JAARVERGADERING VAN DE R.K. STAATSPARTIJ. HET IS MET ZEGGEN NIET TE DOEN Nieuwe Sehiedamsche Courant Nieuwe verzekerings-premies Nieuwe abonnementsprijs: WIJ ZEGGEN WAT DOCH WIJ DOEN OOK WAT DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. ROTTERDAM. 59ste JAARGANG. N0.17775 VRIJDAG 29 JANUARI 1937 DRIE BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 Opgewekt leven met enkele teleurstelling en. f3000.bij levenslange invaliditeit; 2000.bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1000.bij overlijden tengevolge van een ander ongeval. 20 ct. per week, 85 ct. p. mnd., 2.55 gld. per kwartaal franco p. post ƒ1.10 p. maapd, ƒ3.per kwartaal. 411e opvarenden van de „Jonge Jacobus" verdronken. DE RADIO-CENTRALE. PROGRAM3LA No. 5 VOOR ZATERDAG ZICH IN EEN TREIN VERBORGEN. VEROORDEELD WEGENS POGING TOT MOORD. ONGEVALLEN. R. K. R'DAMSCHE VOETBALBOND. ROTTERDAMSCHE VOETBALBOND noteering moutwijn en SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden t 2.55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand f 1.10, per drie maanden f a- bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden met berekend. LOSSE EXEMPLAREN zyn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 4 5 cent per stuk. en GIRODIENST No. 81440. Rotterdam]6 NV' 06 C°Urant De Maasbod® NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT m De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1,55, elke regel meer 25 cL Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarlef. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig, heidsadv. worden geen contracten afgesloten, Kabouter-advertenties: 5 regels 0.50; 10 regels 1,15 regels f 1,50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. 6 ratis-Ongevallenverzekering bedraagt 3.000 bij levenslange invaliditeit; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoonvegongeluk; 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; f 250.voor het verlies van een band, een voet of een oog; loo.— voor hei verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk: 75.— voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorsle twee leden van alle vingers; f 50.voor het verlies van een volledig van een duim, of voor het verlies van 2 leden van een wijsvinger; 25. - voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, sleutelbeen of enkel; f 10.— voor één lid of 2 leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Gisteravond had in den R. K. Volksbond de jaarvergadering piaats van de R. K. Staats partij. De opkomst was, vermoedelijk door 't koude weer, matig, terwijl verschillende leden m verband met den Gemeenteraad afwezig waren. In zijn openingswoord wenschte de voor zitter, den heer W. Rademaker, allen nog een Nieuwjaar. 1937 Is een belangrijk jaar voor ons. Zullen wij dit jaar slagen? Spr. herdenkt dan de oprichting van de Jonge- renafdeeling en de plaats die zij nu inneemt. Nog even memoreert spr. 't 25-jarig jubileum van mr. Kavelaars. Candidaatstelling Tweede Kamei De candidaatstelling voor de Tweede Ka mer werd goedgekeurd. De volgende personen voorgesteldpater mr. dr. D. Beaufort O.F.M., H. E. v. d. Brule, mej. dr. M. J. W Hillen, dr. L. G. Kortenliorst, A. J. Loerakker P. J. Serrarens, mr. M. P. L. Steenberghe e! J. M. Stumpel. DE SITUATIE IN HET AFGELOOPEN 'AAR. Hierna bracht de secretaris, de heer A. J. C. van Oppen het jaarverslag over 1936, waar aan wij het volgende ontleenen: Wanneer wij de feiten de revue laten pas- seeien, dan blijkt, dat 1936 onze afdeeling veel goeds heeft gebracht naast de teleur stellingen die ook ons