HET FEEST IN ONZE STAD. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 59ste JAARGANG. No. 17757 VRIJDAG 8 JANUARI 1937 DRIE BLADEN. mmmm STADSNIEUWS. HUWELIJKSREIS VAN HET VORSTELIJK PAAR. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAMf TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 H1H|| 8&ÊÉnBHUii DE OFFICIEELE BRUIDSFOTO VAN H. K. H. PRINSES JULIANA EN Z. K. H. PRINS BERNHARD. Foto Ziegler ALLééN DAN DE RADIO-CENTRALE. Z,Aaaro rz van den Ham 33 I35'1" en Groote drukte in verlichte straten. Op eenvoudige, maar goede en spontane wijze is het vorste lijk huwelijk gevierd. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCH1EOAMSCHE COURANT bedraagt, franco brj vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2.55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.50, bij vooruitbetaling. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ona bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE De ADVERTENTIEPRIJS t: Voor 16 regels 1,55, elke regel meer 25 et Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tussehen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0,50; 10 regels 1,15 regels 1,50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. ratis Ongevallenverzek f 3.000 Lij levenslange invaliditeit; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250.voor het verlies van een hand, een voet of een oog; 100. voor ^et Cen duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; f 75.voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voor sle twee leden van alle vingers; 50.voor het verlies van een volledig yan een duinty of vo 2 leden van een wijsvinger; 25. voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, eutelbceu of enkel; 10.voor één lid of 2 leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eemnaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. r.,-;- - v*. \y -V •••■->' 'j •'ePW.'K»: - J V "Yf;,' V ••""•-.f?.y-*'• t\ 'i'; Viötë?. V-- iiV V' 'u' Laat ik beginnen met mijn beste wensehen uit te spreken over 1937 voor alle weldoeners van de H. Hart-kerk. ,,Hé, zult U zeggen, daar hoor ik den be kenden bedelaar van Schiedam", en U heeft gelijk. Misschien denkt iemand er bij: „Nu ja, maar zoo erg zal het met de Gorzenparochle toch wel niet zijn". Deze zou ongelijk hebben. In dezen tijd komen de kaarten nog al eens op tafel; willen wij ook eens een spelletje „open-kaart" spelen? Daar gaan we dan. Op de Gorzenkerk staat nog een schuld van 238.000. Wat zegt U? Ja, kijk dat getal maar eens goed aan. Dit beteekent, dat naast exploitatie-kosten, dat wil dus zeggen, naast het feit, dat de noodige gelden beschikbaar moeten zijn voor salarissen en voor onder houd der kerk. er jaarlijks bovendien nog ongeveer 10.000 aanwezig moet zijn voor rentebetaling; dat is dus per week 200. U zult zeggen: „zet dat nu maar gerust uit uw hoofd, dat lukt nooit"! Maar op de begrooting voor het jaar 1937, komt een post voor van 5700 aan extra giften; als die nu maar binnenkomen, maar ook dan alléén lukt het wel. Men begrijpe dus goed: Alléén dan, wanneer na ontvangst van plaatsengelden, collecten enz., er bovendien nog 5700 aan giften komt, in dat geval zullen wij niet vastloopen. Dit is „de openkaart" van de Gorzen. Mocht iemand er aan twijfelen, gaarne wil ik hem de officieele gegevens toonen. Als dit nu geen misère-ouvert is, dan weet ik het niet meer. Hoe komen wij aan die 5700? Nu, wanneer ook dit jaar weer tallooze wel doeners mij met een groote of kleine gift helpen, dan zie ik kans het voor de Gorzen- parochie te redden. Is U ook al bij die tallooze weldoeners? Ja, maar ik reken op U; helpt U een handje? U weet, ik ben zelf iederen Maandag, dien God geeft, buiten Schiedam aan het bedelen. „Ook een baantje", zeggen sommigen wel eens. Maar mijn beste menschen, dat valt wel mee; alles went; ik doe 't nu al bijna 5 jaar en ik hoor zoo dikwijls zingen van „houd er den moed maar in", nu, dat doe ik dan