DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 59ste JAARGANG. WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1936 STADSNIEUWS. 5 Ned. '«f V" 5°"r ROTTERDAM. No. 17645 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM WW TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 SLUITING DER R. K. VACANTIE- SPELEN. DE R. K. VERKENNERS KRIJGEN EEN NIEUWE HOME. DE GEMEENTERAAD. de behangselbeurs. 1 m - HET ELECTRICITEITSTARIEF. KETHEL. E EN GEDIENSTIG HEER. Hij ging echter boven zijn krachten. DE WERKLOOZENSTEUN. I11 1936 al een millioen meer uitgekeerd. ZWEMMEN IN GEMEENTELIJKE BADEN. Er dreigt dit jaar weer een vroege sluiting. Weer en publiek hebben de zaak in handen. AFSCHEID VAN OUD-GEMEENTE ONTVANGER. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE ÜCH1EDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per dne maanden 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. BQ bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, b() vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt A verkrijgbaar 5 cent per stuk. POSTCHEQUE" ®n GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bi) contract aanzienlijke reductie. Geen prijs verhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor liefdadlg- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bi) vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve men er bi) te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: 500bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verhes van een duim; f 75.bij verhes van een wijsvinger; 50.— bij verlies van twee voorste ledematen van een hand: 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Hedenm°r§'eri om Uen uur hebben de 2400 •kinderen van de R. K. Kindervaeantiespelen met hun vlaggen een voorafgegaan door een muziekkorps en vele tamboers een marsch ge maakt door de stad. Allereerst werd een bloemenhulde gebracht aan het H. Hart aan de Singelkerk, alwaar de heeren Geestelijken het défilé gadesloegen vanaf het balcon der pastorie. Dan ging het langs het Raadhuis om den Burgemeester te begroeten. Mr. dr. van Haaren is echter op vacantie, zoodat de kinderen van den Burger vader, die hen zoo welwillend toesprak bij de opening der spelen vóór drie weken gele den, geen afscheid hebben kunnen nemen. De bedoeling is echter goed geweest en wordt ongetwijfeld door den Burgemeester gewaar deerd. De kilometers lange stoet trok vervolgens naar de Dr. Noletstichting, alwaar de penning meester der spelen de heer A. de Bruin, de zer dagen plotseling moest worden opgenomen. De kinderen hebben hem niet vergeten en hun marsch langs het ziekenhuis zal ook door den heer de Bruin als hulde zijn aanvaard. Op het veld aangekomen werd met de diverse wedstrijden aangevangen, terwijl het muziek korps gevormd uit vele werklooze leden van diverse muziekkorpsen, vroolijke deuntjes deea weerklinken. Ook vele ouders waren nog eens komen zien, hoe de kinderen zich vermaakten. De Hoogeerw. Heer Deken A. J. C. Schraag, Pastoor Meijer O.P., de Eerw. Heeren Kape laans J. Bekkers, H. W. Haselaar, H. J. A. Koopman en Pater Smulders O.P., het Ge meenteraadslid P. A. van den Berg, de heer A. W. G. Dekker, namens de onderwijzersver eeniging ,,St. Augustinus", vele eerw. zus- tesr en broeders gaven door hun aanwezig heid van hun belangstelling hlijk- oio oio o V, pop H. A. L^ldSie, Ook waren aanwezig de Binkhorst commissaris van politie, OP en Kapelaan Hummelmg. Door de ouders van het Singelkwartier, door leiders en leidsters en nog enkele ouders waren bloemstukken gezonden aan den hoofdleider der spelen den heer P. Alberts. Om 1 uur hedenmiddag zijn de spelen voor Üe tiende maal gesloten. Over enkele dagen zullen de speeltuigen en vlaggen verdwenen zijn, maar vele ouders en kinderen zullen met dankbaarheid terug Zjen naar de vervlogen drie weken, waarin de kinderen op waardige wijze hun vacan- tjes hebben doorgebracht. ZILVEREN JUBILé. Dinsdag 1 Sept. a.s. zal de heer E. Steinder, directeur van het bijkantoor van de Rotter- damsche Bankvereeniging N.V. alhier, den