s kir6 gezinnen srï NEDERLAND VERLAAT DEN GOUDEN STANDAARD. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Uitvoerverbod van goud afgekondigd KATHOLIEKEN LEERT ESPERANTO! STADSNIEUWS. ROTTERDAM. 59ste JAARGANG. MAANDAG 28 SEPTEMBER 1936 No. 17673 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 R. K. STAATSPARTIJ AFD. SCHIEDAM. Een druk bezochte ver gadering. De regeeringspersdienst publiceerde 't volgende officieele communiqué: Nadat de regeering, na de aangekondigde monetaire maat regelen in Frankrijk, haar voornemen te kennen gaf, 0111 hare monetaire politiek onveranderd te handhaven, heeft het sinds dien genomen besluit der Zwitsersche regeering de Nederland sche regeering genoopt hare houding opnieuw in overweging te nemen. te water geraakt en VERDRONKEN. Door op een verkeerde loopplank te stappen. HET IvOLPINGSWERK IN ZUID. De opening van het Gezellenhuis aan het Afrikaander plein HET VERLOVINGSJOURNAAL. DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. Bi) bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, by vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent per stuk. POSTCHEQUE, en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzieniyke reductie. Geen pry'sverhooging voor den Zaterdagavond Reclames tusschen den tekst dubbel adv.taritf, Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig, heidsadv. worden geen conrtacten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, by vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: 500.bij overlijden door een ongeval; f 500.bij verlies van beide handen, voeten ën oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; 75.bij verlies yan een wijsvinger; 50.bij verlies van twee voorste ledematen van een hand; 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Vrydagavond vergaderde de R. K. Staats partij afd. Schiedam ter vaststelling van diverse voorstellen inzake het bijzonder pro gram van actie 1937, die de afd. Schiedam by den Kring Dordrecht zal indienen. De bovenzaal van den R- K. Volksbond was geheel bezet. Aanwezig waren ook alle R. K. Raadsleden met uitzondering van een drietal, die bericht van verhindering ge zonden hadden. Ue heer Rademaker, voorzitter, heeft de ijeenkomsl. ingeleid met een uitvoerig ge documenteerd betoog teneinde de vergade- rinfr goed in staat te stellen een nuttige dis cussie te openen. Vooraf bracht hij hulde aan de nagedach tenis van Exc. Ruys z.g. en den heer Steens, die vanaf zijn jeugd ook God trachtte te die- nen in de openbare zaak. Herdacht werden vervolgens de slacht offers van den burgerkrijg in Spanje. Dan karakteriseerde spr. de geestdrift over de verloving der Prinses. Vervolgens hing de heer Rademaker een beeld op van de politieke situatie. Spreker weer allereerst op de propagandaclubs en de kern te dezer stede niet de pas gestichte aspiranten-afdeeiing plus een homogeen met een actief secretariaat. Aan de orde waren dan het beleid van het ministerie Colijn, de eventueele samenwer king met rood, de verwijten aan de 2de Kamerfractie, alsmede de situaties in oor zaken en gevolgen van België, Frankrijk en Spanje. Spr. kwam tot de volgende conclusies: ie. Verbod der C.P.H. met alle mantel organisaties. 2e. Positieve welvaartspolitiek. 