niet gespaard bleven. Vermelden wij allereerst het overlijden van onzen hooggeachten oud-burgemeester H. Stulenieijer, die de Katholieke beginselen hooghield zonder ook maar eenig deel der Sehiedamsche bevolking te benadeelen of achteruit te stellen. De tweede persoon, die wij met droefenis in het hart herdenken, is de heer H. Steens. Hij was een lichtend voorbeeld voor ons allen. Het jaar 1936 heeft zich gekenmerkt door versterking der interne organisatie, uitbrei ding van onze werkingssfeer en flinke actie naar buiten. Onze jaarvergadering werd ge houden op 24 Januari. In verband met de goedkeuring van het nieuwe reglement trad toen het bestuur en bloc af. De voorzitter, de heer Th. Mouwens en de vice-voorzitter, de heer J. van Dorp, meenden zich niet meer her kiesbaar te moeten stellen. De heer .W. Rade- maker werd gekozen als voorzitter. De be stuursleden, die zich herkiesbaar hadden ge steld, werden herkozen. Nieuwe bestuursleden Werden de heeren Bakker, v. d. Berg en Et- man. In diezelfde vergadering werd de heer Mouwens bij zijn aftreden als voorzitter met klgemeene stemmen tot eerelid benoemd. Onze voorzitter, de heer Rademaker, werd m de vacature C. A. M. Jansen als 2e secre taris in den Kring Dordrecht gekozen, terwijl m de vacature Steens de heer van Oppen als Vice-voorzitter van Kring Delft werd gekozen. Onze voorzitter neemt thans tevens de Plaats in van oud-burgemeester Stulemeijer a's afgevaardigde naar den Partijraad. Op 3 Maart mochten wij 't 60-jarig bestaan van onze afdeeling als politieke organisatie herdenken. Eenige dagen vóór deze feestelijke herden king was bij alle katholieken een exemplaar Van „De Opmarsch" bezorgd, waarvan op de voorpagina een keurig verzorgd historiscn overzicht was afgedrukt, opgemaakt door Sch' heer Mouwens> terwijl ook de Nieuwe dacht;'1' Coiuran-t ons °P dien dag hartelijk ner- vnh]e 06 lëdemvergadering van 2 April ver- Zijn rpd,e nieuwe voorzitter een spreekbeurt, heid". ij' Was getiteld: „De vulkaan der zot- werd aa 6t navolg hiervan was, dat een motie fractie wnomen' waarbi;i de Tweede Kamer- tegen rlp lf'cl aangespoord tot ernstig verzet der regeerinU'slachtige economische -politiek dj Re<Jactie der Nieuwe Schied. Crt. king We Meeds de meeste medewer- Op 25 Sept. vond een ledenvergadering Plaats, waarop het „Bijzonder Program van rat 16 werd besproken en eenigg desicie- Deze onzer afdeeling werden voorgesteld, deel ?erkaclering werd ook door het meeren- gewoond katholieke gemeenteraadsleden by- dags in°hetUVo1lLparkktenhiClden d®S welke door ongevcer 4ooo ^"^«andameeting i aii ^uoo personen werd bii- gewoond. Als redenaar trap op de zeereerw. pater Borromaeus de Greeve O.f.m. met als onderwerp: „Rotsvaste Eenheid". De löe n bracht ons den Gew. Landdag in de Nenijto- hal te Rotterdam. Teneinde ook de vrouwen meer politiekwijs te maken en te trachten haar tot een actievere deelname aan het poli tieke leven aan te sporen, belegden wij op 27 November een speciale „Vrouwenavond", waarbij als spreekster optrad het lid der Prov. Staten, mej. dr. M. J. W. Hillen, die sprak over. „Het belang van het komende jaar". tot n„gt!fien fde ff' R' K" Propag-andaclub gCtoond had op buitengewone wijze *chte"an7e^Xke °P' doen, bleef het tot dusver* bestainde contat gehandhaafd. De propagandisten vervulden hun taak op zeer lofwaardige wijze, dikwijls or.danks smaad en hoon van de tegenstanders en ondanks de weinige medewerking van eigen menschen. Het is voor het grootste gedeelte hun werk, dat wij wederom een vooruitgang in ons ledenaantal boekten en dit per 31 Dec. 1019 