DE KONINGINNEDAG. s Eerst naar Z.H,K. En dan naar School DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 59sfe JAARGANG. DINSDAG 1 SEPTEMBER 1936 STADSNIEUWS. ROTTERDAM. DE KONINGINNEDAG. No. 1765« BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM? TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 - -'.••• Het feest na den middag. SCHEEPVAART. Z.-H. KANTOOR-BOEKHANDEL Passage 7, Telef. 68254, Schiedam KETHEL NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCH1EDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand l.io per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt do abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bi) vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. «UWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prrjsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels f 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: 500.— bij overlijden door een ongeval; 500. van een wijsvinger; f 50.bij verlies van twee voorste ledematen van een bij verlies van beide handen, voeten en oogen; 250.bij verlies van één band, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; 75.bij verlies hand; 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. de derde K.J.M.V.-TOCHT. Druiven eten. Het zomerseizoen is bijna ten einde en daar mee ook den tijd van uitstapjes en vacantie- tochtjes. Maar alvorens de K.J.M.V. „Katholiek Leven" haar eigenlijke en voornaamste taak weer gaat opvatten, wil zij toch eerst nog haar leden een gezelligen dag-samen-uit aan bieden. Op Zondag 6 September zal een uit gebreid gezelschap K.J.M.V.-leden, met een autobus er op uit trekken om druiven te gaan eten in het Westland. Het groote succes van de vorige autotochten heeft het bestifur bijna er toe gedwongen dezen tocht te organiseeren. De dames en heeren, die toen van de partij waren, verheugen zich reeds op dezen dag, die weer even gezellig belooft te worden als de vorige tochten, waarbij ook de K.J.M-v--club- geest en kameraadschap zoo tot uiting kwam en de vriendenband, die de leden aan elkaar bindt nauwer werd aangehaald. De tochten zorgden ervoor, dat de K.J.M.V. in de zomer maanden niet versnipperd en uit elkaar ge slagen werd en dat we in September, als we weer geregeld bij elkaar gaan komen, niet van elkaar vervreemd zijn. Voordat we nu over eenige weken ons winterprógram weer gaan beleven, vieren we nog eeIls echt op onze K.J.M.V.-manier feest. Een feest dat klinkt als een klok. Er zijn in onze wagen nog een paar plaatsen open. Maar laat allen die met deze derde K.J.M.V-toer mee willen zich haasten, Want de animo is zeer groot. De kosten voor dezen dag zijn zeer laag; miniem in verhouding tot het genoegen, dat men er voor in ruil ont vangt. Bij de bestuursleden kan men zich voor Woensdag a.s., anders moeten wij menschen gaan teleurstellen en dat is niet wat K.L. niet gauw doet en zeker niet gaarne doet. Dus Zondag 6 September niet de K.J.M.V. druiven eten in het Westland. KONÏNGINNEFEEST KRUISV AAR T. Cohort St. Dominicus. Gisteren heeft de K. J. C. van de Singel parochie de verjaardag van H. M. de Konin gin in eigen kring gevierd. Om half vijf ging men naar een terrein aan het Copemicusplein waar onder leiding van de herauten aangevangen werd met volksspe len zooals mastklimmen, hindemisloopen, ton netjes steken zakloopen koekhappen blokjes, rapen