k ABONNEERT THANS OP DE NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT MR. W. P. R. BOUMAN t BERKEL EN RODENRIJS. VLAARDXNGE DINSDAG 9 FEBRUARI 1937 Zijn stoffelijk overschot op Oud Eik en Duinen hegraven. Onder zeer groote belangstelling vooral van de zyde van de rechterlijke macht is op Oud Eik en Duinen te 'sGravenhage heden ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mr. W. P. R. Bouman, oud-officier van justi tie bij de Rotterdamsche Rechtbank. Een avond van prachtig intiem FELTKAMP—STOTIJN—KETTING ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. VERHURINGEN. EXPOSITIE BIJ WED. KRAUS. HONGAARSCHE FILM- EN MUZIEK- OCHTEND. CIRCUS-SCHOUWBURG. DIEFSTALLEN. MUZIEK in ROTTERDAM. tentoonstellingen. LICHAMELIJK LETSEL DOOR SCHULD FIETSENDIEVEN IN BEWARING GESTELD. TWEEDE ROTTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. BRAND RUBROEKSTRAAT. ONDERWIJS. TENTOONSTELLING MODELBOUW. scholen alhier, VASTENAVOND BIJ DE VEREEN. „ST. JOZEF" ONGEVAL. AGEMEEN NEDERL. VERBOND. „ROBATO". GEMEENTERAAD. ABONNEMENTSPRIJS VERLAAGD: 20 cent per week, 85 cent per maar-* 2.55 per kwartaal. Franco per post ƒ1.10 per maand, 3.per kwartaal. Incassokosten worden niet berekend. Gratis Ongevallenverzekering belangrijk verhoogd: 3000.bij levenslange invaliditeit; 2000.bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1000.-— bij overlijden tengevolge van een ander ongeval, enz. enz'. wisselkoersen te rdam Aan de Administratie van de „NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT" Koemarkt 4 - Schiedam. U gelieve mij met ingang vanin te schrijven als NAAM ADRES BURGERLIJKE STAND. TOONEELAVOND R. K. VROUWENBOND Van hun belangstelling gaven o.a. blijk: mr. dr. M. Polak oud-lid en mrs. van Lier en Berger, advocaten-generaal van den hoogen raad, de vice-president van het Haagsche Gerechtshof mr. Lodder en de raaasheeren mrs. Paré, Zijlstra, de Kuyper en Van Romondt, de advocaat-generaal bij dat Hof mr. Rombach en de oud-procureur jhr. mr. Van den Brandeler. Van de Rotterdamsche Rechtbank waren er mr. H. W. B. Thomas, president, en jhr. mr. G. F. van Vierssen Trip vice-president en de rechters, mrs. Franken, en Kymmall, de substituut-officier van justitie mr. E. D. H. Schutter en de griffier mr. G. Felix. Van de Rotterdamsche balie waren er o.a. mr. W. van Gelder lid van den raad van toe zicht en mr. Ed. Jacobson, oud-deken. Voorts waren er mr, J. G. Holsteyn, presi dent van de rechtbank te Alkmaar, mr. Haga, rechter van de Haagsche Rechtbank, dr. J. H. Pameijer, oud-geneesheer-directeur van de psychiatrische inrichting „Maasoord'', de substituut-officieren van justitie bij de Haagsche Rechtbank, mr. Hoekstra en mr. Cohen Tervaert, de ambtenaar van het O.M. hij het Haagsch kantongerecht, mr. Lange- meijer, mede namens het parket van het Rot terdamsche Kantongerecht alsmede de Rot terdamsche commissarissen van politie, Van Gulden en Roszbach. In den stoet kwamen nog mede mr. Wjjn- veldt, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. de Visser, procureur-generaal bij het Grechtshof te Arnhem en mr. Bake, oud officier van justitie te Assen. In de aula, waar de organist treurmuziek speelde, heeft de president van de Rotter damsche Rechtbank, mr. Thomas, den over ledene geteekend, als een man van groote werkkracht, die een uitgebreide wetskennis, waarmede een groote kermis van feiten en personen gepaard ging, bezat. Hij was de vraagbaak van de Rechtbank en toen hij in 1931 afscheid naft, verloor de Rechtbank in hem een uitnemend officier van jusitie en een goed vriend. Bij verhindering van den Officier van Jus titie te Rotterdam, sprak de substituut-offi cier mr. Schutter. Deze schetste den eerbied en de vriendschap die alle leden van het par ket voor den overledene koesterden. Zjjn plotseling overlijden heeft het parket diep gesmart. Vervolgens spr. mr. Wijnveldt een persoon lijk woord, evenals mr. de Visser, waarna dr. Pameijer nog het woord voerde. Tenslotte sprak een oud-klerk van den overledene. Hierna werd de kist, welke onder een schat van kransen bedolven was, grafwaarts gedragen. Aan de groeve heeft een schoon zoon van mr. Bouman den aanwezigen