ABONNEERT U THANS OP DE NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT UROL doet ze verdwijnen! ïetwormpjes WOENSDAG 10 FEBRUARI 1937 3£ PCT. CONVERSIELEENING HOE EEN PAAR INBREKERS WERDEN GEKNIPT. KETHEL. VOOR HOUDERS VAN PAARDEN ROTTERDAM. T FEIJENOORD-STADION. Geen Arsenal-wedstrijd op 14 Maart. Omtrent uitstel van opening staat nog niets vast. SCHIPPER VERDRONKEN. Lijk nog niet gevischt. BRANDJE. De rechercheur-kooper. RIJWIELDIEFSTALLEN. Weer een zaakje opgehelderd. DE VRIJWILLIGE BRANDWEER. EEN ZENUWPATIËNT. ONDERSCHEIDINGEN AAN REDDERS GOUDEN KLOOSTËRJUBILÉ. LOOP DER BEVOLKING. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. DE RO-BA-TO. gevonden voorwerpen. ABONNEMENTSPRIJS VERLAAGD: 20 cent per week, 85 cent per maar-D, 2.55 per kwartaal. Franco per post 1.10 per maand, 3.per kwartaal. Incassokosten worden niet berekend. Gratis Ongevallenverzekering belangrijk verhoogd: 3000.bij levenslange invaliditeit; 2000.bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1000.bij overlijden tengevolge van een ander ongeval. enz. enz. Aan de Administratie van de „NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT" Koemarkt 4 - Schiedam. U gelieve mij met ingang vanin te schrijven als NAAM ADRES R. K. MIDDENSTANDSVEREENIGING. VREEMDELINGENVERKEER. R. AND K.-KANTOOR. BURGERLIJKE STAND. MAASSEUIS- aanbesteding r uv> VL AARDINGEN. HÜ.UEGERSBERG. begrafenis sergeant de haan. GEVONDEN VOORWERPEN. burgerlijk stand Door Ged. Staten goedgekeurd. Naar wij vernemen is het besluit van den gemeenteraad van Schiedam d.d. 5 dezer, in zake het aangaan van een 3% pCt. conveisie- leening groot 7.000.000, door Gedeputeerde Staten in haar gisteren gehouden vergadering goedgekeurd. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam de volgende, in het tijd vak van 29 Febr. 1937 gevonden voorwer pen, op alle werkdagen tussehen 1 en 2 uur: 2 k.g.-gewicht; diverse handschoenen, groene alpenmuts, rozenkrans, bril in étui, heeren- hoed, 2 sleutels, kasboekje, sleuteltje, padvin- dersriem, wollen sjaal, snelbinder, sleutel, wollen sok, sleutel, huissleutel, kinderjasje, enveoppe inh. 1 gulden, pet, Rijnvaartregle ment, alpenmuts, rekenboekje, consent Vuur wapenreglement, actetasch met inhoud. Bi) vinders: Portemonnaie met inhoud, A. J. Boomslui ter, Zwartewaalsche straat 32b; grijze wollen kindermuts, Th. P. Verhey, Boerhavelaan 95; papieren ten name J. Hofman, R. Risse, Gali- leistraat 20b; gouden ringetje, W. van der Schouw, Duysdaellaan 17a; blauwe jongens jekker, J. van Eijk, Nieuwe Haven 293a; bl. kano, L. Frenay, Stationsstraat 31a; bril, H. van Dullemen, Strrjenschestraat 31; kinder schoen, A. van Harmeien, B#derdijkstraat 18; armbandhorloge, L. van Veelen, Havendyk 174a; wollen ceintuur, J. Hartog, Stations straat 21; rijwielbelastingmerk, A. Vermaat, van Ostadelaan 47b; rijwielbelastingmerk, de Jeu, Boerhavelaan 44a; doos radiolampen, Ge meentereiniging; vulpen, portier „Nieuwe Waterweg"; invaliditeitskaart op naam F. Achter, Halleystraat 18a; zilveren kinder armband met merk, A. Wuisman, Broersvest 39; grijze wollen heerenhandschoen, R. Otting, Havendijk 38a; hond, L. Oomes, Lorentzlaan 27; herdershond, G. Klootwijk, Raamsteeg 2; grjjze heerenhandschoen, L. Oosterhof, Ru bensplein 25a; heeren handschoenen met kap pen, Bontebal, Zwartewaalschestraat; dames- tasch en een paar handschoenen, J. Broek hoven, Havendijk 38a; bruine dameshoed, R. Walthie, Noordvest 18b; bruine actetasch met inhoud, J. van der Stel, Klein Groenendaal 23; regenpijp, W. van Noort, Broersvest 98a; rijwielbelastingmerk, van der" Tas, Abben- broekschestraat 24; rijwielbelastingmerk P. van der Broek, Geervlietschestraat 24b; pak moerbouten, F. van Hees, Singel 49; doos schrijf- en teekenbehoeften, M. Sprong, Villa straat 13; rijwielbelastingmerk, Abbenbroek- schestraat 24b, M. van der Tas. BURGERWACHT Zaterdagavond zullen voor de Burgerwacht de schietwedstrijden aanvangen, welke 13 we ken zullen duren. De eerste 4 weken zijn be doeld voor den jaariykschem bekerwedstrijd. GEVONDEN VOORWERPEN Bij den gem. veldwachter zijn inlichtingen te bekomen betreffende een gevonden gans en een duimstok. WESTABTSPOLDER Voor ingelanden van den Westabtspolder ligt vanaf heden gedurende 14 dagen ten kan tore van den secretaris-penningmeester, Dorpstraat 