GREPEN UIT DE BEGROOTING. ADRESSEN" DE GESCHIEDENIS VAN EEN HAPJE BROOD De Nieuwe Schiedamsche Courant Stuyvenbers's Triplex Hoe de abonnements-prijs er uit ziet. DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS. UW DAGELIJKSCH GEESTESVOEDSEL! r m imi Hoe de gratis ongevallen-verzekering er uit ziet. Neemt zelf een abonnement! Beveelt het uwen vrienden en kennissen aan! 59ste JAARGANG. No. 17762 DONDERDAG 14 JANUARI 1937 DRIE BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 DE R. K- STAATSPARTIJ. NIEUWE WERKEN BIJ SCHIEDAMS MANNENKOOR. Problemen van het algemeen beleid. DAM 41 Dagelijksche Motorbootdienst op AMSTERDAM R.K. STAATSPARTIJ AFDELING SCHIEDAM Deze geschiedenis heeft een ieder van ons op de schoolbanken reeds vernomen. Zéér interessant! Wat er allemaal gebeurt eer een stukje brood in voedsel is omgezet! Er zijn over productie-processen vele belangwekkende verhalen te doen. Hoe denkt ge over het productie-proces van het nieuws? De troubadour van dit lied zou kunnen beginnen met de ruischende bosschen, welke het hout opleveren, waarvan het papier wordt gemaakt. Hij zou kunnen gewagen van het wit-gloeiend metaal van stereotypie-apparaat en zetmachine. De honderden journalisten, die aan de dagelijksche leesstof te pas komen, zou hij kunnen „schadu wen". Hij zou hunne gangen kunnen nagaan, die naar de hoogste toppen en naar de diepste krochten leiden, maar genoeg, lederen dag opnieuw staat onze courant vol met nieuws. Dat het er is, is het belangrijkste. Dat gij het goedkoop kunt krijgen, is óók een voorname factor, want wat geeft alle goeds ter wereld, wanneer dit voor u onbereikbaar is? Ten slotte zijn daar dan nog de (door ons sterk verhoogde) voordeelen van onze gratis ongevallen-verzekering. 20 ets. per week, 85 ets. per maand, 2.55 gld. per kwartaal. Franco per post 3.50 gld. per kwartaal. 3000.gld. bij levenslange invaliditeit; 2000.gld. bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1000.gld. bij overlijden tengevolge van een ander ongeval. Nog vele andere uitkeeringen bij geringer letsel. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. bij vooruitbetaling. Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2.55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.50, bjj vooruitbetaling, LOSSE exemplaren zfln steeds aan oma bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar A 5 cent per stuk. POSTCHEQUE. en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT $g De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels ƒ1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 6 regels 0,50; 10 regels ƒ1,—, 15 regels ƒ1,50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt t 3.000 bij levenslange invaliditeit; f 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250.voor het verlies van een hand, een voet of een oog; 100.voor bet verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers; f 50.voor het verlies van een volledig lid van een duim» of voor het verlies van 2 leden van een wijsvinger; 25.voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, sleutelbeen of enkel; 10-voor één lid of 2 leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Belangrijke jaarvergadering. Onder verwijzing' naar de advertentie van heden, kunnen wij nog de navolgende bijzon derheden mededeelen omtrent den inhoud van de agenda der jaarvergadering. Door het Bestuur worden als candidaten voor de Tweede Kamer voorgesteld de navolgende 8 candidaten: alphabetisch gerangschikt)1. Pater Mr. Dr. D. Beaufort O.F.M.; 2. H. E. v. d. Brule; 3. Mej. Dr. M. J. w- Hl11611; 4. Dr. L. G. Kortenhorst; 5. A- J- Loerakker; 6. F. J. S. Serrarens; 7 Mr. M. P- L. Steen- berghe; 8. E. J. M stumpel Periodiek treden af de bestuursleden Bak ker, Combrink en Rademaker, welke allen herkiesbaar zijn. De jaarvergadering is voor een ieder toe gankelijk. Alleen de leden mogen stemrecht uitoefenen. Aan de beraadslagingen mogen ook de aspirantleden deelnemen. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte volgt een rede van den heer P. J. S. Serra rens, lid der Eerste Kamer, afgevaardigde naar de Intern. Arbeidsconferentie enz. Het onderwerp der rede luidt: „Hoe staan wij er voor?" Met het oog op de groote kosten ontvangt niet ieder lid afzonderlijk een convocatie van deze vergadering. Nog kunnen wij mededeelen, dat de R. K. 5. P. te Schiedam per 31 December j.l. 1099 leden telde. Vanaf 1 Januari tot heden kwa men er ongeveer 70 nieuwe leden bij, terwijl dit aantal steeds stijgende is. Dat er ook door 't Schiedamsch Mannen koor hard en met ijver gewerkt wordt, bleek gisteravond wel overduidelijk uit de samen stelling van het programma, waarop zich cnder de zeven nummers zes eerste uitvoerin gen voorkwamen. Om tot een dergelijk resul taat te kunnen komen, is het echter niet alleen noodzakelijk, dat er bij de leden een ernstige wil en liefde voor de koorzang bestaat, maar ook, en dit wel op de eerste plaats, dat de leiding in goede handen rust. En de feiten wijzen uit, dat de dirigent Paul van der Put ten zijn zangers weet te bezielen, hun animo niet alleen levendig houdt, maar ook ver sterkt en verdiept. Zoolang wij 't koor hoorden in Adam Jenö, wiens werk vorig jaar haar eerste uitvoering beleefde, was het mannen- zang van zuiver gehalte. Dit werk vormde dan^ook wel 't hoogtepunt van den avond en, afgezien van de specifiek Nederlandsche scheeve stemverhouding van tenoren en bas sen, moet men bewondering gevoelen èn voor de uitvoering door het koor èn voor de op vatting van den dirigent. Van den jongen Rotterdamschen componist W. M. A. Smits hield het koor twee werken ten doop n.l. „Regenbuien" en „De winden", heide op tekst van Guido Gezelle en opge dragen aan den dirigent. Ondanks de typi- sehe moeilijkheden, die Gezelle eiken compo nist biedt, kon men toch goed hooren, dat hier iemand aan 't woord was, die zich zelf een weg tracht te banen. Ondanks zijn sterken ■wil, zijn persoonlijkheid uit te leven, zich zelf te zijn, doet de componist toch, onbe wust misschien, concessies aan een, van mo dem standpunt gezien, voorbije periode in de mannenzang. Zoo'n enkele maal en dan nog maar vanuit de verte dringt er toch nog iets van het geliedertafel tot ons door. De stijl is nog niet uitgebalanceerd, is nog niet geheel vreemd van experimenten. Kie men zijn echter aanwezig, er is groei en hope lijk zal het gaan der jaren dezen componist de noodige rijpheid brengen. Koor en dirigent Wedijverden het geheel zoo gaaf mogelijk te brengen. De werken van Neumann en Roeske bleken beide op dezelfde romantische leest geschoeid met uitbundigheid tegenover een minimum van volume. Dat er dan ook bij dergelijke ex- pressiviteiten eens een falset-toon hort of kraakt is vergeeflijk. Nadat op overbekende manier de sleepers onder de jaarlijn langs moedertje Wolga ge strompeld waren, Ei Unohjem is echter titel en niet de naam van een componist zooals het programma abusievelijk vermeldde, ging als laatste nummer „Knollendamsche kermis", een werk in volkstoon geschreven en dat dan ook veel succes oogstte. Als zang-soliste verleende mevr. Bothde Haas haar medewerking op de van haar be kende en verzorgde manier. Ook zij zong eenige kleinere werkjes van Smits. Waar 't hier een solo-stem betrof, viel een zekere graad van gemis aan melodische rijkdom en zeggingskracht wel op. Gewilde wendingen, die nite uit logische uitbouw voortkwamen, deden afbreuk aan de eenheid van het geheel. In de „Zigeunerlieder" van Brahms, nu eens geestig, dan weer vol melancholie naar liefde smachtend, had de soliste volop ge legenheid haar techniek en warme voordracht uit te vieren. Zij werd aan den vleugel ge secondeerd