personen bedroeg. Met groote vreugde maakt het verslag ge wag van de oprichting der „Jongerenafdee ling", bestaande uit aspiranten van 18 tot en met 25 jaar. De oprichtingsvergadering vond plaats op 26 October. Als spneker trad op het Tweede Kamerlid Max van Poll. Vele jon geren traden dien avond als lid toe. Wij heeten de jongelui van harte welkom. De kern heeft ook weer vruchtbaar werk kunnen verrichten. De heer Rademaker trad wegens diens verkiezing als voorzitter onzer afdeeling, als kernleider af en werd opgevolgd door den heer Ir. W. H. v. d. Toom. Wij heb ben veel aan de medewerking van het Partij bureau te danken. Mocht ik hierboven dus wijzen op het vele door onze Partij in al haar geledingen verricht, ik vraag dan ook niet te veel, wanneer ik van alle katholieken zonder uitzondering, van mtellectueelen en groot werkgevers, zoo goed als van de middenstan ders en arbeiders onder ons, de grootst mo gelijke medewerking inroep. Het jaar 1937 zal van beslissende beteeke- nis zijn voor de eerstvolgende deccennia mis schien; niet alleen voor liet politieke leven maar wellicht ook voor het voortbestaan van de vrijheid, die wij katholieken zoo moeiteivol hebben moeten veroveren. De penningmeester de heer W. Th. Janse, deelde mede dat het jaar 1936 sloot met een nadeelig saldo van 74.63. De begrootimg over 1937 is geraamd op 1650, vaste inkom sten zijn 685, zoodat er 865 In 1937 te kort is, wat door een toegezegde gift van 600 reeds voor een groot deel gedekt is. De kas- commissie deelde mede dat de kas en be scheiden gecontroleerd en in orde bevonden waren. Dan werd overgegaan tot benoeming- van een nieuwe kascommissie. Gekozen werd de heeren v. Kemenade, Hulsman en Stor. Hierna werd de jaarverslagen van de aspi- rantenafdeeling, Kern en Alg. R. K. Propa- gandaclub voorgelezen, waar wij het volgende aan ontleenen: - De Jongerenafdeeling. In het jaar 1936 besloot het bestuur van de afd. Schiedam der R. K. Staatspartij tot op richting van een afzonderlijke groejp adspi- ranten, omvattende de Katholieken, zoowel vrouwelijke als mannelijke jeugd tusschen plm. 18 en 25 jaar. Op 26 October 1936 vond de oprichtings vergadering plaats, waar de neer Max van Poll, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal, het woord voerde en h%t voorloopig bestuur, onder dezelfde samenstelling in een definitief werd omgezet. Het resultaat van deze vergadering was, dat plm. 130 jongelui zich als lid opgaven, welke aantal thana tot plm. 160 is aangegroeid. Een aanvang werd gemaakt met de uitvoe ring van het actie-program. Op 18 Dec. 1936 werd een ledenvergadering gehouden,. Ver schillende dames en heeren gaven zich op voor de Opmarsen propaganda. De Kern. De heer Rademaker werd in het Kernleider schap opgevolgd door den heer Ir. v. d. Toom. Evenals in de vorige jaren is er in 1936 door de leden behoorlijk gewerkt. De ver schillende kernbrochures, welke ons vanuit 't Partijbureau werden toegezonden, zijn achter eenvolgens in de gebruikelijke voordrachten en discussies behandeld. Verschillende kernleden woonden de in Am sterdam gehouden Landdag b?, t.frwijl het meerendeel op Zaterdag 11 Juli tegenwoordig was op de, in Den Haag bijeengeroepen, Gew. Kemdag. Het bij die gelegenheden gevonden contact met diverse Partij-instanties en leden heeft ons veel nut opgeleverd. Dinsdag 14 Juli hielden we onz^ jaarlijk- sche openbare vergadering waartoe ook de Gemeenteraadsfractie, het Afdeelingsbestuur en de Overschiesche Kem waren uitgenoodigd. Het ex-Tweede Kamerlid ir. Feber, voerde het woord. Voor het nieuwe Kemseizoen staat, in