5, ter inzage de lijst van stemge rechtigde ingelanden in deze polder. N Eveneens is van 10 Februari tot 9 Maart ter visie gelegd een ontwerpbesluit van wijzi gingen van het Alg. Polderreglement. Gedurende dien tijd kunnen aanmerkingen daarop, schriftelijk worden ingediend bij Ged. Staten van Zuid Holland. Ter gemeente-secretarie is nedergelegd de lijst' van houders van paarden, ingevolge het inkwartieringsbesluit. Voor belangstellenden kosteloos ter inzage. Inzake het uitstellen van den Arsenal-wed- atrijd in het Feijenoordstadion vernemen wij nader dat van de zijde van het bondsbestuur van den Koninklijken Nederlandschen Voet bal Bond bezwaren tegen den datum van 14 Maart zijn gerezen. De maand Maart was toch reeds zeer bezet. Immers op 7 Maart wordt te Amsterdam de landen wedstrijd Nederland—Zwitserland ge speeld, op 14 Maart zou de eerste ronde van de bekerwedstrijden beginnen en op 21 Maart staan de districtswedstrijden te Groningen op het programma. Een een week later is het Pa- schen, terwijl op 4 April BelgiëNederland te Antwerpen wordt gespeeld. Zou de Arsenal- wedstrijd op 14 Maart doorgaan, dan zouden ongetwijfeld verscheiden clubs in Zuid-Hol land, welke voor den beker in het veld komen, gedupeerd worden. Toen deze bezwaren van K.N.V.B.-zijde bij de directie van het Feijenoord-stadion binnen kwam, heeft de laatste, in overleg met het be stuur van de vereeniging „Feijenoord", beslo ten de ontmoeting tegen de Engelschen club voorloopig uit te stellen. Mede in verband met het feit, dat Arsenal zoowel in de league als voor den cup nog steeds prachtige kansen be zit, is de wedstrijd te Rotterdam door een en ander wel op zeer losse schroeven komen te Voorts mag men uit het feit, dat de Arsenal wedstrijd is uitgesteld, niet de conclusie trek ken, dat het Feyenoord-stadion eveneens voor loopig niet zal worden geopend. Omtrent dit laatste staat momenteel nog niets definitiefs vast. De 57-jarige beurtschipper G. van den Berg uit de Molenaarstraat was hedenmiddag be zig op zijn motorscheepje „Cornelia" met het nazien van de motor. Bij het afnemen van de knalpijp schoot de schipper over boord en verdronk. Zijn lijk is nog niet opgehaald. Vannacht om half drie is de waranda van pand 23 aan de Roo-valkstraat bewoond door C. M. Reiziger in brand geraakt, vermoede lijk doordat gloeiende sintels het houtwerk in brand hebben doen vliegen. Het vuurtje is- gebluscht door gasten van slangenwagen 20 met een straal op de waterleiding onder lei ding van brandmeester A. I. Boone. Mede aanwezig waren de slangenwagens 29, 15 en 17. I Gisteren hebben wij er melding van ge maakt, dat de politie er in geslaagd is twee belangrijke inbraken, welke in het laatst der vorige maand te 's-Gravenhage werden gepleegd, op te helderen. Dat men de inbre kers heeft kunnen grijpen is echter voor een groot deel te danken geweest aan de Rotter- j lamsche politie. Het was namelijk de Rotter- j damsche recherche tr oore gekomen, dat aan een bepaald persoon kantoorbenoodigdheden waren aangeboden, die echter van diefstal af komstig bleken te zijn. De twee verkoopers had Jen met den adspirant-kooper afgespro ken, dat zij hem in een bepaald café in de binnenstad zouden ontmoeten. Op het afgesproken uur gingen ook een paar rechercheurs van de Centrale Recher che in bedoeld café een kop koffie drinken en daar zaten zoo waar de twee verkoopers al te wachten. De kooper kwam echter niet opdagen en de rechercheurs besloten toen zelf een kansje te wagen. In een minimum van tijd kwamen er ongeveer 40vulpenhouders op tafel. Men beschikte over allerlei soorten goedkoope en dure vulpenhouders. Eenmaal zoover ontpopten de koopers zich als rechercheurs van politie en de twee ver koopers konden hun boeltje inpakken en moesten mee naar het hoofdbureau van po litie. Onderweg wist echter een van de mannen n.l. de 25-jarige M. J. T. te ontsnappen. Tot diep in den nacht hebben de beide recher cheurs naar hem gezocht en het mocht hun ten laatste gelukken den man weer op straat te arresteeren. De Rotterdamsche recherche heeft den an deren dag Amsterdam, Den Haag en Utrecht opgebeld, om te weten te komen, waar de vul penhouders gestolen konden zijn. Vanuit Den Haag kwam men toen te weten, dat er op 26 Januari j.l. was ingebroken bij de firma P. en Co. aan de Hoogstraat, waar