DE GEMEENTERAAD BIJEEN. „ADRESSEN" HET JAAR VAN?? De nieuwe abonnementsprijs De gratis Ongevallen-verzekering Nieuwe Schiedamsche Courant veneer^'s Triplex DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS. raads-stenograaf of 59 ite JAARGANG. No. 17774 DONDERTVG oq NTT ART 1937 DRIE BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 JOURNALIST gekomen iVserdraaien' daar 26 111 h6t g6drang DAM 41 Dagelijksche Motorbootdienst op AMSTERDAM 20 ct. per week, 85 ct. p. mnd., 2.55 g;ld. per kwartaal Franco p. post ƒ1.10 p. maand, ƒ3.per kwartaal. f 3000.bij levenslange invaliditeit. 12000.bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk. f 1000.bij overlijden tengevolge van een ander ongeval. Abonneert u op de gezinscourant bij uitnemendheid. Laat 1937 voor u zijn het voorspoedige jaar van de NOTEERING MOUTWIJN SPIRITUS. EN De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE CUURANI bedraagt, franco bó vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden i 2.55. Bi) bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand f 1.10, per drie maanden f 3•_~, vooruitbetaling. Incasso- toSfflWrdffl met berekend. LOSSE EXEMPLAREN zfln steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk- POSTCHEQUE- en GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels 1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0,50; 10 regels 1,—, 15 regels 1,50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. D. Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt t 3.000 bij levenslange invaliditeit-, 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval 250 ^he, ver re, van een band, een v„ een oog; f m._ voor he, verlies van een duitn, bij bred; van de rnggegraa, ol bij sebedelbrenk; 75 - voor he, verlies van een wijsvinger of voor he, verlies van de voorste twee leden van .Ue vtngers. 50- voor bet verto Ud van een dl. of voor he, verlies van 2 leden va', een wijsvinger, 25. - voor be, verlies van alle leden van een anderen vinger, ol van een lid van een wijsvinger b.j br.uk van b.venatrn of bo^ b«n „ndera.m of onderbeen, kn.eaeh.jf, sleutelbeen of enkel; f 10- voor één lid of 2 leden van een anderen vinger. AUe. volgens de geldende voorwaarden al. eenntaal per tn.aud m d„ blad wordt afgedndrt. De z.g. „neutrale" Schiedamsche Crt. komt op de haar eigen, onhebbelijke wijze in een artikeltje Onmacht? op ons raadsversiag uit de N.S.C. d.d. 23 Jan. j.l. terug. Wij schre ven o.m., dat de voorzitter gezegd heeft: Zooals de zaak door de Schied. Crt. voor het Kantongerecht is uitgebeeld, noemt spr. dat uiterst sensationeel en zeer overdreven. De S. C. haalt niet de aansluitende zin aan: Zoo is het volgens dat verslag zeer naar den sensationeelen kant. Neen,' zegt de schrijver in de Schied. Crt.: de burgemeester zeide: Wat het verslag over de terechtzitting op het Kantongerecht betreft, wil ik U wei als mijn meening mededeelen, dat dit en nu bedoel ik niet het verslag als zoodanig uiterst sensationeel en zeer overdreven is Wij mogen den geachte schrijver van de Schied. Crt. zeker wel even citeeren, dat wat staat in „Voorwaarts", d.d. 23 Jan. j.l.? Daar lezen wjj dan: Ter geruststelling deelde spr. mede, dat wat i n het verslag over de rechtszitting is vermeld, in hooge mate sensationeel ge tint was, Voorwaarts bedoelt hier, evenals de voor zitter „het verslag". (Wij denken hier ook aan de groote koppen en de bijzondere zet wijze van het desbetreffend verslag). Nu kan men wel beweren, dat niet het verslag als zoodanig bedoeld is; doch eigenaardig is het toch wel, dat twee onafhankelijk van elkaar geschreven raadsverslagen (Voorwaarts en N. S. C.) de zelfde zienswijze van den voor zitter op nagenoeg dezelfde manier hebben weergegeven! Volledigheidshalve publiceeren wij het ge deelte, dat door den voorzitter gezegd is over deze materie nog iets uitgebreider uit onze notitiën, ten bewijze, dat er nog méér rond deze kwestie is gezegd, dan de z.g. „neutrale" verslaggever wil doen voorkomen. De voor zitter zeide o.m.: Zooals