lËffj DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN f JÉSgf 59ste JAARGANG. WOENSDAG 24 JUNI 1936 No. 17591 STADSNIEUWS. •ri ROTTERDAM. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 JUBILEUM DR. A. H. DE BRUYN. aanrijdingen. FEEST IN DE GORZEN. DE A. S. V. V. V.-WEEK. BOEFJE OP HEETERDAAD BETRAPT DE DON BOSCO-FILM. AANRIJDING. VERKEERSDAGEN. Opvoedkunde langs de straat. Voetgangers past op uiv tellen. MAN VERDRONKEN. EXAMEN TOONKUNSTCONSER VATORIUM. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco by vooruitbetaling: Per drie maanden t 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. Bg bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering (500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen 250.bij verlies van één band, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; 75.bij verlies van een wijsvinger50.bij verlies van twee voorste ledematen van een hand25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Gisteren herdacht Dr. A. H. de Bruijn, de populaire directeur van het Gemeente ziekenhuis, het feit, dat hij vóór 25 jaar te Leiden tot arts promoveerde. Geheel volgens het karakter van dr. de Bruyn is dit jubileum op een zoo bescheiden mogelijke manier herdacht. Wij schrijven hier zoo bescheiden mogelijk, want al is er zoo weinig mogelijk ruchtbaarheid aan gegeven, zelf3 was de jubilaris van plan dien dag „de vlucht te nemen". De ontelbare felicitaties, het drukke re- ceptiebezoek, de bijna honderd bloemstukken enz. hebben getoond, dat deze dag voor zeer velen een gelegenheid was om hun dankbaar heid te kunnen betuigen. Bloemenhulde. 's Morgens reeds begon de stroom van ge- lukwenschen in bloemenvorm. Er waren bloe men van de Schiedamsche huisartsen, de artsen-specialisten, van de Mij. tot bev. der geneeskunde, van het Gemeentebestuur, van de vereeniging tot bestr. der T.B.C., het Groene Kruis, het Roode Kruis en de Trans portcolonne, de Commissie voor het Gem.- ziekenhuis, de E.H.B.O., van de Dr. Nolet- stichting, het weeshuis der Hervormden, van het verplegend personeel, van het Gemeente ziekenhuis en van de Lawn tennisclub. Verder nog van diverse industrieën en banken, zoo als H.A.V.-bank, Wilton-Fijenoord, Ned. Gist en Spiritusfabriek, Schieveem, Mees en Zoo- nen enz., terwijl nog ongeveer 70 bloemstuk ken van particulieren deze bloemenhulde deden groeien, zoodat het woonhuis van dr. de Bruijn een groote lusthof werd. Hulde in het ziekenhuis. Toen 's morgens de jubilaris het Gemeente ziekenhuis betrad, waarvan hij ongeveer 18 iaar directeur is, stond het geheele perso neel in de gang by een. Een driewerf hoera klonk op, waarna ieder den jubilaris per soonlijk feliciteerde. Het personeel bood een paar boekensteunen en een aschbak met het Schiedamsche wapen aan, vergezeld van orchideeën. Mevr. C. de Boer bood als persoonlijk geschenk een neees- soire aan. By de T.B.C.-patiënten. Ook in de lighallen van de Ver. tot bestr. der tuberculose in het Sterrebosch, waarvan de jubilaris voorzitter is, waas men ingesteld op een passende huldiging. Hier waren o.m. aanwezig dr. A. Hoogendijk, de heer S. J. Kleijn en de dames Melchers, Nolet en Mol, alsmede mevr. C. de Boer. In de eetzaal boden vijf patiëntjes bloemen aan. Ook van het personeel en oudere patiënten waren er bloemen. De oudste patiënte bood een zelf gemaakt kleedje aan. Mej. C. M. Beversluis sprak dr. de Bruijn toe namens het personeel van de vereeniging en dankte den jubilaris voor alles wat onder zijn leiding