voor een bedrag van 2000 aan vulpenhouders etc. was ont vreemd. De Haagsche politie heeft de zaak toen overgenomen en nog een derden persoon kun nen arresteeren. Door de centrale recherche hier ter stede is aangehouden de 40-jarige loswerkman H. H. H., die een groot aantal gestolen rijwie len hier verkocht heeft. Zeven rijwielen zijn inmiddels reeds opgespoord en door de eige naars herkend. De arrestant verklaarde bij zijn verhoor de karretjes gekocht te hebben van een Hagenaar, die de fietsen ontvreemdde in Rijswijk en omgeving. Zooflra deze Hage naar een rijwiel te pakken had, sprong hij erop en reed ermee naar Rotterdam. Min stens 30 rijwielen, zoo vertelde H. zjjn hem wel aangeboden. H. zal naar het Huis van Bewaring wor den overgebracht. Intusschen is mede gear resteerd de Hagenaar de 23-jarige A. M. G. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Geen reorganisatie. Door den heer A. A. Lührs waren aan B. en W. vragen gesteld, in verband met ge ruchten, als zou een plan zijn ontworpen om de Brandweer hier ter stede zoodanig te her vormen, dat het vrijwillige stelsel, dat sinds menschenheugenis hier wordt gehuldigd, wordt uitgeschakeld met een overbodig worden der slangenwagens. B. en W. hebben nu geantwoord, dat het gerucht, dat er plannen zouden bestaan om de Brandweer te -eorganiseeren volkomen ongegrond is. (Ge; we reeds mededeelden). B. en W. zijn va i oordeel, dat de Rotter damsche brandweer haar taak met groote toewijding en succes vervult en dat het sys teem van vrijwillige brandweer hier ter stede zoo is ingeworteld, dat,er geen enkele reden bestaat om daarin verandering te brengen. Gooide in een bioscoop een brandende jas naar beneden. Gisterenavond is door de politie in het Olympia-theater aan den Binnenweg aangehou den 28-jarige E. H. woonachtig te Utrecht. De man had eerst zijn overjas met spiritus overgoten en daarna de jas in brand gesto ken. Deze brandende jas gooide hij vanaf het balcon naar beneden in de zaal, waar de jas terecht kwam op 'n onbezetten stoel. Het vuur tje werd onmiddellijk gebluscht door een der bezoekers n.l. A. P. de B. wonende aan de Aert van Nesstraat. Paniek is er niet veroorzaakt, terwijl geen schade werd aangericht. De dader bleek te zijn een zenuwpatiënt woonachtig te Utrecht, waar bij drie jaren geleden was ontslagen uit de Arntz-Stichting. De plan is naar Utrecht overgebracht en in genoemde stichting ter observatie opgenomen. De Zuidhollandsche maatschappij tot red ding van schipbreukelingen te Rotterdam heeft hare groote zilveren medaille met lof felijk getuigschrift verleend aan: Johann Fr. Rass, schipper; Harm Fischer, motordrjjver, Heinrich Bogena, matroos; Emmins Pauls, matroos; August Rass, ma troos; Gerhard Rass, matroos, allen behoo- rende tot de bemanning van de motorredding boot „Bremen" te Nordemey, der Deutsche Gesellschaft zur Rettung Schiffbruechiger, die op 1 December 1936 bij zwaar stormweer en hooge zee de vier opvarenden van het Ne- derlandsche visschersvaartuig „Trujoco" uit IJmuiden heeft gered, nadat dit schip op Nor demey Rif was géstrand en wrak geslagen. Op 11 Februari herdenkt de Eerw. zuster Lidwina (mej. Johanna M. van Gent) van de zusters Benedictinessen van de Eeuwigdu rende Aanbidding in het klooster „Arca Pacis" te Rijsenburg bij Driebergen haar gou den kloosterjubile. Op 1 Januari 1937 bedroeg de bevolking 297.687 mannen en 200.954 vrouwen, in totaal 598.641 personen en op 31 Januari waren de cijfers respectievelijk 297.974 201.096 en 599.070. Een vermeerdering in Januari dus van 287 mannen, 142 vrouwen in totaal 429 personen. Uitspraken. Nasleep van een berooving. De rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaken, die verband houden met de beroo ving van een koopman van 1000 in een pand aan de Diergaardelaan in den avond van den 12en October. De pensionhoudster G. V., 46 jaar, gedeti neerd, in wier pand de berooving had plaats gehad, werd veroordeeld tot 6 maanden ge vangenisstraf, wegens het verschaffen van gelegenheid tot het plegen van niet nader te noemen handelingen. Van de haar teniaste gelegde medeplichtigheid aan de berooving werd zjj vrijgesproken. Het O.M. had tegen haar een gevangenisstraf van 2 y2 jaar ge- eischt. De 35-jarige vrouw Th. de G„ zonder be roep gedetineerd, die met den koopman in