VRIJDAG 24 JULI 1936 R. K. SPORTVEREENIGING „ACTIVITAS". De viering van het t weede lustrum. HILLEGERSBERG. M. EIKELENBOOM. Bij zijn heengaan als directeur en leneraar aan de Handelsschool. VOOR DE ZWEMMERf. BURGERLIJKE STAND. BURCHT „CHRISTUS KONING". VLAARDINGEN. SCHIEBROEK. PLANTENTUIN MET NATRIUM. CHLORAAT BESTROOID. BERKEL EN RODENRIJS VOOR DE OUDEN VAN DAGEN MAASSLUIS. AANGEHOUDEN SCHOONHOVEN. De feestelijkheden werden ingezet op Zater dag 11 Juli met een voetbaltoumooi voor D- elftallen. De wedstrijden hadden een prettig en spannend verloop met als resultaat, dat „Excelsior", „Ignatius" en „Activitas" met een gelijk aantal punten eindigden. Het nemen van strafschoppen moest nu de beslissing brengen. „Excelsior" toonde zich hierin het sterkst en won den eersten prijs, terwijl „Ig natius" op den 2den prijs beslag wist te leg gen. De geestelijk adviseur, kapelaan N. Pronk, reikte met een kort woord de prijzen aan de aanvoerders der winnende elftallen uit. De tournooien op Zondag 12 Juli werden wegens den zwaren regenval uitgesteld tot Zondag 26 Juli van 12 tot 4 uur. De clou van het feest was ongetwijfeld de Sportdag, die j.l. Zondag op het terrein aan de A. v. Stolkweg werd gehouden. Jammer dat ook hier de regen als spelbreker optrad, waardoor de publieke belangstelling maar matig was. Slechts een goede" 200 bezoekers hadden Pluvius getrotseerd en deze zullen daarvan zeer zeker geen spijt hebben gehad, daar alles- een prettig en vlot verloop had. Omtrent het programma nog het volgende: Nadat 's morgens onder de H. Mis van 9 uur in de kerk van St. Antonius-Abt een al- gemeene H. Communie was gehouden, waar aan door zeer veel leden werd deelgenomen, vertrok om half twaalf de geheele Delfshaven- sche Jeugd, die bij de K.J.C. is aangesloten, in optocht vanuit de Bruijnstraat naar het terrein aan de A. v. Stolkweg. Precies om 12 uur werd hier aangevangen met enkele keu rig uitgevoerde vrije oefeningen van de gym- nastiekafdeeling onder leiding van den heer L. Reijns. Onmiddellijk hierna vond de voet balwedstrijd plaats van „Activitas A" (kam pioen B-klasse van het district Rotterdam) tegen „St. Lodewijk A". Na een spannenden strijd hadden beide elftajlen eenmaal gedoel punt, zoodat eerst na een verlenging van 2 maal 5 minuten de Activianen kans zagen om nogmaals te scoren, waardoor 'zij met 21 de overwinning behaalden. Daarna kwam de heer Reijns met zijn af- deeling weer op het groene tapijt, nu met brugoefeningen en ook hier bleek weer, dat de leiding van deze afdeeling in goede handen is. Van den grootsten tot den kleinsten turner waren de oefeningen wel niet steeds feilloos maar toch zoo, dat van een goede afwerking gesproken mag worden. Inmiddels was het gaan regenen en toen om kwart voor twee pastoor J. Lammers, die intusschen op het terrein was gearriveerd, den aftrap deed voor den wedstrijd „Activitas I"Aeolus II", goot het pijpestelen. Voor den aanvang bood de aanvoerder van „Aeolus' met een hartelijken gelukwensch aan „Activi tas" een herinneringsplaquette aan, die onder dank werd aanvaard. Trots den regen werd de eerste helft van den wedstrijd op een korte onderbreking na vlot gespeeld. De partijen waren aan elkaar gewaagd, maar „Activitas" was schotvaar- diger en wist dit in een doelpunt uit te druk ken, zoodat met 10 de rust aanbrak. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. (Zitting van 23 Juli.) Fietsendieven. De rechtbank heeft vandaag een aantal zaken behandeld, betreffende een groot aantal fietsendiefstallen. Wegens diefstal hebben 4 jongelieden terechtgestaan, waarna zich nog 3 helers tb verantwoorden hebben gehad. De 22-jarige chauffeur B. v. R., gedetineerd, bekende in den loop van dit jaar ongeveer tien fietsen te hebben weggenomen, die on beheerd waren neergezet in straten te Schie dam en Rotterdam. De 24-jarige loswerkman T. J. v. H., eveneens gedetineerd, was van R. daarbij behulpzaam geweest door bij die diel- stallen op den uitkijk te staan. Het O. M., waargenomen door mr. J. F. Hoeffelman, eischte tegen ieder 1 jaar ge vangenisstraf. De 18-jarige opperman L. C. J., eveneens gedetineerd, had 4 fietsen weggenomen. Ook tegen hem eischte het O. M. 1 jaar gevange- nistraf. De 20-jarige winkelbediende G. P. R., ge detineerd, die bij de door J. gepleegde diefstal len behulpzaam was geweest door op den uit kijk te staan, hoorde een gevangenisstraf van 8 maanden tegen zich eischen. De verdedigers van deze verdachten, mrs. M. Pool en H. de Bie, vroegen oplegging van een gedeeltelijk voorwaardelijke straf. Vervolgens hebben drie helers terecht gestaan. De 23-jarige loodgieter H. O. K., ge detineerd, gaf toe van B. v. R. achtereenvol gens zeven fietsen te hebben gekocht. Hij be greep wel, dat v. R. niet op eerlijke wijze