maar. Het Parool voor 1937 zal dus zijn: Den moed a-fél1! ou,den> en vast vertrouwen op uw hulp. oa.ij('S^t en dus! IE zal moedig blijven en U mer wolpWpCrTThelpen- WUt U mijn gironum- Komt. tt n„. is 144299, en mijn adres: Welkom gerust naar Lekstraat 55. welkom als steeds, dat weet U. TH. A. VIS, Pastoor. Programma's voor Zaterdag BRUSSEL (Ned. Taal); 12,20 Gramof 12,50 concert. BRUSSEL (Fransche Taal). i,20 gesproken dagblad; 1,30 het omroeporkest, 1.50 gra_ mofoon. LONDEN, Regional: 2,20 Birminghams Hippodrome orkest, 3,20 kamermuziek, 4,20 diversen. BRUSSEL (NécU'Taal) 8,20—12,20 opera uitzending. Voor het verdere program zie men onze Radio-rubriek. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 26 Januari GEBORENIna, dochter van J. van den Berge en J. Bezemer, van Ostadelaan 30 Adriana M., dochter van A. Martijnse en P. Verlinde, Oude Sluis 13 Maria Th. W„ dochter van W. G. T. van Arkel en J. M. C. Gloudemans, van Dijckstraat 12 Johanna W., dochter van J. J. de Vroe en J. de Voogd, Galileistraat 15 Cornelis A., zoon van T. H. Mouwens en C. M. W. van Mil, Nieuwe Prinses Juliana en Prins Bernhard zijn hedenmiddag te 3 uur in Innsbruck aange komen. Ze werden door 'n groote menigte hartelijk toegejuicht. Haven 75 Richardus F., zoon van H. J. Veerkamp en J. C. Wijzenbroek, Dr. Noletstr. 1 Adrianus L., zoon van P. van Slobbe en M. L. Middendorp, Nassaulaan 24 Zacha- rias, zoon van Z. H. Schikhof en M. G. E. Herben, Rubenslaan 10. ONDERTROUWD: P. Loef 27 jaar en A. Boll 27 jaar J. B. Wasman 23 jaar en M. J. P. L. de Groot 23 jaar D. C. A. Wijne- kus 23 jaar en H. Voogd 21 jaar C. Schop 29 jaar en M. Sitton 28 jaar K. Huijzer 29 jaar en C. N. Meijvogel 23 jaar C. H. Wet- steijn 31 jaar en C. van Pelt 25 jaar A. PiJl 23 jaar en T. de Lange 20 jaar W. Zwaan 20 jaar en C. H. Verhaeren 19 jaar van Unen 50 jaar en A. van Dijk 43 jaar - F. C. A. Ruseier 44 jaar en J. M. Mulder 40 jaar. GEHUWD: A. Figee 29 jaar en F. J. Hof- pn a t o 3 ^aar J. c. Dagevos 27 jaar f" Scl?ult? 28 ja»1" P- Valk 39 jaar en J. M Baks 32 jaar w. Hoogendam 25 jaar en A. Pors 21 jaar. OVERLEDEN: T. Groeneweg 55 jaar, Nas saulaan 75 A. F. de Ruiter, Haga'straat 71, 4 maanden P. van Mil, 56 jaar, Dr. Noletstraat 1 P. de Roo, 77 jaar, L. Nieuw- straat 69, Beschreven wij reeds gisteren hoe de stem ming in Schiedam was in den voormiddag, thans leggen wij vast, hoe 's middags om half twee door het werkfcomité met medewet king van het pijperskorps de Harmonie, on der leiding van den heer J. Veenman, de huwelijksboom is afgehaald aan de Gemeent. Plantentuin. Hij werd in triomf op een ver soerden wagen door het Westen vervoerd. De boom was aan den stam met oranje lint om wonden, terwijl in de takken oranje-versie ringen waren aangebracht. Te twee uur was het op het pleintje aan de hoek Aleidisstraat-Vlaardingerdijk een drukte van belang. Op het afgezette gedeelte waren 0.m. aanwezig de burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, de commissaris van politic H. P. Clasie, ir. G. Gerlach. dir. van ge meentewerken. mr. dr. ir. M. M. van Praag, dir. van den Woningdienst, ir. C. E. Alexan der, dr. N. W. van Gelder, dir. van de H.B.S., dr. R. j. Castendijk, dir. van het Gymnasium, J. N. Post, en verder de bestuursleden van het comité van aanbeveling, de Oranjegarde en de Princevlag, benevens vele bestuurs leden van de Oranjevereeniging en andere genoodigden. Onder vroolijke tonen van de Harmonie kwam ne stoet, voorafgegaan door den voor zitter van de Oranjevereeniging, de heer A. de Bruin, en de leden van het dagclijksch bestuur van het werkcomité op het afgezette gedeelte aan. In den stoet liepen mee, de leden van de Princevlag, de Oranjegarde en het N. J. v. De boom werd door de zorg van den Gem. Plantsoenendienst geplant, waarna de burgemeester, de voorzitter van de Oranje vereeniging en het werkcomité de heer A. de Bruin, de heeren v. d. Sluis, Scheurkogel, van Katwijk, Mouwens, de