het pension van V. was gekomen, werd wegens dén diefstal van de 1000 veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Het O.M. had tegen haar een gevangenisstraf van 2 jaren geëischt. In de zaak van de 45-jarige pensionhoud ster M. A. v. d. B„ in wier huis, eveneens aan de Diergaardelaan, het geroofde bedrag was verstopt, heeft de rechtbank het onderzoek niet volledig geacht en hervatting gelast op 16 Februari. Dezelfde verdachte werd wegens mishan deling tot 1 .week gevangenisstraf veroor deeld. De mishandeling had plaats gehad, toen een der handlangers, die het geroofde geld van het pension naar een veiliger plek had gebracht en van de gelegenheid gebruik had gemaakt om de helft ervan voor zichzelf te behouden, ter verantwoording was geroe pen, waarbij hij zoolang met een gummistok was bewerkt, totdat hg zgn daad bekend had. De 24-jarige naaister M. J. de V., een doch ter van de pensionhoudster van B„ die ver dacht werd van heling, z(j zou het geroof de geld uit een matras, waarin het in de wo ning van haar moeder verstopt was, ter hand gesteld hebben aan den handlanger, die later mishandeld is werd vrijgesproken van de haar 'ten laste gelegde heling. Het O. M. had 1 jaar gevangenisstraf geëischt. De 41-Jarige koopman W. L. F. T. gedeti neerd, die aanwezig was geweest bij de po gingen om den ontrouwen handlanger tot een bekentenis te brengen,"en wiens aandeel daarin door het O. M. was gekwalificeerd als afpersing, werd daarvan vrijgesproken. We gens heling werd hij veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Het O. M. had tegen hem 3 jaren gevangenisstraf geëischt. De rechtbank heeft verder veroordeeld. B. v. D„ 28 jaar, varensgezel te Schiedam, wegens het aan zijn onvoorzichtig rijden te wijten hebben dat hij op de West Kruiskade met zijn fiets in aanrijding was gekomen met de fietsrijdster A. C. F. M. Vlieland,die dientengevolge was gevallen een eenige kneuzingen had opgeloopen, tot 25 boete subs. 10 dagen hechtenis, met toewijzing van de civiele vordering ten bedrage van 7.50. Smaadschrift. De 54-jarige aannemer J. v. d. K. uit Oost- voorne heeft zich te verantwoorden gehad ter zake van Smaadschrift. In April had verdach te in ongeveer 12-exemplaren aan de verschil lende gemeenteraadsleden van Oostvoorne en aan twee dagbladcorrespondenten een getypt stuk doen toekomen, dat de onderteekening droeg: „Eenige Ambachtlieden", waarin niet alleen critiek werd geoefend op den gemeente architect van Oostvoorne, den heer J. H. v. Holten, maar deze heer tot tweemaal toe on betrouwbaar werd genoemd en zoo groot zou zijn onbetrouwbaarheid zijn, dat het ten hoog ste tijd werd geacht, dat de heer van Holten de gemeente zou verlaten. Verdachte gaf het feit toe. Nu zag ver dachte wel In, dat het onbehoorlijk was ge weest de grieven dien hij tegen den gemeen tearchitect had, op deze wijze openbaar te maken, en vooral door niet openlijk er voor uit te komen maar zich te verschuilen achter „eenige ambachtslieden". Verdachte moest tevens erkennén, dat het geen hg omtrent den heer van Holten had meegedeeld voor dezen beleedigend was. Uit het getuigen verhoor bleek, dat ver dachte in de meening had verkeerd dat de architect hem beloofd had, dat hij zijn huis mocht bouwen. Later was echter aan een an der de opdracht verstrekt. De burgemeester, de heer S. de Silva zeide verschoond te zijn gebleven van dit epistel- Hij had het later gelezen en het nogal schun nig te vinden. De wethouder J. J. van Eyk was eveneens van meening, dat het geschrijf zeer onsym pathiek was en ook beleedigend voor den ar chitect. Het O.M. waargenomen door mr. J. F- Hoeft,>\nan heeft bewezen geacht dat de ar chitect 'o re rechtmatige uitoefening van zjjn bediening aoor het smaadschrift is beleadigd. Verdachte heeft zich op een schandalige ma nier gedragen. Het O.M. eischte 50 boete subs. 10 dagen hechtenis benevens 3 weken gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. Verdachte vindt de straf schromelijk hoog. Men moet er toch rekening mee houden dat hij iemand is met weinig ontwikkeling. Uitspraak 23 Februari. huidonzuiverheden en puistjes Gebruikt bij gelaatsverzorging witte Purol. Doos 30 en 60 ct. Bij Apothekers en Drogisten. Reel. 2648 DGVS 9 De Rotterdamsche Banketbakkerij tentoon stelling welke met vakwedstrijd van 2630 Mei