KONINKLIJKE DANKBETUIGING. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN 59ste JAARGANG. MAANDAG 5 OCTOBER 1936 No. 17679 STADSNIEUWS. 'N ONVERGETELIJKE DAG VOOR DE KON. MARINE. NATIONAAL GESCHENK AAN „DE RUYTER". ROTTERDAM. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 Schiedamsclie bevolking enthousiast over de komst har er Vorstinne. NA ELF JAREN... knlrak£rn d°v°r het Stedelijk Muziek- brigade SV*™' Aanbieding van een radio- omroep-installatie. I W HET NIEUWE ZUSTERHUIS. noteering moutwijn en SPIRITUS. DIT NUMMER BESTAAT UIT. VIER BLADEN. WERKLOOZEN GAAN SPELEN. ZANDSTRAAT-EXIT. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per drie maanden 3.25; per maand 1.10 per week 25 cent. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.75, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk. POSTCHEQUE, en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels ƒ1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond, Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief, Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen conrtacten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1.15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. Gratis-Ongevallenverzekering: f 500.bij overlijden door een ongeval; f 500.bij verlies van beide handen, voeten en oogen; 250.bij verlies van één hand, één voet of één oog; 150.bij verlies van een duim; f 75.bij verlies van een wijsvinger; 50.— bij verlies van twee voorste ledematen van een band; 25.bij verlies van eiken anderen vinger. De Verzekering op de voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Zal de officieele overdracht van den krui ser „De Ruyter" een onvergetelijke plechtig heid blijven voor onze Koninklijke Marine, mede als een gevolg van de hooge en zoo ge waardeerde tegenwoordigheid van onze Lands vrouwe, ook de Schiedammers zullen den dag van Zaterdag niet licht vergeten. Het was elf jaren geleden, dat Hare Majesteit in de nijvere stad was gewaest voor een officieel bezoek en het liet zich begrijpen, dat men nu hunkerend heeft uitgezien naar de blijde „incomste" van de Vorstin. Het was een zonovergoten najaarsdag, die kleur en leven heeft gegeven aan een gebeu ren van zoo'n hooge beteekenis voor onze Ne- derlandsehe Vloot, welke een kruiser heeft gekregen, die èn in den lande, maar ook ver buiten onze grenzen, wordt geroemd om zijn ingenieuze constructie. Maar ook Schiedam mag trotsch zijn! Want binnen de wallen van deze gemeente is dit pracht stuk werk, waaraan jaren van arbeid zijn besteed, tot stand gekomen. Enthousiast heeft de Schiedamsche bevol king uiting gegeven aan haar dubbele vreug de. Was de tocht van H! M. de Koningin door de stad. slechts van een bescheiden afmeting, men heeft toch niet nagelaten dezen rit tot een waren zegetocht te maken. Overal langs den weg. die werd gevolgd stonden duizenden Schiedammers opgesteld om de Koningin met groote hartelijkheid te begroeten. Aan de ge vels der huizen waaiden de vlaggen breed uit en gaven aan de stad een feestelijk aanzien. Op sommige punten, zooals op de Broersvest en op de Burgemeester Knappertlaan was de belangstelling bepaald overweldigend. Een schoon moment was ongetwijfeld de zanghulde van de plusminus 3000 schoolkin deren op het St. Llduinapiein. Dat de Konin gin dit oponthoud op hoogen prijs heeft ge steld bewijst wel het feit,, dat H. M. de hof- ai