DE AANSLAG-POGING TEGEN KONING EDWARD. w W' M' WT g- SPANJE. Scotland Yard s;eeft een officieele lezin LUCHTSCHEPENBOUW tN AMERIKA? „Bijgelegde broeder- DE ANARCHIE IN twist Poolsch zee vliegtuig in gestort VRIJDAG 17 SULI1936 Volgens niet-officieele gegevens zouden er twee daders zijn. trJcMtedLr^lrrjf"eSteerde7eg^ftf' UITVOERIG RELAAS VAN EEN OOGGETUIGE. V oor den dienst over den Oceaan. Bouw van twee bestuurbare lucht schepen en samenwerking met Graf Zeppelinen Hinden burgvoorgesteld NOG STEEDS STAKINGEN IN FRANKRIJK. DE VIJFTIENDE Weer een buitenlandsch journalist uit Berlijn verdreven. Politie stelt looneischen en bezet in afwachting raadhuis. Schrijven van kardinaal Innitzer aan bondskanselier dr. Schuschnigg. Stormgardisten en politie in allerijl teruggeroepen van verlof. MICHEL STELESCU VERMOORD. Gedood in een ziekenhuis, waar hij was opgenomen. N. B.) EEN OMWENTELINGSPOGING? [ADRID, 16 Juli. (UN. PRESS.) Meer dan drie honderd vijftig personen zijn gisteren gearresteerd, als gevolg van de ontdekking van een omvangrijk wapenarsenaal door de politie. Generaal Orlicz-Dreszer, inspecteur van de militaire luchtvaart, om het leven gekomen. DE BELGISCHE SCHEPEN IN TERNEUZEN. Meerendeel der officieren volgt het voorbeeld van 't stakende loggere personeel. rARSCHAU, 16 Juli. (D. N. B.) de nabijheid van Gdynia is Donderdag een Poolsch vliegtuig in zee gestort. ABNORMALE HITTE IN SOVJET- RUSLAND. t Afwijkende iveergave der feiten; gearresteerde verhoord; deel neming in het buitenland. LONDEN, 16 Juli. (R. O.) De auto riteiten van Scotland Yard heb ben het volgende officieele communi qué gepubliceerd: «Toen de koninklijke stoet terugkeer de van de plechtigheid, die vanmorgen in Hydepark heeft plaatsgehad, ter gelegenheid van de overhandiging der vaandels aan het garde-regiment, drong nabij de Wellingtonpoort op Constitution Hill een man uit de menigte naar voren. Het individu is onmiddellijk gearres teerd en naar het politiebureau Hyde park ovei:gebracllt> Er is geen enkel schot gelost, doch de ïevolvei was met vier kogels geladen''. ere man hem aan de politie agenten te tokken, doch hö werd zelf eveneens gearresteerd. De koning zag het incident doch hö ver volgde zijn weg, alsof er niets gebeurd was. De gearresteerde is van Britsche nationaH- Hg zal wegens een politiek vergrijp Worden vervolgd. Na eemdge oogenblikkem in Buckingham Pa koe te hebben vertoefd, begaf koning Ed- Werd zich per auto naar York House, waar bij de lunoh gebruikte. Vervolgens begaf de vorst zich naar zijn werkkabinet, waar hö de loopende zaken af handelde en verschillende staatsstukken toe kende. Het incident heeft te Londen hevige beroe ring gewekt. Op een foto, die even na het incident is ge nomen, ziet men drie agenten, die op eenige inpers van het hek van het park een man arbèsteerem. Deze was blootshoofds en arme lijk gekleed. LONDEN, 16 Juli. (R.o.). in de heden ge houden lagerhuiszitting heeft Sir John Simon in antwoord op een vraag, de reeds bekende détails over het incident na de plechtigheid in Hyde Park meegedeeld. „Wat zich precies heeft afgespeeld, nadat het individu zich een weg had gebaand door de menigte", zeide hij, „is nog niet in details bekend. Het heele lagerhuis zal van diepe dankbaar heid vervuld zijn over het feit, dat het gevaar, waaraan Zijne Majesteit was blootgesteld, zoo snel werd afgewend". Een lid van den dienst voor eerste hulp bij ongelukken, die het voorval vain zeer nabij heeft zien gebeuren, schetste dit als volgt: „Toen de koning tusschen de hem jubelend begroetende menigte doorreed, werd ik plot seling een man gewaar, die een wit pakje, ter grootte van een baksteen, In de hand hield. De man bewoog zijn arm in de hoogte, doch werd op hetzelfde oogenblik door een gToep burgers en politiemannen omringd. Het heele voorval speelde zich in een paar seconden af". „Ik kon echter zien", vervolgde de oogge tuige, „dat het witte pakje de zijde van het paard