Wolf en door verschil- 1.ndc bestuursleden van de Oranjevereeniging de oranjespade werd gehanteerd. Vooraf was nog eerst een couplet van het Wilhelmus gespeeld. Rode van den Burgemeester. Wij zijn met vreugde hier gekomen om met velen getuigen te zijn van deze handeling. De symboliek hiervan is de zinnebeeldige beteeke- nis van het feest, dat wij heden vieren. Het feest werd maanden geleden reeds geboren. Er zou ook feest geweest zijn, ai had op heden de Oranjezon niet geschenen! Ondanks wind en regen en donkere wolken, zou dit feest toch zijn gebleven, het feest, dat wij allen tezamen heden in Nederland vieren. In den vroegen morgen is het bidden tot God geweest om zegen en genade. Vele wensehen zijn gewisseld, de muziekkorpsen zijn door onze stad getrok ken. In hun tonen hebben ze neergelegd door het aloude Wilhelmus van wat er in onze har ten omging. Welnu, het planten van dezen boom, hoort thuis in het program, dat Schiedam heeft saamgebracht. Het bedoelt ons te zeggen, hoe twee levens, die tot nu toe onafhankelijk van elkaar waren en zelfstandig leefden, los van ons volk, zijn aaneengesnoerd. Deze boom snoert de harten aaneen van alle rechtgeaar. de Nederlanders, onze eenheid en saamhoorig-- heid! In de toekomst zullen zij in de groene blade ren zien de hoop. Het smetteloos wit van den dubbelen bloesem, zal onze hoop en onze beste wensch vertolken voor ons dierbaar Oranjehuis. Het zal een weerspiegeling zijn van de levenskracht der loten van ons dier baar Vorstenhuis tot in lengte van dagen. Het weerspiegelt tevens het geluk van de Koninklijke Moeder en de Bruid, van de Vor stelijke Moeder van den Bruidegom en het eeuwige geluk van ons Bruidspaar! Spr. her innert ook nog aan de zoo juiste woorden gis teren gekozen tijdens de wijdingsplechtigheid m de Groote Kerk. Twee handen leggen zich inéén Twee zielen worden lotgemeen. Twee harten slaan nu éénen klop En wieken saam ten hemel op Twee moeders leven mede In dank en in gebede. Het is alles te saam de symboliek van het aaneengesloten geluk van het Bruids paar, het Oranjehuis en ons dierbaar vader, land. Ge weet het in het bruidspaleis in Den Haag staan de eenvoudige woorden „Leve het Bruidspaar"! Deze gewone woorden treffen ons des te meer. Het zijn woorden van eenheid. Zij zetelen ook bij ons gewone burgerij, in onze harten! Daarom laten we allen te zaam zingen: Lang zullen ze leven! Spontane zang. Aan het verzoek van onzen burgemeester werd wèl voldaan. Onder begeleiding van de Harmonie werd het „Lang zullen ze leven!" tot tweemaal toegezongen, besloten met een driewerf: Hoera! Na het spelen van: Wij leven vrij, en in een blauwgeruiten kiel, trokken de muzikan ten de stad in en verspreidden de belang stellenden zich na deze eenvoudige, doch veel beteekenende plechtigheid. Feestavond N. J. V. 's Avonds had in het Passage Theater ter gelegenheid van het Vorstelijk Huwelijk een Oranje-bruiloft plaats, door velen bij ge. woond. Op het tooneel prijkte een portret van de Koninklijke Familie. De avond werd geopend door den voor zitter van de afdeeling Schiedam van het N. J. V., den heer T. A. de Wolff. Spr. heet namens het Werkcomité Schie dam alle aanwezigen welkom. Mijn gevoe lens, aldus spr., komen met de uwe geheel overeen en uiten groote liefde voor het Vorstelijk Paar. Prins Bernhard kwam, zag en overwon. Sedert de verloving heeft ons volk laten zien, dat de Oranjevreugde hier niet is gedoofd. Steeds zijn onze gedachten bij onze Koninklijke Familie geweest. Spr. heet in het bijzonder de Burgemees. ter Mr. Dr. F. L. J. v. Haaren, het Werk comité Schiedam en de heeren Mr. Otto van Doom en Jhr. de Brauw, leden van het Hoofdbestuur van het N. J. v. welkom. Schiedam zal laten blijken, dat het weet van feestvieren in Oranjestemming is. Het is Oranje, het blijft Oranje boven. Hierna werden door het Tamboers- en Pijperscorps „de Harmonie" verschillende nummers ten gehoore gebracht, waarna een