DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. ÓTUKKËri 59ste JAARGANG, No. 17802 DINSDAG 2 MAART 1937 VIER BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM,' Telefoon intercomm. no. 68085 STADSNIEUWS. de stille omgang. ROTTERDAM. DE POTVISSCHEN. KAMER VAN KOOPHANDEL Openbare vergadering op 2 Maart. De een Voorzichtig zijn met „poolen". Ti DOOR VRACHTAUTO AANGEREDEN. DE RADIO-CENTRALE. VANDALISME TE SCHIEBROEK. LIEFHEBBERS VAN MELK. „ARENA". Ook het tweede exemplaar in de Parkhaven aangekomen ONDERZOEK NAAR VISCHSTAND IN DE BERGSCHE PLASSEN. POGING TOT INBRAAK BIJ GERZON. NOTEERING MOUTWIJN EN 1 SPIRITUS. Spoeling 1.20—1,30 inlet offlcleel£, De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco by vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. By bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10, per drie maanden 3.by vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 8144°' Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt Voor 1—6 regels f 1.55, elke regel meer 25 ct Bij contract aanzienlijke reductie. Geen prijsverhooging voor den Zaterdagavond. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tariei. Liefdadigheidsadv. half tarief. Voor Liefdadig- heidsadv. worden geen contracten afgesloten. Kabouter-advertenties5 regels 0.50; 10 regels 1.—; 15 regels 1.50, bij vooruit betaling. Porto voor opzending van brieven gelieve bij te voegen. Familieberichten a 10 ct. per regel in de ge- zamelijke vier dagbladenNieuwe Schiedamscne Courant; Het Nieuwe Dagblad; Nieuwe Dordt- sche Courant; Nieuwe Zuid-Hollander. Gratis-OngevaUenverzekering bedraagt: 3.000 bij levenslange invaliditeit; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; voor e ver .es v oo- f 100 voor bet verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; f 75.- voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers 50. knieschijf 2 leden ,L een „ijsvar; 25.- .„or he, verli,, van ,Ue leden van een anderen vi„ger, „f van een lid van een „ij.vinger, bij breuk van boven,™ „f bovenbeen ouder.™ „f enderbeen, k-dtf, sleutelbeen of enkel; 10.— voor één lid of 2 leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedru Gisteravond is er 111 de H, Hartkerk een plechtig Dof opgedragen voor de deelnemers kan den Stillen Omgang. Er waren ruim 400 mannen in de Kerk aanwezig. Pastoor Vis heeft in een kernach tige toespraak de aanwezigen opgewekt deel te nemen aan den Stille Omgang. En als alle aanwezigen daaraan gevolg geven, dan zijn er kaarten te kort. Wie wil het bestuur eens voor deze moeilijkheid zetten? Donderdagavond houdt het bestuur de eerste zitting in den R. k. Volksbond van 79 uur. Laat het nu niet op den laatsten dag aanko men! Uitstel zou een afstel kunnen zijn. De politie heeft met de aanhouding van twee verdachten inzake de GA-OK Voetbal pool, een goeden slag geslagen. Beiden hebben n.l. bekend reeds 3 keer tevoren, waarvan 2 keer in Den Haag en 1 keer in Leiden, hun oplichterstruc te hebben uitgevoerd, telkens ten nadeele van GA-OK Voetbalpool te Den Haag. Op deze wijze had den zij reeds pl.m. 1000 onrechtmatig ont vangen, van welk bedrag R. de grootste por tie had geïncasseerd. Dat deelnemers aan zoo'n pool voorzich tigheid dienen te betrachten, is wel uit het onderzoek komen vast te staan. Toen deze GA-OK Pool in September 1936 voor het eerst op touw werd gezet is het n.l. voorge komen, dat men op de door de directie ver spreide formulieren had laten drukken, dat het te verwachten bedrag aan prijzen inge- veer 750 zou bedragen. Men had evenwel misgerekend, want de ingekomen gelden ble ven heneden de verwachtingen. Men heeft toen iemand bereid gevonden om op te tre den als prijswinnaar van een hoofdprijs van pl.m. 200 gulden, waarvoor de man 10 fooi pntving. ONDER GEWELDIGE BELANGSTELLING werd gisterenmiddag de van Terneuzen naar Rotterdam gesleepte potvisch, na aankomst in de Parkhaven met behulp van eenige bokken op den wal gedeponeerd, waar het gevaarte thans te bezichtigen is. PIEFSTAL, Gisteren zijn door de recherche alhier een tweetal personen aangehouden, n.l. de ge broeders B. uit Rotterdam, die van het ter rein