tot stand kwam. Spr. dankte ook namens allen, die baat hebben gevonden bij het werk der vereeniging. Hierna bood de spreekster mede namens Zr. G. Plooij en mej. van Waard een kussen aan. Hierna dankte dr. de Bruyn voor de belangstelling, tevens maakte hij van de gelegenheid gebruik het bestuur te bedanken voor het mooie bloem stuk, dat gezonden was. De patiënten hadden 's middags een uitge breide feestmaaltijd. Receptie. Op de receptie waren o.m. aanwezig mr. dr. F. L. J. van Haaren, mr. V. Sickenga, als mede bestuurders, afgevaardigden, deputaties en vertegenwoordigers van de diverse ver eeniging en en instellingen, die 's morgens reeds bloemen hadden gezonden. Names eenige patiënten werd een schilderij aangeboden. Gistermiddag omstreeks half 6 werd in de Oianjestraat alhier een wielrijder aangereden door een achter hem aan rijdende vracht auto. Het rijwiel werd vernield. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Naar even- tueele schuldvraag wordt een onderzoek in gesteld. Dinsdagavond te ongeveer 9 uur had op de B K. Laan ter hoogte van het St. Liduina- plem alhier, een aanrijding plaats tusschen den 48-jarige wielrijder de B. en de 22-jarige wie! rijdster H. v. H. De aanrijding zou zijn ontstaan doordat de wielrijdster aan den van rechts komende de B. geen voorrang had ver leend. De B. bekwam een wond aan zijn knie. Een onderzoek wordt ingesteld. Toen de 35-jarige motorrijder V. uit VIaardingen gisterenavond omstreeks 9 uur op de B. K. Laan reed, ter hoogte van het Rubensplein, moest hij plotseling krachtig lemmen voor een wielrijder, die zonder teeken te geven onverwacht den weg overstak. Ten gevolge hiervan slipte de motor en lftoam V. te vallen en verwondde zijn Imkerenkel. Dr, Nijenhuis verleende de eerste hulp Het Motorrijwiel werd beschadigd. Tegen den maakt'er procesverbaal worden opge- SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 23 Juni. Aangekomen: Ned. e.s. bitoebondo, ledig van Rotterdam; Eng. rn.fi. Loohgoil, ledig van Rotterdam, beide om te dokken in de WiltonihavenGrieksch s.s. Theodoros 1, van Kythnos, om kolen te bun keren; Ned. s.s. Aludra, ledig van Londen om te dokken in de Wilhelmdnahaven. SCHIEDAM, 23 Juni. Vertrokken: Grieksdh s.s. Theodoros T, naar Lübeck. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. HINDERWET. Ingekomen is een verzoek van de N.V. Vereen. Ned. Stoomwasscherijen en Verve ryen om vergunning tut uitbreiding van de stoomwassaherij, stoomververij en chemische wasscherij met benzinebewaarplaatsen annex reparatieinriebtimg, in het pand Stad- houdersliaan 17, kadaster Sectie M. no. 2874, door bijplaatsing van een stoomketel van 90 M2. veiwarmingsoppervlak, 2 stoomma chines van elk 215 I. P.K. en 2 generatoren van elk 200 K.V.A., met verwijdering van 1 stoommachine van 100 P.K. en 1 generator van 100 K.V.A. en door bijplaatsing", verplaat sing en verwijdering van diverse eleotromo'to- ren, toestellen en anbeidsiwenktuigen, in dier voege, dat in de inrichting dan aanwezig zijn: 2 stoomketels van resp. 100 en 90 M2. ver- warmingsoppervlak2 stoommachines van elk 215 I.P.K.; 2 generatoren van elk 200 K.V.A.; 41 electromotoren van totaal 170,05 P.K. (t.W. 1x25, 2x10, 7x711, 2x6, 5x5, 2x4, 3x3, 3x2, 2x1%, 5x1, 4x%, 2x2/5 en 3x% P.K.), drijvende diverse wasch- en strijkmaohines, een liftimadfoine, centrifuges, exhausters, pom pen, droogmaohines en andere hulp- en ar beid swerktu'igen; aiomede 2 ondergrondsche benzinetanks, elk inhoudende 1000 L. Dit verzoek 