dank fcezegd voor de betoonde belangstel ling. Voor den aanvang van zitting van de eerste kamer van de arryrt.lsssmentsreeht- bank te Rotterdam, heeft de president dier kamer, jhr. mr. G. W. van Vierssen Trip, "lh tegenwoordigheid van vele leden van de rechterlijke macht, van het parket en van de balie, mr. W. P. R. Bouman, oud-officier van justitie te Rotterdam ,die Vrijdag te 's Gra- venhage is oveVleden, herdacht. Spreker wenschte uiting te geven aan de gevoelens van de rechtbank bij het verschei den van den man, die jarenlang als officier aan deze rechtbank verbonden is geweest, en in wien wjj iemand verloren hebben, voor wien wjj allen groote genegenheid koesterden. Mr. Bouman had een juiste en goede opvatting van zjjn taak. Hjj was iemand, die zich nimmer op den voorgrond plaatste, maar met zijn kennis, bekwaamheid en belangstelling wist hij steeds zoo treffend te helpen. Het is goed even stil te staan bjj deze gebeurtenis en ons reken schap te geven van de andere gevoelens, dan die van ons dagelijksche werk. Namens het parket heeft de substituüt- officier van justitie, mr. J. F. Hoeffelman zich bij de woorden van den president aangesloten. Speciaal voor het parket was het steeds een vreugde te profiteeren van de groote gaven van mr. Bouman. Men behoefde hem nooit om hulp te vragen, steeds wist hij steun te ge ven aan wie deze behoefden. Zijn herinnering zal bij de leden van het parket blijven voort leven. Mr. A. van Namen heeft namens de balie eenige woorden van herdenking gesproken, waarbjj hij recht deed wedervaren aan de figuur en de persoonlijkheid van den overle den officier van justitie, die zich in het hart der advocaten een plaats veroverd had. De rechtbank heeft veroordeeld: J. B., 23 jaar, chauffeur, zonder vaste woon plaats, gedetineerd, wegens bedreiging met musiceeren. een te8en het leven van Geert de Jong ge- richt misdrijf verdachte had aan de moe- Het trio Johan Feitkamp (fluit), Jaap der van Geert de Jong te Capelle a. d. IJssel Stotijn (hobo) en Piet Ketting (piano) heeft een briefje geschreven, waarin bedreigingen B. en W. doen het voorstel tot verhuring bij continuatie aan de N.V. Internationale Fruit Maatschappij van een terrein aan de Vierhavenstraat, groot 325 cM., zulks voor den tijd van een jaar, tegen een jaarlij-kschen huurprijs van l per M2. en op de verder overeengekomen voorwaarden. Idem tot verhuring aan de N. V. Nederiand- sche Industrie van Dierlijke producten, v. h. S. van Hessen, van een terrein met haventa lud aan de Keilehaven, resp. groot 1520 en 280 cA., onderscheidenlijk tegen 1,25 en 0,20 per M2. per jaar, een en ander voor den tijd van 15 jaren en op de verder overeenge komen voorwaarden, zoomede tot verkoop aan deze N. V. van den op bedoeld terrein aanwezigen opstal. Idem tot verhuring bij continuatie aan den heer W. de Wit van een perceeltje grond aan de Vierhavenstraat, groot 49 cA., zulks voor den tijd van vijf jaren, tegen 1.50 per M2. per jaar en op de verder overeengekomen voorwaarden. Idem tot verhuring bij continuatie aan de N. V. Interlocale Anthraciethandel van een terredntje aan den Schiehavenweg. groot 135 cA., zulks voor den tijd van vijf jaren, te gen 1,25 per M2. per jaar en op de verder overeengekomen voorwaarden. in de zaal van den Kunstkring, die geheel met belangstellenden was gevuld, een concert gegeven, dat door de samenstelling van het program en de wijze, waarop het werd uitge voerd al waren dan niet alle werken even belangrijk een interessante avond is ge worden van intiem musiceeren. Begonnen werd met een sonate van Louillet (voor fluit, hobo en piano), gevolgd door „Le Pamasse" (l'Apotheose de Corelli) van Fran cois Couperin, eveneens voor fluit, hobo en piano. Werken van meesters, die het geheim verstonden van de zwierige, soepele lijn en het zingende melos; muziek van een klaren eenvoud en haast primitieve schoonheidsuit beelding, maar, en juist misschien daardoor, van zoo groote bekoorlijkheid. Vooral Coupe- rln's „programmamuziek", was in haar afwis seling van stemmingschildering van een bijzondere charme en llchtgetinte uitbeelding. Het pastorale karakter van het program, dat zich