in de Doelen wordt gehouden en georga niseerd is door de afdeeling Rotterdam der Nederlandsche Banketbakkers Vereeniging, zal zeer zeker voor haar voorgangster niet onderdoen. Verschillende vooraanstaande Mid denstanders hebben zitting genomen in het eere-comité, waarvan gelijk gemeld, de bur gemeester het eere-voorzitterschap op zich genomen heeft. Diverse van de nieuwste machines zullen in werking zijn. Een jury uit de bekwaamste vakmenschen van Nederland bestaan, is reeds benoemd, terwijl eerstdaags reclame plaat en diploma zullen verschijnen. De uitgeloofde prijzen zullen bestaan uit medailles, geslagen op het stempel der Ro- Ba-To. in de week van 22 tot en met 28 Januari 1937. omtrent welke inlichtingen zijn te bekomen aan het Hoofdbureau van Politie, ingang Ged. Doele- water, iederen werkdag van 9 tot 15 uur. Aan het Centraal Bureau: portemonnaie'a, R. W belastingmerken, sleutels, handschoenen, wollen das, pakje inhoudende tule gordijntje, zilveren kettinkje en hangertje, pakje mode- platenen, modiste teekenboek, bril, zaketui, hand beschermer, regenpijpen, nagelgarnituur, portret, blikken oliebus, damespolshorloge, Duitsch woor denboek, bril met en zonder etui, vulpen, brood zak en kruikje, roode ceintuur, kinder- en dames- tasch, kruk van autoportier, rijwielgereedschap, 2 K G. gewicht, rechter damesschoen, stel rijwiel- pedalen, hangertje en foto, wollen das, gouden damespolshorloge, ovaal broche met paarse steen tjes, bruine muts, blauw schooietui, 2 coupon boekjes Veer Dordrecht, 2 bruine bontkragen, strijkijzer, kindermuts, padvindersriem, radio spoel. Aan de Bureaux: Sandelingenplein, 2 sleden; Oostervantstraat, vleeschmand; Post Marconipl., 40 L. melkbus; Galerij, autoped. Bij vinders: benzinetankdop, H. F. Frentj, Meent 18b; fantasie c mband, Ekebus, Schepen straat 46b; R. W. mn- in etui, D. M. V, d. Velde, Vroezénlaan 43; nikkelen vulpotlood, G. Kenters, Slaghekstraat 53; bankbiljet, postkantoor Kra lingen biezen portera, met inhoud, P. Schultz, Ged. Binnenrotte 54c; een zilv. potlood, Monte- ban," Bree 73a; R. W. B. merk in etui, Weekhout, Jeruzalemstraat 64; een paar handschoenen en vulpen, postkantoor Coolsingel; blauwe regen pijpen, D. de Winter, Clementsstraat 75b; R. W. B. merk in etui, D. Gerritsen, Huismanstraat 29; oen paar zw. regenpijpen, J. Etjkelenstam, Meien- daal 113; B. W. B. merk, D. van Pooij-en, Car- nisselaan 62b; scheermes in etui, A. PesEkel- mans Persoonsstraat 46c; damesmanteltje, P. J. Breewef, Rose.st.raat 160; heerenparapluie, J. v. d Meer, Groene Zoom 121een mand schoon w'aschgoed, P. J. de Haan, Sleephellingstraat 14; bankbiljet, J. de Slegte, Schiebroekschesingel 31, Hillegersberg; verchr. dame spolshorloge, C. Mooi en Hoed, Goudscheweg 168; Lipssleutel 4977, J. Boer, Waterloostraat 43; een verm. gladde gouden ring, J. H. Dubach, 2e Wandeloorddwarsstraat 2lc; een schapenhuid, M. IJsendoorn, H. de Grootstraat 19c; een double polshorloge, N. Jan sen, Willebrordusstraat 48; zw. damestasch met inh., P. v. d. Boom, Bergschelaan 10, Hillegers berg; vulpen, P. Trimp, Schieweg 85c; 3 sleutels aan veter, D. Kerkhoven, Vrijenbansohestraat 22b- een kinderbril met hoornen montuur, v. saridwijk.. Banierstraat 118; zw, port. met lnh„ W. Hazelzet, Rcdenrijschestraaf 65a; roode dames portem. met inh., D. Spanjer, Spoorsingel 3a; Lipssleutel 4155, C. Dorland, Schieveenstraat 22b; stuk garneerband ongev. 7 M„ W. G. Sluyter, Spiegelnisserstraat 2a; een R. W. B. merk in etui, P. J. Madlener, St. Agathastraat 60; acte tasch inh. 3 boeken. L. de Hartog, Beukelsweg 63a; rozenkrans in etui, H. P. Bossers, Coolsche- straat 81a; een paar zw. lederen motorhandsch., J. Beer, Zaagmolenkade 37; bruine damestasch, A. Ladage, L. Verschuierstraat 51b; bruine port. met inh., A. Boekebaklter, Grindweg 141, Hille gersberg; zw. fietstasch inh. regenpijpen, A. v. Meurs, Willemsstraat 32b; bruine actetasch, T. Hagèsteijn, Papegaaistraat 18a; nikkelen bril in etui, J. Korstel, Havenstraat 158; bruine dames- portem. met inh., J. de Vries Tasma, Oudorpweg 38; bruine glacé handschoenen, W. van de Wijn gaard, Doedesstraat 59a; bruine actetasch (ledig), C. Dijkgraaf, Voorhaven 57; bruine damesport., A. van Berkel, Esaenburg 69a; autoped, J. Koet- aenruiter, Math, weg 127a; callot van auto, A. Been, Pootstraat 