MELILLA EN CEUTA DOOR REGEERIN GS VLIEGTUIGEN GEBOMBARDEERD. £$vi CONSTITUTIE van danzig opgeheven. STAAT VAN BELEG IN GEHEEL SPANJE. algemeene staking dreigt in Mexico mm Maatregel maakt grooten indruk te Genève. DE AANSLAG-POGING. de dardanellen-zöne. FATHER COUGHLIN DOOR ZIJN BISSCHOP BERISPT. Wegens zijn scherpen aanval op Roosevelt. 'm Monniken van St. Bernard in Tibet. „Geen recht tot protest." "-m Raadscommissie van drie zal misschien ver gaderen. ys/ PANIEK IN BADPLAATS. MAANDAG 20 JULI 1936 Ofschoon van regeeringszijde eenerzijds de indruk wordt gewekt, dat zij althans in Spanje zelf de macht in handen heeft, wordt anderzijds toch indirect toegegeven, dat de opstandelingen in Marokko en ook in Zuid- Spanje groote vorderingen maken. Officieel wordt zelfs erkend, dat opstandige troepen in Cadiz en Algeciras zijn geland en vandaar naar Sevilla trachten op te rukken. Be rebellen hebben, volgens een Exchange-telegram, aan de regeering een ultimatum gesteld, dat zij zich binnen twee uur onvoorwaardelijk moet overgeven. Anders zouden zij Madrid van de lucht uit bombardeeren. Generaal Franco, de leider van den opstand, heeft inmiddels het °Pperbevel over geheel Spaansch Marokko op zich genomen. Het doel van de revolte is, naar de opstandige militairen zelf ver- klaren, de vestiging van een dictatoriaal regime naar het voorbeeld van Wijlen Primo de Rivera. Zij zouden evenwel de republiek willen handhaven. OMVANGRIJKE M AATREGELEN TE MADRID. Op het voornaamste plein «Jer sla(j zijn zes tanks opgesteld. 18000 OPSTANDELINGEN IN MAROKKO m Omvangrijke arrestaties van fascisten. Ook in verschillende steden i: Spanje werden omwentelings pogingen ondernomen. mmmtm BPflËS Op vlucht voor de communisten. Protestantsche zendelingen levend verbrand. Duitsclie oppositioneele predikanten zullen geen antwoord krijgen. STORM OP HET MEER VAN CONSTANZ. Vijf personen verdronken. ZWARE BRAND IN LEVENS- MIDDELENBEDRIJF. Verdachte komt Vrijdag voor politierechter. Door slecht schietenden onderzeeër veroorzaakt. Maandagavond zullen de Turksche troepen er binnen rukken. AMNESTIEWET IN BELGIë AANGENOMEN. DE DEUTSCHE KOLONIALE KWESTIE. de Noord-Afrikaansche gamizoenstad Melilla is, naar de Spaansche minister van verkeer aan de „Un. Press" bevestigde, een militaire opstand uitgebroken. Het schijnt, dat de opstand te Melilla als volgt begonnen is; Toen een afdeelinig van het Vreemdelingenlegioen, die van militaire oefeningen naar de kazerne terugkeerde, het socialistisch party bureau passeerde, werd zij caai met gehoon en gelach ontvangen. Hier over hevig verontwaardigd stormden de ie- gionnairen het bureau naar binnen en wier- Pen verschillende mannen, die zich daar be tonden, uit het venster naar buiten. Tal van Personen werden by de worsteling, die hierbij ontstond, gewond. Zoodra dit voorval te Barcelona bekend werd, kwamen ook daar en naar men zegt, m andere steden meerdere garnizoenen m opstand. Blzonderheden konden wy echter slechts te weten komen omtrent de revolte in Barcelona, waaruit biykt, dat de opstand althans daar kon worden onderdrukt en dat hierbij een soldaat werd gedood en vier andere werden gewond. Men beweert, dat de omwenitelmgapoging door fascisten of monarchisten, aanvankelijk tegen den 25sten Juli werd beraamd, doch dat de gebeurtenissen in Melilla ertoe geleid hebben, dat de revolte te vroeg is uitgebro ken. Van andere zyde wordt evenwel verklaard, dat de moord op den monarchisten-leider So- telo de oorzaak was, dat het verzet tegen het huidige regime nu reeds werd ontketend. MADRID, 18 Juli. (UN. PRESS). De tele fonische en telegrafische verbindingen tus- schen Spanje en het buitenland zijn weer her steld zoodat thans wat meer blzonderheden omtrent de opstandige beweging bekend wor- "den. De eerste officieele verklaring omtrent de gebeurtenissen in Marokko werd heden afge geven door den onderstaatssecretaris van