DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS. ROTTERDAM. 1VU 59ste JAARGANG. WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1936 No. 17639 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 40-JARIG PRIESTER-JUBILè. lustrum bedevaart naar HEILOQ. passage-theater. buitenlandsch personeel. burgerlijke stand. KETHEL. de moordaanslag aan de admiraliteitskade. DE WIJZIGING IN DE STEUNREGELING. Dader heden ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. Medcdeelingen omtrent den toestand in Rotterdam. VAN HET GOEDE TE VEEL. Rie Mastenbroek nam de beenen. TUINDERSTRAAT MOEST ONTRUIMD. WORDEN COMPLEX LOODSEN IN VLAMMEN OPGEGAAN. Eigendom van de gemeente en verhuurd aan verschillende personen. HET VUUR MET ACHT STRALEN GEBLUSCHT. J* GEMEENTEMIDDELEN. Over de maand Juli niet ongunstig. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. mrrj NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE f 'SCHLüUAMSwHJS COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per -maand 1.10 per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCKE COURANT f» De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 et. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen p rijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor llefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regel» 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bjj vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: 500bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen; 250.bij ver lies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; f 75.bij verlies van een wijsvinger; 50.bij verlies van twee voorste ledematen van een hand: 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Heden is het 40 jaar geleden, dat de Wel eerwaarde Pater G. J. Richters S.C.J. zijn eerste H. Mis op droeg in de Parochiekerk van de H. Joannes de Dooper. Eenige dagen geleden vestigden wij reeds de aandacht op den priesterlijken loopbaan van dezen Schie- damschen missionaris. Zondag 30 Augustus nu, zal Pater Ludui- nus Richters in de Parochiekerk van O. L. Vrouw van den Allerh. Rozenkrans (Singel) een plechtige Hoogmis uit dankbaarheid cele- breeren, waaronder ook nog een feestpredika tie zal worden gehouden. Op dezen dag zal Pater Richters recipieeren ten huize van zijn broer aan de Stationsstraat 93, hoek Stations- 1 plein, 's middags van 12,30 uur. Wij vestigen er de aandacht op, dat een broeder van den jubilaris, de Weleerwaarde Pater Adrianus Richters S.C.J. ook oud-mis sionaris en Schiedammer van geboorte, thans bij de eerw. Broeders aan de Warande de kerkelijke diensten verricht. Het zal den ge- achten jubilaris op dien dag niet aan belang stelling ontbreken. Voor de vijfde maal vertrok vanmorgen de processie naar Heiloo, onder leiding van Pas toor Th. Vis. Er waren 330 pelgrims, terwijl de proces sie mede werd vergezeld van de Eerw. Hee- ren F. Burwinkel, Pastoor te Kethel, W. Jan sen, Pastoor te Overschie; Pater Wolterbeek O.P., Kapelaan W. Berding; Prof. M. Haring en Pater Vitales. Na een inleidend welkomstwoord van Pas toor Th. Vis werd de plechtige Hoogmis opge- ragen door pastoor Burwinkel, geassisteerc door Pater Vitales en Kapelaan Berding. Pastoor W. Jansen hield onder deze H. Mis de predikatie. Een jongenskoor zong de wee" stemmige Mis Salve Regina' van e e Tijdens de Kruisweg hield Prof. M. Har g bij den Kruisberg een piedi^aie. ,H Des middags om 3 uur werd een plechtig Lof gecelebreerd met processie, waaronder Kapelaan W. Berding een openbare aanbid- j ding hield. Te vijf uur werd het slotwoord gesproken door Pastoor Th. Vis, waarna de terugtocht werd aanvaard. INLICHTINGEN BETREFFENDE AANRIJDING VERZOCHT. Op Maandag 10 Augustus 1936 des namid- ags te omstreeks kwart voor zeven heeft op de Vlaardingerdijk nabij de Werf Wilton- Feiienoord een aanrijding plaats gehad tus- schen een wielrijder en een 4-wielige vracht- auto. Beide voertuigen kwamen uit de rich- i ting Vlaardingen. Een 5-jarig jongen je a op hetrijwiel werd meegevoerd, sloeg tegen de grond en werd verwond. In verband met bovenstaande verzoekt de Commissaris van Politie: ie. De bestuurder van bedoelde vrachtauto, die doorgereden is, 2e. De bestuurder van een tweede vracht- aU"e' Z'0 ter plaatse hulp verleend heeft, ■<r- ij die overigens inlichtingen over deze ^2 hunnen verstrekken /Ami!