27b; dames-vulpen, F. Kurvers, Hofstedestraat 3; gouden zegelring, P. Slaven burg, v. Meursstraat 32c; bruine actetasch met inh., J. Mol, Gr. Visscherjjstraat 3a; R. W. B. merk in etui, K. ter Horst v. Delden, Schipper- straat 64; fant. broche, D. Verbaas, Schietbaan laan 86b; R. W. B. merk in etui, A. de Brujjn, ■Dordtschelaan 135; verchr. dam. polshorloge, G. Verzendaal, Jagerslaan 8; bruir» kinderschoentje, J. Riesmeijer, Lijnzaadstraat 20; kindermuts, H. Bijl, Westerbeekstraat 55; bruine handschoen, H. v, Hoewelingen, Rozemarijnstraat 7; geruite hals doek, F. van Kleef, Dreef 94; een paar dames handschoenen, G. Teunissen, Dreef 99; ring met 5 sleutels, G. de Bruyn, Slaghekstraat 58a; koste loos R. W. B. merk, J. B. Brusink, Atjehstraat 65; zw. glacé dameshandschoen, De Groot, Bever straat 24; autoped op luchtbanden, M. Verhagen, v. Malsenstraat 83; bruin dekkleed, G. v. Dongen, Goudschestraat 81; bruine damesportem, met inh., G. W. Kouwen, Bas Jungeriusstraat 219; kinder polshorloge, J. C. Spaan, Adrianastraat 87. week maand abonné. kwartaal De R. K. Middenstandsvereeniging houdt morgen-, Donderdagavond, haar algemeene jaarvergadering in de Tivoli-bovenzalen. Op deze bijeenkomst zal de installatie ge schieden van den nieuwen geestelijk adviseur Rector Kuyper, bestuursverkiezing moeten plaats vinden, jaarverslagen van secretaris en penningmeester moeten worden uitgebracht, begrooting 1937 worden vastgesteld en zal de voorzitter de bijeenkomst openen met den ge.bruikelyken nieuwjaarswensch. Gedurende Januari 1937 hebben in de voornaamste hotels en logementen hier ter stede vertoefd; Nederlanders 2520, Duitschers 563, Belgen 127, Franschen lil, Engelschen 273, Denen 13, Noren 119, Zweden 28, Grieken 95, Por- tugeezen 1, Spanjaarden 21, Russen 10, Oos tenrijkers 36, Hongaren 21, Estlanders 14. Letlanders 10, Lithauers 10, Italianen .29, Roemenen 23, Zwitsers 30, Amerikanen 44, Chineezen 42, Japanners 3, Brazilianen 4, Zuid-Slaven 19, Argentijnen 4, Chilenen 3, Polen 13, Finnen 8, Tsj.-Slowaken 24, Dan- zigers 2, andere nationaliteiten 8. Totaal 4228 vreemdelingen. De bekende firma Rethymnis K lukun- ais Ltd., Londen heeft alhier onder ilenzéif- den naam en met bijvoeging (Holland) een eigen scheepvaartkantoor opgericht. Het is gevestigd bij het Rotterdamsch Scheepvaart bedrijf, Willemskade 20. Aangiften van 9 Februari. BEVALLENM. A. H. C. SchoulsZilveren- tant d. P. v. OorschotOorschot d. D. J. C. Kloppen borgKreyns z. C. J. Gebuijs—Ham- mann z. D. H. W. Delfos—Winkelman d. A. BergsmaHubregtse z. F. BrugmanWer- venbos d. E. R. C. L. Terlouwv. d. Klift d. J. Cohen—v. d. Eynde z. J. A. Edel— Schluter z. N. Langbroekv. d. Poe! z. A. J. Phaff—Broeder d. G. C. Smit—Kuypers d. A. Steenbergen—Cassa d. A. de Roon— Huy'ser z. E. Groenewegv. Bever d. A. v. DijkHozeman d. M. FestenLamb d. U, Parren—Saan z. M. C. Lol—Vlasman z. A. Vink—v. d. Berg d. -- M. A. C. Willemsen— Lobben z. A. M. Schellingv. Lent d. J. M. Schoutenv. Lint z. A. M. Schagenv. Utrecht d. J. A. BaafjensSchaap z. W. M. Aartsen Vunderlnlc d. M. W. Belzerv. Ham d. L. BrugtsHoogenboezem d. M. D. W. Port- heine—Hulsmann d. J. E. de GoeySpinhoven d. J. T. NieuwdorpSaris z. W. Doesburg- Vos d. G. Wetzelsde Lorijn z. OVERLEDEN: J. Warner ongeh. m. 33 j. J. J. Benschop ongeh. vr. 45 j. M. M Hoeke wede. v. H. v. Dyke 81 j. - T. de Kievit wede v. T. Verschoor 76 j. F. N. v. d. Linde m v' A. Heyermans 80 j. A. J. D. Borsten vr. v.' B. Hooghart 32 j. P. C. Perdon- m. v. H. F. Froege 70 j. R. Boheme wede. v. X. v. Zanten 79 j. J. D- Paridaens rn. v. J. Moerkerken 44 j. G. Stok vr. v. A. Hazelebach 49 j. A. F Wielders m. v. G. W. Dzondzy 59 j. C v d! Berge m. v. M. C. Knuist 72 j. C. Boomsluiter ongeh. m. 72 J. c. Detmers wede. v. J. v. d Wielen 82 j. GEHUWDL. Brinkman jm. 27 j. en L. de Knegt jd. 19 j. K. Cogenbacli jm. 26 j. en M. van Woerden jd. 21 j. C. van den End jm. 26 j. en M. W. Hinz jd. 22 j, M. Florijn, jm. 25 j. en J. A. Gebbe jd. 23 j. C. J. Groo- tenboer jm. 29 j. en Tb. Bult jd. 29 j. H. L. Hobe Jm. 22 j. en C. H. van Bruinessen jd. 21 J. H. Jansen jm. 25 j. en A. M. Buse jd. 23 j. A. Kalman jm. 24 j. en J. A. Schafer jd. 26 j. E. Klapper jm. 25 j. en T'. Mulder jd. 23 j. W. van Klooster jm. 21 j. en S. van Oort Jd. 19 j. G. A. H. Kok jm. 25 j. en