DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 59ste JAARGANG. No. 17797 WOENSDAG 24 FEBRUARI 1937 BUREAU; KOEMARKT I, SCHIEDAM jJdgSjE TELEFOON 1NTERCOMM. No. 68085 DRIE BLADEN. STADSNIEUWS. R. K. STAATSPARTIJ. Groote propaganda- f avond. ROTTERDAM. SPREKER K. L. H. v. cl. PUTT. 7 VAN HET KANTONGERECHT SCHIEDAM. DE RADIO-CENTRALE. aanrijding. baldadigheid. SCHEEPVAART. NIET BEZORGEN NA 6 UUR. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. Een actie, die sympathie heeft. VERKEERS-ONGEVAL. BRANDJE. BINNENHAVENBRUG. De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt: 3.000 bij levenslange invalidite it; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; f 250.- voor het verlies van een hand, een oog; 100_ voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegr aat of bij schedelbreuk; 75.- voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers; f 50— voor het verhev 1 lid van een duim of voor bet verlies van 2 leden van een wijsvinger; f 25. - voor het verlies vun alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm of bovenbeen, onderarm of pnderbee j lm' -sw»- j sleutelbeen of enkel; 10— voor één lid of 2 leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10, per drie maanden 3.bjj vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zQn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. EUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1.55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties5 regels f 0.50; 10 regels 1.—; 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. Familieberichten a 10 ct. per regel in de ge- zamelijke vier dagbladenNieuwe Schiedamsche Courant; Het Nieuwe Dagblad; Nieuwe Dordt- sche Courant; Nieuwe Zuid-Hollander, De R. K. Staatspartij afd. Schiedam had gisterenavond Wederom een propaganda- avond belegd in den R. K. Volksbond. De zaal was nagenoeg geheel bezet. We gens uitstedigheid van den heer Radema kers; opende de heer Etman deze bijeen komst. In zijn openingswoord, wees de heer Et- man op de a.s. verkiezingen voor de Twee de Kamer. We moeten alle zeilen bijzetten, aldus spr., omdat in deze tijd van verwar- ving en diverse extremistische stroonungen de Staatspartij geen verliezen zal lijden. Het parool is uitgegeven: Naar de 31 Ka merleden! Dit getal moet feitelijk nog groo- ter zijn. Onze strijd is juist zoo mooi, omdat we Weten waarvoor we strijden. Ha een zangnummer van het R. K. Man nenkoor St. Caecilia onder leiding van den heer de Rooy, kreeg het lid der Tweede Kamer, k. L. H. van der Putt uit Eindho ven, het woord. DE STAATSPARTIJ OP HAAR POST! Wij zijn geroepen om opnieuw stelling te nemen in den verkiezingsstrijd 1937. Het oude strijdvuur herleeft overal, aldus ving spr. aan. Dit voor hen, die meenen dat de Staats- Partij geen vuur meer zou bezitten. Overal roept men uit onze gelederen om voorlich ting en leiding! Dat men geduld beoefene. De Staatspartij is op haar post. Ons program van actie staat op stapel. Het kondigt een groot offensief aan. Allerlei meeningen wil men ons brutaal op dringen. Zoo durfde zwartfront ons in te deelen bij „verrotte" partijen, In één slag treft men ons goede voorgeslacht. De verwarring misleiding en verleiding op politiek en so ciaal-economisch gebied is zeer groot. lede ren dag krijgt spr. door brieven, enz. volop de gelegenheid zich eep filmbeeld te vormen van wat er onder het volk leeft. Men stelt geestelijke en politieke kwes ties b.v.; ge hebt te kiezen tusschen N. S. B. en communisme. Goddank behoeven wij ka tholieken geen partij te kiezen tusschen die twee partijen! Wij hebben de Staatspartij De economische achteruitgang. Spr. toonde met cijfers aan, dat de werk loosheid en de gevolgen daarvan in de we- reld ontreddering hebben gebracht. Dus ook 111 ons klein Nederland. Ons land kan geen eldorado blijven