aan die fietsen was gekomen. Het O. M. eischte tegen dezen verdachte, evenals tegen den 33-jarigen loswerkman A. de B., gedetineerd, die van Van R. en van H. niet minder dan 11 gestolen fietsen had ge kocht, een gevangenisstraf van 1 jaar, waar van 6 maanden voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaren De verdediger, mr. M. Pool, vroeg ten aan zien van beide verdachten oplegging van een geheel voorwaardelijke straf. Tegen den 32-jarigen havenarbeider W. v. D. die zich eveneens aan heling van fietsen had schuldig gemaakt, heeft het O. M. in verband met een gunstig reclasseeringsrapport ge- eischt 3 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 30 Juli. droevig waren. Deze verdachte is ter beschik- kin van de regeering gesteld en zal tot zijn 21e jaar in een opvoedingsgesticht verblijf houden. Na zijn 21ste jaar zal hij voor deze dingen echter een jaar gevangenisstraf hebben op te knappen. Ook T. heeft een gevoelige les verdiend tegen hem eischte het O. M. even eens 1 jaar gevangenisstraf. Tegen den 20-jarigen magazijnbediende W. van V. gedetineerd, die bij beide inbraken be hulpzaam was geweest door op den uitkijk te staan en die daarvoor een gedeelte van den buit had ontvangen, eischte het O. M. eveneens 1 jaar gevangenisstraf. Inbraak in een fietsenbergplaats. De'22-jarige schoenmaker A. V., recidivist en de 19-jarige monteur C. J. K., beiden ge detineerd, hadden op 6 Mei ingebroken in een fietsenbergplaats aan de Nicoiaas Zasstraat, waar zij van een groot aantal fietsen de be- lastingmerken hadden weggenomen. Tevens had K. uit die stalling een fiets meegenomen. Ook deze verdachten legden een volledige bekentenis af. Het O. M., zeide, dat ten aanzien van K. een zeer gunstig reclasseeringsrapport was ontvangen. Wat het voor dezen verdachte echter veel erger maakt, is, dat hij de zoon is van een politieagent, wiens ouders het hem aan niets lieten ontbreken, zoodat voor hem het excuus niet geldt, van nijpend, geldgebrek, dat tegenwoordig zooveel wordt aangevoerd. Het O. M. acht dan ook geen termen aanwe zig om een voorwaardelijke straf op te leggen en het eischt 6 maanden gevangenisstraf. Ten aanzien van V. merkte het O. M. op, dat deze reeds vier malen is veroordeeld. Hij moet nu nog een straf ondergaan, die hem voorwaardelijk was opgelegd. Daarmee wil het O. M. rekening houden en het eischt 8 maan den gevangenisstraf. Uitspraken 30 Juli. JEJet regenen was inmiddels opgehouden, zoocfat in de pauze wederom enkele toestel oefeningen aan brug en paard plaats vonden, die bij het publiek zeer in den smaak vielen. Jammer, dat wegens de vochtigheid van den grond, de rest der vrije oefeningen moest ver vallen. Hierna volgde de tweede helft van den voet balwedstrijd en nadat „Aeolus" eerst gelijk ge maakt had, wist Activitas" onder luide toe juichingen van het publiek tot driemaal toe de leiding te nemen, maar evenzooveel maal wist „Aeolus" den achterstand in te loopen, en de snel gespeelde wedstrijd eindigde in een 44 gelijk spel, wat de verhouding goed weergaf. Tot slot volgde nu de prijsuitreiking door den voorzitter. Met een hartelijke felicitatie mocht allereerst de aanvoerder van „Activi tas A" een medaille in ontvangst nemen. Ver volgens overhandigde hij aan den heer Reijns voor de keurige prestaties der turnafdeeling een mooie plaquette, beschikbaar gesteld door kapelaan N. Pronk en ten slotte mocht de aanvoerder van „Aeolus" een fraaien beker in ontvangst nemen, daar bij een geljjk spel de bezoekende club als winnaar was aange wezen. Met een kort dankwoord aan allen, die aan het welslagen van dezen dag hadden meegewerkt, eindigde de heer De Wild en sprak den wensch uit, dat „Activitas" moge groeien en bloeien tot heil van de R.K. jeugd in Rotterdam-West. A.s. Zondag 26 Juli van 12 tot 4 uur zullen op het terrein aan den Rotterdamschen Dijk de uitgestelde Junioren-toumooien worden ge houden voor A- en B-elftallen. Het terrein is te bereiken met lijn 1 en 4, halte Groene Wegje. De persoon van den heer M. Eikelenboom Bal zonder twjjfel nog voortleven in de her innering van vele oud-Handelsscholieren, die thans him positie hebben ver van de plaats, waar hg hun schreden heeft geleid op het glibberig pad der Duitsche grammatica. Zij zullen zich hem herinneren als den stoeren werker met de groote liefde voor zijn vak en dfe groote sympathie, die hij zijn leer lingen altijd heeft toegedragen; een sympathie die allerminst eindigde met het heengaan van de leerlingen. Er heeft zich thans een comité gevormd van oud-leerlingen met het doel hun oud- leeraar en directeur een huldeblijk aan te bieden, een gebaar waarvoor zij van alle zijden adhaesie-betuigingen ontvangt. Hoewel het comité overtuigd is, dat ook vele oud-leer lingen in