ROTTERDAM. DINSDAG 7 JULI 1936 SCHEEPVAART. AFSCHUD BIJ DE POLITIE. GROOTE INBRAAK AAN DEN WESTERSINGEL. Tijdens de vacantie der bewoners. Voor enkele duizenden guldens aan voorwerpen ontvreemd. NOG EEN INBRAAK. Ook hier tafelzilver ontvreemd. KRUISVAARDERS VAN ST. JAN. Een milde gift. HILLEGERSBERGSCHE ZEIL WEEK. De laatste dag. AANRIJDING TUSSCHEN TRAM EN MELKWAGEN. HET CENTRAAL BUREAU. De stichtingsacte nog niet gepasseerd. ERASMUS POSTZEGEL MET ERASMUS-STEMPEL. OM DE OPHOFF-PLAKETTE. NED. HANDELSHOOGESCHOOL. MIJ. VOOR WONINGINRICHTING PIET VAN REEUWIJK. BURGERLIJKE STAND. GOUDA. BURGEMEESTER JUBILEERT. OVERSCHIE. SCHOONHOVEN. MAASSLUIS. HET ARMBESTUUR BENADEELD. HENGELCONCOURS. VLAARDINGEN. kindervoeding. den van Burgemeester. Secretaris en Ontvan ger met 5 pet. te verlagen en deze van de wethouders met 2% pet, zegt de heer Hoo- gendam te verwijzen naar hetgeen de heer Mak daarvan in 1934 heeft gezegd. De fractie neemt hetzelfde standpunt in en zal tegen het praeadvies van B. en W. stemmen. Spr. acht bezuiniging op deze wedden noodzake lijk. De heer SCHEURKOGEL (C.H.) gaat ook accoord met voorstel van Ged. Staten. De wethouders onthouden zich van de stem ming, waarna blijkt dat 26 stemmen zijn uit- gebracth met 18 vóór en 8 tegen het prae advies van B. en W. Inzake het voorstel over betrekken van toezicht van een ambtenaar der Gemeente Rotterdam bij den aanleg van het radio distributie-net en het daarvoor geven van 1200 belooning, wenscht de heer v. d. BERG (C.H.) te vernemen of dit een persoonlijke toelage is, of dat ze in de kas der gemeente Rotterdam komt. Weth. HOUTMAN (V.B.) kan dit niet met zekerheid zeggen, doch meent dat men, al zou het tegengestelde waar zijn, men hier in den Raad daarover niet moet praten of brie ven moet gaan schrijven aan het gemeente bestuur van Rotterdam, daar men er dan later wel eens spijt van zou kunnen hebben en meer geld kwijt zou zijn. De heer SCHEURKOGEL (C.H.) vraagt of de betrokken ambtenaar reeds medewerking heeft verleent bij de aanbesteding, daar den uitvoerder dan misschien moeilijkheden bij de uitvoering van het bestek zou kunnen krijgen. Weth. HOUTMAN zet uiteen dat de leiding blijft bij den ir. Aikema, doch dat deze nieuwe controleur alleen toezicht heeft op de levering en uitvoering der technische outillage. Mevr. BENTHEM (S.D.A.P.) acht het niet goed dat men hier zou gaan beloonen met 1200, wanneer de betreffende functionaris reeds een goed gesalarieerde positie heeft. Spr. zou dan liever een andere weg kiezen. Met het late inkomen der stukken, kan men zich niet meer op de hoogte stellen. Weth. HOUTMAN zegt dat deze functiona ris over alle mogelijke meetinstrumenten be schikt en dat men hem dus het voordeeligst nemen kan. Indien dit niet het geval is zal men wellicht voor hoogere kosten komen. In Rusland, de ideaal staat, heeft men toch ook personen met dubbele inkomens! (COLLé (C.P.N.) interr.: Ja, daar zijn ook millionairs De heer v. d. BERG )C.H.) constateert.dat de meerderheid van den raad, als ze dit voor stel aanneemt de consequentie moet dragen, dat de ambtenaren hier ook neven-posities wel waaraan verbonden emolumenten mogen vervullen! (protesten). Weth. HOUTMAN zegt, dat hij het meest in zijn vrije tijd zal doen en overigens met toestemming van de Rotterdamsche overheid. De heer v. d. BERG (C.H.) dient een voor stel in om in ieder geval het bedrag aan de gemeente Rotterdam aan te binden en niet aan de betrokken ambtenaar. Het voorstel vindt ondersteuning bij de heeren Scheur kogel en Bijloo (C.H.) Weth. DINKELAAR (S.D.A.P.) vestigt er nadrukkelijk de aandacht op dat er ernstige financieele gevolgen voor Schiedam uit kun nen komen. De heer HOOGENDAM (A.R.) is het niet met den heer v. d. Berg eens. Wat Rotterdam ;dpe£, moet Rotterdam weten. Trouwens dat .kan onze Raad toch niet voorschrijven, wat ginds gebeuren moet met het geld. De heer v. DORP (R.K.) vraagt of we zelf geen deskundige ambtenaren hebben, die zulks kunnen controleeren. Er staat toch steeds in de stukken dat men volkomen des kundig is. Onder protest trekt de heer v. d. Berg zijn voorstel in. Spr. blijft bij de inconsequentie, die uit dit geval voortvloeit. De vergadering wordt hierna gesloten. UIT HET S.Z.C.