ito verliet, niet alleen om zich door den bur gemeester het gemeentebestuur te doen voor stellen maar ook om Zich een oogenblik te onderhouden met den dirigent den heer A. Baan enmet de kinderen. Onder luide toejuichingen, die tot een ware ovatie aangroeiden vervolgde de Vorstin Haar tocht naar het em placement Wilton-Fyenoord. waar niet minder dan 6000 genoodigden ston den opgesteld om te zamen met de oogs e autoriteiten onzer Marine, de Koningin we kom te heeten. Zoodra Hare Majesteit den kruiser had be treden ging de koninklijke standaard omhoog en speelde de op het dek opgestelde Ma rinekapel uit Den Helder, het Wilhelmus, dat door alle aanwezigen in de diepste stilte werd Aanhoord. De officieren met het goud hunner versierselen, de manschappen met hun stijf gestreken brani-kragen stonden baksgewijze aangetreden, toen de Koningin de equipage inspecteerde. Het geheel, zooals de grijze „De Ruvter" daar lag onder den strak blauwen hemelkoepel maakte een indrukwekkenden en hleurigen indruk. Het was efn schilderij ge lijk! Na de officieele overdracht, de luidsprekers hadden ervoor zorg gedragen, dat de duizend koppige menigte, welke op een eerbiedigen af stand stond van den kruiser, woord voor Woord het gesprokene had kunnen beluisteren, beo-af de geheele equipage zich naar het voor schip, gevolgd door Hare Majesteit en eenige officieren, waar een foto werd gemaakt van de Vorstin en haar trouwe Marine-mannen. Trompetgeschal weerklinkt, commando's worden gegeven en dan is het moment daar, dat de Koningin den kruiser zal verlaten h! M. wordt uitgeleide gedaan door den comman dant van de Marine, den commandant van den kruiser en den eersten officier. Halverwege de brug, die als verlengstuk diende van de loopplank, klinkt het bevel tot joelen en de geheele equipage roept luide hoezee's uit voor de Koningin. Hare Majesteit keert zich nog eenmaal om en dankt met een hoofdbuiging voor deze spontane begroeting. De Vorstin neemt dan afscheid van de Haar vergezellende officieren alsmede van den heer Verloop, lid van de directie Wilton-Fyenoord. De koninklijke standaard wordt ingehaald en de pavoiseervlaggen gaan omhoog, ten tee- ken dat de Koningin zich in de nabijheid van een oorlogsschip bevindt. Onder hartelijke toejuichingen van de zijde van het publiek verlaat de Koningin dan het emplacement. En terwijl de doffe knallen van de saluutschoten, van den kruiser aan bak- oord afgevuurd, nog nagalmen over de weid- sche ruimte, rijdt Hare Majesteit langs den- zelfden weg door de stad terug naar het sta- ion, om zich naar „Het Loo" te begeven. En de menigte is het wachten niet moe geworden, want even spontaan als men Haar heeft ont vangen, wordt de Koningin uitgeleide gedaan en dit op een wijze, die getuigde van een har telijke tevredenheid en hooggestemde dank. Het Koninklijk bezoek was ten einae! Schiedam heeft een schoonen dag beleefd, waarop men zoo van harte heeft kunnen blijk geven van de trouw en aanhankelijkheid aan ons Vorstenhuis, terwijl men bovendien heeft meegeleefd met de groote vreugde onzer Ne- derlandsche Marine, die een modernen kruiser rijker is geworden, welke kruiser een sieraad is voor de Nederlandsche vloot. De Koningin heeft den burgemeester, on middellijk bij haar aankomst verzekerd, dat Zij zich nog zeer goed herinnerde met welk een enthousiasme Zij elf jaar geleden bij Haar bezoek aan Schiedam, door