ADRESSEN Stuyvenberg's Triplex KM? DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. ROTTERDAM. ?9ste JAARGANG. DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1936 No. 17658 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAlVt TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 DE VERLOVING VAN PK TL PRINSES JULIANA. Laaiend enthousia sme m Schiedam. DAM 41 Dagelijksche Motorbootdienst op AMSTERDAM waarschuwing. been gebroken. diplomazwemmen. RUBBEROPSLAGPLAATS UITGEBRAND. Kolossale rookpluimen dreven boven de huizenrijen. Met 20 stralen is liet vuur bestreden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. KETHEL. L)e ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE S^HlEUAMSCHE COURANT bedraagt, franco v°oruitbetallng: er drie maanden 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. Utj bezorging franco per post bedraagt do abonnementsprijs per drie maanden 3,75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons 'ureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent Per stuk. postcheque- en girodienst No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt. Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prflsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. Gratis OnBe\allem ei zekering; 500.bij overlijden door een ongeval; 500.bij verlies van beide banden, voeten en oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; 75.bij verlies van een wijsvinger; 50bij verlies van twee voorste ledematen van een hand; f 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. tei avond heeft Oranjelievend Schiedam op meer dan spontane wjjze uiüng gegeven aan naar trouw en liefde voor het Vorsten- uis en meer in het bijzonder voor H. K. H. Prinses Jmiana Omstreeks 8 uur verzamelden zich een 25-tal vereenigingen op het Rubensplein. Het Stedelijk Muziekkorps opende de stoet, ge volgd door het Nationaal Jongeren verbond, de Graal, de Princevlag, K.J.C., R. K. Ver kenners, Hygiea, D.O.K., Oranjegarde, T.H.O.R Oriehoeksmelsjes, O.D.O., Harmonie, Bravo, St. Ambrosius, R. K. Volksbond met onder afdelingen, R. K. S. V. Excelsior, Harpe Davids, Prot. Christ. Bestuurdersbond met onderafdeelingen, C. J. M. V., Gusto's mu- ziekver., C. H. Kiesvereeniging, enz. Roode Kruissoldaten en leden van de E.H.B.O. flan keerden de stoet. Reeds om half negen was de opstelling gereed en werd het vertreksein gegeven. Nu ging het met slaande trom afgewisseld door marschmuziek, de stad in. Vroolijk wapperden de honderden vlaggen en vaandels die door de diverse vereenigin gen werden meegevoerd. Eerst trok men het besten in, daarna ging men naar het Cen trum om door de Lange Nieuwstraat naar de Gorzen te marcheeren om ook de bewoners van dit. stadsdeel te laten genieten van het °nvergetelijke schouwspel van deze massale °Ptocht. Hierna ging" men door de Tuinlaan ter«g naar het Centrum en vervolgens over Rotterdamsche Dijk, Boerhavelaan, Kameri. Onneslaan, Singel, Lange Kerkstraat naar de Groote Markt. Voor het Stadhuis. Hier had zich een duizendkoppige menigte verzameld. Velen stonden er reeds uren toen om kwart over tien de kop van de stoet in#'t zicht kwam. Een luidsprekersinstallatie van Radio Bob verkort het wachten van de men- schenzee door vaderlandsche liedjes rond te laten schallen, welke door het publiek luid werden meegezongen. Statig marcheert nu de stoet de Groote Markt op. Vereeniging na ver- ceniging stelt zich op voor het bordes, waar zich het voltallige college van Burgemeester en Wethouders, besturen van Oranjevereni ging, Princevlag, verschillende raadsleden en andere belangstellenden