door Paul van der Putten, Het publiek dankte de uitvoerenden met applaus, waarin ook den componist Smits, die persoonlijk aanwezig wa3> mocht deelen. De soliste ontving bovendien fraaie seringen. In de vrij goed bezette zaal merkten wij o.a. op den Commissaris van Politie, h. p. ciasie en den Gem. Inspecteur van Onderwijs dr. W. J. Smit, die door hun aanwezigheid van hun belangstelling blijk gaven. KATH. KRING GORZEN. A-s- Zondag 17 Januari zal de K. K. G. voor haar le<jen een filmavond organiseeren met als specia.ie ro]prent „'t Prinselijk huwelijk". Bove ^n zal een komische film het pro gram aanvmien, terwijl beschaafde en pas sende hlUZlek het geheel zal opluisteren. In vc'1'1 met de gToote aantrekkelijk heid raden de leden aan, zich nu reeds van kaai"ten e voorzien, terwijl we verwijzen naar de advertentie m dit blad. De Indische delegaties, die ter gelegenheid van het huwelijk van de Prinses in ons land vertoeven, brachten hedenmorgen een bezoek aan Rotterdam, De ontvangst der hooge gasten in het stadhuis. In hun Memorie van Antwoord op het af- deelingsverslag der begrooting, schrijven B. en W.: Dat in alle secties hulde gebracht is aan het beleid van ons College stemt ons dank baar. Evenzeer schenkt het ons voldoening, dat ingestemd wordt met onze opvatting, dat de toestand der gemeente niet ligt aan onze gemeente zelf, doch aan gebeurtenissen en maatregelen, die over haar komen. Begrooting en geleidebrief. Verschillende omstandigheden waren oor zaak, dat het definitieve ontwerp der be grooting ditmaal zoo laat is gereed gekomen. Men onderschatte echter niet den omvang van de voorbereidende werkzaamheden en beraad slagingen, welke noodzakelijkerwijze daaraan moeten voorafgaan. Evenwel zal getracht voorkomen1" Vervolg dergelijke vertraging Wat betreft de richtlijnen wijzen wij erop, dat wij ons voorstellen op den sedert jaren ingeslagen weg voort te gaan De begrooting voor 1936 is nog niet goed gekeurd; dit ontslaat den Gemeenteraad ech ter niet van de verplichting de begrooting voor 1937 vast te stellen. De belastingbijdrage wordt volgens de bestaande regeling aan de gemeenten verleend, zonder dat deze het karakter van een voorschot heeft. Als alge- meene regel moet worden aangenomen, dat de belastingbijdrage mag worden geraamd tot het bedrag, dat de gemeente aan het Rijk 9* ts 't Goedkoopste en 't beste. Alle soorten hntsvlijtartikelen. Reel. 106S 6 TELEFOON 68646 GEBR. BIJLOO uit de opbrengst der belastingen moet af staan. De opmerkingen van het lid, dat de open bare behandeling van de begrooting te veel gaat in de richting van politieke beschouwin gen- onderschrijven wij al zouden wij niet gaarne zien, dat de vrijheid van de leden van den Raad in dit opzicht onnoodig wordt be perkt. Van een vrijwillige onderlinge afspraak van de raadsleden verwachten wij dan ook meer, dan van een opgelegde rantsoeneering van den spreektijd. Werkverruiming en werk verschaffing. Onnoodig te zeggen dat deze aangelegen heid door ons College van het grootste ge wicht wordt geacht. Wat de vraag omtrent het in exploitatie brengen van Nieuwland betreft moet echter worden medegedeeld, dat met de uitvoering van werken in dezen polder nog geen aanvang kan worden gemaakt, daar het uitbreidingsplan nog steeds niet is goed gekeurd, zoodat het zeer onvoorzichtig zou zijn nu te beginnen,met den aanleg van stra ten ènz„ te meer, wijl nog niet bekend is, waar en hoe de groote verkeerswegen zullen komen te liggen. Ongetwijfeld zou het, indien deze bezwaren niet bestonden, zjjn nut kunnen heb ben de straten aan te leggen, alhoewel deze behoefte niet sterk gevoeld wordt, omdat in den polder Oud-Mathenesse nog de noodige grond aanwezig is, die op karteren termijn aan de markt kan worden gebracht. Het vraagstuk van de spoorwegaansluiting voor de haventerreinen is bij de