raakte, dat de koning bereed. Het paard steigerde, doch de koning had het dier weer onmiddellijk in zijn macht. Daarna keerde de vorst zich in den zadel om en keek achter zich naar wat er gebeurde. Op straat was het een wilde wirwar van menschen en ik kon zien, hoe een bereden agent van de overzijde der straat toerende en bliksemsnel van zijn paard sprong. Het volgende, dat ik kon waarnemen, was de gestalte van een man, die zich als een razende uit den greep van zes politiemannen trachtte los te werken en die half voortgeduwd en half gedragen werd. Ten slotte werd hij boven de hoofden van het publiek uit getild en in een politie-auto gebracht. Op een ander punt van de straat zag ik een soortgelijk tooneel zich afspelen. Ook hier hielden verscheidene agenten een zich wan hopig verzetténden man vas-L Andere ooggetuigen verhalen, dat zij, kort na het incident, een groote vernikkelde revol ver op het plaveisel zagen liggen, welk wapen blijkbaar bij de worsteling met de agenten uit de handen van den tweeden arrestant was gevallen. Officieren uit het gevolg des konings had' cfen den monarch onmiddellijk omringd blijkbaar om hem te beschermen. Het nieuws van de verijdelde aanslag-poging op koning Edward verspreidde zich dadelijk als een loopend vuurtje door de stad. Toen de vorst Buckingham Palace weer verliet om zich naar zijn eigenlijke woning in St. James Palace te begeven, wachtte hem een groote menigte op, die hem door geest driftige uitroepen met zijn redding geluk wenschte. s De koningin-moeder vernam het schokkend nieuws eerst, toen haar zoon in Buckingham Palace aankwam. De dader wordt verhoord, LONDEN, 16 Juli (R.O.). Met gesloten deuren is heden de dader van de aanslag- poging op koning Edward (de gearresteerde is een Engelschman en heet George Andrew Mahon) verhoord voor het politle-gerechtshof in Bowstreet. Onderweg daarheen ontkende Mahon tegen over de hem begeleidende inspecteurs van po' litie, dat hij werkelijk het voornemen had een aanslag op den koning te plegen. Hij wilde slechts protesteeren. De minister van binnenlandsche zaken, Sir John Simon, draagt de schuld voor het inci dent, volgens den verdachte. Hij had hem gisteravond nog geschreven en vanmorgen op gebeld: Toen de beklaagde in het politiegerechtshof wasVeerde' Vr0e^ hö °f de koning gewond De man Twee daders in het spel; daaruit zouden tegenstrijdige ver halen zijn te verklaren. LONDEN, 16 Juli. (U^. PRp_, eerste maal, sinds de »«-- J or de DE MOORD OP CALl O SOTELO. Boven: Civiele garde bewaakt 't lijken huis op het kerkhof te Madrid, waar zich het stoffelijk overschot van den vermoorde bevindt. Beneden: Justitiebeambten onderzoeken den wagen, waar in de moordenaars Sotelo hebben meegenomen. trilde over het geheele lichaam, T'Ste £etuiSe- een inspecteur van politie, gehoord werd. Deze verklaarde koningin Victoria op de Man nU )vl',ien is het, dat een gebeurtenis zich gepleegd, afspeelde als de heden ondern*^ e bonden poging tegen 't leven van koning Eaw,^a?slag" Uit de verklaringen van verschuw., VIJ-I. getuigen blijkt duidelijk, dat men hier Z °°S" doen heeft met een dwaze onderneming et te der kalm overleg gepleegd, maar wei-overwogen terroristische aamslag-pog-]^1 De aanvankelijke tegenstrijdigheden in berichten over het gebeurde vinden hierin haar verklaring, dat er niet één, maar twee personen bij den mislukten aanslag zijn be trokken. Een van beide individuen bad een moordtuig hij zich, dait men voor een zelfvervaardigde bom hield, de andere een revolver. 