de bevolking was verwelkomd. Hare Majesteit toonde zich op- getoogen over de Haar gebrachte zanghulde. Vóór Haar vertrek, heeft de Koningin den burgemeester verzocht, Haar diepgemeenden dank aan de burgerij en vooral ook aan de schooljeugd over te brengen voor de enthou siaste en spontane ontvangst Haar bereid. Hare Majesteit verzekerde den burgemees ter, de prettigste herinneringen aan dit bezoek te zullen bewaren, terwijl Zij eveneens dank baar was voor de treffelijke ordemaatregelen, die onder de leiding van commissaris H. P. Clasie waren getroffen. Défilé voor den Burgemeester. Nadat Zaterdag H. M. de Koningin ver- ro en was, hebben vesreheidene vereeni gingen nog gedéfileerd voor den burgemees- op6 dezen (j^'leerden noë de ordebewakers del van de Schied. dant de heer J. ft van Veen), de rijksveid_ wacht, de Roo e ruis transportcolonne aan den woning van den burgemeester voorbii Een oogenblik werd halt gehouden en front gemaakt, waarna de Burgemeester zijn tevredenheid heeft uitgedrukt over de keurige wijze van het handhaven der orde maatregelen. Het is een zwAre taak geweest, aldus spr., doch zelfs H. M. de Koningin heeft bij herhaling verzekerd, dat Zij uiterst voldaan was over den gang van zaken en over de regeling der orde in onze gemeente. Als vertegenwoordiger van het. Gemeentebe stuur dankte de Burgemeester nogmaals aU len voor hun medewerking. Met een drie werf hoera op H. M. L'e Koningin, uitge bracht door den burgemeester en alle défilee. renden, werd het afpresenteeren besloten en trok de colonne naar het Hoofdbureau van Politie, alwaar ingerukt werd. HET is mij een buitengewoon aangename taak, ter uitvoering van de opdracht van onze Geëerbiedigde Koningin, aan de geheele burgerij en in het bijzonder aan de talrijke vereenigingen, de schooljeugd en aan allen, die openlijk of op andere wijze hebben mede gewerkt tot de grootsohe ontvangst op Zaterdag j.l. Haren Majesteits hartelijkste dankbetuiging over te brengen; bij herhaling heeft Hare Majesteit mij verzekerd ten zeerste te zijn getroffen door de overweldi gende belangstelling die in den f eestelij ken tooi van vlaggen en oranje, in den zang der kinderen, in bloemen en op tal van andere wijzen tot uiting was gekomen; dat zoovelen ook den terugtocht van Hare Majesteit waren blijven afwachten en ook de vereenigingen zich daartoe wederom hadden opgesteld, heeft de bijzondere aandacht getrokken; het geheel, verklaarde Hare Majesteit mij met nadruk, zou in de aangenaamste her innering achterblijven. De Burgemeester van Schiedam, VAN HA AREN. Hedenmorgen heeft aan boord van den Zaterdag in dienst ge- sleJden kruiser Hr. Ms. „De Ruyter de aanbieding plaats gehad van het nationaal geschenk aan den oorlogs bodem, bijeengebracht door het Neder- landsch comité ,Onze Marine". Dit geschenk bestaat uit een volledige radio-omroepinstallatie, welke door de N.S. F. te Hilversum werd gebouwd. Zij heeft 17 vertakkingen door het geheele schip. Uit de daarvoor ingerichte omroepkamer aan boord kunnen ten behoeve van de opvarenden drie verschillende programma's gelijktijdig wor den uitgezonden. Van het comité waren bij de aanbieding aanwezig de heeren A. W. P. Angenent, voor zitter, H. van Hasselt, 2e voorzitter, J.' h P Verhoeven, secretaris en W. J. van Dijck 'lid.' De voorzitter van het comité, de 'heer Angenent, heeft bij de aanbieding een rede uitgesproken, waarin