de zaak door de Schied. Crt. in het verslag over het Kantongerecht is weerge geven, onthoudt spr. zich van de beoordee ling en de gezegden voor het Kantongerecht gedaan. Vast staat echter, dat dit verslag uiterst sensationeel is en zeer overdreven! Wil men hier (in den Raad. Red. N.S.C.) dan vragen stellen, dan moeten ze gedo cumenteerd zijn, na een onderzoek! De ver klaringen moeten vaststaan. Het is zóó zeer naar den sensationeelen kant. Nochtans boeten we met alle middelen trachten aan de gewraakte toestanden tegemoet te ko- hien. Er is geen aanleiding tot ongerust heid, en zoo vervolgt de spreker verder. JJat het geen koren op den molen van de Schied. Crt. was, willen wij de wederom in het nauw gedrevene wel verklaren. Wij zijn biet zoo wraaklustig en persoonlijk als de ge achte schrijver in de z.g. „neutrale". Doch nu zij zelf begonnen is, willen wij °°k nog iets memoreeren, voordat dit ge ogde óók wederom zou moeten worden be loken en ontkend! Naar aanleiding van de boven reeds aan- «ehaalcie woorden van den voorzitter, voerde 0^, heer van Duinhoven (S.D.A.P.) (die zelf sat persman is), in tweede instantie op zeer yriehe wijze het woord. Deze spr. zeide Soem-,de burgemeester zoo'n brave, fat- nef-i i, °ude liberale krant als sensatio- «waii£tceert! da]V,'l]ngafn op geval niet verder in, om- tracht t S' beutrale Schied. Crt. de zaak zekere ^""erken ^t heel het geschrijf een aan de VVrkromPenheid, die ons doet denken deel der 'tclen: „wij alléén zijn het denkend dit welliöht wl', (1ees: verslaggevers)! Of is punt? ero«i: Het eenig juiste stand- AVONDVERGADERING 26 JAN. 1937. Voorz. mr. dr. F. L. J. van Haaren. In deze zitting begon weth. HOUTMAN (V.B.) met te verklaren, dat de 10.000 voor onderzoek ten behoeve van het nieuw te bouwen slachthuis, niet geheel verbruikt zijn. In de jaren 1928, '29 ea '30 is hiervan 2204 verbruikt, zoodat 7794 resteeren. Wat sp.r's lusteloosheid betreft, daarover be hoeft men zich niet bezorgd te maken. Het gaat niet zooals vroeger met de zaken en daardoor wordt men wel eens geremd. Spr. is een realiteits mensch, maar kan geen ijzer met handen breken. Aan mr. Kavelaars geeft spr. toe, dat de Appelenmarktbrug en de brug over de Wes terhaven niet geheel voor het verkeer ge schikt zijn. De nieuwe Westerhavenbrug zal echter in de behoefte voorzien. In de toe komst kan er wellicht eens naar de andere bruggen gezien worden. Ze zijn echter sie raden voor onze stad. De spoorwegovergang aan de Overschie- scheweg zal door de spoorwegen, voor 2000, op kosten onzer gemeente worden gewijzigd. Er komen langere slagboomen, en een ieta verhoogd voetpad over de rails. Het auto verkeer zal echter moeten wachten. Een an dere wijziging kan hier niet geschieden, daar de overweg-bediende nog ander werkt heeft te verrichten. Betreffende het pleintje van den Julianahaven stelt spr. den heer de Bruin gerust. Het ligt in de bedoeling, dat metter tijd op te knappen. Het eventueel beplanten van het middengedeelte Boerhavelaan zal in de desbetreffende commissie behandeld wor den. Ten opzichte van het verder uitkeeren van rente uit de gekweekte reserves van het grondbedrijf, zooals tot nog toe steeds ge schiede aan de gemeente, dient in de toe komst een eind te komen. Over de politie-zaak zal spr. niet veel zeg gen. Het heeft hem pijn gedaan, dat het. be leid van een vroegeren commissaris in doze zaak hier wordt genoemd. Mij beschouwt men als anti-sociaal. Spr. acht meer sociaal voe lend, dan de socialisten. Weth. v. VELZEN (R.K.) is erkentelijk voor den dank aan het college van B. en W. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Is 't Goedkoopste en 't beste. Alle soorten hulsvlljtartikelen Reel. 106S 6 TELEFOON 68616 GEBR. BIJLOO gebracht. Spr. zal niet veel over de politiek zeggen, gezien weth. Dinkelaar wel eens ge zegd heeft, dat ik het vorig jaar het nogal bont gemaakt heb! Spr. doet weinig aan poli tiek, alleen in z'n vrijen tijd (gelach). Spr. is ernstig gegriefd door de ingrijpende maat regelen der regeering in de gemeentelijke autonomie. Spr. zegt dan, dat zijn tak van dienst ditmaal niet di» belangstelling h^eft als anders (geroep: nu is het zeker in orde!) Dat stemt spr. tot tevredenheid, niet tot lusteloosheid. Aan mr. Kavelaars zegt spr.. dat art. 52 der woningwet niet toelaat, dat de subsidie van het Badhuis Eendracht, bij gebleken winst, kan worden terug gevorderu door de gemeente. Er is nu een verplichte storting voorgeschreven in een soort fonds. Vermoedelijk zal ook dat voorsenrift wel weer snel worden te niet gedaan. 80 Pet. der winst moet nu in dat fonds voor nieuw te bouwen woningen en 20 pet. komt ten goede van vereeniging. De zaak kan nog eens in de betreffende commissie worden bekeken. 48 Woningen voor groote gezinnen Spr. hoopt spoedig steun te hebben om grond te verkrijgen waarop deze woningen, waaraan veel behoefte bestaat, kunnen wor den gebouwd. Er is voor de overheid altijd op dit gebied nog achterstand in te halen. De krotwoningen hebben de volle aan- ai mm «ma»*» «t De Jos. Maria" voor anker bij de spoorbrug over de Koningshaven te R'dam nadat de masten van het vaartuig, na aanvaring met de hefbrug braken. dacht. Spr. heeft lof voor hetgeen echter de gemeente Schiedam op dit gebied toch al heeft gepresteerd. In het geheele rijk werden onbewoonbaar verklaard, in 1926—1930 2000 per je».", 1931 2871, 1933 1625, 1934 1034, 1935 941. Als we nu zien, dat er hier dit jaar nog 25 zijn on~ bewoonbaar verklaard, blijkt, dat Schiedam t.o. van het geheele crjfer een goed figuur maakt. Spr. zegt: geen goede plant, kan op slechte grond leven, zoo staat 't ook met de gezinnen. Zegt men dan soms, dat men in de toekomst tot de krotwoningen zal terug- heeren, spr. wil verklaren: dat nooit! (Interr. van Duinhoven: dat is klare taal!) Tot den heer van Dorp zegt spr-, dat het aanschaffen van eigen woningen door arbei ders, iets anders is, dan zooals minister Ta-lma zulks in de land- en tuinbouwarbeiderswet heeft voorzien. Voor de gemeente is dit bijna een onbegonnen werk. Wellicht is op coöpe ratieven grondslag door de arbeiders zelf iets te bereiken. Spr. meent dat geen voorbeelden uit andere gemeenten omtrent deze vraag be kend rijn. Zoo ja, zoo zal spr. gaarne de re sultaten en ervaringen onderzoeken. Aan den heer v. Lith, op diens vraag, of de gemeente de 13.300 van het rijk terug krijgt vanwege de gedwongen huurverlaging, zegt spr.: dat de regeering wel van drasti sche maatregelen weet, doch na een zoo plot- selingen ommekeer, na alle ellende, kan men allicht iets vergeten. Spr. bedoelt hiermee geen critiek op de overheid, doch het beste is altijd bezadigd in te grijpen. De electriciteit. Spr. verklaarde o.m. dat hieromtrent nog niet veel te zeggen is, hangende de onder handelingen. Twee zaken verdragen zich ech ter slecht, n.l. lage tarieven en hooge inkom sten! (interr. Hoogendam: U heeft mij slecht begrepen). De electriciteitsovereenkomst is een voortlurende zorg. Waar het echter gaat tusschen twee colleges van twee tamelijk groote gemeenten, gaan de onderhandelingen uiteraard langzaam. Het is een genoegen, dat de Raad achter het college staat, daar dan andere dingen gedaan kunnen worden indien de nieuwe overeenkomst niet naar wensch zou zijn. We kunnen niet met de stukken op tafel komen, doch zijn volkomen diligent. Waar de t\jd zoo snel gaat, zal spr. over een jaar, wej- licht bij de volgende begrooting in meer vaste vorm kunnen spreken. Inzake het medegedeelde door weth. Hout man over de rente-uitkeeringen van het grond bedrijf, merkt spr. nog op, dat deze kwestie bij B. en W. en in de commissiën van finan ciën en grondbedrijf nader moet worden be zien. Dit jaar echter zal deze vaste uitkee- ring moeten geschieden als destijds is om schreven. De politie. Spr. vervolgde dan: nog een enkel woord over de politie. Ik had mij voorgenomen hier over geheel te zwijgen. Het gesprokene door den hee» van Iersel noopt mij echter tot een kort bezadigd woord. Uit diens rede zou de volkomen onjuiste conclusie kunnen worden