ABONNEERT U THANS OP DE NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT ROTTERDAM. WOENSDAG 17 FEBRUARI 1337 DE ST. VINCENTIUSVEREENIGING SPAARBANK TE ROTTERDAM. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. ZILVEREN JUBILEA. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. UITSPRAKEN. NIEUW ADMINISTRATIEGEBOUW VOOR DE VUILVERBRANDING. Oude huisvesting moet in verband met tunnelbouw verdwijnen. OM HET ZILVEREN NIEUWSBLAD BILJART. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. GRUSAARD VERDRONKEN. Door de duisternis misleid te water geraakt. WERKLOOZENZORG. v De aanvragen bij bet Crisis-comité. BILJARTEN OP ROOD LAKEN. Reeds van Maart J936 af wórdt n.l. te Ob- dam, een klein bevolkt dorpje, op den rand van West-Friesland liggend, op een rood la ken met een gele bal gespeeld. Een en ander is toentertijd door den caféhouder Dekker al daar ingevoerd in verband met wedstr|jd-uit- s lagen van Amerika, omgeroepen door de K.R.O. KRENEK IN ROTTERDAM. HILLEGERSBERG. DOODELIJK ONGEVAL. In de Molenlaan. REORGANISATIE VAN DEN TECHNISCHEN DIENST. ÈËNSTICE VAL. MAASLAND. SCHIEBROEK. ABONNEMENTSPRIJS VERLAAGD: 20 cent Per week, 85 cent per maand, 2.55 per kwartaal. Franco Per post 1.10 per maand, 3.per kwartaal. Incassokosten worden niet berekend. Gratis Ongevallenverzekering belangrijk verhoogd: 3000.bij levenslange invaliditeit; 2000bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1000.bij overlijden tengevolge van een ander ongeval, enz. enz. Aan de Administratie van de „NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT" Koemarkt 4 - Schiedam. U gelieve mij met ingang vanin te schrijven als NAAM ADRES De St. Vincentius-Vereeniging hield haar algemeene jaarvergadering in haar lokaal in het St. Liduina-Gesticht. Deze jaarvergadering, welke volgens regle mentaire bepalingen steeds op den eersten Maandag van de vasten wordt gehouden, was druk bezocht. Aanwezig waren o.rn. de HoogEerw. Heer Deken A. J. C. Schraag, Pasctoor P. Binkhorst O.P., Kapelaan Velze- boer en de Eerw. Paters Luyckx, Reisch en Smulders O.P. De vergadering werd door Deken Schraag met de gebruikelijke gebeden geopend, waar na volgden geestelijke lezing en notulen der vorige algemeene vergadering. De president van den Bijzonderen Raad de heer L. W. Kramers sprak een welkomst woord tot de aanwezigen, speciaal tot de Eerw. Heeren Geestelijken. Hunne aanwezig heid op deze vergadering stelt de Vereeni- ging op hoogen prijs, want het Vincentius- werk moet geschieden in nauw contact met de Eerw. Geestelijkheid. In een kort over zicht over het afgeloopen jaar memoreerde de president o.a. het overlijden van twee le den, die gedurende een lange reeks van ja ren hunne beste krachten aan dé vereeni- ging hebben gewijd, n.l. de heeren Adr. Zoet mulder en J. J. Exler. Hierna werd door den secretaris van den Bijzonderen Raad het jaarverslag over 1936 uitgebracht. Uit de voorafgaande algemeene beschou wingen stippen wij aan, dat de vereeniging contact heeft gezocht met het Comité van Actie „Voor God" en Prof. Haring van het Seminarie Hageveld in de December-verga- dering een rede hield over de godloosheid en haar bestrijding. Het overlijden werd herdacht van den heer M. J. Melchers, die hoewel geen lid der ver eeniging zijnde, immer zijn groote daadwer kelijke belangstelling toonde en jaren lang een trouw bezoeker was van de algemeene jaarvergadering. Uit de verslagen der conferenties noteer den wy, dat ook in het afgeloopen jaar de nood in de bezochte gezinnen nog zeer groot was. Het grootste gebrek was er aan klee ding, schoeisel en ligging. Door de 4 confe renties werden 89 gezinnen het geheele jaar door wekelijks bezocht. Op godsdienstig ge bied konden meerdere successen worden ge boekt. Ook de liefdewerken hadden veel werk te verzetten. Het liefdewerk der Kinderbescher ming had 34 minderjarige kinderen onder voogdij. Door Stille Armen werden 24 gezin nen die voor Armenzorg niet in aanmerking kunnen komen, door gaven