'is met de bijlagen op de Secre tarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag den Sen Juli, des voormid dags ten 11 y, ure, zal ten Raadihuize gele genheid worden gegeven tegen het bestaan van dit verzoek in te .brengen en die momde ling of schriftelijk toe te lichten. Schiedam, 24 Juni 1936. Kermis op til. Dit jaar heeft de volijverige Pastoor Vis, van de H. Hart-kerk in de Gorzen weer feestplannen. Vorig jaar hebben de Gorze- bewoners het zonder hun „Kermis" moeten doen, doch het jaar daarvoor, in 1934 dus, zijn de bloemetjes buenti gezet! Daar weten er nog velen van mee te praten. Oud en jong van iedere richting wist toen het jolijt achter de Gorzenkerk te vinden. Er is toen gelachen, er is gefeest. Vanwege den crisiszorgen verdiepings- dienst, zal er dit jaar weer op aller komst en medewerking gerekend moeten worden. Wie wil er niet eens enkele vroolijke avon den hebben? De voorbereidingen zijn in vollen gang. De cadeaux voor de groote fancy-fair stroomen alweer binnen. Geeft u ook een prijsje? Het kleinste wordt gaarne in ontvangst genomfen aan de pastorie, Lekstraat 55. Het grootste van zélf! De volmachten van B. en W. zijn reeds ver kregen. De welbekende Janus Neven komt wederom met zijn draaimolen en opera-draai orgel. Nu als die er is, is de zaak feitelijk al „gezond", doch er komen nog meer at tracties. Dit bericht is alleen dienend om eenige ge zellige avonden aan te kondigen van ouder- wetsche kermisvreugd. Uw medewerking wordt gevraagd. Zendt even een klein prijsje voor de bekende fan- cy-fair! Adres: Pastoriee Lekstraat 55. Denkt aan de Gorzenkermis vavn den crisis- zorgen-verdrijvingsdienst, die gehouden wordt van 48 Sept. a.s. DE PROCESSIE NAAR HEILOO. Deze processie zal dit jaar Woensdag op 19 Augustus voor de 5de maal naar Heiloo gaan. De zelfstandige Sohiedamsdhe processie viert dus pp dien dag haar eerste lustrum. JUBILEUM CONCERT ORPHEUS. Odk het tweede concert, dat het jubileereride Orpheus aangeboden werd, mag volledig ge slaagd heeten. Het gebodene, dat alleszins op peil stond genoot een hartelijke belangstelling van het talrijk opgekomen publiek. Al was de bezetting over het algemeen te klein voor een openlucht-concert, de wil om goed voor den dag te komen was bij elke vereeniging levend en men kon ervaren, dat er hard ge werkt was. Het.meeste succes oogstte wel het Dames koor Eu phonia, hoewel men de geringe sterkte van het koor algemeen betreurde. Met recht kan men van haar getuigen: klein maar fijn. Hier ontbrak nu eens niet de zoo noodiiige en essentieele afwerking, die men zoo vaak moet missen. En afgezien van een enkele onlogische ademhaiingis-pauzes werd e.r bij dit koor werkelijk goed gezongen. Ook de uitgevoerde zangnummers met be geleiding van het Symphonie-orkest L. van Beethoven voldeden zeer wel, al kom het orkest in Schubert de toonsterkte niet af ronden en volhouden, zoodat het geluid kort na het begin van elke nieuwe streek weg zonk, wat natuurlijk aan het geheel wel af breuk deed. Een fout overigens*, waaraan ook de Arbeiders-Mu'ziekvereeniging „Crescendo" leed en wel speciaal in het tweede nummer. Al met al getuigde de opkomst van het publiek, waaronder wij o.a. opmerkten wet- van Onderwijs, Dr. Smit, dat het wel degelijk houder J. Ddnkelaar en de Gem. Inspecteur belangstelling bezit voor muzikale prestaties en deze concerten waardeert. LAMP GESTOLEN. Zondag j.l. werd van een auto, welke op de Vellevest alhier geparkeerd stond, een bermlamp ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. W-W- De plechtige stoet van hoogleeraren cn studenten, die in verband met de lustrum feesten te Utrecht waren bijeengekomen, trekt voorbij Paushuize, waar H. M. de Koningin en H. K. H, Prinses Juliana den stoet gadeslaan. WEER MET DE C.A.B. NAAR OOSTVOORNE. Donderdag 25 Juni maakt de C.A.B. weder om een tocht naar Oostvoorne, thans met volwassen gebrekkigen. Uit ónze stad nemen 22 gasten aa.n het mooie uitstapje deel, ver voerd in 10 auto's. Om half 10 vertrekt de stoet van Plein Eendragt naar Rotterdam, waar te zamen met Rotterdam en Delft van den Persoonsdam met dn totaal 65 wagens de tocht wordt ondernomen. Vóór September worden nu geen C.A.B-- auto-uitstapjes meer gemaakt. DE K.J.M.V. OP REIS. Op 12 Juli zal „Katholiek Leven" opnieuw een autotocht maken. Aan alilen die de vorige reis meegemaakt hebben is reeds een pro gramma toegezonden. Er zullen echter jon gelui zijn, die, aangespoord door den eersten siuccesvollen todhit, thans ook wel gaarne van de partij zullen zijn. Deze worden langs dezen weg op de hoogte gebracht met de reis plannen. Zij die meegaan moeten zich vóór a.s. Zaterdag" 27 Juni opgeven bij een van de volgende adressen: F. Bernard, Amthonie Muysstraat 65; J. Heggelman, Allberd. Thijm- straat 17a; H. Heetkamp, Aleidastraat 5Sib. Daar zijn ook nadere inlichtingen te ver krijgen. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN 22 Juni: Petrus Altoertus, zoon van P. M. Hoekendijk en C. M. Verdonk, Rotterd.dijk 22 Annetje en Gerarda (twee ling), dochters van L. J. c. van Dijk en A. Meijer, Remforandtlaan 64 Antonius, zoon van J. Vavier en C. M. van den Beng, Lange Kerkstraat 150. 23 Juni: Willem, zoon van E. J. Garretsen en H. M. van Dop, Buijs Ballotsingel 19. OVERLEDEN 21 Juni: J. de Bruin, 7o j„ weduwe van P. W. J. Hentzen, Nieuwe Haven 225 D. Hoogstad 57 j., Hoofdstraat 40. Zuiderstadsche winkeliers vergaderen.... te water. Eerst begin September valt de V.V.V.-week. Doch over het al of niet deelnemen aan de festiviteiten en over een program van actie in dit verband dienen tijdig beslissingen te worden genomen. En dies kwam gisteravond de winkeliersvereniging Beijerlandschelaan- Groene Hilledijk in vergadering bijeen. Als vergaderingslokaal kwam het bestuur echter met een wel origineel idee. Want om mogelijk heete discussies van eventueel verhitte ge moederen in een warme zaal te vermijden en anderzijds om de hoofden zooveel mogelijk koel te houden was de bijeenkomst belegd aan boord van de „Geisha" van de firma v. d. Schuyt. Met ongeveer 150 belangstellenden vertrok om 9 uur het vaartuig van de Oosterkade. De voorzitter der winkeliersvereniging leidde de besprekingen in met de verwach ting, dat de frissche vergadering 0ok de frissche denkbeelden zou opleveren. Rotter dam gaat weer een V.V.V.-week houden. Elke poging tot beweging in de brouwerij, tot vertier en animeeren van den verkoop dient gesteund en gestimuleerd te worden. Zuid kon en mocht z.i., gezien haar aandeel en succes in de vorige jaren, ook nu niet achter blijven. Zuid moet in die dagen wederom een levendig aanzien hebben, belangstellenden trekken en via reclame en attracties voor de winkels van laan en dyk behouden wor den, of gewonnen worden, direct of in de nabije toekomst. Tegeii deze redeneering viel waarlijk wei nig in te brengen. En er kwam dan ook een principieele beslissing ten gunste van mee doen aan de V.V.V.-week. Het complex van plannen in verband met het V.V.V.