Indië gaarne aan dit huldeblijk zullen willen bijdragen, staat het voor de schier onmogelijke taak hun huidige adressen te vindien. In een rondzendbrief roept zij de medewerking in van allen, zooveel mogelijk namen en adressen te willen zenden naar het secretariaat, Witte de Withstraat 49b, Rot terdam. Zij, die aan dit huldeblijk willen deel nemen, kunnen dit doen door storting op de rekening van het comité-lid, den heer J. D, Daubanton, bjj de N.V. Internationale Crediet- en Handelsvereeniging „Rotterdam" te Bata via. Deze boekingen wordien dan per luchtpost doorgegeven. Diefstal in het Lunapark. Op 29 April had de heer J. C. J. Graumans het Lunapark aan de Rochussenstraat be zocht. Op een gegeven oogenblik bemerkte hjj, dat hij zijn portemonnaie, inhoudende ongeveer ƒ40, kwijt was. Hij gaf op luiden toon van die vermissing kennis en dat was er de oorzaak van, dat een paar jongens, die in zijn nabijheid waren, extra goed opletten, Een van hen zag, dat een' blonde man een portemonnaie langs zijn lichaam liet vallen en een ander, dat iemand, die in de nabijheid van dien blonden persoon stond, deze opraap te. Hij volgde den man, die de portemonnaie had opgeraapt, doch al spoedig had hij van dezen eenige onvriendelijke woorden in ont vangst te nemen. Dat schrikte hem echter niet af en toen had de man het op een andere manier geprobeerd. Hij bood den jongen een gulden aan, als deze zich verwijderde, maar ook dat hielp niet en tenslotte heeft de jongen den man aan de politie aangewezen. Als gevolg hiervan stonden thans drie man nen terecht, die in de zaak van de verdwenen portemonnaie betrokken waren. Zij waren de 25-jarige oud-Oost-Indisch militair W. H. J. D., diens broer, de 19-jarige ijzerwerker A. H. D., benevens de 18-jarige bloemenventer H. J. v. S., allen uit Schiedam en gedetineerd. De eerste bekende de portemonnaie te heb ben weggenomen, de tweede gaf toe, dat hij het door zijn broer op den grond gegooide voorwerp had opgeraapt en zich den inhoud had toegeëigend, terwijl van S- bekende van het gestolen geld een bedrag van 1.60 als geschenk te hebben aangenomen. Het O. M., waargenomen door mr. J. C. V. Meischke, wees er in zijn requisitoir op, dat ten aanzien van dien oud-militair een ongun stig rapport is binnengekomen. Deze verdach te is reeds eerder wegens diefstal veroordeeld en tijdens zijn diensttijd verschillende malen disciplinair gestraft geworden. Het O. M. wil er rekening mee houden, dat deze drie ver dachten straks nog terecht moeten staan wegens een te Schiedam gepleegde inbraak. De eisch luidde tegen W. H. J. D. een ge vangenisstraf van 8 maanden, tegen A. H. D. een gevangenisstraf van 6 maanden en tegen van S. een gevangenisstraf van 4 maanden. De verdedigers, mrs. P. Plantenga en C. G. Immink, pleitten clementie. Inbraak te Schiedam. Dezelfde verdachten hebben zich vervolgens te verantwoorden gehad terzake van een in braak, gepleegd op 28 April in het kantoor van de distilleerderij van H. Jansen aan de Noordvest te Schiedam. Door over een hek te klimmen en vervolgens een deur te forceeren hadden zij zich toegang verschaft tot het kan toor. Daar hadden zjj een schrijfbureau open gebroken, waaruit zij een bedrag van 20 had den weggenomen. Tevens hadden zg zich aan bier te goed gedaan en hadden zjj een paar fleschjes odeur meegenomen. Ook in deze zaak legden de verdachten een volledige be kentenis af, die bevestigd werd door het ge tuigenis van den boekhouder, den heer G. M. H. Oosterholt en de kantoorbediende, mej. W. Combrink. Het O. M. eischte in deze zaak tegen ieder der verdachten een gevangenisstraf van 8 maanden. Ook thans hebben de verdedigers clementie gepleit. Jeugdige inbrekers. De 17-jarige loswerkman W. C. S. gedeti neerd in de Kindersluis en de 20-jarige koop man J. A. T., gedetineerd, zouden zich aan twee inbraken hebben schuldig gemaakt. Op 28 Februari hadden zij ingebroken in het kan toor van de firma Ngman aan de Voorhaven, waar z(j een buit van 60 gemaakt hadden, en op 6 Maart waren zij binnengedrongen in het kantoor van de N.V. Simons Metaalhan- del aan de Keilehaven, waar de- buit bestond uit een aantal vreemde munten en eenige kistjes sigaren. De tweede verdachte zou zich bovendien nog aan twee fietsen vergrepen hebben, die onbeheerd op straat stonden. On danks hun jeugdigen leeftijd hadden de ver dachten zich al volleerde inbrekers getoond. Natuurlijk hadden zij handschoenen gedragen bij het werk, en zelfs hadden zij ten kantore van Simons Metaalhandel de telefoonleiding doorgesneden. Hier waren zij er in geslaagd de brandkast open te maken. Mr. Meischke, het O. M. waarnemend wees er op, dat de in lichtingen ten aanzien van S. al bijzonder De temperatuur van het water bedroeg he den in de gemeentelijke