten in stellen te Brussel en Parijs en daarbij waren zulke tegenstrijdigheden voor den dag ge komen, dat aangifte volgde bij de justitie van poging tot oplichting. Bij de behandeling voor de rechtbank, die nu volgde werd tot in de kleinste bijzonder heden nagegaan, hoe verdachte, die de reis maakte in gezelschap van een dame, zijn tijd besteed had en hoe hij zich gedragen had, toen hij eenmaal ontdekt had, dat de juweelen verdwenen waren. Er werd zelfs een getuige gehoord, die verklaarde, dat verdachte haar eens had voorgesteld, de juweelen in het Hollandsch Diep te gooien, als hij met den trein den Moerdijk zou pas- seeren. Ook de financieele relaties en trans acties van verdachte werden aan een nauw keurig onderzoek onderworpen. Na de eerste behandeling besliste de recht bank, dat een nader onderzoek op eenige punten noodzakelijk was, waarom de verdere behandeling eenigen tijd werd onderbroken. Verdachte werd echter in preventieve hech tenia gehouden. Op 4 Juni kwam de zaak andermaal voor de rechtbank, maar ook thans was het niet mogelijk om tot een einde der behandeling te geraken. Op verzoek van den raadsman, mr. E. G. S. Boulier heeft de rechtbank toen verdachte in vrijheid gesteld. Thans kwam de zaak andermaal op de rol van de terechtzitting voor. Er waren geen getuigen opgeroepen en bij de hervatting van het onderzoek stelde de president de vraag aan verdachte of deze op de hoogte was van de nieuwe bewijsstukken, welke intusschen te Parijs waren verworven Nadat verdachte hierop toestemmend geantwoord had, werd aan het O.M., waargenomen door mr. J. C. V. Meischke, h§t woord verleend tot het nemen van het requisitoir. Het O.M. herinnerde er aan, dat mr. E. verdachte is geworden door de klacht van assuradeuren, die juweelen van verdachte verzekerd hadden en van meening waren dat de schade ten onrechte gedeclareerd werd Volgens het O.M. was de firma alleszins in haar recht, om na het door haar ingestelde onderzoek de zaak verdacht te vinden, en het rijmpje, dat verdachte tijdens zijn verblijf in het Huis van bewaring op zijn celmuur heeft geschreven: „Verzekert u bij Blom en Pit, dan weet u zeker dat u zit", gaat dan ook niet op. Uit alles is wel gebleken, dat verdachte court d'argent was en het is plausibel, dat verdachte gezonnen heeft op een middel om daar verandering in te brengen. Nu zou men wel kunnen opmerken, dat verdachte dan de juweelen wel had kunnen verkoopen, maar daartegenover staat, dat deze voor veel hoo- ger bedrag waren verzekerd, dan hun oogen- blikkelijke waarde was. De zaak draait er ten slotte om of men goede trouw, dan wel kwade trouw bij verdachte moet aannemen, toen hij het reisje naar Parijs maakte, waar bij de juweelen verloren zijn gegaan. Het O.M. is van oordeel, dat vele omstandigheden een ongunstig licht op zaak werpen en al zou verdachte door de rechtbank worden vrijgesproken, dan kan spr. zich voorstellen, dat er aanleiding genoeg is om de verzekerde som niet uit te betalen. Een strafrechtelijk bewijs is echter tegen verdachte niet te con- strueeren en daarom eischt het O.M. vrij spraak. De verdediger, mr. Boulier, is van oordeel, dat de zaak door de bemoeienis van de assu rantiemaatschappij noodeloos is uitgedijd. Van de zijde der verzekeraars is ai het mo gelijke gedaan om twijfel te zaaien, van de zijde van het O.M. is alles in het werk ge steld om tot verdachte's schuld te komen, maar ten slotte heeft het O.M. moeten toe geven, dat het niet het minst steekt in de wijze, waarop verdachte is opgetreden. Uit de talrijke onderzoekingen is gebleken, dat pleiter's Client steeds de volle waarheid heeft gesproken en pleiter zou het dan ook jammer vinden, wanneer de verzekeraars er niet toe zouden kunnen besluiten hun verplichting na te komen. Verdachte is dan zijn juweelen kwijt, hij heeft vier maanden in het Huis van Bewaring doorgebracht, tweemaal is hij voor de rechtbank moeten verschijnen, waar bij hij uiteraard minder plezierige dingen heeft gehoord en tot slot zou hij ook de ver zekeringssom nog niet krijgen. Pleiter voert aan, dat verdachte door deze geheele ge heele geschiedenis ernstig geleden heeft en pleiter dringt er daarom bij de rechtbank op aan, dat deze zoo spoedig mogelijk tot een vrijspraak zal komen. Uitspraak 2 Juli. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: P. F. S., 40 jaar, boekbinder, recidivist en gedetineerd, wegens diefstal van een groot aantal rijwiellantaarns en een aantal lederen jassen uit de werkplaats van de firma Mul ler aan de Vijverhofstraat, waartoe ver dachte zich via een leegstaand pand aan de Banierstraat toegang had verschaft, tot 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf, met af trek van de preventieve hechtenis; A. N. L., 44 jaar, chauffeur, gedetineerd, die zich aan heling van eenige rijwiellan taarns had schuldig gemaakt, tot 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis; G. V., 30 jaar, stoker, gedetineerd, even eens wegens heling van eenige rijwiellan- taams, tot S maanden gevangenisstraf; A. A. v. d. G., 28 jaar, vertegenwoordiger te Dordrecht, wegens vernieling en bescha diging verdachte had uit brooddronken heid eieren stukgegooid tegen de woning van den bloemenhandelaar C. Pikaar, te Oud- do^p, tot 14 dagen gevangenisstraf; P. v. d. V., 39 jaar, loswerkman te Ouden hoorn, gedetineerd, wegens een zedendelict, tot 3 jaren gevangenisstraf. De rechtbank heeft veroordeeld: P. K., 46 jaar, loodsknecht, gedetineerd, wegens verduistering in dienstbetrekking verdachte, die het beheer had over een loods van de firma Wanders Co. had goedgevon den, dat eenige malen uit die loods zakken en erwten werden weggehaald, van welker opbrengst verdachte een gedeelte had gekre gen tot 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis. C. v. d. S., 39 jaar, havenarbeider, recidivist en gedetineerd, wegens diefstal van de boven bedoelde zakken erwten en mais, tot 8 maan den gevangenisstraf met afrek der preven tieve hechtenis. H. H. A. C., 37 jaar, chauffeur, gedetineerd in de grensstreek bekend als „het blonde gevaar" wegens het smokkelen van mar garine, tot 6 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis en met ver beurdverklaring van de in beslag genomen auto en margarine. C. J. P. H. S., 26 jaar, kaashandelaar te Eindhoven, wegens oplichting, tot 8 maanden gevangenisstraf. C. B., 45 jaar, reiziger te Overschie, wegens het afleggen van een valsche verklaring in een voor den kantonrechter te Schiedam ge voerde procedure, tot 3 maanden gevangenis straf. Slachtoffer ernstig gewond naar het ziekenhuis gebracht. Hedenmorgen te ongeveer acht uur stopte op den Goudschesingel, nabij de halte Boschje een tramwagen van lijn 21, die reed in de richting van de stad. De 64-jarige M. M., wo nende aan den Honingerdijk, die op het ach- terbalcon stond, stapte bij genoemde halte uit. Achter de tram om wilde hij zijn weg vervolgen in de richting van de Botersloot Hij liep echter pardoes tegen een tramwagen van lijn 16 op, die uit de rienting stad kwam en bestuurd werd door den 42-jarigen H. J. van der H. uit de Nanningstraat. De bestuur der remde nog uit alle macht, maar kon niet verhinderen, dat de man tegen de straat werd geslagen. Met een schedelbreuk, een ernstige hoofd wonde en wonden aan rechterarm is het slachtoffer door den G.G.D. overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel en aldaar ter verpleging opgenomen. Jp de Lage Erfbrug. Tengevolge van een technische storing in de brug-installatie van de Lage Erfbrug, waardoor