NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN* STADSNIEUWS. "ÏÏS,Si.» 16 Feto»ari 1887 te ROTTERDAM. 59ste JAARGANG. No. 17779 WOENSDAG 3 FEBRUARI 1937 drie BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4. SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMS No. 68085 GOUDEN KLOOSTERFEEST VAN soeur bernadette. de radio-centrale. KETHEL. brand bij heck aan den COOLSINGEL. de princevlag. ned. padvindster-gilde. scheepvaart. Het vuur met vijf stralen bestreden. i RUIM 26è MILLIOEN. Aan iverkloozen en armlastigen in 1936 uitgekeerd. BELANGRIJK UITGEBREIDE EN VERHOOGDE GRATIS ONGEVALLENVERZEKERING noteering moutwijn en SPIRITUS. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2.55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand f 1-10, per d"e maanden f 3.—, bij vooruitbetaling, Incas kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN ztjn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 4 5 cent pe stuk. POSTCHEQUE- en GIRODIENST NOJJ1440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maas te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels 1,55, elke regel meer 25 et Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties: 5 regels 0,50; 10 regels ƒ1,—, 15 regels ƒ1,50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. to rWütLCiUcUU. ekering bedraagt: 3.000 bij levenslange invaliditeit; f 2.000 bij overlijden tengevolge van eenspoorwegoDgduk;n/^l.OOO^Hj overhjden 50— voor het verlies van een volledig <4 oogT/ 100™ voor'he. «8» d°to- bij breuk de bjj hTL een wijsvinger, bij b.enk v,n boven.™ oi b°™be^ ond"*tm <"'d»bee»- tme.cbijf, lid een fcta. of b«' \L L~ii7d2Iel» v.n een endere» ™g,r. AUe. volgen, de geldende voorwaarden .1. ee„n,.al per maand In dl, blad word, afged w „opulaire figuur voor de oud-pension- Hpr Congregatie J.M.J. met haar be- fpensionaten te Culemborg en te Millin- nog altijd de weleerw. Soeur Bema- 5eü ir, de wereld Catharina Meijer, geboren te Schiedam, die op 16 Februari a.s. haar f i-inosterfeest zal vieren. 'a Bosch in de Congregatie van J.M.J. Na haar noviciaat werd zij in September 1888 geplaatst in het bekende pensionaat „Maria- Kroon" te Culemborg, waar zij ook op 23 Augustus 1891 haar professie aflegde. Zij verbleef te Culemborg tot 1920, waarna zij enkele jaren werkzaam was te Boxtel om dan in 1923 overgeplaatst te worden naar het Pensionaat van het H. Hart te Millingen, waar Soeur Bernadette nu ook haar gouden kloos- terfeest zal vieren. Begaafd met een prach tige stem en met een buitengewonen aanleg voor muziek heeft zij een halve eeuw lang piano- en zangonderwijs gegeven, en was zij ook steeds de organiste en directrice van het zangkoor. Al deze functies vervult de jubila- resse op haar hoogen leeftijd nog met een zelfde toewijding en opgewektheid. Haar vele oud-leerlingen gedenken haar altijd nog met groote genegenheid, zoodat zich onder haar een comité heeft gevormt, dat Soeur Berna dette op haar gouden feestdag een verrassing wil bereiden als bewijs van haar durend, dankbaarheid en genegenheid. Penningmeeste- resse is mej. Tielemans, Badhuiswal 3, Zwolle. K AMERMUZIEK-AVOND ROTTERDAMSCH TRIO. Onder auspiciën van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst heeft gisteravond in Musis Sacrum het Rotterdaxnsch Trio met zeer veel succes gemusiceerd. En het succes was waarlijk evenredig aan het gebodene. A - leen de namen reeds: Poth, Eberle en Dusch staan in voor een gave vertolking. Het.is toch immers wel bekend, dat ieder van hen zich een uiterste beheersching van zijn respec tievelijk instrument verworven heeft. Zij be schikken over het geheele repertoire van streek en aanslag, technische moeilijkheden bestaan voor hen niet meer, of liever gezegd, zij zijn in staat elke moeilijkheid te kunnen overwinnen. Op deze individueele begaafd beden ais fundamenten, die