DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 17669 STADSNIEUWS. ROTTERDAM. 59ste JAARGANG. WOENSDAG 23 SEPTEMBER No. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM^ TELEFOON ÏNTERCOMM. No. 68085 R. K. STAATSPARTIJ. de mica. SCHEEPVAART. MARINIERSBEZOEK. VEERTIGJARIG PROFESSIEFEEST PATER A. KOLENBERG. TEWATERLATING „ABRAM CHRIJNSEN. Eerste van de vier door „Gusto" te bouwen mijnenvegers. f OVERDRACHT NIEUWE KLEED KAMERS IN SPORTFONDSENBAD. oranjevereeniging. de kruisvaart speelt „radijs". MUZIEK IN ROTTERDAM. HET KONINKLIJK BEZOEK Op Vrijdag 9 October a.s. PATER P. v. d. TEMPEL O.P. Viering van zijn gouden professiefeest. DAGELIJKSCHE ONGEVALLEN. DE R.V.S.-VERLOTING. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar k 5 cent per stuk. POSTCHEQUE, en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 et. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prtjsverhooging voor den Zaterdagavond, Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief, Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig, heidsadv. worden geen conrtacten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.—, 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: f 500.— bij overlijden door een ongeval; 500.— bij verlies van beide handen, voeten en oogen; 250bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.— bij verlies van een duim; io. bij verlies yan een wijsvinger; f 50.— bij verlies van twee voorste ledematen van een hand; f 25.— bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Oprichting Aspirantenafdeeling. In navolging van enkele andere plaatsen In ons land is door de Afdeeling Schiedam der R. K. Staatspartij een jongerenafdeeling. omvattende alle aspirantleden van 18 tot 25 jaar opgericht. Er heeft zich reeds een t>e~ stuur geconstitueerd bestaande uit de heeren Ir. W. H. v. d. Toom Jr., voorzitter; B. van 't Hoff, vice-voorzitter; W. Kloppers, Zalmstr. 3, secretaris; F. Elshof, penningmeester. Reeds nu kan men zich bij het secretanaa a's lid opgeven, terwijl binnenkort de jongere katholieken dames zoowel als heeren ih de gelegenheid zullen worden gesteld van ïneer dichtbij met deze club kennis te ma en. Ook zal het bestuur met nog twee el Worden aangevuld. Met belangstelling zien wij de vei ei Men van onze „jongeren" tegemoe Een vliegmachine boven Schiedam. In de gisteravond gehouden vergadering yan het uitvoerend comité voor de „Mica 1936" deelde de voorzitter van de Perma nente Commissie voor den Middenstand, de heer B. G. Hoogendam, mede, dat de heeren die verzocht zijn zitting te riemen in het Eere-comité hun toestemming hebben ver leend. Het Eere-Comité is thans samenge steld als volgt. Voorzitter: de heer Mr. Dr. F. L. J. van Haaren, Burgemeester; leden: de heeren J. Dinkelaar, ir. c. Houtman, T. Slavenburg en Mr. M. M. van Velzen, wet houders; de heeren J. h. Linden van den Heuvel, voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken v. d. Beneden Maas, Joh. Brounts en S. Hyman, resp. Eere-voor- zitters van de R. K. Middenstanasvereeniging „de Hanze" en de Kon. Alg. Middenstands- vereeniging. De deelname van de winkeliers blijkt alge meen te zullen worden; meerdere niet bij een der Middenstandsorganisaties aangeslo ten winkeliers hebben zich als leden laten inschrijven, teneinde aan de „Mica 1936" te kunnen meedoen. Behoudens goedkeuring van B. en W. zal op een der dagen van 710 October het „Micavliegtuig", bestuurd door den beken den vliegenier Reyntjes bóven de stad ko men Het vliegtuig zal een aantal kleine pa rachutes doen dalen waaraan kaartjes zijn vastgehecht. Deze kaartjes hebben voor het publiek waarde. Behalve een waardebon van het landelijk „Mica" comité zullen ook plaatselijke winkeliers