dag herdenken, dat hij vóór 25 jaar in dit bankbedrijf zijn entree deed. Voordien was de heer Steinder werkzaam bij „Het Onderling Crediet" te Rotterdam. Op 1 Sept. 1911 werd hij benoemd tot correspondent bij de Rotter- damsche Bankvereeniging, alwaar hij op 1 Jan. 1917 als procuratiehouder de leiding over ver schillende afdeelingen verkreeg. In 1929 werd de heer E. Steinder tot directeur van het kan toor te Schiedam benoemd, alwaar hij zich in den loop der jaren door zijn inemende per soonlijkheid het vertrouwen van de clientèle van de Rotterdamsche Bankvereeniging heeft mogen verwerven. Ook is de heer Steinder penningmeester van de afd. Schiedam der Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel. De jubilaris wenscht dezen dag in alle stilte te gedenken, doch zal voor hen, die hem wen- schen geluk te wenschen, daartoe gelegenheid geven ten kantore der Bank aan de Lange Nieuwstraat, des namiddags van 2,305 uur. FEESTAVOND DE PRINCEVLAG. Ter inleiding van de feesten, welke de Oran jevereeniging organiseert ter gelegenheid van verjaardag van H. M. de Koningin, orga niseert het bestuur van de afdeeling Schie dam van de vereeniging de Princevlag, zooals gemeld een feestavond in gebouw Eendracht op Vrijdag 28 Augustus, 's avonds om kwart voor 8 uur. Medewerking verleenen het tamboers- en Pijperkorps Harmonie, directeur de heer Veen- kamp en een aantal leden van de Princevlag, die eenige tooneelstukjes zullen opvoeren. 1' oorts zal de avond gevuld worden met ge meenschappelijk zingen. Het ligt in de bedoeling van de Princevlag op 29 en 31 Augustus met het vlaggen- vendel deel te nemen aan enkele festivitei ten. Zoo zal het vendel, met de tamboers en pijpers van de Harmonie, met de taptoe, Za terdagavond om 9 uur, op de Groote Markt aanwezig zijn en na afloop een marsch door de stad maken. Ook bij de aubade 's morgens om 8 uur Koninginnedag op de Groote Markt zul- viaggenvendel 6n de Harmonie aanwezig zijn. De S" P' S' V' cAriid .fistermiddag gespeelde Voetbalwed- ■hnn AmsfSClleri de Schiedarnsche Politie en dio-e Strijde7namsche collega's is na een aar- AmsterdammC" 3r° overwinning voor de geëindigd. SchkkpVaart SCHIEDAM, 24 a, Ned m.s. Kota Bar„gUStua- Aangekomen dam beide om te dokke^'6^ van R°tter" SCHIEDAM, 25 Aug^ TTTken Ned. s.s. Trompenberg, le^naa^an- 6 ei. Reeds lang hadden de R. K .Verkenners be hoefte aan uitbreiding van hun woongelegen heid. Het pand aan de Lange Haven was, voor. al voor groepsbijeenkomsten, veel te klein. Het bestuur zoch reeds lang naar iets an ders, naar iets beters, maar het spreekt haast vanzelf dat dit betere dan ook meer zou moe ten gaan kosten en dit was nu juist de Gor- diaansche knoop die niet te ontwarren scheen, doch thans is de knoop doorgehakt. Mevr. de wed. J. A. J. Nolet heeft aan de verkenners het pand Tuinlaan 8 afgestaan. Dit is een oude mouterij. Er is hier veel ruimte en de verkenners zullen er een ruime gelegenheid hebben voor hun groepsbijeenkomsten, maar voor het zoo ver is dat zij er hun intrek kunnen nemen, zal er nog heel wat moeten gebeuren en dit kost ook alweer geld en dit ontbreekt nu juist nog. aar ei zullen toch nog wel menschen z\jn die het met kunnen aanzien dat onze Katho- ie e vei kenners met zoo'n groot huis zitten zonder het te kunnen gebruiken. Wie helpen wil helpe spoedig, want het winterseizoen staat voor de deur. De aalmoezenier kapelaan H. J. 'A. Koop man, pastorie Nieuwe Haven 117, giro 38486:* neemt gaarne giften hiervoor in ontvangst. De Raad zal bijeen komen op 1 September a.s. des namiddags te 2 uur. Aan de orde worden o.a. gesteld: Benoeming van de leden der vaste raads- commissiën, t.w. de: a. Commissie voor de Technische Bedrijven; b. Commissie voor de Gemeentewerkene. Commissie voor den Gemeentelijken Woningdienst; d. Commissie voor het Grondbedrijf; e. Commissie voor de Gemeente-Reiniging; f. Financiëele Commis sie, g. Commissie voor Onderwijszaken; h. Commissie voor den Havendienst; i. Commis sie voor Algemeene Personeelsaangelegenhe den, j. Commissie voor de Strafverordenin