reeds uitte in Couperin's „Parnasse", sprak nog duidelijker in de „Drie landelijke miniaturen" van Sigtenhorst-Meijer (voor hobo-solo) (gevolgd door een toegift van Stotijn: Herdersliedje van Koeberg) en „Joueurs de Flute" van Roussel voor fluit en piano, muziek van aangenaam karakter. Na de pauze „Capriccio" van Badings voor fluit en piano en „Sonata" voor fluit, hobo en piano van Piet Ketting, beide werken in eerste uitvoering te Rotterdam. In deze „Capriccio" toont Bading zich opnieuw den componist, die zichzelf gevonden heeft, die den „revolutie tijd" voorbjj ls en op zijn éigen, en ook funda- menteele wijze zijn muzikale gedachten uit. Deze muziek spreekt van een sterke geladen heid, van diepte van gedachten en deze eigen schappen blijken niet alleen uit de fluitpartij, maar nog meer geprononceerd uit de prach tige, doorwerkte pianopartij, die haar bijzon dere en groote beteekenis heeft gekregen. In zijn „Sonata" toont Ketting, dat hij nog niet geheel los is van den oorspronkelijken stijl en compositie-techniek van zijn leermees ter, in tegenstelling met Badings. We willen daarmede niet zeggen, dat Ketting's muziek louter Imitatie zou zijn. Verre van daar. Ook in zijn werk hoort men dikwijls een eigen geluid en eigen vorm. Deze compositie is muziektechnisch zeer knap werk. Zóó een fuga te schrijven, als hij in het derde deel heeft gedaan, vereischt een groot vakmanschap en groote compositiegaven. Als hij zijn ideeën- gang wat meer had ingetoomd, zijn gedachten meer geconcentreerd had gegeven zou zijn werk aan inhoud ongetwijfeld gewonnen heb ben en de aandacht meer weten gaande te houden. Zijn gedachten zóó uit te zeggen en zóó te ontleden in een lengte, als hij het in de drie deelen van deze sonate heeft gedaan en dan toch nog altijd wat te zeggen te hebben, is alleen aan de allergrootsten op muzikaal gebied voorbehouden. Zooals het werk nu in dezen vorm werd gegeven, viel het moeilijk het steeds met de noodige aandacht te beluisteren hoe voortref felijk het ook door de drie trioleden werd gespeeld. Trouwens den geheelen avond hebben alle drie hoogstaand, sterk muzikaal spel geleverd. Naast Jaap Stotijn, den meester-hoboïst, mag op volle en gelijke hoogte Johan Feitkamp genoemd worden als de meester-fluitist. Beider voordracht is van zóó allerhoogste standing en van zóó onvolprezen kunstzinnig sentiment, dat het volmaakte bijna bereikt wordt. Wat een prachtige klankcombinaties en wisselende kleurengamma geven de ge dekte, eenigszins gevoileerde hobotoon, met het helderder en licht-sprekender geluid van de fluit. Piet Ketting heeft met zfln warm, prachtig geacheveerd en technisch zoo minutieus ver zorgd pianospel met zijn béide confraters mee gewerkt tot het geven van een groot muzikaal genot, waarvoor de aanwezigen het trio harte lijk hebben dank gebracht. Het ls een verblijdend teeken, dat de meer intieme muziekkunst steeds meer belangstel ling gaat trekken. G. De firma wed. Kraus heeft de eerste étage van haar magazijnen aan de Hoogstraat 181 geheel verbouwd en gemoderniseerd. Bij gelegenheid van de heropening heeft de firma een expositie georganiseerd van de nieuwste modellen kinder- en vouwwagens. Op overzichtelijke wijze kan men met de nieuwste wagens kennismaken. Tevens toont de firma als curiositeit eenige modellen kin derwagens van de vorige eeuw, welke zeer zeker de moeite waard zijn gezien te worden. De tentoonstelling is voor ieder vrij toe gankelijk. Lilly Mathé, de beroemde Zigeunervioliste, met haar 18 zigeunerknapen, die momenteel optreedt in Hotel Coomans, zal Zondag 14 Februari a.s. hare welwillende medewerking verleenen bij een Hongaarschen ochtend, te geven in het Capitol-theater. Op dezen Hongaarschen ochtend zullen worden vertoond de prachtige nieuwe muziek films: Boedapest, de stad der baden, de Hon- gaarsche Poesta, Zondag in de Hongaarsche dorpen, Wijnoogst in Hongarije. De films zullen worden ingeleid door den heer Paul Balèsz. Hongaarsch journalist te Amsterdam. De „Circus-Schouwburg" zal worden be speeld door een nieuw gezelschap „De Rotter dammers", waarvan Louis Vervoorn de ar tistieke en Willy Hollenga de zakelijke lei ding heeft. Het