waaronder wij 0.m. °Pmerken mr. J. v. d. Lipp, burgemeester van Bethel, mr. Stheeman Hesse, kantonrechter, a'smede enkele gasten van den Burgemeester. Toespraak Burgemeester. Nadat allen zich hebben opgesteld neemt "fc Burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, woord en zegt: Deden van het Gemeentebestuur, Bestuur Leden van vereenigingen, Schiedamsche Urgerij. -Met vreugde is het bericht ontvangen van verloving van H. K. H. Prinses Juliana met rihs Bomhard van Lippe-Biesterfeld. Met r"uziek en carillon hebt gij uiting gegeven aar> Wat U bezielde. Ook door deze rondgang r t gij uiting willen geven aan uw vreugde. e Schiedammers zijn verheugd, want het is een zonnestraal voor Nederland in donkere ^'erelddagen. Wij hebben er naar verlangd. 'r ivaa.it thans een krachtige oranjewind, aat d't zoo blijven. Nadat wij gisteren reeds een telegram stuurden zullen wij thans een tweede zenden luidende als volgt: Aan Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana. Hi enthousiaste stemming om het Stad huis geschaard, met vlaggen en met vaan dels en rijk getooid met 't zonnige Oranje, zingt in het Oud Wilhelmus Schiedam Uwe Koninklijke Hoogheid luide toe: zijn meest oprechte wenschen en innigst medeleven. VAN HAAREN, Burgemeester van Schiedam. Hierna verzocht de Burgemeester het Wil helmus aan te heffen, waaraan op spontan v-'ijze wordt gevolg gegeven. Het is een mas sale klank die opstijgt uit die duizenden aan het Oranjehuis verknechten en men moet wel van steen zijn om niet te gevoelen wat in de harten van deze menigte omgaat bij het hooren van het geliefde Wilhelmus. ■rr,„!iG™?a klinkt het "Dang zullen zij leven", n h0t Wi6ns Heerlands bloed. Dan beginnen de korpsen af te marcheeren. Vereeniging na vereeniging vertrekt en eerst te kwart over elf is het marktplein ont ruimd. Langs den weg. Wij hebben de groote stoet nog even langs ons laten passeeren, nadat zij vertrokken was van het Rubensplein. Het was een schouw- BPel om nooit te vergeten. De fakkels van de muziekkorpsen met hun s< bitterende instrumenten, de rijke schakee- rmg van uniformen, waartusschen de vlag gen, vaandels en vlaggetjes uitsteken als de hoornen in een dicht begroeid bosch. Wij zien kleuters van misschien 4 of 5 jaar in hun costuum meemarcheeren, hoofd omhoog, borst vooruit en een stralend gezicht van blijde trots, daarachter loopt een tamboer- maitre. Zijn pas is af, zijn houding correct en zijn groep maakt een keurigen indruk. Dan trekken de pijpers met hun opgewekte liedjes ons voorbij. Maar het is niet alleen de jeugd. Oh neen, ook vaders en moeders, ja grijsaards zelfs beginnen deze tocht van bijna twee uur om van hun liefde voor het Vorstenkind, Welks geboorte zij ook nog hebben gevierd, Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. DANKBETUIGING VAN DEN BURGEMEESTER. De Burgemeester van Schiedam zegt gaarne hartelijk dank aan de vereenigingen en allen, die hebben medegewerkt aan het welslagen van het grootsche huldebetoon op Woensdagavond 9 September 1936 naar aan leiding van de verloving van Hare Konink lijke Hoogheid Prinses Juliana en Zijne Door luchtigheid Prins Bernhard. In het bijzonder geldt deze dankbetuiging ook hen, die daarbij voor een goede leiding, regeling en toezicht hebben zorg gedragen. SCHIEDAM, 10 September 1936. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Schie dam brengen ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van H. Th. P. van Wees te Hoek van Holland, om een verlof A voor den verkoop van zwak-alcoholischen dank in het klein in de beneden-hoeklocaliteit van het perceel Rotterdamschedijk 36, alhier en herinneren, dat binnen 2 weken na deze bekendmaking tegen het verleenen van het verlof bij hun College schriftelijk bezwaren kunnen worden ingebracht. SCHIEDAM, 10 September 1936. 