daarvoor in aanmerking komende instanties in behande ling. Bjj voortduring houdt ons College daar op zijn aandacht gevestigd. Het werk voor jeugdige werkloozen is zeer moeilijk uit te breiden, omdat het aantal werkobjecten beperkt is Het aanleggen van kinderspeelterreinen heeft de volle aandacht; omtrent het in orde brengenvan het oude St. Jacobsgasithuis wordt overleg gepleegd Over het tempo waarin de Werkfonds- werken worden uitgevoerd zijn ook wij niet geheel te vreden. Zoo is voor den'bovenbouw van de Westerhavenbrug een werkmethode op de Departementen ontworpen, wat gerut men tijd in beslag heeft genomen. Toen be slist was, welke onderneming voor het werk in aanmerking kwam, heeft deze maanden op de teekeningen laten wachten. Na langdurig overleg tusschen verschillende instanties kan nu het ijzer besteld worden. De door het Werkfonds aan de gemeente geleende bedragen worden verhoogd met de meerkosten als gevolg van de monetaire maat regelen van de Regeering, voorzoover het Werkfonds het bedrag der meerkosten billijk acht. Het abattoir-vraagstuk wordt in de eerst komende raadsvergadering aan de orde ge steld. Met het ter onbewoonbaarverklaring voor dragen van woningen, welke hiervoor in aan merking komen, zal worden voortgegaan. Aan de oude stad zal daarbij bijzondere aandacht worden geschonken. De uitvoering van het bouwplan der ge meentewoningen (deels voor groote gezin nen) wacht op de keuze van het meest ge schikte bouwterrein voor deze woningen. Het ligt in onze bedoeling den bouw van deze woningen van gemeentewoningen aan te be steden. Het bouwen van eigen woningen voor arbeiders ware aan het particulier initiatief over te laten. Ook wij achten het van belang, dat bebouwingsvoorschriften tijdig worden bekend gemaakt, doch de nadeelen van on- noodige maatregelen van dezen aard manen Int groote voorzichtigheid. Het vraagstuk van de „permanente" werk lozen is zeer moeilijk. De Minister van Sociale Zaken verzamelt hieromtrent ge gevens. Plaatselijk zal er o-p dit terrein wei nig of niets kunnen geschieden zonder sa- m en werking met de Regeering. Het bevorderen van de vestiging van in dustrieën heeft onze aandacht. Het is echter moeilijk om resultaten te verkrijgen, omdat ook in deze de concurrentie groot is. Electriciteitsvoorziening. De onderhandelingen betreffende een nieu we overeenkomst voor de levering van elec- trioiteit door de gemeente Rotterdam aan de gemeente Schiedam -waaraan wij in het afgeloopen jaar de volle aandacht hebben moeten besteden hebben, hoewel zij in een ver gevorderd stadium verkeeren, nog niet tot het gewenschte resultaat geleid, zoodat de uiteindelijke beslissing daaromtrent nog niet kan worden medegedeeld. Hiermede houdt ook nauw verband het ant- wogrd op de vraag betreffende de al of niet oprichting van een eigen electrische cen trale. Wat betreft de laatste wijziging van de electriciteitstarieven kan worden medege deeld, dat voor verscheidene electriciteitsiver- bruikers van het kleinzakenbedrijf een aan merkelijke prijsverlaging is ontstaan, plm. 250 gemengde abonnementen zijn afgesloten. Hier onder zijn er, die tot 245 op hun electrici- teits-jaarrekening hebben bespaard. In pro centen uitgedrukt zijn er, die tot 50 pet. van hun jaarrekening minder betalen dan voor heen. Alles bij eenzelfde electriciteitsverbruik. Naar aanleiding van de vraag omtrent de invoering van een verlaagd tarief voor min- derdraagkrehtigen, moeten wij er op wijzen, dat het electriciteitstarief in onze gemeente gelijk moet zijn aan dat te Rotterdam. Zoo lang Rotterdam geen tarief voor minder- draagkrachtigen invoert, kunnen wij dit ook niet doen. Het gebruik van mun,t-electriciteitsmeters moet worden ontraden; de electriciteitsmunt- meters zijn in aanschaf aanmerkelijk duur der dan de gewone electriciteitsmeters, doch ook de kosten