immers nog geen Waarborgen behoeven te zijn voor perfect sa menspel wordt in strakke eenheid en samen- Werking hun trio-spel opgebouwd. De vertol king gftuigde niet alleen van hun hoogst mu- zikSe opvatting omtrent fraaeermg, maar ook de overname van deze verantwoordde fraseologie geschiedde met een uiterste aan accuratesse. Het elkaar aanvoelen, elkaar be luisteren met daarnaast en als gevolg een ge spannen concentratie op eigen spel, is hier bijna ten top gevoerd. Men kon het deze heeren achter aanzien, dat niet alleen ingespannen studie tot deze reproductieve eenheid gevoerd had, maar dat dit ook voor een zeer groot gedeelte een gevolg is van hun spielfreudig- heit, die hen zichzelf in de opbloei van het ge heel' doet verliezen. Dit onderling begrijpen en beantwoorden, zoo subtiel uitgevoerd in de Zehn Variationen" van Beethoven en in het Bes-dur Trio van Schubert, deed het karakter van het uitgevoerde trio van Pizzetti's dubbel uitkomen. Bestond er bij Beethoven en Schu bert een wisselwerking van spel en weder- spel tusschen Viool, cello en piano, bij den Italiaan Pizzetti kreeg men den indruk, dat deze slechts bestond tusschen de viool en cello eenerzijds en de piano anderzijds. De piano bad hier een tè zelfstandig karakter om tot een dne-eenheidte komen. Overigens zocht de componist in dit tno naar nieuWere wegen zonder nu juist het werk een uitgesproken modem karakter te geven. migesproken Het dankbaar applaus der vrij g0ed be zette zaal riep de uitvoerenden nog eenisre malen terug. Bij of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur HINDERWET. Ingekomen zijn verzoeken van: le. de N.V. van der Burg en Muls om ver gunning tot oprichting van een kwasten- en borstelfabriek in het pand Schie 3842, kadas ter Sectie A nos. 1607, 1608 en 1609, electromotoren van resp. 3, 2 en 1 p.k., "j- vende diverse arbeidswerktuigen en j11® verwarmingsketel, een droogoven en n 1 2e. de N.V. „Excelsior" Metaalbuizenfabriek om vergunning tot uitbreiding van haar taalbuizenfabriek c.a. in het pan havenweg 52, kadaster Sectie L nos. 2488 en 2958, door bijplaatsing van 9 electromoc en van totaal 50,3 p.k. (t.w. 1 x 25, 1 X II5, -6-. 8, 1 x 1, 1 x 0,9 en 3 x 0,8 p.k.), drijvende diverse arbeidswerktuigen, zulks met verplaatsing van diverse electromotoren en arbeidswerktui gen en verwijdering van 5 electromotoren van totaal 24,15 p.k. Deze verzoeken met de bijlagen op de Secre tarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag, den 17 Februari 1937, des voormiddags ten 11,30 ure, zal ten Raadhuize gelegenheid worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van die verzoeken in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. SCHIEDAM, 3 Februari 1937. PROGRAMMA 5 VOOR DONDERDAG. Keulen 12.35 Omroeporkest 1.20 Berich ten 1.352.20 Omroeporkest en Harmoni caduet Diversen 2.203.50 Keulen 3.50 Meisjeskoor 4.20 Vroolijk programma Diversen 5.20—6.20 Keulen 6.20—7.05 Om- roepkleinorkest Diversen 7.05I-30 Deutschlandsender 7.30 Italiaansche opera op gramofoonplaten 8.20—9.40 Omroeporkest Diversen 9.4010.20 Brussel (Ned. taal) 10.20 Gesproken dagblad 10.30 Gramofoon Diversen 11.2012.00. AANRIJDING Gistermiddag had op den hoek van de Singel en de Korte Singelstraat een aanrijding Pla^ls tusschen een wielrijder, de 51-jarige J. C. eii een auto, bestuurd door den 22-jarigen S. De aanrijding ontstond, doordat de au mobilist te veel links uitweek. Het rijwiel w ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelu kwamen niet voor. GESLAAGD. Bij 't in Den Haag gehouden examen slaagde voor costumière de dames M. Scheffers en M. v. d. Lee, leerlingen van mej. v. Beurden, Modevakschool Ensaid. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris PSchaberg uit Schiedam, werd hedenmorgen in café De Ver gulde Valk in het openbaar verkocht een per ceel weiland, tuinland, kade en een schuur, staande en gelegen aan de Poldervaart en de Schiedamsche- en den Hargpolder, ter grootte van 1,73,20 H.A., in veiling op 4520.52. Een perceel weiland en tuinland gelegen als voren ter grootte van 2.31.30 H.A. in vei ling op 6.036.93. Gecombineerd verkocht voor 12.057.45. GEM. OPENB. LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK In de maand Januari 1937 werden uitgeleend Lange Haven 2076 kinderboeken, 5090 stum werken, 8933 romans. In het filiaal Gorzen: 407 kinderboeken, LH" studiewerken, 739 romans. Totaal 18,631- Het aantal houders van leeskaarten P""- 2000. Het boekenbezit bedroeg 31,888. Naar aanleiding van het aanbieden van het vlaggengeschenk aan het Koninklijk Bruids naar, aan welk geschenk ook vele Schiedam mers hebben bijgedragen, ontving het hoofd bestuur een dankbetuigng namens H. k. h. Prinses Juliana. In opdracht van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana, heb ik de eer het Hoofdbe stuur der Vereeniging „De Princevlag" mede namens Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bemhard, Haren dank over te brengen voor de gewaardeerde aanbieding, ter* gelegenheid van Hun Huwelijk, van de drie Paleis- I en twaalf autostandaards van standaards en twaa benevens van den Hare Koninklijke Hoogheien w evende fraaien züveren Hoogheid de beeltenis van Hare Koning *ard en Zijne Koninklijke Hoogheid Pnns Bern met de daarbij gevoegde copieen voor de gm ten, welke geschenken door Hunne K Hoogheden zeer op prijs zijn gesteld bijzondere erkentelijkheid zijn aanvaard. Het was Hunne Koninklijke Hoogheden aan genaam te vernemen, dat het in het voor nemen der Vereeniging ligt te zijner tijd als nog drie Paleisstandaards en twaalf auto standaards van Zijne Koninklijke Hoogheid aan te bieden. Dp Kamerheer van H. K. H. Prinses Juliana. (w.g.) J. C. BAUD. GESLAAGD. Bij het op 2 Februari te 's Gravenhage ge houden examen slaagden voor costumière mei Gr van den Berg en voor coupeuse mej. D. Schets, beide leerlingen van mej. M. de Veld. „D. W. S." Op 13 Febr. a.s. zal de wandelsportvereeni- gjng „De Schieltlamsche Wandelaar" haar éénjarig bestaan herdenken, met een fees - avond in Gebouw Eendracht. Medewerking zullen o.a. verleenen de heer L. de Bruin, The Haiwaian Friends en de bekende Hakkert Band, GEVONDEN VOORWERPEN. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Po litie te Schiedam de navolgende, in het tijd vak van 17 Januari tot en met 1 Februari 1937, gevonden voorwerpen: Bril, paar beenpijpen, damestaschje, diver se handschoenen, tabaksétui, naafdop van Fordauto, sleutel van een auto, broodtosch, kinderschoentje, rozenkrans, ceintuur, zil veren kruisje, handwarmer met handvat, da mestaschje met inhoud, rijwiel, belastingpa pieren, pantoffel, actetasch met schoolbenoo- digheden, gymschoentje, zakmes, doc«, in houdende 8 bussen, zilveren vulpotlood, pijp, kiftderportemonnaietje met bonnen, dames- portemonnaie met inhoud, klomp, ijzeren ge wicht, ring met 2 sleutels, zeildoeken zakje. Bij vinders Notitieboekje, G. Bons, Vriendschapstraat 18a; paar glacé dameshandschoenen, T. Schuurmans, Oosterstraat 100a; zakspiegel- tje, C. Balvers, Sim. Stevinsstraat 10a, kin derhandschoen en zakdoek, J. Bens, Groene- weegje 77; de portemonnaie met inhoud, P. Mol, W. Frankelandschestraat 68; blauwe da meshandschoen, N. Nieuwstraten, Anth. Muysstr. 56; P. Bras, Puttershoekschestraat 38- glacé heerenhandschoen G. Brand, Van Dij'ckstraat 15b; Alpenmuts, H. Frederik, v. d. Elststraat 8a; portemonnaie met inhoud, Karegevel, Potgieterstraat 48; trouwboekje, C. van Netten, St. Liduinastraat 66; kinder cape, J. van Wagtendonk, Klein Groenendal 23II; rozenkrans, H. Gotink, Louis de Co- lignystr. 