99 99 is 't Goedkoopste en 't beste. Alle soorten huisvlijtartikelen. Reel. 106S 6 TELEFOON 68646 GEBR. BIJLOO uiting te geven. Het was een grootsch en indrukwekkend gezicht, deze stoet van mis schien wel meer dan duizend deelnemers te zien voorbij trekken. Hulde aan de deel nemende vereenigingen, hulde aan de initia tiefnemers die in zoo'n korten tijd deze Orajne- manifestatie hebben geregeld. Een klein incident. Na het zingen van het Wilhelmus meenden eenige extremisten uiting te moeten geven aan hun politieke overtuiging, wat natuurlijk door hun ni!l "geestverwanten niet werd geaccep teerd. Een kloppartij volgde, waaraan de politie spoedig een einde maakte door enkelen hunner naar de politiepost te brengen. Wan neer zullen deze heethoofden eens gaan be grijpen, dat niet iedereen van hun provo- ceerende manier van uiüng Van hun politieke overtuiging is gediend en dat dergelijke din gen alleen maar de linksoh-extremisten agi- teeren en den overigen een onverkwikkelijk tooneel bezorgen? Nog twee telegrammen. Gelijktijdig met de telegrammen van het Gemeentebestuur en de Oranjegarde heeft ook de Oranjevereeniging een telegram gezon den luidende als volgt: Oranjevereeniging Schiedam, wenscht Uwe Koninklijke Hoogheid en haar aan staanden gemaal van ganscher harte geluk met verloven. A. DE BRUIN, Voorzitter. Wegens het, gooien met stukken hout, s eenen, etc. in de Kastanjeboomen aan de arande alhier, werden door de Politie een Hnnfrih"10rigens ingehouden en naar het Hoofdbureau geleid van11 hnTband met het feit, dat, nog afgezien gevaar voor voorbijgangers en voor ^Hjke baldadig- val van ontdekking op heeterdaad zal nroces verbaal worden d rge- In het belang der kinderen, wordt den ouders verzocht, hen te waarschuwen der gelijke handelingen niet te plegen, opdat zij uit handen van politie en justitie blijven. Gistermiddag omstreeks twee uur kreeg de 10-jarige v. d. K. in de Vlaardingerstraat alhier, waar men bezig was het het lossen van papier, eeff pak papier op.het lichaam. De jongen heeft hierbij waarschijnlijk een been gebroken. Op last van dokter de Leeuw is hij naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd. Gisteren bestond er in de gemeentelijke zweminrichting aan de Westfrankelandsche dijk zoowel voor dames als heeren de gelegen heid het zwemdiploma te behalen. In het da- mesbad waren 52 candidaten, waarvan er twee werden afgewezen. In het heerenbad slaagden alle 31 candidaten. In ecu rubberopslagplaats, gelegen achter (Je chocoladefabriek van Ringers aan de Baan te Rotterdam brak hedenmiddag een felle brand uit. De brand- weer in actie om het tuur te sluiten. SCHIEDAMSCHE KUNSTKRING. Opening van het seizoen. Op Donderdag 24 September zal de Schie damsche Kunstkring voor haar leden het sei zoen openen. Het Rotterdamsch Hofstadtooneel geeft dan een opvoering van „Het doktersgeheim" van Sydney Philipps. Toen de première van dit stuk te Den Haag werd opgevoerd moest dit stuk voor katho lieken worden ontraden. Wij hebben, zoodra van de opvoering van dit stuk gewag werd gemaakt, ons gewend tot het bestuur van de kunstkring. Deze bespreking heeft er toe geleid, dat het betreffende gezelschap ge vraagd werd, de voor de katholieken kwet sende pasage's te laten vervallen. Hierop deelde het gezelschap mede, dat deze passa ge's reeds geschrapt waren en dat de Reiden- tiebode te Den Haag het stuk had goedge keurd. Wjj kunnen ons dus thans met de opvoe ring van het stuk vereenigen. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 89 September. Johannes G. zoon van J. T. Markus en M. J. P. Kolmeijer, Wattstraat 10; Huiberdina, dr. van A. P. Sprong en J. H. van den Broek, St. Pietersteeg 4; Hugo E. M., zoon van M. L. L. Vorstenbos en P. A. Ham, Ploegstraat 21; Hendrika J. dr. van D. Groenewolt en J. M. van der Veen, Nassaulaan 75; Johannes Wilhelmus Michaël, zoon van P. H. A. Krei- scher en A. Brans: Westvest 76. OVERLEDENM. P. Melchers, 80 j. St. Liduinastraat 20. GEHUWD; A. J. Wennekers 22 j. en L. Schouten 20 j.; W. A. van der Most 28 j. en A. J. Bras 23 j. A. M. van der Wel 24 j. en P. Eijsberg 25 j.; J. G. Grabbendam 23 j en S. T M. van den Oever 22 j.; A. Trouw borst 20 j. en P. Ouwens 16 j.; G. A. van Potten 25 j. en A. van Dijk 25 j.; J. Sitton 30 j. en P. C. de Jong 27 j.; C. van Netten 23 j. en F. Jager 21 j. GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie op alle werkdagen tusschen 1 en 2 uur, de navolgende gevonden voorwerpen over een tijdvak van 24 Aug.—5 Sept. 1936; Rij wielplaatje in étui, zaklantaarn, riem met bel- ien, zakboekje met potlood, poppenmanteltje, dameshandschoen, stuk leder, rozenkrans, sleuteltje, bgaageriem, badmanteltje, dames- handschoen, sleutel, portefeuille met portret ten, oorbelletje, ceintuur, 2 sleuteltjes, ver moedelijk gouden Iheerenring, kinderportemon- naie met sleuteltje, kindermanteltje, sleutel, damestaschje met inhoud, propeller van een motorrijtuig, rijwielpomp, bos sleutels, ring met drie sleutels, dameshandschoen, Lips-sleu- tel, paar dameshandschoenen, ring met sleu tels, grijze sjaal, penning van Rotterd. Lloyd, foto. Bij vinders: Rijwielbelastingplaatje in étui, T. M. Kla- renbeek, Eendrachtstraat 46b; vulpen, A. Im merzeel, Rijnstraat 6b; kinderportemonnaie met inhoud, A. Kranendonk, Vondellaan 20b; damesarmband, van Bennekom, van Swinden- stiaat 56a; poesje, Volpert, Fr. Haisplein 12b; badpak en handdoek, W. v. d. Spoel, Broers- ved 46c; rijwielbelastingplaatje in étui, H. A. Jansen, Anth. Muysstraat 39a; sleutel, H. Romijn Nieuw-Sticht N.Z. 4; Registerboek, ee ei, Otter buurt 2; kano, portier van Schieveem; portemonnaie met inhoud, W. Beus Broersvest 29; rijwielbelastingplaatje in étui, A. Boks, Hoflaanstraat 23; ring, H. Tiseman, van Ostadelaan 18b; broche met portret, A. Degeling, Mariastraat 102b; damseportemon- naie met inhoud, A. Corveleijn, Prof. Kamer- üng-h onneslaan 137; ring met sleutels, S. te Veld, Oosterstraat 27; kinderjurkje, B. de Bruin, Potgieterstraat 32a; onderjurkje, J. de Jong- Potgieterstraat 52a; rijwielbelasting plaatje, A. Bosch, Damlaan 33; colbertjasje, T. van 't Hoen, Lange Haven 99; kinderporte monnaie met inhoud, P. Akkerman, Amalia van Solmstraat 9; damesmantel, C. Hauser, Klaaswaalschestraat 17a; diverse postzegels, H. Tilrnan, Mariastraat 114; netje met kaats ballen en ceintuur, J. Figé, St. Liduinastr. 96a; zilveren broche, J. Kooiman, B. K. laan 235b; flesch kauwgom, de Landbouw, Velle- vest; konijn, W. v. d. Linden, Plein Eendragt 1; dynamo, H. Schenau, Zwartewaalschestr. 