-KAMP. De heer J. Timmermans van S.Z.C. heeft deelgenomen aan de 2 K.M. zwemwedstrijden, gehouden te Gouda ter gelegenheid van het gouden jubileum van de Goudsche Zwemclub. In een zeer sterk bezet veld won hij den tienden prijs. MARTINIT—DE HOLLANDIAAN. Woensdagavond ten 7,15 speelt op het ter rein Boschhoek Martinit tegen De Hollan dlaan 1 uit Vlaardingen. Beide kampioens elftallen komen op zijn sterkst uit. SCHIEDAM, 6 Juli. Aangekomen Ita- liaansch s.s. Laura Lauro, ledig van Duin kerken; Ned. s.s. Kertosono, ledig van Per nis; Grieksch s.s. Galaxias, ledig van Rotter dam, allen om te dokken in de Wiltonhaven; Ned. m.s. Mirza, ledig van Rotterdam; Noorsch s.s. Ada, ledig van Langesund bei de om te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 6 Juli. Vertrokken: Ned. s.s. Aludra, ledig naar Rotterdam; Ned. sa. Mod- jokerto, ledig naar Rotterdam; Grieksch s.s. Galaxias, ledig naar Emden. Brigadier Spillenaar geridderd. Wegens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd heeft de brigadier J. H. G. Spillenaar, gisteren afscheid genomen van den dienst. Aangezien hij zich van alle eer betoon had teruggetrokken was het afscheid op het bureau Oostervantstraat zeer sober gehouden, maar desalniettemin hartelijk ge meend. Brigadier Spillenaar heeft aanvankelijk vijf jaren dienst gedaan op het bureau Lange To renstraat, daarna 21 jaren op het hoofdbu reau bij de centrale recherche en de laatste 6 jaren diende hij de politie in de vierde af- deeling. De scheidende brigadier wilde van een hul de niets weten, maar de burgemeester als hoofd van de politie dacht er anders over. In verband met het feit, dat brigadier Spil lenaar aan het land groote en gewichtige diensten heeft bewezen, had de burgemeester hem verzocht gistermorgen op het stadhuis te komen. De burgemeester deelde hem mede, dat het H. M. de Koningin had behaagd hem te ver- leenen de eere medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. -De partij Kennegin—Klijn eindigde in 20. In den eindstrijd hoofdklasse van de jubi leumwedstrijden Nederl. Dambond komen uit Kennegin, La Rondelle, Janneman en v. d. Doe, in de le klasse Elze, Kars, J. v. d. Berg en J. Blom. Tijdens afwezigheid van de bewoners, tus- schen 12 Juni en 3 Juli j.l. heeft men zich ten huize van een familie aan den Westersin gel, door inklimming en verbreking toegang verschaft tot alle kamers. Kasten werden opengebroken en ontvreemd zijn een groote partij tafelzilver en een aantal gouden siera den. De schade is zeer aanzienlijk, daar voor enkele duizenden guldens is gestolen. De fa milie was echter tegen inbraak verzekerd. De politie, die onmiddellijk een uitgebreid onderzoek is begonnen, heeft echter momen teel van de daders nog geen spoor. Wat vermist wordt. Hieronder volgt de opgave van de ont vreemde en vermiste gouden en zilveren voor werpen: 1 gouden heerenhorloge, cylinder model, witte wijzerplaat, Rom. cijfers, gouden wijzers, gladde kast met inschrift 9 Juni 1872, bene vens fabrikantennaam Vacheron Constan- tin; 1 gouden schakelketting, massieve scha kels, klein, kapittelstokje als sluiting lengte pl.m. 25 c.M. Tafelzilver: 12 koffielepeltjes, steel met randje geciseleerd; 1 plat model taartschep, ajour bewerkt, 18 taartvorkjes, drie tandig met geciseleerd heft; 2 bonbonschepjes met gedraaide steel; 12 diner couverts volkomen glad; 12 idem, iets grooter type; 12 dessert couverts; 8 idem (ander model); 12 gladde diner couverts, gemerkt „E R."; 6 dessert couverts; 1 lepel; 1 vork; 1 koffielepel; 1 theelepel, alle gemerkt C. v. O. 20; 12 thee lepeltjes met bijbehoorende thee- en suiker schep, alle met kartelrand; geciseleerde visch- schep; 12 Berlijnsch zilveren vischcouverts met beenen heft; bijeen behoorende slalepel en vork, voorsnijmes en vork; vischschep en vork; alle met verguld heft; 2 groentenlepels met gekartelden rand; 2 stel gemberlepels en -vork, het eene stel met 3-tandige, het ande re vermoedelijk met 2 tandige vork; 2 twee- tandige vleeschvorkjes; 2 gladde compote le pels; 2 hors d'oeuvre lepels; 12 theelepeltjes