in natura en fi nancieel gesteund, terwijl in meerdere geval len op andere wijze hulp kon worden gebo den. Het liefdewerk der begrafenissen verzorg de 14 begrafenissen, waaronder 9 begrafe nissen van verpleegden uit het St. Liduina- Gesticht. De voor deze begrafenissen ontvangen gelden voor deze begrafenissen ontvangen gelden worden uitgekeerd aan de conferenties en komen dus de armen ten goede. De commissie voor de lectuur neemt de verspreiding van goede lectuur onder de bezochte gezinnen ter hand, waarvan voor al de werkloozen gratis profiteeren. De afdeeling Elders verpleegden verzorgt de verpleging van personen ingestichten buiten Schiedam en had de zorg over 11 verpleegden. Huize St. Liduina en St. Li duina-Gesticht telde met inbegrip van Eerw. Zusters en dienstpersoneel een bevolking van 258 'zielen. De bezetting van dê verschillende .afdeelingen is bevredigend. In het oude ge sticht werd de verbetering der slaapgelegen heid, welke reeds in vorige jaren was be- gonne, in het afgeloopen jaar geheel vol tooid. Het verslag brengt dank aan de Eerw. Zusters die hun zware taak weder op lof- feltfke wijze volbrachten, aan Kapelaan Velzeboer die de Geestelijke bediening waar nam en aan Dr. Geerdes die de medische hulp aan de zaal-patiënten voor zijn rekening nam. Na al deze bijzonderheden eindigt het ver slag met een opwekking om ook in de toe komst te blijven werken ter eere Gods en tot eigen heiliging, waarbij nog eens met nadruk naar voren wordt gebracht de noodzakelijk heid tot het aanwerven van nieuwe, vooral jongere leden, waardoor de werkzaamheden der vereeniging nog belangrijk kunnen wor den uitgebreid. Vervolgens was het woord aan den Hoog Eerw. Heer Deken Schraag, die een rede hield, waarin hij de Vincentianen aanspoor de de geestelijke werken van barmhartigheid te blijven beoefenen, vooral onder de jeugd. De St. Vincentius-Ver., die in Frankrijk op gericht werd, zich spoedig over de geheele wereld verbreidde, bestaat hier ter stede nu reeds 90 jaar. Uitvoerig besprak de Hoog Eerw. spdeker hare verschillende werk zaamheden en toonde aan welke maatregelen moeten worden genomen, opdat zij ook in den modernen tijd haar roeping kan blijven ver vullen. Bij de rondvraag werd door den Eerw. Pa- tre Reisch een korte, doch geestdriftige toe spraak gehouden, waarin hij betoogde, dat nu de nood, zoowel geestelijk als lichamelijk zoo groot is, met alle daartoe geëigende mid delen propaganda moet worden gemaakt tot versterking van het ledental en deed hij een beroep, vooral op de jongeren, zich bij de Vincentius-Vereeniging aan te sluiten, waar zooveel en zoo mooi werk te doen is. Na een dankwoord van den president aan de Eerw. sprekers werd de vergadering door den HoogEerw. Heer Deken met gebed ge sloten. De inlage In Jan. j.l. bedroeg 2.239.179.51 of ƒ14.612.93 meer dan in Jan. 1936. Terug betaald werd ƒ2.056.484.32 of ƒ283.157.64 minder. Het saldo aan de inleggers verschul digd bedroeg ƒ44.863.984.38 of ƒ1.761.377.96 meer. l De heeren L. J. M. Driesen en J. L. van de Watering adj.-commiezen der posterijen zul len op 1 Maart a.s. hun zilveren jubileum in dienst van de P.T.T. herdenken. De 2-jarige J. Habigt, die in de ouderlijke woning aan de Rechter Rottekade in een emmer heet water is gevallen en met ernstige brandwonden werd opgenomen in het zieken huis aan den Coolsingel, is hedenmorgen aan de bekomen verwondingen overleden. Voor de verleiding bezweken. Op 24 December hebben de 33-jarige mijn werker H. de J. recidivist en de 30-jarige op perman G. L., beiden gedetineerd, getracht geld te stelen uit de woning van G. W. Koning aan den Spoorsingel 36. Zij hadden de buitendeur met behulp van een valschen sleu tel geopend en waren juist bezig met een schroevendraaier een schrijfbureau open te breken, toen zij door de komst van een dame betrapt werden. Zij hadden ijlings de vlucht genomen, doch door een mede-bewoner van het huis waren zij nagezet en aan dezen was het gelukt een van hen aan te houden