deze niet behoorlijk gesloten kon worden, is gisterenavond van half 11 tot 11 uur het verkeer over deze brug gestremd ge weest. Het tramverkeer werd gedurende dien tjjd omgelegd over de Mathenesserbrug. In de Woensdag gehouden vergadering van fcovengenoémde vereeniging, hield de heer Witteveèn 'n causerie over „bloemen en plan ten". Hij liet zijn eigenlijke uiteenzetting vooraf gaan door een aardige paraphrase van het bekende „zegt het met bloemen". Hjj liet zien, hoe bloemen werkelijk kunnen spreken; hoe ze ons werkelijk iets te vertellen hebben. Bij welk feest ook, altjjd speelt de bloem de hoofd rol. Bijna elke feesteling wordt in „de bloe metjes gezet". Bloemen bij verjaardag, bij het afscheid van het leven, aan het altaar. Daarna kwam spreker tot zijn eigenlijk on derwerp. Allereerst behandelde hy 4 planten, welke zoo uitermate geschikt zijn voor de aqua riumhouders, n.l.: Nalisneria-spiralis, Ca- bomba-aquatica, Sagittaris-chinensis en Myr- cophyllum. Hij gaf hierbij een overzicht over waarde, teelt, onderhoud enz. van deze planten. Daar na kwamen de z.g. kamerplanten aan de beurt, waaronder de clivia's, azalea en diverse cacteeën. Hij besprak hierbij de vermenigvuldiging, het onderhoud en vaderland der betreffende planten, benevens verschillende ziekten, waar door onze huisvrienden door verkeerde be handeling worden aangetast. Na een hartelijk applaus werd. spreker ver zocht 'n lezing te houden in 't Reinaldahuis- Na een korte pauze werden enkele mede- deelingen gedaan. Ie. Op Zondag 28 Jiini 's middags te 2 uur wordt een excursie gehouden naar de Missie- procuur aan den Walenburgerweg. 2e. Loopende verloting wordt uitgesteld tot 19 Augustus a.s. Voor den verkoop van resteerende loten wordt 25 pet. provisie ge geven. 3e. Elke 2e Vrijdag van de maand zullen speciale lessen worden gegeven aan de Micro club. 4e. Voor de excursie naar Amsterdam op 16 Augustus a.s. zijn reeds 20 deelnemers. De onkosten hiervoor worden gedelgd door het gespaarde geld voor den visch-import. Na deze mededeelingen werd de vergadering gesloten. Op Vrijdag 19 Juni werd in het gebouw Ha ringvliet 68 te Rotterdam de Algemeene Ver gadering van leden van de Vereeniging Na tionaal Technisch Instituut voor Scheep vaart en luchtvaart gehouden, gecombineerd met de vergadering van het Nationaal Comité dier vereeniging, onder voorzitterschap van den heer J. B. van der Houven van Oordt. In behandeling kwamen het jaarverslag over 1935 en het financieel verslag over dat jaar. De voorzitter, de heer J. B. van der Hou ven van Oordt, en de ondervoorzitter, de heer J. H. Hummel, welke aan de beurt waren om af te treden, werden herkozen. De leden van het Natianaal Comité, welke aan de beurt van aftreden waren, de heeren: mr. J. A. N. Patijn, J. A. Laan Jr., C. C. Ze- gers Ryser, M. C. Koning, jhr. mr. dr. H. A. van Kamebeek, mr. P. Droogleever Fortuyn, C. Fock, J. D. Brand, J. Rypperda Wierdsma, mr. J. C. L. Vlaanderen, R. P. J. Tutein Nolthenius, C. C. A. Last, ir. A. de Kanter, prof. E. Vossnack, dr. F. E. Posthuma, N. J. van Laer, Th. Heukels, mr. G. Nauta, ir. A. Plate en mr. J. K. Hummel, werden allen herkozen. Als nieuwe leden van het Nationaal Comité werden voorgesteld de heeren: K. van Aller en J. E. F. de Kok. De aan de beurt om af te treden leden van het Dagelrjksch Bestuur; de heeren: W. C. Hudig, ir. A. de Kanter, W. van der Vorm en mr. J. K. Hummel, werden allen herkozen. Na afloop der vergadering werd een be zoek gebracht aan het Waterbouwkundig La boratorium te Delft, onder leiding van den directeur, den heer ir. J. Th. Thysse; Nu ook de nog resteerende partijen van den winterwedstrijd arbitrair beslist zijn kunnen wjj van elke groep de eindstanden médedee- len.' Deze z\jn: Hoofdklasse groep A (10 deelnemers): 1. dr. K. M. Bergsma (7% (wit 9); 2. F. C. Haalebos 7 p.; 3. W. Chr. Goris 5% p.; 4. E. Landau 5 p.; 5. P. A. Koetsheid 5 p.; 6. J. F. W. Mannee 4 p.; 7. W. J. Haag 3Yz P-l 8. en 9. A. M. Broer en J. F. W. Meijer, bei den met 3 p.j 10. J. J. de Boer 1% p. Groep B (10 deelnemers): 1. W. C. Treur niet 7% p.; 2. en 3. Th. P. v. d. Tol en ir. J. v. Weering, beiden met 7 p.; 4. J. Prudon 6p.; 5. J. H. v. Welzenes 4 p.; 6. Joh. C. Teunissen 3% p.; 7. P. Wechselmann 3 p.; 8. mr. G. C. A. Oskam 2Yz p.; 9. en 10. C. J. R. Samelius en M. v. d. Sluis, beiden met 2 p. Groep C (9 deelnemers): 1. M. de Wit 6% p.; 2. W. Ph. v. Tongeren 6 p.; 3. en 4. L Colthof en C. M. de Wijs beiden met 5 p.; 5. J. A. Muysson 4 p.; 6. J. Bekker 3% p.; 7. en 8. A. de Wit en L. de Kwant, beiden met 2% p.; 9. P. Confurius 2 p. Eerste klasse groep D (9 deelnemers): 1. A. Schrbder 7 p.; 2. P. N. v. Os 6 p.; 3. M. Boonstra 5Vs p.; 4. I. v. Doelen 4% p.; 5. W. Gobbels 4 p.; 6. J. A. Klein 3% p.; 7. J. W. A. v. Sehie 3 p.; 8. J. v. Hoff 2% p. Groep E (10 deelnemers); 1. H. C. Schoo- nenberg 6la p.; 2. J. v. Zutphen 6 p.; 3. en 4. W. J. Hoogerwerff en W. B. v. Huet, beiden met 5 p.; 5. W. Stigter éYa p.; 6., 7. en 8. J. S. dé Jeu, S. Nederlof en IJ. iSjoerdsma, elk met 4 p.; 9. H. Smits ZV2 p.; 10. H. J. Hey broek 2% p. In de gisteren gehouden vergadering van obli gatiehouders van Allan Co.'s Kon. Nederl. Fabrieken, heeft de president-commissaris, mr. H. J. Knottenbelt, ter aanvulling van de gedrukte toelichting, nog eenige mededeelin gen gedaan. Indien obligatiehouders hun houding tegen over het verzoek der vennootschap om uitstel van betaling der rente-coupons tot Juli 1938, uitsluitend zouden beschouwen uit het oog punt van de waarde der onderpanden, zijnde de fabriek en fabrieksterreinen te Hillegers- berg en het pand aan de Groote Markt te Rotterdam, dan is het, aldus mr. Knottenbelt, van overwegend belang na te gaan in hoe verre het thans nog uitstaande bedrag der leening ad 316.000, door die waarde wordt gedekt. Het rapport van den heer Van der Heyden, van December 1935, taxeert fabriek en ter rein op 370.000, en het pand Groote Markt op 40.000. De taxatie van fabriek en terrein door een anderen, volkomen onafhankelijken deskundige, tevens bouwer in die omgeving, en daardoor met den plaatselijken toestand goed bekend, beliep echter slechts 150.000. In een uitvoerig gemotiveerd rapport komt de deskundige, Ad. Lengkeek te Hillegersberg, tot een exploitatie-waarde van 214.500. Hjj wijst er echter op, dat het zeer twijfelachtig is, of bij publieke veiling deze opbrengst zou worden verkregen en dat dan in ieder geval 10 pet. voor kosten zou moeten worden afge trokken, waardoor de getaxeerde, doch twij felachtige waarde op 193.000 zou komen. In het algemeen zal in aanmerking moe ten worden genomen, dat de kooper van den grond voor straataanleg en verdere kosten om den grond bouwrijp te maken circa J 300.000 zal hebben uit te leggen. Het is duidelijk, dat in den tegenwoordigen tijd geen exploitant zal worden gevonden, die voor het complex zal kunnen besteden 370.000 plus ƒ300.000 is ƒ670.000, ook hierom niet, om dat hiervoor geen normaal bedrag op hypo theek zal zijn te verkrijgen. Executie van het onderpand zou dus voor obligatiehouders zeer ongunstige kansen bieden. Daartegenover staat, dat indien obligatiehouders de voorstellen van Allan aannemen, zij geen enkel recht prijsgeven en hun toestand door het uitstel te verleenen tot Juli 1938 naar alle waarschijnlijkheid veel gunstiger zal worden dan hjj thans is. Immers, indien, zooals tot voorwaarde van de opschorting is gesteld, Allan op drachten zal verkrijgen, die de fabriek ge durende ongeveer anderhalf jaar behoorlijk van werk zullen