met bokkepootjes; 1 vleeschvork; 1 pastei schepje; 9 g4>ote lepels, 8 vorken, 6 kleine lepels en 4 kleine vorken 4 zilveren kandelaars, geribd ca. 20 c.M. hoog, 1 zilveren penhouder, zilveren voet van een melkkannetje; 1 zilveren karafstop met kraag; 1 zilveren melkkan; 1 zilveren trek pot met parelrand; 1 Berlijnsch zilveren id. met bijbehoorende melkkan; 2 zilveren servet ringen (glad), 2 botermesjes (glad); 1 zuur- vork gedraaide steel van 16 c.M.; 1 mosterd lepeltje; 2 sauslepels; 1 suikerstrooier; 1 zil- vere npresenteerblaadje met glazen bodem plaat, geciseleerde rand; 1 zilveren brood mandje, ovaal, effen rand, ca. 20 c.M. lange as; 2 zilveren bonbonmandjes, ovaal 15 c.M. met handvatten in strikjesvorm; 1 idem groo ter type zonder handvat; 1 idem rond 10 k 12 cM. middellijn mét- hengsel; 1 zilveren pre senteerblad me tplatten rand, ca. 30 k. 40 cM. ovaal aan achterzijde gegraveerd „Van G. M. E. Rueb aan W. Rueb en C. Rueb V- O." Sieraden: 1 gouden halsketting, platte bree- de schalmen, knipsluiting met vastgeklonken verlengstuk; 1 dunne idem, kleine schakei tjes; 1 lange horlogeketting kleine schakels met gouden musqueton; 3 gouden horloges, 1 cylindermodel met zwart emaille opleg, 2 re montoirs, witte wijzerplaten; 1 breede gouden schakelarmband; 1 dof gouden idem met parel randje bij het slot; 1 antiek diamanten bro che, ca. 3 c.M. doorsnede op zilver gezet; 1 diamant in het midden, kleine diamantjes in lintvorm er omheen, 1 bijbehoorende speld in kapelvorm, kapel van goud, bezet met dia mantjes, zilveren vleugels; 1 gouden broche staatvormig, beide einden dragen een dia mant; 1 gouden rijder als broche, 1 ronde gou den broche gevormd door 4 lusjes; 3 gouden steekspelden met diamanten knop; 2 gouden steekspelden met gouden knop; 1 gouden haar-sierspeld, halve maanvormig met kleine diamantjes; 1 dof gouden sierspeld, veiligheids speldmodel; 1 gouden medaillon ovaal, ca. 5 c.M. met mansportret, 1 idem met kinderpor tret en vergeet-mij-niet versiering; 1 eorna- lijnen stel oorbellen, geelroode steen, peer vormig in goud gevat; 3 gouden heeren- manchetknoopen, rond, 3 4 c.M. met knip sluiting; 1 kleine damesmanchetknoop, goud geciseleerd; 1 antiek zilveren beugel; 1 zil veren visitetaschje, maliënkolder type, grijs satijn gevoerd, ca. 15 c.M. lang; 1 gouden vulpotlood, Eversharp type; 1 gouden stop van een eau de cologneflesch; 1 antiek eau de cologneflacon mét gouden stop en idem kraag; 1 zwart cameeën broche met gouden rand, waarschijnlijk geciseleerd; 3 kleine gou den overhemdknoopjes. Bjj aanbieding van bovenstaande waarden wordt verzocht daarvan mededeeling te doen aan het hoofdbureau van politie (Tel. 21625) of aan een der overige bureaux. Nog meer ontvreemd. Naar wij vernemen zijn nog gestolen een actetasch, inhoudende 100 gulden en een partij postzegels ter waarde van 25 gulden. Tusschen Zaterdag en Maandag is ingebro ken in een pand aan den Heemraadssingel, be woond door de familie J. H. H. De inbreker(s) is of zijn aan de achterzijde door verbreking van een ruit het pand binnen gekomen. Ook hier van de daders nog geen spoor. Ontvreemd werden 12 zilveren theelepels. 12 zilveren ijslepels en een zilveren schaaltje. Naar aanleiding van onzen oproep vorige week geplaatst mochten wij nog eenige loten verkoopen. Toch zijn wij nog niet door den voorraad heen. Wie helpt ons uit den nood Een dezer dagen werden wij verblijd met een zeer milde gift van een onbekenden weldoener waarvoor onze oprechte dank. Wie volgt dit edelmoedige voorbeeld op Ons gironummer is: 2 817 31. Kruisvaarders v. St. Jan, Toussaintstr. 