en aan de politie over te leveren. De verdachten legden een volledige beken tenis af. Eenige weken tevoren waren zij toe vallig des avonds over den Spoorsingel geko men. Zij hadden toen in het pand 36 een dame geld zien tellen en toen zij aan den vooravond van Kerstmis dubbel hun ellende van steuntrekker gevoelden, was het beeld van de geld-tellende vrouw weer boven geko men en zij waren er op af gegaan om te zien of zij niet iets van al dit geld konden bemach tigen. Dat de sleutel op de buitendeur paste, was heel toevallig, evenals de omstan digheid, dat z|j de vrouw juist zagen uitgaan, toen zij' aan den Spoorsingel aankwamen. De heer Th. G. van Rijn bevestigde, dat, terwijl hij zich, ten deele ontkleed in de bad kamer had bevonden, h|j hulpgeroep had ge hoord. Hij was te hulp geschoten en had nog juist gezien, dat twee mannen het huis ver lieten. Ondanks zijn onvoldoende kleeding en op bloote voeten was getuige de mannen ge volgd en in een»der zijstraten was het hem gelukt De J. aan te houden, die getuige daarbij nog een slag in het gelaat had gege ven, waarbij zijn lip werd gekwetst. Toevallig passeerde juist een rechercheur van politie, die er voor gezorgd heeft, dat De J. te be stemder plaatse kwam. Het O. M. waargenomen door mr. J. C. V. Meischke zeide in zijn requisitoir, dat De J. reeds herhaaldelijk is veroordeeld, hetgeen niet behoeft te bevreemden als men weet, dat Thijs de J. verdachte's vader een habitué van de rechtbank is. Ook L. is reeds eerder ver oordeeld. Het O. M. eischte tegen ieder 1 jaar en zes maanden gevangenisstraf. De verdedigers, mr. M. J. Pool voor De J. en mr. M. L. v. d. Berg voor L. vroegen op legging van een clemente straf. Diefstal en heling van straatklinkers. De 25-jarige straatmaker H. J. D. uit Her ven en Aart, thans gedetineerd, bekende zich in den nacht van 27 op 28 October te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van een ■twaalfduizend straatklinkers ten nadeele van den Provincialen Waterstaat. Verdachte was in dienst van een aanneemster te Werken dam werkzaam geweest bjj den provincialen wegenaanleg tusschen Gouda en Haastrecht. Daardor wist hij, dat er een tas met 40.000 klinkers stond en van dien tas heeft ver dachte een aantal weggenomen. De ont vreemde steenen zijn per auto vervoerd naar Gouda. Twee jongens uit Haastrecht hadden verdachte geholpen bij het opladen. De stee nen heeft verdachte verkocht aan den steen fabrikant J. J. K. uit Gouda, die 10 per duizend heeft betaald. Het O. M. eischte tegen D, die al eerder met den strafrechter in aanraking is ge weest 6 maanden gevangenisstraf. Tegen den steenfabrikant, die zich daarna wegens heling te verantwoorden heeft gehad, eischte het O. M. 300 boete subs. 60 dagen hechtenis. Uitspraken 1 Maart. Noodlottig einde van een auto-ritje. In den avond van den 5en December was een clubje jongelui uit Sommelsdijk naar Den Bommel gereden. Zij hadden onder elkaar een auto gehuurd en de 28-jarige landbouwer C. T. die sedert korten tijd in het bezit was van een rijbewijs had den wagen bestuurd. Naast hem zat den 18-jarigen W. H. Vermeulen en achterin zaten nog vier andere jongelieden. In Dirksland, waarheen de tocht was geweest was voor hen "hiets te beleven geweest, zoo dat men spoedig weer den terugtocht aan vaardde. Met een vaartje van 70 K.M. reed T. toen over den Oudelandschedgk, toen Vermeu len hem aanmaande wat zachter te rgden. T. had hieraan voldaan, maar toen hij een flauwe bocht moest maken, raakte hij een paaltje, dat langs den wegkant stond. Dit was er oorzaak van dat hij het stuur verloor en aan den anderen kant den dtfk is afgere den, waarbij de auto ondersteboven in een sloot is terecht gekomen. Vijf van de inzit tenden wisten uit de auto te kruipen maar de zesde, de 17-jarige Huib Ras was beklemd geraakt. Toen men hem eindelijk op het dro ge had, bleken de levensgeesten reeds gewe ken. De landbouwer T. had zich nu wegens dood door schuld te verantwoorden. Hij betwistte niet, dat