ADRESSEN" DE GEMEENTERAAD BIJEEN. N. S. B. en H. de Greeve Stuyvenberg's Triplex DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 59ste JAARGANG. DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1936 No. 17652 STADSNIEUWS. DAM 41 AMSTERDAM ROTTERDAM. BRUG OF TUNNEL. I BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM: TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 Dat is later van den eersten rang. Als dit waar is, zou alléén een orde-geestelijke gehoorzaamheid aan zijn overste verschuldigd zijn. Een wereldheer zou volgens de N. S. B. deskundige, kunnen doen wat hij wil! Dat ls te mooi! Dagelij ksche Motorbootdienst op DE NED. VEREENIGING VOOR DIERENBESCHERMING. alweer een merk. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DIT 1WMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN Uitslag van de aan bestedingen. Brug blijkt 2 millioen duurder. ALG. ARMENCOMMISSIE. Ce ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SüHlEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; Per maand 1.10 Per week 25 cent. Pt) bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadiglieidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.—, 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: 500.bij overlijden door een ongeval; f 500.bij verlies van beide banden, voeten en oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150. bij verlies van een duim, 75. bij \erli<s Tan een wijsvinger; 50.— bij verlies van twee voorste ledematen van een band; 25.— bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Hedenavond zal de eerw. heer H. de Greeve pr., zijn spreekavond houden in den R. K. Volksbond, te 8 uur. De N.S.B. schijnt het benauwd gekregen te hebben, want gisteren en vandaag heeft 't strooibiljetten geregend van brjzonderen in houd tegen dezen katholieken priester. Dat H. de Greeve priester is, schijnt de N.S.B. wèl en niet te kunnen constateeren. De grootste letter van het pamflet geeft tenminste weer, de woorden: Priester Henri de Greeve! Het woord: priester is dus ook voor de N.S.B.'ers hier het voornaamste ge bleven. Dat zal het voor de Katholieken ook zijn. Priester Gods! In de volgende regels echter gaat de N.S.B.- schrijver den priester Henri de Greeve te lijf als volgt: De man, die in de Jesuiten-orde tot Priester werd gewijd en dus de eeuwige gelofte heeft afgelegd om als Pater Jezuiet God, Zijn Kerk en de menschen te dienen liefde en rechtvardigheid te prediken. m de allereerste plaats gaat het den N.S.B. niet aan, wat de R. K. Kerk doet. Ze bemoeit zich hier dus met Kerkelijke zaken van den eersten rang. De Kerk heeft schijnbaar nu al het recht niet meer om aan te wijzen, wie haar priesters zijn. De N.S.B. is dus, nu ze nog niets te zeggen heeft, al druk bezig om zich met interne kerkelijke zaken te bemoeien. Of H. de Greeve, als wereldheer of als pater Jezuiet de Kerk dient, gaat de N.S.B. geen steek aan. De hoogste kerkelijke overheid heeft het recht in bepaalde gevallen dispen satie te verleenen. Dit laatste ten overvloede! Oók voor de Raad v. Katholieken in de N.S.B. die gaarne voor kerkelijke overheid fungeert. Verder lezen we: de man, die zijn priesterlijke gehoorzaam heid en volgzaamheid zóó slecht begreep, dat hij uit de Orde der Jezuiten moest treden, Wij lezen verder: de man, die zelfs de blijvende priesterlijke waardigheid en het priesterlijk kleed niet „heilig" genoeg acht, om ze als vlag te misbruiken voor betaalde redevoeringen vol leugens en bedrog over het nationaal- socialisme der N.S.B. Hieruit zou blijken, dat een volgens de N. S. B.