1; koevoet, W. Hoogland, Wattstraat 6; cocos- matje, b. Hoogland, Wattstraat 6; F. H. Schol te, Boterstraat 76; nikkel horloge, 'G. v. d. Toorn, Laan 38; heerenportemonnaie met inhoud, C. v. d. Berg, Lange Kerkstraat 50; poesje, mevr. Hartman, van Ostadelaan 33b; rijwielbel. plaatje, H. Schoonenveld, Fr. Ha- verschmidtlaan 32; damesarmbandhorloge, W. H. Hoek, Stadhouderslaan 83; bos sleutels, C. Voogd, Lange Achterweg 35a; papierengeld, loket 7 Postkantoor; portemonnaie met inh., J. Peerenboom, Singel 228; kindermutsje, G. Beekman, Lange Nieuwstraat 225b; taschje, N- v. d. Stel, Goereeschestraat 10; armband, Wierks, Stadhouderslaan 21; rijwielbeLplaatje, j. Barnou, Aleidastraat 99a; taschje inh. y2 pond vleesch, A. Kok, Kreupelstraat 31; heerenportemonnaie met inhoud, L. Brugman, van Beverenstraat 27, Rotterdam; hond, G. J. Letsch, Oostsingel 52; alpaca beursje met inhoud, B. Proveniers, Rubensplein 22; zak mesje, N. Hoek, Stadhouderslaan 83; dames polshorloge, J. v. d. Velden, Mesdaglaan 16b; melkbus, G. Visser, Mariastraat 76b; rijwiel- plaatje, F. den Blinker, Anth. Muysstraat 14a rijwielbeLplaatje, J. Bosman, Puttershoek- schestraat 14; hondje, D. van der Hoeven, Noordmolenstraat 54; rijwielbeLplaatje, C. Konmei, Aleidastraat lila; pr. witte glacé handschoenen, M. v. Emade, R'damschedijk 199; stempelkaart, J, Bonefaas, Gasstraat 25; kinderportemonnaie met inhoud, J. Bastiaan- se, Dam 5; R.V.B.-speldje, W. van Eik, Pa rallelweg 148; tangetje, B. Oetker, Baan 28; wielrijdersmedaille, J. J. Muis, van 't Hoff- plein 17a; ceintuur, Roling, Lekstraat 80; da mesregenjas, C. van 't Hof, Blokmakerstraat 77, Rotterdam; rijwielbeLplaatje, K. v. 's-Gra- vesande, Vlaardingerdijk 277a; ceintuur, S. Slok, Alb. Thijmstraat 51a; papierengeld, J. Kruining, Emmastraat 30; rijwielbeLplaatje, P. van Leeuwen, Broersveld 155. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 9 September. Aangekomen Grieksch s.s. ZEUS, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven. Duitsch s.s. LUISE LEONHARDT, met papierhout van Archangel in de Wilhelmina haven. SCHIEDAM, 9 September. Vertrokken Eng. s.s. BURDWAN, met stukgoed naar Yokohama via Antwerpen. Ned. s.s MECKLENBURG, ledig van Vlis- singen. Italiaansch s.s. ANGELINA LAURO, ledig naar Gdynia. Eng. s.s. NEBRASKA, ledig naar Kaap stad, Noorsch m.s. NORE, ledig naar Vene zuela via Vlissingen. „DE SCHIEDAMSCHE WANDELAAR". Vrijdagavond a.s. houdt D. S. W. een trai- ningstochtje van ca. 18 K.M. De start is om 7 uur precies vanaf het oude postkantoor Zondag a.s. neemt bovengenoemde vereeni ging deel aan de V.V.V.-marsen te Rotter dam 8.45 uur vanaf 't voormalig postkantoor. Hedenmiddag te ongeveer half een is een zware brand uitge broken in de rubber-opslagplaats van den lieer Gompol, gelegen aan de Baan 52. In een ommezien stond 't ongeveer 50 meter diepe pakhuis, waarin rubber, oude metalen en afval lagen opgeslagen, in lichter laaie. De Rotterdamsche Vrijwillige Brandweer heeft het vuur, dat zeer veel gevaar opleverde, zoowel voor de naastlig gende panden als voor de panden aan de achterzijde, gelegen aan den Schiedamschedijk, met twintig stralen op de waterleiding gebluscht. De rubber-opslag-plaats van den heer Gom pol, welke opslagplaats in een uurtje tijds vrij wel geheel is leeg gebrand, is gelegen aan de Baai 52 en geheel ingesloten door huizen-com plexen. Aan de rechterzijde grenst de fabriek van de N.V. Chocolade -en Cacaofabriek v. h. H. Ringers. Aan de linkerzijde zijn gelegen twee lage leegstaande panden, die weer worden be grensd door een hoog pand, dat als opslag plaats voor tabak in gebruik is van de firma J. en A. C. van Rossem. Aan de achterzijde, dus aan den kant van den Schiedamschedijk zijn verschillende huizen gelegen, waarin zich beneden diverse cafetjes bevinden. Hoe de brand ontdekt werd. Te ongeveer half een, had 't vier man sterke personeel van den heer Gompol juist, nadat men was bezig geweest met het sorteeren van rubber, het pakhuis verlaten, om op de eerste verdieping boven het pakhuis, welke verdieping als schaftlokaal werd gebruikt, te