enz. Gedurende deze spelen werden enkele malen versnaperingen aangeboden. Van vele zijden was er belangstelling. Zoo zagen wij Pastoor Meijer en alle paters van de Singelkerk. Ook de ouders en de omwo nendengaven blijk van hun belangstelling Een der omwonenden zorgde zelfs voor een r c - tie. Na afloop werden omstreeks 9 uur de prij Zen uitgereikt. Het was een succesdag voor de mg kruisvaart. Alle jongens keerden voldaan huis. Maarts. ST. JOSEPHGEZELLEN. Een tweede verplichte avond. Nu de vacanties ten einde zijn beginnen voor de Schiedamsche gezellen weer de verplichte avonden. Daar er op zoo'n groot aantal gezellen al tijd eenigen zijn die niet op Donderdag kun nen komen reeft de praeses een tweede ver plichte avond ingesteld, zoodat zij die niet Don derdags kunnen dan nog Vrijdags kunnen ko men. De eerste avonden zijn op Donderdag 10 en Vrijdag 11 September. PATER L. A. MARREVEE. Konden wij eenige dagen geleden berichten, Pater Marrevee zou repatrieeren, thans kunnen wij melden, dat Pater Marrevee met het SS Thijsville te Antwerpen verwacht net s.s. IJ pprst naar Brussel be- wordt. Hij zal zich eerst c cz-hiedam t© komen, geven, alvorens naar facnie KATHOLIEKE KRING GORZEN. ,i rvm Koor Dames en heeren leden van t worden nogmaals verzocht a.s. Donderdag avond 8 uur aanwezig te zijn in den R- Volksbond, Lange Haven ten einde de groote propaganda-avond met zang op te luisteren. geslaagd. Voor het te Amsterdam gehouden examen voor drogist slaagde de heer B. Maltha Jr. van hier. NIJVERHEIDSAVONDSCHOOL Blijkens achterstaande advertentie is vanaf Donderdag de inschrijving van leerlingen opengesteld voor de Nijverheidsavondsehool Schiedam. Belanghebbenden raadplegen deze adver tentie. SCHIED. VOETBALCOMPETITIE. Voor bovengenoemde competitie speelde N.F.C. 1 een wedstrijd tegen Trekvogels i om het algeheele kampioenschap. Na een zeer spannenden en sportieven strijd, mocht het N.F.C. na verlenging gelukken een 21 over winning te behalen. Door beide aanvoerders, werden voor den wedstrijd bloemen aange boden. Met dezen wedstrijd, is tevens weer een einde gekomen aan de competitie der S.V.C. welke zooals steeds weer volkomen geslaagd gnoemd ma,g worden. jm WtMifft1™ jW»»x!h Onder groote belangstelling had gisterenmiddag te Rotterdam het bloemencorso plaats dat ieder jaar op Koninginnedag wordt gehoudenDe fraai versierde wagens passeeren het stadhuis Toen tegen half 2 de vele feestvierende Schiedammers zich naar de diverse stadsdeelen waar de verschillende wedstrijden gehouden werden, begaven, straalde de zbn, in tegen stelling met andere jaren, in gouden glanzen over onze bevlagde stad. De wielerwedstrijd. In de Singelwijk vingen om half 2 wieler wedstrijden voor amateurs-renners aan. Hier voor was de volgende weg aangewezen: L. Singelstraat, Marconistraat, Galvanistraat, K. Kerkstraat. Fel en spannend werd er door de renners gestreden en vele kwamen er niet zonder natte rug af. Luide werden de renners door het vele publiek aangemoedigd. Allereerst reden de junioren 20 rondjes. Duchateau won achtereen drie premies, doch in de eindsprint bleek Slokkers hem te sterk. Daarna de C-klassers eveneens 20 rondjes. De premiewinnaars waren hier Welstein, Bakker, Valk en v. d. Hurck Jr. Het trio Pettinga, Hurck en Bakker reden hier zeer goed. Vooral eerstgenoemde, ofschoon hij op de derde plaats