bons op deze wpze doen dalen, op welke bons eadeaux te ver krijgen zullen zijn. In het centrum der stad wordt een win kelhuis gehuurd waar de vele dagprijzen tij dens de „Mica 1936" worden tentoongesteld en uitgereikt Tevens zal daar een ruilbureau worden gevestigd voor het ruilen der door de winke liers te verstrekken „Mica'tjes". Bij de opening en tijdens de „Mica 1936" yrorden het publiek verschillende attracties aangeboden, die nader zullen worden bekend gemaakt. Op enkele punten der stad komt een bij de „Mica" passende versiering. Uit de drie deelnemende Middenstands- vereenigingen wordt, buiten de deelnemende winkeliers, een jury gevormd, die de dage lijks inkomende oplossingen beoordeelt ter doorzending voor de landelijke hoofdprijzen, welke bestaan uit een landhuis, een luxe auto, ameubelementen, radio, motorfiets, haarden, waardebonnen van ioo enz. Daarnaast komen de door het plaatselijk Comité uit te keeren dagprijzen, die even eens zeer belangrijk zijn, Naar wij vernemen zal met de a.s. Mica- week ook een vliegmachine gecharterd wor den, die strooibiljetten, waartusschen er zijn met daaraan verbonden attracties, boven Schiedam zal uitwerpen. MOEDERCURSUS WIT-gele kruis. pe moedercursus van het Wit-Gele Kruis, welke cursus gegeven wordt in de Di. o e stichting, vangt aan op Woensdag 28 Oct. a.s. pe deelname is voor leden van het Wit-Gele Kruis geheel gratis. Men kan zich opgeven eiken Donderdag van 24 uur in de Dr. Koletstichting. Laten vele moeders en aanstaande moeders hun kennis hier eens komen verrijken. Het moeder zijn en de opvoeding der kleine kinde ren zijn dikwijls zware taken, waaraan goede voorbereiding en voorlichting zoo veel kunnen verlichten voor de moeder. Wij schreven vele moeders, maar moesten eigenlijk niet alle moeders van deze cursus gebruik maken? In het burgerlijk leven moet men om een beroep of betrekking te kunnen bekleeden, dikwijls zware studies maken, is het dan niet noodig dat de moeders zich eens wat meer onder goede leiding bekwamen voor haar taak, die dikwijls zwaarder is dan die zij in de maatschappij innemen of hebben ingeno men? Er kan uiteraard genoeg belangstelling zijn, als allen kwamen zou één cursus niet genoeg zijn. SCHIEDAM, 22 Sept. Aangekomen: Noorsch m.s. Fjordaas, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven; Zweedsch s.s. Ivan Gorthon, ledig van Ridham Doeks om te dokken in de Wiltonhaven. SCHlJCDAM, 22 Sept. Vertrokken: Ned. s.s. Sirrah, ledig naar Buenos Ayres; Zuid-Sla- yisch Serafin Topic, ledig naar Rotterdam, BÜ °f krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur, HINDERWET. Ingekomen is een verzoek van: de N.V. American Petroleum Company te 's-Gravenhage om vergunning tot het vervan gen van de vóór het pand Lekstraat 11, kadas ter Sectie L. no. 2794, staande hand-benzine- aftappomp door een electrisch gedreven pomp met een elëctromotor van 1/3 PK vóór het pand Lekstraat 15—17, kadaster Sectie L. no. 2772. Dit verzoek is met de bijlagen op de se cretarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag, den 7 October 1936, des voormiddags ten 11.30 ure, zal ten Raadhui- ze gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dit verzoek in te bren gen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. SCHIEDAM, 23 September 1936. SCHOUW. Ter kennis van de eigenaars van de lande rijen en erven, liggende in de gemeente Schie dam, tusschen den Rotterdamschendijk, den polder OudMathenesse en de bebouwde kom der gemeente Schiedam, wordt gebracht, dat op Woensdag 7 October a.s., des voormiddags om negen uur, een schouw zal worden gedre ven over de slooten om him land of erf met de kunstwerken daarin. SCHIEDAM, 23 September 1936. Défilé voor den