gezelschap bestaat verder uit de dames Vervoorn, Miep Fransen en Rita Stoel, en uit de heeren Bob Geraedts, Jac. van Rijt en Willem van der Loos. Zaterdag 20 Febr. wordt de première ge geven van een stuk, geschreven door Speen- hoff: „Jan Loerd" De bedoeling is goed volks- tooneel te geven op Zaterdag, Zondag en Maandag. Ten nadeele van den kruidenier J. G. M„ wonende Middenhoefstraat, is op 6 Febr. j.l. uit een wagen, staande aan de Essenburg- straat, een trommel met kruidenierswaren ge stolen. Van een carrier, staande aan de Brug- leystraat, zijn twee pakken gestolen inhou dende 12 flanellen en 7 el katoen ten nadeele van de firma W. Zn. aan de Gedempte Binnenrotte. Het programma van het Harmonie-concert op nr.. g'eu order Van Beinum luidt: Badings: „Inleiding Debussy Rondes de Printemps Bizet: l'Ariésienne. Franck Symphonie. In den kunsthandel „De Schakel" te Rot terdam, Delftsche Vaart 14, exposeert Dick Elffers geuit warden tegen het leven van Geert, wan neer deze er niet in zou toestemmen de ver houding tusschen haar en verdachte hadden bestaan, te hernieuwen tot 1 jaar gevan genisstraf met aftrek van de preventieve hech tenis en met de bepaling, dat zes maanden van deze straf voorwaardelijk worden opge legd met een proeftijd van 3 jaren. G. v. K„ 21 jaar, los-werkman, recidivist en gedetineerd, wegens diefstal van aardap pelen van een volkstuintje van L. de Heer te Barendrecht, tot 4 maanden gevangenis straf met aftrek der preventieve hechtenis. Dezelfde verdachte, wegens diefstal van een feits ten nadeele van B. Kanters, tot 3 maan den gevangenisstraf. Dezelfde verdachte en P. J. D., 20 jaar, va rensgezel, verblijvende te Den Helder, recidi vist, wegens diefstal van eenige belasting plaatjes van fietsen en wegens diefstal van een fiets ten nadeele van P. Wolfs uit een rijwielstalling aan de Gaesbeekstraat, waar toe de verdachten zich door middel van ver breking van het hangslot toegang hadden ver schaft, tot leder 6 maanden gevangenisstraf. In de zaak van J. A. L., 31 jaar, garage houder en H. L., 23 jaar, houtwolschaver, die terecht gestaan hadden terzake van diefstal van electrische energie, ten nadeele van de gemeente, achtte de rechtbank een nader on derzoek gewenscht. M. M. de G.v. R., 31 jaar, zonder beroep, wegens het aan haar onvoorzichtig rijden te wijten hebben, dat op 17 Augustus op den Hordijk onder de gemeente IJsselmonde de door haar bestuurde auto In botsing was ge komen met den haar tegemoetrijdenden groen- tenwagen van H. v. d. Vorm, waarbij de voer man van den bok was gevallen en het rechter- onderbeen had gebroken en dat haaf auto voorts in aanrijding was geraakt met eert fiet ser, P. J. Heyboer, tengevolge waarvan deze enkele kneuzingen had opgelOopen, tot f 50 boete subs. 20 dagen hechtenis. A. G. ijzerwerker te IJsselmonde, omdat hij als opkooper een hoeveelheid koper heeft gekocht en daarvan geen aanteekening heeft gehouden in zjjn opkoopregister, tot een geld boete van 30 subs. 10 dagen hechtenis; J, v. d. K., bloembollenhandelaar, wonende te Hillegom, omdat hij op 19 Mei 1936 heeft doen aanbieden aan -het stoomschip Batavier 5 tot uitvoer naar Engeland, een hoeveelheid iii een kist verpakte gladioolknollen, welke bloembollen echter niet waren vergezeld van een door den Minister van Landbouw vastge steld geleidebiljet, ten bewijze dat de zending voldeed aan de eischen gesteld bij het Bloem- bollenultvoerbesluit, tot een geldboete van 300 subs>14 dagen hechtenis, met verbeurd verklaring van de inbeslaggenomen bloembol len; H. H., schipper te Dieren, omdat hij op 11 Januari j.l. te Krimpen a.d. IJssel, in een mo torschip een hoeveelheid steenen in lading heeft genomen te Pannerden, op de rivier de Hollandsche IJssel heeft vervoerd met be stemming naar de Haagsche Schouw, zonder dat daartoe door de bevoegde Bevraohtings- commissie tusschenkomst was verleend, tot een geldboete van 30 subs. 6 dagen hechte nis; A M., chauffeur, wonende te Rotterdam, Haagsch gerechtshof verhoogde de boete. De Rotterdamsche Rechtbank heeft den chirurg J. C. van V„ te Rotterdam, wegens het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld, veroordeeld tot een geldboete van duizend gulden, subsidiair 50 dagen. Het Hof verhoogde de boete tot twee dui zend gulden, en ontzegde verdachte het recht van autobesturen voor den tjjd van drie maanden. 