eindigde. Hurck Jr. bleek in de eindspurt de sterkste. Bij de nieuwelingen bleek Peereboom de snelste en won door zijn uitstekend rijden alle premies en werd daardoor tevens eerste. Het slot van de koers was 30 ronden voor Ama teurs. Moree, Stedehouder en Muller deden verscheidene uitlooppogingen. De Olympia- man Vethaak sleepte de eerste premie in de wacht, doch in de eindsprint werd hij met een half wiel door Verbrugge geklopt, waar bij echter vermeld moet worden dat Vethaak reeds des morgens aan de groote wedstrijd „De Ronde van Feijenoord" had deelgenomen, alwaar hij no. 7 was geworden. De uitslagen luiden: Junioren: 1 Slokkers Zwaluwen2 Du chateau (Schiedam): 3 Goedhart (Schiedam) 4 Verhoeven (Zw.); 5 Hersbach (Schied.). Nieuwelingen: 1 D. Peereboom (Schiedam) 2 Breur idem, 3 v. Wijk idem; 4 de Jong (Zw) 5 Lengkeek idem; 6 r _(de Pijn). C-klasse: 1 N. v. d. Hurck Jr. (Zwaluwen) 2 Bakker (de Pijn): 3 Pettinga (Zw.); 4 Wetstein (Schiedam); 5 Kruining (de Pijn) 6 Schrejj (Schiedam); 7 Verschoor (Zw.) Amateurs: 1 Verbrugge (de Pijn), 2 Vet haak (Zwaluwen) 3 Muller idem; 4 Stede houder (de Pijn), 5 Moree (Zwaluwen) 6 Ver been idem. De kanowedstrijd. Ook op de Nieuwe Haven was de belang stelling zeer groot. Hier waren op denzelfden tijd de Kano-wedstrijden aangevangen. De strijd werd in 1 en 2 persoons cano's ge streden. Spannende, maar ook vele aardige momenten leverden deze wedstrijden op. Zoo zagen wij de jeugd tegen den ouderdom strij den, wat zooals te verwachten was, ten gunste van de jeugd uitviel, zeer tot teleurstelling van de tegenpartij, die hierover nog uren in Zijn bootje zat te treuren. Aan d® ^0Wedstrijd namen deel 18 kano's, die ver waien in oorspronkelijk twee klassen. Daarna werden deze klassen uitge breid to ar daardoor moeilijk een overzicht te verkrijgen Was over den prijs- uitslag, zal deze nader worden bekend ge maakt. De 3 R-M.-wedstrijd. De grootste belangstelling van den middag gina echter uit naar den o K.m. zwemwed strijd door de haven. Bij de startplaats merk ten wii naast het bestuur van de Oranjever ten wij naast nc b gemeester mr. dr eeniging nog op fle 6 F. L. J. van Haaren en mevr. van Haaren en den. heer P. Hr CJasie, commissaris van d T dit jaar door 39 Politie. Ingeschreven was ti„ route die gezwom- dames en 64 heeren. De IUUUV ,.,,naf de Nieuwe men moest worden ging vanai Haven, voor de Schoolstraat, Buiten aven. Haven, Korte Haven, en terug? in e w- Haven. Om 3 uur 40 loste de burgemees er het startschot voor de dames, en om 3 uui 50 voor de heeren. Bij de dames liep mej. C. Koning gevolgd door de dames L. Vick en C. Tuyl direct uit. Bjj de heeren was de strijd vinniger. Tot de Koemarktbrug bleven bij beide groepen uitvallers uit. Hier had mej. C. Koning reeds een 150 M. voorsprong op haar tegenstanders. Bij de heeren hadden hier D. v. Kuyl en C. van Luyk de leiding. Groot was overal de belangstelling. Rijendik verdron gen de menschen zich langs de walkanten en begroette de leidende groep met luid applaus. Nog geen uur na de start naderde de eerste zwemmers reeds het eindpunt. Te 4 uur 40 tikte Dolf v. d. Kuyl als eerste heer aan, direct gevolgd door den heer C. v. Luyk en mej. C. Koning. Onder luid applaus werden de winnaars aan den kant geholpen. Onder- tusschen tikte als tweede dame mej. C. Tuyl aan. De bootjes met Roode Kruismannen, die de zwemmers