hij er op wees, dat de toevoeging van Hr. Ms. „De Ruyter" aan de marine onze weermacht in niet geringe mate heeft versterkt. Met voldoening maakte spr. gewag van de grobte belangstelling van het Nederlandscne volk voor den nieuwen kruiser, hetgeen tot uiting kwam, toen het comité zjjn oproep voor het aanbieden van een nationaal ge schenk deed. Spr. verzocht den commandant het geschenk te willen aanvaarden, waarbij hij een daarop betrekking hebbende oorkonde overhandigde en de hoop uitsprak, dat het geschenk bij de opvarenden van Hr. Ms. „De Ruyter" de ge dachte levendig zal houden, dat in alle krin gen van het Nederlandsche volk belangstel ling voor de marine aanwezig is. De commandant van den kruiser, kapitein ter zee A. C. van de Sande Lacoste, aan vaardde daarop met een woord van dank het nationaal geschenk. C tdeau van de Senaten van ver schillende studentencorpsen. In opdracht van de senaten der studenten- eoupora van, Leiden Utrecht, Groningen, Delft en Amsterdam, is door den heer Theo Luns een schilderij vervaardigd, naar het stuk van Willem van de Velde den Oude, voorstellende de aankomst van de admiraalssloepen bij het vlag;geschip van H. M. de Ruyter, de „Zeven Provinciën", tot het houden van krijgsraad voor den Vierdaagschen Zeeslag. Dit schilderij is als bewijs van medeleven van de studenten- corpora overgedragen aan H. M.'s nieuwen kruiser „De Ruyter". Voorop de deputatie van vrouwen van oud-marinemannen, vertegenwoordigd door mevrouw H. E. GooszenPee.reboom Volter, Presidente, vergezeld door de dames mevr. M. C. S. Luymes Perk, L. W. H. Bollaan Unia Steyn Parvé, E. Warnsinck-Delprat. Zij of freerde aan den commandant. 18 zilveren vingerkommen met kleedjes. Op de vinger kommen was het wapen van de Ruyer aan gebracht, en een gravure voorstellend een zeeslag. Verder een gastenboek van wit per kament met op den omslag het wapen van *fe Ruyter. Voor in het boek een opdracht aan den commandant namens de vrouwen van °ud-rnarinemannen, alsmede voor de lon- groom der officieren een zilveren pièce de milieu. De vereeniging „Onze Vloot" werd vertegen woordigd door de heeren Staal, oud-gouver neur van Suriname, Poortman. Baron van Lynden en Jhr. v. Wyck. Onze vloot heeft geschonken een bronzen plaquette, voorstel lend het schip de Zeven Provinciën en het portret van Admiraal de Ruyter met inscrip tie. Het stuk is aangebracht boven de ingang van den kajuit. Namens het Nationaal Jongerenverbond sprak Mr. de Vries. Van het N. J. V. waren vertegenwoordigd de afdeelingen Schiedam, door de heeren W. Heukels en A. v. Dam, Den Haag, Delft en Rotterdam. Van het hoofdbestur van het N. J. V. waren nog aanwezig, Mr. Otto Verdoom en Jhr. W. M. de Braauw. Het N. J. V. bood een koperen gedenkplaat aan, waarin gegraveerd staat: lek sal my als een eerlyck Capeteyn in myn harte gedragen in den hoope, dat Godt het werek daar wy om wyt syn gesonden sal segenen tot eere van ons lievs Vaderland. De Ruyter in 1640 voor zijn eersten tocht in staatsdienst naar Cadix. Aangeboden door het Nationaal Jongeren Verbond. Hierna heeft nog het woord gevoerd oud luitenant ter zee H. Greve, namens de Zweed- sche wapenindustrie Bofors. Als geschenk bood deze spr. aan een grooten zilveren mand voor de Longroom en een cocktail service voor de officieren. Deze spr. bood tevens na mens de firma Krupp, Essen een van blank roestvrij metaal vervaardigde