tusschen deze algeheele ontreddering. Ineens verbeteiren gaat ook niet. De industrie maakte in 1929 112 mil- lioen winst, in 1930 25 millioen, in 1934 34 hlillioen, in 1935 39 millioen. De Handel in 1929 17 mill, winst, in 1930 20 mill, verlies, in 1934 1 mill, verlies, in 1935 2 mill, winst. De scheepvaart in l933- verlies 28 millioen in 1934 verlies 15 rniHioen> in 1935 winst 8 millioen. He banken mankten normaal 20 millioen Winst, in 1935 n slechts 9 millioen. Dergelijke cijfers duiden genoeg op de el lende dle alom moet heerschen. De werk- ST dient a»ereerst al als sociaal vraag stuk bestudeerd te worden, daarna als eco- ■"omisch! •De uitgaven ter dekking van de Staats" ingiq°qng Waren in 1935 bijna 1000 millioen gensia 7aS dit 789 millioen. Dus niet te" S den slechten tijd, steeg dit lut- gavencijfer met 32 pet. 1 - aardoor gingen niettegenstaande de da ng der inkomsten, de belastingen omhoog. Betaalde men in 1920 20^- pet., van het in komen, in 1935 was dit'zelfs van 35 tot 40.2 pet. De Staatsschuld steeg daarenboven ook nog tot een schrikbarend hoog cijfer, n.l. tot 6284 millioen in 1936. De invoer liep van 31 millioen AV929' terug in 1935 naar 20 L millioen. Dit zijn feiten, die we misschien zien willen, doch ze vragen zware of fers aan ons geheele volk, al heeft de aan passingspolitiek misschien geen succes ge had. Loonsverlagingen waren het eerst aan de orde en daarna kwam nog de z.g. munt- verbetering. Er zijn er, die in minder geboorten de oplossing zien van het werkloosheidspro- eem. Men dient er echter rekening mee te vnrvATVdat men dan feitelijk ingrijpt in de •rnenten lnDattlisSzhkn producenten en consu- zeker zoo fnuikend! Wanneer men al deze Kwakzalvers, goed in oogenschouw neemt 611 ^evenS buitenland ziet, dan zal r? 6n ook naarhet deeren, dat een algeheele Lï0?1® conclU. in eens kan kamen. ^betering n00lt Veel partijen trachten ais k langs den weg het goedgeloovig Voik vÏTte maken, dat zij zulks wel kunnen. Zij sprJeken elkaar echter lijnrecht tegen. Wat de eene politieke kwakzalver als redmiddel aanbe veelt, keurt de andere weer af. Allen zeg gen ze echter het zelfde, dat de tegenwoor dige politieke verhoudingen moeten verande ren. Spr. nam hierna het plan van den ar beid der s. d. A. P. onder de loupe. Er zit wel iets goed in, doch dat is meest van de R. K. Staatspartij afgekeken!. Of is b.v. ge ordende ruil iets anders, dan de door de R- K. voorgestane actieve handelspolitiek? Beheerschte nationalisatie kennen ook wij Een opname van het Nederlandsche Prinselijk paar in hun verblijf in het slot Mittersill; Z. K. H. Prins Bernhard in Tiroolsch costuum. in ons program al jaren lang onder andere woorden. Wij Katholieken, wenschen ordening van onder af! Geen staatsalmacht. De S. D. A. P. toont verbazende belangstel ling voor de middenstanders. Nog kan men in socialistische lectuur lezen de woorden;de middenstand is een misverstand! Hoe is die belangstelling hiermee te rijmen! Zijn b.v. de vestigingseischen soms een programpunt van de S.D.A.P.? Neen, het is van onze Staats partij! Laat men niet vergeten, dat de re- geering de laatste 15 jaar niet minder dan 2000 millioen heeft uitgegeven aan publieke werken! Dat is nog iets anders dan de 600 millioen der S.D.A.P.! Wat wij missen in het program der S.D.A.P. zijn de eischen: voor een behoorlijk gezinsloon en maatregelen ten bate van de groqte gezinnen; de regeling deV vrouwenarbeid. Een groot gevaar bieden ook de communisten, die hun tactiek veranderd hebben en ondergrondsch actie voeren. Hier en daar werpen ze zich zelfs op als verdedigers van het parlement. Het is lachwekkend. Men denkt direct aan den Russischen regeerings- vorm. In Frankrijk roept men een volksfront samen met de S.D.A.P. De S.D.A.P.'ers zon der ruggegraat zijn de wegbereiders van het fascisme! De N.S.B. Ze