'X&vT 'i Koning Edward Vlll. h.w.ao,^ dat in het bezit van den en revolver was gevonden met vijf kamers, waarvan er vier geladen waren. Bovendien beschikte hij over twee banden scherpe munitie terwijl hij verder in zijn zak had een couvert, een postkaart en een exem plaar van de „Daily Telegraph" van vandaag. De inspecteur herhaalde daarop de verkla ringen van den dader onderweg naar het ge rechtshof. De dader had daarbij nog den wensch uitgesproken, zieh met een advocaat in verbinding te mogen stellen. De voorzitter bepaalde daarop, dat.de be handeling een week zou worden uitgesteld, gedurende welken tijd de beklaagde in hech tenis zal worden gehouden. De aanklacht tegen Mahon luidt, dat hfl in het bezit is geweest van een revolver, met het doel, levens in gevaar te brengen. Hij is een Schot van geboorte, is 34 jaar oud en woont sinds vele jaren te Londen. Hij heeft een misvormden voet en draagt speciaal schoeisel. Toen de gearresteerde na zijn verhoor naar de gevangenis werd gebracht, stiet de me nigte vijandige kreten uit. Hitier feliciteert koning Edward leidMR<^HTESGADEN, 16 Juli (D.N.B.). De Engeland r?kskanselier heeft den koning van „Zoojuist if vol£ende telegram gezonden Majesteit ge^eg ik be™cht van den op Uwe slag en ik bied ^en vloekwaardigen aan- snapping aan dit ge!egenheld van de ont" lukwenschen aan. ar mÖn hartelijke ge- (S®t ADOLF HITLER." LONDEN, 16 Juli. (R.0 in Hyde Park hebben alle i6cl&n v ^6t diplomatique zich individueel naar b v°rPiï ham Palace begeven, teneinde een schri'^ te pnderteekenen, waarin de koning geluk»611 wenscht wordt met zijn ontsnappen aan aanslag. VATICAAN-STAD, 16 Juli. (R.O.) De „o3- servatore Romano" publiceert in zijn laatste editie 't bericht, van de aanslag-poging tegen het leven van den Engelschen koning èn schrijft: „Ofschoon, volgens ingekomen be richten, de feiten niet nauwkeurig zijn vast te stellen, is het verblijdend, te constateeren, dat de Goddelijke Voorzienigheid Zijne Majes teit voor elk gevaat* heeft behoed. Wij verheugen ons van harte met de Brit sche natie en de heele beschaafde wereld", ASH1NGTON, 16 Juli (A.N.P.) De raad van advies van het 1 departement van handel heeft gisteren voorgesteld, dat de Amerikaansche regeering zal beginnen met den aan bouw van twee groote bestuurbare luchtschepen, teneinde in samenwer king met twee buitenlandsche lucht schepen (bedoeld zijn de „Graf Zeppelin" en de „Hindenburg") den dienst over den Atlantischen Oceaan te onderhouden. te WASHINGTON, 16 Juli. (UN. PRESS). Het departement van handel heeft in verband met de succesvolle vluchten van de Duitsche luchtschepen een rapport gepubliceerd, waar in de kwestie ter sprake wordt gebracht, of wedt nieuwe Amerikaansche luchtschepen zullen worden gebouwd. In het rapport wordt de betrouwbaarheid van het luchtschip bewezen met verwijzing naar het voorbeeld van de „Graf Zeppelin", welke tot Januari 1936 111 vluchten over den Oceaan heeft gemaakt waarbij 12.000 pas sagiers en tienduizenden ponden post wer den vervoerd, zonder dat zich daarbij eenig ongeval voordeed. De adviseurs van het departement stellen thans voor, dat onderhandelingen zuilen worden geopend over het sluiten van weder- keerige overeenkomsten met andere landen. Voorts wordt de inrichting voorgesteld van een Transatlantische vlieghaven voor lucht schepen. De practische resultaten van de tot nog toe gevoerde besprekingen zijn: 1. Het luchtschip „Los Angeles" zal we der in dienst worden gesteld voor het doen van oefen- en proefvluchten, tot men over een nieuw luchtschip beschikt. 2. Er zal worden begonnen met de uit voering van een plan tot opleiding van vlieg- perscxneel. Ook reserve-personeel voor han delsverkeer door de lucht zal worden opge leid. 3. Ter vervanging van de „Los Angeles" zal een nieuw luchtschip worden gebouwd dat tevens moederschip voor vliegtuigen zal 'zijn. 4. De proeven met kleine luchtschepen zullen worden voortgezet. 