15b, Rotterdam (West). Over de geheele linie een succes voor de organisatoren. Nadat vooral, den eersten en ook op den tweeden dag de Dries fiink heeft wnlen door zetten, is de derde dag voor wat den wind De- treft, minuer gunstig geweest, al was dit wel licht met zc<f erg ais het op het eerste ge zicht mocht njken. Vveimg whid is altijd een factor, waarmee men liever niet te kampen heeft, wanneer het een zeilwedstrijd betreft- doch thans is de Hillegersbergsche zeiiweek wei zoo veelzijdig geweest, als zjj maar kon zijn. Elke categorie van zeiiers heeft haar kans gekregen en al dan niet benut, doch dat een ieder getraent heeft datgene er van te maken, wat er ook maar van te maken viel, is niet twijfelachtig. Het blijft een feit, dat de eene zeiler bjj een sterken wind, de andere bij een lichter briesje er meer van terecht brengt en zjj, die juist door inzicht en tactiek op een dag als Maandag iets klaar weten te maken, hebben dus ook gelegenheid gehad, hiervan bewijzen af te leggen. Want net is allesbehalve een makkelijk partijtje zei len geweest! De factor, geluk mag vanzelf sprekend niet uitgeschakeld worden, maar er werd toch een behoorlijke portie stuur manskunst gevergd om met het steeds maar draaiende windje mee te gaan. De vorige dagen hebben wij iets van de be langrijkste klassen gezegd en het zal duide lijk zijn, dat het onmogelijk is, in het bestek van een kort overzicht alle klassen de revue te laten passeeren. Zonder daarom in bijzon derheden te kunnen treden, mag gezegd wor den, dat ook de B.-zeilers behoorlijke resul taten hebben geboekt, zóó behoorlijk, dat er wel een enkeling naar de A.-klasse bevorderd zal moeten worden. Op dezen laatsten dag be stond Rini Kagchelland het bijvoorbeeld om in de A.-klasse bü de jollen hij was de eenige B.-zeiler, die 's Maandags meedeed en dus heeft het wedstrijdcomité hem maar in A. laten zeilen alle A.-zeilers voorbij te loopen en te winnen. En al wordt het protest van vlag-aanvaring toegewezen, dan is dat geen vermindering van verdienste voor den jeugdigen Kagchelland. Jongeneal won de sharpie-A.-race vóór Leon Huybrechts; Deichmann bracht zijn re genboog thans ruim tien minuten eerder thuis dan De Goederen het kan verkeeren! en bij de pampusjes kwam na veel vijven en zessen Moor het eerste binnen. Slee en Dijkers werden eerste en tweede bij de Olym- pia jollen. Tot slot van deze drie zeildagen willen we nog iets zeggen van de B. M.-klasse A. Coppel en Sleewits, die de vorige dagen fifty-fifty hebben gemaakt, met andere woor den, zij wonnen elk een race, zijn den laat sten dag als rivalen uit 't aanvankelijk dicht bijeen liggende B. M.-veld gekomen. Tergend langzaam ging het en het was gelukkig, dat de baan tot op twee ronden werd afgekort hetgeen ook bij enkele andere klassen ge schiedde anders waren de mutaties niet meer te volgen geweest. Sleewits profiteer de het best van de vlaagjes en had al spoe dig een behoorlijken voorsprong, waarmede hij vrij veilig was voor aanvallen, doch het lot wilde anders, want Goppel en Overmans, die. candidaat stonden voor de tweede plaats, wisselden van positie, Naarmate Goppel af zakte stegen Frans Overmans' kansen en hij vormde weldra een ernstige bedreiging voor den leider. Om zich zeker te stellen avontuur de Sleewits een langen slag over stuurboord naar den wal toe, in de hoop boei D. bij den molen op die manier te kunnen aanloopen. Het lukte niet heelemaal, hij moest nog een klein streekje maken, doch er zat inderdaad wel wat voordeel in. Na den boei gerond te hebben bleef hij echter te lang over stuur boord liggen, terwijl Overmans snel zijn groot zeil overgooide en zienderoogen opliep. De Jong Sr. ging toen als derde om de ton. Gop- pel's gokje om op den plas te blijven resul teerde niet ongunstig en meerdere vlaagjes men kon ze gewoon over het water zien gaan! brachten hem nog vóór Sleewits ter wijl Overmans die geen wind ving op dat mo ment, op de vierde plaats terecht kwam. Toen w(j bij den finish den afloop gingen zien, bleek van Kesteren, die steeds in een mi neur-positie had gelegen, Overmans nog voorbijgeloopen te zijn. De prijsuitreiking in Lommerrijk des avonds heeft het slot gevormd van de derde Hillegersbergsche Zeiiweek en wij willen niet nalaten onze instemming te betuigen met de voortreffelijke organisatie, met de vlotte af werking van het programma en met de uit stekende regeling, die ook voor ons getroffen was om het verloop der wedstrijden te kunnen volgen. De uitslagen. Twaalfvoetsjollen A: 1. Dr. Knok st. R. Kagchelland; 2. Ideaal II st. J. N. Karreman; 3. D'Artagnan st. W. v. d. Valks Jr. Sharpies: 1. Sperwer st. G. A. S. Jongeneel; 2. Albert st. Leon Huybrechts: 3. Crabbel- catte st. C. van Muyden; 4. Stormy Weather st. C. Aerts. Sharpies B: 1. Stormy Weather st. L. Kap- tein; 2. Raket st. W. F. Leemans; 3. Pieter nel st. A. v. d. Heyden; 4. Sabakoe II st. C. N. A. W. Loos jr. Olympiajollen: 1. Gipsy st. A. J. Slee; 2. My Hobby st. J. Dykers; 3. Astra st. Jac. Woudrichem jr. B. M.