getrokken, dat wij te maken hebben met 2 episoden, één waarin niets deugde, en een waarin alles deugt. Deze tegenstelling wordt door mij gewraakt, im mers ze is volkomen onjuist. Zoowel wijlen de heeren Stulemeijer en El lenberger zullen hun sterke en zwakke rijde gehad hebben, gelijk dit ook wel het geval zal zijn met de huidige functionarissen. De heeren Stulemeijer en Ellenberger kunnen ech ter hun beleid niet meer verdedigen en daar om moet ik met klem opkomen tegen elke poging die er op gericht mocht rijn om de te kortkomingen van den een als verdediging te laten aanvoeren voor de excessen van den an der. Want die excessen staan objectief gespro ken en naar ervaringsregelen van het publiek wel vast, al vind ik het veel beter in dit sta dium mij van details strikt te onthouden. Ik hoop, mijnheer de voorzitter, dat U met uw beleid er in moge slagen, dat er een ge zag en gezagsuitoefening aanstaande is, die door degenen, die aan dit gezag' zijn onder worpen ais H.delijk wordt erkend. Alleen zulk een gezag kan zich op den duur naar mijn oordeel handhaven en leidt instede van onrust tot rust. Of anders uitgedrukt, het gezag moet er niet zijn om het gezag, doch als middel ter bescherming van de rechtsorde en moet met groote tact en bezadigdheid worden uitgoefend Dit alles bereikt men niet met redevoerin gen van U, van mij, of van wien ook, maar slechts doordat de daden aldus gesteld worden. Ik hoop en vertrouw, dat alles rich in de door mij uitgestippelde richting zal ontwikke len, hetgeen te minder moeilijk is omdat de bevolking van Schiedam in rijn breedste la gen er een was en is, uitzonderingen natuur lijk daargelaten, van een zeer welwillend:, tegemoetkomende en rustige gezindheid te genover de politie. Met den heer van den Berg zal ik, en de meerderheid van mijn fractie, in verband met het door mij te ontvangen antwoord mijn hou ding tegenover de bewuste begrootings- en verhoogingspost bepalen. Wethouder DINKELAAR (S.D.A.P.) merkt op, dat wat hier zooal gezegd is tot lof der politie, niet geheel juist is. Men moet zeg gen: ge hebt het te bont gemaakt. Wij rijn g-een tegenstanders der politie, doch men moet nu' geen schuilvinkje spelen. Groentendistributie. Spr. geeft een breede uiteenzetting, waarom de groenten-distributie, zeker niet volgens Utreehtsch voorbeeld, eenig voordeel voor de betrokken middenstanders kan opleveren. De handel van Utrecht draagt alle risico en kos ten en krijgt 1% ets. winst per kilo. Waar er hier in 1936 290.548 kg. zijn gedistribueerd, beteekent zulks een winst voor den eventuee- len handel van 4358,22. Dus nog geen 82 ets. per week, daar er hier 100 groentehan delaren wonen, de venters nog niet eens mee gerekend. Ook 't risico der groenten- en fruit- centrale kan de particuliere handel nooit over nemen, daar dit voor de gemeente veel te duur zou komen, omdat de groenten-centrale, aan de veilingen de doorgedraaide groenten koopt voor 3 ets. per kg. De particuliere han del kan dat niet. Ging men er toch toe over, dan zou een uitgebreid controle-apparaat moe ten worden ingesteld, hetgeen nog meer zou kosten. Aan de hand van cijfers lichtte wet houder Dinkelaar een en ander toe. Over de vereeniging' tot behartiging van klein-zaken bedrijfsbelangen, was deze wet houder niet erg te spreken, wel over den Bond van Groenten- en Fruithandelaren. (In deze rede werd nog een kroot van 3 pond in het geding gebracht, hetgeen veel hilariteit ver wekte. Red. N.S.C.). Cursussen en schoolvoeding. Spr. zet uiteen, dat ingevolge aanschrijving van den Minister de vrouwen van werkloo- zen, die eenmaal een cursus volgden, deze niet weer kunnen volgen. De cursisten van nu blijven tot 1 Juli a.s. Het college heeft echter over deze zaak nog briefwisseling. Den heer Collé deelt spreker mede, dat Rot terdam wei voeding geeft, omdat het over een groote gaarkeuken beschikt. Deze is over bezet, zoodat niet kan worden aangevangen met deze verschaffing. Per 1 Februari echter zal ook in Schiedam weer voedsel kunnen wor den verstrekt. Ten