zweminrichtingen 65 graden. Aangiften van 23 Juli 1936. BEVALLENC. Botermans geb. Ham z. B. J. Knoop geb. v. Uden z. C. Waarts geb. Voogdt z< M. A. Suurbach geb. de Klerk z. M. Mi Vergeer geb. Reuringa d. J. J. van Neck geb. Schoenmaker z. J. H. Bogaars geb. v. d. Jagt z. H. G. v. d. Schouw geb. v. Keaem d. W. v. d. Sterren geb. Baerends z. W. A. M. Povinelli geb. Ónink d. E. M. du Pont geb. v. Kujjkhof z. C. J. Bosgieter geb. Be(in d. W. v. Hengel geb. Treurniet d. P. M. Baart geb. Nortier d. J. D. M. v. Zon geb. Wolders z. P. Struijk geb. v. Kleef d. M. Brouwer geb. Horstman d. M. Voogt geb. Kera d. L. A. P. de Grund geb. v. Splunter d. ONDERTROUWD: A. van Brunswaard jm. 30 j. en J. Offermans jd. 24 j., Generaal van der Heüdenstraat 33 F. Cremer jm. 20 j. en A. v. Velthoven jd. 16 j., Goudschestraat 34a F. W. v. Adricihem jm. 25 j. en M. de Roode jd. 24 j„ Alwinastraat 26a F. C. H, Armee Jm. 27 j. en G. Truyers jd. 22 j., Benthemdwarsstraat 24 K. Briggeman jm. 25 j. en J. C. Egt jd. 25 J„ Hooglandstradt 58c J. J. Buskop jm. 23 j. en G- v. d. Bogerd Jd. 26 J., Ooievaarstraat 47a H. Cadee jm. 33 j. en C. H. Thijsse jd. 32 j„ Groote Visscberijstraat 31b P. H. Dirkmaat jm. 21 j. en P. Hoogstad jd. 22 j., Utrecht G. Dirks jm. 23 j. en P. F. Brentjes jd. 25 j., Agnlesestraat 24a H. Dubbelt Jm. 23 j. en A. J. Korff jd. 23 j., Goudsohesingel 124a H. van Eijzeren jm. 29 j. en J. C. M. van Esch jd. 26 j., Lijnbaanstraat 34b H. J. Geerards jm. 26 J. en A. Huizeling jd. 25 j., Gaffelstraat 101b P. J. Geerling jm. 25 j. en M. HUI jd. 25 j-, Oudedyk 223a M. Goudswaard jm. 23 j. en I. Mouthaan jd. 21 j.f Zwarte Paardenstraat 32b H. van der am jd. 25 j. en A. de Bruyu jd. 26 van Malsen- 3traat 32b A. van Hasselt jm. 24 j. en O. Tobias jd 27 j., Aegidiusstraat 198b W. Hemel rijk jm. 25 j. en J. Pelgrim jd. 28 j., Adrianastraat 60b H. Herlaar jm. 33 j. en J. A. Popetjus jd. 22 j., Stuurmansstraat 13 H. P. Huffnagel jm. 31 j. en H. I. de Ruiter jd. 30 j., 's-Gravenhage L. Janssen jm. 27 j. en P. M. Visseren jd. 25 j„ Raephorststraat 158b J. Kouten jm. 26 j. en H. H. Wittebol jd. 25 j., Wm. Beukelszstraat 65a J. M. J. Kranendonk jm. 25 j. en L. N. Ver- moen Jd. 23 j., Grondhéerenstraat 64a H. Lee- ren-tveld jm. 22 j. en H. Verolme Jd. 19 J., Rid derspoorstraat 36a R. J. Leerschoon jm. 23 J en R. M. B. Kooren jd. 22 j., Rochussenstraat 397a J. Levering jm. 24 j. en T. J. Stedehouder jd. 24 j., Schulpweg 576 M. J. v. d. -Linden jm. '11 j. en M. Stakenburg jd. 21 j., van Reijnstraat 52b J. Lookhorst jm. 27 j. en J. Schellart jd. 29 J., Ie Wandeloorddwarsstraat lc N. Moiyn jm. 2v j. en C. W. Beljaars jd. 25 J., Rakstraat 38a J. M. A. Nieuwenhuysen jm. 26 j. en A. Wouter- sen jd. 27 J., Meubelstraat 9b J. v. d. Polder jm. 23 j. en M. Dekker jd. 23 j., Linker Rotte- kade 68a F. W. Post jm. 23 j. en A. J. Flik- weert ges. 32 j., Overschie M. VUg jm. 27 j. en P. van Baarlen jd. 21 j., Rosenveldstraat 59a - J. H. Backer jm. 24 J. en M. A. van Berkel jci. 20 j., Westerbeekstraat 47 J. Bezaan jm. 27 j. en S. Kruithoff jd. 28 j., Wildeveenstraat 30b P. Esther jm. 31 j. en A. C. Woltz jd. 23 j., Bent- huizerstraat 119b J. W. van Eijk jm. 23 j. en F. Meijer Jd. 20 j„ Tolhuislaan 3b J. v. d. Wijk jm. 26 j. en F. v. Hese jd. 30 j., Almondestraat 21b A. van Brakel Jm. 31 j. en P. Kros jd. 18 j., p/a Parklaan 22 -- J. Baljé jm. 28 j. en A. de Recht jd 28 j., Ie Middollandstraat 16a J. v. d. Akker jm. 23 j. en A. Vink jd. 23 j., Asterstraat 53a C. van Bebberen jm. 28 j. en C. A. Franken jd. 26 j., Heemskerkstraat 28b J. v. d. Berg jm. 31 j. en A. M. Kok jd.'20 j., Crooswykscihestraat 21a H. Dasberg jm. 29 j. en A. M. E. Gies jd. 2o j., Hoofdsteeg 17 A. -uyzers ges. 23 j. en A. de Deugd jd. 19 j., Charloissche Kerksingel 62/4 J. Klootwijk jm. 21 j. en E. van Dieten jd. 17 j., Feijenoorddijk 30b J. A. Lancel Jm. 24 J. en J. de Munck jd. 22 j„ Vlaggemansstraat 30b A. van Ooy jm. 22 j. en D. Dijksmans jd. 22 j., Doedesstraat 71a T. A. Overeem jm. 23 j. en G. Dirks Jd. 20 j., Binnenweg 14/5 J. J. Posthoorn jm. 32 j. en C. M. Veger jd. 28 j., Dier- gaardesingel 13a H. Pothoven jm. 30 j. en C. Breurman jd. 29 j., Zegwaardstraat 29a J. van Buffelen jm. 37 j. en M. L. P. Carlebur jd. 30 j., Crooswijkscheweg 49b W. van Riel jm. 23 j. en F. van Kuyk jd. 20 j., Nieuwehaven 70a A. J. van Rijn wedr. 36 j. en A. M. K. M. v. Leeuwen jd. 29 j., Puntstraat 66b J. T. Schenk jm. 28 j. en M. E. Lammers jd. 23 j., Sehooterboschstraat 99b J. Sparreboom jm. 28 j. en W. F. Zwijnen- burg jd. 24 j.'s-Gravenhage J. H. Staal jm. 25 j. en A. Maartense jd. 19 j., Schiedam J. Steffan jm. 25 j. en E. W. C. Matsou jd. 22 j„ Schiedam J. F. Stoele wedr. 40 j. en C. T. Fraayen jd. 25 J., Burg. Hoffmanplein 30a G. Takkenberg