ver band met de verkiezingen, op het programma alleen de behandeling; Wijziging van ons Staatsbestel. De inleiding tot dit onderwerp werd reeds gehouden en een werkschema werd opgesteld. De Algem. R. K. Propagandaclub 1936 Wegens verhooging der contributie bedank ten 144 leden voor het lidmaatschap der Staatspartij, echter dank zij de groote acti viteit der club waren er op 31 December weer 186 nieuwe leden bijgewonnen. Veel werd er verzet op het gebied van ver spreiding van Propaganda-materiaal. Wij wij zen op de 600 exemplaren „Onze Eenheid" voor de in Februari te Amsterdam gehouden landdag, de 1000 „Soda op Vlekke(n)", de 18000 stuks „Weigert 't Vuil" als tegenpam- flet op de „Paardenstal-brochures", de 18000 °P de Laste rbrochure tegen den weleerw. heer Henri de Greeve. Een aparte editie van de „Opmarsch" werd er nog verspreid ter jp'egenheid van de viering van het 60-jarig G?taai, van onze plaatselijke afdeeling. lust'-' denken dan ook aan de goedgeslaagde m0-ArnAiering der Encychek „Quadragesi- Volks"0,' en de Openluchtmeeting in het den On geh°uden. Ook de Colportage van en meer /nr8?1'beweeëd; zich steeds meer onderstellen d?fr6nde 'U" en wij mogen ver voor een feit Wanneer Centralisatie hier- taten te boeken^611 is, er grootere resul- A.ls ^■f,S'6|v,ia^rdigciöT. drecht waren de den Krmg Dor" J. Nijssen aftredend, Z* h N d', Toorn en den 010 heide herkozen wer- Als afgevaardigden voor Kring- Delft wa ren aftredend de heeren H. Combrink en W Loosbroek,die beide eveneens herkozen wer den. Als plaatsvervangende afgevaardigden voor beide kringen, werden gekozen de nee- ren Th. Mouwens, Hulsman en van Oppen. De voorzitter de heer W. Rademaker die aftredend was werd herkozen, evenals de bestuursleden de heeren G. Bakker en H. Combrink. Rede Serrarens. Hierna heeft de heer P. J. Serrarens, lid van de Eerste Kamer, een rede uitgesproken met als onderwerp „Hoe staan wij er voor". Na een inleiding over onze positie als Ka tholieken, kwam spr. op de devaluatie. De devaluatie was geen pretje, aldus spr., maar ze was noodig. Sinds 1929 was er een groote daling in de verschillende grondstoffen. Zoo doende werd in ons land alles lager. Duitsch- land begon alles goedkoop op de wereldmarkt te brengen. In antwoord hierop liet Engeland in 1931 de gouden standaard los. De positie van de goudlanden bleek hopeloos. De regeë- ring kon er met haar politiek niet komen. Maar zijn wij er nu? Neen, nog niet, de de valuatie zal nog verder moeten gaan. Ons land moet gelijke kansen met andere landen hebben. Wij staan er al beter voor. Onze in dustrie heeft lucht gekregen. In verschillende landen is reeds een verbetering ingetreden. Ook in ons land vermindert de werkloosheid. Er moet een actieve economische politiek ko men. Wij zullen onze binnenlandsche markt moeten verdedigen. Helpt mee, steunt onze eigen industrie. Beschermt onzen export. Wij kunnen voorts geen samenleving heb ben waarvan een deel gedoemd zal zijn werk loos te blijven. Die situatie moet veranderen. Hoe staan wij er voor met onze politiek? Er zijn landen die met hun deel niet te vreden zijn. Kanonnen en dergelijke dingen worden niet voor sieraad gebouwd. Wij moeten zor gen niet weerloos te zijn. Voor ons Indië be staat groot gevaar van de zijde van Japan. De band tusschen Nederland en Indië moet zooveel mogelijk versterkt worden. Politiek staan wij er als Katholiek partij goed voor. Wij hebben prachtige propagandamiddelen o.a. de Opmarsch. De Roomschen zijn niet meer van gisteren. Ook wij hebben recht op een plaats in de zon en daarom met God en in God gaan