volgden, hadden intusschen druk werk. Vele zwemmers en zwemsters, die door vermoeidheid of kramp op moesten geven werden door hen, goed in dekens gestopt, aan het eindpunt afgeleverd. Te vijf uur waren alle deelnemers binnen en begaven de meeste toeschouwers zich naar de stad waar een ge zellige drukte heerschte. De uitslagen,van den wedstrijd luiden: Van de 64 heeren vielen er 23 uit en van de 39 dames 2 wegens kramp of vermoeidheid. Heeren-veteranen: 1 C. Bakker in 1 uur 9 min. 3 sec., 2 P. Bezemer in 1 uur 11 min. 1 sec., 3 A. Naghtegaal in 1 uur 21 min. 34 sec. Heeren wedstrijdzwemmers: 1 p. Goederond in 54 min. 15 sec., 2 J. Timmer mans in 55 min. 57 sec., 3 F. Verkaaik in 56 min. 8 sec Heeren volksklasse: 1 B. v. d. Kuyl in 49 min., 2 C. van Luyk 49 min. 52 sec.; 2 B. Ingelse in 1 uur 1 min. 45 sec. 4 B. v. d'. Hoek in 1 uur 1 min. 51 sec. Dames veteranen: 1 C. Goemans in 1 uur 13 min. 14 sec, ,2 T. J. Reurling in 1 uur 14 14 min. 4 sec., 3 mevr. VerveenBezemer in 1 uur 16 min. 42 sec. Dames wedstrijdzwemmers: 1 C. Koning in 1 uur 31 sec., 2 J. Wetstein in 1 uur 13 min. 42 sec., 3 J. Blijksloot in 1 uur. 18 min. 1 sec. Dames volksklasse: 1 C. Tuyl in 1 uur 7 min. 59 sec, 2 T. Ingelse in '1 uur 10 min. 43 sec., 3 J. Kemper in 1 uur 10 min. 54 sec. 4 L. Viek in 1 uur 11 min. 53 sec. Losse notities. Tijdens de wielerwedstrijden was er een da me, mevr. L., die plotseling de baan, die goed door de politie was afgezet, wilde over steken. Het resultaat van deze gedachte was, dat zij ernstig werd aangereden en zij met een bloedende hoofdwonde per politiebrancard naar huis moest worden vervoerd. De renner Lenos kwam hier bij te vallen en kon wegens been-blessures niet verder aan de wedstrijd deelnemen Ook de burgemeester kreeg nog een kleine verwonding aan één der vingers bij 't lossen van 't startschot voor de zwemwedstrijden. De heer v. H. die het startpistooltje ook nog eens wilde probeeren brandde lichtelijk een tweetal vingers. Zoover wij verder konden nagaan zijn er geen ongelukken voorgeko men uit de Oranjefeestviering. Overal waar echter maar iets te doen was, waren de Roode Kruissoldaten op hun post. Zij hebben zich, evenals de leden van de S. R. B. vooral verdienstelijk gemaakt bij de 3 K.M. zwemwedstrijd. Ook de politie heeft haar taak gisteren sterk verzwaard gezien. Waar echter eenig gevaar dreigde of ontstaan kon, was de po litie op haar post. Zooals wij reeds gisteren berichtten/was de hindemisbaanwedstrijd voor wielrijdende jon gens en de autopedwedstrijd afgelast, wegens te geringe inschrijving voor deze beide num mers. Om het uur gaf het Stedelijk Muziekkorps een concert in de Plantage. De avondvreugfle. T°t half acht was het toen rustig in de stad. JX* d6Zen tijd be&af men zich in groote avondfep^fh •1\et feestterrein om het groote avondfeest bij te wonen, dat meer speciaal be eiihunSlnhsgenooten 811 °r^-ereeniging Het harmonieorkest „st. Ambrosius" was opgesteld op een podium in het midden van het feestterein. Daar dirigeerde de heer J. F. M. Smits, als steeds met het noodige élan zijn mannetjes. Meer en minder populaire mu ziek bood een afwisselend programma, waar bij sommige ouderwetsche wijsjes door het publiek werden mede bewerkt. Afwisselend gaven de turners van D. O. R. onder leiding van den heer S. J. Klompe, keurige staaltjés van brugturnen te zien. Toen de