-schrijver, niet goed priester, toch door de R. K. Kerk als verdediger harer be langen zou worden gebruikt. In den laatsten zin lezen we ook nog „betaalde redevoeringen vol leugens en bedrog". De N.S.B. heeft toch vooral de uitnoodiging van den eerw. heer de Greeve niet vergeten? De eerw. heer was vorige maal immers be reid met de N.S.B. in het openbaar van ge dachte te wisselen, tijdens de door hem ge houden bijeenkomst. Ook toen stond er op een aan de de deur der zaal door de N.S.B. uitge geven biljet, dat H. de Greeve slechts leugens verkondigde! Op de beleefde uitnoodiging van den spreker, heeft niemand een N.S.B.'er bin nen zien gaan, om de leugens aan te wijzen, terwijl daartoe gelegenheid gegeven werd! de man, die aan de woorden van een geestelijke onvolwaardige evenveel waarde hecht als aan dè woorden van een onkreuk baar eerlijk man als Mussert. Wat beteekent dat? Wèl een zekere dominé Brouwer heeft met den leider Mussert van de N.S.B. een onder houd gehad- Ds. Brouwer heeft toen in de „Groene Amsterdammer" iets geschreven van datgene wat de heer Mussert hem heeft ver teld; wat hij met de JR. K. priesters zou doen. Mussert zei toen o.m. van onze geestelijken: pe priesters zijn volksverdommers, land verraders. Ik zal de priesters wel oprui men; priesters opruimen beteekent echter vanzelf: de Katholieke Kerk opruimen; im mers een Katholieke Kerk zonder priesters is onbestaanbaar. Is tegengesproken door Mussert; zeker, maar waarom zou men Mussert eerder moeten gelooven dan Brouwer??? W8, als katholieken gelooven meer de woorden van dominé Brouwer in „de Groene", die toch niet zonder meer een onderhoud met Mussert foutief zal weergeven? De N. S. B. ontkent echter deze woorden m het verslag van dominé Brouwer! Es ist nicht wahr! Dit is ook mooi! de man, die door zijn optreden in de kaart speelt van de marxistische Godloo chenaars, de heele en de halve communis ten, die de moordenaars van Uw Priesters, de onteerder van Uw Kloosterzusters, de verwoestera van Uw kerken in Spanje, met duizenden guldens steunen. Ja, daar houdt de Greeve van! Hij is pries ter en wenscht gaarne vermoord te worden. Als we hier °P hi moeten gaan, zou den lezer ons voor abnormaal verslijten. Wat te denkén van den schrijver van de N.S.B., toen hij dezen onzin neerschreef: Priester Henri de Greeve is de man, die U ophitst tegen Uw Volks- en Geloofsge- nooten. Weest gewaarschuwd voor deze en dergelijke wolven in schaapsvacht!!. Ja, dat is goed! De N.S.B. is een schaap in wolvenvacht! Het is een en al zachtheid en netheid en volgzaamheid t. o. van den Katho lieken Godsdienst. We zien de N.S.B.-wolf het kerkportaal al bewaken, opdat de schapen niet precies zullen kunnen weten, wie nu wel de ware wolf is en wie niet. De gezalfde op den kansel of de wolf der N.S.B.! Weest gewaarschuwd voor die priesters en levieten, die slechts zichzelve zoeken en den gewonde aan den weg laten liggen!! Wendt U als Katholiek tot Uw katholieke Priesters, d.w.z., tot die Priesters, die Gods Woord verkondigen en partijpolitiek buiten hun ambtsinvloed en ambtsbezigheden houden! Partfl-politiek buiten hun ambtsinvloed houden! Dat is alles wat de N.S.B. wenscht. Zij wenscht de priesters, die óók Nederland- sche burgers zijn, het recht te ontnemen Iets over politiek te zeggen, dat in de allereerste plaats! De persoonlijke vrijheid is hier dus voor priesters beperkt. En waarom? Een priester heeft het recht daarbij nog, om als bedienaar van Gods Kerk te waarschuwen tegen een