3e. steun aan bedrijfsleven, landbouw en handel. a. door zoodanige reorganisatie der di plomatieke en consulaire diensten, dat zij meer dan voorheen intensief dienstbaar ge maakt worden aan handel, nijverheid, land bouw en scheepvaart; door krachtdadigen steun der regeering bij onderhandelingen van Nederlandsche be drijven met trusts en kartels; export-toeslagen naar landen met gede valueerde valuta zoolang de aanpassing niet is voltooid; door voorkeur voor Nederlandsche produc ten zonder contingenteering in eigen kolo niën en omgekeerd, voor zoover economi sche en sociale omstandigheden dit toelaten; door herziening van het tarief van in voerrechten, door vervanging zooveel moge lijk der waarderechten door specifieke rech ten met opheffing der contingenteering; door opvoering van de qualiteit der Ne derlandsche producten door handhaving en verbetering van het vakonderwijs; door stimuleering door de overheid van de samenwerking van wetenschap en bedrijfs leven, mede door oprichting van regionale economisch-technische instituten; door oprichting van regionale industrieban- ken met een centrale eredietbank voor in dustrieel crediet op langen termijn; door activeering van het beschikbare vlot tende kapitaal door het steunen van indus- trieele projecten; door verlaging van hooge credietkosten en door meerdere zeggenschap in het beheer der Nederlandsche Bank; door gebruik van fabrikaten van vreem den oorsprong door overheidsorganen, afhan kelijk te maken van vergunningen door de Rijkscommissie van Werkverruiming. door het verbindend verklaren van zoo danige economische ordeningsmaatregelen, die niet strijden met het algemeen belang; door het instellen van een instantie, die het initiatief nemen kan om te komen tot een bindende economische ordening. De heer Hoek diende nog de volgende voor stellen in: 1. Instelling van een Rijkscompensatie kas, ten einde te bereiken dat het stelsel van kindertoelagen wordt uitgebreid tot allen 1 n 'Ucrist van Overheidsorganen; bevordering van compensatiekassen voor de verschillende bedrijven. name va^'de" pfrSo^eif het beginsel van belasting naar^raÏgM 3. Bijzondere maatregelen ten bate de groote gezinnen, welke in crisisnood vm" keeren. Ad punt 1. Dit wenschten sommige leden uitgebreid te zien tot alle partijen die den staatsvorm vijandig gezind zijn of naar de macht zouden willen grijpen. De voorzitter verklaarde een dergeiyke wijziging. Het punt werd als voorgesteld aangenomen. t Ad. 2. Een der leden wenscht aan de 1 weede Kamer meer invloed toegekend te zien op de buitenlandsche politiek der re geering» zooals in Noorwegen. Ad 4. Hierover ontspon zich een levendige gedachtenwisseling. Men kon zich met het voorstel wel vereenigen, doch er werd op gewezen, dat Nederland op deze wijze, door de goedkoopere Nederl.-indische arbeids markt zelf zwaar beconcurreerd zou wor den. Op verlangen van mr. v. Velzen werd toegevoegd: „voor zoover economische en sociale omstandigheden dit toelaten", Nu Nederland het eenige land ter wereld is geworden, dat zijn muntpariteit ongerept heeft bewaard en het daardoor in de sterkste mate den druk op de wis selkoersen en op zijn goudvoorraad zal gevoelen, kan de mogelijkheid 0111 de hui dige monetaire politiek te blijven handhaven, niet langer aanwezig worden ge acht. Teneinde te verhoeden, dat men tenslotte genoopt zou worden den gouden stan daard prijs te geven, na eene niet te verantwoorden verzwakking van den goud voorraad der Nederlandsche Bank, heeft de regeering, in volledige overeenstem- min met het gevoelen der Nederlandsche Bank, besloten met ingang van 27 Sep tember den uitvoer van goud te verbieden, tenzij gedekt door een authentiek cer tificaat van de Nederlandsche Bank. Tevens zal de effectenbeurs Maandag 28 en Dinsdag 29 September gesloten zijn. Zie voor nadere mededeelingen elders in dit blad. Ad 12. Over de aantasting der hoofdsom men ontspon zich een uitvoerig debat tus schen de leden. Ten slotte werd het geheele voorstel uitgelicht en zal het in een bijzon der schrijven worden bijgevoegd of de „wen- schelgkheid" ook zou bestaan tot instelling van een arbitrage in aanpassingskwesties enz. Vooral kwam naar voren de reeds vroe ger geopperde bezwaren of de credietgevers nu alleen het Joodje moeten lijden van de huidige economische toestand! Vooral als het eerlijk aangegane schulden betreft. In dit verband werd er ook nog op gewezen, dat vroeger b.v. wanneer een hy potheeknemer winst maakte op een ver- kochte woning, de winst ook niet ten goede kwam aan den hypotheekhouder. Nu er ver lies is zou de schuldeischer wèl dit verlies moeten dragen? In het algemeen kon de vergadering na eenige gedachtewisseling wei met de be stuursvoorstellen mee gaan. Ook deed de voorzitter nog mededeeling, dat er een adspuantafdeeling is opgericht onder voorzitterschap van den heer ir. W. van den Toorn. Aan het slot der veigadering merkte een der leden op, dat het z.i. noodzakelijk is dat de komende regeeringsperiode uitdrukkeiyk gestreefd dient te worden naar een Chris telijk Kabinet voor een Godbelijdenden staat. Verder werd opgemerkt, dat het streven naar het vrije ruilverkeer in de wereld een eerste vereischte is tot herstel van den han del en daardoor voor de economische toe stand op ieder gebied. Wij mogen verklaren, dat deze vergade ring werkeiyk zeer animeerend was en dat een gezonde en openlijke gedachtenwisseling oyer bovengenoemde voorstellen aller blik heeft verruimd en ook zal hebben meege werkt tot de slotconclusie, dat de regeering hoe ze ook moge saamgesteld zijn, in deze uiterst moeilijke tilden voor een zware, on dankbare taak is gesteld. veel sperdagen. Al eischen zulke dagen ook nog zooveel van hun aandacht, de badmeesters zijn niet tevreden als het bad niet druk be zocht wordt. Tot volgend jaar, badmeester! Tot volgend jaar Nieuwe Schied, Crt.! S. R. C. „DE PIJN" Wielerkampioenschappen. Aan de gisteren gehouden kampioenschap pen van de Federatie van wielerclubs, distr. Zuid-Holland, werden door een vijftal ren ners van bovengenoemde vereeniging deelge nomen. De amateurs reden een afstand van plm. 85 K.M. en de nieuwelingen plm. 60 K.M. Bij de amateurs wist Verbrugge zich ondanks pech, no. 6 te plaatsen. Bij de nieu welingen plaatste J. Fhijsse zich no. 7, J. Kruining no. 11 en M. Stigter no. 18, terwijl W. Bakker, jammer genoeg plm. 2 K.M. voor de eindstreep den strijd moest staken wegens pech. HET ZWEJISEIZOEN gesloten. Hoewel er tegenwoordig eigenlijk geen sprake meer kan Zjjn van een zwemseizcon, Melen den zwemlustigen ook w den winter volop ge legenheid dei zwemsport te beoefenen, toch heeft de sluiting van de Gemeentelijke Zwem plaatsen altijd iets weg van het sluiten van ecu seizoen. Als wij dit schrijven, brandt achter ons de kachel die vanmorgen uit zrjn zomerslaap ge wekt is en de gedachte aan zwemmen in open water bezorgt ons een rilling En toch was de temperatuur van het water Zaterdag nog 10 graden Fahrenheit hooger dan de kamertem peratuur in ons kantoor. Het water was Zaterdag 64 gr„ terwijl onze thermometer hedenmorgen 54 gr. Fahrenheit aanwees. Zaterdagavond om "zes uur wal en er *n het heerenbad nog een tiental personen, ter wijl er nog tot kwart over zes zwemmers kwamen opdagen die voor de laatste maal dit jaar het zilte nat kwamen opzoeken. Te half zeven klonk het voor de laatste maal „aankleeden" en een half uur nadien werd de deur gesloten. Weinigen van hen die het bad Zaterdag nog bezochten zullen vermoed hebben, dat reeds den volgenden dag bij velen de haard zou branden. Het was volgens de badmeesters een slecht seizoen, dat wil zeggen een seizoen zonder KATHOLIEKEN LEERT ESPERANTO! Meer en meer gaan wij katholieken begrij pen, dat Esperanto