18; glacé handschoen, G. H. v. d. Most, Groenelaan 65; beurs met inhoud, A. v. d.' Meer, St. Anna Zusterstraat 19b; ro zenkrans, A. Frederiks, v. d. Elststraat 8a; paar kinderhandschoenen, M. Klapdoorn, Pieter de Hooghstraat 4b; atlas, C. van Win gerden, Lekstraat 86b; Rijwielbelastingplaat- je C. J. Breijer, Houtstraat 27; rozenkrans, P Ilmer, Otter buurt 7koperen bel, L. Lips, Lange Achterweg 69; actetasch met boeken en postzegels, J. J- den Uil, Nieuwstraat 19b; wollen handschoen, M. Bems, Groeweegje 77; gouden heerenhorloge, M. Nesse, Vondellaan 51b- heerenring, E. Molkenboer, Eendracht- straat 48b- potloodslijper, v. d. Burg, Over- schiescheplein over het water; actetasch met inhoud Scheffer, Stationsstraat 62; hond, H. v Haaster Rhoonschestraat 18a; dameshand schoen, A.' v. Pelt, Van Marumstraat 18b; kinderportemonnaie met inhoud, A. v. Pelt, Van Marumstraat 18b; heerenschoen, H. J. Weber, Villastraat 46; damesportemonnaie met inhoud, W. H. v. d. Meer, Boterstraat 98; belastingplaatje in etui, L. Niesten, Fabri- Plein 19; nikkelen horloge, F. H. Jansen, Zwartewaalschestraat 54a; gewicht, J. A. van Meerwijk, IJsselmondschestraat 76b; auto wieldop, p. de rouw, Maasstraat 6; papieren geld, H. van Rooijen, Oudedijk 242; portemon naie met inhoud, J. Meeder, Rotterdamsche- dijk 67b; riem, B. Goedhart, Aleidastraat 52c; portemonnaie met inhoud, C. Krone, Wilhel- minastr. 10hond, H. Winkelman, Westvest 4; kat, P. v. Tol, Maasstraat 9; ring met sleutels, A. van 't Hoeft, Nieuwe Maasstr. 23b; doosje met rozenkrans, Blijksloot, L. Achterweg 32; Alpenmuts, c. Marreva, Kort landstraat 20a; sleutel, J. Schoenmakers, Vil lastraat 202; kosteloos rijwielplaatje H, Knol, Gallileystraat 8a; rijwielwanten, j. Kalksma, West Molenstraat 13; hond, c. Loch, Villa straat 27 Lipssleutel, W. J. de Bel, Singel 46; paar kinderschentjes, A. Oostendorp, Bok- kensteeg 4; heerenhandbeschermer, G. van Scheik, swammerdamsingel 7a. Het nieuwe clubhuis van de Ned. Padvind- sters zal Zaterdagmiddag a.s. om 4 uur wor den geopend. SCHIEDAM, 2 Februari. Aangekomen Noorsch m.s. Bajamar, van Los Pairnas via Londen Grieksch s.s. Elpis, ledig van Rotter dam, beiden om te dokken in de Wiltonha- ven. SCHIEDAM, 2 Februari. Vertrokken Joego Slavisch s.s.Bosiljka, ledig naar Rotterdam. Ned. m.s. Ensis, ledig' naar Rotterdam. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 31 Januari—2 Februari GEBOREN: Hendrika, dochter van Z- Th- Hazewindus en J. Verheij, Prof. Kamw nters- laan 94 - Hendrika, dochter van L. Wmteto wijk en H. Borsboom, Tuinstraat 13 Rruin tin a A. M„ dochter van H. M A. deBrum en J. E. Boerssen, Edisonstraat 36 Kornei s zoon van K. Polderdijk en P. F. van der Graan Goereesehestraat 4. OVERLEDEN: K- A. van Lienden, 15 jaar, Nassaulaan 75 H. W. O. P. Gubematis, 41 jaar, Nassaulaan 75 M. Schram 78 jaar, weduwe van F. C. Vos, Galileistraat 70 C. A. Schiller, 53 jaar, echtgenoote van A. van der Drift, Groenelaan 43 A. J. Salari, 1 jr., Laan Ons Genoegen 9. Door tot heden onbekende oorzaak is in den afgeloopen nacht omstreeks twee uur brand uitgebroken in het pand van Hecks lunchroom aan den Coolsingel. De gerant van de zaak, de heer N. J- Follmer, die boven de lunchroom woont, werd omstreeks genoemden tijd gewekt door een scherpe brandlucht. Toen hij beneden eens poolshoogte ging nemen, bleek de lunchroom vol rook te staan. Hij waarschuwde onmiddel lijk de brandweer en politie, die een onderzoek instelden. Het bleek toen, dat niet de lunch room brandde, doch dat in den kelder onder de lunchroom brand moest zijn uitgebroken. Het vuur moet zich hebben voortgeplant van den kelder, langs de trap naar de liftkoker en aldus naar hetplafond van de eerste etage In dezen kelder was o.a. ondergebracht de installatie voor de centrale verwarming. Het pand, dat met den gevel aan den Cool singel Hët, wordt aan één zijde begrensd door een smalle gang, die met een bocht op de Kruiskade uitkomt. Dit was een geluk, aan gezien de brandweer