zekere politiek, die voor het geloofsleven een gevaar beteekent. Zoo'n gevaar is de N.S.B. Dat bewijst ze door dit strooibiljet al te duidelijk! Katholieken enz. bezoekt hedenavond de groote vergadering, waarin de priester Gods, vroeger pater Jezuïet H. de Greeve U Waai en duidelijk iets heeft te vertellen over „Kerk en Vaderland!..." en over de N.S.B. ook nog wat! Tevens is hedenochtend door de R. K. Pro- pagandaclub een spoedbiljet door de stad ver spreid van den volgenden inhoud: Antwoord op het schandelijk pamflet der N.S.B. Katholieken! Priester Henri de Greeve is een spreker, die als zoodanig met vol ledige toestemming van zijn Bisschop in het Bisdom optreedt Wij voelen ons veilig onder de leiding van onzen Bisschop. R. K. Propagandaclub, afd. Schiedam. 99 is 't Goedkoopste en 't beste. Alle soorten huisvltjtartlkelen. Reel. 106S 6 TELEFOON 68646 GEBR. BIJLOO R. K. S. V. EXCELSIOR. Cricket. Zondag a.s. ontvangt Excelsior 2 het Voor- burgsche VCC 1. Dit is tevens het slot van het oompetitie-seizoen dat buitengewoon succesvol was en werd bekroond door het kampioenschap der Overgangsklasse van het le elftal. Of promotie naar de le klasse volgt zal nog worden uitgemaakt. Ongetwijfeld is de cricketbeoefening onder de zwart-witten zoowel kwalitatief als kwan titatief in dit seizoen belangrijk gestegen. Voetbal Excelsior neemt aan de a.s. competitie weer met 10 elftallen deel, n.l. 6 senioren- en t junioren-elftallen. Het le elftal zal het bui tengewoon zwaar krijgen in de le klasse West waaruit ook TYBB verdwenen is, die het vorig seizoen de qnderlaatste plaats innam en nu naar een andere le klasse afdeeling is ver huisd. De afdeeling waarin Excelsior uitkomt ziet er als volgt uit: Spartaan en Leonidas (R'dam); D.H.L. (Delft); G.D.A. (Loosdui nen), Graaf Willem (Den Haag), H.B.C. (Heemstede), Santpoort (Santpoort), Onze Gezellen (Haarlem) en S.J.C. (Noordwijk). e ^w'art"witten hebben gestadig getraind onder leiding van den heer Grobben. De defi- m ïeve opstelling van het le elftal is nog niet bepaald aangezien m de laatste dagen nog enkele belangrijke aanwinsten zijn geboekt. ,?wa*r elftallen zijn aanmerkelijk versterkt. Wederom werd succes geboekt. Het junioren b-elftal veroverde in de Duivestein- serie een eerste pnjs zijnde een mooie Turnen. Deze week zijn de tumlessen weder aange vangen. Nieuwe leden kunnen zich op de les sen opgeven. Deze lessen zijn als volgt: Heeren boven 17 jaar Vrijdag van 8,30 tot 10 uur. Jongens van 14 tot 17 jaar Vrijdags van 7,30 tot 8,45, jongens tot 14 jaar Dins dag van 6,30 tot 7.45, allen in lokaal Antho- ine Muysstraat. De dames turnen Maandag van 8,30 tot 10,30 v. Ostadelaam Meisjes van 16 en 17 jaar Woensdag van 7,15 tot 8,30, Oude Kerk hof. Meisjes van 14 tot 16 jaar Dinsdag van 6.30 tot 7,30 Broedersschool, N. Haven. Meisjes van 12 tot 14 jaar Dinsdag van 5,30 tot 6.30, eveneens Nieuwe Haven. Meisjes van 10 tot 12 jaar Woensdagmiddagvan 4 tot 5 uur, Nieuwe Haven en kleuters van 410 jaar Woensdag van 34 jaar eveneens Nw. Haven. De lndoortraining op Dinsdag van 8,30 tot 10 uur in lokaal Anthonie Muysstraat vangt over enkele weken aan. Deze is bestemd voor voetballers, cricket.ters, zwemmers en turners. (Vervolg.) Weth. SLAVENBURG (C.H.) merkt op, dat te verwachten was, dat deze belangrijke re gelingen de aandacht van den Raad zouden hebben. Er zijn vragen gesteld en zelfs twee moties ingediend. Spr. heeft met belangstel ling naar de verdediging der moties geluisterd. Spr. sluit zich aan bij die van den heer v. d. Berg. Tot den