L. de Zeeuw jd. 20 j. W. Maas jm. 20 J. en L. Harcksen jd. 19 j. J. P. Mol jm. 22 j. en A. Cieremans jd. 21 J. M. C. Momberg jm. 21 J. en J. Vygeboom jd. 16 j. J. de Roolj jm. 24 j. en L. Boeki jd. 20 j. J. C. Schoonheim jm. 31 j. en N. Bok jd. 24 J. J- A. Sleveking jm. 26 j. en A. den Ouden jl. 22 J. L. M. Ver schoor jm. 23 j. en L. C. Kuiper jd. 19 d. - H. L. W. Vrauwdeunt jm. 21 j. en M. C. Goed koop jd- 20 j. A. M. wynen jm. 25 J. en J. M. Mom jd. 27 J. J. A. Berkhout Jm. 23 j. en E. G-. van Dyk jd. 26 j. L. van Eersel jm 23 j. en J. E. Christiaans jd. 21 j. C. J. L. Neeleman jm. 22 j. en D. W. Willemstyn jd 23 J. F. A. de Ruiter Jm. 22 J. en L. KleO- bergen jd. 20 j. P. Stok jm. 22 j. en M. Koe hoorn jd. 23 j. J. J. F. Nab jm. 27 J. en W. Grund jd. 27 j. - L. J. Hilberink jm. 29 j en M. Meyer jd. 28 j. D. van den Baard jm. 29 j. en N. M. van der Leeden jd. 25 j. IJ. Boxnu jm. 21 j. en J. van Galen jd. 18 j. C. Breuer jm. 23 j. en A. M. Witslers jd. 19 J. D. van der By jm. 26 J. en E. A. van Vliet Jd. 27 J. H. G. Dekkers jm. 31 j. en H. Herrewyn jd 47 J. J. J. Driehuizen jm 22 j. en A< van Bavel jd. 21 J. A. M. Edlxhoven wedr. 57 J. en M. Kempf Jd. 42 j. C. van'der Esch Jm. 21 j. en C. E. M. Spruit jd. 18 j. D. van der Heeden jm. 25 j. en L. H. J. Minnaard jd. 22 J. P. C. Klomp jm. 28 j. en C. de Klepper jd. 29 J. G. van der Kraan jm. 28 J. en J. W. E. Harden- berg jd. 27 j. J van der Laak jm. 27 J. en E. van den Bergh id. 28 j. - D. Palte jm. 27 j. en C. Rosbergen jd. 25 j. A. W. Roessen Jm 23 j. en A. van der Hart jd. 22 j. J- C. Scheull derman jm. 24 j. en M. Zevembergen jd. 19 J. J. L. Schouten jm. 24 j. en F. G. Meijers jd. 22 j. W. Westerhuis wedr. 47 j. en M. Veiling# wed. 43 j. - J. Willemse jm. 21 j. en C. W. va» Diptem jd. 21 j. - H, H. W. Witte jm. 25 M. P. de Boer ges. 41 - T. de Knegt J 24 j. en H. C. de Knegt jd. 19 j. G. J- saaI berg Jm. 32 j. en N. H. Mosterd jd. 23 J- VOOR DE KOU- Aan een ruim 100 ingezetenen clü2er ge meente zijn door hst crisis-comité C een partij wollen dekens uitgerelltt. Ten raadhuize is aanbesteed het maken van de waterkeerinS in het voorraad bassin bij het waterleidingbedrijf. Ingekomen waren 8 biljetten. Laagste in- schrijfster was de N.V. de Baan Co. ƒ2325. De gunning zal nader bekend gemaakt wor den. heilig VORMSEL 2. H. Exc- J. P. Huibers, zal op 3 Maart in de Kerk het H. Vormsel komen toedie nen- Aan deze plechtigheid zal een H. Mis voorafgaan, die door Mgr. zelf met assisten tie zal Worden opgedragen. EERSTE SPINAZIE Door A. v. d. Berg Gz. is op de veiling van het Huis ter Lucht de eerste spinazie aangebracht. De prijs, welke deze opbracht, was 19 cent per kg. SECTIERAPPORT OP DE BEGROOTING 1937 Verschenen is het algemeen verslag der commissie van rapporteurs over het onder zoek in de secties van de begrooting der in komsten en uitgaven der gemeente Vlaardin- gen, over het dienstjaar 1937. Hieraan wordt het volgende ontleend: Alle leden der secties geven hun instem ming te kennen met het feit, dat het aan B. en W. is mogen gelukken, voor het jaar 1937 een sluitende begrooting aan den Raad voor te leggen. Een der leden der eerste sectie drukt zijn spijt er' over uit";~dat'het niet mogelijk blijkt te zijn geweest deze begrooting eenigszins royaler op te zetten. Zoolang echter de re geering. niet van standpunt verandert"en-de werkloozenzorg rijkszaak maakt, is dit'"lid er van overtuigd, dat de gemeente in moei lijkheden zal blijven. Toch wil spreker nog oen weg aanwijzgn om gedeeltelijk uit de im passe te komen. Die weg is Volgens hem het zooveel mogelijk tewerkstellen van werkloo- zen. Meerdere leden der eerste sectie klagen, dat dit laatste door deze gemeente zoo wei nig wordt gedaan. Voorts zit onze gemeente met de nog ja ren voortdurende aflossingen 'op de voorschot ten voor het z.g. „uitgestooten bedrag" en met een toegenomen schuldenlast. En, nu de kans niet denkbeeldig is, dat de bijdragen van het rijk wegens de vermoedelijke tekor ten van de betrokken fondsen minder zullen worden, komt de mogelijkheid van leenen bjj de regeering tegen 3 pet. Deze woordvoerder acht zulks voor de gemeente funest. In tegenstelling met de gedachten door vo rengenoemd lid der derde sectie in het mid den gebracht, verklaren onderscheidene an dere leden dezer sectie, dankbaar te