jm. 28 J. en L. J. Takkenberg jd. 27 j., Oliver van Noortstraat 10a G. H. v. d. Tholen jm. 24 j. en J. Hausmann jd. 23 j., Oude- lande M. van Veen jm. 26 j. en M. J. Fasol jd. 26 j., Tochtstraat 75b J. A. Vis jm. 23 j. en P. J. v. d. Graaf jd. 21 j.. Avenue Concordia 21a P. A. Vonk Jm. 26 j. en M. v. d. Griendt jd. 21 j.. Prins Hendrikkade 123a W. J. Voor- /molen Jm. 27 j. en W. C. van Kempen jd. .24. j., Mathenesserdtjk 32b H. B. Bos jm. 30 j. en H. E. Mfkx Jd. 25 J., Delft B. Vreljenhoek jm. 29 j. en E. C. M. Mathijssen jd. 22 j., Gerrit van de Lindestraat 57b F. M. Weller jm. 25 j. en A. J. M.' v. d. Wolk jd. 19 j., Prins Hendrikstraat 15 P. C. v. d. Werken jm. 25 J. en E. Ofcto jd. 22 J., Oranjeboomstraat 284b N. A. J. Wolve- kamp jm. 24 j. en R. M. van Vliet jd. 21 j., Kerk hoflaan 70 J. M. v. d. Zanden jd. 27 j. en P. W. van Tol jd. 24 j., Putsohelaan 34a W. Zweeren jm. 23 J. en E. Versteeg jd. 18 j., Veldstraat 44b J. Hanssen jm. 20 j. en M. G. Rietdijk jd. 16 j., Boudewijnstraat 109b K. Willebrandts jm. 25 j. en C. v. d. Helden jd. 22 J., Ommoordsohestraat 63c N. v. d. Sluys jm. 24 j. en H. A. de Bruin jd. 19 j., Zuidpolderstraat 38c. GEHUWD: J. A. Beun jm. 31 j. en H. v. Doorn jd. 32 j. J. Bol jm. 30 j. en G. A. v. Gent jd. 27 j: OVERLEDEN: A.Oostrum wede. v. J. Riet veld 78 J. C. Kuijpers m. van H. P. Rooijens 60 j. C. T. E. Verkerk vr. van C. Vermejjs 72 j. J. G. v. Essen ongeh. vr. 74 j. A. M. Strasser ongeh. vr. 21 j H. G. P. Vervenne m. van A. J. Spruytenburg 56 j. E. C. Plooi) d. 7 m. J. v. Dyke vr. van J. KuUper 68 j. H. Rietkerk z. 6 v E. Kokernoot ongeh. vr. 58 J. J. W. Ligtermoet m. van M. R. Boek houd 45 j. Na de feestelijke inbezitneming, bestorming mogen wij wel zeggen, van de „nieuwe burcht" „Christus Koning" op 1.1. Zondag, waren wij in de gelegenheid even te gaan zien wat hier voor comfort geschapen werd, ten bate van het jeugdwerk, staande onder de leiding van den directeur, den weleerw. heer kapelaan J. G. J. Rutten. De oude burcht aan den Straatweg te Hil- legersberg, symbolisch bolwerk van jeugdig enthousiasme, dreigde in snel tempo zich met de wateren van de plassen te willen vereeni gen door allen weerstand op te geven en uitgeput, het ga zoo het gaat, daarin eerlang te verdwijnen, zoo sloopershanden dit niet verhinderden. In het verval der oude, kiemde de vrucht eener nieuwe burcht, als omlijsting voor het bloeiende en groeiende jeugdwerk der Chris tus Koning-parochie. In samenwerking met het kerk- en school bestuur kreeg de Kruisvaart een zolder boven een der scholen aangewezen als residentie, verzamelplaate, ontspanningslokaal. Hoog op een zolder in deze eerste klasse bouw zit men wel droog, maarhet is geen omgeving voor kleurig geuniformde jeugd met waaiende vlaggen, het goud in de banieren vangt er geen licht, het fleurige verschaalt. De leider begreep het en vond de bekende Hillegersbergsche architect J. A. Lelieveldt bereid, dezen zolder te metamorphoseeren in een verblijfplaats geschikt voor het cohort. Het zou worden een concrete reflex van de geestesgesteldheid welke bij de Kruisvaart gecultiveerd wordt. Architect Lelieveldt is hier ten zeerste in geslaagd. Knap, als interieurkunst is de wijze waarop hij met gedeeltelijke gebruikmaking van den vorm der bestaande kapconstructie een lokaliteit wist te maken met een geheel eigen cachet, waarbij geen deel van den be- staanden bouw geforceerd werd. Geestig is de toepassing van donker gebeitst bindwerk met het warme celotex, waarin de gebrande teksten een vondst mogen heeten, wat het intieme geheel ten goede komt- Groote vier kante geschuurde tafels, tabouretten, eenige blanke devotie-beelden en een enkel stuk fraai smeedwerk completeeren dit geheel als vrucht van doeltreffende toepassing en kunstzinnigen smaak. Hetgeen de architect hier met bescheiden financleele middelen heeft bereikt, verdient alle respect. Mede door dit uitstekend resultaat van welbegrepen samenwerking is deze lokaliteit een belangrijke aanwinst voor het katholiek cultureel leven der Christus Koning-parochie. A. v. d. PLAS. BESTUURSVERANDERINGEN In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer C. v. 