heer Blazer zegt spr., als ik goed heb verstaan, heeft U gezegd, dat de Regeering moet zorg dragen voor een goed bestaan. Dat zult U niet meenen. Ieder voor zich heeft de taak om tot een goed bestaan te geraken. De regeering kan daar alleen eventueel medewerking toe verleenen. Spr. zou principeel anders kunnen denken. Om het vaste lasten-ontwerp gaat het hier niet, doch wel tegen het op onnatuurlijk peil houden van een bepaalde soort woningen. Een andere regeling is echter gewenscht. Naast de moties van de heeren Blazer en v. d. Berg is ook nog de vraag gesteld of het wenschelijk is, dat de gemeenteraad met moties bij de re geering gaat werken, vooral als er nog al op do samenstelling iets is aan te merken. In de le alinea van de motie Blazer staat b.v. alsof het overgroote deel van alle werk- loozen een verslechtering ondergaat (of men moet zich alleen tot Schiedam beperkt heb ben). Voor het platteland zijn er juist veel verbeteringen! Spr. kan deze alinea dus moei lijk onderschrijven. Spr. mist alle officieele gegevens. De raad beschikt daar ook nog niet over, zeker niet wat betreft het heele land. Het overgroote deel is b.v. s/4 van alle werk- loozen. Om de regeering te lijf te gaan met onjuistheden is geheel verkeerd. Bij de 2e alinea moet toch niet alleen wor den overwogen of de steun nu het minimum heeft bereikt. De regeering zegt b.v. dat dit 't maximum isOok moet worden gevraagd wat financieel mogelijk is. Van de zijde der steun- ontvangenden zegt men, het gaat niet. Doch men heeft nog niet de mogelijkheid overzien, vanaf het standpunt der rijksfinanciën. In de 3e alinea heeft men het over de verslechte ringen. De motie wil de verslechteringen er af hebben en verbeteringen erbij! Het is uiterst moeilijk in een motie gevoelens uit te drukken. Het betoog van den heer Collé bestaat slechts uit hatelijkheden, er is niet veel zake lijks aan. Tot z'n leedwezen zal spr. den heer Collé in z'n antwoord moeten overslaan. De beer Hoogendam heeft de groote lijnen laten zien. Het verleden van het College in deze soort zaken, is een waarborg dat het iets bereiken kan. Op iedere vraag kan het niet zijn werkzaamheden bloot leggen, b.v. niet ten behoeve van den heer Collé! Spr. doet een beroep op den raad en op wethouder Dinkelaar dat deze zijn partijgenooten in overweging geve, deze motie in te trekken. Weth. mr. v. VELZEN (R.K.) zeide, dat evenals het behandelde in den raad bij weth. Slavenburg een zekere tevredenheid heeft op gewekt, heeft het dit bij spr. gedan. De vraag van den heer Hoogendam is zeer terecht ge steld. Wanneer men tenminste gaat afwegen, wat meer succes kan hebben. Er is een ge vaarlijke zijde aan deze motie, n.l. dat ze een averechtsche uitwerking kan hebben, als ze niet met algemeene stemmen door de leden wordt aanvaard, omdat ze het met de groote gedachte wel eens zijn, maar niet met de wijze waarop deze in de motie-Blazer is ge redigeerd. De opmerking van den heer Collé als zouden we tijdens de vacantie niets hebben gedaan aan deze zaak, mogen we niet op ons laten zitten. Ons college heeft gewerkt, de betrokken wethouder ook. Het past niet deze opmerking te maken! Op 31 Juli had de raad geen kennis van de ingewikkelde circulaire, ^e ig technisch zeer ingewikkeld, dat men bet niet dadelijk begrepen heeft, ligt ook al weer niet aan den betrokken hoofdambtenaar. 