-klasse A: 1. Dwarszitter st. A. Gop pel; 2. Snip st. F. Sleewits; 3. Tempo st. H. J. de Jong; 4. Racket st. B. J. van Kesteren. B. M.-klasse B: 1. Ronny st. H. Overmans; 2. Dwarszitter st. G. N. Roepel; 3. Tempo st. J. J. v. d, Werke; 4. Depressie st. H. Riks man. Vrijbuiters: X. st. J. L. van Wermesker- ken; 2. Kaper st. S. H. Haumersen; 3. Thedo st. J. R. v. d. Berg. Regenbogen: 1. Phecda st G. Deichmann; 2. Maas st. H. de Goederen. Pampusklasse1. Fuut st. A. C. Moor; 2. Piasjager st. C. Lith. Kiel- en middenzwaardjachten 4, 5, 6 me ter: 1. Nelly st. J. Mentink jr.; 2. Hillegonda st. P. Willemsen. Idem 6-7 meter: 1. Stormy Petrel st. E. Ne- derveen; 2. Meeuw st. P. F. de Decker. Tjotters: 1. Bestevaer st. W. F. Leemans; 2. Aegir st. J. L. J. M. Maas. Groepswedstrijden Twaalf voetsjollen: X. Aegir (Daniëls en De Jong). Sharpies: 1. Rotterdamsche Zeilvereeniging (Van Muyden en Jongeneel). B. M.-klasse: 1. DZ.O.D. (Van Veen en Sleewits). Eindklassement groepswedstrijden: Twaalf voetsjollenX. Aegir met 13,2 pnt.; 2. R.Z.V. met 4 pnt. Sharpies: 1. R.Z.V. met 28,2 pnt.: 2. R.Y.C.B. (Antwerpen) met 14 pnt.; 3. Aegir met 14 pnt; 4. Z.H.V. met 12 pnt. B. M.-klasse: 1. V.Z.O.D. met 22 pnt.; 2. R.W.R. met 20.1 pnt.; 3. Aegir met 17,1 pnt.; 4. K.Z.C. met 7 pnt. Paard ter plaatse doodgeschoten. Vanmorgen heeft een aanrijding plaats ge had tusschen een met paard bespannen melk wagen, bestuurd door den melkboer J. V. uit Nieuwerkerk a.d. IJssel en een motorwagen van lijn 15, bestuurd door A. v. d. N. uit de Lambertusstraat. De melkwagen kwam uit de Eerste Crooswijkschestraat en de melkboer meenend nog voor de tram te kunnen omgaan, kwam met paard en wagen in botsing met ge noemden tramwagen, die kwam uit de rich ting Zaagmolenbrug. De tram werd licht be schadigd, het paard kwam te vallen en brak zijn rechter achterpoot. Het beest is ter plaat se door middel van een schietmasker afge maakt. Het zou een driewerf hoera waard zijn, wanneer het katholieke vereenigingsleven a.s. winter zich zou kunnen uitleven, zou kunnen propageeren, zou gestuwd kunnen worden, waar noodig, met medewerking van een Cen traal Bureau. Maar een hoera kan nog niet worden aan geheven, want de voorbereidende commissie peinst en piekert nog in verband met het feit, dat nog velen verzuimden de circulaire in te vullen, althans ingevuld naar Schiekade 93 te dirigeeren. Het gaat hier voor den katholieken Rotter dammer persoonlijk niet om groote bedragen, doch het Centraal Bureau-pand kan niet alleen van de hoeksteenen der contribueerende ver- eenigingen worden opgetrokken. Losse steenen zijn nog in massa noodig. Velen zouden nog een steentje kunnen bij dragen. Er zijn er ook, die het vergaten. Voor hen dan deze herinnering. Binnen enkele weken moet de beslissing over de al of niet stichting van het Centraal Bureau vallen, want nog verscheidene schik kingen dienen voor 1 Augustus te worden ge troffen. Katholieke Rotterdammers, denkt nog eens even aan het algemeen erkende nut van ge noemd Bureau en stelt dan onmiddellijk uw daad. Dank zij de medewerking van het hoofdbe stuur der posterijen is voor verzamelaars de mogelijkheid geopend in het bezit te komen van een Erasmus-postzegel met opgedrukt Erasmus-stempel. De briefkaarten met afbeeldingen van schilderijen in het museum Boymans verkrijg baar gesteld en in de in dit gebouw geplaatste brievenbus gepost zullen van het Erasmus- stempel worden voorzien, evenals de brief kaarten, die Vrijdag 10 en Zaterdag 11 Juli a.s. des morgens van 9 uur af, in het tentje in het groote postkantoor ten verkoop zullen worden aangeboden en gepost in de voor deze gelegenheid daar opgestelde speciale bus. Naar men weet heeft de verkoop van de Erasmus-postzegels, evenals die der drie an dere zomer-postzegels, mede plaats ten bate van „de kunst in