't Hoff als bestuurslid van de voetbalvereeniging Excelsior, is de heer J. Troost benoemd. Naar wij vernemen heeft de heer Joh. v. Velden, secretaris van de M. Onderl. vereen, voor Ziekenhulsverpleging voor deze functie bedankt. DE WERKLOOSHEID Bij de Gem. Arbeidsbeurs staan deze week als werkzoekenden ingeschreven 471 per sonen. Dezer dagen is bij de politie alhier door den heer L. J. M. H., wonende Iepenlaan, een klacht ingediend tegen zijn buurman C. G. P. H., als verdacht zijn tuin te hebben be strooid met het plantenvergif natrium-chlo- raat, waardoor het grootste gedeelte van de in den tuin staande bloemen en planten is gedood. De heer H. een groot liefhebber van planten en bloemen, was speciaal bekend om zjjn schit terenden rozentuin, waaraan h(j kosten noch moeiten spaarde. Het onderzoek door de politie ingesteld heeft uitgewezen dat de buurman eenige da gen te voren een pond van het vergif had ge kocht in een Rotterdamsche apotheek, naar hij nu voorgeeft om dit in eigen tuin te ge bruiken. Er zijn echter belangrijke aanwijzin gen die de gedane aanklacht tegen hem mo- tiveeren. zoo o.a. de verklaring van den Bloe mist M. v. d. Berg te Schiebroek, die als des kundige is gehoord. Binnenkort zal de zaak voor de Rotterdam sche Rechtbank dienen. HET NIEUWE ZWEMBAD. Er wordt van het nieuwe zwembad, trots het minder gunstige zwemweer, druk ge bruik gemaakt. Vooral 's avonds van 7 tot half 9 heerscht er een prettige drukte. Men is zeer tevreden over de inrichting van het bad en over het gehalte van het water. Ook de temperatuur van het water is bijzonder meegevallen. VOETBAL. Op het terrein van de R. K. Voetbalver. TOG aan den Meerweg alhier, zullen Zondag a.s. worden gespeeld de wedstrijden: TOG 1 Activitas 1, 2,30 uur; TOG aActivitas a, 1 uur. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente is hedenavond ter openbare vergadering bijeengeroepen om 7 uur Op de agenda komt o.m. voor: Vaststelling verordening op de heffing en invordering van keurloonen van vee en vleesch; vaststelling verordening op de keuringsdienst van vee en vleesch; bijdrage aan het nationaal fonds voor bijzondere nooden; bespreking inzake vast stelling uitbreidingsplan; wijziging jaarwedde- regeRng burgemeester, wethouders, secretaris en ontvanger. GESLAAGD. Bij de gehouden examens slaagden alhier voor coupeuse: de dames A. de Bruyne, L. Don, J. van Houweiingen, N. Nieuwstraten, W. v. Pelt, H. van Rfl, C. van Straalen, mevr. VerweelVilerius, J. Vink. Voor costumière slaagden de dames M. van Brandwijk, M. v. d. Ende, J. Kool, N. v. d. Lee, R. van Vliet, J. Weerheim, mevr. Wijn horstBreeman, M. Sozef. Voor lingerie slaagden dè dames A. Brob- bel, N. Coenradi, B. Don, J. Heinsius, Fr. Kal, C. Kloosterman, M. v. d. Linden, M. Poot, G. Post, A. Rietdijk, I. Struys, C. Suyker, R. Soeteman, N. Tempelaar, T. Veldhoven, M. Vermeulen, C. Vethaak, N. Woensdrecht, N. van Zwieten. De heer N. Verboon te Vlaard. Ambacht slaagde te Roterdam voor de akte Handen arbeid. Voor het diploma Boekhouden van de Ver- eeniging van Leeraren in de Handelsweten' schappen slaagden de heeren P. Doelman en W. Postma alhier. Voor het practijk-examen in de Ned. Han delscorrespondentie slaagde de heer A. den Draak, alhier, leerling van den heer L. T. van Bree. Aan den heer J. M. Rrjke alhier werd het diploma als Administrateur uitgereikt door de Amhemsche School voor Schriftelijk On derwijs te Arnhem. Bij het te Hillegersberg gehouden Mulo examen slaagden van hier voor diploma A: M. Dijkshoorn, J. Nuyt, C. Wapenaar, H. J. Steehouwer en B. Post. Verder slaagden voor Mulo-diploma A: C. de Boorder, A. Grootjans, A. Klaasse, J. Moree, N. de Rijke, C. Steenhoek, G. Veis, P. van Rrjnbach, J. Leewis, P. J. Jongbloed. Voor het practijk-diploma Duitsche Han delscorrespondentie slaagde mej. A. Rooden- burg, leerlinge van den heer L. T. van Bree Door dé winkellersvereeniging Ons Belang te Vlaardinger-Ambacht worden pogingen in het werk gesteld tot het organiseeren van een autotocht voor ouden van dagen dier ge meente. Reeds hebben verschillende bezitters van luxe auto's hun medewerking toegezegd. KINDERFEEST HAVENBEDRIJF VLAARDINGEN-OOST. Het jaarlijksche zomerreisje der kinderen van het personeel Havenbedrijf Vlaardingen- Oost is vastgesteld op Donderdag 13 Aug. a.s. Het programma vermeldt dit jaar: boottocht door de Rotterdamsche havens, verder langs Dordrecht en terug over de Oude Maas naar Hoek van Holland. GEGUND. Het afbreken van het huis Hoogstraat 74 hoek Afrol, is gegund aan J. Liesten te Delft met bijbetaling aan de gemeente van 40. VERKOCHTE GOEDEREN, Ten overstaan van notaris H. P. Dolk werd verkocht het woon- en winkelhuis Binnen singel 3335. Geveild voor 4450. Afgemijnd op 4650. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen bij: Bos, Oranjestraat 2, twee heipalen; Brouwer, P. K. Drossaartsstraat 232 ring met sleutels; van der Valk, Hoogstraat, 164, riem; van den Berg, Binnensingel 25, autoped; Rietdijk, Binnensingel 11. Lipssleutel van der Velden, Dwarsstraat 8, hoedenvoile; Meyer, W. Beukelsz.straat 59, armbandhorloge Politiebureau, manteltje, muts, 2 rijwiel plaatjes; Rabou, Westnieuwland 3a, vulpot lood; de Ruyter, Westnieuwland 77, hand schoen; van Dorp, Heemraadstraat 22, porte monnaie met inhoud en armband; de Krie- ger, Da Costastraat 11, portemonnaie met in houd; van Driel. Diepenbrockstraat 21, rij wielplaatjes WL; Hes, 2e Maasboschstraat 20 zadeldek; de Romph, de Ruyterstraat 10> vulpen; Visser, Bilderdijkstraat 26, portemoO" naie met inhoud; Vons, Am. Hoogvlietstr- ■- portemonnaie met inhoud; van der Markgraaf straat 67, handschoen; IjeaSV'; VAN HUIS WEGGELOOPEN. In den afgeloopen nacht werd op de spoor lijn tusschem deze gemeente en Poortershaven een meisje in overspannen toestand aange troffen. Zij bleek afkomstig te zijn uit Den Haag'. Bij een verhoor kwam vast te staan, dat het meisje na een huiselijken twist de ouder lijke woning was ontloopen. De^ouders werden telefonisch in kennis gesteld. z,ij hebben hun kind per auto afgehaald. Door de politie alhier is aangehouden S., die in het Alg. Poiltieblad gesignaleerd stond voor het nog ondergaan van 14 dagen ge vangenisstraf wegens openbare dronkenschap. Hij is ter beschikking gesteld. DE ONGELUKKIGE KEEPER. Het ongeval met den keeper van de voet balvereeniging Hollywood blijkt van ern stiger aard te zijn dan aanvankelijk vermoed werd. Het is gebleken dat zijn rechtersleutel- been is gebroken. Het slachtoffer is thans ter verdere behandeling in een ziekenhuis opgenomen. Ie van Leyden Gaelstraat 39, de Ligt, Groen van Prinstererstra^t 11Jwld- plaatje. GEMEENTERAAD- Gisteravond vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van den bur gemeester. Ingekomen was >-'(■" adres van G. Buters e.a. om den Raad alsnog te verzoeken medewerking te verleenen' om alsnog de ver gunning onmogelijk te maken> welke B. en W. gegeven hadden aan den heer van U:ni, om op een perceel tuin van wijlen den hm- Fr. IJzermans een &arage, werkplaats enz. te bouwen. Verschillende leden uitten over deze ge geven vergunni:n& hun teleurstelling. De heeren de Bruin en van Toor vonden deze garage en werkplants hier niet op haar plaats, gezien den aard der andere panden, heerenhuizen, villa's. Zij vroegen naar de motieven van B. en w- om deze vergunning te verleenen. De neer de Heer wees er op, dat de directeur en ooi? de commissie van Gemeentewerken in meerderheid tegen het toestaan dezer ver gunning was. Spr. herinnerde er aan. dat voorheen deze grond toch voor eengezins- bouw bestemd was, teneinde een goed achter- zicht op de huizen aan den Sehiedamsche weg te verkrjjgen. Wethouder Buis (S.D.A.P.) zette allereerst uiteen, dat B. en W. zich niet gehouden heb- ben. aan de meerderheid der commissie. De eindbeslissing lag bij B. en W. en die hebben anders geadviseerd dan de commissie. B. en W- hebben zich in hun geheel van den toe stand ter plaatse op de hoogte gesteld en alles nauwkeurig nagegaan. Bij de villa was 1100 a 1200 B2. grond waarvan door van Olm nu 400 a 500 M2. is aangevraagd. Er blijft dus nog plm. 700 M2. open grond bij de villa over. Spr. ga' boe, dat garage, werkplaats en bovenwoningen niet bij den bouw aan den Sehiedamsche weg behoorden. Deze garage, boxen enz. moeten echter op een plaats lig gen, waar de meeste auto's in gebruik zijn. In de omgeving is geen betere plaats aan te wijzen. Spr. toonde aan, dat de bezwaren der omwonenden grootendeels overdreven zijn. Ook voor de school, die er dicht bij ligt, zal het geen bezwaar zijn. De burgemeester gaf voorts een uitvoerige uiteenzetting van den toestand. De belanghebbenden aan de Nw. Kerkstraat hebben gezien, dat dit stuk grond 2 jaar lang heeft open gelegen, zij hadden dus eerder bij B. en W. kunnen komen om deze grond zelf te koopen. Meerdere heeren repliceeren. De heer de Bruin sprak den wensch uit, dat in het vervolg meer rekening wordt gehouden met het advies van de commissie voor ge meentewerken. De heer van Toor zeide, dat er geen behoefte bestaat aan een garage, daar er 7 in den omtrek zijn. Wethouder Buis wees er nog op, dat thans in de W. Beukelsz.straat 21 M. lang muur staat. Deze toestand zal dus zeker verbeteren. Hierna wordt de zaak als afgedaan beschouwd. Tot leden der schadevergoedingscommissie werden benoemd de heeren J. J. Rolpa, a. Maarleveld Azn. en G. van der Molen, tot plaatsvervangende leden B. Helleman, P. v. d. Berg en H. de Groot. Een aantal perceelen grond werden in erfpacht uitgegeven. Het verzoek van de z.g. Contactcommissie inzake vermindering van vaste lasten werd na eenige discussies afgewezen. Het voorstel van B. en W. tot deelneming in het borg- stellingsfonds voor middenstanders werd eveneens na uitvoerige bespreking z.h.s. aan genomen. Een aantal hamerstukke npasseeren z.h.s. Bij het voorstel van B. en W. tot opheffing der plaatselijke commissie van toezicht op het lager onderwijs, werd behandeld een adres van Ned. Onderwijzersgenootschap pm deze commissie niet op te heffen. De heer M. de Heer zou 't betreuren als deze oommissie werd opgeheven. Er zijn geringe kosten aan