1 De politierechter te Rotterdam heeft den loswerkman P. P., wegens diefstal veroor deeld, tot een maand gevangenisstraf. Het Hof bevestigde dit vonnis en beval daarbjj de onmiddellijke gevangenneming van P., die verschenen was. Ook drie helers achter slot en grendel. Aan het bureau Oostervantstraat is in be waring gesteld de 20-jarige huisknecht D. V. wegens diefstal van een rijwiel, ten nadeele van J. J. B. wonende Korfmakerstraat. De flets was gestolen op 4 Februari j.l. uit een portiek van een woning aan de Havenstraat. In verband met dezen diefstal zijn mede nog drie helers aangehouden en opgesloten, n.l. de 20-jarlge leersnijder G. v. d. M., de 22-jarige handelsbediende J. A. V. en de 31-jarige melk- slijter J. T. Verder is in bewaring gesteld de 30- jarige varensgezel D. P- verda.cht van dief stal van een rijwiel, gepleegd op 2 December j.l. ten nadeele van A. A. W. wonende Berkel- straat. De fiets stond in de Nicolaas Beets- straat. De deelnemende koppels. Op den zesdaagschen wielerwedstrijd, welke van 19 tot 25 Februari in Rotterdam gehou den wordt, zullen de volgende koppels uitko men: Piet en Jan van Kempen (Nederland); SchönFellenaars (DuitschlandNederland) van Schjjndelv. d. Broek (Nederland)Char- lierv.d. Ruit (België—Nederland)Walthour Crossley (Amerika); Billiet—de Kuysscher (België); ZimsKüster (Duitschland); gebr. Vroomen (Nederland); Middelkamp—Bakker (Nederland); Matena—Heslinga (Nederland); Falck HansenGrundahl (Denemarken) Braspenninx Sr.—Hellemons (Nederland). Gisteravond om kwart vóór acht is brand uitgebroken op de beletage bewoond door L. van der Sande aan de Rubroekstraat. Op een gegeven oogenblik sloegen op deze beletage de electrische stoppen door. De heer van der Sande ging zoeken naar nieuwe stoppen, doch daar hij geen nieuwe stoppen kon vinden, verliet hjj de woning om stoppen te gaan halen. Toen hfl echter terug kwam stond de woning in lichte laaie. Het vuur breidde zich spoedig uit en sloeg van de achterkamer over naar de tusschenkamer en de keuken. Gasten van slangenwagen 48 hebben met een straal op de waterleiding het vuur ge- bluscht onder leiding van onderbrandmeester Hoogenstrijd, brandmeester Vrijenhoek en hoofdman Kruys. Slangenwagen 47 stond in reserve afgepakt. Mede aanwezig waren de slangenwagens 12 en 15. Vermoed wordt, dat de bewoner met lucifers is gaan zoeken naar andere' stoppen en dat vonken den brand hebben veroorzaakt. De achterkamer is geheel, de zijkamer en de keuken zjjn gedeeltelijk uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Poor B. en W. is na verhoor van den be trokken Inspecteur op de aanbeveling voor de benoeming van een tijdelijk leeraar voor be paalde uren in de lichamelijke oefening aan de 3e H. B. S. met 5-jarigen cursus B. ge plaatst: de heer W. de Heer, onderwijzer in omdat hij op 14 December j.l. op de Scbiekrrei» lichamelijke oefening asm openbare' lagere W.Z. met zijn vrachtauto bij het kruispunt Ungerplein niet den doorgang heeft vrijgela ten aan een hem van rechts passeerende vrachtauto, met het gevolg, dat de vracht auto werd aangereden, tot een geldboete van 75 subs. 25 dagen hechtenis; J. de R., chauffeur te Brielle, omdat hij op 1 December j.l. met zijn vierwielig motorrij tuig op de West-Kruiskade bij het kruispunt Westersingel een carrier, die hem van rechts naderde, heeft aangereden, tot een geldboete van 30 subs. 12 dagen hechtenis; H. M., bouwkundige te Barendrecht, omdat hij op 25 October j.l. met zijn auto op den Westersingel bij het kruispunt Mathenesser- laan een hem van rechts komende autobus heeft aangereden, tot een geldboete van 25 subs. 10 dagen hechtenis; J. M. B„ handelaar, wonende te Rotterdam, omdat hij op 20 October 1936 heeft gereden met zijn auto over den Bergweg, terwijl de remmen daarvan niet behoorlijk functionneer- den, tot een geldboete van 40 subs. 16 dagen hechtenis. De tentoonstelling van Modelbouw in de gemeente-bibliotheek in de Blokmakerstraat zal nog eenigen