Burgemeester. Vrijdag a.s. zullen de mariniers, die op dien dag aan den kruiser de Ruyter een bezoek brengen, tusschen half tien en tien uur des voormiddags voor den Burgemeester, vóór het Stadhuis, defileeren. In het begin van den namiddag zal nog een wandeling' door jje stad worden gemaakt, waar bij te ongeveer half drie de mariniers door de Tuinlaan langs het woonhuis van den Burge meester zullen trekken. Vanmorgen heeft Pater A. Kolenberg een plechtige H. Mis van dankbaarheid opge dragen ter gelegenheid van zijn 40-jarig professiefeest. Z.Eerw. werd geassisteerd idoor Pastoor L. A. Meijer als presbyter-assistens en de Paters Verhey en Keijzer als diaken en sub diaken. In de kerk waren vele belangstellenden aanwezig, waaronder twee zusters Domini canessen van den jubilaris en vele zusters van Carolus Borromeus van de Dr. Nolet- stichting. Na de H. Mis werd een drukbezochte re ceptie gehouden, waar belangrijke deputa ties van vereenigingen en particulieren den jubilaris kwamen huldigen. Het zangkoor zong de vierstemmige Mis van Bartholomeus. Na de H. Mis het Tan tum Ergo van Marinus en het Laudate van Ruigrok. R K S. V' EXCELSIOR, Voetbal. Het reikhalzend tegemoet geziene eerste optreden der zwart-witten in de le klasse, is een groot succes geworden. Met niet minder dan 52 werd van het oude Leonidas gewon nen. Dat geeft moed. Zondag a.s. gaat Excelsior naar H. B. c. in Heemstede dat Zondag j.L van Graaf Wil lem won en tot de sterkste gerekend kan worrlen. We zijn uiterst benieuwd wat de Schie dammers thans zullen presteeren. en gerieve van de supporters, die onge twijfeld weder in groote getale zullen optrekken om hun favorieten aan te moedigen vertrekken autobussen waarvoor men zich kan opgeven bij c. Witberg, Rembrandtlaan 12. R- K. VROUWENBOND. De excursie naar de Sunlight. De gisteren door den r. k. Vrouwenbond naar Levers Zeepfabrieken te Vlaardingen georganiseerde excursie mag wederom goed geslaagd heeten. Na een welkomstwoord na mens de directie werd een rondgang door de fabriek gemaakt. Onder technische leiding werd het geheel modem ingerichte bedrijf in oogenschouw ge nomen. Het behoeft wel geen betoog, dat het voor de dames interessant was, de vervaar diging van de haar zoo goed bekende produc ten eens van nabij te volgen. Vooral de zeep- ziederij trok zeer de* Aandacht. Tot slot bezichtigde men de verpakafdeeling, waar de bekende producten Sunligt Zeep, Lux, Radion, Rinso, Vim en Lux Toilet Zeep auto matisch worden verpakt, waardoor de grootst mogelijke hygiëne gewaarborgd is. Na afloop gebruikten de dames de thee en nam de presidente, mevr. Pluym het woord om namens de "vereeniging de directie harte lijk dank te zeggen voor de vriendelijke ont vangst. Tot slot kreeg iedere deelneemster een pak ket, waarin alle producten der fabriek keurig waren verpakt, mee naar huis. Werkelijk een geslaagde excursie. Hedenmorgen te half tien had met eenige plechtigheid de tewaterlating plaats van de eerste der vier door de firma Smulders te bouwen mijnenvegers. Op het podium hadden naast de directie en staf van de werf Gusto plaats genomen viee- admiraal A. Vos, vertegenwoordiger van de Marine, ir. A. A. Gaasterland, inspecteur Scheepbouwkundig Toezicht, de inspecteur van de Marinestoomvaartdienst, kolonel A. C. v. d. Haagen, de burgemeester van Schiedam mr. dr. F. L. J. van Haaren, de heer A. Hoog kamer, officier van toezicht, ir. G. 