bm- henlandsche zaken, die de pers mededeelde, dat in Ceuta leden van het Vteemdeltogen- legioen, gesteund door inlandsche troepen en andere eenheden, waarvan het wapen, waartoe zy behooren, niet kan worden vastgesteld, de regeeringsgetrouwe troepen, de politie en het vliegveld hebben overvallen. De opstandige troepen zijn door regeerings- vliegtuigen gebombardeerd. Verder werden door deze vliegtuigen strooibiljetten neerge worpen waarin de bevolking ervan in kennis dat or geen gevaar bestaat, dat schiereiland 'zS ov^^f MADRID, 18 Juli. (D.N.B.). Het opstajl_ dige Vreemdelingenlegioen in Marokko, cl.a~ onder commando van generaal Romeraies stond, wordt door een als monarchist bekend staanden kolonel aangevoerd. De Marxistische militie, voor zoover deze lm Afrika georganiseerd is, heeft zich ter beschikking van de regeering gesteld, om den stryd tegen de militairen aan te binden. Zaterdagavond hebben de ministers een bijeenkomst gehouden, na afloop waarvan een korte en onbelangrijke verklaring aan de pers werd overhandigd. Men neemt aan, dat de beraadslagingen ten doel gehad heb ben, de houding der regeering vast te stellen voor het geval de. putschbeweging naar het schiereiland zou overslaan. In Madrid zijn buitengewone veiligheids maatregelen genomen. Op het grootste plein in het centrum der "tad zyn zes tanks alsook sterke met ma chinegeweren gewapende politle-afdeellngen °Pgesteld. De socialistische en communistische militie i-s gealarmeerd en patrouilleert in de straten, deel3 met geweren gewapend. De Marxisten verlangen de vrijlating van de in cie gevangenissen opgesloten anarcho- syndiioalisten, opdat ook deze by een even tueel gewapend verzet In het veld kunnen worijen gebracht. MADRID, 18 Juli (UN. PRESS). Minister president Casares Quiroga heeft een langdu rige conferentie gehad met den minister van oorlog over de huidige situatie en over de maatregelen, die in verband hiermede moe ten worden genomen. Later ontving de premier ook den nieuw benoemden inspecteur-generaal van Marokko, met wien hij den toestand in het protecto- raatsgebied besprak. TANGER, 18 Juli. (UN. PRESS). By ge ruchte verluidt, dat de muiters opper bevelhebber van de Spaansche strijdkrach ten in Marokko, generaal Morato gevangen hébben genomen. Verder doet het tot dusver nog met be-, vestigde gerucht de ronde, dat generaal Franco, generaal Sanjurjo en Martinez ach ter de putsch-beweging staan. Volgens berichten uit geloofwaardige bron zouden in de stadjes Zoco, Jemis en An gora hevige gevechten hebben plaats gehad. Vluchtelingen, die uit de door de opstande lingen bezette gebieden alhier zyn aangeko men, geven het aantal muiters aan met on geveer 18.000. MADRID, 18 Juli. (UN. PRESS). Heden avond gaven officieele instanties toe, dat behalve in Marokko ook op het Iberisch schiereiland omwentelimgspogingen zyn on dernomen. Te Sevilla hebben militairen, zooals het in de officieele verklaring heet, zonder dat zij daartoe van hooger hand machtiging hadden gekregen, den staat van beleg afgekondigd. Regeeringstroepen zijn evenwel erin geslaagd, de revolte te onderdrukken. De minister van binnenlandsche zaken deelde om kwart over zeven vla de radio mede, dat een regiment cavalerie-soldaten naar Sevilla was gezonden en daar onder den uitroep „Lang leve de republiek de' stad was binnengetrokken. Ook de bevolking van de andere Spaansche provincies zou de regeering zijn trouw gebleven. Uit Barcelona wordt vernomen, dat daar een groep van veertig h vijftig gewapende syndicalisten van den opstand in Marokko gebruik gemaakt heeft, om tal van in de haven liggende sohepen te bezetten. Door ingrijpen van de stormgarde zyn de syndi calisten echter van de bezette schepen ver dreven. Uit Inun wordt gemeld, dat de beman ning van de daar liggende oorlogschepen de regeering trouw is gebleven. Twee kruisers zyn onder weg naar Melilla, om den opstand aldaar