van onderhoud daarvan zijn Zeer groot. Tankschepen. Maatregelen worden beraamd om in de toe komst meer zekerheid te hebben tegen explo sies bjj scheepsbranden. Dit onderwerp is echter niet van eenvoudigen aard. Door het Rijk wordt ook het nemen van veiligheids maatregelen overwogen. Het instellen van een speciale brandweer ploeg voor scheepsbranden zal, zoo niet on mogelijk, dan toch zeer bezwaarlijk zijn. Meer contact zal gezocht worden met de scheeps werven, doch daarmede wordt dit vraagstuk niet opgelost; men denke slechts aan de ver schillende tankbooten, die aan de boeien op de rivier of in de Wilhelminahaven liggen. Uitbreiding gemeente. Over de uitbreiding der Gemeente in het Noorden kunnen nog geen mededeelingen ge- J A ARVERG AD ERIN G. op DONDERDAG 28 JANUARI a.s des avonds 8 uur in den R.K. Volksbond. AGENDA I. Candidaatstelling 2e Kamer. II. a. Jaarverslagen Secretaris en Penningmeester, b. Begroting over 1937. c. Verslag Kascommissie over 1936. d. Benoeming Kascommissie 1937. e. Jaarverslagen Aspirantenafd., Kern en Alg. R.K. Propagandaclub. f. Verkiezing Afgev. v. d. Kringen Dordrecht en Delft, g. Bestuursverkiezing Periodiek aftredend de Heren Rademaker, Bakker en Combrink. Eventuele voorstellen worden minstens 3 dagen vóór de vergadering ingewacht bij het Secretariaat Hoogstraat 182. Na afloop rede door den HoogEd. Gestr. Heer P. J. S. SERRARENS uit Bilthoven, Lid der Eerste Kamer. OnderwerpHOE STAAN WIJ ER VOOR HET BESTUUR. Reel. 15764S 30 daan worden, omdat de onderhandelingen met de naburige gemeenten nog gaande zijn. Inzake de aansluiting op den Rijksweg R'damH. van Holland kan worden mede gedeeld, dat zoowel naar het Oosten als naar het Westen een aansluiting op dien weg door den Rijkswaterstaat is ontworpen. Spoorwegen. Het Rotterdamsche spoorwegplan dwars door onze gemeente, is van de baan. De ver betering van den spoorwegovergang in den Overschiescheweg is in behandeling. Al wordt het geen tunnel of brug, de spoorwegen zijn bereid om voor gemeente-rekening den over weg te verbeteren. Verkeer. Voor het vernieuwen van verouderde ver keersborden, is met het oog op de kosten een overgangstermijn gesteld. Hierdoor ko men oude en nieuwe modellen thans door el kaar voor. Dat deze vernieuwing de uitbrei ding tegenhoudt, is te begrijpen. Ondertus- schen zijn reeds 57 nieuwe borden aange bracht. Daar Appelmarkt- en Korte Havenbrug niet meer op het tegenwoordige verkeer berekend zijn, is daarvoor en voor nog enkele andere bruggen een maximumwielbelasting voor pas- seerende voertuigen vastgesteld. Het afsluiten van het z.g.n. Burgemees terslaantje langs de oude begraafplaats voor wielrijders vraagt nog nadere overweging. Over het rijwielpad op het middenpad van de Burgemeester Knappertiana enz. zal met den A. N. W. B. overleg worden gepleegd. Verkeersonderwijs op de scholen wordt zoo veel mogelijk bevorderd. Waar dit mogelijk wordt in de lessen in de hoogste klassen bij aardrijkskunde een kwartier besteed aan het verkeersonderwijs. De vraag betreffende het opnemen van verkeersonderwijs in het leerplan voor het Lager Onderwijs komt aan de orde bij de herziening van dit leerplan. Autobussen. Wat de vraag omtrent de doortrekking van de Gorzenlijn, lijn M, (Rozenburgerplein Tramhalte) betreft, wijzen wij erop, dat de opheffing van de directe verbinding Rozen burgerpleinStation indertijd in onderling overleg met de R. E. T. heeft plaats ge vonden. Ook wij achten de tariefsregeling voor het Schiedamsche der R. E. T.