7n andere gemeenten heeft men dezelfde er varing. De heer Kedde heeft op 6 Aug. vragen gesteld. B. en W. hebben weer op 13 Aug. geantwoord. De communisten moeten nu niet zeggen: B. en W. zijn niet diligent geweest. De communisten hebben tot vandaag gezwe gen. Noch Kedde, noch Collé hebben op het schrijven van B. en W. geantwoord. Spr. oor deelt, dat men zich eerst nauwkeurig op de boogt© dient te stellen. Spr. stelt de voor- bchting door den hoofdambtenaar op prijs. Deze zaak moet in zakelijke sfeer worden be handeld. Men moet komen met de exacte Pbnten van Schiedam. Dan genieten we eer der wederhoor. Wij behoeven tal van Ge meenteraden die moties inzonden, niet na te volgen! We moeten met zakelijke argumenten voor de Wvrldoozen trachten te doen, wat we kun nen. Het beste is een zakelijke, op cijfers ge baseerd schrijven saam te stellen. De raad heeft later altijd het recht om te vragen aan het college: wat hebt ge gedaan? De nieuwe kliniek. Gistermiddag is de nieuwe kliniek van de Nederlandsche vereeniging van dierenbe scherming, aan de Broersvest 173 officieel geopend. De oude kliniek gevestigd in het pand Oude Kerkhof 8 moest worden verplaatst, omdat dit pand zal worden afgebroken ten behoeve van de uitbreiding der buitengewo ne school aan de Ged. Baansloot. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer B. van Oosterhout in het bijzonder den Burgemeester Mr. Dr. F. L. J. vanHaa- ren welkom. De opening van deze kliniek, aldus de spreker, geschiedt niet feestelijk, omdat de ruimte hiervoor te klein is en omdat een en ander financieele offers zouden vragen. Bij het publiek is het bestaan van de polikliniek nog niet algemeen doorgedrongen. De nieuwe polikliniek is, vergeleken bij de oude, een paleis. Het voorste gedeelte is als wachtkamer ingericht, daarachter is de spreekkamer van den dierenarts, die tevens als vergadergelegeniheid voor het bestuur zal worden gebezigd. De gasklok, voor het pijnloos afmaken van dieren, is in de keuken opgesteld. Spreker noemde vervolgens enkele cijfers. Gedurende de afgeloopen maanden van 1936 werden in de oude kliniek door den dieren arts Dr. de Voogd 1200 dieren behandeld, waarvan 700 honden, 500 katten, verder ko nijnen, kippen, duiven enz. Voor on- en minvermogenden worden de dieren gratis behandeld. De kosten worden bestreden door bijdragen in contributies. De bijdragen varieeren soms sterk. Het ge beurt wel, dat er na het wachtkameruurtje een bedrag wordt gevonden van 1,50, doch het is ook wel voorgekomen, dat er 3 cent uit kwam, hoewel er toch een twintigtal bezoekers waren geweest. Hierna sprak de burgemeester als bescherm heer der vereeniging. Hij zeide gaarne te willen doen blijken van zijn waardeering voor het werk der vereeniging. Deze opening zal er ongetwijfeld toe bijdragen, dat nog eens meer de aandacht op de polikliniek zal wor den gevestigd en een meerder gebruik zal zeker tot voldoening van het bestuur strek ken. De voorzitter dankte hierna den burge meester voor zijn vriendelijke woorden, die bet bestuur sterkten om op de ingeslagen weg voprt te gaan. Hierna ving het eerste spreekuur aan, waar. voor zeer veel belangstelling was. DE SOC. PROTESTVERGADERING. SCHEEPVAART. SCHIEDAM 2 Sept. Aangekomen Ita- liaansche s.s. Monte Santo, ledig van Rotter dam om te dokken in de Wiltonhaven; Ned. s.s. Mecklenburg, ledig van Vlissingen; Noorsch m.s. Garonne, ledig van Rotterdam beide om te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 1 Sept. Vertrokken Zweedsch m.s. Hjelmaren, ledig naar Hamburg. Vragen aan B. een W.? Door het raadslid A. van Duinhoven (A.R.) zijn de volgende vragen gericht aan B. en W.; zulks in verband met de voorwaarden ge steld door den waam. burgemeester, voor het houden