hij schuld aan het ongeluk had, wei echter dat men hem kort te voren gewaar schuwd had wat kalmer te rijden. Voor het ingaan van de bocht had hij zijn vaart iets verminderd. Ook die aanrijding met het paaltje had verdachte niet bemerkt, wei ech ter dat hjj aan den rechterkant van den weg was afgeraakt. Hij heeft toen getracht door naar links te sturen weer op den weg te ko men, maar daarbij is de wagen geheel aan de linkerzijde van den weg terechtgekomen. Ver dachte gaf toe, dat hg op 30 Sept. zijn rijbe wijs had verkregen. Daarna had hg nog slechts enkele keqren gereden en volgens het O.M. was er tusschen die perioden juist ttfd genoeg verloopen om alles weer te verlee- ren. Verdachte moest toegeven, dat hg in de consternatie geheel vergeten had te remmen. Nadat eenige getuigen waren gehoord, o.w. een deskundige, die na het ongeluk den wagen had onderzocht en de stuurinrichting en de remmen volmaakt in orde had bevonden heeft het O. M. waargenomen door mr. J. F. Hoeffelman in zgn requisitoir betoogd, dat dit ongeluk geheel te wijten is aan de onkun de en de roekeloosheid van dezen verdachte, die daarvoor ook een behoorlijke straf ver dient, mede hierom, omdat het aantal auto ongelukken nog steeds toeneemt. Het O. M. eischte 2 maanden hechtenis en ontzegging van de bevoegdheid om motorrij tuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar. De verdediger, mr. L. J. de Hollander uit Middelhamis voerde aan, dat de omstandig heden den onervaren rgder de baas geworden zijn. Pleiter drong aan op een clemente straf. De berooving in de Diergaardelaan. Bij het voortgezette onderzoek naar het aandeel van de 45-jarige pensionhoudster M. A. v. d. B. in de berooving van een koopman van een bedrag van 1000 in een pand aan de Diergaardelaan het geroofde geld zou in haar huis verborgen zijn geweest heeft het O. M. waargenomen door mr. J. C. V. Meisch ke gepersiteerd bij zt)n requisitoir waarin hij anderhalf jaar gevangenisstraf had geëischt. Uitspraken 2 Maart. Overtreding van de Drankwet? In hooger beroep heeft terechtgestaan de 36-jarige C. J. Th. M. van W. afdeelingschef van de Bijenkorf, die door den kantonrechter alhier was vrijgesproken van een hem ten laste gelegde overtreding van de Drankwet, van welk vonnis de ambtenaar van het O. M. in appèl was gekomen. De overtreding zou hierin hebben bestaan, dat verdachte, zonder in het bezit te zijn van de vereischte vergun ning sterke drank in den zin der wet had doen verkoopen. Het betrof hier den verkoop van fleschjes aroma, die tegelijk met puddingpoeder wer den verkocht en welke er toe diende aan de te maken puddingen zekere smaken te ge ven. In deze zaak werden dr. J. D. Jansen direc teur van den Keuringsdienst voor waren en de heer VV. F. J. Hellebrekers, fabrikant van gedistilleerd als deskundigen gehoord. Beide heeren waren van oordeel, dat hier niet gesproken kan worden van sterken drank, omdat het hier betrof een aromatisch middel. Wel is het mogelijk met behulp van deze es sences sterken drank te maken, maar dat zou een kostbare methode zjjn. Het O. M. waargenomen door mr. S. J. Loke was van oordeel, dat het arrest van den Hoogen Raad van Januari 1935 buiten deze kwestie staat, omdat de Hoogé Raad immers niets zegt van de bestemming. Elixer, dat vol gens dit arrest onder sterken drank moet worden gerangschikt is uiteindelijk bestemd om te worden gedronken, maar dit kan men van de vloeistof in de onderhavige fleschjes niet zeggen. Wel is het mogelgk om met behulp van den inhoud der fleschjec een vloeistof te maken, die gedronken kan word«n, maar dat is een onttrekknng aan de oorspronkelijke bestemming. Drank is volgens het M. dat gene wat bij normale bestemming wordt op gedronken en het is zeker niet alles wat men drinken kan, immers spiritus en eau de co logne worden ook wel gedronken, maar dat is de oorspronkelijke bestemming er van niet. Zoo is het ook met den inhoud van deze fleschjes. Het O. M. was van meening, dat het vonnis van den