duisternis volkomen was, begon éen bios coop-openluchtvoorstelling met amusante filmupjes, die in het algemeen nogal in den smaak vielen, vooral bij het in groote getale aanwezige jonge volkje, dat zich bij het groo te doek op den grond had neergezet om een en ander goed te kunnen bezien. Ook de ouderen amuseerden zich goed. Ten slotte kwam een uitgebreid vuurwerk verkondigen, dat Koninginnedag 1936 voor Schiedam tot het verleden ging behooren. Tijdens het vuurwerk begonnen enkele drup pels te vallen, doch het moet gezegd wor den, dat de organisatoren van dezen dag geen spijt behoeven te hebben van het weer. Het week dit jaar sterk van de traditie af. Toen het laatste groote stuk vuurwerk waa uitgebrand begaf een dichte menigte zich vol daan huiswaarts onder de toonen van vader- landsche liederen die St. Ambrosius tot het laatst toe ten beste gaf. Een geslaagde dag. De prijsuitreiking zal geschieden op een na der te bepalen avond. WIELRENNEN. Zondag j.l. hield de Schiedamsche renners club „De Pijn" voor een gedeelte van haar leden een persoonlijke trainingsrit over een afstand van plm. 40 K.M., voor en B-klasse. Het was jammer, dat Brands, Koning en Thijsse door pech den strijd moesten staken. De uitslag was nu als volgt: 1. Stehouwer; 2. Verbrugge; 3. Strijker; 4. Spaans; 5. Baks; 6. H. de Rooi; 7. Lenas. De C-klasse en Juniores reden een afstand van plm. 30 K.M., waarvan de uitslag was als volgt: 1. Barzalay (C-kl.); 2. P. den Ouden (C-kl.)3. Rosman (C-kl.); 4. Eising (Jr.); 5. Schra (Jr.); 6. Barendrecht (Jr.); 7. Gies- selbach (Jr.). Aan de wielerwedstrijden, georganiseerd door de Oranjevereeniging alhier, werd deelgenomen bij de Amateurs, Nieuwelingen en C-klasse. Verbrugge wist zich bij de Amateurs No. 1 te plaatsen door Vethaak met een halve wiel- lengte te kloppen, terwijl hij ook 2 premies in ce wacht wist te sleepen. Stehouwer eindigde in léze race No. 4. Bjj de Nieuwelingen werd Stigter No. 6. Bij de C-klasse werd Bakker No. 2 en tevens winnaar van een premie, terwijl Kruining zich No. 5 wist te plaatsen. ALS BACHUS GAAT FIETSEN. Een in staat van dronkenschap verkeerend persoon is gistermiddag op de Rotterdamsche. dijk van zijn rijwiel gevallen waardoor hij een bloedende hoofdwonde bekwam. Na ver bonden te zijn kon hjj per ziekenauto naar zijn woning te Rotterdam worden vervoerd. ZEDENDELICT. Door de recherche is aangehouden wegens zedenmisdrijf genoemd in art. 247 Wetboek van Strafrecht de 42-jarige J. R. wonende al hier. Hij zal ter beschkiking van de justitie worden gesteld. FLAUW GEVALLEN. Gistermorgen zjjn een tweetal meisjes en een jongen de politiepost aan de Groote Markt binnengedragen, die tijdens de aubade flauw gevallen waren. R. K. SCHAAKVEREENIGING. Donderdag 10 Sept. a.s., des avonds om 8,30 uur, zal in de bovenzaal van den Ned. R. K. Volksbond een bijeenkomst plaats vinden voor diegenen, die 't schaakspel in R. K. verband wenschen te beoefenen. Ook zij, die interesse voor het schaakspel gevoelen (dus beginners) zijn van harte welkom. Een spreker zal het doel en streven op dien avond uiteen zetten. RUIT INGEDRUKT. Bij een vechtpartij op den Dam alhier in de afgeloopen nacht, werd een der vechtenden door een ruit van pand 39 geduwd, waardoor deze geheel vernield werd. De schade wordt door verzekering gedekt. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 2729 Augustus GEBOREN: Nelletje, dochter van B. A. de Vries en N. van Dijk, Galileistraat 39 Klara C., dochter van H. D. Molenaar en C. van Doom, Westfr.straat 62 Willem A., zoon van J. F. A. Scholte en H. C. Vis, Gor- donstrat 8 Barend, zoon van B. Sleeuwen- hoek en E. Vis, Nassaulaan 75. OVERLEDENH. Roeling, 87 jaar, Dr. Noletstraat 1. TOON UW WARE GEDAANTE. Gisterenmorgen zijn eenige personen die zich verkleed op straat bevonden door de politie aangehouden. Na zich aan het bureau te heb ben verkleed in hun oorspronkelijke kleeding, zijn zij heengezonden. SCHIEDAM, 1 September. Gedurende de maand Augustus kwamen alhier binnen 75 stoomschepen, tegen 77 stoomschepen in Aug. 1935. SCHIEDAM, 31 Aug. Aangekomen; s.s. Kurikka, van Gravesend om kolen te bunke ren; s.s. Mitra, van IJsland in de Wilhelmina- haven. SCHIEDAM, 31 Aug. Vertrokken: s.s. Kurikka, naar Brabestad. Reel. 15930S 10 K. J. M. V. Het bestuur van de K. J. M. V. verzoekt ons te melden dat de aangekondigde vergade ring tegen morgenavond, niet doorgaat. Deze vergadering zal nu a.s. Vrijdagavond na het Lof worden gehouden R. K. DANSCLUB. Bij voldoende deelname zal hier ter plaatse een R. K. dansclub worden opgericht. De initiatiefnemers hebben zich de medewerking van den pastoor verzekerd. De cursus is alleen en uitsluitend voor katholieken van Kethel. Opgaven voor deelname kunnen vanaf heden tot 15 September geschieden bij J. C. de Bruin, Kerklaan 9 alhier. BURGERWACHT. Voor leden van de burgerwacht, die deel wenschen te nemen aan den landdag en het déflié van burgerwachten op 12 September a.s. te Delft, zij gemeld, dat zij vanaf heden gratis kaarten kunnen bekomen bij den Com mandant, den heer W. Peters en bij F. van de Wildt, alsmede Zaterdagavond op de schiet baan. Het bloemencorso. Het jaarlijksche bloemencorso, dat dit jaar voor de vijftiende maal, plaats vond, werd begunstigd door het meest uitgelezen weer. Klaarblijkelijk door de tijdsomstandigheden was de deelname van versierde wagens niet zoo groot als andere jaren, maar des*V,ette- min waren de auto's, die aan den stoet deel namen niet minder schoon voor den dag ge komen, wat de taak van de jury nog te meer verzwaarde. De stoet, die rond half drie vaij de Al- brechtskade vertrok, maakte den tocht door de stad onder algemeene belangstelling tot over zessen, toen hjj aan de park-Societeit werd ontbonden. In de Sociëteit zelve werden de bekronin gen uitgereikt door prof. Eigeman in te genwoordigheid van den burgemeester mr. P. Droogleever Fortuyn en den voorzitter van het Rotterdamsch Comité ter behartiging van Nationale Belangen mr. Abraham van der Hoeven. Prof. Eigeman memoreerde in zijn toespraak twee verdienstelijke leden van het comité, die ons in den loop van dit jaar door den dood zijn ontvallen, den verdienstelij ken commandant van de regelingsbrigade, den heer Voskamp en het lid van de jury, den heer J. van Teefelen. De plaats van den eersten werd nu dit jaar ingenomen door den heer Masskamp, terwijl tot de jury was toegetreden de heer Louis ten Bosch. Na ook hulde gebracht te hebben aan de voortreffelijke medewerking van de politie, ging prof. Eigeman over tot de uitreiking der prijzen in zilver. In de klasse automobielen-amateurs werd de eerste prijs toegekend aan no. 2 den heer de Breur. De tweede prijs aan no. 1 den heer C. de Leede. In de klasse