van een smederij aan de Vellovestsingel èen hoeveelheid yzer hadden weggenomen waarmede zij juist aan den haal wilden gaai, toen de eigenaar van de smederij dit be merkte en de politie waarschuwde. Een na der onderzoek zal worden ingesteld. BALDADIGHEID. Door een bewoner van de Ridderkerksche- Btraat werd bij de politie aangifte gedaan, dat baldadige jongens een autoruit hebben vernield, die in het portaal van zijn woning stond. Naar de daders wordt een onderzoek ingesteld. GESLAAGD. Voor het op 6 Januari J.l. te 's-Gravenhage gehouden examen Practisch Boekhouden van wege de Vereemging voor Handelsexamens op Practischen Grondslag slaagde de heer C. L- Moerman, GEEN SPREEKUUR. De Wethouder van Onderwijs is morgen middag. Woensdag 3 Maart 1937, verhinderd zijn wekelijks0" spreekuur te houden. BURGERLIJKE STAND. 'Aangiften van 27 Febr.—1 Maart. GEBOREn' Jacobus A., zoon van E. K09- tense en W. Zethoven, Beierlandschestraat 18, Maria, dochter van N. van Loosbroek en jj C. E- Janse". Ampèrestraat 38. Joan j p, M-, zoon van P. A. I. Huydts en C. C Lamb, Dr Noletstraat 1. Janna, dochter van J. van Apeldoorn en G. de Kloe, Prof. Kam. Onneslaan 128. Theresius S., zoon van T. van Wassenaar en C. Keereveer, Pa rallelweg 142. OVERLEDEN: J. Baars 36 j. Broers vest 57. A. M. Ramondt 76 j. weduwe van W. Temperman, Lange Nieuwstraat 59. B. van den Hoek 77 j. L. Oosterstraat 32. (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). SPEELTERREINEN In Uw blad van 26 Febr. j.l. werd de aan dacht gevestigd op het feit, dat er in zekere kringen een beweging gaande is, om de Vacantie-kinderspelen in andere banen te lei den. Begrijp ik de zaak goed, dan bestaat er kans, dat op verschillende punten der stad speelterreinen worden aangelegd, terwijl de leiding zou berusten bij de S. B. L. O. Tijdens de behandeling der begrooting wilde een V. B.- raadslid wel medewerking verleenen, mits alle kinderen bij elkaar zouden spelen. Terecht gaf uwe redactie reeds te kennen het verloop dezer zaak niet goed te keuren vooral op principieelen grondslag. In al zijn eenvoud zit m.i. aan deze zaak meer vast dan men oppervlakkig zou meenen. Men mag aannemen, dat de R. K. en Chr. niet op verandering hebben aangedrongen. Naar de redenen, die de anderen, tot hun ver anderd standpunt hebben geleid, kan slechts gegist worden. Mochten dezen er ech ter in slagen hun zin door te drijven, dan zouden we krijgen een veel te duur appa raat, dat het overgroote deel der ouders niet bevredigt. Een gevolg zou Zijnj <jat de R. K. en Chr. Vereenigingen ten koste van alles zouden trachten te blijven bestaan. Behalve dus het instandhouden der openbare speeltuinen via de Gemeente een bekostigen van hun eigen inrichtingen. Een herhaling derhalve der on derwijskwestie En geheel onnoodig. Immers de R- K-, ™°gen we toch wel zeggen, heb ben een keurige organisatie met plannen tot verdere vervolmaking. Over de Chr. kunnen we niet oordeelen. Rest nog de S. D. A. P.-sche of z.g-, openbare. Moet nu omwille van de laatsten, alles wat de anderen hebben opgebouwd, ver dwijnen, terwijl men verleden jaar nog vol bewondering wasat men wil probeeren kost geld met kans op een fiasco! Een R. K. stuurt zijn kinderen nu eenmaal niet naar een openbare school, dus ook niet naar een open baren speeltuin. t> Wil men toch de *->. a. P.'sche of Open bare Vereeniging dan all<m gelijke rechten. Er is geld ,er ls geen geld, maar niet een bevoordeelen van één en in verhouding nog einste. U dankend voor de plaatsmg, teeken ik, EEJN K. K. OUDER. Op den Oost-Varkenoordscheweg, vlak bij het nieuwe Feijenoord-stadion klom een jon gen, W. Willemstijn, wonende in de Beuke laarstraat, achter op een met koolasch ge" laden vrachtauto, bestuurd door H. L. uit de Jaarsveldstraat. De vrachtauto moest iets achteruit gezet worden en reed over een paar dwarsliggende baddings. De jongen viel plot seling van den wagen en raakte met beide beenen tusschen de baddings bekneld. De wielen raakten nog juist even zijn beenen. De knaap klaagde over pijn en werd ter obser vatie door den G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, waarna hij weer