kantonrechter juist gewe zen is en het eischte bevestiging daarvan. De gemachtigde, mr. E. A. Moes uit Am sterdam kon zich bij het requisitoir aansluiten, doch wilde er nog aan toevoegen, dat de ge heele vervolging is gebouwd op het arrest van Januari 1935 van den Hoogen Raad, waarb|j uitgemaakt werd, dat elixer sterke drank is. Ook pleiter wilde nadruk leggen op de oor spronkelijke bestemming en al zou het al mogelijk zgn den inhoud te gebruiken voor het vervaardigen van een drank, de wijze, waarpp het artikel verkocht wordt bewijst reeds, dat men niet de bedoeling heeft, dat het voor dit doel zal worden gebruikt. Pleiter was echter van meening, dat hier een ontslag van rechtsvervolging beter zou zijn dan een vrijspraak. Een oude man onderstboven gereden. De 21-jarige koopman A. G. die nog slechts 1 maand in het bezit van een rijbewijs was, had op 5 October met de door hem bestuurde auto in zoo snelle vaart de bocht in de Put schebocht genomen, dat de auto op het trot toir aan de overzijde van den weg terecht was gekomen. Daar was de auto in aanraking gekomen met den tuindersknecht A. van Beu- sekom, die dientengevolge een hersenschud ding, benevens eenige verwondingen aan het hoofd had opgeloopen. Wegens het ver oorzaken van lichamelijk letsel heeft G. terecht gestaan. Het bleek, dat van Beusekom van 5 Octo ber tot 25 November in het ziekenhuis ver-' pleegd is geworden. Dit was echter niet alleen het gevolg van het bekomen letsel, maar het slachtoffer was een zonderling verwaarloosd mannetje geweest. Verdachte gaf wel toe, dat hij onvoorzichtig gereden had want toen hij had willen rem men, was z|jn voet van het rempedaal afge schoten. Het O. M. waargenomen door mr. F. M. Wilbrenninck eischte 14 dagen hechtenis, doch voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren, benevens 15 boete subs. 10 dagen hechte nis en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar. Een onvoorzichtige fietser. De 26-jarige tuindersknecht P. v. R., uit Barendreeht, had op 17 October zijn fiets neergezet tegen een winkelpui aan den Voor dijk te Barendreeht. De fiets was omgevallen en van R. had ze op den weg laten liggen, tengevolge waarvan de 19-jarige wagenknecht A. W. van Hengel, die daar per fiets passeer de en het obstakel niet zag, was gevallen en zich gekneusd had. Verdachte beriep er zich op, dat hij niet geweten had ,dat de fiets om gevallen was, doch uit de verklaringen van enkele kennissen, met wie h|j dien avond had staan praten, bleek, dat verdachte het wel degelijk geweten had eh zelfs aan een paar van hen gevraagd had, de fiets op te rapen, waaraan z|j echter niet hadden willen vol doen. Ook verdachte had de fiets toen laten liggen. Het O. M., waargenomen door mr. H. Pvö- melingh, achtte verdachte's schuld aan het ongeval bewezen en eischte 1 week hechtenis. Art. 3 van liet Crisisdiermeelbesluit mist bindende kracht. De rechtbank heeft in hooger beröep vonnis gewezen in de zaak tegen den handelaar J. VV. die vervolgd was wegens het in voorraad hebben van een hoeveelheid diermeel boven het overeenkomstig het Crisisdiermeelbesluit berekende gemiddelde, zonder dat hij het door den minister daarvoor vastgestelde bedrag had betaald. De kantonrechter had verdachte ontslagen van rechtsvervolging en in zijn vonnis over wogen, dat blijkens art. 3 van het Crisisdier meelbesluit de minister voorschriften en rege lingen geeft, die, naar de Landbouwcrisiewet leert, de kroon zich uitdrukkelijk heeft voor behouden. De taak die den minister in art. 3 van dit Cisisbesluit wordt toegedacht kan niet begrepen worden onder het geven van uitvoe ringsvoorschriften, zoodat art. 3 van het Cri sisdiermeelbesluit in strijd werd geoordeeld met de bepalingen van de Landbouwcrisiswet en mitsdien verbindende kracht mist. De rechtbank heeft zich met de zienswijze van den kantonrechter vereenigd en het ont slag van rechtsvervolging bevestigd. De rechtbank heeft voorts veroordeeld: Adam ter W. 31 jaar kleermaker en recidi