strijdt hier onder het mom van den strijd tegen heb ongeloof. Het program is ge heel volgens DuitSch recept. Of ruikt niet het boekje „Uw kerk een paardenstal", naar 'n buitenlandsch werk-systeem Iedereen weet hoe het met de christelijke godsdienstbeoefe- ning in Duitsehland gesteld is. Dan zegt men, in Duitsehland is geen werk loosheid meer. Spr. zegt de schoorsteenen roo- ken daaF wel, maar als de rook wegtrekt krijgt men veel kruitdamp. De werkloozen- cijfers dalen, doch tegelijk stijgen de soldaten- getallen. Wij katholieken, zijn voor geestelijke vrij heid in de allereerste plaats. Wat zal het hier worden als de N.SJ3. de overhand krijgt, als ze nu reeds in pamfletten een onzer ver dienstelijke R. K. Priesters zoo durft te be kladden. Wij wenschen de beveiliging der positieve christelijke grondslagen onzer samenleving door de toepassing der sociale rechtvaardig heid! De werkloosheid terugdringen is christelijk ke en sociale plicht. Daarom stjan wij voor de verkorting der arbeidsduur. Terug dringen der werkloosheid is ook een moreele eisch, op dat de menschen niet stomp en doof worden voor het hoogere. Hoe ook mooi heeft mr. Goseling in de Kamer bij de grondswetwijzi- ging, de ordenmgskwdstie verdedigd! De Christelrjk-Historischen toonden toen hun bijval. (Spr. las hier het gesprokene voor door mr. Goseling in de Tweede Kamerzitting d.d. 5 Februari 1937). Wij zijn er ook tegen, dat de Staat steeds verder organen schept. De organismen moe ten zelf uit het bedrijfsleven opkomen. Spr. zag' gaarne b.v. een metaalbedrijfschap met ordenende bevoegdheid. Het is met de or e- ning nog iets anders dan in den autontairen of corporatieven staat. De politieke vertegen woordiging blijft. Wat betreft de ordeningsgedachte, daarop moet men zich niet al te veel verheugen, zoo lang deze minister 't departement van socia zaken beheerscht. Verhouding christelijke partijen. Andere rechtsche partijen mogen hun ver antwoordelijkheid wel begrijpen. De tijden zijn gewijzigd. Om een sociaal program te ver wezenlijken, hebben wij de S. D. A. P. niet noodiig. De hulp der andere christelijke par tijen wordt op prijs gesteld. Door de woorden van den heer Smeenk in de Tweede Kamer is gebleken dat we niet ver van onze christe lijke broeders afstaan. Wat heden de S. D. A. P. is, is morgen een volksfront, overmorgen communistisch en daarna een chaos. Wij vragen het vertrouwen van ons eigen katholieke volk. Slechts door éénheid zullen wij overwinnen! Laat U niet verleiden om de Katholieken invloed te ondermijnen. Vergeet niet, dat de Katholieke Staatspartij het niet voor het zeggen heeft! Dominee kersten en 300.000 anderen vormen een soort eenheids front tegen de Katholieken. Laat de Katho lieken jong en oud, samenwerken. Overal bloeien de clubs. De jongeren melden zich als strijders aan. Als broeders en zusters moeten wij samengaan om de katholieke kracht te sterken. We moeten trouw zijn aan ons Vor stenhuis, waarvan de laatste telg in zoo moei lijke tijden zoo regenrijk regeert. Mussert vergist zich als hij meent, dat het katholieke volk slaapt, of onze jeugd geen geestdrift zou voelen. Allen solidair ten strijde tot heil van ons katholieke en van geheel ons volk! Nadat eenige vragenstellers door den spre ker waren beantwoord, heeft voorzitter Etman de moeilijkheden der komende verkiezingS' strijd onderstreept. Spr. heeft een beroep ge daan op alle katholieken om één te zijn in den strijd. Geeft den extremisten van links en rechts geen kans. Wordt propagandist voor de R. K. Staatspartij. Deze streeft voor het goede; voor Kerk en Gezin; voor God en ons allen. Dinsdagavond had op den hoek van de Wesfcvest en de Vlaardingerstraat een aan rijding plaats tusschen twee luxe auto's. Ze kère J. alhier wilde met zijn auto, komende vanaf den Vlaardingerdijk, de Vlaardinger straat inrijden. Terzelfdertijd naderde op de Westvest een auto, bestuurd door N. alhier, die de Vellevest wilde oprijden. Op het kruis punt kwamen de motorrijtuigen met elkan der in botsing. Beide auto's bekwamen scha de aan spatborden, bumper, as en koplam pen. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. Naar de schuldvraag wordt een onder zoek ingesteld. Slagersleed. Vandaag had de kantonrechter mr. Sthee- bian Hesse weer een „kluifje", of te wel een slagerszaak. Ditmaal speelde het tooneel in Vlaardingen. De gewezen slagersknecht L. v. d. L. uit Vlaardingen had aldaar op 7 Oct. '36 een tweetal nuchtere kalveren geslacht en het vleesch ongekeurd verkocht aan den slager de g. Waar de beesten vandaan gekomen wa len wist verd. niet. Hij beweerde in opdracht van den tuindersknecht Z. te hebben gehan deld. Op een vraag van het O. M. beweerde v. d. E. gedacht te hebben het vleesch wel kwijt te kunnen aan de G. Het hoofd van de Keu ringsdienst, de heer Keukenmeester, als ge- tui ge gehoord, verklaarde, dat ongeveer 5 k.g. vleesch, van twee verschillende ksdveren, dat biet goed meer was, door hem in besl\g ge- bomen was en afgekeurd. Waar de rest ge bleven was, had verd. v. d. L. niet los gelaten. Het verder onderzoek was door de politie ge schied. Slager de G. stond tot nog toe goed bij den Keuringsdienst bekend. We staan daar-, orn voor verrassingen, edelachtbare, net als bij öe belasting! v. d. L. had ook geen vergunning tot slach ten. De rechter was niets te spreken over het feit van het in den handel brengen van onge keurd vleesch, dat hier volgens den kéur- biéester nog wel van doodgeboren of vroeg gestorven dieren was geweest. Het O. M. eischte 40 of 20 dagen hechtenis De rechter bevestigde den eisch en voegde er nog aan toe, dat men in Schiedam en Vlaar dingen1 het best vegetariër kan zijn. Niemand bioet op deze manier meer vleesch. De tuindersknecht Zw., in deze zaak gehoord wegens het leveren van deze kalveren aan v. f'- L„ beweerde ze gekocht te hebben van een Veehandelaar Puit Vlaardingen. Z. had deze dieren, zoo zeide hij, gekocht om zelf gratis Ueesch te hebben, v. d. L. zou door de rest te verkoopen een paar gulden verdienen! De rechter wilde aan deze „nuchtere" verklaring niet aan verdachte beweerde, dat de kalveren levend waren toen hij ze k°cht. Nadat dé keurmeester gehoord was, gaf bij toe dat P. ze voor 6 per stuk aan hen verkocht had, daar de beesten eenigszins flauw waren en den Zondag wel niet meer Z0Uden halen! Jet O. M. vond het feit nog ernstiger "het vorige en vroeg 60 of 30 dagen hechtenis. De rechter maakte er na een scherpe waarschuwing nog 50 of 30 dagen van. De slager C. de G. uit Vlaardingen, die het vleesch gekocht had, beweerde de rest van het vleesch aan klanten verkocht te heb ben. De rechter maakte zich kwaad, dat deze slager ais vakman zijn dergelijk ongekeurd vleesch durfde verkoopen. Hij had het voor 20 et. per pond, zijnde de inkoopsprijs aan zijn klanten doorverkocht. De rechter meende, dat het wel in de worstmachine terecht zou zijn gekomen. Koopt worst van dezen beroemden slager. De schuld, dat er zoo geknoeid wordt, licht voor het grootste deel bij de gemeente besturen van Schiedam en Vlaardingen, die geen goede oplossing voor het slachthuis- vraagstuk tijdig hebben nagestreefd; aldus de rechter. Het O. M. oordeelde dat hier ernstig ge knoeid was. Het publiek dient te weten wat de Gr. gedaan heeft en vroeg 100 of 1 maand, en openbaar making per adverten tie van het vonnis in een der plaatselijks bladen. De rechter stoorde zich niet aan het ver zoek van verdache om niet te publiceeren en gaf f 75 of 25 dagen,en 5 of 3 dagen en pu blicatie van het vonnis in Vlaardingen. P. de K. een tweede Vlaardingsche slager was door de G. opgebeld om kalfsvleesch van hem te koopen, „alleen goed voor de worst". De