™'1'1 111 verbinding te stellen met het hoofdbureau van r> T straat 55, Sch.edJT P°htle' Lang6 NlCUW" Bij het te den Haag gehouden lingerienaaien slaagden de dames w^nieTn S. van Hartog. "lle en Morgenmidag half vijf wordt in het pas_ sage-theater wederom een werkloozen-Voor_ stelling gegeven. ORANJE-GARDE. Hedenavond wordt door de Oranje-Garde Vendels Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen een propaganda-marsch gehouden. Halfacht afmarsch van Plein Eendragt. De route is als volgt: Plein Eendragt, Tuin- laan, Gerrit Verboomstraat, Koemarkt, Broersvest, Singel, Prof. de Kamerlingh, On- neslaan, Boerhavenlaan, Swammerdamsingel, Langesingelstraa Singel, Broersvest, Lange Kerkstraat, Groote Markt, Hoogstraat, Koemarkt, Gerrit Verboomstraat, Oranje straat, Nieuwe Haven, St. Liduinastraat, Fa- bristraat, WestFrankelandschestraat, Mesdag laan, van Ruysdaellaan, van Ostadelaan, Jan Steenstraat, Graaf Florisstraat, Vondellaan, Westfrankelandschestraat, Aleidastraat, St. Liduinastraat, Veenlantstraat, Nassaulaan, Schoolstraat, Nieuwe Haven, Hagestraat, Grornelaan, Brouwerstraat, Hoofdstraat, Lange Nieuwstraat. Eindpunt bij den heer J. Scheurkogel, Lange Nieuwstraat 177 b. Met ingang van 1 October a.s. zal, zooals reeds eerder in de kranten werd bekend ge maakt, iedere werkgever (geefster), ten be hoeve van een bij hem (haar) in dienst zijn de (n) vreemdelinge), in het bezit moeten zijn van een door den directeur der werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling te 's Gra- venhage, afgegeven vergunning (alleen schip pers uitgezonderd). Formulieren tot het aanvragen dier vergun ning werden verstrekt op het Bureau van de Arbeidsbeurs aan het Broersveld 142 alhier. Gebleken is, dat tot dusverre maar weinig aanvragen om vergunning, ten behoeve van dienstboden, die vreemdelinge zijn, zijn bin nengekomen. Men zorge du3 tijdig voorzien te zijn van zoo'n vergunning, daar na 1 October a.s door de politie met de controle zal worden begon nen en zal bij overtreding proces-verbaal wor den opgemaakt. Op deze overtreding kan een zeer hooge boete volgen. Ten aanzien van vreemdelingen, die nog in dienst genomen moeten worden, geldt het voorschrift, dat men reeds in het bezit moet rijn van een werk vergunning, aleer men hen te werk stelt. RIJWIELPLAATJE GESTOLEN. Gisteren is ten nadeele van een bewoonster van de Rembrandtlaan een rij wiel belasting- merk, dat zij in de gang van haar woning op een kastje had gelegd, ontvreemd. De re cherche stelt een onderzoek in. ZEDENDELICT. Door de recherche alhier is aangehouden ze keren v. T., die verdacht wordt van ontucht, gepleegd met minderjarigen. Na verhoor is hij wederom op vrije voeten gesteld. Aangifte van 1618 Augustus. GEBOREN: Cornelia Maria, dochter van D. K. van der Kooij en N. M. N. Berkhout, Rembrandtlaan 87; Maria Catharina, dochter van J. M. Kerssemeijer en A. J. Vrensen, Laan ons Genoegen 29; Roelof Hendrik, zoon van G. Verheij en G. den Hollander, IJsselmonde- straat G; Johannes, zoon van P de lone en A. M. Feelders, Dr. Noletstraat 1. g OVERLEDEN: A. Oranje, weduwe van M. Plooij, Stadhouderslaan 17; p. Jonas, 77 j. Gordonstraat 42. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 17 Augustus. Aangekomen: m.s. Dempo, Rott. Lloyd, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 18 Augustus. Vertrokken: Noorsch m.s. Brenas, ledig naar Rotterdam. AFGESLOTEN RIJWEG, den nacht van Donderdag vanaf 11 uur C vrijdagmorgen zal de Schiedamscheweg ver'"' 'Ule verkeer worden afgesloten wegens waaktUWing Van de bru£ tusschen den onbe" en overweg en den Spieringshoek. V, ™fND'SIEENE' om in geval van !fnde Pleven met sirene s schuwen zijn mislik de bevolkbig te waar wederom een dg1" l' beeft Maandagavond plaats gehad. Naar met een sirene den deze laatste zou" verwachtingen hebben voldaan W* aan van het raadhuis opgestelde sirp® °P het dak in de verte te hooren. lrene- waa uren Het mooie stille weer was bij uitstek schikt voor deze demonstratie. Df het geloei bij regen- en stormachtig weer ook tot aiïen zal doordringen, blijft nog een open vraag. Engelsche beeldhouwer Benno Elkan een bronzen handelaar, welke hij heeft vervaardigd en ten geschenke gege ten aan de bekende Buckfast Abbey. De dader, de 28-jarige werklooze varens gezel M. J. de W., van den moordaanslag op de 26-jarige weduwe Hesther Mulder-van Tol, gepleegd op de Admiraliteitskade, Zaterdag j.l., is heden ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie. Het slachtoffer maakt het naar omstandig heden redelijk wel, Door het raadslid den heer W. Di;op, waren vragen aan B. en W. gesteld, betreffende wij ziging van de steunregeling voor werkloo- zen, enz. H5t antwoord van B. en W. op die vra gen luidt: De door |en Minister van Sociale Zaken aangebrachte wijzigingen in de steunregeling betreffen o.a.: 1. afschaffing van den huurtoeslag; 2. berekening van het steunbedrag voor degenen, die in een tijdvajt van 4 jaren min der dan 26 weken hebben gewerkt volgens een lager standaardloon. 3. berekening van het bedrag der onder steuning voor jeugdige werkloozen naar een vaste loonnorm van 14, voor zoover zij ge durende 26 weken tenminste 8 per week hebben verdiend. Ten aanzien van de afschaffing van den huurtoeslag zij opgemerkt, dat blijkens een viertal in het afgeloopen jaar gehouden tel lingen, het aan huurtoeslag uitgekeerde be drag in totaal plm. 20.000 per week beloopt. Het gemiddeld per post genoten bedrag aan huurtoeslag varieerde bij bedoelde tellingen voor de georganiseerde werkloozen van 0.94 tot 0.88% per week en voor de ongeorga niseerde werkloozen van 0.49 tot 0.43 per week. De hierboven sub 2 bedoelde maatregel betreffende verlaging van het standaardloon voor de berekening van het steunbedrag van hen, die gedurende 4 jaren minder dan 26 weken hebben gewerkt, zal zonder meer tot aanmerkelijke verlaging van den steun lei den. De wijziging, bedoeld sub 3 ten aanzien van de berekening van den steun voor jeug dige werkloozen, beteekent een verbetering- van hun toestand. Burgemeester en Wethouders hebben di rect na kennisneming van het besluit van den Minister van Sociale Zaken een bespre king bevorderd tusschen de betrokken Wet houders van de gemeenten Amsterdam, Rot terdam, 's-Gravenhage, Utrecht en Haarlem, waarbij later nog betrokken zijn vertegen woordigers van de gemeenten Groningen en Eindhoven. Bij deze bespreking is besloten op korten termijn een audiëntie aan te vra gen bij den Minister van Sociale Zaken. Op 17 Augustus 1.1. heeft deze audiëntie plaats gevonden. Bij afwezigheid van gemelden Mi nister werden de vertegenwoordigers van de bovengenoemde gemeentebesturen door den Minister-President Colijn ontvangen, waarbij zij -uitvoerig hunne bezwaren tegen de wij zigingen kenbaar hébben gemaakt. Ten ge volge daarvan heeft de Minister-President zich bereid verklaard de uitvoering van de wijziging twee weken op te schorten. Voorts werd medegedeeld, dat de Minister van Sociale Zaken genegen was de Wethou ders op een nog nader te bepalen datum in speciale audiëntie te