gen; k. Commissie voor het onderzoeken der rekeningen (voorzitter en leden); 1. Commis sie bedoeld bij artikel 120 der Bouwverorde ning (voorzitter en leden). Voorstel van B. en W. om de tijdelijke aan stelling van de na te noemen leeraren aan de Nijverheidsavondschool, verbonden aan de af deeling voor jeugdige industrie-arbeiders, te verlengen voor den cursus 1936/1937; P. C. van der Jagt, A. Adelaar, F. van Dijk, H. van Harten, H. Panis, B. van der Ree en J. W. C. Dommerholt. Trekken der afdeelingen voor het onder zoek der gemeente-begrooting voor het dienst jaar 1937. Voorstel van B. en W.: a. tot het verlee nen van een crediet van 300 voor de aan schaffing van leermiddelen in verband met de toeneming van het aantal leerlingen aan de le Centrale School voor het 7e leerjaar; b. tot wijziging der gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1936, model D 300. Voorstel van B. en W. om gunstig te be schikken op het verzoek van de St. Willibror- dusstichting om gelden beschikbaar te stel len voor de aanschaffing van leermiddelen in verband met de uitbreiding van het aantal leerlingen van de U. L. O. school aan de Nassaulaan 42. Voorstel van B. en W.: a. tot het verleenen van een crediet van 600 in verband met de reorganisatie van de huisvesting van de Cen trale scholen voor het 7e leerjaar en de U. L. O. scholen; b. tot wijziging van de gemeen, te-begrooting voor het dienstjaar 1936, mo del D 600. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de gemeentelijke vergoeding, bedoeld in ar tikel 101, 9e lid, der L. O. wet 1920 (ver goeding voor vakonderwijs) voor de Bijzondere Schoolbesturen). Voorstel van B. .en W. tot wijziging van de voorgevelrooilijn van de Oranjestraat Z. O. Z. in dien, zin dat de nieuwe straat op 28 M. breedte wordt geprojecteerd. Verdere voorstellen en mededeelingen. CANO AANGESPOELD. Door een wachtsman van „Schieveem" is blj de politie kennis gegeven dat aldaar is aangespoeld een roodgeverfde cano met wit e In de cano drie de naam „Lybelle" ku?6^ la& een Pa£aai' ZÜ die inlichtingen ^en Seven omtrent de herkomst van deze srp]fikWtrden verzicbt zulks zoo spoedig mo- nnii'tio r' d°en aan bet hoofdbureau van Lange Nieuwstraat 55, alhier. RRandje. Gisteravond werd de brandweer gealar meerd voor een brandje in de Zijlstraat. Het bleek, dat er in een kast welke zich op een binnenplaats achter perceel no. 12 in ge noemde straat bevindt een brandend petro leumstel, waarop een ketel water geplaatst was, door onbekende oorzaak in brand was geraakt. Een voorbijganger, die een sterke rookontwikkeling bemerkte, waarschuwde de bewoonster en heeft daarop met een slang op de waterleiding het vuur gedoofd, zoo dat de brandweer geen dienst behoefde te doen. De kast met inventaris brandde ge- keel uit. .Verdere schade w.erd er aan het perceel niet toegebracht. Den heer c. Visser, de bekende eigenaar van de Behangselbeurs, vroeger gevestigd aan de Rotterdamschedijk heeft zijn zaak verplaatst naar de Hoogstraat no. 132. In de zeer ruime zaak komt de groote sorteering' behangselpapier keurig tot zijn recht en de a.s. koopers zullen hier zeker prettig slagen. Op het plein voor het stadhuis van Irun houden soldaten der Spaansche regee- ringstroepen de wacht, terwijl barricaden van zandzakken werden opgericht, met het oog op eventueele aanvallen in de stad zelf. Middenstandsactie voor verlaging. Naar wij vernemen heeft de Handeldrij vende Middenstand te Rotterdam de laatste weken onderhandelingen gevoerd met het Gemeentebestuur aldaar om te komen tot verlaging van de electriciteitstarieven. De wethouder van de bedrijven heeft toegezegd, dat in September a.s. aan den Rotterdam- schen Raad voorstellen tot wijziging zullen worden gedaan. De voorzitter van de electri- citeits-commissie van de Middenstandsveree- nigingen heeft ook nog te kennen gegeven, dat wanneer alsdan niet tot verlaging der tarieven zal worden besloten, de winkeliers 50 pet. minder licht zullen gaan branden. Wellicht zal deze. winkeliersactie ten ge volge hebben, dat ook het tarief