5. Samenwerking met de nationale raden van advies voor de luchtvaart inzake de met luchtschepen opgedane ervaringen is raad zaam. BERLIJN, 16 Juli. (HAVAS). Ian Kollartz, Tsjecho Slowaksch journalist, correspondent van de „Prager Presse" en van Central Euro- pa-Radto, heeft mededeeling ontvangen, dat hij Duitschland binnen tien dagen moet ver laten. Dit bevel wordt slechts gemotiveerd met een verwijzing naar de wet op de vreemde- waarin met uitwijzing eenieder be- wc"dt, die „de binnen- en buitenland- brengt'^61 1°deici van den staat in gevaar Intusschen is Ian Kollartz al het vijftien de lid van de Buitenlandsche Pers te Berlijn, die het land wordt uitgezet. PARIJS, 16 Juli. (D,N.B.) Te Duinkerken hebben gisteren de politie-beambten het raad huis bezet, om hun looneischen kracht bij te zetten. Eerst toen na langdurige onderhan delingen de loco-burgemeester beloofde, dat het gemeentebestuur zich zoo spoedig moge lijk met de eischen der beambten zou bezig houden, werd het gebouw ontruimd. De minister van binnenlandsche zaken heeft gisteren een bespreking gehad met den se oretaris-g'eneraal en de leiders der C.G.T., om hen te wijzen op de onhoudbare toestanden welke uit de nog steeds voortdurende bezet tiing van bedrijven voortvloeien, en hun verzoeken zorg te dragen, dat alle nog b zette fabrieken ontruimd worden en zich geen nieuwe bezettingen voordoen. De C.G.T. heeft vervolgens een verklaring gepubliceerd, waarin zij zich bereid'verklaart, gevolg te geven aan het verzoek van den mi nister onder voorwaarde, dat terstond be sprekingen worden geopend ter oplossing van de nog bestaande conflicten en dat ook de werkgevers verplicht worden, zich te houden aan den geest en de letter van de aanvaarde verplichtingen. De sociale studie-week van Versailles. Temidden van de groote verwarring, die thans in Frankrijk op sociaal en politiek ge bied heerscht, krijgt de sociale studieweek, die ieder jaar te Versailles gehouden wordt, dit jaar nog grootere beteekenis dan gewoon lijk. De brandende problemen van onzen tijd, die aan de orde gesteld worden, zijn alle zonder uitzondering hoogst aotueel en worden door bekende sprekers ingeleid. De deelneming aan deze sociale studieweek is veel grooter dan andere jaren, zoodra zelfs verschillende cursisten moesten worden af gewezen. Kardinaal Pacelli heeft namens den H. Va der aan den voorzitter mgr. Dutoit, een schrij ven gericht, waarin de pauselijke staatsse cretaris de beste wenschen uitspreekt voor het welslagen van deze sociale studieweek. PARIJS, 17 Juli. (R.O.) De slagersjongens besloten, morgen in staking te gaan, zonder evenwel de winkels te bezetten, aangezien de werkgevers het collectief contract, dat kort geleden was gesloten, hebben opgezegd. Alleen in de winkels, waar de. patroons het collectief contract aanvaarden, zal worden gewerkt. PARJJs, i7 juii. (R.o.) Het bureau van den minister-president heeft het volgende communiqué gepubliceerd: „Den 12den Juli heeft een Duitsch radio station het volgend bericht gezonden: „FrankrijkDe door Salengro gedane aan kondiging van zijn voornemen, gestreng tus- schenbeide te komen tegen de bezetting van fabrieken werd in verschillende gevallen reeds in toepassing gebracht, o.a. te Bordeaux en te Rouaan. Te Algiers v.erd de ontruiming van een reeds eenigen t(jd bezette fabriek door Senegaieesche militairen tot stand ge bracht. Dertig werklieden werden gewond". Het bureau van den minister president maakt bekend, dat dit bericht op alle punten en in het bijzonder wat het laatste gedeelte aangaat, onjuist is. BOEKAREST, 16 Juli. (R.O.) De voor malige afgevaardigde, Michel Stelescu, die na een der op den voorgrond tredende leden geweest te zijn van de terroristische organi satie „De ijzeren garde" een dissidente orga nisatie in het leven had geroepen en een campagne had gevoerd tegen zijn vroegeren superieur Zelea Codreanoe, is vermoord. Hij werd gedood in het ziekenhuis, waar hij was opgenomen. Een groep van acht Jonge mannen was de ziekenzaal binnengedrongen, waar zij hun revolvers op hem leegschoten. Vervolgens gaven de daders zich bij de po litie aan. 