gaan schaf ten. Bij het verlaten van het pakhuis had men niets verdachts opgemerkt. Een jongen, die toevallig voorbij kwam zag echter plotseling uit het pakhuis een zware vette rook komen en daar hij vermoedde, dat er brand was, waar schuwde hij de familie M. Lagerwaard, die huist op de tweede verdieping, dus vlak boven het schaftlokaal. Op hetzelfde moment echter dat de familie werd gewaarschuwd, zag het personeel in het schaftlokaal rook komen door de spleten van den vloer. Ijlings rende men naar beneden, maar de brand had toen reeds zoo'n omvang aangenomen, dat het uitgesloten was het pak huis te betreden. Onmiddellijk werd alarm gemaakt, daar de zeer gevaarlijke inhoud van het pakhuis, wel eens een catastrophe zou kunnen worden ook voor de belendende perceelen. In een oog wenk brandde het in 't pakhuis als een hel Zware vette rookkolommen stegen hoog bo ven de huizen op en dreven over de stad, met het gevolg, dat duizenden menschen zich spoedden naar de plaats des onheils. De felle rookontwikkeling maakte het aanvankelijk voor de brandweer, die met groot materiaal was uitgerukt, al uiterst moeilijk precies den vuurhaard te ontdekken. Spoedig bleek echter, dat de brand het felst woedde in het achterste gedeelte van de op slagplaats, dat onmiddellijk grenst aan den achterkant van de huizen van den Schiedam schedijk. Maar ook de Chocolade- en Cacao fabriek van de firma Ringers liep groot ge vaar. In den fabriek welke door het personeel moest worden verlaten, werd dan ook onmid dellijk order gegeven de diverse waardevolle papieren in de brandkast op te bergen. Een oogenblik heeft de daklijst van de fabriek van Ringers gebrand, maar de brand weer heeft door krachtig op te treden, het vuur aaar ln de kiem gesmoord. Inboedel uitgedragen. Aan zijde van den Schiedamschedijk, de Union Bar en het café New Hoboken grenzen onmiddellijk aan het brandende perceel, werd reeds terstond na het ontdekken van den brand de inboedel uitgedragen en op den Schiedamschedijk neergezet, waar de politie voor een afzetting had zorggedragen,, zoodat ook lijn 10 geen doorgang meer had en der halve zijn gewone route heeft moeten wijzi gen. Deze lijn heeft dan ook tot ongeveer twee uur haar route moeen nemen over den Schie- damschesingel. Met groote kracht en energie heeft de brandweer het steeds feller oplaaiende vuur bestreden. Met niet minder dan twintig stra len werd water gegeven en dank zij deze groote hoeveelheid is het ongetwijfeld gelukt den brand te beperken tot het perceel, waar het vuur is ontstaan. Deze opslagplaats is echter radicaal uitgebrand. Ook de keuken van 't café New Hoboken aan den Schiedam schedijk werd door de vlammen aangetast, doch verdere uitbreiding wist men toch te voorkomen. Zoowel aan de zijde van de Baan ais aan den kant van de Schiedamschedijk werden tien slangen uitgelegd, in totaal dus twintig. Het spreek vanzelf, dat de publieke belang stelling op dit drukke uur van den dag bij zonder groot was, temeer waar aanvankelijk het gerucht liep, dat het groote pand van de firma Ringers in brand stond. Het publiek Verwachting tot Vrijdagavond 6 a 7 uur: Zwakke tot matigen Oostelijke tot Zuide lijken wind, licht tot half bewolkt, droog weer, iets warmer. SCHIEDAM, 10 Sept. Officiëele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. ƒ10. Spoeling. Spoeling f 1,10. werd echter op een groote afstand gehouden door de politie, die onder leiding van hoofd inspecteur W. Bontenbal voor een goede af zetting had zorggedragen. Te ongeveer half twee, dus een uur nadat de brand was ontdekt, was de brandweer het vuur meester en kon men