tijd geopend blijven. In de laatste week zjjn er nog verscheidene model len bijgekomen. Door B. en W. zijn op de voordrachten voor de benoeming van onderwijzend personeel aan de Gemeentelijke Vakteekenschool aan de Vestastraat geplaatst: I. voor tijdelijk leeraar ih handiteekenen: de heer N. P. van Voorden alhier; II. voor tijdelijk leeraar in Nederlandsche taal en wiskunde: de heer S. H. J. Wanroov alhier; III. voor tijdelijk leeraar in scheepsbouw kundig teekenen: de heer C. J. L. Poelman alhier. Door B. en W. is op de aanbeveling voor de benoeming van een tijdelijk leeraar voor be paalde uren in het zingen aan de Kweek school tot opleiding van onderwijzers (essen), geplaatst: de heer A. W. Sevenhuijsen, onder wijzer aan een openbare school alhier. De 23-jarige G. van Delle, wonende Wol- phaertsstraat 76 is gisteren op het terrein van de Gasfabriek aan de Oostzee jk bekneld geraakt tusschen een bok van een betonmolen. Met inwendige' kneuzingen "is 'dé' man opge nomen in het ziekenhuis aan den Bergweg. Als een der hekkensluiters in de rij der Vastenavond-feestelijkheden gaf Zondagavond de Vereeniging St. Jozef haar jaarlijksch festijn. En we kunnen gerust zeggen „het mocht er weer zijn", hetgeen trouwens voor deze vereeniging slechts een gewoon compli ment is, daar men van haar al niet minder meer verwacht. De groote Doelenzaal, welke voor deze gelegenheid was gecharterd, bleek maar amper groot genoeg om alle bezoekers te bevatten, en toch was het korte woord, dat de heer Beekmans tot de aanwezigen richtte, geheel „in mineur". Hoe paradoxaal dit ook klinken moge, de volle zaal wekte bij hem de Idee van een zaak, welke binnen kort „op de flesch" zou gaan en die nog eens een laatste poging waagt om op de been te blijven. Hoe kort zijn toespraak ook was, aan het eind ervan had een ieder toch den indruk, dat het met „St. Jozef" verkeerd gaat, als er niet op den vollen steun van de Rotterdammers kan worden gerekend. De mededeeling, dat wellicht het paviljoen te Hoek van Holland weer moet worden gesloten en de uitzending van volwassenen algeheel stopgezet, zal voor velen zoowel een verras send als een teleurstellend bericht zijn ge weest. Wat het verloop van den avond betreft, het Variété Gerzee heeft gezorgd voor een ge varieerd en vlot program, met Daan Hooy- kaas als conferencier. Muziek, zang, acroba tiek, clownerie, van alles wat, een ware cocktail van amusement. Het publiek heeft hiervan ten volle geprofiteerd en dat ver schillende extra's moesten worden gegeven, was wel het beste bewijs, dat men het ge- bodene op prijs wist te stellen. Het applaus was niet van de tucht en voor en achter het voetlicht zat de stemming er in. En deze bleef er in, toen men na afloop voor het „gezellig samenzijn" de groote zaal moest verlaten en zfln intrek in de kleine zaal moest nemen, al was deze, jammer genoeg wel wat al te klein voor zulk een massaal opgekomen publiek. Maar wat hindert dat, 't was „Vastenavond". TENTOONSTELLING GRAAL In de oude kapel hèeft de Graal tentoon gesteld de verschillende kledingstukken en handwerken, die door de charitatieve club voor de armen der parochie en voor de Mig. sie zijn vervaardigd. De geëxposeerde werk stukken toonen aan, dat er door de meisjes flink en keurig gearbeid is. Velen zjjn Zaterdagavond en Zondagavond een kijkje wezen nemen, daardoor belang stelling en steun verleenend aan dit loffe lijk werk. Een loterij was opgezet om wederom aan de middelen te komen, teneinde met het werk door te kunnen gaan. „VLAMMENDE VLEUGELS" Zondagavond had in de Gezellenzaal de jaarlij ksche vastenavond-tooneeluitvoering plaats. Door de tooneelclub van de Gezellenveree- niging werd opgevoerd het tooneelspei „Vlammende vleugels" door W. v. d. Berg. Er werd goed gespeeld en de talrijke aan wezigen hebben echt genoten van dit span nende avontuurdlijke vliegeniersstuk. Door kapelaan de Louter werd aan het be gin van den avond een kort welkomstwoord gesproken, terwijl zij aan het eind een har telijk dankwoord tot regisseur en spelers richtte en eveneens tot directeur en leden van de muziekvereeniging, die met uitstekend ge speelde nummers voor de muzikale