te onderdrukken. Te Cartagena is ook een watervliegtuig opge stegen met bestemming naar Marokko. new YORK, 19 Juli (A.N.P.). De bisschop ^an Detroit, mgr. Michael Gallagher, is gis- t^retl scheep gegaan om een reis naar Rome maken. Father Z^n vert;rek verklaarde hij, dat hij ter" hai?0118'111111' den bekenden „radio-pries- rede doorbhrtSpt' we&ens de onlangs in een Roosevelt, v^m gebruikte scherpe taal tegen genaar en b^"1 hij den President een „leu- De bisschop r^ger" noemdp. politieke radlo-Cai!fde er aan toe' dat hij de lin echter niet zou Father Cougrh" MEXICO, 19 Juli (R.O.). De staki het personeel der Mexican Light and Power Company, welke sinds drie dagen duurt, houdt nog steeds aan. De maatschappij schat de dagelijksche ver liezen op 100.000 pesos. Talryke Industriëlen, wier bedrijven stil liggen, daar zy verstoken zyn van electriciteit, betalen hun werklieden niet meer uit. De Mexicaansche arbeidersbond dreigt hier tegenover de algemeene werkstaking uit te roepen. MEXICO, 20 Juli (R.O.). De secretaris-ge neraal van het presidium der republiek heeft medegedeeld, dat de centrale bureaux te Lon den, Brussel en Toronto van de Mexicaansche Eleetriciteits My. telegrafisch de nieuwe voorstellen der electriclens hebben verworpen. Deze laatsten hebben aan den anderen kant medegedeeld, dat zy niet zullen toegeven. Hohwald in de Vogezen, het oord, waar ff. jjf. de Koningin en U.K. H. de Prinses haar vacantie zullen doorbrengen. Het dorpje is ten Zuid-Westen vxan Straats burg op 600 M. hoogte gelegen en telt ongeveer 650 imvoners. In het midden het Grand Hotel waar de vorstelijke personen zullen verblijven. Nadat de eerste winter voorby was, ver trokken weer een drietal monnikken van den Grooten St. Bernard naar het Missiegebied aan de grens van Tibet, waar zij een tweede St. Bernard stichtten. Reeds tevoren waren en kele priesters naar dit afgelegen gebied ge reisd en men maakte zich eenigszins ongerust omtrent hun lot, daar de communisten in Tibet sedert eenigen tyd danig huishielden. Dezer dagen heeft men in het Moederhuis van den grooten St. Bernard kort achtereen een tweetal brieven ontvangen, waaruit blijkt, dat alle missionarissen nog in den besten wel stand verkeeren. Verder vernamen wy nog de volgende interessante bijzonderheden: Den 8en April ontving pater Melly, een van de eerste missionar issen in Weisi een tele gram, waarin hem de aankomst van nieuwe missionarissen te Yunnanfu werd gemeld. Pater Due begaf zich toen aanstonds op weg, om hen tegemoet te reizen. Pater Lattion die met de tweede groep naar Tibet vertrok, schreef intusschen een brief die eind April was gedateerd. In dit schryven deelde de missionaris mede, dat de reis tot dan toe een vlot verloop had gehad. „Wij bevinden ons thans sedert eenige weken in Tali" schrijft pater Lattion verder en wij weten niet, wanneer onze ballingschaD zal eindigen. Want wy kwamen in Yunnanfu aan, toen de communisten juist hun jaar- lijksch bezoek aan de stad en haar omgeving brachten, wy hebben toen de hoofdstad ver laten en zijn met de auto naar Tali vertrok ken, waar ons vervoermiddel evenwel ten al- gemeenen dienste in beslag genomen werd. Sindsdien hebben de communisten ons overal gevolgd, zy hebben Tsuhjung bezet, waar wy hadden overnacht, en zij zijn tot op korten afstand van Tali gekomen. Een oogenblik vreesden wij, dat zij de stad zouden bezetten. De protestantsche zendelingen waren reeds gevlucht. De rooden zijn echter niet in de stad gekomen. Juist in dien tyd kwam pater Due by ons. De moedige priester was met Paschen uit Weisi vertrokken en was in versneld tempo óns tegemoet gereisd. We hadden pater Melley nog willen waarschuwen, op zijn hoede te zyn voor de communisten, maar de telegraafkabels waren doorgesneden. De aankomst van pater Due gaf ons wel heel wat moed, want wij hadden ons over hem zeer ongerust gemaakt. Wy zyn intusschen met de