als internationale voertaal naast de moedertaal wel degelijk reden van bestaan heeft en verschillende kerkelijke autoriteiten spraken zich reeds uit ten gunste van Esperanto. Het doel van deze taal is, althans voor ons katholieken de internatio nale katholieke belangen, in den meest uit- gebreiden zin door middel van Esperanto te behartigen. Alleen blijft het te betreuren, dat onder ons katholieken de idee van een inter nationale taal (Esperanto) zoo schoorvoetend baan breekt. Het dient gezegd, dat hierin de laatste jaren eenige verandering ten goede is ingetreden. Dit bewijst wel de groei van den Ned. R. K. Esperantistenbond „Nederlanda Katoliko", welke 111 enkele jaren van 38 tot 54 afdeelingen is gestegen. Ook het ledental hield gelijken tred met het aantal nieuwe af deelingen. Nu is het wel zeer eigenaardig dat juist de grootste vijanden van Kerk en Gods- Bezoekt de groote Propaganda-Vergadering, welke zal gehouden worden op Woensdag 30 September in de R.K. Volksbond, Lange Haven 71. SPREKER DE HEER P HEILKER Reel. 16003S 14 Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officieele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur. DRAAIBRUG SCHIE-KAAM. Vanaf Dinsdag' 29 September a.s. tot na dere aankondiging is de draaibrug Schie-Raam voor alle verkeer afgesloten. dienst het groote nut van Esperanto hebben ingezien en door middel van pers en radio hun verderfelijke ideeën propageeren. Wij katholieken die verplicht zijn Christus' Rijk hier op aarde te helpen uitbreiden, mo gen en kunnen hierin niet berusten en hebben in deze ook zeker een taak te vervullen. Wij noodigen daarom alle katholieken uit op de propagandavergadering te komen op 30 September a.s. in het gebouw van den R. K. Volksbond, Lange Haven 71. Daar zal de heer P. Heilkcr, meer bekend als de leider van den Esperantocursus voor den K.R.O., het groote nut aan te toonen van Esperanto, in het bpzonder voor ons katholieken. G.T.B. BESPEELT HAAR NIEUWE TERREIN. De uitslagen van de wedstrijden welke GTB Zaterdag j.l. op haar nieuwe terrein speelden luiden als volgt; GTB a—GEB 1 4—7; GTB b —GEB 2 4—1. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 2526 September GEBOREN: Bouwelina, dochter van B. van 'Ier Wilt en B. Plooster, Leliestraat 2 Laurens, zoon van J. Rijntakier en M. C. Kreuger, Newtonstraat 23. OVERLEDEN; C. van Wingerden, 51 jaar, Nassaulaan 75. Zaterdag is in de Voorhaven, ter' hoogte van de R'damsche Kolencentrale de 36-jarige werkman A. Rooyers, gewoond Hebbende aan de Van der Werffstraat, in het water gevallen en verdronken. Het slachtoffer was in dienst van de Rotterdamsche Kolencentrale en ging met een vijftal zakken op zijn nek aan boord van een in de Voorhaven liggend schip. Er waren twee loopplanken, een breede en een smalle, welke laatste liep naar een ander schip. Vermoedelijk heeft de man hierop een voet gezet, waardoor hij achterover in het water viel, terwyi hij nog een klap kreeg van de plank, die eveneens te water raakte. Omstanders hebben den drenkeling nog een bezem toegestoken. Een oogenblik heeft hij dezen bezem vastgehouden. De man liet echter terstond weer los en verdween in de diepte. Hoogstwaarschijnlijk is hij vanwege de klap het bewustzijn kwijt geraakt. Men is hem nog nagesprongen, maar de man was niet meer te vinden. Dadelijk daarop is de politie gaan dreggen, maar ook dit had geen resultaat. Op een gegeven moment, ongeveer twaalf meter van de plaats, waar het ongeval was gebeurd, kwam het slachtoffer boven drijven. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten en het lijk is overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. Palma sub pondere erescit! Onder dit motto heeft de zeereerw. heer J. Vijverberg, pas toor van de kerk aan het Afrikaanderplein, gisteren allen welkom geheeten, die bij de opening van het nieuwe Gezellenhuis in zijn parochie tegenwoordig waren. Palma sub pon dere crescit, dat is aldus de pastoor, het beeld van het Kolpingswerk in onze parochie. Maar wy zijn zeer dankbaar, dat thans de groei van het werk kan komen, heerlijk en groot, na de vele jaren waarin we ons zeer moesten be helpen. De algemeene praeses van de Joseph Gezel len, rector H. Drost heeft daarna voor de in grooten getale aanwezige gezellen en be stuursleden in een kernachtige toespraak de Kolpingsidee nog eens scherp belicht. Spre ker, die hier zelf vijf jaar het Kolpingswerk heeft geleid, weet bij ondervinding hoeveel be hoefte er bestond aan een ruimer en beter gezellenhuis. Nu het Kolpingswerk hier thans parochieel georganiseerd is hetgeen ook zqn groote voordeelen heeft kunnen we zelf dankbaar zqn, aldus praeses Drost. Iedere jon gen kan zich hier thuis voelen, maar de ge zellen moeten thans de muren van dit ge bouw kunnen wegdenken en het groote doel, cultureele, sociale en godsdienstige vorming dat hierachter staat goed in het oog blijven houden. De jonggezel heeft een groote roe ping, een wereldroeping te vervullen; wanneer, zooals op zijn leeftijd gebeurt, het leven plot seling op hem afkomt gestormd, dan moet hij paraat zijn voof die taak, trouw aan Kolping, trouw aan de Kerk, trouw aan Christus. Hij vertegenwoordigt een klas in de maatschappij, de eenvoudige werkende menschen, waarmede de geheele maatschappij staat of valt. Dat is verantwoording, die allen zonder een uitzon dering moeten voelen, zoodoende kan de kern, die hier bestaat, ontzaglijk veel invloed heb ben en de zegen van het zaad, dat hier is ge legd, ver verspreid worden. De districtspraeses van Rotterdam, de wel- eerw. pater L. D. Oorsprong, heeft daarna uiteengezet, dat het plan is om alle werkloo- zen jonge mannen in Zuid in dit huis te bren gen. De gezellen die hier thans vereenigd zijn, moeten daartoe allen medewerken en de werk- looze jongeren bij honderdtallen hierheen brengen, opdat het gebouw spoedig te klein worde. Het terrein, dat in Zuid braak ligt is zeer groot en er is een apostolaat mogeiyk voor de katholieke werkloozen, waardoor zij met hun overvloed van tijd zelfs nog meer goed kunnen doen, dan wanneer zij maat schappelijk geen tijd daarvoor hadden. Zuid moet aan den top. Binnen een jaar moet hier een degelijke groep paladijnen zijn gevestigd. De rollen zullen zelfs kunnen wor den omgekeerd, zoodat het huis aan het Sta tionsplein in Zuid om steun komt vragen. De nieuwe gezellenvader, kapelaan L. Pen- nock, die door pastoor Vijverberg was be noemd in plaats van kapelaan Jac. J. Eeken, welke laatste bij deze gelegenheid afscheid nam, heeft ten slotte de aan hem toevertrouw de gezellen nog toegesproken en zijn groot vertrouwen in de hier gevormde soliede kern uitgesproken. Ook de bewoners van de Psychiatrische Inrichting „Maasoord" zijn in de gelegenheid gesteld, de film te zien, waarop zgn vastge legd de gebeurtenissen rondom de verloving van Prinses Juliana en Prins Bernard. Met een groot enthousiasme werden de beelden begroet. Vooral bij het vertoonen van een journaal als het hierboven genoemde wordt heel sterk het gemis gevoeld van een apparaat voor sprekende films. Het meeleven in de zaai verving echter als een spontane ovatie, wat door het ontbreken van geluid deze „stille" film met zijn groote bewogenheid anders tot een moeilijk te aanvaarden beeldenreeks had kunnen maken. Verwacht wordt: Matige tot zwakken Noord-Oosteiyke tot Noordelijken of Noord-Westeiyken wind, af nemende bewolking, weinig of geen regen, koude nacht, overdag iets zachter. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind hedenochtend 8,45 van De Bilt aan alle posten: weest op Uw hoede. De van IJsland komende depressie trok snel Zuidoostwaarts en hgt nu over midden-Europa Zij bracht zwaren regen in een deel van En geland, ons land en Frankrijk. De Britsche eilanden hebben opklarend weer met lagen ochtendtemperatuur vooral in Ier land en Schotland. Op de Noordzee waait 't krachtig uit Oost en Noord-Oost. In Frankrijk valt nog vrij veel regen, alleen in het Zui den is de temperatuur nog ongeveer nor maal. Elders is deze sterk gedaald. Ook in Midden-Duitschland en Zwitserland valt nog regen en is het koud geworden. Het opkomende hoogedrukgebied brengt opklaring, waarbij nachtvorst kan voor komen, terwijl overdag de temperatuur iets kan stijgen. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius, R. K, Volksbond, 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den K. K. Gorzen in het Parochiebuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal bewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K_ Volksbond. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. fooneelvereen. „Aiberdingk Xhym", R. K. Volksbond, half 9. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor K. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 61 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. Eiken Woensdagavond mdoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „inter Nos", café De Sein post. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul v. d. Putten). Groote zaal van den K. K. Volks bond. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. lederen Woensdagavond van half 9 tot halt 11 repetitie Kon. Zangvereemging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van bet Symphome-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia. R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot hall 10 sociale ontwikkelmgslezing voor leden der Sehiedamsche locale GezeUenvereenigmg onder leiding van den eerw. Praeses in ge bouw Nieuwe Haven 121. lederen Vrydag cursusavond 8,30 uur R. K. E.H.B.O. In het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. Ter gelegenheid van de derde algemeene gisterenmiddag een défilé plaats voor Z.H. Fortuyn, die het défilé vanaf het St. Antoniusgesticht aan den N. Binnenweg gadesloegen, leidersbijeenkomst van de Kruisvaart in het Bisdom. Haarlem, te Rotterdam vond txc.Mgr. J. I. Huibers en den burgemeester van Rotterdam, mr. P. Drooglee sever Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 1 October in: Grand: De geliefde vagebond (18 jaar); Lumière: Merijntje Gijzen's jeugd (18 jaar) Corso: Variété (v. volw.); Studio: Vorste lijke emigranten; Capitol, City en Centraal: Rose Marie; Victoria: De onzichtbare man en Savoy Hotel 217 (volw.); Ooster-thea- ter: Der Bettelstudent; Olympia: Verloren in de wildernis (18 jaar); Colosseum: Mi chael Strogoff, de koerier van den tsaar en 't Geheim van Evelyn Prentice (18 jaar). D a g e 1 y k s: Arena, Variété-programma, 2.15 en 8.30 uur. Zondags ook 5 uur (voor volw.) Tivoli Schouwburg, Alice Dorell's cabaret-revue „De Lantaarn", 8,15 uur (voor volw.) Tentoonstellingen: Museum Boy mans: Jeroen Boscb en de Noord-Nederland- sche Primitieven (tot 15 Oct.). Kunst zaal Gebr. Koch: Schilderijen van Frans Oerder. Ons Huis: beeldhouwwerken C. v. Kralingen, C. v. Vlijmen, Piet Stuiven- berg en H. Richters (t.m. 4 Oct.). De Distel: aquarellen R. de Bruyn Ouböter.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1