wij den strijd tegemoet en wij kunnen met zekerheid zeggen: „Wij zijn niet bang". Na een geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter, de heer W. Rademaker, de ver gadering na den spreker hartelijk dank voor zijn vlotte en goede rede te hebben gebracht. DE IJSBAAN MORGEN OPEN. Door de aanhoudende vorst is de dikte van het ijs op de ijsbaan reeds 5 a 6 c.M. In het ijs is nog een wak, dat met ijsschotsen opge vuld zal worden, zoodat dit morgen ook wel dichtgevroren zal zijn. Bij aanhoudend vries weer zal de baan morgen geopend worden. „VOOR EER EN DEUGD". De leden en verdere belangstellenden wor den gewezen op de zes Zondagen ter eere van St. Thomas van Aquino, die a.s. Zondag des middags om 4 uur in de Singelkerk beginnen. Er wordt een korte oefening gehouden, waar aan een volle aflaat verbonden is. Niemand verzuime deze korte oefeningen bij te wonen. SCHIEDAMSCHE KUNSTKRING. In rok. Gisteravond gaf het Rotterdamsch Hof- stadtooneel in het Passage theater voor de leden van den Schiedamschen Kunstkring een opvoering van het Hongaarsche blijspel in vier bedrijven van Gabriël Degrely getiteld „In rok". Het zou ons te ver voeren den inhoud weer te geven alsook een beschouwing te geven van de spelers die tezamen de niet minder dan 21 rollen van dit stuk vertolken. Alleen de hoofdrolspeler, Cor v. d. Lugt- Melsert willen wij even naar voren laten tre den. Hij was in deze rol op zijn best. De re gie en de décors waren uitstekend. Het komt ons voor, dat het bestuur met de keuze van dit stuk, dat door het ge zelschap op zeer vlotte wijze werd vertolkt, de volledige insteming van alle leden heeft verworven. DE TE3IPERATUUR. Gistermiddag 12 uur bedroeg de tempera tuur 2 gr. Celsius. Om 4 uur 2; om 8 uur 4; gedurende de nacht was de laagste tem peratuur 6, terwijl hedenochtend het kwik noe 3 graden onder nul bleef. BURGERLIJKE STAND. Aangifte van 2728 Januari. GEBOREN: Johannes, zoon van C. D. Kre- mers en M. Verheyen, Ouddorpschestr. 16; Wilhelmina, dochter van P. Loekemeijer en M. P. Krouwel, Prof. Kam. Onneslaan 179. OVERLEDEN: W. Tromp, 76 j„ Nieuwe Haven 225; A. j. Bijloo, 17 j., Nassaulaan 75; j. G. Schapers, 67 j. St. Pietersteeg 10; J. Mulder, 7 maanden, Eendrachtstr. 7. GEHUWD: L. M. Ouwendijk, 26 j. en J. van Kralingen, 19 j.; A. van Oort, 58 j. en J. Schrek, 58 j.; j. h. de Kaper, 22 j. en A. Wensveen, 25 j.; B. H. Lokken, 25 j. en H. W. Lips, 19 j.. H. Sitton, 26 j. en C. M. A. Scheffers, 25 j.; J. Buitenhuis, 44 j. en A. W. Bokma, 29 j. ONDERTROUWD: C. G. de Rond, 22 j. en H; S- c- Blomsteel, 21 j. C. Berits, 27 j. en Tb. M. Trijzelaar, 24 j.; J. Seinen, 25 J. en jt. A. Korteland, 20 j.; J. Bruin, 24 j. en M. Monster, 22 j.; G. van Veen, 26 j. en H. F. immerzeel, 22 j. Dat het niet om het woord, maar om de daad gaat, weet de geheele wereld. Zeggen is zeggen, maar doen is een ding! Wij kennen allen de menschen, die altijd hun mond vol hebben over wat zij van plan zijn te ondernemen, maar die practisch slechts heel weinig tot stand brengen. Het zijn de praters. Alleen de werkers beteekenen jets voor de Maatschappij. Ieder lezer van onze courant kan eiken dag consta- teeren of wij ons aan grootspraak schuldig maken als wij uiteenzetten en publiceeren, dat de zulk een goed-verzorgd dagblad is. Als men de juist heid van dit laatste dan erkent en onze mededeelingen van overdrijving vrij spreekt, dan mag men ten slotte ook wel weten, dat de samenstelling van ons blad, iederen dag weer opnieuw, zwaren arbeid vergt, zwaren arbeid, waaraan een legertje medewerkers te pas komt, gevormd door