thans van twee kanten tegelijk het vuur kon Insluiten. Het vuur had Over het geheele jaar 1936 werd door den Gem Dienst voor Maatschappelijk Hulpbe toon' uitgekeerd aan werkloozen en arm lastigen 25.566.005.18 tegen 23.583.186.66 in 1935. In verband met de verloving van h K H Prinses Juliana werd bovendien een extra-uitkeering verstrekt van 119.299.91. En aan brandstoffentoeslag werdlm 1936 uit gekeerd 914.978.77 tegen 874.765.85 m In totaal werd aan werkloozen en armlas tigen uitgekeerd het geweldige bedrag van 26.600.283.86. zich snel uitgebreid en sloeg over naar de gelijkvloers gelegen kleedkamers van het per soneel. Hier ligt ook de lunchroom, maar de brandweer, die zeer krachtig met vijf stralen het vuur bestreed, slaagde er in den brand in zijn voortgang te stuiten, zoodat de lunch room geheel vrij van brand kon worden ge houden. Zij kreeg wel eenige waterschade. Het vuur is gebluscht met vijf stralen op de waterleiding, t.w. twee bediend door gasten van slangenwagen 29 en één door gasten van slangenwagen 17, onder leiding van onder- fcrandmeester C. Droomer, brandmeester A. Weller en hoofdman J. Bakker. Mede aan wezig waren de slagenwagens 21, de motor- reservewagen I, motorspuit VU en de slangen wagens 16. 21 en 26. Personeel van de afdeeling brandblusch- middelen heeft met rookmaskers een onder zoek ingesteld. De Gemeentelijke Geneeslcun- dieg Dienst was met een auto ter plaatse Er hebben zich evenwel geen persoonlijke onge lukken voorgedaan. De politie heeft voor een doelmatige afzet ting zorg gedragen, daar er, ondanks het late uur, nog vrij veel belangstelling was. Verzekering dekt de schade. De verzekering van den inventaris zoowel als de bedrijfsverzekering, zijn hier ter stede ge dekt door bemiddeling van de firma C. Stibbe. Het zal vermoedelijk wel een maand duren, voor Heck's Lunchroom aan den Coolsingel weer in gebruik kan worden gesteld. Verwacht wordt: Meest krachtige, tijdelijk wellicht afnemen de Zuidelijke tot Zuid-Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opkla ring, waarschijnlijk regen, weinig verandering in temperatuur. 4 Febr.: Tivoli-schouwburg, Klankenpa rade (A.B.C. cabaret) 8.15 uur. 6 Febr.: Tivoli Schouwburg, Dr. Hiob Pratorius (Centraal Tooneel) 8 uur (18 jaar), uur (volw;.) Dagelijks: Groote Schouwburg, Knal (Bouwmeester-revue), 8 uur, Zondag ook 2 uur (volw.) Aréna-variété-program, 2,15 en 8.30, Zondag ook 5 uur. (voor volw.). Bioscopen: Goedgekeurde program ma's t. e. m. Donderdag 4 Febr. in: Grand: Burgtheater (18 j.); Thalia: De verb, vrucht (volw.); Lumière: Wittebroodsweken (volw.) Studio: Broken blossoms (volw.); Capitol en Centraal: Het gezicht in den spiegel en De tocht in de stratosfeer (volw.); Corso: De witte Engel; Prinses: Bedelstudent en De laatste voorpost (volw.); Colosseum; Muite rij op de Bounty (18 jaar); City: Vergiffenis (18 jaar); Ooster: Petertje en Hallo hier Amerika (18 jaar); Scala: De gevangene van het haaieneiland (18 jaar); Olympia: De ge vaarlijke zóne en Het mysterie van de tunnel (18 jaar)- Victoria: Chineesch goud en Tus schen nacht en morgen (volw.). Tentoonstellingen: Museum Boymans, Divisionistische school van George Seurat tot Jan Toorop en etsen van Peraseni en Canaletto. Studio, werken van Bella van Beek-Stroeve en Bern. A. van Beek. Passage (Schiedam). De vreemdeling die terug kwam en Papsol daat (volw.). SERVICE „Service" dekt een begrip, dat nieuw is en eigenlijk zoo oud als de wereld. Het Nederlandsche woord voor het Engelsche „service is: dienst betoon. Gij weet nu al meteen, dat „service" van de vroegste tijden af heeft bestaan. Dat is het oude. Het nieuwe van het begrip „service is, dat men in de laatste, jaren begonnen is het dienstbetoon meer en meer ook in het zakenleven toe te passen. Van het particulier terrein deed het dienstbetoon zijn intrede op het erf