DE VLEESCHKEURINGSDIENST IN ONZE STAD. SLECHTS VOLHARDING LEIDT NAAR HET DOEL DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN De nieuwe abonnementsprijs bedraagt: Onze gratis ongevallen-verzekering: 59ste JAARGANG. No. 17769 VRIJDAG 22 JANUARI 1937 DRIE BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 VREEMDE TOESTANDEN. DE RADIO-CENTRALE. SCHEEPVAART. CORRESPONDENTIE. ST. augustinusvereeniging ROTTERDAM. ROTTERDAMSCHE KUNSTKRING. 20 ct. per week, 85 ct. p. mnd., 2.55 gld. per kwartaal Franco per post 3.50 gld. per kwartaal Abonneert u! Wekt ook uwe vrienden en kennissen op tot het nemen van een abonnement. BureauKoemarkt 4, Telefoon 68085, Schiedam. HOFPLEIN-VRAAGSTUK. OP HEETERDAAD GESNAPT. Drie arrestaties. PRINZENHOCHZEIT. INBRAAKJE. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. pe ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE gCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco pij vooruitbetaling: per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2.55. gij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per drie maanden 3.50, bij vooruitbetaling. pOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per Stuk. POSTCHEQUE, en GIRODIENST No. pitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. CHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadlg- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0,50; 10 regels ƒ1,—, 15 regels ƒ1,50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. pe Gratis.Ongevallenverzekering bedraagt: 3.000 bij levenslange invaliditeit; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250.voor het verlies van een hand, een voet of een oog; jqq.voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorsle twee leden van alle vingers; 50.voor het verlies van een volledig lid van een duim, of voor het verlies van 2 leden van een wijsvinger; 25.voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, sleutelbeen of enkel; 10.voor één lid of 2 leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Schreven wij reeds het vorig jaar eenige malen over de vreemde toestanden, die hier in Schiedam mogelijk zijn inzake de Vleeschkeuring g. c. Abattoirkwestie, d.d. 16.6,36 en 31.7.36), dezer dagen is deze netelige kwestie weer eens in het daglicht gesteld door een zaakje voor het Kantonge recht, Waarbij de sluier die rond dezen dienst hangt iets verder is opgelicht. Het bleek ter rechtzitting o.a., dat afgekeurde ingewan- clen niet ter vernietiging aan den keurings dienst waren afgegeven, zoodat het gevaar beeft bestaan, dat dit voor de consumptie verwerkt zou worden. Volgens de S. C. is de kantonrechter Mr. Stheeman Hesse flink uitgevaren en zeide deze edelachtbare zelfs: „je staat doods angsten uit, als je vleesch eet". Voorwaar een ernstige aanklacht uit den mond van een rechter, die voor enkele ja ren geleden, in een commissie van onder zoek over denzelfden vleeschkeuringsdienst, te zamen met de heeren Hoefnagel uit Utrecht en het hoofd van den keurings dienst uit Tilburg zitting had. Deze commis sie heeft toen een rapport saamgesteld, waarvan niemand ooit iets vernomen heeft en dat, naar men in slagerskringen zegt, vernietigend moet zijn geweest voor den leider van den keuringsdienst alhier, den heer G. De heer J. G. van Dorp. R. K. Raadslid en zelf voorzitter van de slagerspatroonsvereeniging „St. Antonius Abt", heeft al vele malen óók in den raad, vooral bij de begrootingsdebatten aangedron gen op diverse voorzieningen. Deze deskun dige heeft steeds de kous op den kop gekre gen! Vorig jaar stelde hij no|' voor om in Schiedam ook een commissie in te stellen, „tot richtige naleving van de vleeschkeurings. wet". "Doch men heeft dezen pleitbezorger voor de Schiedamsche slagers laten praten en ziet, nu heeft Schiedam een vleeschkeu- rlngskwestie van de eerste soort. De bonafide slagers. De georganiseerde bonafide slachters heb ben al" jaren en jaren aangedrongen, evenals ook onze redactie op een behoorlijke rege ling. Het oog was hier vooral gevestigd op de meer dan treurige toestanden bij den keu ringsdienst zelf. Aan het hoofd