naar huis is gezonden. SCHEEPVAART. en SCHIEDAM, 28 Febr. Aangekomen Ame- rikaansch s.s. City of Alma, met stukgoed, van Mobile via Londen, in de Wilhelminaha- Ven; Ned. s.s. Alcor, ledig van Rotterdam *>m te dokken in de Wilhelminahaven; Eng. Es. Oilfield, ledig van Rotterdam; Zuid-Sla- Visch s.s. Senga, ledig van Londen; Deensch Herdis, ledig van Antwerpen, allen om Ookken in de Wiltonhaven. j3P0P^ÏEDAM, 1 Maart.Aangekomen; s.s. vischSter<i^k, ledig van Rotterdam; Zuid-Sla- D ensjf 8' Dunav> ledig van Antwerpen: m.s. Nicoline Maersk, ledig van aiie om te dokken in de Wiltonha- ven. SCHIEDakTi 28 Febr. Vertrokken s.s. Stad Vlaardmgen, ledig- naar Narvik; Deensch s.s. Hans Maersk ledig naar Zeebrugge; Frans ?h s.s. Indénnie, ledig naar Rotterdam; Eng. s.s. Pikepool, ledig naar Rotterdam; Eng.m.b. Tartary, rrie'- °he naar Selby. SCHIEDAM, 1 Maart. Vertrokken Ameri- kaansch s.s. City of Alma met stukgoed naar Mobile via Antwerpen. SCHIEDAM, 2 Maart. Gedurende de maand Februari kwamen alhier binnen 61 stoom schepen en 4 zeesleepbooten, tegen 62 stoom schepen en 2 motorschoenera in Februari J936. GRREAT YARMOUTH, Maart. Vertrok ken motorschoener Wilhelmina, kapt. T. Smid met beschadigde lijnkoeken naar Schiedam, Programma 5 voor Woensdag. Keulen: 12,35. Omroepklemorkest; 1.20 Be. richten; 1.35 Vervolg concert. Diversen: 2.20—3.50; Keulen: 3.50 Omroeporkest. Diversen: 505—6.20. Brussel (Ned. taal): 6.20 Gramofoon. Diversen: 7.05 8,20. 9.35 Omroepsymphonie-orkest; 10.20. Gespro ken dagblad; 10.30—11.20. Dansorkest; 11,20 12o00. Diversen of Toulouse 386 M. „Nu nog één rondzwaai en dan gaan we weer aan 't sverk," Twee jongens, de 17-jarige J. A. en de 16- jarige J. van B., beiden te Schiebroek woon achtig, zijn Zondagmorgen door de politie aangehouden, daar zij met katapults de ramen van bijna alle ledigstaande woningen bewerk ten, alsmede van de woningen waar de be woners niet thuis waren. De jongens hadden de Lindelaan en de Acacialaan gekozen als operatie-terrein. De jongens werden op heeterdaad betrapt en naar het bureau van politie overgebracht waar procesverbaal volgde. De toegebrachte schade wordt geschat op ongeveer 25. Op de boerderij van den landbouwer L. Z. aan den Blindedijk was reeds meermalen ge constateerd, dat er uit gereed staande bussen melk werd gestolen. Gisteravond stelde L. Z. zich verdekt in de nabijheid van de boerderij op om de eventueele daders te ontdekken. En niet zonder succes, want tegen tien uur be trapte hij twee personen, den 33-jarigen koper slager C. W. P. en den 24-jarigen expeditie knecht H. M. H., die zich juist van de melk wilden bedienen. De landbouwer wist de melkliefhebbers vast te houden. Politie-assistentie werd verzocht en de beide mannen werden overgebracht naar het bureau aan den Charloischen Kerksingel waar procesverbaal tegen hen is opgemaakt. Bij alle verscheidenheid, welke een variété theater als „Arena" kan bieden, zijn toch ook de programma's hiervan niet immer even belangrijk. Ook hier, zooals overal, de up-and- downs. Het nieuwe programma, dat van 1 tot 15 Maart vertoond wordt, is weer zeer goed en bevat niet een, maar meer belangrijke en interessante nummers. Wij zien er Okito, den geheimzinnigen Chineeschen illusionist, met zijn ongeëvenaarde trucks de toeschouwers in verbazing brengen. Wij hooren er de drie buitengewone muzikale parodisten Jean, Jac Jo i" een leuk repertoire. We zien er, op het gebied van de komische jongleurkunst, de Sisters Perezoft Kiko, die in een onge ëvenaard tempo werken en telkens voor nieuwe verrassingen zorgen. We zien er wel de Schlager van 'iet programma den beroem den Amerikaanschen grotesk-danser Harry Reso, terwijl het specifieke Hollandsche num mer wordt verzorgd door Louisette. Een fceer gevarieerd en interessant program ma ditmaal, voor volwassenen geschikt. Ook de tweede potvisch, welke gistermor gen achter de sleepboot „Kil" van Breslcens is vertrokken, is hedenmorgen te half twaalf in. de Parkhaven aangekomen. Dit tweede exemplaar, dat bij het oppompen was bescha digd is met zeildoeken omspannen om het dier intact te houden. De bedoeling was om ook dezen tweeden