voor Schie dam naar beneden gaat. Herhaaldelijk heeft men hier ook reeds pogingen in het werk gesteld om prijsverlaging van het licht te verkrijgen. Waar Schiedam echter in deze contractueel aan Rotterdam verbonden is, kon tot op heden geen resultaat worden be reikt. De hoop voor onze Schiedarnsche mid denstand herleeft! BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 2425 Augustus. GEBOREN: Arie, zoon van D. van Vessem en L. Stok, Ampèrestraat 29. OVERLEDEN: J. L. Verkuil, 62 jaar, eeht- genoote van H. J. van der Brugge, Jan van Avenesstraat 57a. ONGELUKKIGE AFLOOP VAN DE RINGRIJDERIJ. Dame ernstig gewond. Nadat hedenmiddag om ongeveer 1 uur het ringrijden met tilbury's had plaats gehad, waren zooais gebruikelijk, de deelnemers het dorp rond gaan toeren. Op een gegeven mo ment braken de leidsels van een tilbury, be stuurd door A. D. uit Kethel, naast wien de 23-jarige W. G. zat. Hierdoor sloeg het paard op hol en kwam de wagen in de kant van de weg, waardoor de dame uit het voertuig werd geslingerd en ernstig aan het hoofd werd ge wond. Bewusteloos bleef zij op den weg liggen. Nadat dr. Sauer de eerste hulp had verleend is zjj per ziekenauto naar het ziekenhuis te Schiedam vervoerd. Op de deelnemers en toeschouwers maakte het gebeurde groote indruk en direct wera besloten het toeren verder af te lasschen. KONINGINNEDAG. Het Oranjefeest onder groote belangstelling ingezet. Gisteravond is onder zeer groote belang stelling het oranjefeest der Oranjevereeni- ging „Wilhelmina" geopend. Naast een zeer dnik bezoek van de leden bleken de eerste avond reeds ongeveer duizend betalende be zoekers de controle gepasseerd te zijn, zoo dat het feest onder geweldgie drukte kon worden ingeluid. De landelijke rijvereeniging „De Schierui- ters" van Overschie die het oranjefeest zou den openen, werden onder opgewekte marsch- muziek vanaf de Kerkweg afgehaald, waar na op het feestterrein een demonstratie in hindernisspringen, groepspringen en voorts enkele behendigheidsstaaltjes en rijkunst werden gedemonstreerd. De instructeur, de heer C. Zuidweg uit Rotterdam heeft alle eer van zijn werk gehad, al werden er ook nog al eens enkele fouten begaan. We moeten echter niet uit het oog verlie zen dat het hier gedresseerde boerenpaarden betrof welke voor het meerendeel dagelijks boeren landwerk verrichten, zoodat hier werkelijk van „kunst" mag worden gespro ken. Door de jury werden de volgende prij zen toegekend: Individueel hindernisspringen: 1ste prijs M. Roodenburg; 2e pr. A. Gijzenberg. Groep springen: J. Roodenburg, A. van Woerden en P. Graafland. Behendigheidswedstrijden: A. Gijzenberg. Na afloop werden door de prijswinnaars onder luid applaus eenige eererondjes gere den,-waarna burgemeester, mr. J. J. van der Lip, als eerevoorzitter der oranjevereeniging onder enkele toepasselijke woorden de prij zen uitreikte. Hierna werd het concert door „Kunst en Vriendschap" onder leiding van den heer C. van Gent voortgezet en werd reeds een zeer druk gebruik gemaakt van de diverse ver makelijkheden. Hedenmorgen werd door alle schoolgaande kinderen een zanghulde gebracht bij den burgemeester, die door het hoofd der ge meente zeer op prijs werd gesteld. Hierna gingen de kinderen onder leiding van hun onderwijzers naar het feestterrein, waar zij oen gratis ritje in de zweefmolen mochten ma ken en vervolgens werden onthaald op di verse tractaties, terwijl da feestarrangeur Mr. William uit Amsterdam, de jeugd op Prettige wijze heeft bezig gehouden met buik spreken, googelen en een voorstelling van Pietje Bell. De voorstelling was voor vele ouderen ook de moeite waard getuige de groote belang stelling waarmede de verschillende toeren van den conferencier werden gevolgd. Te ongeveer 10 uur kwamen de optocht van ruiters en versierde rijtuigen, alsmede het be stuur der oranjevereeniging in een open landauer naar het feestterrein. Do R. K. fanfare „St. Radboud" onder leiding van Joh. Oomes, reed op een versierde wagen in de stoet mee en liet vanaf het Huis ter Ri vier, vanwaar de optocht was