't Hooft, chef van het bureau scheepbouw der Marine, ir. W. F. Pot, electro-technisch ingenieur der Marine, luitenant Fortuijn, die het toezicht heeft op den bouw van de acht mijnenvegers, waarvan er vier bij de werf Gusto gebouwd worden. Tevens is de heer Fortuijn de toekom stige commandant van een der booten. Alle heeren waren van hun dames vergezeld. Te half 10 verrichtte mevrouw A. J. H. GaasterlandBraaksma den doop van de „Abram Chrijnsen" met het gebruikelijk cere monieel, waarna de boot onmiddellijk zonder eenige stagnatie zijn element tegemoet ging. Op dezelfde helling zal direct weer de kiel worden gelegd voor een andere mijnenveger, bouwnummer „714". Na de plechtigheid begaf men zich naar een der vergaderzalen van de N. V. Hier nam de directeur der vennootschap, de heer F. Smul ders, het woord. Hij dankte mevr. Gaasterland, die zooeven de ceremoniën had verricht en hoopte, dat het succes op zee even groot zou zijn als bij deze tewaterlating. Spr. memo reerde, dat de boot genoemd was naar Abram Chrijnsen. Deze was een bekend admiraal van Zeeuwsche afkomst, die vooral naam heeft gemaakt in 1639 bij den slag Duins, waardoor hem de Spanjaarden werden verslagen. Verder sloeg hij in Paramaribo de Engelschen eu nam toen heel Suriname in bezit. Den heer Smulders schonk namens de ven nootschap mevr. Gaasterland een zilveren theegamituur, waarop een inscriptie zal wor den aangebracht. Het woord tot admiraal Vos richtend, dankt spr. voor het feit, dat de regeering vele schepen den Iaatsten tijd bij de Nederlandsche industrie op stapel heeft doen zetten. Vice-admiraal A. Vos dankte hierna voor de vriendelijke woorden en sprak de verwach ting uit, dat deze succesvolle tewaterlating het verdere leven in den dienst zal voortduren De verdeeling van dit werk is gegaan in opdracht van den minister van Defensie Ir. A. A. Gaasterland feliciteerde de' werf Gusto met den nieuwen mijnenveger en wees er op, dat het schip bij de Marine bij voorbaat reeds een goeden naam heeft. De technische bijzonderheden zijn de vol gende: De waterverplaatsing is 525 ton. Het schip is 55,8 M. lang, 7,8 M. breed en heeft een diepgang van 2,2 M. De bemanning beslaat uit 45 koppen. Het is bewapend met één kanon van 12 cm. en twee dubbel-mitrailleurs van 12,7 mm. Het schip is voorzien van twee stoom machines, totaal vermogen 1600 P.K., en heeft twee met olie gestookte ketels. Deze schepen zijn tevens ingericht om dienst te kunnen doen als mijnlegger. AANRIJDING. Hedenmorgen te 11 uur had op de hoek van de Vlaardingerdijk en de Westvest een aanrijding plaats tuschen een vrachtauto van de firma Lips en een vrachtauto van molen „de Walvis". Eerstgenoemde wagen kwam uit de Vlaardingerstraat juist toen de andere wagen van de Vellevest kwam. De auto van de firma L. werd van achteren gegrepen. Het achterwiel en spatbord en de carrosserie wer den zwaar beschadigd terwijl van de andere wagen de bumper werd vernield. Een juist per fiets passeerende ambtenaar kon zich door zich te laten vallen nog voor een ongeluk be hoeden. Door de politie onder leiding van in specteur Kloezeman, die per overvalauto ar riveerde, werd een onderzoek naar de schuld vraag ingesteld. W. TH. JANSE. Naar wij vernemen zal de voorzitter van de Alg. R. K. Propagandaclub Schiedam zijn functie neerleggen. De heer Janse blijft ech ter voorzitter van de propagandaclub Gorzen. Daar voor de voorzittersplaats nog niet da delijk een opvolger kan worden aangewezen, blijft de heer Janse zijn functie waarnemen, tot zijn opvolger is benoemd. GESLIPT. Gistermorgen is een 11-jarige jongen met zijn rijwiel op den hoek van de Lange Singel straat en de Archimedesstraat geslipt. Hij kwam te vallen en kreeg schaafwonden aan knieën, handen en gezicht. Bovendien klaagde hij over duizeligheid. Hij is door zuster J. H. K. verbonden en daarna door een agent naar zjjn woning gebracht. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 20—22 September GEBOREN: Petronella M. W„ dochter van G. A. van Vegge! en J. C. J. van Pelt, Poor- tugaalschestraat 8 Antonius P., zoon van G. H. Baumhoër en J. G. Tulp, Spoorstraat 10 Barend, zoon van B. Mastenbroek en T. M. Nauta, Stadhouderslaan 56 Johanna M. dochter van J. A. van Slobbe en J. M. Hoen derkamp, Fabristraat 23 een als levenloos aangegeven kind van C. Verveen en A. C. van der Sluis, Gasstraat 22. Gistermiddag te 3 uur had in het Sport- fondsenbad de overdracht plaats van de nieuwe kleedkamers, door jeugdige werkloozen ge maakt. De voorzitter van de Commissie van beheer van het Sportfondsenbad, de heer H. A. M. Jonker Roelants, heette met een kort woord de Commissie van advies voor de werkloozen- cursussen en de verdere aanwezigen welkom. Deze commissie bestaat uit de volgende dames en heeren: J. Dinkelaar, wethouder van On derwijs; dr. W. J. Smit, mevr. Castendijk Jansen, mevr. KoetenOoms, de heeren K. Dominicus, P. A. van de Berg, architect Sanders en Th. Mouwens. Verder waren de werkloozen die aan dit werk hebben deelgenomen, met hun leiders de heeren de Vries, Lagerwaard en Lutterveld aanwezig. Als eerste spreker neemt de heer J. Dinke laar het woord. Spr. herinnert aan de slechte zwemtoestand in zijn jeugd en wel speciaal de hygiënische zijde hiervan. Eerst werd het ver zoek door B. en W. afgewezen doch later voelde B. en W. dat er iets voor het school zwemmen gedaan moest worden, gezien de belangstelling van deze zijde. Aangezien voor de werkloozen toch werk gezocht moest wor den, was het logisch dat het werk in belang van de volksgezondheid gedaan werd. 75 Kleedkamers met goede afwatering en lucht- verversching, een trap in de hal naar de nieuwe cabines beneden en nog een trap naar boven, welke van deze cabines direct naar de zwemzaal voert. Met belangstelling bezichtig den de aanwezigen het gepresteerde, wat door degoede afwerking ook zeker een aanwinst is. Hierna gaf mr. J. H. C. Bierenbroodspot, directeur van het Sportfondsenbad, antwoord. Spr. verklaarde zeer opgetogen te zijn over de Prachtige aanwinst in het belang van het schoolzwemmen. Spr. memoreert dat vanaf Februari 1935 tot Juli 1936 29000 school kinderen hebben gezwommen, welk aantal bij meerdere kleedgelegenheid nog grooter was geweest. Spr. dankt de jongelui die aan dit werk hebben meegewerkt en brengt hulde aan de wijze waarop het werk is uitgevoerd. Daar na heeft spr. alle werkloozen die hieraan heb ben gewerkt een maandabonnement cadeau gedaan. Spr. verzoekt den heer J. Dinkelaar zijn hartelijke dank over te brengen aan B. en W. voor iets dat in het belang van de -Iksgezondheid was tot stand gekomen. De prijsuitreiking van de wedstrijden ge organiseerd op Koninginnedag door de Oranje vereeniging zal niet plaats hebben op Vrij dag, zooals oorspronkelijk vastgesteld, doch op Maandag 28 Sept. a.s. in gebouw Een- drecht. PLOTSELING OVERGESTOKEN. Gisteravond omstreeks 6 uur is de 8-jarige T. S. op den hoek van de B.K.-laan en de Warande tegen een rijwiel geloopen. De jon gen stak plotseling zonder op te letten, den rijweg over. Hij bekwam een wonde aan het achterhoofd, terwijl hem twee boventanden in de lip drongen. Het knaapje is door een lid van de R. K. E.H.B.O. verbonden en kon daar na naar huis worden gebracht. BALDADIGHEID. Kwaadwilligen hebben Zaterdag- en Zon dagnacht getracht de hefbrug naast het ben zinestation van den heer R. aan den Rotter- damschen dijk te vernielen. Men verzoekt ons opname van het volgende: Ter gelegenheid van den diocesanen leiders dag, welke door de Kruisvaart op 27 Sep tember in tegenwoordigheid van Z. H. Exe. Mgr. J- F. Huibers te Rotterdam wordt ge houden, zal zooals gemeld Anton van der Velde's „Radijs" ten tooneele worden ge bracht- Decors en costuums voor dit jeugd- spel werden voor deze opvoering