ontvangen ter nadere bespreking van deze aangelegenheid. Waar eerst heden dë nieuwe schalen van de maximum-uitkeeringen zijn ingekomen, is het niet mogelijk reeds thans een eenigs- zins volledig overzicht van de gevolgen van de wijziging te geven, terwijl het bovendien uiteraard niet uitgesloten is, dat de bespre king met den Minister van Sociale Zaken nadere wijziging van het besluit tot resul taat heeft. Dat de zwemkoorts in onze stad nog niet is afgenomen, kan worden opgemaakt uit het feit, dat drommen van menschen gisteren in den loop van den dag en vooral gisterenavond zijn opgetrokken naar de Tuinderstraat, ten einde onze zwemkampioene te zien te krijgen en Rietje voor de zooveelste maal hartelijk toe te juichen. Het kan goed gemeend zijn, maar men kan van het goede ook teveel krij gen. Op sommige momenten van den dag stond de Tuinderstraat stamp en stamp vol met enthousiaste nieuwsgierigen in de hoop een glimp van onze Rie te kunnen opvangen. De drukte was tusschen vijf en zes uur zoo geweldig, dat dë deuren der huizen dreigden te worden ingedrukt, terwijl het verkeer op de Kruiskade zeer ernstig werd belemmerd, aar het op den hoek TuinderstraatKruis- "aue al even druk was, als in de straat zelf. tp C PO'iUe heeft toen gemeend, en dit zeer Tof0?/ °m de Tuinderstraat te ontruimen, rot elf uur gisterenavond heeft men de straat moeten afzetten en een ieder, die er niets te maken had, werd eenvoudig geweigerd. Onze Rie heeft er schijnbaar ook genoeg van. Zij is gisterenavond om ongeveer half zes met mevrouw Braun vertrokken en eerst laat in de woning van haar moeder terug gekeerd. Dat men respect heeft voor de prestaties van onze Rotterdamsche zwemkampioens is zeer te begrijpen, maar laat het publiek in zijn feestroes niet gaan overdrijven. Men kan daardoor alleen het cachet ver kleinen en „Rie" is er heelemaal niet van ge diend, dat men haar blijft „befuiven". IN den afgeloopen nacht heeft een zware brand gewoed in een com plex loodsen gelegen aan de Lange- kade, welke loodsen eigendom zijn van de gemeente Rotterdam, die deze gehouwen echter heeft verhuurd aan den heer Mudde, die op zijn beurt deze gebouwen weer Jreeft onderver huurd aan verschillende personen. In een ommezien stonden drie loodsen in i lichterlaaie. De brandweer, die met veel materiaal was uitgerukt, heeft het vuur met acht stralen op de waterlei ding gebluscht- Een paard en drie ponny's zijn in de vlammen omgekomen. De 46-jarige spuitgast H. Lips kreeg van een paard een trap en is met een zware hersen schudding in het ziekenhuis aan den Bergweg opgenomen. De drie loodsen brandden totaal plat. Verzekering dekt grootendeels de schade. Vannacht te omstreeks twee uur heeft zich een feiie vuurgloed afgeteekend boven de omgeving van den Kralingsche Plas, welke ver :n den omtrek was te zien. Zoowel in de stad, als te Hillegersberg, Schiebroek en Capelle a. d. IJsel was de roode gloed zichtbaar en ondanks het nachtelijk uur zijn vele nieuws gierigen toegestroomd, die echter door de politie op een behoorlijken afstand werden ge houden. De situatie ter plaatse. Vanaf den Kralingschen Plas tot aan het oude ophaalbrugje toe s'taan aan het Lan- gepad een vijftal loodsen. De eerste loods is van steen opgetrokken en diende als garage voor oud auto-materiaal, terwijl de andere loodsen van hout zijn opgetrokken. Deze wer den achtereenvolgens gebruikt als opslag plaats voor veevoeder, welke producten eenige jaren geleden bij den brand in den molen aan den Kralingsche Plas, uit de voorraadkamers is gered en in deze loods waren ondergebracht, teneinde te drogen. Verder diende deze loods als werkplaats, alwaar eenige particulieren hun eigen booten bouwden en waar dan ook veel gereedschap is verloren gegaan. De laat ste twee loodsen, die staan aan de zijde van den Ouden