schaal en siga rendoos aan. De directie van de N.V. Werf Wilton- Feijenoord heeft alle muziekinstrumenten aangeboden voor een scheeps jaszband. De commandant van H. M. de Ruyter, de kolonel van de Sande la Coste heeft hierna in een kernachtige tospraak harteljjk, namens de geheele bemanning dank gezegd voor de waardevolle geschenken. Een driewerf „hoe zee" werd uitgebracht op H. M. de Koningin. Het gezelschap begaf zich hierna naar den Longroom, alwaar ververschingen werden aangeboden, nadien heeft het gezelschap een rondwandeling gemaakt door het sehin. R. K. S. V. EXCELSIOR 11. M. de Koningin dankt voor de zanghulde, welke Zaterdag door 3000 schoolkinderen aan 11. M. werd gebracht, tijdens het Koninklijk bezoek aan Schiedam. Rechts van H. M. de burgemeester van Schiedum, mr. drF. L. J. van Haaren. Hockey. Wij herinneren aan de oprichtingsverga dering voor een hoekey-afdeeimg op a.s. Donderdag, aanvang half negen, in de boven zaal van de Amsteibron. De toegang is open gesteld voor R.K. dames en heeren vanaf 16 jaar^Alie gewensohte inlichtingen zullen aldaar worden verstrekt. Het ligt in de bedoeling direct met de oefeningen aan te vangen zoowel op Zaterdag als Zondag, waarvoor een geschikt terrein reeds gereserveerd is. Zwemmen. Dezer dagen bestaat de zwemafdeeling één jaar, bij, welke gelegenheid een actie is inge zet voor aanwerving van meerdere ledten. Het aantal zwemsters en zwemmers in Roomsche verband kan voor een stad ais Schiedam veel grooter zijn. Ten overvloede wijzen wij er nogmaals op dat voor ziwem- onderridht aan beginnelingen steeds gezorgd wordt, wat geen extra kosten vefoorzaakt. Met een beroepstrainer voor opvoering van de prestaties van meergevorderden wordt on derhandeld. Inlichtingen worden verstrekt tijdens de club-awemuren in het Sportfondsenbad, iecieren Woensdag vanaf half negen. Naar wij vernemen is de bouw van het zus terhuis bij het gemeentelijke ziekenhuis al hier, welk werk in werkvesrehaffing zal wor den uitgevoerd, gegund aan de laagste in- schrijfster, de fa. Gebr. Smit alhier voor 107.905. Met den bouw is bereids aangevangen, DE POLITIE KRIJGT EEN DAG EXTRA VERLOF. Het is mij een diep gevoelde behoefte U allen mijn hartelrjken dank te zeggen voor de uit nemende wijze, waarop gij, tijdens het ver toeven van H. M. de Koningin op Zaterdag 3 October j.l. in deze gemeente, Uw moei lijke taak hebt weten te vervullen. Dat er tijdens het bezoek geen wanklank werd gehoord, dat het geheel een keurig, rus tig en ordelijk verloop had, is aan Uw ern stig willen en aan de juiste wijze, waarop gij Uw taak hebt opgevat, te danken. Het verheugt mij dan ook, U te kunnen mededeelen, dat de heer Burgemeester heeft goedgevonden U allen zonder uitzondering, één dag extra-verlof toe te kennen. De C. v. P. (w. g. H. PH. CLASIE. PASSAGE THEATER. Hedenavond draait in het Journaal van het Passage theater de reportage van de over - dracht van H. M. Kruiser „de Ruyter" en het bezoek van H. M. de Koningin aan Schie dam. De geheele bemanning is hedenavond de gast van de directie van het Passage thea ter. DE SCHIEDAMSCHE WANDELAAR Niet minder dan 10 leden van D.S.W. heb ben deelgenomen aan de prestatde-marscih van 100 K.M. der R.W.V. Alle D.S.W.-ers hebben dezen todht in goede condiiitie beëindigd en kwamen in 't bezit van 't 100 K.M.