studie van het Chineesch begonnen, zoodat onze hechtenis nog zijn nut heeft". Intusschen ontving de overste van den St. Bernard een bericht, dat de communisten naar het Noorden waren afgetrokken en dat de missionarissen afgereisd waren zonder bagage. Dezer dagen ontving de abt van den Grooten St. Bernard weer een brief, eveneens van pater Lattion, waarin hy de verbazing van de mis sionarissen beschryft, toen zy te Weisi aan kwamen en het huis der monnikken onbe woond vonden. „Pater Melly was,, zoo zeide men ons, voor de communisten gevlucht, in gezelschap van de paters Coquoz en Chappelet. Volgens som migen was hy naar Tschejong, volgens ande ren over de Latzapas naar Saloeën afgereisd. Thans zyn de communisten de rivier overge stoken en zwerven zy opnieuw in Szechwan rond. Wy verheten Tali dus zonder bagage, want op de muilezels had de regeering beslag ge legd, terwyi de koelis een veel te hoog loon vroegen. Wy zullen dus moeten afwachten tot de onrust voorby is. Om de communisten te vermyden hebben wy een anderen weggekozen, moeiiyker be gaanbaar maar korter. In Cheku, waar wy overnachtten, hadden de communisten reeds vreeseiyk huisgehouden. Zij hadden drie per sonen vermoord en een huisknecht en protes tantsche zendelingen verbrand. In andere dor pen hadden wy veel moeite nog eenige levens middelen te vinden, want de rooden waren hier doorgetrokken en hadden byna alles ge roofd en geplunderd. Het is een groot offer e J1- Mis met te kunnen opdragen, want alle te ken zijn meegenomen en wy zullen dus moeten afwachten tot onze medebroeders terugkeeren". Tenslotte werd op den St. Bernard een brief ontvangen van pater Melly, die vanuit Weisi einde Mei was verzonden. Pater Melly schrijft daarin: ,,'K Heb .moeten vluchten voor de oommu- nistén. Toén ik thuis kwam, trof ik daar myn nieuwe medebroeders aan en pater Due, die van niets wisten De rooden waren op slechts één dag afstand van Weisi en ik moest vluchten op bevel van den mandaryn. Ditmaal hebben de communisten zich ermede tevreden gesteld, ons twee spionnen achterna te zen den. Wy ontmoetten hen in Anando, doch zy durfden ons geen kwaad doen. De communis ten zijn nu naar Batang vertrokken. Wordt hun aanval niet afgeslagen dan zullen wy opnieuw de vlucht moeten nemen. Vanwege de groote hoeveelheid sneeuw, die hier in den afgeloopen winter gevallen is, kunnen wy nog met beginnen te bouwen". Voor deze jonge missie aan de grens van Tibet is het van het grootste belang, dat een einde wordt gemaakt aan de rooftochten der communistische benden. Gezien de groote ver deeldheid van het Chineesche volk en zijn strijdmachten zal het nog lang kunnen duren, vóór dat deze wensch in vervulling zal gaan. ■ékleh .1 -.ha'..;.— O BERLIJN, 18 Juli (R.O.) Naar aanleiding van de publicatie van het protestschryven der oppositioneele predikanten aan Hitier heeft het officieele Deutsche Nachrichtenbureau een communiqué gepubliceerd, waarin genoemd bureau mededeelt „van gezaghebbende zyde te hebben vernomen dat een antwoord op den brief van de z.g. voorloopige leiding der Duit- sche evangelische kerk betreffende den toe stand op kerkelijk gebied, hetzij van de rijks-, hetzij van de Pruisische autoriteiten nauwe lijks te verwachten is". „De betreffende organisatie is", aldus het p.N.B., „onwettig en heeft geenerlei recht op de leiding der evangelische kerk en dus even min op het indienen van klachten". Met het oog op deze „officieele verklaring verwacht men thans, dat de protestbrief uit sluitend door „de bevoegde kerkelyke autori teiten" zal worden bestudeerd. Het schynt, dat het bewuste protestschrij- ven tengevolge van een toevallige of opzette lijke persoonlijke indiscretie is verspreid, aan gezien de leiders der oppositioneele predikan ten gisteren bijzonder verontrust waren over de publicatie. STUTTGART, 19 Juli. (A.N.P.). Op het meer van Constanz heeft gisterenavond een storm