vist en diens broer Arle ter W. 25 jaar loswerk- man, beiden gedetineerd, wegens diefstal van een partij oud ijzer van een opslagterrein aan de Aelbrechtskade, ten nadeele van H. Braat, tot resp. 10 maanden gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis en bevel tot in vrijheidstelling. De rechtbank heeft veroordeeld: A. K., 23 jaar, boerenknecht te Linschoten, recidivist en gedetineerd, wegens oplichting verdachte had onder voorgeven, dat hjj in het huwelijk zou treden b|j den sigarenwin kelier G. A. Putman te Oudewater een groote bestelling sigaren en sigaretten gedaan, die bezorgd moesten worden ten huize van P. de Vos te Willeskop, waardoor h|j den winkelier bewoog hem twee doozen sigaretten zonder betaling mee te geven tot 3 maanden ge vangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis. J. C. O. 23 jaar chauffeur te Schoonhoven, wegens het aan zijn onvoorzichtig rijden te wijten hébben, dat de door hem bestuurde vrachtauto op den Lekdijk onder de gemeen te Bergambacht in botsing kwam met de fietsrijdster J. L. den Langen-Kiers, die dien tengevolge van den dijk werd geslingerd en zoo ernstig werd gewond, dat zij korten t|)d later is overleden, tot 1 maand hechtenis en ontzegging van de bevoegdheid om motorrij tuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar. T. S. 22 jaar koopman tè Bodegraven, we gens het aan zijn onvoorzichtig rijden te wij ten hebben dat de door hem bestuurde auto op de Oostkade te Gouda in botsing was ge komen met den machinalen houtbewerker T. Bresser, die daar per fiets passeerde, waar door deze werd aan- en omvergereden en kneuzingen aan de ribben en een ontwrichten duim had bekomen, tot 25 boete subs. 10 dagen hechtenis en ontzegging van de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 3 maanden. In verband met den voorgenomen tunnel bouw moeten verschillende bedrijven in de be trokken havenkwartieren worden verplaatst. Daar ook in de erfafscheiding van het terrein van de Vuilverbranding aan de Brielschelaan wijziging zal moeten komen, zullen de aan de schutting grenzende gebouwen, welke als kantoor- en magazijnruimte worden gebruikt, moeten verdwijnen. De huisvesting van het technisch personeel in deze gebouwen is gebrekkig, terwijl ook het magazijn geen voldoende beschutting meer biedt voor de daarin opgeslagen materialen. Oprichting van een nieuw gebouw op een an dere plaats van het terrein is dus noodzake lijk. De aan dezen bouw verbonden kosten wer den aanvankelijk begroot op pl.m. ƒ65.000. Nadat in het oorspronkelijke project eenige wijzigingen in de constructie van het gebouw waren aangebracht, kon de raming tot 51.650 worden verlaagd. Het gebouw, waarin een behoorlijke magazijnruimte is opgenomen, zal niettemin aan redelijke eischen voldoen. De tweede dag. Gistervaond zijn de wedstrijden om het Zil veren Nieuwsbladbiljart in het clublokaal van Caland te Rotterdam voortgezet. De uitslagen zijn: HET ZUIDEN—HILLEGERSBERG. 'Boèr Zevenhoven Kok Haasnoot Krocx Talie Polvliet S. van Lier Doma Spits Klein C. van Lier Mijnders pnt. brt. h.s. gem. 91 38 11 2.39 150 38 30 3.94 125 35 18 3.57 114 35 U 3.25 (250) 153 24 40 6.37 (185) 185 24 22 7.70 136 39 18 3.43 175 39 19 4.48 'T ZUID-DU NORD. 127 50 10 2.54 150 50 10 3.— 99 59 7 1.67 125 59 8 2.11 (250) 204 18 56 11.23 (185) 185 18 37 10.27 175 .24 28 7.29 117 24 15 4.87 scoord. CALAND—ROTTERDAM. v. d. Jagt (2501 250 44 51 5.68 Vuik (215) 193 44 21 4.38 Klinge 173 34 34 5.08 Tournier 175 34 18 5.14 v. d. Bos 150 23 28 6.52 Scheffer 60 23 15 2.60 Oversloot 125 40 18 3.12 Hooft 96 40 13 2.40 Ca'.and heeft 69E en Rotterdam 524 punten behaald, De stand luidt: pnt. perc. 1. Caland 698 99.71 2. Hillegersberr 1249 99.12 3. 't Zuid 1227 92.60 4. Rotterdam 1109 85.96 5. Maasstad 502 80.32 6. 