opzichte van de gratis melk-verstrek- king, zegt spreker, dat die ook niet in Rot terdam verstrekt wordt! De heer Collé heeft dus ongelijk. Wel wordt over deze zaak met den Minister nog onderhandeld. De speeltuinen acht spreker noodig. Het Sterrebosch is een ontspanning voor moeders. De leiding dezer speeltuinen moet echter aan een organisatie worden opgedragen. Er zijn besprekingen met den S. B. L. O. gaande. Met de baldadigheid der jeugd zal het wel schikken. Met den commissaris heeft het bu reau Onderwijs een afspraak om baldadigheid tegen te gaan. In 1936 kwamen op dit gebied slechts 3 processen-verbaal voor. Dat is toch niet veel op 9000 kinderen! Spr. doet over de hoofden van den raad heen een beroep op de werkgevers om mede te werken aan het twee op één-stelsel, waar door verkregen wordt dat een groot gedeelte jongens dan een halven werkdag in het be drijf arbeid en de andere helft op een cursus. Nu loopen er tallooze jongens den geheelen dag doelloos rond. de pauze deelde spreker mede, dat er 136 deelnemers van 1518 jaar rijn, aan vakcursussen. Aan den gewone cursus 328, van 1824 jaar. Het voormalig St. Jaeobsgasthuis Zeer spoedig, wellicht over enkele dagen, zal opdracht worden gegeven om met een 100 jongens, 60 weken achtereen, het in vervallen staat verkeerend voormalig St. Jacobs-gast- huis, aan de Hoogstraat, op te knappen en het o.m. tot een stedelijk museum in te rich ten. Verder zijn 4 jongens bezig aan 4 lig- hallen, o.w 4 jongens uit Oversehie. Ook de inrijpoort van Spieringshoek zal worden op geknapt. Aan den heer van den Berg zegt spr. niets te voelen voor de firma's van schijn en wezen (gelach)Alles is daar schijn ook het succes! (interr. Colli: zijn er ook aandeel houders? gelach) Spr. ziet liever doeltref fender werk door int.ellectueelen uitgevoerd als is er tot nu toe weinig aan gedaan, o.a. zal er hier gemaakt worden een kaart en tabellen voor Schiedam. De vragen van den heer v. Lith beantwoordt spr. bevestigend, wat betreft de 40—50-jarige werkloozen, alsook het vestigen van industrieën. Toch moet men niet denken, dat er zooveel 40 tot 50 jarigen buiten werk zullen blijven, zooveel zijn er niet. Als men deze menschen zou afschrijven van een bedrijfsleven, moet men ze naar Maat schappelijk Hulpbetoon overschrijven, wat zal dat de gemeente niet kosten? Spr. zegt, dat in Schiedam de volgende werklooze vak lieden zijn: 2030 jaar, 830; 3140 jaar, 654, 41—50 jaar, 477; 51—60 206, boven 61 jaar 14. Er zijn dus voor de bedrijven nog genoeg vaklieden te bekomen. De arbeidsbeurs ver leent gaarne bemiddeling en staat goed aan geschreven ook bij de werkgevers. We heb ben totaal 1866 ingeschreven metaalbewer kers, waarvan 804 zonder vakkennis, en 1062 vaklieden. Het bewaarschool-onderwijs. Tot den heer van der Berg (C.H.) zegt spr., dat hij geen voorstander is van „kop- geld". Als men recht wil doen, moet men toch ook met verkregen rechten rekening houden. Ging spr. op de eischen van den heer V. d. Berg in, dan zou het katholiek onderwijs de dupe worden. Dat wil spr. niet, omdat dit de school aan de N. Haven geheel voor eigen rekening heeft doen verbouwen voor dit doel. Spr. geeft de volgende cijfers: Zie vervolg pag. 2. Er zijn al wat „jaren" geweest in de historie. Jaren van oorlogen en omwenteling, jaren van watersnood, jaren van strenge winters, de „vette" jaren, de „magere" jaren. De volwassen lezer heeft al heel wat van die „jaren" mee gemaakt. Zij hebben hem hun lief gebracht en hun leed. Bedriegen de voorteekenen niet, dan zal het pas-begonnen jaar 1937 voor ons heropleving beteekenen. De vale schimmen van de crisis, welke ons zoo geruimen tijd geteisterd heeft, geraken op den achtergrond. Dientenge volge kan 1937 voor ons een jaar van voorspoed zijn. Maar het zal tevens het „jaar" van deze courant zijn. Er zit verband tusschen deze beide zaken. Een goed dagblad is noodig, wil men op de hoogte van zijn tijd blijven, wil men zijn maatschappelijke functies naar behooren kunnen verrichten. Niemand zal