nood". Gisteravond is de driebandenwedstrijd tus schen de Maasstad en de Biljartvereeniging Hillegersberg in het clublokaal van eerstge noemde voortgezet. De Maasstad heeft 5% en Hillegersberg 2Vz punt behaald. De eind stand wordt daardoor: Maasstad 9V2 punt (winnaar van de Ophoff-plakette) en Hille gersberg 6 Vu punt ROTTERDAM, 6 Juli. Geslaagd voor het can- didaatsexamen in de Handelswetenschappen de heer W. F. van der Griend. In de algemeene vergadering van aandeel houders van de N.V. Maatschappij voor Woninginrichting Piet van Reeuwijk deelde de directie mede, dat de gang van zaken van het bedrijf aan de verwachtingen heeft be antwoord. De verlies- en winstrekening sluit met een voordeelig saldo van 26.000 waaruit op de gewone aandeelen 5 (v.j. 5) pet. en op de cum. pref. aandeelen 6 pet. dividend kan worden uitgekeerd. De balans geeft onder ac tiva o.m. aan, terreinen, gebouwen, enz. 531.000, voorraden 198.000, kas, bankiers, debiteuren, enz. 141.000, diverse rekeningen 7.000, waartegenover onder passiva: vreemd kapitaal 310.000, kapitaal 500.000, reser ve 25.000, diversen 16.000, waarna een batig saldo van 26.000 resteert. Aangiften van 6 Juli. BEVALLEN: J. A. LandheerMulders d. J. DelfosSchenk d. M. KosterBuddenberg z. A. Bornet—van Dijk z. S. A. Tienhoven— v. Staveren d. J. de Vries-Egberts z. K. J. Rutten—Vink z. C. SchenkDammann z. J. H. SilviusPieterse d. J. KelderZwiep z. M. P. Botgervan Dieet z. M. J. Kloot wijk—van Valen z. J. M. van Moorsel—Koot d. C. KoedoodBaan z. B. van IJzendoorn Gele(jnse d. E. Boogaars—Vermaase d. M. Herkam(j—Heuvelink z. M. van Vlijmen Coenen z. L. C. Koolmeesv. d. Linden z. A. P. M. van DommeleDissel d. M. P- Lui- giesBo! d. J. M. D. SasSchu(jf z- J. C. de BoerRaadsen z. H. EliasPannekoek z. C. W. Sjiuke—de Koning z. N. C. de Jong— Groothuis d. J. van AlphenMuusz z. H. C. van Buel—Kiekens d. A. P- Prins—Visser d. E. de Bru(jn—v. d. Ploeg d. M. J. Look horst-van Splunter z. M M. Scholts—Flaoh d. N. HageSchouten d. H. J. van Etten Willem se z. M. W. Littel—v. d. Vlies d. H. A. M. KlapperMaagdenberg d. D. Trouw borstPhilips d. H. v. d. WelleDekkers z. K. van DuijnJanssen d. c. MaaAland ScherpenisseDaleman d. G. van Leeuwen Overhand z. E. A. Loggervan Gorp z. J. van Logchem z. N. M. v .d. GraafVerdoom Hordijk 2 z. W. M. BrinkmanBruel d. P. H. A. L. Spermonde Werk z. A. de Munnik Buursema d. W. HoogendoomMuizer z. - M. KampSamson d. A. J. A. Venema—'t Hart z. H. E. HoenderopRoomer d. L. de Jong —van Hoewijk z. L. Eijkemans—Bjjvank d. G. van Hoofvan Hemert z. J. C. Rowel van Schaverbeke d. M. C. van Oudheuaden1 Boon d. M. A. VisBuys d. C. M. Berlijn— Sigterman z. G. BouwmeesterBrunsting z. OVERLEDENC. L. den Ouden man v. A. de Vlies 37 j. T. H. de Jong wede. v. P. Slie- drecht 93 j. I. Ponk ongeh. vrouw 60 j. H. B. Robbers man v. G. M. Walters 53 J. J. Heidt vrouw v. P. K. Veth 44 J. M. H. W. Kop d. 6 m. H. A. Prins man v. E. Meijer 64 j. J. P. Roosendaal man v. L. C. Roetman 71 J. J. M. Jansen wede. v. H. Oosterwijk 74 j. T. Hoogelander vrouw v. G. de Graaf 66 j. Vandaag is het 25 jaar geleden dat de edel achtbare heer E. G. Gaarlandt tot burge meester werd benoemd. Burgemeester is hij eerst vier jaar op Texel geweest, daarna ver scheidene jaren te Gorinchem, terwijl hij nu zeven jaar hoofd is van onze stad. De heer Gaarlandt had zich aan alle offi cieel betoon willen onttrekken; doch dit is hem toch niet geheel gelukt. De wethouders en het secretariepersoneel hebben hedenmorgen de Burgemeester met toespraken en bloemen gehuldigd. De Burgemeester op zijn beurt heeft in een hartelijke toespraak voor deze hulde dank ge zegd. KOSTELOOZE RIJWIELBELASTING- MERKEN 1936—1937. De Ontvanger der Accijnzen te Rotterdam maakt bekend, dat de behandeling van de aanvragen voor kostelooze rijwielbelasting- merken 1936—1937, eventueel het in ontvangst nemen van kosteloos te verstrekken merken zal geschieden ten kantore van de Gemeente bedrijven te Overschie, Dorpstraat (Oude Postkantoor) op de hierna volgende d.d. en uren, te weten: Voor diegenen, wier familienaam begint met A t.m. L van het alphabet op Woensdag 15 en Donderdag 16 Juli van 