gewoed, die verscheidene slachtoffers heeft gemaakt. Twee roeibooten uit Kreuz- limgan sloegen om, waarbij vier der negen inzittenden om het leven kwamen. Verder is een kano verongelukt, waardoor één der in zittenden verdronk. In het pand van het Consortium voor levens middelen te Moskou is een zware brand uitge- broxen, welke oversloeg op de nabijgelegen filmstudio's en op de volkswyk. De Schade ls zeer aanzieniyk. Londen eventueel plaats van bijeen komst der commissie IN een deej onzer vorige oplaag maakten wij melding van het af kondigen van maatregelen door de Danziger regeering, die practisch neer kwamen op opheffing der constitutie van de Vrije Stad. Deze maatregelen, die wij hieronder aan een D. N. "B.-bericht ontleeneu, blijken te Genève grooten indruk te hebben gemaakt. Een bijeenroeping der raadscommissie van drie voor de Daziger kwesties wordt overwogen. Het bovenbedoeld D. N. B.-bericht luidt: De regeeming van Danzig heeft, op grond van de machtigingswet van 18 Juli 1933, een aantal maatregelen getroffen tot handhaving van openbare orde en veiligheid, welke heden in het staatsblad worden gepubliceerd. Het betreft wyzagingen in de rechitsveror- OAMZt&E- 1* A 1 [JAUZ.16 nor •ELBIWG. D1R5CHAU PR.STAR6A MARIEH&URS Oost PRUISCM C y MARlEHV/EROtR GOAODEUt deming van Danzig van 30 Juni 1933 inzake maatregelen ter verhooging van de openbare orde en veiligheid. Deze wijzigingen waren nooddg, omdat wegens de onscrupuleuse actie der oppositie partijen de oude bepalingen onvoldoende bleken te zyn. De nieuwe maatregelen omvatten o.a. het volgende: Vereemdgingen zullen ook ontbonden kun nen worden, wanneer de leden met medewe ten van het bestuur berichten verspreiden, die de staatsbelangen schaden. Deze bepaling heeft niet slechts betrekking op de publicatie van d>ergeiyke berichten, maar ook op het doorgeven hiervan aan po litieke instanties. Maatregelen van de politie zyn voortaan niet meer ondergeschikt aan onderzoek door de justitie. Dit heeft betrekking op politie- bepalingen inzake het recht op vergaderen en vereemdgen, het persrecht, het bezit van wapenen en de „Sóhutzhaft". De maximum-duur van de „Schutzhaft" wordt verlengd van drie weken tot drie maanden. Tevens wordt een vroegere bepaling weer ingevoerd, volgens welke afgevaardigden geen verantwoordelyke redacteuren mogen zyn; zyn zy dit wel, dan valt de betreffende courant onder het verbod. De regeering van Danzig heef t ten slotte een verbod uitgevaardigd op het Joodsche ritueele slachten. GENèVE, 18 Juli (VAN ONZEN CORRES PONDENT). In Volkenbondskringen achtte men het vandaag mogelyk, dat het jongste besluit van den Danziger senaat voor Eden de aanleiding zal worden, de raadscommissie van drie voor de Danziger kwestie byeen te roepen. Zooals men weet, heeft de Volkenbondsraad indertyd een raadscommissie van drie, waar van Eden voorzitter is en die verder uit gede legeerden van Frankrijk en Portugal bestaat, benoemd in een geheime raadsbijeenkomst, welke het gevolg was van de opzienbarende redevoering van den Danziger Staatspresi dent, Greiser, in den volkenbondsraad. De raadscommissie van drie zal, indien Eden tot byeenroeping besluit, moeten over wegen, of het noodzakelijk is, den geheelen volkenbondsraad byeen te doen komen. In verband met de omstandigheid, dat de volgende week te Londen de Locamo-bespre- kingen zullen plaats vinden, acht men het waarschijnlyk, dat de eventueele bijeenkomst van de raadscommissie van drie ook te Lon den zal gehouden worden. GENEVE, 18 Juli. (R.O.). De maatregelen der regeering van Danzig beteekemen een schending van het verdrag van Versailles, dat in de artikelen 100 tot 108 het regime der Vrye Stad regelt en haar heeft ge plaatst onder de waarborgende bescherming van den volkenbond, die indertyd deze taak aanvaard heeft. Inzonderheid wordt hier te Genève opge merkt, dat de verordeningen der regeering van Danzig tot