voorzien, dan mag worden vertrouwd, dat op 1 Juli 1938 niet alleen de achterstallige coupons zullen worden be taald, doch tevens, dat Allan dan de tegen woordige moeilijkheden zal hebben over wonnen. Er zijn zeer drastische bezuini gingsmaatregelen genomen. Aanwezig waren elf obligatiehouders recht hebbende op het uitbrengen van 41 stem men, zoodat geen voldoende obligaties aan wezig waren om een besluit te te kunnen nemen. Op 30 Juni zal een tweede vergade ring worden gehouden. Op een desbetreffende vraag antwoordde de voorzitter de heer Krantz dat er geduren de twee jaar in het geheel geen rente zal worden betaald. Als wij het werk echter krij gen en er overeenstemming met het Werk fonds wordt bereikt, dan is er een redelijke kans, dat er in 1938 rente kan worden be taald. Het Werkfonds stelt zich echter cate gorisch op het standpunt, dat het geen geld voor obligatiehouders etc. geeft. In de maand Mei hebben de verschillende bronnen van inkomsten opgebracht ƒ1.099.761 tegen ƒ871.790 in Mei 1935. Het brug- en sluisgeld, bracht op ƒ14.731,82 (v. j. ƒ11.986.92), het havengeld voor zee vaartuigen ƒ267.033,83 (v.j. ƒ259.775,22), het havengeld voor binnenvaartuigen 61.885,73 (v.j. ƒ59.848.99), de beursbelasting ƒ2.650 (v.j. ƒ3.606.63), de belasting op de vermake lijkheden 46.627,67 (v.j. ƒ40.258,61). De 80-jarige vrouw L. L., wonende aan de Tuinderstraat is vanmorgen om half 10 in haar woning over een dorpel gestruikeld. Met een ernstige hoofdwonde is de vrouw opge nomen in het Ziekenhuis aan den Coolsingel. Het s.s. Statendam van de Holland Ameri ka Lijn vertrok hedennacht van Rotterdam naar New York met 82 passagiers kajüits- lriasse, 78 passagiers toeristenklas en 34 pas sagiers derde klas, De burgemeester zal Maandag- a.s. geen spreekuur houden. Aangiften van 19 Juni 1936. BEVALLENC. C. Akkermans geb. Cammel- beeck d. M. J. Jansen geb. Scheepers d. C. E. de Koning geb. Naessens d. E. v. d. Kerk- hoff geb. Wouters z. J. C. Spaan geb. Kolk d. L.Dres geb. Ponsen d. A. Boogaers geb. Rademakers d. K. A. Nouwens geb. Kraan z. L. v. d. Perk geb. Breeman z. A. P. van Nootien geb. Toonen d. A. Knijf geb. v. d. Velde z. C. M. van Rosmalen geb. de Koning d. J. M. Verschoor geb. Schaap z. C. Hoornweg geb. Roose d. M. C. Hagendoorn geb. den Elzen 2 zns. E. Eerland geb. Bol kenbaas z. E. Kurpershoek geb. van Dijkhui zen z. E. de Jong geb. van Mullem z. M. A. Visser geb. van Krimpen z. H. Collens geb. Luiten z. E. van Been geb. Swaluw d. M. M. Struik geb. van Dijk z. R. Gyzen geb. Robert d. A. van Gent geb. Mid delkoop z. A. Ploojj geb. Veldhorst z. C. Houwelingg eb. Markus d. G. Spel geb. de Ruiter d. M. L. v. Gelderen geb. Hooghart z. H. Willemsen geb. Beijerman d. OVERLEDEN: T. de Koning m. van C. Pou- wels 58 j. W. T. Troost b. 1 j. j. den Har- tog m. van J. M. Boo(j 54 j. G. J. Wester man vr. v. C. P. de Groot 82j. J. F. J. Wou ters m. van M. Verrijzer 38 j. K. v. Gemeren wedr. van E. Broekhuizen 79 j G Stigter wede v A Mostert 81 j. H. Dost m. van M. Ketting 66 j. M. J. Hageman wede. van J. T. Wit kamp 82 j. J. v. Kralingen m. van A. Korbjjn 85 j. S. Westerweel m. van A. de Graaf 55 j. M. A. den Doelder vr. van W. Peters 44 j. E. Notenboom ongeh m 18 j. J, Versluijs vr van J Kuif 75 j Voorts als levenloos aangegeven: S C. Voogt geb. Teube lz. A Groenhorst geb v Gelder z. de Rijkskweekschool voor Vroedvrouwen te Rotterdam zyn geslaagd voor het theoretisch examen vroedvrouw, de dames: W. Bakker; D. DormaarJ GerritsenH. Grobler: A M. Hui- €?,n' i doldersma; G. van der Klooster; M. Nieuwland; J. Rast; J. Schaap; A. Swart; C. M. van Ijlden; C. Verdonk De nieuwe jaargang (29ste), welken het or gaan van den Bond van Vereenigde Vrijwil lige Brandweerlieden ingaat met het Juni- nummer, beteekent