der zakelijke verhoudingen. Daaraan mankeerde nogal eens wat. Voorheen gold het in den handel somtijds wel: „halen wat er te halen is", tegenwoordig streeft men er naar, tevreden klanten te maken. De laatste opvatting is de beste. „Service" geeft de automobiel-fabriek haar koopers door overal reparatie- werkplaatsen op te richten. „Service" krijgt men bij den kleermaker, die bij den aankoop van een kleedingstuk een bon verstrekt, om dit kleeding- stuk eens een keer gratis te laten oppersen. „Service bij den groenten- handelaar, die gratis onze aardappelen schilt. Zoo kunnen wij doorgaan. De „service" van onze courant is veelsoortig. Wij noemen den zoo rijken, gevarieerden, dagelijkschen inhoud van ons dagblad. Wij noemen haar abonnementsprijs, dien wij verlaagden en stelden op: 20 cents per week.85 cents Der maand 2.55 gld. per kwartaal. Franco per post 1.10 gld. per maand, 3.— gld- per kwartaal. Wij noemen, als zeker niet het geringste deel van onzen „service onze Deze gratis-verzekering biedt aan de abonne s de volgende belangrijke voorzieningen: DRIE DUIZEND GULDEN bij levenslange invaliditeit; TWEE DUIZEND GULDEN bij overlijden tengevolge van een spoorwegonge u EEN DUIZEND GULDEN bij overlijden tengevolge van een ander ongeva f 250.voor het verlies van een hand, een voet of een oog; X00.voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat, of bij schedelbreuk; 75.voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers; nO— voor het verlies van één volledig lid van eert duim, of voor het verlies van twee leden van een wijsvinger; f25— voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van éen li van wijsvinger, bij breuk van ovenarm bovenbeen, onderarm of onderbeen, knie schijf, sleutelbeen of enkel; f 10— voor één lid of 2 leden van een anderen vinger. ALLES VOLGENS DE GELDENDE VOORWAARDEN. ii. l leest, dat u zich bij abonnement ls onze courant waard, dat u haar dagelijks leesi, i -> ;a abonneert u dan nu en spreekt hare geregelde ontvangst verzekert Zoo ja, ao e -i creburen eens over den zoo veel om ook uwe vrienden, kennissen en geburen vattenden „service" van de lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond. 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 6—7 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la verda stelo" iederen Dinsdagavond half negen les en clubavond, Broederschool, Warande. Iederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Iederen Woensdagavond om half 9 repetitie .Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. Iederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. Iederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feitzer) in Klankstudio Lange Haven 55. Iederen Woensdag om half 9 bestuursver- badering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond indoortraining SGV Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. Iederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge. bouw Nieuwe Haven 121. Iederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymma R. K. Volksbond. Iederen Donderdagavond half 9. Boven zaal R. K. Volksbond. Clubavond K. J. M. V. Iederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. Iederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. Iederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspresoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". Iederen Zaterdagavond van 7.309.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St. Franciscusgroep. Iederen Zaterdagavond. Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur. Gelegenheid tot aanmelding van leden. SCHIEDAM, 3 Febr. Officieeie noteering van de commissie uit de Kamer van Koop- handeL Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 14 per H.L. Spoeling. Spoeling 1.20—1.30 (niet officieel).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1