vlaggenparade door verschillende meisjes plaats had onder de tonen van het Wilhelmus, dat door allen staande werd meegezongen. Dan neemt de Burgemeester Mr. Dr. F. L. J. van Haaren het woord: Het verheugt spr., dat nien in zulke groote gevallen is opgeko men om de gevoelens over dit groote feest te uiten in feestvreugde. Ook wij Schiedam mers willen samen zijn in onze eigen stad om aan vreugde en blijdschap lucht te geven over het jonge paar, op den dag, dat de Prin. ses haar hartewensch in vervulling zag gaan. Onze dankbaarheid hier in het land en in onze koloniën is groot. Dat Gods zegen rijk en over vloedig over dit paar moge neerkomen en dat de Oranjezon zal blijven schijnen. Tot slot wil spr. zijn gevoelens uiten in een wensch „Leve het Bruidspaar". Dan betrad Dr. J. P. Chr. de Boer, Rec tor aan het R. K. Lyceum voor meisjes te Den Haag het podium. De klokken, aldus spr., luidden hun blijden jubel uit bij dit Vorstelijk Huwelijksgetij. De gevels in onze stedei\ ziJn blij versierd en verlicht als ge tuigen van het huwelijk van onze jongste Oranjetelg. Spr. wil een oogenlbik denken aan het plechtige moment waarop twee menschenkinderen elkaar liefde en trouw zweren. Het is goed de massale feestvreugde een oogenblik te vergeten en onze aandacht vestigen op dit eene feit. Spr. ziet naast de witte baan waarover het jonge paar gaat een baan rood getuigend van de liefde en een baan blauw getuigend van de trouw. Spr. hoopt, dat God het Oranjehuis vruchtbaar heid zal geven al naar gelang noodig is. Wij hopen, dat het symbool, rood en blauw, lang in ons Oranjehuis bewaard moge blij ven, en dat Gods zegen hierop mag rusten. Nog kan Nederland door zijn Sociale wet. geving vooraan staan bij de landen van de wereld. Wij denken aan de Nederlandsche gastvrijheid. Nog is Nederland een symbool van verdraagzaamheid en rust. Moge dit in de toekomst zoo blijven. Laten wij deze ge lofte doen: „Wat vastgesteld zal worden door u voor ons allen, Je Maintaindrai, ik van dagen Prinses Juliana, Prins Bernhardt zal handhaven" God zegene tot in de lengte en H. M. de Koningin tot heil van Gods dienst en volk. Na de pauze werd het woord gevoerd door Ds. PBootsma, Legerpredikant te Wassenaar. Spr. wil een woord van hart tot hart spreken als één der oudste N. J. V.'ers in het land. Vandaag ig het een prachtdag, om ons Volk er nationaal weer bovenop te brengen. Toen ik vanmorgen temidden van vele man schappen van Land- en Zeemacht Prins Benhard en Prinses Juliana uit de gouden koets zag stappen, werden velen door aan doening aangegrepen. In menig oog van een ouden ijzervreter heb ik tranen gezien. Er zal echter een tijd komen, dat de bruilofs. vreugde tot het verleden behoort en dan roept de dagelijksche taak weer, óók dan moeten wij nationaal zijn en voor onze na tionale gevoelens durven uitkomen. Iedereen wil wel eens op den slechten tijd kankeren, maar ik zeg, dat het een prachttijd is. Alles is afgebroken, wij moeten het weer opbou wen. Dat is werk voor de jongeren. Oranje is de Vader en Moeder voor ons allen. In tijden van nood roept een ieder om Oranje. Spr. hoopt, dat dit huwelijk een nieuw Oranjegeslacht voort zal mogen brengen. En wanneer de schouders van H. M. de Konin gin niet meer in staat zullen zijn den zwa- ren regeeringslast te dragen, moge hij dan rusten op de jonge schouders van de Prinses om het te samen met haar man,Prins Bern hard te dragen. Verschillende malen nog gaven het Tam. boers- en Prjperscorps vroolijke en bekende nummers ten beste wat steeds met luid ap- plaus beloond werd. Verder werkten aan dit programma nog mee het duo Speenhoff met vaderlandsche en vroolijke liedjes en de heer A. D. C. Kok, die verschillende nummers op het orgel ten gehoore bracht. In de pauze werd aan alle aanwezigen door het N. J. V. een zakje bruidsuikers geoffreerd. „De Princevlag". Deelname Lichtstoet. Aan den lichtstoet a.s. Zaterdag zal ook „de Princevlag" deelnemen. Behalve de