Dijk waren in gebruik bij de meu bel-, transport- en verhuuronderneming van de firma W. Smits gevestigd aan den Zwaans hals. Hier waren ook ondergebracht eenige ponny's en een aantal paarden. De paarden maakten alarm. Te ongeveer half twee kwam een surveil- leerend agent van politie voorbij de hier ge noemde loodsen. In de stallen hoorde hjj de paarden te keer gaan. Zij sloegen tegen het houtwerk, hinnekten en de agent ging met een scherpe lamp op onderzoek uit, doch hij kon echter niets ontdekken, dat hem ver dacht scheen, waarop hij rustig zijn weg weer vervolgde. Op den Oude Dijk gekomen zag hij echter plotseling een vuurgloed zich tegen den donkeren hemel afteekenen. Hij keerde onmiddellijk terug en kwam tot de ontstel lende ontdekking, dat het heele complex lood sen in lichterlaaie stond. Onmiddellijk maakte hij alarm, waarop slangenwagen 7 uitrukte en vrij spoedig kon men met twee stralen op de watepfciding aan de Zuidzijde van de gebouwen den strijd tegen het vuur beginnen. Maar daar het complex gebouwen nogal uitgebreid was, en het hout kurkdroog was, stonden de drie middelste loodsen in een ommezien in lichterlaaie. Het brandde er dan ook als een fakkel. Het blusschingswerh. Op het middelalarm, dat werd gemaakt rukte de brandweer met veel materiaal uit en spoedig werkten, behalve slangenwagen 7 met twee strafen, ook nog slangenwagen 10 met één, slangenwagen 8 met één, slangen wagen 6 met twee, slangenwagen 5 met één en slangenwagen 48 met één straal op de wa terleiding. Manschappen van slangenwagen 11 bedienden de inmiddels aangekomen motor- spuit 7, die met twee stralen water gaf. De motorspuit, die aanvankelijk niet zoo dicht tot de ophaalbrug was genaderd, omdat het water daar vrij modderig is, is later op order van hoofdman G. van Sillevoldt, die de leiding had naar deze ophaalbrug gedirigeerd. De brandweer heeft zich moeten beperken tot het afsluiten van het vuur, want toen zij arriveerde, hadden de vlammen reeds zoo fel om zich heen gegrepen, dat de als een hel brandende loodsen toch niet meer waren te redden. De drie middelste loodsen zrjn dan ook tot den grond toe afgebrand. Van de vierde houten loods staat nog een ged-r-lt overeind. Het steenen gebouwtje is in lac Nadat het. restaurant op Schiphol is vergroot, heeft men thans den verkeers toren van het vliegveld onderhanden genomen. gebleven, doch kreeg aanmerkelijke brand en waterschade. Een paard en een paar ponny's omgekomen. Ofschoon men terstond bij den aanvang van het blusschingswerk getracht heeft de zich in den stal bevindende paarden uit hun moei lijke positie te redden men slaagde erin eenige dieren in veiligheid te brengen zijn toch een paard en drie ponny's in de vlam men omgekomen. In de schuur van de firma Smits is verder ook nog een verhuiswagen geheel in vlam men opgegaan. Over het algemeen is de schade echter niet zeer groot. De schuren waren reeds bouwvallig en deze zouden toch binnen afzienbaren tijd moeten verdwijnen. Heel veel kostbare zaken lagen er dan ook niet opgeslagen. De partij graan en lijnkoe ken, de in aanbouw zijnde booten alsmede de gereedschappen zijn echter totaal verloren gegaan. Naar ons werd medegedeeld, heeft geen enkele verzekeringsmaatschappij o.a. de in aanbouw zijnde booten willen verzekeren en de schade, die is aangebracht wordt dus slechts gedeeltelijk gedekt. Een der spuitgasten gewond. In den paardenstal, waarvan hierboven sprake is, is nog een ongeluk gebeurd. Toen een der manschappen van slangenwagen 10, de 46-jarige H. Lip, wonende Boezemdwars- setraat een straal water op het vuur richtte, heeft hij vermoedelijk een der paarden met den waterstraal geraakt, waardoor het dier schichtig werd en wegrende. De spyitgast Lip werd door het dier ondersteboven geloo- pen en kreeg bovendien nog een trap van het paard tegen zijn hoofd. De man' is met een zware hersenschudding in het ziekenhuis aan Ben Bergweg opgenomen. Het blusschingswerk heeft aanvankelijk onder leiding gestaan van brandmeester Ver kade en later onder hoofdman van Sillevoldt. Op het terrein van den brand waren mede aanwezig de hoofdlieden A. J. Kruis en W. ten Broek. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Nader vernemen we nog dat slechts één paard den vuurdood heeft gevonden. De drie ponny's waarvan men dacht, dat ze evenzeer ziin omgekomen, hebben namelijk kans ge zien weg te rennen. De beestjes zijn later grazende teruggevonden. Verschenen is het vergelijkend overzicht van de opbrengst van verschillende bronnen van in komsten over de maand Juli en vorige maan den der jaren 1935 en 1936. Juli 1936 vertoonde een opbrengst van ƒ605.345,01 tegen ƒ568.064,68 in Juli 1935. Met de vorige zes maanden werd een opbrengst ge haald van ƒ5.289.062,19 tegen ƒ4.813.561,05 over dezelfde periode in 1935. Bijzondere aandacht verdient natuurlijk de opbrengst van het havengeld voor zeevaartui gen. Deze was in Juli j.l. 239.616,03 tegen ƒ257.285,05 in Juli 1935. Deze lagere opbrengst houdt natuurlijk ver band met de verlaging der tarieven. Ter com pensatie van deze verlaging kan boven het be drag van 239.616,03 nog een som van ƒ79.146,33 aan het Werkloosheids-Subsidie fonds worden gedeclareerd. Telt men deze twee cijfers te zamen, dan komt men tot een veel hooger bedrag dan verleden jaar. Hetgeen na tuurlijk niet wil zeggen, dat ook zonder de verlaging dit bedrag zou zijn gehaald. De vermakelijkheidsbelasting vertoont, ver geleken bij verleden jaar over de maand Juli een accres van ruim 15.000 en over de eerste zeven maanden een vermeerdering van 27.000. Gedurende de maand Juli werden met de R. E. T. vervoerd 4.760.280 passagiers, tegen 4.375.908 in Juli 1935. Dit zou er op wijzen, dat het nieuwe tarief het tramgebruik hgeft gestimuleerd ondanks de inkrimping van het Do t v~st bleef echter niet minder J Lsucden die van Juli 1935. Verwacht wordt: Matige, tijdelijk wellicht toenemende Zuidelijke tot Westelijken wind, betrokken met regen, later tijdelijk opklarend, weinig verandering in temperatuur. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St- Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Puttenj. Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelings bestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden 'der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge bouw Nieuwe Haven 121. lederen Vrijdag cursusavond 8,30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". 'lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius", van 7.30—8.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 20 Augustus, in: Studio: Het leven van Louis Pasteur (18 jaar); Luxor: Der Bettelstudent (18 jaar); Centraal: Singende Jugend; Colosseum: Krul- lekopje en Koning en kruier (volw.)City: De millioenen-erfenis. (Volw.); Victoria: Triomf der liefde en Suikerfreule (18 jaar); Grand: De jonge graaf: Lumière: De drie mus ketiers (volw.); Corso en Prinses: Vergeet mij niet (volw.); Scala: Onsterfelijke melo dieën: Olympia: Een bange nacht en Lopez de vrijbuiter (18 jaar); Thalia: Te singing kid (18 jaar). Tentoonstellingen: Museum Boy mans: Jeroen Bosch en de Noord-Nederland- sche Primitieven. Studio, foto's van Gerrit Burg, Cas van Os en Steef Zoetmulder. Schiedam. Passage Theater 8.15. „Thanks a Million" en „De kleinste Rebel" voor volwassenen. Zondag 1 uur en 3.30 en Maandag t/m. Vrijdag 1 uur, matiné met „De kleinste Rebel" voor alle leeftijden. SCHIEDAM, 19 Aug. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koog- handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling 1.f 1,10. r.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1