Handels-auto's (enkele wa gens) A. afd. Luxe: 1ste prijs no. 25 de firma Both; 2de prijs no. 20 Romi-Rott. M argari- ne; 3de prijs no. 14 Schop's Vleesehwaren- handel. Een eervolle vermelding werd toege kend aan v. Dalsum's Auto's zonder chauf feur. B. Luxe-Handelswagens1ste prijs no. 30 Noorder Glashandel Oostendorp; 2de prijs no. 12 N. V. Koffie Hag. C. afd. speciale reclame: 1ste prijs no. 17 Reynbende's Distilleerderij; 2de prijs no. 55 Velo's Waschmachines; 3de prijs no. 54 Bak kerij de Korenbloem Wed. de Visser. Eervoile vermelding: no. 19 Lotisico. In de klasse: Automobielen-Handelsklasse (Groepen). Afd. Luxe. Eerste prijs: no. 3135 Pieterse's Autohandel en Frigidaires. B. afd. Handelsklasse: 1ste prijs no. 41—42. Leerschoon's schildenbedrijf2de prijs no. 49—51 firma Terlouw, Bosland 3. Terwijl een speciale eervolle vermelding werd toegekend voor motor met zijspan aan den heer John. Schaepman, Rembrandtlaan te Schiedam. De jury werd gevormd door de heeren M. de Gee, P. Hyacinth Hermans, de Kruif, Cos. Koolhaalder en Louis ten Bosch, die al reeds vijftien jaren lang welwillend werden gereden door de heeren J. Groenendijk, directeur van de N. V. de Vletter en Groenendijk's Auto garage. en J. de Haaff. SCHIEDAM, 1 Sept. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. 10. Spoeling. Spoeling ƒ1.1,10. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, Noord- Westelijke tot Zuid-Westelijken, later wellicht nog verder krimpenden wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, aanvankelijk weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuls. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V, Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagavond om half repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Voiks- jond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot halt 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam s Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge bouw Nieuwe Haven 121. lederen Vrijdag cursusavond 8,30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond: Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, Behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius", van 7.308.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. D a g e 1 ij k s: Tot 1 September, Arena variété-program 2,15 en 8.30 uur; Zondags 2,15, 5 en 8.30 uur. (Volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 3 September, in: Thalia: De kleinste rebel; Luxor: Sldlac- coord (v. volw.); Colosseum: Kermisgasten en Charlie Chan's geheim (volw.); Prinses Blonde Carmen en Prinses voor 30 dagen (voor volw.); Corso: Het mysterie der Mond- schein-sonate (volw.); Studio: Broadway bill (volw.); Lumière: Allotria (volw.). City: La Bandera (volw.); Victoria: De melkboer en Stiefkind (volw.); Olympia: De groote sen satie en De overval in de prairie (boven 18 jaar); Scala: Roberta (volw.); Ooster: Do- nogoo Tonka en Mad. de Pompadour (volw.) Grand: De lokkende stem (boven 18 jaar); Capitol: Het huis met de 1000 kaarsen (bo ven 18 jaar). Tentoonstellingen: Museum Boy mans: Jeroen Boscn en de Noord-Nederiand- sche Primitieven (tot 15 Oct.). Studio foto's van Gerrit Burg, Cas van Os en Steef Zoetmulder. Schiedam. Passage-theater 8 uur: Catharina de Kleme en Charlie Chan in Shanghai (bove* 18 jaar).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1