met de nablussching een begin maken. De oorzaak. Omtrent de oorzaak van dezen brand tast men in het duister. Een lid van het perso neel heeft wel in het schaftlokaal een si garet gerookt, doch volgens zijn beweren is er in het pakhuis tijdens de werkzaamheden niet gerookt, hetgeen ook is verboden wegens het zeer brandbare materiaal, waarmede men moet omgaan. DE VERLOVING VAN DE PRINSES. Op feestelijke wijze herdacht. Op het dorpsplein heeft gisteravond de R. K. Fanfare „St. Radboud" op uitnoodiging van de Oranjevereeniging Wilhelmina een concert gegeven ter gelegenheid van de verlo ving van H. K. H. Prinses Juliana. (Het korps zou aanvankelijk een concert geven aan de pastorie terg elegenheid van de ver jaardag van pastoor Burwinkel, welke con cert gistermorgen werd afgelast in verband met een sterfgeval in die omgeving). Het bestuur der O. V. besloot gistermiddag tot deze herdenking en weer werden de leden van Radboud opgetrommeld om zonder eenige tegenspraak aan den oproep der O. V. ge hoor te geven, en zoo zagen wjj gisteravond in de in allerijl op het dorpsplein opgesla gen „muziekschulp" ons wakkere korps onder de bekwame leiding van Joh. Oomes uit Schiedam weer in actie. Het Kruispark en enkele aangrenzende straten waren met een aantal vlaggetjes ver sierd en gaven het dorp een feestelijk aan zien. Tegen 8 uur had de fanfare op het voor haar bestemde podium, versierd met nationale en Kethelsche kleuren, plaats ge nomen. Dan treedt burgemeester van der Lip haar voren, hoeden en petten worden afge zet en in de avondstille klinkt helder de stem van het hoofd der gemeente, die ongeveer als volgt de aanwezigen toesprak: Het verblijdend nieuws van de verloving van Prinses Juliana met Prins bernhard von Lippe-Biesterfeld is waarschijnlijk wel bij U allen bekend. Er heerscht groote vreugde en groote dankbaarheid in alle lagen van ons volk. In de radio hebben wij het gehoord: het is een verbintenis die uitsluitend op we- derzijdsche liefde berust. Spreker heeft zelfs het voorrecht gehad de prins te zien en het enthousiasme waarmede het vorstelijk paar in den Haag werd ontvangen, heeft spr. ge troffen. De aardige jonge prins, zegt spr., heeft met één slag de harten van ons volk veroverd. Oranje en Nederland zijn één, dit vooral kwam bij de ontvangst van het vor stenpaar duidelijk tot uiting. Het geluk onzer Prinses is ook ons geluk. Moge de Allerhoog ste aan beiden zijn besten zegen schenken. Spr. besloot zijn aandachtig beluisterde toespraak met een opwekking om gezamenlijk het Wil helmus te zingen, waaraan door allen spon taan gehoor werd gegeven, begeleid door het muziekkorps. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld door het fanfarekorps, die vroolijke nummers, w.o. tal van populaire liederen, ten gehoore bracht. De keurig gespeelde muziek oogstste telkens luiden bijval. Onder de aanwezigen merkten we ver schillende vooraanstaande ingezetenen op. Het aanwezige publiek uitte haar feest vreugde meermalen. Tot circa half elf heeft de feestvreugde geduurd, waarbij de burgerij op een allenzins waardige wijze uiüng gaf aan haar blijdschap over de verloving van onze Prinses. Rest ons nog te vermeldden dat ook de muziekver. „Kunst en Vriendschap" voor dit concert was uitgenoodigd. Zij kon, ge zien het korte tijdsbestek, deze uitnoodiging niet aanvaarden. WIJ FELICITEEREN U! Door het gemeentebestuur zijn felicitatie telegrammen gezonden aan H.M. de Konin gin, H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard in verband met de verloving der vorstelijke personen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1