't Zuiden 1048 79.09 7. du Nord 987 78.33 Derde klas klein biljart cadre. Gisteravond zijn in het clublokaal van de Maasstad te Rotterdam de voor wedstrijden ge houden voor het kampioenschap van Nederiana derde klas klein biljart cadre. In de groep ga land waren ingedeeld van Buren, Caland, Barzilay van de Maasstad. De resultaten waren: pnt. brt. Ks. gem. Van Buren (C.) 200 27 32 7.40 Barzilay (M.) 110 27 i 13 4.07 Barzilay (M.) 200 13 dj 15.6(5 Van Buren (C.) 103 13 49 7.92 De eindstand is: pnt. brt. h.s. alg. toeslag tot. gem. Barzilay 310 30 64 7.75 0.40 8.15 v. Buren 303 40 49 7.57 0.40 7.97 In de groep De Maasstad waren ingedeeld Petit en Schoonheyt van Caland, Frenks van de Maasstad en Corpeleyn Jr, van Dordrecm. De uitslagen zijn: Schoonheyt (C.) 200 Corpeleyn (D.) Corpeleyn (D.) Petit (C.) Frenks (M.) Schoonheyt (C.) Frenks (M.) Petit (C.) De eindstand is: Frenks Corpeleyn Schoonheyt Petit 138 200 163 200 196 200 141 21 21 22 22 30 30 19 19 34 22 65 31 26 23 39 24 9.52 6.57 9.09 7.40 6.66 6.53 10.52 7.42 De 75-jarige J. J- Werson, gewoond heb bende aan de Mathenesserlaan is gisteravond vermoedelijk door de duisternis misleid aan het eind van de Oppert naast de sluizen in 't Stokvischverlaat geraakt. Burgers hebben den bejaarden man spoedig op het droge ge bracht, doch de onmiddellijk gewaarschuwde Geneeskundigen dienst mocht er niet in slagen met kunstmatige ademhaling de le vensgeesten weer op te wekken. Het stoffelijk overschot is naar het zie kenhuis aan den Coolsingel gebracht. Het Raadslid D. Kloet, (Comm.) heeft on der dagteekening van 30 Januari 1937 een aantal vragen gesteld, waarop het antwoord van B. en W. o.m. het volgende inhoudt: Terstond bij het aanbreken van de vorst periode heeft het College van B. en W. aan den Directeur van den Dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon opgedragen, de gel dende regeling voor de uitkeering van brand- stoffentoeslag met de grootste soepelheid toe te passen en in mogelijke twijfelgevallen ten gunste van betrokkene te beslissen. Met betrekking tot de armlastigen hebben B. en W. bevorderd, dat gedurende de maand Januari elke week brandstoffentoeslag werd verstrekt, zulks in afwijking van den regel, volgens welken deze telkens na 10 dagen wordt gegeven. Tot het doen van extra-verstrekkingen aan werkloozen, hebben B. en W. in verband met den korten duur van de vorstperiode, geen vrijheid kunnen vinden. Het is B. en W. bekend, dat het Crisis- Comité B vele aanvragen om kleeding en schoeisel nog niet heeft kunnen afwerken, hetgeen echter niet aan 'n trage afwikkeling van zaken bij genoemd Comité is te wjjten, doch voortvloeit uit een regeling van admini stratieven aard. In November van het vorige jaar kwam n.l. vast te staan, dat al diegenen, die voor een uitkeering uit de voor dat jaar beschikbaar gestelde gelden in aanmerking wenschten te komen, nog vóór 1 Januari 1937 hun aanvragen daartoe moesten indienen, zulks in tegensteling tot de vroeger gevolgde gedragslijn. Opdat ds werkloozen ten volle zouden kun nen profiteeren van het voor 1936 beschik baar gestelde bedrag, is de indiening van aan vragen vóór 1 Januari 1937 zoo veel mogelgk bevorderd. Hiervan was een zoo groote toe vloed het gevolg, dat verwerking daarvan in enkele weken tijds niet mogelijk was. Intus- schen is de afdoening der aanvragen bespoe digd. Dezer dagen maakten w|j als nieuws voor biljarters melding van het invoeren van een biljart met rood laken in het cafè-restaurant Pschorr alhier. Uit een ons toegezonden mededeeling blijkt echter, dat dit roode biljart ln Rotterdam niet het eersteroode biljaart hier te lande Is geweest. De Weensche componist Ernst Krenek, van wien „Fragments aus dem Bühnenwerk Karl II" worden uitgevoerd op het Eruditio- concert van morgen, spreekt zooals w|j ge meld hebben Vrijdag voor den Muziekkrlng. Daaraan kan worden toegevoegd, dat hij Za terdagavond een voordracht houdt over mo derne Oostenrijksehe muziek in de zaal van het Rotterdamsche Toonkunst-Conservato rium, Van der Duynstraat 22. ZILVEREN JUBILEUM. Vrijdag 19 Februari a.s. zal mejuffrouw Carati den dag herdenken, waarop zij voor 25 jaar In betrekking kwam bij de firma F. de