zijn voor wat de regeering voor onze gemeente deed en nog steeds doet. Door leden der derde sectie wordt bij het beschouwen der begrooting zélf toch een eenigszins ruimer opzet ontdekt, dan het vorig jaar; deze leden constateeren dit met verheugenis. Zelfs konden enkele kleine post jes van verbetering en verfraaiing worden opgenomen, waaraan enkele jaren geleden niet kan worden gedacht. Een lid der eerste en verschillende leden der- tweede en derde sectie vragen inlichtin gen omtrent den stand van zaken betref fende de annexatie van de gemeente Vlaar- dinger-Ambacht. Met te meer klem zouden eenige leden der tweede sectie samenvoeging bevorderd wil len zien, daar steeds meer blijkt, dat de employê's der alhier gevestigde bedrijven, zich. in genoemde naburige gemeente vestigen; de ontwikkeling dier gemeente wordt een ge vaar voor de onze, zoo wordt gemeend. Een lid der derde sectie verklaart zich sterk tegen het wonen in Vlaardinger-Am- bacht van personen in dienst van deze ge meente. Een lid der eerste sectie informeert of wel genoeg aandacht wordt geschonken ~an het maken van reclame tot vestiging van bedrijven in onze gemeente. Dit laatste zou, z.i. onder meer kunnen geschieden door mid del van het plaatsen van advertentiën. Naar de meening van een der leden dezer zelfde sectie worden de aanvragen om bouw vergunning. overhet algemeen te traag afge wikkeld. Verzochtwordt, te willen bevoédte- renTdS. voöftïffl VïötWUfSMÜlllü] dSh.r traineering financiëele sehade' voor de ge meente kan beteekenen. In alle sectiën heeft de hooge raming voor het schilderwerk bij verscheidene be- grootingsposten zeer de aandacht getrokken- Wordt door enkele sectieleden aangeraden voortaan het schilderwerk te doen aanbeste den, anderen verzetten zich daar ten sterk ste tegen op grond van de overweging, - de kwaliteit van het af te leveien v.it daardoor in het gedrang zou kunnen komen. Den Vrijdag j.l. te Hillegersberg zoo nood lottig om het leven gekomen sergeant van do pontonniers te Dordrecht Nico de Haan is gisteren, naar wij in het kort reeds hebben ge meld, een laatste 'eer bewezen als aan maar weinigen. Zijn parochiekerk te Hillegersberg was Dinsdag geheel gevuld met deelnerriende geloovigen en belangstellenden. Tot dezen behoorden ook meer dan veertig leden van ziin korps waarbij majoor Munssert,. Ie lui tenant de' J°np> adjudant Steeds en drie li„natpi. sergeant de officieele deputatie vormden, terwijl zich spontaan daarbij ge voegd hadden de geheele opleiding van de Klas der overledene met 'n aantal van 't be roepskader. De pastoor der par. de z.eerw. heer Filbry, met als diaken kap. H. Roelvink en als subdiaken kep. C. A. Ouwendijk, dir. der R.K. Militairenvereeniging te Dordrecht droeg de plechtige H. Mis van Requiem op en 'verrich te de absoute. Het koor zong devoot en ver zorgd de Requiem en Libera van Perosi. In drukwekkend was de stoet, die den zeer be treurden vriend begeleidde naar zijn aatste rustplaats op het R. K. Kerkhof Crooswyk, waar ook een groote menigte zich verzameld had Een groep makkers bood zich aan om de baar te dragen. Kapelaan Roelvink voltrok dfi plechtigheden, waarna kap. Ouwendijk nog vijf Onze Vaders en Wees gegroeten voorbad. De hoogere en lagere militairen salueerden dan allen ten afscheid. Er werd volgens ker kelijk voorschrift niet gesproken; alleen - te aan het graf en in de wachtkamei p- bewogen vader voor de eer aan J e- wezem en sprak een lid der deputatie n0g een harteltjk troostwoord. De P aheid was diep ontroerend. In het bureau van politie, Hillegonda- straat, zün de voIgende gevonden voorwer pen gedeponeerd: 1 lederen handschoen; 1 dameshandschoen, 1 Lipssleutel. Bij vinders zijn te bekomen: 1 paar been pijpen, Koedam, L. Rottekade 325; 1 zakmes» v. d. Broek, Straatweg 44; 1 gewic»J; van 2 ons, Messcher, Anjelierstr. 30; j en een cent, Bubberman, Graaf Ju Nassaulaan 13b; 1 Lipssleutel en handschoen, Van Spronser, Klei^®» 1 étui met vulpen en potlood, vaf„n^ „0'Bal- semijnstr. 22b, Verder is troffen- 1 zwarte .hond, ,alen bij Blok, Grindweg 107; i witte ^extender, bij de Vriier, Straatweg 62. BK VALLEN: g. ju., O. Dehelaarde Fqgt i. M Mullsr-iu pont d- -OVERHEDEN- Aimigje Munnlk 73 weda j de Heer - Nic0[aas de Haan 21 j„ onge'buWfc

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2