daarvan staat de veearts G., waarvan wij reeds vorig jaar terloops schreven, dat hij reeds 67 jaar oud, in aanmerking kwam voor pen sioen! Alweer een waarschuwing, die niet begrepen werd. De heer van Dorp en de slagers^ achten dezen heer totaal ongeschikt om een be hoorlijke leiding te geven. Niet om dat hij te streng is! Integendeel. Het mankeert hier in dezen dienst aan de noodige kracht om juist bij overtredingen of mogelijkheid daar van resoluut op te treden. Hebben niet reeds een tweetal keurmees ters, de heeren Ziedses en van Keulen in den loop der jaren „wegens zenuwziekte" moeten ontslag nemen? Uit den mond van de slagers vernamen wij nu dat ook de heer G. Bult, die reeds 6 jaren ier keurmeester is, langren tyd ziek was. \oo rden kantonrechter verklaarde de ze keurmeester: „ik wor(J al zeg jaar als een kwajongen behandeld". Als ik op het kantoor van den heer g. kom, word ik ge woon weggestuurd!" Wij (red. N. S. C.)) moeten hier dan con- stateeren, dat deze keurmeester, dus in de uitoefening van zijn functie, feitelijk door zijn directeur is tegengewerkt op onverant woordelijke wijze! De Volksgezondheid is er mee gemoeid. De heer G. die momenteel met vacantie in Oostenrijk vertroeft, zal door den kan tonrechter, hierover nog wel worden ge_ hoord! De houding der slagersorganisaties. De slagersorganisaties hebben een trouw vakkundig verdediger in den Raad. Vóór de begrooting, die heden zal worden aangesneden, heeft de heer J. G. van Dorp (R. K.) d.d. 7 Dec. '36 een schrijven gericht tot den wethouder van financiën, de heer T. Slavenburg, niet om de het vorig jaar verdubbelde keurloonen weer te doen verla gen, doch om beschermende maatregelen te vragen, opdat hier in Schiedam ongekeurd vleesch niet meer wordt ingevoerd! Aan dit schrijven ontleenen wij: Tot de strengere maatregelen, die den laatsten tijd in Rotterdam zijn doorgevoerd, behoort ook het toezicht op het slachten van verdacht (wrak) Vee. Het slachten van deze dieren, dat geseheiden moet zijn van ge zond vee, moet staan onder voortdurend toezicht van den Keuringdienst. Degenen, die er hun werk maken van deze dieren te bewerkén en te verhandelen, kunnen door handigheden de juiste keur van dit vleesch zeer bemoeilijken. Enkele van deze lieden nu, voor wie deze juiste keur in Rotterdam een handicap waa geworden, hebben hun bedrijf verlegd naar Schiedam, omdat de keur op dit vee hier niet juist geschiedt, n.l. omdat dit vee hier niet wordt geslacht onder toezicht en In m&en slachtplaats en er voor hen zoodoen de na de slachting nog gelegenheid bestaat „op te knappen". Van dit vleesch gaat een gedeelte naar Rotterdam en een g-edeeite blijft in Schie dam. maaf voornamelijk dat gedeelte, waar- en bespreking voorloopige agenda alg. ver- mee men me«egenstaande het hier is goed gekeurd, toch niet voor de keuring in Rot terdam durft verschijnen. Dat deze toestand niet in orde is, ligt voor de hand. Zoowel de burgerij als de bo- na-fide slager moet door de Overheid wor den beschermd tegen deze ontoelaatbare praktijken. Wij vragen dat het verdachte (wrak) vee, niet anders meer mag worden geslacht dan onder toceziht en voortdurende controle van den Keurings-dienst. Uit deze noodkreet blijkt, dat de goed willende slagers, niet tegen een strenge keuring opzien, neen, ze vragen en smee- ken er al jaren om! Het resultaat van dit schrijven was een antwoord d.d. 18.12,'36 van den wethouder, dat van dezen brief met belangstelling was kennis genomen en hij was doorgezonden aan den keuringsdienst! Uitdrukkelijk dient hier gezegd, dat deze dienst niet ressortteert onder Weth. Sla venburg, doch rechtstreeks onder den Bur gemeester. Tot op heden zijn er echter geen maatre gelen aanhangig gemaakt, die een stevigen toezicht garandeeren. Hoe kan het ook anders? De directeur van dezen dienst, de heer G., is zeer vermoedelijk voor niet minder dan twee maanden op vacantie. Zijn functie wordt waargenomen door den heer Jonge- neel uit Rotterdam, die deze functie echter als nevenbetrekking bekleedt, zoodat het laatst voorgekomen moet zijn, dat deze heer zelfs op Zondag 11 koeien