strekking hebben, het recht van petitie by den volkenbond op te heffen en dat zy de taak van den hoogen commis saris van den volkenbond te niet doen. „Ik heb je nog zoo gezegd niet in de buurt van die vlucht wilde eenden te blyven". LONDEN, 18 Juli. (R.O.). Ruim honderd getuigen van den aanslag op koning Edward hebben gevolg gegeven aan den oproep der autoriteiten van Scotland Yard, welke thans overgaat tot opstelling van het dossier, met het oog op het feit, dat de verdachte Mac- Mahon Vrijdag a.s. voor den politierechter in Bowstreet zal verschynen. Hy bevindt zich thans in het ziekenhuis van de Brixton-gevangenis en is in observatie. Scotland Yard onderzoekt thans de kwestie van 's konings bescherming by toekomstige openbare plechtigheden. Men verklaart dat hoewel de aanslag van j.L Donderdag een zuiver zelfstandig geval is en niets met een oproerige beweging te ma ken heeft, waarschynlyk toch maatregelen getroffen zullen worden, om de bescherming des konings te versterken. MacMahon's vrouw kreeg toestemming, haar man te bezoeken in gezelschap van den ad vocaat Kerstein. In de badplaats Saint Tropez, heeft zich 'n angstwekkende gebeurtenis afgespeeld. Een op de reede liggend jacht was in brand geraakt en ook de omliggende zeilbooten wer den een prooi der vlammen. Daar de politie niet over behoorlyk mate riaal beschikte, trachtte de onderzeeboot „Atalanta" het brandende vaartuig de zee op te sleepen. Door den stroom en den wind raakte het jacht weer los en dreef naar de kust terug. Nu trachten de kanoniers van de „Atalan ta" het vaartuig met granaten tot zinken te brengen. Ongeveer vyftien schoten werden gelost, maar slechts drie bereikten hun doel. De overige schoten kwamen op de kust terecht. Er ontstond een paniek en de menschen vluclitten de kelders in. Een tweede schot vernielde de electrische geleiding; een derde sloeg in voor het terras van het Palace Hotel; anderen vielen op den spaarweg, maar ontploften niet. Wonder boven wonder werd niemand ge deerd- 'De materieele schade wordt geraamd op Frs, 500 000. ISTANBOEL, 18 Jul. (D.N.B.) De intocht der Turksche troepen in de zeeëngten-zone van de Dar dan ellen en den Bosporus is be paald op Maandagavond, onmiddellijk na de anderteekendng van de nieuwe zeeëngten- oonventie te Momtreux. Na de militaire bezetting zal onmiddellijk begonnen worden met het aanleggen van ver sterkingen. De beide langs de Dardanellen gelegen oevergebiedèn, zullen over een breedte van 19 K.M. militaire zone zyn en niet door bui tenlanders betreden mogen worden. MONTREUX, 18 Juli. (R. O.) De zee-eng- ten-eonferentie heeft vanmiddag in plenaire zitting den definitieven tekst van de'nieuwe conventie inzake de zee-engten aangenomen. De conferentie heeft eveneens haar goed keuring gehecht aan den tekst van een spe ciaal protocol, .krachtens hetwelk Turkye vanaf Maandag a.s. de bevoegdheid heeft, de zee-engten te hermilitariseeren. Met 126 tegen 42 stemmen en 8 stemmen blanco is de wet op de amnestie voor personen, die zich schuldig hebben gemaakt aan over treding tydens de laatste stakingen, aange nomen. Met 94 stemmen tegen 29 stemmen en 241 stemmen blanco werd het vertrouwen in de regeering uitgesproken by een stemming naar aanleiding van het voor een maximum van drie maanden in dienst houden van ze kere troependeelen. LONDEN, 18 Juli (HAVAS). Volgens in lichtingen Uit parlementaire kringen zou de regeering niet ongenegen zyn zekere kolo niale concessies aan Duitschland te doen, maar niet voordat dit land een nauwkeurige en «^finitieve Europeesche regeling heeft onderteekend. Over den aard der concessies is niets be kend, maar men veronderstelt, dat het de kolonie aan de Golf van Guinea (Afrika) betreft- Hierover zal echter niets onthuld worden, alvorens ernstig uitzicht op een Europeesche regeling, Duitschland inbegrepen, bestaat.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 3