journalisten, administrateurs, zetters, drukkers, bezorgers enz. enz. Met zeggen is dit groote werk zeker niet te doen, maar wij beklagen ons daarover niet. Als de lezer slechts tevreden is, als de lezer slechts erkent, dat zijn blad eene mooie courant is, aan wier inhoud kosten noch moeiten worden gespaard. Daarmede gaan wij door, want wij verlaagden den abonnementsprijs, wij verhoogden de attractie van onze gratis verzekering tegen ongevallen. (daar zijn wij dagblad-uitgevers voor) Wilt u dat, van uw kant, nu ook eens aan uwe familie-leden, vrienden of kennissen overbrengen, die nog niet op onze courant zijn geabonneerd? Als gy niet rust vóór zij zich als abonné hebben laten in schrijven, stelt gij ons in staat aan hetgeen wij reeds gedaan hebben nieuwe daden toe te voegen, waar door gij steeds nog meer pleizier van uw abonnements geld zult beleven. Het schip bij de Biirlingseilanden gezonken. Lloyds agent te Lissabon seint ons zoo juist, dat van de Achilles" het bericht komt, dat het Nederlandsche stoomschip „Jonge Jacobus" ter hoogte van de Bur- lingseilanden, met alle opvarenden is vergaan. De bemanning van de „Jonge Jacobus" be stond uit: S. J. Jager kapitein Rotterdam, P. v. d. Woude 1ste stuurman Rotterdam, A. van Vuuren 2de stuurman Rotterdam, M. van Beelen 3de stuurman Rotterdam, A. J. de Cocq 1ste machinist Schiedam, J. Faber 2de machinist Rotterdam, F. J. Theuns 3de ma chinist Hillegersberg, M. v. d. Thoom kok Vlaardingen, J. H. Putting stuurmansleerling Rotterdam en J. Bruyn bediende Rotterdam. De overige leden van de bemanning waren buitenlanders. Het stoomschip was eigendom van de Eerste Middellandsche Zeevaart companie te Rotterdam. Brussel (Fransch) 12.2012.50 Gramofoon 12.50 Populair Concert 1.50 Gramofoon Diversen 2.203.40 Brussel (Fransch) 3.404.35 Gramofoon Diversen 4.356.20 Brussel (Ned. taal) 6.20 Gramofoon Deutschlandsender 7.309.20 Orkest Brus sel (Ned. taal) 9.20 Populair Concert 10.20 Gesproken dagblad 10.30 Gramofoon 11.35 Dansmuziek. SCHEEPVAART. SCHIEDAM, 28 Januari: Aangekomen: Deensch s.s. Agnete Moersk, van Hoek van Holland om te dokken in de Wiltonhaven Op straat was het koud Gisteravond bleek na aankomst van de Noord-Expres uit Berlijn te Hoek van Hol land, dat twee jongens uit Utrecht, K.R. en L.W. beiden 15 jaar oud, zich hadden ingeslo ten in een w.c. van een der wagons. Nadat de deur met geweld was geopend, verklaar den de jongens, dat zij te Utrecht iemand moesten afhalen. Zij hadden het koud gehad en waren in den trein gestapt, teneinde zich te warmen. Toen de trein zich in beweging had gezet, voordat zij weer waren uitgestapt, hadden zij zich om niet ontdekt te wordm in de w.c. ingesloten. De politie te Hoek van Holland heeft de jongens onder haar bescherming genomen, zij zullen naar hun ouders worden terugge bracht. De Rotterdamsche rechtbank veroordeelde den 25-jarigen loswerkman L. van R„ gedeti neerd, wegens poging tot moord tot twee jaar en zes maanden gevangenisstraf. Verdachte had op 13 November 1.1. de vrouw W. J., met wie hij geruimen tijd had samen geleefd, maar die met hem gebroken had. in haar woning opgewacht en haar met een mes verscheidene wonden toegebracht. De eisch was vier jaar. De 31-jarige mej. M. Baljé— Hoenderop. wonende Zaagmolenstraat, is in deze straal uitgegleden, waardoor zy haar rechter enke. brak. De G. G. D. vervoerde haar naar nei ziekenhuis aan den Gooisingel, waar zij is opg enomen. Gisteren is de 16-jarige wielrijdster E. G. uit de Crooswijkschestraat, terwijl zij 0p den Bergweg naast haar rijwiel stond, aangereden door een vrachtwagen, bestuurd