6 tot 8 uur nam. en Zaterdag 18 Juli van 24 uur nam. Voor de overigen: op Donderdag 23 en Vrij dag 24 Juli van 68 uur nam. en Zaterdag 25 Juli van 24 uur nam. Afhalen van kostelooze rijwielbelasting- merken: Donderdag 6 en Vrijdag 7 Aug. van 6—8 uur nam. ORANJE BOVEN. In hotel Belvédère had een vergadering plaats van het bestuur der vereeniging Oranje Boven, waarop tevens waren uitgenoodigd de besturen van de Buurtcmmissies, ter bespre king van de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin. Op deze vergadering waren aanwezig vertegenwoordigers van de buurtcommissies Haven, Oude Haven, Loplker- straat, Olivier v. Noortstraat en Koestraat. Na onderlinge bespreking werd het program ma vastgesteld, dat nader zal worden bekend gemaakt. De vergadering heeft zich vereenigd met het voorstel, dat de kinderspelen zullen plaats hebben op het Sportterrein. Tevens is besloten, dat de buurtcommissies geen kinder spelen zullen organiseeren op de uren, dat de Oranjevereeniging deze spelen zal houden. Aan het avondprogramma zal o.a. nog worden toe gevoegd een zanguitvoering van de gem. zang- vereeniging Streven naar Kunst. VISCHCONCOURS HET BAARSJE. Zaterdagmiddag trokken 36 leden van de hengelaarsclub Het Baarsje ter vischvangst om prijzen. De wedstrijd had plaats in de Molenvliet en er werden niet minder dan 721 visschen gevangen. De uitslag van den wed strijd was als volgt: P. de Graaf le prijs; D. v. Trierum 2; G. Molenaar 3, B. de Heer 4, B. Stekelenburg 5, K. Kooreman 6, G. Sa- veur 7, P. Rous 8, A. Sterrenburg 9, N. Borst 10, H. Pardoel 11, G- Siiur 12, H. Par- doel 13, D. Koorevaar 14, A. van Asperen 15, van 't Hoof 16, B. Verveer 17. STADHUIS-BEZOEK. De gemeenteraadsleden met hun dame3 zijn morgenmiddag half 3 op het stadhuis uitgenoodigd, waar de gemeentebode de da mes en heeren, tot in bijzonderheden de be zienswaardigheden van het stadhuis zal laten zien en o.a. een uitleg zal geven van de zeer oude archiefstukken enz. COMMISSIE BIJZONDERE NOODEN Mede op initiatief van den burgemeester e.a. is alhier opgericht een „Commissie voor bijzondere nooden", volgens de richtlijnen, door den Minister van Binnenl. Zaken aange geven. Deze commissie is door den burgemeester officieel geïnstalleerd. Het dag. bestuur is samengestel duit de heeren S. v. d. Oever, voorzitter en A. H. J. Moes, secr. penning meester. Omtrent doel, taak en werkwijze zullen per circulaire nadere mededeelingen aan de burgerij volgen. Een officieele erkenning door het Nation. Fonds voor Bijz. Nooden, dat zijn hoofdzetel heeft te 's-Gravenhage, is bereids aange vraagd. GOEDKOOP GAS! Volgens officieele aankondiging van den directeur van de Bedrijven, mag over de maand Juli, het gas dat meer» zal worden gebruikt dan over de maand Juni, gratis wor den geleverd. Op ons verzoek is ons mede gedeeld, dat dit geen grap is, (wat aanvanke lijk werd gedacht). Men heeft er ter ver duidelijking nog als voorbeeld laangehaald, dat iemand, die in Juni b.v. 40 M3. gas heeft verbruikt, over Juli ook maar 40 M3. behoeft te betalen, ook al zou hij 50 M3. verbruikt hebben. I Tegen W. F. K. is te terechtzitting een maand voorwaardelijke gevangenisstraf op gelegd met twee jaar proeftijd, wegens frau duleuze handelingen tne nadeeie van het Burg. Armbestuur. De hengelaarsvereeniging De Edelkarper heeft een onderling concours gehouden in de wateren buiten onze gemeente. De prijzen werden als volgt behaald: 1 H. Prang 1032 gram; 2 P. Oosterman 824 gr.; 3 P. Hollaar 767 gr.; 4 J. Huisman 526 gr.; 5 B. Prang 491 gr.; 6 D. de Bruin 470 gr.; 7 B. Huisman 469 gr.; 8 J. Hollaar S9i gr.; 9 chr. Taan, ling 297 gr. WATERPOLO. Hedenavond speelt de Maassluissche Zwem club voor de competitie van de Z. r. o. in de stedelijke zweminrichting een polowedstrijd tegen Unitas. GEBOUW CHR. BESTURENBOND. Naar ons officieel wordt medegedeeld heeft de Chr. Besturenbond thans beslag gelegd op het café-pand aan de Gov. van Wijnkade, hoek Keueheniusstraat. De bedoeling is dit pand in te richten voor vergaderingen en bijeenkomsten van dezen bond. Men hoopt de inrichting tegen X Aug. a.s. klaar te hebben. Dezer dagen ontving de heer