speciaal ont worpen en uitgevoerd. Pater Arthur Mertens O.F-M. die de muziek voor de „Bonte Tocht" met zooveel succes componeerde, werd bereid gevonden ook voor „Radijs" het muzikale ge deelte te verzorgen. Het geheel staat onder leiding van Anton Sweers. Het mag verheu gend genoemd worden, dat onze katholieke jeugdbeweging meer en meer het spel in de belangstelling van haar leden stelt. Wij kun nen hiervan ook voor de toekomst niet anders dan goed verwachten voor onze dramatische kunst. Voor belangstellenden zal „Radijs" op Zondag 4 October 's middags en 's avonds ten too neele verschijnen. De voorstellingen vinden plaats in de schouwburgzaal van de Sint Josephsgezellen, Stationsplein 10, Rotterdam. De Muziekkring, de Rotterdamsche Kring en de Kon. Ned. Toonk. Ver. zullen in samen werking in het aanstaande seizoen avonden geven, waarvan het voorloopige programma als volgt is samengesteld: Zepparoni Kwar tet met strijkkwartetten van dezen tijd; een avond van moderne Belgische Kamermuziek; Joh. Feitkamp, J. Stotijn en P. Ketting, trio's voor fluit, hobo en piano; clavecymbel-clavi- chord-avond met liederen uit den tijd van Hooft; voordracht over het humoristische ele ment in de 17e en 18e eeuwsche muziek door D. J. Balfoort, Naar wp vernemen ligt het in het voorne men van H. M. de Koningin om, vergezeld van Prinses Juliana en Prins Bernard, in den middag van Vrijdag 9 October a.s. een bezoek te brengen aan onze stad. H. M. de Koningin zal zich daartoe met de Prinses en den Prins per trein van het Loo naar Rotterdam begeven. Geen défilé op het Feijenoord Stadion. Lag het aanvankelijk in de bedoeling van ons gemeentebestuur de Koninklijke Gasten te ontvangen in het nieuwe Feijenoord-Stadion en aldaar het défilé te doen plaats hebben, bij nader inzien heeft men dit plan moeten la ten schieten. Het is namelijk gebleken, dat de toegangswegen naar het nieuwe stadion tegen den datum van 9 October a.s. onmogelijk zoo ver gereed zullen zijn, dat een massaal verkeer langs deze wegen zal kunnen worden geleid. Ook de kwestie van parkeeren heeft in deze een groote rol gespeeld. Ontvangst ten stadhuize. H.M. de Koningin, Prinses Juliana en Prins Bernard zullen in den middag van 9 October a.s. officieel ten stadhuize worden ontvangen. Na deze ontvangst zullen de Koninklijke Gas ten een rijtoer maken door de stad. Van een défilé op den Coolsingel heeft men moeten afzien in verband met de moeilijkheden die daardoor zouden ontstaan voor het ver keer. Het Rotterdamsch Comité voor Nationale Belangen heeft nu overwogen alle oranjege zinde vereenigingen uit te noodigen zich met vaandels en banieren op te stellen langs den weg, dien de Koninklijke Familie bij haar rij toer door de stad zal volgen. Heden vierde de Zeereerw. Pater Petrus van den Tempel O.P. in de pastorie der E.E.P.P. Dominicanen aan de Hoogstraat zijn gouden professiefeest. Met assistentie van den Pastoor van het Steiger, den Zeereerw. Pater Rosarius van der Linden O.P. droeg Pater P. van den Tempel aan het rijk versierde H. Familie-zij-altaar een H. Mis van dankbaarheid op. Het feest droeg een zeer intiem karakter. Toch was de belangstelling zeer groot. Van talrijke zijden o.a. uit den Haag, waar Pater van den Tempel rector van het R. K. Meisjes- Lyceum is geweest, gewerden den jubilaris zeer veel schriftelijke en telegrafische geluk- wenschen als ook talrijke bloemstukken. Maandagavond reed op den Bergweg een met pakken stroo beladen vrachtauto, bestuurd door den 31-jarigen H. J. de V. Op een ge geven moment vielen twee pakken van den vrachtwagen juist op een passeerenden wiel rijder den 45-jarigen H. Boer, uit Bergschen- hoek. De man viel op straat en klaagde over inwendige pijnen. Hij werd