afwisse ling hadden gezorgd. BURGERLIJKE STAND GEBORENDingena, dochter' van H. van dejr Breggen en N. Los. - Maria J. J., dochter van B. P. Scholte en M. W. de Wit. - Jacob IJ., zoon van L. van den Beukei en Tr. Hofman. ONDERTROUWD: A. Zijderhand 21 j. te Bleiswflk en W. in 't Veld 22 j. te Berkel en Rodenrijs. J. J. C. van Herk 22 j. en A. Blok 22 j. beiden te Berkel en Rodenrijs. OVERLEDEN: W. van Hullem, 70 j., we- luwnaar van A. Olieman. Het Koninkl. Nederl. Aardr. Gen. en het Algem. Ned. Verb, hebben het initiatief ge nomen tot het organlseeren van een bijeen komst, waar dr. A. H. Coljjn, de zoon van den minister-president, na zijn terugkeer uit het buitenland in April, een lezing met licht beelden zal houden over zijn expeditie naar Nieuw Guinea. De leden van den gemeenteraad zjjn opge roepen tot het houden van een vergadering °P Donderdag 11 Februari a.s. des namiddags te 2 uur. Op de agenda staan o.m.: Het voorstel tot aanvaarding van een voor schot uit het Werkfonds voor het maken van oen overbrugging over het spoorwegemplace- uienit-IJsselmomde. Het voorstel met betrekking tot de te ne men proef met verstrekking van melk op scholen. MACHINISTENEXAMEN. 'S-GRAVENHAGE, 8 Februari. Geslaagd voor diploma A de heer G. Bijloo, alhier. De Burgemeester heeft bet Voorzitterschap van het Eere-Comité van de „Robato"- tentoonstelling willen aanvaarden. Londen 8,941,4, Berlijn 73,46, Parijs 8.50%, België 30.81%, Zwitserland 41,72, Amerika 1,82%, Denemarken 39,91, Zweden 46.09, Noorwegen 44,92%. week maand abonné. kwartaal Aangiften van 8 Februari 1937. BEVALLEN: J. B. Bezemer geb. Adriaanss z. A. H. v. Marie geb. Kemperman d. L. A. W. M. Brouwer geb. Denkers z.J. J. ter Stege geb. v. Doorn d. M. Sythoff geb. v. Es z. C. J. Tournier geb. Seheffers d. G v. d. Hoeven geb. de Wit d. A. J. Rienks geb. Hendriks d. H. de Groot geb. de Mars d. N. Leeflang geb. v. Vliet d. K. v. Win gerden geb. v. Bokhoven z. L. de Jeu Diepenhorst d. A. N. Bast geb. BleU d. M. R. Sypesteijn geb. Kop d. Oudenhuijsen geb. Tournier z. C- geb. Spithoven z. M. J. VermeU» g_ j JJ ders z. D. Lusse geb. v. Beek a. J. M Bergers geb. v. Hoorn d. T. A »f, Ganl d. - G. H. J. v. d. Dee Allart z. - M. A. v.' d. Reijden geb. v' M. I. Sluijter geb. v. Casteren u. - W M. Barnhard geb. Roozen d. - N- ®ra" veland d. A. C. E. Pack geb. Luikenaar d. G. Overdjjk geb. oostveen z. j. v d Akker geb. v. d. Eöfc d. J. Duklcer geb. Stute d. I H. F- Kruimel d. A. ter Smitten geb. ter snutte z L. de Jong geb. Bernard d. -- A- H- Elvers éeb. Stamm d. T. ,^'ph g®b- Waasdorp d. M. A W. v. Santen geb. Kranenburg z. A. Roling geb. Slruytd. A. Schouten geb. Tim- raers z. geb- F'ader z. M. C. v. Slingerland geb. v. Leijden d. Y. v. d. Woude geb. Riem d. H. C. Trommel geb. v. Damme z. K A. Maas geb. Bak d. J. Wolfers geb. Spelsberg z. C. Munnikhuis de Ridder d. N. de Romph geb. Smith 2 drs. B- A-. beunen geb. Bosman d. L. Huive naar geb. v. d. Male d. A. C. Heinecke geb. Me^er d. M. Remmig geb. Toman z. C. B. Slingerland geb. Zondervan z. M. W. H. Eik- mans geb. Goossens d. P. Manzoni geb. de Jong d. OVERLEDEN: A. Sprenger de Roover vrouw van G. L de Moor 62 j. W. Burggraaf zoon 2 m. M. E. A. v. Aalst, ongeh. vrouw 30 j. J- M. v. Baale, ongeh. vrouw 73 j. T. v. u- Poll, man van M. E. de Koning 58 j. J- v- Vleuten, man van A. H. Terhorst 81 j. - A. B. Blonk, man van A. Madern 43 j. C. de Haan, dochter 8 j. G. Toller, wedr. van H. v. Lindt 62 j M. M. Scholtz, wede. van L. Proost 86 j. - J. Vos, man van A. v. Zut- phen 69 j. P. Kljjngot, vrouw van G. J. Kof f ij berg 66 J. - J. Vos, man van G. J. Ru ij zing 38 j. M. H. W. Martens, vrouw van L. W. P. L. Verreen 37 j. W. v. Daaien, wede. van F. Dumoulin 73 j. A. M. Allain ongeh. vrouw 79 j. A. C. Spoorendonk, wede. van J. F. Jakobs 66 j. M. Hotting ongeh. vrouw 26 j. E. P. V. Gent, vrouw van D. de Klerk 72 J. A. Broekers. zoon 29 d. - L. W. Stellenaar, wede. van H. Edeling 72 j. R. W. Bos, ongeh. man 59 3- P- de Meij, zoon 14 d. W. Bosselaar, man van M. H. J. v d. Bosch 59 j. M. C. Jacobs, wed. van H. Kalk man 88 1; M. v. d. Wijgert, wede. van W. A. v, Woerkom 88 j. K. de Vogel zoon 2 