vertrokken, lustige muziek hooren. Direct na aankomst heeft de burgemeester het feest met enkele hartelijke welkomstwoorden geopend, daarbij de wensch uitsprekende, dat de vele niet- gemeentenaren bij het verlaten van het feest terrein een aangename indruk aan ons oude Kethel zouden meenemen. Hierna volgde de keuring der versierde rij tuigen. De jury bestaande uit burgemeester J. J. v. d. Lippen mevr. v. d. LipRoëll, het raadslid A. Peters en mevr. Petex-sHoiier- hoek en mevr. van Horn, kende de volgende prijzen toe: Dogcarren: 1ste prijs C. Ham. Tilbury's; lste prijs A. Poot; 2e prijs A. Diethelm. Voor het ringrijden met los paard werden de volgende prijzen toegekend: 1. T. Noten boom; 2. C. A. Jongste; 3. N. Langelaan; 4. G. van Vliet. Hedenavond zal tot besluit een groot concert worden gegeven waarna een schitterend vuur werk het feest zal besluiten. Een echte ronde Hollandsche jongen stond gisteravond te smullen op het Afrikaander- plein van een spelletje voetbal. Tusschen hem en de spelers bevond zich echter een vrij hoog rastei-werk en de jongen zag geen kans zon der kleerscheuren over het hek te klimmen. Toch zou hij den wedstrijd wel wat van meer nabij wenschen te volgen. Daar kwam een mijnheer voorbij en de jongen niet bang vroeg den mijnheer hem even over het hekwerk te willen zetten. „Natuurlijk ventje, kom maar hier". De jon gen werd omhoog getild, maar vermoedelijk is de mgnheer boven zijn krachten gegaan, want hij liet plotseling den knaap vallen, die zijn linker onderarm brak. De 7-jarige J. van Lier uit de Transvaal- straat moest door den G. G. D. worden over gebracht naar het Ziekenhuis aan den Cool- singel, doch kon na behandeld te zijn huis waarts keeren. Met den arm in verband zag hij nog juist hoe „gelijk spel" werd gemaakt. VLIEGVELD WAALHAVEN. Zondag a.s. wordt de 100.000ste bezoeker verwacht. Zondag a.s. zal op het vliegveld Waalhaven de 100.000ste bezoeker verwacht worden. Dezen 100.000sten bezoeker zal een retour vlucht RotterdamAmsterdam voor twee personen worden aangeboden. Op 6 September zullen in verband met de V. V. V.-week op het vliegveld Waalhaven groote vlieg-demonstraties woi'den gehouden. In de periode van 28 Juni25 Juli werd door den Gem. Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon te Rotterdam uitgekeerd aan werkloozen en armlastigen een bedrag van 1.834.902.28 tegen 1.688.251.89 in dezelfde periode van 1935. Over het jaar 1936 werd reeds uitgekeerd 14.306.048.22 tegen 13.250.022.86 over het zelfde gedeelte van 1935. Bestaat er in Rotterdam momenteel belang stelling voor het zwemmen? De vraag zal door velen beantwoord worden met een spon taan „natuurlijk! Kijk maar eens naar het enthousiasme dat aan den dag wordt gelegd voor de prestaties van onze kranige Rotter damsche „Olympiadezwemsters". We hebben het vandaag echter eens niet over dit zwem- enthousiasme op het droge, niet over het zwementhousiasme achter de radio, niet over het zwementhousiasme, dat verkeersproble men schept op den Coolsingel, maar over de ambitie voor het zwemmen zelf, de sport, die lijf en leden lenig houdt, de sport die door honderden dokters wordt aanbevolen als een uitstekend middel om lichaam en geest fit te houden en te harden tegen vele kwalen. Om nog niet te spreken van de sport, die den Nederlander, die zich omringd weet van tal- looze watervlaktes, nu eenmaal ingeboren dient te zijn, al was het alleen maar uit vei ligheidsoogpunt. Zoo heeft de Rotterdamsche Bond voor Lichamelijke opvoeding het begrepen, die al eenige jaren de exploitatie der gemeente zwembaden in het zomerseizoen heeft overge nomen, nadat destijds de gemeente gedreigd had dezen tak van dienst te zullen stopzetten om het bekende motief van finantieele rede nen. Het risico blijft thans voor de gemeente, maar de Bond ziet kans om de exploitatie zuiniger te voeren, hetgeen begrijpelijk is, daar de vaste lasten als loonen enz. bij den Bond vrij zijn en bij de gemeente aan vaste tarieven gebonden. Zooals bekend telt Rotterdam acht „ge meentelijke" zwembaden waar men voor