door den 70- jarigen W. in 't W. Het meisje bezeerde haai linker voet en is per particuliere auto vervoerd naar het ziekenhuis aan den Bergweg, waai /.y aanvankelijk werd opgenomen. Later is hei meisje naar haar woning gebracht. De voor Zaterdag en Zondag a.s. vastgestelde juniorenwedstrijden zijn alle wegens de terrein gesteldheid afgelast. In verband mfet de gesteldheid van de ter reinen zijn alle voor Zaterdag en Zondag vast gestelde wedstrijden afgelast. Verwacht wordt: Krachtige tot matigen, later wellicht weer toenemende Oostelijke- tot Noord-Oostelijken wind, betrokken tot zwaar bewolkt, weinig of geen sneeuw, matige vorst des nachts, overdag matige tot lichte vorst. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind 29 Januari te 9 uur aan de posten van Hoek van Holland tot de Belgische grens: „Stormsein neerhalen. Blijft op uw hoede". Iederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R K. Volksbond. 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. Iederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. Iederen Dinsdagrepetitie jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. Iederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la verda stelo" iederen Dinsdagavond half negen les en clubavond, Broederschool, Warande. Iederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Iederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. Iederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feitzer) in Klankstudio Lange Haven 55. Iederen Woensdag om half 9 bestuursver- badering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond indoortraining SGV Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. Iederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. Iederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. Iederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspresoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". Iederen Zaterdagavond van 7.309.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St. Franciscusgroep. Iederen Zaterdagavond. Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. Zondag 31 Januari. Jaarfeest-vergadering St. Barbaravereeni- ging, R. K. Volksbond, aanvang 8 uur. 30 Jan.: Tivoli-sehouwburg, Prinzenhoch- zeit (Fritz Hirsch-operette), 8 uur (18 jaar). 31 Jan.: Tivoli-sehouwburg, Prinzenhoch- zeit (Fritz Hirsch-Operette) 2 en 8 uur (18 jaar). 1 F e b r.Concertzaal Stationsplein, Rot terdam, Katholiek Mannenkoor, 8.30 uur. Nutzaal, Nederlandsch Kamerorkest, 8 uur. D a g e(j k s: Groote Schouwburg. Knal Bouwmeester-revue) 8 uur. Zondag ook 2 uur (volw.) Arêna-variété-program, 2,15 en 8.30. Zondag ook 5 uur. (voor volw.). enB i o s c o p e n Goedgekeurde program ma's tot en met Donderdag 4 Februari in: Grand: Burgtheater (18 jaar); Luxor: Port Arthur (18 jaar); Thalia: De verboden vrucht (volw.); Lumière: Wittebroodsweken (volw.) StBdio: Broken blossoms (volw.); Capitol en Centraal: Het gezicht in den spiegel en De tocht in de stratosfeer (volw.); Corso: De witte Engel; PrinsenBedelstudent en De laatste voorpost (volw.); Colosseum; Muite rij op de Bounty (18 jaar). Passage (Schiedam). De vreemdeling die terug kwam en Papsol daat (volw.). Tentoonstellingen: Museum Boymans, Divisionistische school van George Seurat tot Jan Toorop en etsen van Perasenl en Canaletto. Studio, werken van Bella van Beek-Stroeve en Bern. A. van Beek. SCHIEDAM, 27 Jan. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 14 per H.L. Spoeling. Spoeling 1.20—1.30 (niet officieel).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1