d. C. v. Gulik, wede. van M. v. Boekei 87 j. C. M. A. de Roodt, vrouw van L. v. Baarle 49 j. De R. K. Tooneelvereeniging „Vondel" heeft in de zaal Harmonie voor de leden van den R. K. Vrouwenbond en andere belangstellen den met veel succes opgevoerd „De vrome leugen", tooneelstuk in 3 bedrijven van Jac. Ballings. Dit mooie stuk verplaatst ons naar de Brabantsche Kempen, waar Doka, de wed. Worms, met haar zoon Winus en haar pleeg dochter Elsje in moeilijke omstandigheden geraakt zy'n door geldverlies en dreigende blindheid van Winus. Het stuk geeft een traan en een lach. Het werk werd door Vondel, zeker gezien den korten tijd van voorbereiding, zeer goed gespeeld. Van de dames had zeker mej. Jo Kerklaan wel de moeilijkste taak, om met haar eeuwige „Jao Vaoder"! ernstig te blij ven. Uitspraak en toon waren echter juist weergegeven. Mej. Cobi Kuil had de dankbare mooie rol van Elsje, welke zij op vlotte ma nier uitstekend vervulde. Mej. Lena v. eL Linden was de zorgzame moeder Doka, die tenslotte haar hart schenkt aan Gieleken. In deze laatste rol was de heer J. v.'d. Linden in zijn eternent. -Débgéltjke ról len liggen' hem liet best én door "zijn keurig spel en komische uitvallen kon hij de zaal vaak doen daveren van het lachen. Tegelijk met hem mag zeer zeker de heer P. Vink ge noemd worden, die uitstekend op dreef was als neef Joop. Het eenige malen haperen in zijn rol, zij hem zeker, gezien de korte stu die, vergeven, zijn spel vergoedde dit volko men. Prachtig speelde ook de heer W. v. d. Boogert in zijn moeilijke rol van den blinden Wienus. Zijn kalme spel deed sterk aan een echten blinde denken. De heer P, van Dijen was verder als Bruno zeer goed op zijn plaats, terwijl ook de rol van den Pastoor zeer verdienstelijk werd weergegeven. Een bijzondere vermelding verdient de juiste aankleeding van het tooneel, het in terieur van een Brabantsche boerenwoning. Een woord van lof voor den heer, Th. Boe ren, die geheel belangeloos de mooie schouw zoo volkomen passend in dit interieur, had vervaardigd. Met een woord van dank door Pastoor v. d. Sman werd de goedgeslaagde avond gesloten. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen bij: Erkelens, Da Costastraat 15, paar kinderhandschoenenBoth, 2e Maas- boschstraat 81, 2 paar dameskousen; de Vries, Zomersteeg 27, hond; van der Vlis, Binnensingel 8, hondje; de Bruyn, Kuiper straat 49, mes; van der Lugt, Maasstraat 21, '-•nderschocVitje; Politiebureau, huissleutel. SPREEKUUR BURGEMEESTER De Burgemeester zal in plaats van Don derdagmiddag spreekuur houden a.s. Woens dagmiddag van 2 uur tot half vier. GESLAAGD Bjj het te 's-Gravenhage gehouden ma chinisten-examen slaagde voor diploma A de heer S. Helleman, alhier. DE NAPRET VAN DE VOETBAL Na den voetbalwedstrijd De Hollandiaan Fortuna van Zondag j.l. kregen een speler van Fortuna en een van De Hollandiaan verschil van meening en werden zij handge meen, terwijl daarna nog een speler van Fortuna door zekere S. werd mishandeld. Pro ces-verbaal is opgemaakt. AUTO IN BRAND Toen de auto van den heer J., alhier, na de reparatie werd geprobeerd, raakte hfj op den Julianasingel m brand. Met zand werd het vuur gebluscht. De auto bekwam nogal schade en werd naar de garage gesleept. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Gerardus, z. van A. van den Hark en N. Kruidenier, Fransenstraat 14. Willem, z. van W. de Koning en H. H. van Delft, Messchaertplein 62. Arie, z. van A- Rolaff en A. Brobbel, Trompstraat 21. - Arend, z. van A. Boer e nA. Kal, 2e Van Leijden Gaelstraat 156. Cornelia, d. van J. Smit en J. L. de Wit, Knottenbeltlaan 3. Hendrik, z. van C. H. van Rossum en p. Maarleveld, Broekweg 49. Jan F„ z. van F. J. Verheij en J. Veldheer, Patr.dwars straat 7. Klaas, z. van A. C. van Elsacker en C. van Dorp, Gr. v. Prinsterer- straat 9; Clazina, d. van T. Eigenraam en J. Storm, P. K. Dr.straat 32. Elizabeth, d. v. M. Noordö'k en N. J. van Kempen, Swee- linckstraat 17. OVERLEDEN: J. Zandwijk 92 j., Emm" straat 71. C. van Bekkum. 69 j, echtgeifc van H. Willebrands, Hofjesstraat 32. 1311 van Gtjn, 3 m., P. K. Dr.straat 111.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2