E. J. Visser, administrateur van de vereeniging „Kinder voeding" van de E.N.C.K. alhier een belang rijk geschènk in den vorm van 96,37. Voor dit schitterend bedrag is de directie hartelijk dank gezegd met het verzoek, dien dank te bestemder plaatse te willen overbrengen. UIT HET HANDELSREGISTER Nieuw ingeschreven de Machinale Timmer werken j. j. de Bruyn, Westhavenkade 36. Vennootem J. j. de Bruyn en B. G. de Bruyn beiden alhier. OPBRENGST BLAUWE BLOEMPJE. De totale opbrengst van den verkoop van het Blauwe Bloempje ten bate van het Plaat selijk Drankweercomité bedraagt 144.01 NAAR HET HUIS VAN BEWARING V. uit Schiedam, die zich schuldig heeft ge maakt aan het maken en uitgeven van val- sche kwartjes en door de politie op aanwij zing van een winkelier is aangehouden ls overgebracht naar het Huis van Bewaring te Rotterdam. NEDERLAAGSERIE FORTUNA. Voor deze serie moet Fortuna nog 2 wed- strijedn spelen. Op Woensdag 8 Juli a.s. wordt gespeeld tegen C.V.V. uit Rotterdam en Dins dag 14 Juli tegen DHC uit Delft. GYMNASTIEKVEREENIGING „TALMA". Woensdag 15 Juli geeft de gymnastiekver. „Talma" een uitvoering op het feestterrein aan den Broekweg. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 26 Juli. GEBOREN: Johanna, dochter van J. Schou ten en J. v. d. Struis, 1 Maa3boschstr. 53 Gertrudis, zoon van A. Vergers en G. Lan- genberg, Aert van Nesstr. 13 Pieter J„ zn. van J. van Rossen en D. Noordam, Vette- oordskade 153 Gerrit P., zoon van P. Hoo- gerwerf en J. R. Westerdijk, Röntgenstraat "0 Huibert, zoon van R. van Teijlingen en H. Lafors, Spoorsingel 136 Katharina A., dochter van R. H. Buitendijk en E. van Deventer, Krugerstraat 18 Alida M. Th., dochter van C. B. F. Rotschenk en M. C. van Buitenen, Hoogstraat 54. OPHEFFING CRISIS-COMITé. Vrydag j.l. had de liquidatievergadering plaats van het crisiscomité. Daarbij bleek, dat, in ronde cijfers genomen, gedurende de 4 j/j jaar van het bestaan van het comité 32000 was bijeengebracht. Hiervan werd 27500 aan giften ineens of wekelijksche bijdragen verstrekt. Aan voorschotten werd in totaal verstrekt 12200. Hiervan werd 10500 terug ontvangen. Slechts 1700 bleek niet inbaar •tol met harde maatregelen. De commissie was echter van oordeel, dat het niet op haar weg lag daartoe over te gaan. Aan het Nationaal crisiscomité werd 2550 afgedragen. Een klein batig saldo zal over gedragen worden aan „De commissie voor bijzondere nooden". Bij dit alles is buiten rekening gelaten wat de commissie van rijk en gemeente ontvangen heeft voor het verstrekken van kleeding en schoeisel aan werkloozen. Aan het eind der vergadering heeft de burgemeester den leden dank gezegd voor al de zorgen die zij aan het werk vrn het crisis- comité besteed hebben. Ook de secretaris en de bode werden in dezen dank betrokken. Tevens bracht hij den dank over van het Nat. Crisiscomité voor de ondervonden medewer king. Nu het Crisiscomité opgeheven werd» had de minister van Binnenl. Zaken de vraag in overweging gegeven, of het niet wenschel(jk was. het werk dier comité's op één punt voort te zetten. Dit betrof het verstrekken van be dragen voor éénmaal. Niet het verleenen van voorschotten, doch het verleenen van grootere bedragen ineens. Dat zou dan gepaard moe ten gaan met het saneeren van het bedrijf van betrokkene. Hoewel men algemeen van meening was, dat dergelijke gevallen hier niet veel zullen voorkomen, besloot de Armenraad toch een commissie voor hulp in bijzondere nooden in het leven te roepen. Deze werd samengesteld uit afgevaardigden der diaconiën van de ver schillende kerken en een vertegenwoordiger van den dienst voor maatschappelijk hulpbe. toon. De heer van Rijn, wethouder van sociale zaken, werd bereid gevonden, het voorzitter schap dezer commissie te aanvaarden, ter wijl het secretariaat gratis wordt waargeno men door den heer G. Figee, secretaris van den Armenraad. De commissie werd Vrijdag, 3 dezer, door den burgemeester geïnstalleerd. De commies'9 hoopt dat z(j bij haaf werk weer de hulp zAl krijgen van hen, die ook het crisiscomité in staat gesteld hebben zijn nuttig werk te doen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2