-festrjn zal binnenkort in een huishoudelijke bijeen komst aan de orde worden gesteld. De stemming aan boord was overigens uitstekend en het werd middernacht de „Geisha" had zijn last tot bij Maassluis ge voerd voordat de voorzitter kon „afhame ren". Een ding ontbrak nog: Een spandoek langs de flanken van het schip met als opschrift: Koopt in Zuid,...., Stal geld uit een toonbanklade. Hedenmorgen is door een agent van politie op aanwijzing van twee burgers aangehouden de 12-jarige jongen G. B., die even te voren geld had weggenomen uit een toonbanklade van den winkel van T. D. aan de Kouterstraat. De winkelier miste den laatsten tijd herhaal delijk geld uit zijn lade. Hij vond dit natuurlijk heelemaal niet leuk en daar hij niemand kon verdenken, zette hij van tijd tot tijd twee mannetjes op den uitkijk. En zoo ook vanmorgen. Plotseling zagen de twee mannen een jongen den winkel binnen stappen. Hij liep achter de toonbank, trok de li.de open, nam een handje geld en verdween weer direct uit den winkel. Men ging den jongen achterna, nadat men inmiddels een agent van politie had gewaarschuwd. Het boefje ging naar huis, doch enkele oogen- blikken later kwam de jongen weer de deur u.i. oin zijn weg te vervolgen. Toen de agent echter zag, dat de jongen iets verstopte in een heg, hield hij hem aan en al spoedig bleek, dat hij vijf gulden in een waschhandje verborgen, daar had gedeponeerd. De guldens waren gemerkt, dus aan ontkennen viel niet denken. Van de vc-'ge diefstallen zegt de jongen echter niets te weten. Proces-verbaal is opgemaakt, terwijl de jongen voorloopig naar huis is gestuurd. De film heeft dezer dagen het weer niet mee. Wy weten, dat in het leven der biosco pen men van „prachtig weertje" spreekt als 't buiten baksteenen regent. Neen, de Don Boscofilm heeft dezer dagen, nu de musschen zelfs van de hitte gapen, het weer niet mee. De groote heilige toont zich in z'n film al even belangloos als in z'n leven zelf. Toch zou 't jammer zijn als de katholieke Rotter dammer zich de kans liet ontgaan om deze prachtige Don-Boscofilm te gaan zien. Don Bosco de groote heilige van den modernen tyd. De sociale heilige, die in 1815 geboren uit arme boerenouders een wereldfiguur is ge worden door zijn voorbeeldig leven en werk, dat in 1934 zijn bekroning vond in de ver heffing van Don Bosco tot de eer der alta ren. Don Bosco de groote heilige van de jeugd. Hij die zich ontfermde over de ver waarloosde jeugd, dat in onze dagen het liefdewerk by uitnemendheid is geworden. Don Bosco de stichter van de moderne Congregatie der Salesianën, die in haar man nelijke en vrouwelijke afdeelingen zoowel de jongens als de meisjes onder haar zorg fleemt. Wonderlijk snel namen beide Congregaties in aantal toe, de mannelijke volgelingen van Don Bosco tellen thans 10.000 leden de vrou welijke, de Dochters van Maria Hulp der Christenen 9000 leden. Zij zijn in meer dan vijftig landen verspreid en hebben elk meer dan 500 huizen. De Oon-Bosco-film geeft een ontroerend beeld van het schoone leven en het sociale werk van den Heilige van onzen tijd. Een film, die elk Katholiek moet zien en kennen, een bezoek aan deze film is meteen een grootsche en eerbiedige hulde aan dezen Heilige. Een film die ons in den persoon van Don Bosco moed en vertrouwen geeft in het zorgelijke leven van heden. De Don-Bosco-film wordt nog twee dagen Donderdag 25 en Vrijdag 26 Juni vertoond. Eer\_ film die door geen Katholiek mag verzuimd worden, een film ook die boeiend en leerzaam