voor het blad weer eene verandering, welke eene verbetering is te noe men. Aan prettige leesbaarheid heeft het daar door gewis nog gewonnen. UNIVERSITAIRE EXAMENS LEIDEN, 19 Juni. Geslaagd voor doet. exa- „men geneeskunde de heer C, M. Kuipers, al* 'kier. Totaal verlies f 14.249 (13.655). Aan het jaarverslag over 1935 van de Rot-, terdamsche Likwidatiekas ontleenen wij het volgende Hoewel de omzet iets grooter was dan in 1934, n.l. 78500 balen Koffie tegen 65,000 ba len in 1934, was de omvang van zaken toch nog zeer beperkt. Dit jaar trad een wijziging van het Koffie- Contract in werking, waarbij de vergoedingen voor betere types en voor de bijsoorten wer den verlaagd. Vanaf 1 Maart werden de ter- mijnnoteeringen voor contracten na Septem ber 1935 op basis van dit gewijzigd contract opgemaakt. In Lampong-peper werden geen contracten gesloten. Crediteuren bestaat voor een bedrag van 55.000, uit een deposito dat wij renteloos van de Valutakas ontvingen, zijnde het bedrag van ons aandeelenbezit in deze N. V. Het bedrijf leverde in het afgeloopen boek jaar een netto-overschot op van 3892 (v. j. verlies 13.655), hetgeen in de winst- en ver liesrekening door een koersverlies op effecten veranderde in een tekort van 594, waarmede het verliessaldo op de balans moet worden verhoogd. De winst- en verliesrekening per 31 Decem ber 1935 staat deoet voor onkosten 4841 afschrijving op meubelen 96, effecten, koers verlies 4486 en credit voor aandeel courtage en commissie 2246, rente, disconto en provisie ƒ6508, diversen 74 en saldo ver lies 594. De balans per 1 Januari 1936 vermeldt als activa aandeelhouders, niet gestort deel van het kapitaal ƒ850.000 (ohv.), ter beurze genoteerde effecten ƒ101.623 (135.675), deel neming in andere ondernemingen 55.000 (onv.), kas ƒ11 (16), meubelen ƒ600 (563), gedisconteerde wissels ƒ480 type-mon sters ƒ187 (onv.), koffie voor meer te ont vangen dan te betalen op niet afgewikkelde contracten ƒ509 (10.320), debiteuren ƒ49.949 (63-004), loopende rente van nog niet verval len coupons ƒ1004 (1168), nog te ontvangen courtage en commissie op niet afgewikkelde contracten ƒ3225 (272), vooruitbetaalde on kosten ƒ252 (284), saldo verlies 1934 lJ.bho (onv.), verlies 1935 ƒ594 (1934 ƒ42.236 af re serve), totaal verlies ƒ14.249; en als pas siva- kapitaal ƒ1.000.000 (onv.), crediteu ren ƒ76.843 (123.860), onverdeeld dividend saldo 1929 248 (248), crediteuren en reke ning-courant tegen loopende contraeten' nihil (7121). 12)4 -JARIG PRIESTERFEEST. Ter gelegenheid van het 12 J/j-jarig Priester feest van den zeereerw. heer Dr. J. v. d. Burg pastoor te Bergen in Noorwegen, thans alhier verblijf houdend, zal door den eerw. jubilaris morgen de plechtige Hoogmis worden opge dragen, waaronder door z.eerw. over zijn Noorsche Missie zal gepreekt worden. Daarna schaaleollecte als feestgave voor den eerw. jubilaris. Op het terrein van de R. K. S. V. T.O.G. aan den Meerweg alhier worden morgen de volgende wedstrijden gespeeld: TOG 2BSV 1, aanvang 1 uur. TOG-véteranen—Haagsche Volksbond-veteranen, 3 uur. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente is ter openbare vergadering bijeengeroepen tegen Dinsdag 23 Juni a.s., 's avonds 7 uur. Op de agenda komt o.m. voor: vaststelling- van de verordeningen tot heffing van keurloon van vee en vleesch; keuringsdienst, heffing van vergoeding voor inlichtingen uit het bevolkingsregister; ver zoek van het Baljuwschap Schieland, om sub sidie; bespreking stichting Borgstellingsfonds. Bespreking uitbreidingsplan. Gisteravond heeft de gemeenteraad verga derd. Afwezig met kennisgeving waren de heeren Elfferich en Hegge, de laatste door een iiem overkomen ongeluk te Schiedam. De burgemeester, de heer J. C. Baumann sprak den wensch