Gruyter alhier. Als jong-hulpje in dienst gekomen werd mej. Carati zoozeer om haar toewijding en Ijver voor de zaak gewaardeerd, dat zij thans reeds jaren de functie vervult van controleuse en inspectrice van de Gi uyters winkels in het rayon van het Westen. Gistermiddag om kwart voor vier reed de 58-jarige C. Schrijver, gewoond hebbende in de Molenlaan, in deze laan op zijn fiets in de richting van Bergschenhoek. Achter hem kwam een vrachtauto, bestuurd door den 26-jarigen H. uit Rotterdam. De auto passeer de links van den wielrijder, die echter op het zelfde moment slipte en tegen de auto aanviel en daarna op den weg terecht kwam. Een on middellijk ontboden dokter kon niet anders dan den dood constateeren. Het lijk is over gebracht naar het hjkenhuisje te Hillegers- berg. De auto is in beslag genomen, doch later weer vrij gegeven, daar alles goed functio neerde. Bg de reorganisatie van den Technischen Dienst heeft het College van B. en W. dezen dienst ingedeeld in twee afdeelingen, waarvan de eene wordt geplaatst onder de leiding van een technisch hoofdopzichter en de andere on der die van den technisch opzichter. Eerstge noemde zal tevens waarnemen de functie van hoofd van dienst terwijl de technisch opzich ter als vervanger optreedt bij ontstentenis van een technisch hoofdopzichter. B|j afd. I zal zijn ondergebracht: het onder houd van de bestratingen, en van de gemeen tegebouwen, de reiniging, het onderhoud en de aanleg van plantsoenen, van de gas- en waterleidingen en de openbare verlichting, als mede de voorbereiding en de uitvoering van waterbouwkundige werken (bruggen, riolee- ring, straataanleg, enz.) Afd. II zal omvatten: de nieuwbouw van gemeente-gebouwen, de behandeling van de plannen voor vereenigingsbouw, de wijziging van de uitbreidingsplannen en het ontwerpen van gevelschema's in verband met de stads ontwikkeling, alsmede het bouw- en woning toezicht. Uit het schema blijkt, dat een nieuwe rang wordt ingesteld, namelijk die van opzichter van gemeentewerken, onder wiens toezicht zullen ressorteeren: de bestratingen, de rei niging, de plantsoenen en het onderhoud van gemeentegebouwen (timmerlieden en metse laar), echter met dien verstande, dat de straatmakers zullen werken onder een straat- makersbaas en de tuinlieden onder een tuin mansbaas. De overgangsbepaling in de Bezettingsver ordening laat de mogelijkheid open, dat de aanstelling van een straatmakersbaas en de onderschikking van de bestratingen onder de leiding van den opzichter van gemeentewer ken achterwege blijven, zoolang de tegenwoor dige opzichter van de bestratingen aan den gemeentedienst verbonden blijft. Verder wordt het niet noodzakelijk geacht, dat aan den opzichter van de bedrijven naast een voorman nog een adjunct-opzichter al3 assistent blijft toegevoegd, weshalve die func tie kan worden opgeheven. B. en W. geven vervolgens den Raad in overweging, het besluit van 21 Sept. 1936 overeenkomstig het vorenomschreven plan te herzien en de Bezettingsverordening te wijzi- g.en. volgens het ontwerp, yft '-7'f-«I De 41-jarige P. Molenaar uit Zaandam, schildersbaas van beroep, is bij het ophan gen van reclameborden bij de Fordfabriek aan het Marconiplein van ongeveer 5 M. hoogte naar beneden gevallen. Met een schedelbasis- fractuur is de man ln het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: A. J. Vlsmans—Standenme|jer d.' OVERLEDEN: N. C. M. C. van Dongen 45 J„ echtg. v. L. J. Standenmejjer. de STORING ELECTRICITEIT B|j het omhakken van een boom in Kerklaan viel deze °P het bovennet van de electrische geleiding, met het gevolg dat deze afknapte. Door dit voorval was men enigen tijd van stroom verstoken, persoon lijke ongelukken hebben zich echter bij dit ongeval niet voorgedaan. BURGERLIJKE stand. BEVALLEN: E. c. a. Zeltzen—Greve z. 400 49 39 8.16 0.80 8.9(5 333 43 65 7.86 0.4Ö 8.26 396 51 34 7.76 0.40 8.16 304 41 31 7.41 7.41 193? week maand abonné. kwartaal

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2