is voor onze jeugd. Scholen en patronaten dienen een gelegen heid te zoeken om deze film gezamenlijk te gaan zien. Zy wordt vertoond in de D o e 1 e z a a 1. Hedenmorgen om kwart vóór acht is op den Nieuwe Binnenweg de 20-jarige wielrijdster mej. C. K., wonende Nettenboeterstraat, aan gereden door een motorwagen van lijn 8, bestuurd door L. C. J. K. uit de Kleine Visscherijstraat. Zij brak haar rechter onder been en kneusde haar rechter knie en is in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Donderdag en Vrijdag zullen we weer onze verkeersdagen hebben. Werd bij voorgaande gelegenheden de bijzondere attentie gewijd zoowel aan het algemeen- als aan het voet gangersverkeer, ditmaal zullen hoofdzakelijk de voetgangers de aandacht hebben van onze verkeerspolitie. Zooals men weet, worden deze verkeersdagen georganiseerd door de ver eeniging „Veilig verkeer" in samenwerking met de verkeerspolitie. De voetgangers zullen hebben te leeren, hoe zij vlug, correct en volgens de juiste aanwij zingen, een straat moeten oversteken, dit in het belang van eigen lijfsbehoud en tweedens te algemeenen nutte. Op vier kruispunten in de stad, t.w. aan de Zeevischmarkt, Aert van Nesstraat, Meent en Slagveld zal de politie ten aanzien van het voetgangersverkeer posten uitzetten. De verkeerspolitie zal geassisteerd worden door personeel van de eerste afdeeling onder lei ding van hoofdinspecteur W. Bontenbal en de inspecteurs Van Zanten en Bieringa. De „Verkeerscourant" zal weder met dui zenden exemplaren over de stad worden ver spreid, en hierin zal men vele wetenswaardig heden kunnen lezen met betrekking tot veilig verkeer. Een nieuw experiment bij de a.s. verkeers dagen zal zijn het jeugdstraatje op het par keerterrein aan het Beursplein, dat die dagen voor parkeeren niet gebruikt kan worden. Automobilisten kunnen hun auto's parkeeren langs de waterzijde van de Noordblaak en op het parkeerterrein aan de Zeevischmarkt. Zeven jongens zijn afgericht en zij zullen „verkeersagent" spelen, in een heuselijk uni form, een sabeltje aan de zy en gewapend verder met revolver en toebehooren. Ver schillende scholen uit de stad zullen in de miniatuur-straatjes demonstraties geven van hoe men moet loopen, uitwijken, oversteken en wat dies meer zy. Er is met de kinderen geoefend en men zal kunnen zien, van hoe groot nut het is, wan neer de kinderen met betrekking tot de ver keersregels hun schoolexamen kunnen doen. Slaagt dit experiment, dan ligt het in het voornemen op andere pleinen deze demon straties te herhalen, zuiver en alleen in "het belang van het kind, dat reeds vroeg moet leeren zich aan verkeersregels te wennen, want ook hier: jong geleerd, oud gedaan. De Politie Harmonie-vereeniging „Herman dad" zal morgenavond bij gelegenheid van deze verkeersdagen voor het stadhuis aan den Coolsingel concerteeren. Laat het publiek morgen en overmorgen meewerken om de verkeersdagen te doen sla gen. Een weinig opvoedkunde langs den weg kunnen we nog best gebruiken. Voetgangers past op uw tellen! Weet men niet, op een gegeven moment, volgens de regelen der kunst over te steken, laat men dan de politie een gewillig oor leenen... men komt daarmee veel verder! Concert van Hermandad". Het programma van het concert, te geven door de Politie-Harmonievereeniging „Her mandad, directeur de heer Thom. Adee, ter gelegenheid van de Veilig Verkeerdagen, op Donderdag 25 Juni des n.m. van 8 tot 10 uur op het bordes van het Stadhuis, luidt als volgt: 1. V.V.V. Marsch, W. Schootemeyer. 