deelname van het Vendel zal het bestuur het zeer op prijs stellen, dien avond ook de medewerking te krijgen van alle le den, teneinde event, bij het dragen van fak kels of vlaggen behulpzaam te zijn. Men gelieve voorzien van insigne om vier uur in de Graaf Florisstraat bij de Vondel laan aan te treden. Het Vendel, dat om 3 uur op Plein Een dracht samenkomt, zal zich in de Graaf Flo risstraat met vlaggen enz. bij de leden voe gen. Telegrammen. Ter gelegenheid van het huwelijk van het Prinselijk Paar zijn door den Burgemeester Verwacht wordt: Matige tot zwakken, later wellicht weer toenemende Westelijke tot Zuidelijken wind, helder tot licht bewolkt, later wellicht toe. nemende bewolking, aanvankelijk nog droog, temperatuur om het vriespunt tot lichte vorst des nachts, overdag weinig verandering in temperatuur, Stormwaarschuwingsdienst. Geseind hedenochtend te 9 uur aan alle posten: „Stormsein neer", Over de Iersche en Schtsche kust waaien krachtige tot stormachtige Zuidelijke winden. En valt hier en daar regen. Engeland heeft fraai weer na lichte plaatse lijke vorst. In de Alpen valt sneeuw tot op de hoogste toppen, bij temperaturen van minus 10 gra den Celsius. Voorloopig is hier te lande afnemende wind met helder tot licht bewolkt weer en lichte vorst in den nacht in het binnenland te wachten. Later is wellicht in verband met de depressie in het Westen, eenige toene ming van de bewolking te wachten. 8 Jan.: Tivoli-Schouwburg, Prinzenhoch- zeit (Hirsch-operette) 8,15 uur. 9 Jan.: Tivoli-Schouwburg, Prinzenroch. zeit (Hirsch-operette) 8,15 uur. Dagelijks: Groote Schouwburg, Knal (Bouwmeester-revue), 8 uur, Zondag ook 2 uur (volw.). Tivoli.Schouwburg, De club der gangsters en Nieuwjaarswensch (Rott. Hofstadtooneel), 8,15 uur, Zondag ook 2 uur. Circus-Schouwburg, De Fabrieksbaas (Gr. Ned. Volkstooneel en Gez. Spree), 8.30 uur (volw.) Diergaarde, Klankenparade (A. B. C.-cabaret), 8 uur (volw.). Aréna-varié- té-program, 2,15 en 8,30, Zondag ook 5 uur. kust(boven 18 jaar). Tentoonstellingen: Rotter- damsche Kunstkring: Collectie-Goudstikker (tot 11 Jan.). Museum Boymans, Divisio- nistische school van George Seurat tot Jan. Toorop en etsen van Piranesi en Canaletto. Unger en van Mens, Eendrachtsweg 27: litho's van Daumier (tot 10 Jan.). Delft- sche Poort: De Kerstgedachte. De Scha. kei, Delftsehe Vaart 14: werken van Wim Chabot (tot 11 Jan.). De Protector Witte de Withstraat 29: werken van Evert Moll tot 7 Jan.). Te Schiedam: Passage-theater. Joe Brown als reiziger; Wie het laatst Iederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. Iederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. Iederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feitzer) in Klankstudio Lange Haven 55. lederen Woensdag om half 9 bestuursver- badering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond indoortraining SGV Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. Iederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge. bouw Nieuwe Haven 121. Iederen Donderdagavond van 8—10 uur repetitie Polyhymma R. K. Volksbond. Iederen Donderdagavond half 9. Boven zaal R. K. Volksbond. Clubavond K. J. M. V. Iederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6'uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. Iederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast* de St. Jozef gezellenvereeniging. Iederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspresoneel „St. Paulus". Tussehen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". Iederen Zaterdagavond van 7.309.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St. Franciscusgroep. Iederen Zaterdagavond. Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. (Zie vervolg op Pag. 2 Eerste Blad.) SCHIEDAM, 8 Januari. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet 14 per H.L. Spoeling. Spoeling 1.20—1.30 (niet officieel).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1