van een protestvergadering, op 26 Aug., uitgeschreven door den Schied. Bestuur ders Bond. (Deze vergadering ging intussehen niet door. red. N. S. C.) Ze luiden als volgt: Waarom werd de gevraagde vergunning „bij wijze van uitzondering" verleend? Waarom mochten er geen socialistische liederen worden gezongen of marschen wor den gespeeld? Waarom mocht op het terrein niet met drukwerken worden gecolporteerd Waarom moest twee dagen voordat de ver- gadering zou worden gehouden, de rede van den spreker ter inzage en goedkeuring aan de hoofdcommissaris van politie worden aan geboden Waarom werd de vergunning verleend on der voorwaarde, dat de spreker zich zou heb ben te onthouden van uitingen of zinsneden, die tot agitatie of ophitsing aanleiding kun nen geven terwijl er ten overvloede op werd gewezen, dat hij er voor diende te waken, dat geen beleedigende of strafbare uitdrukkin gen werden gebezigd? Is de burgemeester niet met ondergetee- kende van oordeel, dat voornamelijk de laat ste waarschuwing onnoodig in geding werd gebracht, omdat volgens artikel 131 van het Wetboek van Strafrecht dit den spreker op straffe van zware boete en gevangenisstraf reeds verboden is Is de burgemeester niet met ondergetee- kende van meening, dat de door den waar nemend burgemeester gestelde eisch om de rede van den spreker aan de commissaris van politie ter goedkeuring voor te leggen, neerkomt op preventieve censuur? ANTWOORD-TELEGRAM VAN H. M. DE KONINGIN. In antwoord op de telegrammen van de Oranje Vereeniging en de Oranje Garde ter gelegenheid van Haar Verjaardag verzonden aan H. M. de Koningin, hebben de respec tieve besturen van den Adjudant van Hare Majesteit, Jhr. de Jonge van Ellemeet on derstaand schrijven ontvangen: Ingevolge de bevelen van Hare Majesteit de Koningin heb ik de eer de Oranje Ver een. (resp. Oranje Garde) Hoogstderzelver dank over te brengen voor de gelukwenschen aangeboden ter gelegenheid van de herden king' van Hoogstderzelver Geboortedag. GEM. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Gedurende de maand Augustus 1936 wer den uitgeleend aan de Lange Haven 535 kin derboeken, 2445 studiewerken, 2779 romans. Totaal 5224. In het filiaal Gorzen 59 kinderboeken, 699 studiewerken, 441 romans. Totaal 1199. Sa men 6393. Aantal houders van leeskaarten 2678. Boe kenbezit 31198. OPENING FANCY FAIR. Rondmarsch van „St. Ambrosius". Ter gelegenheid van de opening van de Fancy Fair onder de Kerk in de Gorzen op Vrijdag a.s., zal vooral door St. Ambrosius een muzikale rondwandeling door de stad plaats vinden. Het vertrek zal in verband met de werkzaamheden van verschillende leden niet om 7 uur, doch om half 8 plaats vin den. MICA 1936. Door het Mica-comité Schiedam is aan de Schiedamsche georganiseerde winkeliers een circulaire verzonden, waarin verschillende bij zonderheden staan om tot het welslagen van de Middenstandscampagne-week te geraken, die ook dit jaar wederom over het geheele land wordt gehouden en natuurlijk ook in Schedam onder de winkeliers warme aan hang heeft. Mocht er in 1935 aan de organisatie van een en ander nog wel eens iets mankeeren, daar heeft men in 1936 leer uitgetrokken, zoo dat oude fouten e.d. niet meer voor zullen komen. De pers heeft hare medewerking toege zegd, moge ook de Middenstanders bij hun re clamecampagne de bonafide pers gedenken. De permanente commissie uit dne midden stand te Schiedam heeft een perscomité ge vormd dat alle mogelijke gegevens aan het publiek zal verstrekken. Zitting daarin heb ben de heeren Maris, Hes en