-kruis met gesp 1936. Aan de finish waren vele clubgenooten en vrienden, die de loopers met bloemen hul digden. Verder heert een ploeg van bovengenoemde Vereeniging aan de K.N.G.V.-marsch deelge nomen en kwam daar eveneens zonder uit vallers aan de finish, waardoor zij in 't bezit kwamen van een groepsprijs. „DE PIJN." Gisteren hield de Schiedamsche Renners club „De Pijn" een oefenrit met de Vlaar- dingsche Rennersclub „de Trekvogels", welke een zeer siportief verloop had. De voornaamste uitslagen luiden als volgt: A Klasse 55 K.M.: 1 Verbrugge (De Pijn) 1 u. 29 min. 2 sec.; 2 Stigter (De Pijn) 1 uur 32 miin.; 3Thrjsse (De Pijn)4 G. Flooy (Trekvogels); 5 J. Kruining (De Pijn) pech; 6 H. Broccage (Trekvogels); 7 H. de Rooi (De Pijn) pech. B. en C. Klasse 55 K.M.: 1 Barzalaij (De Pijn) 1 uur 34 min.; 2 Spaans (De Pijn) op een lengte; 3 L. Smit (Trekvogels) pech, 1 uur 41 min.C. v. Heiningen (Trekvogels) 5 N. de Rood (De Pijn); 6 F. Huihers (Trek vogels); 7 C. Proost (Trekvogels). Juniores 35 K.M.: 1 Giesselback (De Pijn) 1 uur 6 min. 2 sec.; 2H. Huibers (Trekvogels); 3 C. Gag (Trekvogels); 4 Eising (De Pijn); 5 C. Plooy (Trekvogels); 6 B. Hoogendijk (De Pijn); 8 Groateboer (De Pijn) pech. BURGERLIJKE STAND GEBOREN 1 October: Jannetje, dochter van E. P. Hdttiinger en M. M. van der Heiden Spinhuispad 4 2 October: Jeanne Maria Dorothea, dochter van J. T. J. Coopmans en D. de Valk, Rembrandtlaan 83 Wdlhelmina Antonia, dochter van A. T. M. van Hoek en A. W. van der Meer, Brielschestraat 28 3 October: Theresia Siperiana, dochter van N. van Wassenaar en M. D. Romerjn, Een- drachtsstraat 31. OVERLEDEN 2 October: J. C. Sciarone, 6 weken, Oostsingel 47. HET BAARSJE. De S. H. V. „Het Baarsje" heeft Zondag deelgenomen aan een groot Nationaal Con cours, uitgeschreven door de D. H. V. „Onze Sport" ter gelegenheid van haar 10-jarig bestaan. In den corpswedstrd behaalde Het Baarsje den eersten prijs. Door het hoogste aantal visch te vanigen, werd door Het Baarsje ten tweeden male een eerste prijs gewonnen. Ook den kampioensprijs van het district Rotter dam mocht Het Baarsje mee naar huis nemen. In het geheel drie eerste prijzen, een mooi resu 1'tas.t In den persoonlijken wedstrijd waren het de heeren C. Voets en H. Nagel die op den eersten, derden en vijfden prijs beslag legden. E. H. B O.-SUCCES De Groep Junioren der Ned. Vereeniging E.B.B.O., afd. Schiedam, wist j.l. Zaterdag te Chariois beslag te leggen op den eersten prijs en een eersten commandantsprijs. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 3 Oct. Vertrokken s.s. Drie bergen, ledig naar Pepel; Fransch s.s. Astrée ledig naar Eden. SCHIEDAM, 5 Oct. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop-' handel. Moutwijn. Moutwijn 40 pet. 12 per H.L. Spoeling. Spoeling 1,201,30 (niet officieel) Verwacht wordt: Zwakke tot matigen wind uit Oostelijke richtingen, helder tot licht of half bewolkt, waarschijnlijk droog, lichte nachtvorst, weinig verandering in temperatuur overdag. De depressie, welke Zaterdagmorgen over Finland was gelegen, bewoog zich Zuid-Oost- waarts. Een uitlooper strekte zich zélfs tot onze omgeving uit en tastte het hoogedruk- gebied ten onzent aan. De depressie werd gevolgd door sterke stijgingen van de baro meters. Krachtige tot matige winden voeren .uit het Noorden en Noordoosten koude polaire lucht aan. In bijne geheel West-Europa zijn de tem peraturen beneden normaal. In Scandinavië komt reeds matige vorst voor. De drukverdeeling en haar veranderingen wijzen op aanhouden van het fraaie herfstweer ten onzent. 