uit, dat de heer Hegge we der spoedig hersteld zal zijn. Aan den heer V. W. J. Meeuwsen werd vergunning verleend tot het oprichten van een fabriek van lampekappen in de Theodora Jacobalaan, waardoor den verzoeker voor vijf jaar ontheffing wordt verleend van het be paalde omtrent industrieën in den Kleinpol- der. De verordening op de straatbelasting werd in dier voege gewijzigd, dat nietr#e eigenaars aansprakelijk zijn bij overdraleht van gebouwde eigendommen en erven voor de straatbelasting van het loopende en het Vo rige jaar. De begrootingswüzigingen werden goedge keurd, tot leden van de begrootings- en re keningscommissie werden benoemd de hee ren Graafland, Bertou en Klijnsmit, waarna nadat de bedrijfsrekeningen over 1935 in han den waren gesteld van deze commissie tot lid van de bedrijven-commissie in de vacatüre van der Biezen werd benoemd het nieuwe raadslid der S. D. A. P., de heer J. van der Kwast, nadat besloten was hem na de goèd- keurlng der geloofsbrieven toe te laten als raadslid, Aan de R. K. vereeniging Herwonnen Le venskracht is door B. en W. vergunning ge geven tot het houden eener collecte. UITBREIDING VAN DE PLOEG. B. en W. maken bekend, dat het verzoek van de N.V. fabriek de Ploeg, om in het pér ceel aan de Mamixkade een inrichting tot het extraheeren vanoliehoudende zaden met toebehooren te mogen oprichten door hen voorwaardelijk is toegestaan. ZWIJGTACTIEK. Alhier is weder tegen een zesltal personen proces-verbaal opgemaakt wegens het. ver zwijgen van gezinsinkomsten waardoor zoo wel rijk als gemeente werden benadeeld. 17a verhoor zijn zij weder op vrije voeten gesteld. RIJWIELEN MET DUO-PASSAGIER, De Commissaris van Politie maakt bekend, dat het voortaan verboden is op een fiets een tweede persoon mede te voeren, zonder dat dit rijwiel voorzien is van een behoorlijke zit plaats voor deze persoon alsmede van vol doende steun voor handen, rug en voeten. NAT. BOND HET MOBILISATIEKRUIS. Door de afd. Rotterdam van den Nat. Bond „Het Mobilisatiekruis" zal op Zaterdag 27 Juni a.s. weder de jaarlijksche feesttocht ge maakt worden. De leden uit Maassluis en Vlaardingen worden des middags per auto bus afgehaald en naar Rotterdam gebracht. Aldaar zullen zij zich aansluiten bij de Rotter- damsche vriènden en per salonboot vanaf da Oosterkade oen tocht maken T%aar Gouda. Ti' lie* Raadhuis te Gouda zuilen zfl offtófeei In de maand Mei verminderde de woning voorraad, voornamelijk tengevolge van ver bouwing en veranderd gebruik, met 12 wonin gen en bedroeg op het einde dezer periode 156.804. Het aantal gezinnen vermeerderde met 358 en bedroeg 154.519 einde Mei,. In uitvoering waren 673 woningen, waar- van 77 vereenigingsbouw. Als onbewoond stonden per 31 Mei aange geven 10622 woningen 781 woningen met winkel. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen bij: Van Vliet, P. K. Dros- saartstraat 154, bok; Saarloos, Franssenstr. 16, hond; Hofman, Wm. Beukelsz.straat 38, polshorloge; Politiebureau, schrift, griffeel- koker, kinderbeursje, 2 sleutels, riem; van der Toorn, Statiosstraat 62, hoepel; Boukema Vettenoordskade 199, geit; de Jong, le van Leyden Gaelstraat 51, portemonnaie met in houd; Groeneveld, Jos. Israëlsstraat 1, étui met inhoud; Blaak. Broekweg 34, rijwiel plaatje; Schaar, Bleekstraat 65, schoen met zak; de Bruyne, le Liesveldsteeg 3, rijwiel plaatje; Raadhuis, Vlaard. Ambacht, eier- mandje; J. Zwanenburg, Baauwstraat 16, por temonnaie met inhoud GESLAAGD. Mej. M. C. Buchel alhier slaagde te Rotter dam voor het diploma H. B. S. A: Mej. Schoenmakers—Phillippa alhier, slaagde te Den Haag bij de gehouden examens van het Ned. Verbond van Medisch Gedipl- Voet- kundigen voor het gedeelte Anatomisch ''et- onderzoek en Oorzaken en opheffing van yoetklachten. AMBACHTSSCHOOL EIST NIJVERHEIDS AVONDSCHOOL. De inschrijving van leerlingen voor de Nij.