moest gaan keu ren, die in de beruchte stal aan den Lange Achterweg, waarover wij reeds eerder schre ven, geslacht waren. Zelfs de Zondag moet nu gebruikt worden om de keuring van het vleesch te doen geschieden. Dat de keuringsdienst geen voldoende controle kan uitoefenen in een stad van 62.000 inw. met zooveel slagers is goed te begrijpen, wanneer men weet, dat er twee keurmeesters zijn, waarvan de een verschei dene weken door een hulp-keurmeester moest worden vervangen. Invoer van vreemd vleesch. Wij signaleerden reeds vroeger, dat er langs geheime wegen in Schiedam vleesch, dat niet gekeurd werd of slechts gedeelte lijk gekeurd was, werd binnengesmokkeld. Thans vernemen wij, dat wederom uit de richting Bleiswijk, via Hillegersberg, Over- schie, Rotterdam wodrt angstvallig verme den, vleesch in onze stad wordt aangebracht. De bonafide-slagers stelden den commissaris van politie reeds van een en ander op de hoogte. Tot nog toe mocht het nog niet ge lukken op de daders de hand te leggen. Had men Jiier meer keurmeesters, dan was er op het in de winkels aanwezige vleesch een sterke controle uit te oefenen, nu is zulks echter onmogelijk en trachten sommige gewetenlooze vleeschverkoopers te profiteeren. Wij verwachten dat de zaak van de Vleeschkeuringsdienst nu niet meer in de groote doofpot zal worden gedaan! Men zal de feiten niet meer kunnen verkleinen. Moge het resultaat zijn, dat in Schiedam niet meer gevreesd behoeft te worden, dat er clan destien ingevoerde of ongekeurd vleesch kan worden verkocht. Moge de keuringsdienst eens ter dege ge reorganiseerd worden en dat de daaraan verbonden ambtenaren niet langer door den directeur G. kunnen worden egengewerkt.. Naar wij vernamen zou zelfs keurmeester Bult, die nu al 6 jaar als zoodanig hier func tioneert, nog steeds in zijn proefjaar zijn! Belachelijke situatie, die toch zeker bij geen andere tak van dienst zal voorkomen. Wij verwachten, dat in de komende begroo- tings-dagen ook nog menig woordje over deza zaak zal vallen. Overigens is er al lang genoeg over deze zaak hardop en zachtkens gedacht. Dat het Gemeentebestuur nu daden stelle er> den dienst reorganiseere, ook al komt er dun binnen afzienbaren tyd een abattoir! Naar wij vernemen zal de plaatsvervangend ïrecteur, de heer Jongeneel in een omvang- nj v rapport de toestanden, die hij hier tij- ens zijn vervangingsperiode heeft aangetrof fen, zooveel mogelijk bloot leggen. BENOEMING GEESTELIJK adviseur D00rüh1nfenev!,Vnan,de Eerw' heeren kape laans Berdmg en van der Meer hebben eenige vereenigingen een nieuwen geestelijk adviseur gekregen. Kapelaan K. Westerkamp is thans adviseur van den R- K- Metaalbewerkersbond st. Elov en van het comité voor uitzending van het zwakke kind, terwijl kapelaan C. van steen tot"adviseur■•beftoemd is van de volgende ver eenigingen: R. K. Bond v. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, R- K. Grafischen Bond, R K Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel, R. K. Bond van Gemeentewerklieden, r. k. Bond van Werkmeesters, R. K. Bond van P. T. T.-personeel, R. K. Kappersbond, en van de Contactcommissie. Programma 5 voor morgen. KEULEN: 12,35 concert. Diversen: 1,202,50. Regional programma: 2,20 Hippodrome. Diversen: 3.05. Regional programma: 3,35 gramofoonplaten 4,20 Revue-programma. Diversen 5,208,20. BRUSSEL (Ned. taal)8.20 concert, 9,20 concert Diversen 10,2010,30. BRUSSEL (Ned. taal) 103,0 omroep dans- orkest, 11,20 gramofoon. WATERPOLO. Gisteravond werd in het Sportfondsenbad voor den wintercompetitie van den Z. R- In gespeeld de wedstrijd S.Z.C. 3—R.Z.C. 5, welke eindigde in een 31 overwinning voor S.Z.C. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 2021 Januari GEBOREN: Willem G., zoon van J. Mulder en H. J. Mooij, Klaaswaalschestraat 13. ONDERTROUWD: B. G. Bijtenhoorn 34 j. en M. Ploos van Amstel, 23 jaar C. Ver kerk, 28 jaar en C. M. W. de Vries 24 jaar A. Baan 25 jaar en .M van der Linde 26 jaar W. van der Lugt 30 jaar en A. W. Zagwijn 23 jaar J. van der Harg 27 jaar en C. S. M. Bonte 23 jaar A. van Oort 26 jaar en W. Nijveen 24 jaar. GEHUWD: J. B. Wasman 23 jaar en M- J- P. L. de Groot, 23 jaar. OVERLEDEN: M. M. J. Ratering 83 jaar, weduwe van C. J.Bongers, N. Haven 225 M. C. den Outer 73 jaar, echtgenoote van H. van Vliet, Pr. Fred. Hendrikstraat 29. R. K. STANDSORGANISATIE VOOR DEN WERKNEMENDEN MIDDENSTAND De Schiedamsche af deeling van deze or ganisatie hield haar jaarvergadering. Nadat de voorzitter bij zijn openingswoord eenige nieuwe leden had begroet, kwamen de jaar verslagen van secretaris en penningmeester aan de beurt. Uit die verslagen bleek, dat er in de vereeniging heerschten een opgewekt leven, voldoende belangstelling der ieden, constante toename van het ledental, de „kern" blijkt in een geestelijke behoefte te voorzien, voor de „debatingclub" is animo, de prop. club zorgt voor ledenwinst, de Kerstviering was een waar succes, met haar eigen sprekers van haar eigen leden boekt de afdeeling goede re sultaten. terwijl de penningmeester met de bescheiden financieele middelen de touwtjes netjes aan elkaar knoopte. Door de onlangs verkregen koninklijke goedkeuring op de statuten moest de vergade ring nu het huishoudelijk reglement vaststel len. Met een enkele wijziging werd het con cept-reglement aangenomen. In een vacature in het bestuur werd voorzien door de ver kiezing van den heer Eenhuizen. De overige aftredende heeren werden herkozen. Als leden in het diocesan bestuur werden herkozen de heeren v. d. Akker en Robben. Hierna verkreeg het lid, de heer W. F. v. d. Sman, gelegenheid om zijn lezing te houden, getiteld: „De positie van den werknemenden middenstander in den organischen staat". De spreker mocht grooten bijval oogsten voor zijn weldoorwrochte rede. Er gingen zelfs stemmen op de redevoering in druk te laten Verschijnen en er zoodoende ruimere bekend heid aan te geven. Een geanimeerde vergade ring. SCHIEDAM, 22 Jan. Aangekomen: s.s. Ur sula, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wiltonhaven. De afd. Schiedam van de Sint Augustinus vereeniging zal op Woensdag 27 Januari in Corner House haar jaarvergadering houden. De agenda vermeldt o.m. Begrooting 1937 vaststelling contributie; verkiezing bestuurs lid (de periodiek aftredende voorzitter is her kiesbaar) bespreking onderwijzersdag 1937 gadering te Amsterdam. Wil de ingezondenstuk-schrijver over het Stedelijk, die teekent, een crisismuzikant, zijn naam aan onze Redactie bekend maken? Anders kan zijn ingezonden stuk niet ge plaatst worden. Voor den Rotterdamschen Kunstkring zul len op Dinsdagavond 26 Januari in de Nuts- zaal optreden de cellist Samuel Brill en de pianist Marinus Flipse. Hun programma omvat werken van Beethoven, Debussy, Glazounow, Rimsky Korsakoff en Voormolen. Het opent met een sonate van Peter Hellen- daal, bewerkt door Willem Pijper. Het is voor het eerst na zijn benoeming tot solo-violoncellist aan het Concertgebouw te Amsterdam, dat de Rotterdammer Samuel Brill voor de leden van den Kunstkring op treedt. Dat weten wij allemaal wel, alleen geven wij er ons niet altijd rekenschap van. Wij moeten er allen voor zorgen „vol te houden", omdat dan alleen het welslagen ver zekerd is. Het begint al op school. Er zijn jongens, die, als zij eens een pluimpje van den onderwijzer krijgen, bij zich zelf denken: „ziezoo, dat is in orde, ik ga het wat kalmer aan doen". Zulk een opvatting is natuurlijk funest, want zij brengt een groote verslapping van den ijver te weeg, den ijver, die zonder ophouden noodig is en blijft om het doel te bereiken. Sommige volwassenen leggen er ook te spoedig het bijltje bij neer. Zij zijn weinig ambitieus en stellen zich dikwijls met minder tevreden dan waartoe onafgebroken inspanning hen had kunnen brengen. Daarom zullen wij onze uiterste krachten blijven inspannen om onze abonné's te gerieven met eene actueele en actieve, met een mooie courant, met de „gezinscourant, bij uitnemendheid". Wij gaan dus door. Onzen abonnementsprijs hebben wij alreeds verlaagd. Onze gratis ongevallen-verzekering hebben wij belangrijk uitgebreid. 3000.gld. bij levenslange invaliditeit; 2000.gld. bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1000.