2. Hoog Hermandad Marsch, L. Voltman. 3. Colonel Bogey Marsch, K. J. Alford. 4. Wein, Weib und Gesang, Wals, J. Strauss. Mr. Einthoven Marsch, Thom. Adee. 6. Officer of the Day Marsch, R. B. Hall. 7. Feestmarsch, J. R. van der Glas. Pauze. 8. Voorwaarts Marsch, Marschpotpourri, W. Ciere. 9. Aarhus Zapfen Streich, C. C. Moller. I,0. Wiener Blut, Wals, J. Strauss. II. Groot Rotterdam Marsch, W. Schootemeyer. 12. Loudspeaker Marsch, S. P. van Leeuwen. 13. Pan Europa Marsch, A. Dreissen. 14. Koning Voetbal Marsch, W. Schootemeyer. Hij wilde een bal uit het water halen. Gisteravond is de 24-jarige G. Pons, ge woond hebbende aan het Reigerpad 35, bij pier 7 in de Waalhaven verdronken. Met een broer en enkele vrienden was hij in de buurt van de Waalhaven aan het voetballen. Op een gegeven moment kwam de bal in het water terecht. De man, die echter niet zwemmen kon, waagde zich toch te water, daar hij meende, dat het water ter plaatse niet zoo diep was. Plotseling verdween hij echter in de diepte. Een broer van den drenkeling de 25-jarige J. Pons, die evenmin zwemmen kon, waagde toch een reddingspoging. Ook hij ech ter geraakte in het diepe water, doch kon door eenige zwemmers uit zijn benarde po sitie worden verlost. Na een kwartier ongeveer gelukte het aan de zwemmers den drenkeling G. Pons op te duiken. Het was echter te laat. Personeel van de Politie II heeft geruimen tijd tevergeefs getracht de levensgeesten op te wekken. ROTTERDAM, 23 Juni. Voor het eindexamen zijn geslaagd de heeren Jos. v. Amelsvoort (hoofdvak piano) en B. Wuyts (hoofdvak viool). Verwacht wordt: Zwakke tot matigen wind uit Noordelyke richtingen, gedeeltelijk bewolkt, mogelijk eeni ge regen, iets koeler. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw: R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thym", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 6—7 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam s Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereenlging, onder leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Vrijdag cursusavond 8,30 uur R. K. Ë.H.B.O. ln het Gymnastieklokaal naast da St. Jozefgezellenvereeniging. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrydag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8,30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Antoruus", van 7.308.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 25 Juni, in: Thalia: De overwinnaar (volw.); Studio: Ons dage- lijksch brood (v. volw.); City: De geheime agent (v. volw.); Lumière: Meisjesjaren eener koningin; Colosseum: De graaf van Mont Cristo en Het weggeloopen bruidje (v. volw.); Luxor: Het masker valt (v. volw.); Capitol: De geheime agent en Schaduw van het Oosten (v. volw.); Corso: Mazurka (v. volw.); Prinses: Artisten en De lady en de vrijbuiter (v. volw.); Grand: Tarass Boulba (boven 18 j.); Scala: Michael Strogoff. de koerier van den Czaar (boven 18 jaar); Cen traal: De koning der verdoemden (volw.); Roxy: De vlucht voor het noodlot (boven 18 jaar); Olympia: De doodende straal (18 jaar); Ooster: Schimmen uit het verleden en Mijn hartewensch (volw.). Tentoonstellingen: Studio '32 kinderteekeningen van Cizek (Weenen). Schiedam. Passage-theater voor volwassenen. SCHIEDAM, 24 Juni. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwyn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. S 10. Spoeling. Spoeling 1a 1,10.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1