Schoof. De prijzen verbonden aan de traditioneel wordende Mica-puzzle-wedstrijd zullen zoo wel plaatselijk als landelijk kunnen worden gewonnen. Zoo is er sprake van om een land huis, een automobiel en verschillende waarde- zons als attractie-prijzen aan te schaffen. Een winkelhuis zal voor de prijzenadminl- stratie worden ingericht. Een ruilbeurs. Ook zal er een ruilbeurs worden ingericht, waar het publiek de Micatjes zal kunnen rui len, zoodat de winkeliers daar geen last meer mee hebben. Hoewel de plannen nog verder voor Schie dam uitgewerkt moeten worden blijkt uit de actie wel, dat de Schiedamsche winkelier zich er van bewust is, dat het groote publiek door reclame wel te bereiken valt. Welaan Schiedamsche winkeliers, maakt voor Uw Mica-week veel reclame. De pers steunt U! NATIONALE WANDELTOCHTEN Op 24 October organiseert de S. W. V. „De Schiedamsche Wandelaar" nationale wandel tochten over 18 en 35 K.M. en 25 October over afstanden van 35 en 50 K.M. onder auspiciën van de N. U. W. Ieder, die den leeftijd van 12 jaar heeft bereikt, kan aan deze tochten deelnemen. Da mes en heeren van 16 jaar en ouder kunnen deelnemen aan de 35 K.M. en heeren boven de 18 jaar aan de 50 K.M. De 18 K.M.-marsch is speciaal bedoeld als jeugdmarsch voor scholieren, adspiranten van tumvereenigin- gen enz. De marschen moeten in overeenstem ming met het wandelorganisatorisch regle ment der N.U.W. volbracht worden binnen resp. 4, 5, 7% en 10'/, uur. Voor personen, die den tocht binnen den bepaalden tijd volbrengen, is een fraaie her- inneringsplauette beschikbaar gesteld. Groepen van minstens tien personen en een leider, die den tocht zonder uitvallers volbren gen, ontvangen een groepsprijs. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN:: Fredericus J. M„ zoon van C. J. M. Rechters en J. M. Landsbergen, B. Knap- pertlaan 16. Antonetta dochter van C. L. H. Winkelman en A. van Dam, van Leeuwen- hoeckstraat 5. OVERLEDEN: N. Minderman 85 j. weduwe van J. de Regt, Overschieschestraat 27. TRAENINGSTOCHTEN D. S. W. Vrijdagavond a.s. houdt de w.s.v. „De Schie damsche Wandelaar" een trainingstochtje van pl.m. 15 K.M. De start is om zeven uur precies vanaf het oude postkantoor. Zondag houdt bovengenoemde vereeniging een trainingsmarsch van 25 K.M. start even eens vanaf het oude postkantoor. AANRIJDING. Gistermiddag is op de hoek Oranjestraat Lange Nieuwstraat de 31-jarige wielrijdster B. v. D. aangereden door een vrachtauto. Zij klaagde over pijn in de rechterknie, ter wijl haar rijwiel werd beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. Gistermiddag is van een rijwiel, staande in Celciusstraat, het belastingmerk ont vreemd. RONDRITTEN V. V. V.-WEEK. Tjjdens de Rotterdamsche V. V. V.-week organiseert de N.V. v. d. Ende rondritten door Rotterdam. De bussen vertrekken 's avonds vanaf de tramhalte. Voor bijzonderheden raadplege men de advertentie elders in dit blad. SCHIEDAM, 3 Sept. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet ƒ10. Spoeling. Spoeling J l*— ƒ1,10. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, Zuidelijke tot Zuid- Westelijken wind, zwaar bewolkt tot be trokken, waarschijnlijk eenige regen met kans op onweer, later iets koeler. Onder groote belangstelling vond heden morgen op het stadstimmerhuis de aanbeste ding plaats namen den Rijkswaterstaat van het maken van een brug over de Nieuwe Maas en namens het gemeentebestuur het bouwen van een tunnel onder de Nieuwe Maas. Als voorzitter van het bureau, dat de inge komen biljetten opende, fungeerde de burge meester van Rotterdam, mr. P. Droogleever Fortuyn, gesecondeerd door ir. L. J. van Dunné, den adjunct-directeur van gemeente werken te Rotterdam en door dr. ir. J. Em- men, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat. Aanwezig waren verder de wethouder van Openbare Werken de heer J. Brautigam en mr. van Walsum van het Bureau der Kamer van Koophandel. Het brugplanEmmen. Voor bestek no. 126, het maken van een brug over de Maas, kwamen uit de bus vijf biljetten, n.l.: Adr. Volker's Maatschappij tot uitvoering van Openbare Werken: volgens bestek A. 12.782.340, B. 12.979.924 (A. is wegbedek- king met klinkers, B. is wegbedekking met kleine keien op gewapend beton); variant: A. 13.258.148, B. 13.455.732. N.V. Aanneming Mij. v.h. Hillen en Roosen en Beton-Maatschappij Trio te Amsterdam: bestek A. 12.696.000, B. 12.830.900, variant A. 12.196.000, B. 12.230.900. Hollandsche Beton-Mij. N.V. te 's Graven- hage: bestek A. 13.900.000, B. 14.000.000. N.V. Internat. Gewapend Betonbouw te Bre da: bestek A. 15.780.000, B. 15.888.000, variant A. 14.990.000, B. 15.098.000. V N.V. Amsterdamsche Ballast Mij. te Am sterdam bestek A. 13.325.930, B. 13.523.514. Voor de brug volgens bestek was dus de laagste inschrijfster de N.V. Aann. Mij. v.h. Hillen en Roosen. Het tunnelplan .4. Vervolgens werd geopend de bus voor de inschrijvingen op het tunnelplan A. (het bou wen van een tunnel voor vierbanig autover keer en voor verkeer van wielrijders en voet gangers). Hierbij was weer een onderverdee ling voor vier gevallen a. met alle kunstwer ken voor kruisingvrij verkeer op de beide oevers; b. met weglating dezer werken op linker; c. met weglating op rechter; d. met weglating op beide oevers. N.V. Hollandsche Beton Maatschappij te 's Gravenhage a. 12.746.000, b. 12.536.000, c. 12.516.000, d. 12.306.000. Christiani en Nielsen's Beton Mg. en N.V. Internationale Gewapend Betonbouw Breda a. 11.125.000, b. 10.810.000, c. 10.880.000, d. 10.565.000. Laagste inschrijfster was voor dit bestek Christiani en Nielsen. Hef tunnel plan B. Vervolgens werden de biljetten geopend, welke waren ingekomen voor tunnelplan B. (het bouwen, van een tunnel voor vierbanig autoverkeer, waarvan voorloopig de helft wordt ingericht voor verkeer van wielrijders en voetgangers). N.V. Hollandsche Beton Maatschappij be stek a. 10.590.000, b. 10.390.000, c. 10.392.000, d. 10.192.000; variant a. 9.974.000, b. 9.774,000, c. 9.776.000, d. 9.576.000. Adr. Volker's Mij. tot uitvoering van Open bare Werken a. 10.987.000, b. 10.705.000, C, 10.762.000, d. 10.480.000. N.V. Amsterdamsche Ballast Mij. bestek a. 11.090.000, b. 10.815.000, c. 10.848.000, d. 10.573.000, variant 8.860.000. N.V. Gewapend Betonbouw „De Condor" bestek a. 11.925.000, b. 11.675.000, c. 11.705.000, d. 11.455.000; variant a. 11.145.000, b. 10.896.000, C. 10.925.000, d. 10.676.000. Van Hattum en Blankevoort, Beverwijk en N.V. Boersma Den Haag a. 10.144.742, b, 9.919.742, c. 9.934.742, d. 9.709.742. N.V. Intern. Gew. Betonbouw Breda a. 10.483.494, b. 10.209.274, c. 10.247.734, d, 9.973.494. Christiani en Nielsen's Gew. Beton Mij. a. 10.600.000, b. 10.330.000, c. 10.370.000, d. 10.100.000. Voor dit bestek was dus laagste inschrijfster de Hollandsche Beton Maatschappij. Bij Kon. besluit van 28 Augustus is, gere kend van 1 Juni 1936, voor den tijd van vijf jaren benoemd tot secretaris van de Alge meene Armencommissie mr. C. W. de Vries, hoogleeraar aan de Handelahoogeschool ta Rotterdam, r vli'-v

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1