— gld. b ij overlijden tengevolge van een ander ongeval. Tal van andere voorzieningen bij letsel van geringeren aard. En gij Stelt u slechts tevreden met het allerbeste dagblad, dat gij krijgen kunt. Dat is, ifi zijn klasse, de In den Raad werd gistermiddag aan de orde gesteld: Voortzetting van de behandeling van het voorstel tot voorloopige vaststelling van een gewijzigd ontwerp tot verbetering van den toestand op het Hofplein. De heer VAN DEN BRULE (R.K.) zegt verheugd te zijn dat verplaatsing van de Delftsche Poort mogelijk is gebleken. Ern stige bezwaren heeft spr. echter tegen een bebouwing van de zuidzijde der Coolvest. De breedte van den Coolsingel laat niet toe om. een vijftal meters buiten de rooilijn te gaan. De Coolsingel is daar ter plaatse toch reeds te smal in verband met de serre van het café-restaurant Pschorr. Spr. kan zich met bedoelde bebouwing ver eenigen, wanneer voorloopig voor enkele jaren deze vijftal meters buiten de rooilijn in huur worden gegeven, met de mogelijkheid er later op terug te kunen komen. Maar spr. is en blijft tegen verkoop. De heer TER LAAN (S.D.A.P.) consta teert, dat nu het SchieRottekanaal zóó ver gereed is, de mogelijkheid bestaat om een beslissing te nemen inzake het Hofplein- vrgagstuk. Spr. maakt van de gelegenheid gebruik om aan het college te vragen wan neer de verbinding tot stand zal zyn geko men tusschen Noorderkanaal met Rotte. Uit een verkeersoogpunt heeft spr. geen bezwaar tegen het huidige Hofpleinplan. Minder ge lukkig noemt spr. het plan in stedebouw kundig opzicht. Spr. betreurt het nogmaals, dat destijds het Berlage-plan niet is aange nomen. Hij zegt voor verplaatsing van de Delftsche Poort te zijn. Hier ligt een taak voor Rijks-Monumentenzorg. Door de plaats, die thans echter gedacht is voor de Delftsche Poort, maakt deze poort te weinig deel uit van het toekomstige plan. Volgens spr. komt de Delftsche Poort te ver achter den plein- wand te staan. Wethouder BRAUTIGAM (S.D.A.P.) zegt, dat men dit plan alleen maar kan waardee- ren, als men bereid is, hetgeen er vroeger is geweest, te vergeten. Het thans ter tafel liggende plan is niet aan te nemen met hand having van vroeger vastgestelde rooilijnen. Dit is absoluut onmogelijk. Door ruil kan een oplossing worden gevonden, zonder dat het aan de gemeente geld kost. Wanneer het Hofplein-voorstel, zooals het thans in den Raad ligt, wordt aangenomen, dan is voor het westelijk deel van het Hof plein de zaak in orde, voor het oostelijk deel echter moet gewacht worden op de demping van de Schie. Onderhandelingen dienaan gaande met 't Polderbestuur zullen zoo spoe dig mogelijk moeten beginnen. Niet verge ten moet worden dat het Rottepeil verschilt van het Schiepeil. Derhalve zal het Haag- scheveer moeten worden uitgediept en de Verlaatsluis kan dan worden opgeheven. Wanneer men de in 1929 vastgestelde rooi lijnen wil handhaven bij dit voorstel, dan kan men eenerzijds misschien verruiming krijgen, maar anderzijds is dan een vernauwing ook met uitgesloten. Als men de Delftsche Poort laat staan, zoo vervolgt spr., waar zij thans staat, dan zal het verkeer de Delftsche Poort omver „loopen". De Poort is bij spr. in veilige han den. Door verplaatsing komt de Poort op een goed punt te staan. Over tien jaar zal men niet beter meer weten. Van harte beveelt spr. het voorstel van B. en W. aan. Laat men de kwestie van het Hofplein onbeslist, zoo zegt hij, dan laat men ook onbeslist de kwestie van demping van de Schie, een kwestie die» mede zeer urgent is. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Het tunnelplan reeds Dinsdag aanstaande in den raad. De VOORZITTER deelt den Raad mede, dat het in zijn bedoeling ligt. waarschijnlijk tegen Dinsdag a.s. een speciale Raadszitting uit te schrijven, waarin dan het tunnelplan aan de orde zal worden gesteld, met dien ver stande echter, dat het desbetreffende voor stel Zaterdagmiddag a.s. in het bezit van de Raadsleden zal zijn. Na behandeling van eenige stukken, die aan de agenda zijn toegevoegd sluit de VOORZITTER te half zes de vergadering. In bewaring zijn gesteld de 29-jarige chauf feur G. de B., de 36-jarige kramenverbuurder L. H. de G. en de 38-jarige expeditie-knecht L. H. B. De beide laatste personen, zij werden door publiek aangewezen, werden gegrepen omdat zij in het bezit waren van enkele lap pen linnen, gestolen van de weekmarkt aan de Spanjaardstraat. De chauffeur werd gear resteerd als verdacht van heling. Gezien het groote succes, geeft de Fritz Hiisch Operette nog enkele opvoeringen van Emmerich Kalman-Operette „Prinzenhoch. zeit". Muzikale leiding van Hans Lichtenstein. In de voornaamste rollen Fritz Hirsch, Mar tha Wagner, Liesl Frank, Paul Harden, Henk Speijer, Walter Triebei, enz. Deze opvoeringen vinden in den Tïvoli- Schouwburg plaats op Zaterdag 30 en Zondag 31 Januari a.s. des avonds acht uur, terwijl op Zondag bovendien om twee uur een matinee aanvangt, welke een populair karakter zal dragen. Dit zijn beslist de laatste opvoeringen welke de Fritz Hirsch Operette van „Prinzen- hochzeit1' in Rotterdam zal geven. Verwacht wordt: Matige tot krachtigen, tijdelijk afnemende Zuid-Westelijke tot Zuidelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, aanvanke lijk nog kans op regen, weinig verandering in temperatuur. De Britsche eilanden hebben stormachtigen Zuidelijken wind met veel regen, aan de West kust werd meer dan 20 M.m. afgetapt. Ook in Frankrijk stormt het om het Kanaai met regen, in het midden waaien matige tot krach tige Zuidelijke winden, hier en in Engeland werd het zeer zacht. Geheel Scandinavië is onder de vorst. In Finland valt sneeuw. Ook in Zuid-Noorwegen woedt een sneeuwstorm. Aanvankelijk is hier te lande nog zacht en regenachtig weer te wachten met vrij veel wind. 23 Jan.: Doelenzaal, Philh. orkest, 3,30 uur. 25 Jan: Nutszaal, Rotterdamsch trio, 8 uur Dagelijks: Groote Schouwburg, Knal (Bouwmeester-revue), 8 uur, Zondag ook 2 uur (volw.) Aréna-variété-program, 2,15 en 8.30, Zondag ook 5 uur. (voor volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 28 dezer in: Thalia: Vergeten gezichten (volw.); ColosseumMe- rijntje Gijzens jeugd en Duizend maal bedankt (18 jaar); Prinses: Slotaccoord en De Melk boer (volw.); Corso: Een vrouw van de wereld (voor volw.); Capitol: Durf te leven (18 jaar); Centraal: Moskou-Shanghai; Lumière: Haar groote zonde (18 jaar). Tentoonstellingen: Museum Boymans, Divisionistische school van George Seurat tot Jan Toorop en etsen van Perasent en Canaletto. Studio, werken van Bella van Beek-Stroeve en Bern. A. van Beek. Passage-theater, Schiedam. Oranje Hein en De onwelkome gast (18 j.) Door middel van valsche sleutels heeft men zich toegang verschaft tot de woning van M. S. aan de Tidemanstraat. Uit de^gasmunt- meter worden 20 penningen vermist. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond. 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereenigiiig „Alberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la verda stelo" iederen Dinsdagavond half negen les en clubavond, Broederschool, Warande. Iederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Iederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. Iederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. Iederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feitzer) in Klankstudio Lange Haven 55. Iederen Woensdag om half 9 bestuursver- badering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Iederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. Iederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozef gezellen vereeniging. Iederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspresoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". Iederen Zaterdagavond van 7.309.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St, Franciscusgroep. Iederen Zaterdagavond. Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Woensdag 27 Januari Jaarvergadering St. Augustinusvereeniging Corner Heuse, Graaf Florisstraat, 8 uur. SCHIEDAM, 22 Jan. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 14 per H.L. Spoeling. Spoeling 1.201.30 (niet officieel^.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1