'EENEN, 16 Juli. (D. De aartsbisschop van Weenen Z. H. Em. kardinaal Theodor Innitzer, heeft naar aanleiding van het Duitsch Oostenrijksch vredesverdrag, in naam van het Oostenrijksclie episcopaat een schrijven aan bondskanselier, dr. Schuschnigg, gericht, waarin o.m. het volgende gezegd wordt: „Aan het einde van de vorige week droegen de aethergolven de bevrij dende mare door de Duitsche landen: De noodlottige broedertwist is in een voor Europa beslissend uur bijgelegd. Aan den hartslag van het Duitsche volk in Oostenrijk valt oprechte en echte vreugde over deze vredesdaad te beluisteren. Ook de bisschoppen van Oostenrijk begroe ten met oprechte blijdschap en ware genoeg doening dit werk des vredes, dat niet alleen voor de beide verdragsluitende partijen van beteekenis is maar dat bovendien geëigend schijnt, om het gevaar van een noodlottigen oorlog uit den weg te ruimen en geregelde verhoudingen in het verkeer der volkeren als ook eeonomischen vooruitgang mogelijk te maken. Moge dit vredeswerk na alle bitterheden van de laatste jaren ook den laatsten angel van tweedracht en nijd uit de Duitsche volks ziel wegnemen, tot nut en voordeel van ons vaderland Oostenrijk, van het geheele Duit sche volk en van de daarmee in nood en dood verbonden Europeesche volkerenfamilie." WEENEN, 16 Juli. (D.N.B.). Op de bonds- kanaelarü had Donderdag een conferentie plaats voor de vertegenwoordigers der bui tenlandsche pers. De staatssecretaris van buitenlandsche za ken, dr. Guido Schmidt, verklaarde op deze bijeenkomst o.m.; De publioatie van de Duitsch-Oostenrijksche overeenkomst heeft ongetwijfeld een sensationeele uitwerking gehad. De onderhandelingen daaromtrent moesten, om eventueele pogingen, om den gang vain zaken te verstoren te voorkomen, streng vertrouwelijk gevoerd worden, zoodat het sluiten van het acooord zeer onverwacht gekomen is. De gewoonte van de Oostenrijksche staats leiding, om niet achterwaarts te zien, zich niet in loopgraven te verschansen, heeft in de wereld waardeering gevonden. Aan het slot van zijn verklaring verzocht staatssecretaris Schmidt den vertegenwoordi gers van de wereldpers, Oostenrijks streven, om de zaak van den vrede en van de verzoe ning der volkeren te dienen, juist te beoordee- len. In aansluiting hierop besprak gezant Eduard Ludwig een aantal bizondere kwesties. Allereerst stelde hij vast, dat alle berichten over geheime clausules in het Duitsch-Oosten- rijksche acooord valsch zijn. Hetzelfde geldt voor de steeds weer opnieuw opduikende ge ruchten over een nieuwe Europeesche blok vorming. Met betrekking tot het drie mogendheden- verdrag van Rome verklaarde de gezant, dat het van het verder verloop van de dingen zal afhangen, of het tot een uitbreiding van de Romeinsohe protocollen zou komen, die im mers voor alle staten openstaan. Het spreekt echter van zelf, dat het Duitsche rijk tenvolle recht erop heeft, bi) een eventueele nieuwe economische organisatie van het Donaubek- ken een woordje mee te spreken. GRAZ, 16 Juli. (D.N.B.). Alle hier voorbe reide politieke strafprocessen tegen Oosten rijksche nationaal-sociaüsten zijn geannuleerd. Naar verluidt, zullen de stukken aan het mi nisterie van justitie worden toegezonden. Reeds eenige dagen voor de publioatie van het aocoord met Duitschland zijn in Graz en Stiermarken de arrestaties wegens nationaal- socialistische gezindheid gestaakt. Tot dus ver werd geen nieuwe arrestatie verricht. Uitgebreide maatregelen zijngetrof fen, om ordeverstoringen te voorko men. De z.g. stormgardisten en alle politie-agenten, die met verlof waren, zijn in allerijl weer in dienst terug geroepen. Wat de hooger gemelde arrestaties betreft verzekerde de politiechef te Madrid, dat o.a. honderd vijftig leidende fascisten in hechtenis z(jn genomen. Uit in beslag genomen geschriften blijkt, dat plannen bestaan, om zeer binnenkort een omwentelingspoging te wagen. In de provincie Teruel zijn eveneens ver soheiden fascisten gearresteerd op grond van geruchten, dat in Aragon revolutionnair» complotten zouden worden gesmeed. In de provinoie Merda is een fascdetenlei- der in hechtenis genomen, die in Mei j.l. uit de gevangenis ontsnapte. Ook hier luidt da aanklacht: „wegens het bezitten van wa