- bachtsschool heeft plaats van Woensdag 24 juni tot en met Zaterdag 27 Juni a.s., telkens van 2 tot 5 en van 7 tot 10 uur in de school aan de Zomerstraat. De inschrijving yan leerlingen voor de Am- verheidsavondschool heeft plaats op dezelfde dagen van 2 tot 4 en van 7 tot 10 uur. Maandagavond speelt een versterkt Fortu- na-elftal op het terrein aan den Kethelweg tegen de le klasser Xerxes uit Rotterdam. Fortuna speelt met het volgende elftal: J. v. d. Windt, doel; C. Goos en J. Heinsius, achter; H. Klos H. Koudijzer (VDL) en A. Goos, midden; De Wolf Jr., De Wolf Sr., (bel den VSV), A. v. d. Hoek (VDL)., van Ever- dingen en J. v. d. Borden, voor. De wedstrijd begint om kwart voor. acht en wordtopgeluisterd door. muziek van. Van Dijk's band., BINNENGEKOMEN. In de Vulcaanhaven zijn binnengekomen dé stoomschepen „Sedgepool" en „Clearpool" om te bunkeren e'n „Speadfast" met 2760 ton ko len. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Johanes C., zoon van C. J. van Vliet en J. Klaren. ONDERTROUWD: E. Bennink, 27 jaar: en C. M. Wismejjer, 20 j. GEHUWD: J. Rekoert, 29 jaar en A. Itjes- horst, 26 jaar. DE WERKVERSCHAFFING - Donderdag is ten Stadhuize een vergade ring gehouden van de gemeen tebes.UÏren Schoonhoven, Vlist, Haastrecht, Bergam bacht, Stolwijk, Animerstol met een subcom missie uit de Rijkscommissie van advies voor werkverschaffing en werkverruiming m de provincie Zuid-Holland ter bespreking van de plannen tot deelneming aan een inteicomn.i nale commissie voor werkverschaffing- Ook waren aanwezig mr. Mulder, afdeelmgschef van de provinciale griffie en ingenieur Klein, om algemeene inlichtingen te geven. :a De heer Jansen Maneschijn, rijksinspecteur van de werkverschaffing, hield een korte, in leiding waarna, nog verschillende leden van de college's over deze aangelegenheid,-het woord voerden. Besloten werd tot de oprichting van boven bedoelde commissie. Elk gemeentebestuur-zal te dien einde uit zijn midden een lid aan wijzen. Deze commissie zal aangevuld worden met 3 leden van de organisaties en eeir lid van het hoogheemraadschap der Krimpêner- waard. Zijn de leden dier commissie benoemd, dan zal deze vergadering ter bespreking van de verdere plannen. De gemeentelijke werk- verschaffingsplannen kunnen buiten deze com missi e omgaan. „TOT HULP in LIJDEN" In hotel Belvédère hield het ziekenfonds Tot Hulp in Lijden van de Nyverheidsverëeni- ging van goud- en zilversmeden een ledenver gadering. De voorzitter, de heer W. J.'Ver- hoogh, gaf'een overzicht van het fonds over het afgeloopen jaar, waaruit bleek, dat' het ledental was gedaald van 49 tot 39; het aan tal gepensionneerden van 19 tot 17. Vier ge- pensiónneerden zijn dit jaar overleden. Uit 't jaarverslag van den penningmeester bleek, dat het kapitaal dit jaar een gevoelige klap had gekregen; door bijzondere omstandig heden is het nadeelig saldo 3124,46. De be legging van het kapitaal is intusschefy ver anderd, waardoor verder verlies vermóedelijk niet zal plaats hebben. De heeren G. J. y. d. Bergh, Jac. Hooykaas en A. Tanger wgrden als bestuurslid herkozen. Op het einde der vergadering heeft de voorzitter het feit. her dacht dat de heer G. J. v. d. Bergh 25 jaren penningmeester was; h(j hoopte dat hjj zijn functie nog vele jaren zal kunnen vervullen. RIJKSKWEEKSCHOOL. Aangifte van candidaten voor den cjirsus 1936—1937 van de Rijkskweekschool vodf On derwijzers eh Onderwijzeressen moet- vóór 1 Juli a.s. geschieden bij den directeur. GEVONDEN. Als gevonden zijn aangegeven een dame»- pol&horloge, damesportémoamaie en een bad handdoek. Inlichtingen te bekomen politie.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2