5 Oct.: Tivoli Schouwburg, Teatro dei Piccoli (Italiaanseh marionetten-theater ,8.15 uur. Zondag ook 2 uur. D a g e 1 jj k s: Arena, Variété-programma, 2.15 en 8.30 uur. Zondags ook 5 uur (voor volw.) Tivoli Schouwburg, Alice Doreil'a cabaret-revue „De Lantaarn", 8,15 uur (voor voiw.) Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 8 October, in: Lumière, Merijntje Gijzen's jeugd (18 jaar) Studio, Vorstelijke emigranten; Olympia, Vlie gende Jeugd (18 jaar); Thalia, De zeven sleutels van Baldpate (18 jaar)City, Men- schenjacht (voor volw.)Ooster, Als de wilder nis roept en Duivels van het verkeer; Scala Om hun kind en 't Geld ligt op straat (voor volw.); Centraal, Rose Marie; Victoria, Han den boven tafel en Regine (voor volw.); Cor so, Verliefd, maar op wie? (18 jaar); Co losseum, De huurling en Zoo de ouden zon gen(4t>or volw.); Capitol, Met verzegel den order (boven 18 jaar); Grand, Chineesch goud (voor volw.)Luxor, Zwische abend und Morgen (voor volw.). Tentoonstellingen: Museum Boy mans: Jeroen Bosch en de Noord-Nederland- sche Primitieven (tot 15 Oct.). Kunst zaal Gebr. Koch: Schilderijen van Frans Oerder. De Distel: aquarellen R. de Bruyn Ouboter. Studio '32, Werken van Dolf Hen- kes (tot 16 Oct.). De Schakel, Delftsche Vaart 14, werken van Johan de Vries (tot 16 October) Een gezelschap, dat dezen winter van •zich zal laten hooren. Naar wij venemen heeft zich te Rotterdam een gezelschap gevormd van katholieke werkloozen met ambitie voor het tooneel, een groep, die onder leiding van den bekenden regisseur Anton Sweers dezen winter uitvoe ringen zal geven in verschillende plaatsen van ons land. Met dezen opzet worden verschillende nut tige doeleinden nagestreefd. Om maar iets te noemen: men geeft een aantal werkloozen aangename en troostende bezigheid en voor allerlei parochies en vereenigingen wordt de gelegenheid geboden een prettigen tooneel- avond te organiseeren, waarbij men bovendien aan een zeer getroffen deel van de katho lieke samenleving de broederhand reikt. Men twijfelt daarom niet asm de sympathie, welke de onderneming in onze kringen zal onder vinden. De bedoeling is om reeds half November voor het voetlicht te treden. De première wordt gegeven te Rotterdam en Schiedam. Er is een nieuw stuk in studie genomen van een Nederlandsch auteur, dat een vroolijk spel bedoelt te zijn voor jong en oud. Hoewel voor het ensemble reeds een kern bijeen is kunnen zich nog nieuwe krachten aanmelden. Daartoe is gelegenheid Dinsdag middag 6 October van half drie tot vier uur, in een der zalen van het Vereenigingsgebouw, Stationsplein 10. Door B. en W. is besloten in te trekken den naam Zandstraat en te bepalen 1. dat de naam Roode Zand voortaan zal gelden voor het straatgedeelte, liggende in het verlengde van de Korte Hoogstraat en zich uitstrekkende van de Hoogstraat in Noordelijke richting tot aan de Meent; 2. dat de naam Bulgersteinstraat, thans geldende voor de straat achter het raadhuis, voortaan zich mede zal uitstrekken, zoowel tot het gedeelte liggende in het verlengde van die straat in Zuidelijke richting tot aan de Meent, als tot het achter het raadhuis gelegen pleinvormige straatgedeelte, uitka- mende aan het Haagscheveer.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1936 | | pagina 1