pens". Te Cartagena is gisteren een algemeen» staking uitgebroken. Troepen patrouillearen door de stad. Ook te Barcelona is de ordedienst zeer ver sterkt. Het post- en telegraafbureau is met een dubbele politiewacht bezet. In deze stad deed de politie gisteren een inval in een geheime vergadering. De agenten werden met geweerschoten ontvangen. Nie mand werd gewond. Vier personen zijn gear resteerd. MADRID, 16 Juli. (R.O.) De transportsta king te Barcelona breidt zioh nog voortdu rend uit. Handel en industrie beginnen de gevolgen te ondervinden. In de haven ligt het werk volkomen stil. Het groote katholieke dagblad van Ma drid, „Y A" dat eergisteren werd gesehorst, is thans weer verschenen. Boeten van verscheidene duizenden pese tas zijn opgelegd aan het links-republikein- sche orgaan „Politica" en aan de „Claridad" het orgaan van den linkervleugel der socia listische partjj, wegens het publiceeren van tendentieuze berichten over de moorden op luitenant Castillo en dfn monarchistische^ leider Sotelo. Intusschen neemt in heel Spanje de bin nenlandsche spanning van dag tot dag toe. De voortdurende berichten over moorden, gerutóhten over een aanstaande regeerings- crisis en opstanden verontrusten de oevol- king. De ministerraad is weer in bijzondere zit ting op het departement van den minister president bijeengekomen. Het gebouw wordt door sterke politie-afdeelingen bewaakt. Men seint ons uit Terneuzen d.d. heden: Het meerendeel van de officieren der alhier liggende Blgische stoomschpen „Astrida" en „Henri Jaspar" heeft het voorbeeld van het lagere personeel gevolgd en de schepen verla ten. Hiermede hebben zij zich solidair ver klaard met de stakende Belgische zeelieden Thans bevinden zich o pde „Astrida" alleen nog maar de kapitein, de eerste stuurman en een machinist. Gisterenmiddag zoualhier een besloten ver gadering gehouden worden voor de officieren waarop de heer P. Q. uit Antwerpen als se cretaris van den Belgischen stuurliedenbond aanwezig zou zijn. Toen deze hier echter per auto arriveerde, werd hij door de gemeen tepolitie voor den burgemeester geleid, waar na hij ons land onmiddellijk heeft verlaten. Inmiddels zijn een tweetal personen, behoo- rende tot het keukenpersoneel, weder aan boord teruggekeerd. Het lossen em laden van de schepen vindt voortgang. Het is nog niet met zekerheid bekend, of het pasagierssehip „Anverville", dat voor onze haven bestemd was, ook werkelijk zal binnenkomen, of doorstoomen naar Antwer pen. De drie inzittenden, generaal Orlicz- Dreszer, inspecteur van de Poolsche militaire luchtvaart, kolonel Loph en de piloot Lagewski zijn allen verdron ken. Hun lijken konden reeds gebor gen worden. De oorzaak van het tragische ongeluk is nog niet opgehelderd. DANZIG, 16 Juli. (D.N.B.). De bij Ddynia verongelukte generaal Orlicz-Dreszer was eerst enkele dagen geleden tot inspecteur van I de Poolsche militaire luchtvaart benoemd. Sedert vele jaren was hij voorzitter van de Poolsche maritieme en koloniale liga en stond bekend als een van de bekwaamste Poolsche officieren. De catastrofe had plaats tusschen de zee badplaats Zoppot en de Poolsche badplaats Adlershorst op slechts enkele honderden meters van het strand. De Danzigsche plezierboot „Falke" snelde onmiddellijk te hulp en sleepte het veronge lukte vliegtuig, waarvan nog slechts de staart boven water uitstak, naar de pier van Adlers horst. Daar konden de inzittenden helaas nog slechts als lijken geborgen worden. Voorzoover kon worden vastgesteld, zou het ongeluk aan een motordefect zyn toe te schrijven. MOSKOU, 16 Juli. (R.O.). In de Russische poolgebieden heerscht op het oogenblik een tropische hitte. Men heeft temperaturen ge meten tot 30 graden C., hetgeen sinds men- sehenheugenis niet is voorgekomen. In Zuid-Rusland steeg de temperatuur tot 40 graden in de schaduw en er hebben zich talrijke gevallen van zonnesteek voorgedaan,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 3