rechter: daar heb je 't al! Getuige Keukenmeester had voorheen ook geen klachten tegen deze slager. J. de K. had geen schuld daar hij het vleesch door een knecht had laten halen en dit direct in het zout gedaan was. Op stempel# had verdachte niet gelet. Getuige de G. beweerde onge veer 6 K.G. geleverd te hebben. Het O. M. eischte 100 of 30 dagen en ook hier publiciteit van het vonnis. Programma 5 voor Donderdag Brussel (Fransch) 12,20 gramofoon, 12,50 concert, 1,30 gramofoon Regional pro gramma: 2,20 orgelconcert, 2.50 gramofoon Diversen: 3.354.35 Regional program ma: 4.35 strijkkwartet Brussel (Ned. taal) 5 20 omroepkleinorkest, 6.05 kinderuurtje, 6.50 gramofoon, 7,20 salonorkest, 7.50 gramofoon, 8 20 Belgisch nationaal orkest Diversen 9 05—10; Keulen; 10—12 omroepkleinorkest De rechter vroeg 50 of 10 dagen en publi catie waarvoor nog 5 of 3 dagen betaald moet worden. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen wind uit Zuidelijke richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt, tijdelijk regen in het Zuiden, weinig of geen neerslag in het Noorden, in het Zuiden zachter, weinig verandering in temperatuur in het Noorden. StormwaarschuwiHgsdienst. Geseind 24 Febr. te 8.40 aan alle posten: „Attentiesein neer". Gistermiddag is op de Westvest alhier een driewielig transportrijwiel door eenige bal dadige jongens in het water geduwd. Een hoeveelheid huishoudelijke artikelen, die zich in de laadbak van het rijwiel bevonden, ging verloren. Een onderzoek naar de daders is gaande. GESLAAGD. Bij de op 17 Februari te Utrecht gehouden examens door het Centr. Bur. Inst. Pont slaagden o.a. voor het diploma Kantoorsteno graaf le "klasse Nederl. 165 lettergrepen per minuut, de dames S. Gret en H. Bouvet, die eveneens slaagden voor het diploma Kantoor- stenograaf le klasse Engelsch 130 lettergre pen per minuut. Beide zijn leerlingen van de Erkende Pont- school alhier. RECOLLECTIE. Vrijdagavond te 8,15 uur is er in de Bijkerk aan de Aleidastraat de maandelijksche recol lectie voor oud-retraitanten. SCHIEDAM, 23 Febr. Aangekomen: Ital. s.s. Luigi Razzi, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 23 Febr. Vertrokken: Finsch s.s. Siggy, ledig naar Rotterdam; Duitsch s.s. Marie Leonhardt, ledig naar Rotterdam; Eng. m.s. Athelknight, ledig naar San Fran cisco; Ned. m.s. Baloeran, ledig naar R'dar.?; Zuid-Slavisch s.s. Princ Andrej, ledig naar Rotterdam; Zweedsch s.s. Ella, ledig naar Brussel. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 2123 Februari GEBOREN: Jacoba F., dochter van J. M. Planije en A. J. Comax, Bagijnhof 6 Kor- nelia K., dochter van H. Dijkstra en Z. Smit, Burg. Knappertlaan 235 Johanna, dochter van L. J. van der Ree en J. Kievit, v. Leeu- wenhoeckstraat 39 Dirk, zoon van D. van Bruggen en H. O. Kortekaas, Jan Steensti. 44 25 Febr.: Tivoli-Schouwburg, De keizer van Amerika (Rott. Hofstad-tooneel) 8,15< (volw.). Dagelijks: Groote Schouwburg, Knal (Bouwmeester-revue), 8 uur. Zondag ook 2 uur (volw.).Circus-Schouwburg, Jan Loerd (Gez. De Rotterdammers) 8.30 (volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 25 Februari in: Grand, Maria Stuart (18 jaar); Capitol, City en Centraal, In de schaduw der guillotine (18 jaar); Thalia, Zinga (18 jaar); Lumière, V. g. g. v. (18 jaar); Studio, Naar het u lijkt (18& jaar); Colosseum, Der Bettelstudent en Hollywood zocht een prinses; Corso, De ge vangene van het Haaien-eiland (18 jaar); Prinses, Michael Strogoff de koerier van den Czaar en Circus Buffalo Bill (18 jaar); Luxor, Een nacht met den keizer (voor volw.).; Victoria, De laatste wals en Zijn tweede jeugd (voor volw.); Ooster, Verboden lading en De geliefde vagebond (voor volw.); Scala, De tunnel en Onschuldige meisjes (voor volw.); Olympia, De bandie ten van San Lorenzo en De mijn met de ijzeren deur (18 jaar). Tentoonstellingen: Studio, werken van Jan C. A. W. Mulder, Gerard Sluyter en Henk Henriet. Rotterdamsche Kunstkring: Roswitha Bitterlich (tot 22 Febr.). Museum Boymans: S. Moulijn (tot 28 Febr.) Unger v. Mens: Lucy van Dam van Isselt (tot 21 Febr.). Passage-theater Schiedam. The Texas zangers en Incognito getrouwd (18 jaar). SCHIEDAM, 24 Febr. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. t Moutwijn. Moutwijn 46 pet. i 14 per H.L, Spoeling. Spoeling 1.20—1.30 (niet officieel). De Centrale Bond van Transportarbeiders hield, naar deze organisatie ons meedeelt, een vergadering in het gebouw „Lybelle", in ver band met de actie, die gevoerd wordt om het verrichten van bestellingen in de late avond uren, tegen te gaan. Deze late bestellingen, aldus het commu niqué, zijn in de laatste jaren sterk toegeno men, tot schade van het gezinsleven van vele der betrokken expeditie-arbeiders. Tot nadeel ook der ondernemingen en bedrijven, daar dergelijke late bestellingen ongetwijfeld tot uiteindelijk gevolg hebben, dat de bedrijfskos ten worden verhoogd. Aan een groot aantal middenstands-veree- nigingen, coöperaties en werkgevers in het groot-winkel en magazijn-bedrijf, is een brief gezonden, waarin de aandacht op deze actie wordt gevestigd en waarin om medewerking wordt verzocht. Van verscheidene dezer lichamen heeft de SCHIPBRUG BIJ HEDEL NAAR HOOGER LIGPLAATS. In verband met den hoogen stand van de Maas moest de schip brug 'n hoogere ligplaats krijgen. Links: een der pontons tijdens het vervoer naar de hoogere brughoofden. Rechts; tijdens de verlegging heeft de oude pont wederom dienst moeten doen. Centrale Bond een instemmend antwoord ont vangen, met andere zal het overleg nog ver der worden voortgezet. In het algemeen is de indruk, dat men ook in werkgeverskringen er van overtuigd is, dat het bezorgen van goederen in de late avond uren behalve natuurlijk in de noodige uit zonderingsgevallen niet alleen overbodig, maar ook duur is. Op het publiek zal dan ook een dringend beroep moeten worden gedaan om niet te eischen dat dikwijls laat in den namiddag ge kochte'goederen, nog denzelfden dag worden thuisbezorgd. Dit gaat immers dan meestal ten koste van het gezinsleven, ten koste ook van de verdiende rust na volbrachte dagtaak en zelfs in een niet gering aantal gevallen ten koste van de nachtrust van de betrokken ar beiders. Het zal er nu op aankomen, bij de bedri)fs- en beroeps-genooten en bij het groote publiek, de noodige belangstelling voor deze zeer nood zakelijke actie verder op te wekken. Gisterenmiddag om kwart voor vijf stond de 29-jarige gemeente-ambtenaar W. H. Kruit hof, wonende Jerichostraat op een vluchtheu vel aan de Rosespoorstraat. Een vrachtauto die voor enkele wielrijders moest uitwijken greep plotseling den man, die tegen de straat werd geslingerd. Met een hoofdwonde werd hij, die tevens klaagde over inwendige pijnen door den G.G.D. overgebracht naar het zie kenhuis aan den Coolsingel. Om tien over half zeven gisterenavond is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in het pakhuis van de N.V. Rott. Oliehandel aan de Tweede Schansstraat 36- De brand is ont staan in een partij emballage. Gasten van slangenwagen 36 hebben met één straal op de waterleiding plus een gummislang het vuur gebluscht onder leiding van onderbrand meester Reekers, brandmeester Boon en hoofdman Ruys. Mede aanwezig waren de slangenwagens 35, 34 en 33. Hedenmorgen hebben B. en W. aanbesteed het verbouwen van de landhoofden van de Binnenhavenbrug en het verbouwen van het Poortgebouw met bijkomende werken, een en ander in verband met de vervanging van den bestaanden bovenbouw van de Binnenha venbrug door een stalen ophaalbrug. De laagste inschrijver was H. C. Geerdink te Usseloo voor 74.400.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1