ons tegen spreken, wanneer wij zeggen, dat onze courant zulk een „goed dagblad" is. Welnu, het is elkeen mogelijk, het is een ieder gemakkelijk gemaakt zic.h te abonneeren. Daar hebt gij dan meteen het „verband". Het jaar 1937 wordt een jaar van voorspoed, een abonnement op deze courant zal u in staat stellen van dien voorspoed zooveel mogelijk te profiteeren. De voorlichting immers, welke gij iederen dag uit deze kolommen ontvangt, op elk terrein, waarvoor gij geacht kunt worden belangstelling te koesteren, is subliem. Dit woord zegt niets te veel. Bovendien houden de verlaging van den abonnementsprijs en de verhooging van de voordeelen der gratis ongevallen-verzekering twee attracties in, welke u, naar wij vast vertrouwen, des te gereeder zullen doen besluiten u te abonneeren. Aarzelt niet, doet het nu I Verwacht wordt: Stormachtige tot krachtigen, later wellicht afnemende Noord-Oostelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, nu en dan opklarend, wei nig of geen sneeuw, strenge tot matige vorst des nachts, overdag matige tot lichte vorst. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind 28 Jan. te 7.40 uur aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Holland: „Wordt verwacht storm uit het Zuid-Oosten". Geseind 28 Jan. te 9,15 uur aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Noord-Oosten" Iederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond. 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het ^Parochiehuis. Iederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaaibewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. Iederen Dinsdag repetitie jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 6—7 uur. Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la verda stelo" iederen Dinsdagavond half negen les en clubavond, Broederschool, Warande. Iederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Iederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. Iederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. Iederen Woensdagavond te Shiur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feitzer) in Klankstudio Lange Haven 55. Iederen Woensdag om half 9 bestuursver- badering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond indoortraining SGV Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. Iederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezeilenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge. bouw Nieuwe Haven 121. Iederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymma R. K. Volksbond. Iederen Donderdagavond half 9. Boven zaal R. K. Volksbond. Clubavond K. J. M. V. Iederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. Iederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. Iederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspresoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". Iederen Zaterdagavond van 7.30—9.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St. Franciscusgroep. Iederen Zaterdagavond. Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Zondag 31 Januari, Jaarfeest-vergadering St. Barbaravereeni- gtng, R. K. Volksbond, aanvang 8 uur. 28 Jan.: Doelen, Eruditio-concert, 8 uur. 30 Jan.: Tivoli-schouwburg, Prinzenhoch- zeit (Fritz Hirsch-operette), 8 uur (18 jaar), 31 Jan.: Tivoli-schouwburg, Frinzenhoch- zeit (Fritz Hirsch-Operette) 2 en 8 uur (18 jaar). D a g e 1 ij k s: Groote Schouwburg. Knal (Bouwmeester-revue) 8 uur. Zondag ook 2 uur (volw.) Aréna-variété-program, 2,15 en 8.30, Zondag ook 5 uur. (voor volw.). Tentoonstellingen: Museum Boymans, Divisionistische school van George Seurat tot Jan Toorop en etsen van Peraseni en Canaletto. Studio, werken van Bella van Beek-Stroeve en Bern. A. van Beek. Passage-theater, Schiedam. Oranje Hein en De onwelkome gast (18 j.) SCHIEDAM, 27 Jan. Offieieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Montw(jn. Moutwijn 46 pet. 14 per H.L. Spoeling. Spoeling 1.201.30 (niet officieel).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1