-bussen niet vol maakt; met name het traject Station- Tramhalte biedt moeilijkheden. Nu de uitspraak van de Kroon nog niet gevallen is, stelt ons College het op prijs te wachten met het uitbrengen van zijn advies inzake de ontwerp-motie van Mr. Nolet. Radiodistributie. Het radiodistributie-net is in zijn geheel berekend op luidsprekers van hoogen inwen- digen weerstand. Alle luidsprekers, die aan de voorwaarden door het net gesteld voldoen, zijn te gebruiken. In het contract tusschen de Gemeente en de N.V. Schiedamsche Radio centrale komen geen bepalingen voor, waar uit zou volgen, dat alleen deze N.V. de luid sprekers zou mogen leveren. Telefoongids Dat de telefoongids voor de Schiedamsche abonné's in het eerste halfjaar van 1937 niet (Zie vervolg van Pag. 2 van Dit Blad} Verwacht wordt: Zwakke veranderlijke wind, nevelig tot be trokken of zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen, aanvankelijk iets zachter, later weer kouder. Een lang gerekt strookvormig gebied van lagen luchtdruk ligt over de Noordzee, de Fransche Kanaalkust en de Golf van Biscaje en veroorzaakt zwakke winden en betrokken en mistig weer en in Frankrijk hogoe tempe raturen. In het Oosten houdt het gebied van hoogen luchtdruk stand met strenge vorst en helder weer in Oost-Europa en matige vorst in Cen- traal-Europa. Ver op den Oceaan verscheen een nieuwe depressie met stormweer uit Wost op onze breedte. In onze omgeving zijn de winden zeer zwak geworden en heerscht in het winstille gebied mist. De verdere vooruitzichten zijn onzeker en terugkeer der vorst is niet uitgesloten. i lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond. 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la verda stelo" iederen Dinsdagavond half negen les en clubavond, Broederschool, Warande. Iederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge. bouw Nieuwe Haven 121. Iederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia R. K. Volksbond. Iederen Donderdagavond half 9. Boven zaal R. K. Volksbond. Clubavond K. J. M. V. Iederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. Iederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R, K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. Iederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspresoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". Iederen Zaterdagavond van 7.309.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St. Franciscusgroep. Iederen Zaterdagavond. Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur, Gelegenheid tot aanmelding van leden. 15 Jan.: Tivoli-schouwburg, Opera-klasse Conservatorium, 8 uur. 17 Jan.: Tivoli-schouwburg, Prinsen- Hochzeit (Fritz Hirsch-operette), 2 uur (boven 18 jaar). Dagelijks: Groote Schouwburg, Knal (Bouwmeester-revue), 8 uur. Zondag ook 2 uur (volw.) Aréna-variété-program, 2,15 en 8,30, Zondag ook 5 uur, Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 14 Januari in: Capitol en City, Volg de vloot (voor volw.); Scala, Oké mr. Deeds!; Prinses, Singende Jugend en Heisses Blut; Colosseum, Als de natuur roept en Een vrouw in boeien (volw.); Centraal, Een avond in de opera; Ooster, De papsoldaat en De roos van de rancho (volw.); Olympia, Een gevaarlijk complot en De geheimzinnige wreker (volw.)Luxor, Verboden lading (volw.); Corso, Broadway-sterren (volw.); Thalia, Amor in négligé (voor alle leeftijden) Victoria: Een vroolijke avond er Katharina de kleine (boven 18 jaar); Lumière, Luna- prk (boven 18 jaar). Tentoonstellingen: Rotterd. Kunst kring, Collectie-Goudstikker (tot 11 Jan.) Museum Boymans, Divisionistische school van George Seurat tot Jan Toorop en etsen van Piranesi en Canaletto Unger van Mens, Eendrachtsweg 27: litho's van Daumier (tot 10 Jan.) Delftsche Poort: De Kerstgedachte De Schakel, Delftsche Vaart 14: werken van Wim Chabot (tot 18 Jan.) Passage-theater, Schiedam. 8 Uu: De bruidsstoet van H. K. ïi'. Prin ses Juliana; Charlie Chan; Artisten (volw.) SCHIEDAM, 14 Jan. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwyn. Moutwijn 46 pet. 14 per H.L. Spoeling. Spoeling 1.20—1.30 (niet officieel).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1