naar het zieken huis aan den Bergweg gebracht, maar hier kon men geen letsel constateeren. De wielrijder is daarna per particuliere auto naar zijn huis gebracht. Om de uitzending van 2500 kinderen in de afgeloopen zomervacantie mogelijk te maken, heeft de Rotterdamsche Vacantieschool een verloting georganiseerd, waarvan de loten een dubbeltje per stuk kosten. De trekkingsdatum nadert snel: 28 October a.s. en de Loterij-commissie zit nog met 2500 loten. Kinderen van alle gezindten hebben geno ten, drie weken lang van het heerlijke buiten- zijn te Hoek van Holland; geen kind werd af gewezen, maar nu mag het bestuur van de R.V.S. niet met een te groot tekort blijven zitten en daarom moeten deze laatste lootjes hun geld opbrengen. Er moeten toch in Rotterdam nog wel een 250 kindervrienden z(jn, die ieder b.v. een gul den willen storten op giro-rekening no. 210867 van de Loterij-Commissie der R.V.S. Voor elk gestort dubbeltje zenden we een lot en daar mee een kans op een der fraaie 200 prijzen, waarvan de voornaamste is een bedrag van honderd gulden, te besteden naar keuze van den winnaar. Bij afname van minstens 10 loten ontvangt men gratis een trekkingslijst. Loten zijn tevens verkrijgbaar aan het Se cretariaat der R.V.S., Stadhuissteeg 1 (Voor malig Raadhuis). In elke ook de gering ste hoeveelheid, ook voor verkoop! SCHIEDAM, 23 Sept. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn per E. D. ad 46 pet. ƒ10. Spoeling. Spoeling ƒ1,ƒ1,10. Verwacht wordt: Meest zwakke veranderlijke wind, nevelig tot licht- of halfbewolkt, waarschijnlijk droog weer, weinig verandering in temperatuur. Het weer in Centraal Europa en op de Britsche Eilanden wordt nog steeds beheerscht door het gebied van hoogen luchtdruk, dat zich met kernen in Midden-Duitschland en Engeland uitstrekt van de Balkan tot Groen land. De diepe depressie op den Oceaan is thans tot 30 graden Westerlengte en 53 graden Noorderbreedte genaderd, doch schijnt te zullen opvullen en het mooie herfstweer niet te zullen verstoren. Op het vasteland heersclit bij zwakken wind overal mist en morgen nevel. Voorloopig is nog weinig verandering in 't weer te wachten. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereen. „Alberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post- lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge bouw Nieuwe Haven 121. lederen Vrijdag cursusavond 8,30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellen vereeniging. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". D a g e 1 ij k s: Arena, Variété-programma, 2.15 en 8.30 uur. Zondags ook 5 uur (voor volw.) Tivoli Schouwburg, Alice Dorell's cabaret-revue „De Lantaarn", 8,15 uur (voor volw.) Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 24 September in: Grand, Onder twee vlaggen, (boven 18 jaar); Studio, De student van Praag (voor volw.); Lumière, She (boven 18 jaar); Luxor, lm Sonnenschein (voor volw.); Colosseum, De roode Pimpernel en Wie het laatst kust, (bo ven 18 jaar)City, Rose Marie; Ooster, De oude en de jonge koning en Een zonderlinge gast (boven 18 jaar); Victoria, Zij trouwde haar baas en In 't witte paard (voor volw.); Corso, Op weg naar Singapore (voor volw.); Olympia, Verloren in de wildernis (boven 18 jaar); Thalia, De keizer van Califomië (bo ven 18 jaar). Woensdag en Donderdag worden in de Doelen wederom vertooningen gegeven van Martha. Aanvang 8,15 uur. Tentoonstellingen: Museum Boy mans: Jeroen Bosch en de Noord-Nederland- sche Primitieven (tot 15 Oct.) Studio, Economie van het luchtverkeer (Academie collectie). Schiedam. Passage-theater, 8 uur. Onder twee vlaggei^ me.t Claudelie Colbert J. boven 18 jaar),.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1