een dubbeltje en op verschillende dagen zelfs voor de somma van 5 cent kan zwemmen zoolang het zomer is. Nu is dat begrip „zomer" een grillig ding in ons land. Men moet zich niet verwonderen wanneer, zooals dit jaar het ge val was, in Juli de badmeesters hun ijstruien te voorschijn moeten halen om het een Deetje hebbelijk te krijgen ir de ouRcnlucht En het is dan ook daaraan te danken dat ondanks het veel betere weer in Augustus, de ontvangsten van de gezamenlijke zwembaden tot t usver dit jaar lager zijn dan in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Alle hoop is echter nog niet verloren. Het begrip zomer is niet alleen grillig, maar, en misschien juist daarom, ook soms zeer rek baar. Het is de laatste jaren steeds een groote teleurstelling geweest, wanneer het zwemsei- zoen op last van de gemeente, die steeds in overleg met den Bond te werk gaat, vrij plotseling beëindigd werd, ondanks het feit, dat er nog vele warme dagen waren, waarop menigeen naar een sprong in het Maaswater liep te snakken. Wij hebben ditmaal eens geïnformeerd hoe het stond met de beëindiging van het zwem- seizoen, waarbij het ons gebleken is, dat ook dit jaar weer een vroege sluiting dreigt. Aan vankelijk was hiervoor zelfs 29 Augustus vastgesteld. Gezien echter het mooie weer der laatste weken is er alle kans, dat de baden tot 5 September open zullen blijven, terwijl het zelfs zeer goed mogelijk moet worden ge acht, dat de sluiting nog later zal geschieden, als het publiek maar meewerkt. Wij meenen er dus goed aan te doen dui delijk te maken, dat de kans om te zwemmen feitelijk geheel in handen ligt van de zwem mers zelf. Komen zij geregeld, dan blijven de ontvangsten bevredigend en is het gevaar voor sluiting bezworen. Zelfs zal men wellicht van gemeentewege geneigd zijn de baden dit jaar zoo lang mogelijk open te houden. Im mers de buit was mager, maar de kans op een naoogst blijft nog steeds bestaan. Wanneer het weer maar wil, ende zwemmers. Naar wij vernemen bestaat er gelegenheid op Woensdag 2 September a.s., des namid dags te 3 uur, in de trouwzaal 3de klasse van het Stadhuis, afscheid te nemen van den heer P. J. Fortanier, bij diens heengaan als Ge meente-Ontvanger. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, Noordelijke tot Ooste lijken wind, afnemende bewolking, droog weer, iets warmer overdag. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur. Parochiehuis Lekstraat 55. V. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond, lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoyen (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedarnsche .locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge bouw Nieuwe Haven 121. lederen Vrijdag cursusavond 8,30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. lederen 'Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius", van 7.308.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Dagelijks: Tot 1 September, Arena variété-program 2,15 en 8.30 uur; Zondags 2,15, 5 en 8.30 uur. (Volw.). Bio.i'copen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 27 Augustus, in: Thalia, The singing kid (18 jaar); Grand, De wandelende dood (voor volw.)Luxor, Der Bettelstudent (18 jaar); Colosseum, Love me for ever en Bij circus Saron (voor volw.); Prinses en Corso, Kermisgasten voor volwassenen); City, Les misérables; Cen traal, De witte parade en De crisis is voor bij (voor volw.); Studio, She married her boss (18 jaar); Victoria, Hallo, hier Amerika en De tante van Charlie (voor volw.); Lumière, Als de natuur roept (voor volw.); Olym- pia, Moderne Regenmakers en De Schrik der Smokkelaars (boven 18 jaar); Scala, Peer Gynt (voor volw.). Tentoonstellingen: Museum Boy mans: Jeroen Bosch en de Noord-Nederland- sche Primitieven. Studio, foto's van Gerrit Burg, Cas van Os en Steef Zoetmulder. Schiedam. Passage theater 8 uur, Singende Jugend met het Weensche knapenkoor. SCHIEDAM, 26 Aug. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling ƒ1.a ƒ1,10.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1