verbonden, alle groepen van openbaar en bijz. onderwijs zijn vertegenwoordigd en meer malen zijn practische adviezen door de com missie gegeven. De heer van Toor wees er op, dat de laatste jaren weinig adviezen aan de commissie zijn gevraagd. Als deze adviezen niet meer gevraagd worden, stelt de com missie er geen prijs op, te blijven bestaan. Spr. achtte deze commissie evenwel nuttig, doch hoopte dan ook, dat meer adviezen wor den ingewonnen. De heer Moerman herinnerde er aan, dat de schoolcommissie vroeger een belangrijke taak had, doch dat zij zich zelf officieel overleefd heeft. Wethouder van Rijn was van meening, dat er tegenwoordig voor de Plaatselijke Schoolcommissie geen taak meer bestaat. Met de stem van den heer de Heer tegen werd het voorstel van B. en W. tot opheffing der commissie aangenomen. Bij het voorstel van B. en W. tot het wij zigen van de verordening regelende het ge bruik van motorrijtuigen en rijwielen om in bepaalde straten het parkeeren voor auto's enz. te verbieden, vroeg de heer Barendregt om de beslissing in deze niet te leggen in handen van B. en W. doch in handen van den Raad. Dit werd door den Burgemeester sterk ontraden. De heer Barendregt diende een voorstel in om de bevoegdheid aan den Raad te laten. Het wordt verworpen met 137 stemmen (alleen voor de S.D.A.P.) Het voor stel van B. en W. wordt aangenomen. Bij het voorstel inzake salarieering van den burgemeester, de wethouders, den secretaris en den ontvanger, zeide de heer van Staal, tegen elke korting te zullen zijn. De heer Bors- boom vond de verlaging van deze salarissen te gering, daar van de lagere salarissen veel meer gekort is. Ook de heer den Admirant stond op dit standpunt. Na nog uitvoerige dis cussie werd besloten: met 12 tegen 8 stemmen om 2% pet. te kor ten op de salarissen van burgemeester, secre taris en ontvanger. Bij het voorstel inzake de salarieering van eenige groepen van ge- meentepersoneel raadde de heer Staal den Raad aan deze voorstellen weer te verwerpen. De heer Bagchus vond het nutteloos zich nog te verzetten en zal dus voor het voorstel stemmen. Meerdere heeren verklaarden zich bij de voorgestelde verlaging neer te 'eggen en dat zich verzetten tegen de verlaging slechts een breed gebaar was voor (je buiten wereld. Na krachtige verdediging (joor wet_ houder van Rijn, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 12 tegen 8 stemmen. BRANDJE. Woensdagmorgen ontstond in het wijnpak- huis van Gebr' Boer in de Smalle Havenstr. een begm vaI1 taand, doordat één der knechts, toen hij hezig was met het overhevelen van alcohol van 96 pet. met een lucifer wilde kijken. of de mijjohn aan de maat was. Het gevolg bleef niet uit, daar de vlam in de alcohol sloeg en brand ontstond. Met water en zand werd het brandje gebluscht. Een 16 liter alcohol alsmede eenige omhulsels van de mijjohns verbrandden. WATERPOLO. Hedenavond speelt VZC 1 haar laatsten thuiswedstrijd voor de zomercompetitie KNZB tegen SZC 1 uit Schiedam. VZC 3 speelt tegen Unitas 2 uit Schiebroek. OEFENING BRANDWEERMATERIEEL. Woensdagmiddag 3 uur heeft alhier, tegen over het stadhuis een oefening plants gehad met het brandweermateriaal, waarbij de raads leden en verder verschillende autoriteiten van buiten de stad tegenwoordig waren. Zoo waren o.a. aanwezig eenige "'tgemeesters, twee wethouders van Oud-Albias, <je heer Keeinan, voorz. van de Centr. Brandweer- commissie enz. Te ruim 3 uur w et seïn gegeven en kwamen de motor- en babyspuit met slangen wagen, ladderwagen enz. aangereden en bin nen 5 minuten gingen de eerste waterstralen de lucht in. Binnen het kwartier gaven 7 slangen water tot een gezamenlijke hoeveel heid van 4100 L. per minuut; ook de ladder wagen was in functie gesteld. Bet personeel was gekleed in de nieuwe uitrusting. De water dichte kleeding bleek van groot nut. Om half 5 werd de oefening beëindigd. Zij had in alle opzichten zeer voldaan. GEMEENTERAADSVERGADERING. De gemeenteraad is voor een openbare vergadering .bijeen geroepen op Woensdag 29 Juli a.s., des namiddags 2 uur; op de agenda komen als punten van behandeling o.a. voor: Benoeming van een agent der Arbeidsbe middeling; aanvrage van het bestuur der R. K. School alhier om de noodige gelden, beschikbaar te stellen voor het plaveien van een gedeelte der speelplaats; voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening op de heffing en invordering van een ver goeding voor het verstrekken van lnliehtin- ge nof opgaven uit het bevolkingsregister; idem op de heffing en invordering van pre cariorechten; voorstel van B. en W. inzake da pensioenen der oud-wethouders; brief vaa den Minister van Binnenl. Zaken inzake da salarissen van het gemeemte-persoeel.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 2