potyiylr welke eveneens een lengte van 18 M. hééft, met de bokken van Bonn en Mees op te hijschen, op de kade van de Parkhaven te deponeeren en evenals den eerste voor het pu bliek ter bezichtiging te stellen op het vroe gere terrein van de fa. P. A. van Es en Co. In den loop van den morgen heeft het per soneel van de N.V. „Gekro", het destructie bedrijf, dat de cadavers moet verwerken, bij het gisteren aangekomen exemplaar de in gewanden enz. verwijderd, waarmede de oor zaak van den geweldigen stank, welken het cadaver verspreidde, is verdwenen. Ook de tweede potvisch zou zoo spoedig mogelijk op dezelfde wijze bewerkt worden. Het zal daarna mogelijk zijn de dieren ge durende eenige dagen op de kade aan de parkhaven voor het publiek ter bezichtiging te stellen, teneinde uit de opbrengst der en treegelden de groote kosten goed te maken, welke aan het transport en de verwerking zijn verbonden voor het Rijksmuseum voor Na- tuurlyke Historie te Leiden. Daarna zal waarschijnlyk in overleg met prof. dr. H. Boschma worden overgegaan tot de ontleding van de cadavers. Het bestuur van de Ned. Heidemaatschappij heeft het besluit genomen om a.s. Donderdag opnieuw de Plassen af te doen vissehien ten einde een onderzoek in te stellen naar den vischstand. De vorige pogingen faalden, doch. men ver moedt, dat de oorzaak ligt in de grootte van het net. De proef wordt nu herhaald met het net, waarmede de visscher A. C. Schenk in vorige jaren duizenden ponden visch boven water haalde, en dat men wel eens het „geluksnet" noemde. 2# WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM Londen 8,93 Vi, Berlijn 73,47, Parijs 8,491/2, België 30,77 K', Zwitserland 41,67, Amerika 1,82 11/16, Denemarken 39,88, Zweden 46.05, Noorwegen 44,88. Alvorens over te gaan tot behandeling van de op de agenda vermelde punten, doet de voorzitter de volgende mededeeling: Goedkeuring subsidie. Van den minister van handel, nijverheid en scheevaart is be richt ontvangen, dat deze het besluit van de Kamer, om aan de Vereenigde Nederlandsch- Tsjechoslowaaksche kamer van koophandel te Amsterdam een subsidie van 50 toe te kennen, heeft goedgekeurd. De voorzitter gaat vervolgens over tot be handeling van de op de agenda vermelde punten; Zegelwet 1917. Naar aanleiding van het feit, dat de Ka mer zich in het vorige jaar tot de Tweede Kamer heeft gewend met een adres over het aanhangige wetsontwerp tot wijziging van de Zegelwet 1917, heeft zij zich thans bezig ge houden met de wijzigingen welke bij de me morie v. antw. in 't wetsontwerp zijn aange bracht. Nedere bestudeering van deze aange legenheid, heeft de wenschelijkheid doen ge voelen een adres tot den directeur-generaal der P.T.T. te richten. Artikel 714 van de Verzamelde voorschrif ten van het Staatsbedrijf der P.T.T., deel H (Postdienst) houdt in: „Voor buitenlands opgemaakt handelspapier wordt £ian den besteller met de invordering belast, een zegel van het vereischte bedrag medegegeven. Eerst nadat de besteller zich vergewist heeft, dat de betrokkene bereid is tot betaling van het stuk, hecht hij daarop onder afdruk van den dagteekeningsstempel, het medegenomen zegel. Op dit zegel wordt door hem met inktpot lood kwitantie gesteld". Het geschetste bezwaar doet zich dus niet voor. Eenerzijds doet het ons genoegen, aldus K- en W., dat uw dienst blijkbaar zelf in gevallen als door ons bedoeld, zegeling voorschrijft, doch anderzijds vreezen wij dat de practijk niet overal volgens de theorie van artikel 714 is. Tarieven voor bij-telefoon toestellen. Uit het bedrijfsleven is er bij de Kamer op aangedrongen, dat ook hier ter stede het ge bruik van stopcontacten voor de telefoon zou wórden toegelaten. In verband daarmede wordt voorgesteld het volgende schrijven te richten tot B. en W. van Rotterdam. Uit het bedrijfsleven bereikte onze Kamer de klacht, dat het hier ter stede niet, gelijk elders in binnen- en buitenland vaak het ge val is, de gelegenheid bestaat om een ver plaatsbaar telefoontoestel te verkrijgen, dat op verschillende plaatsen in een aangesloten perceel door middel van een stopcontact op de telefoonleiding kan worden ingeschakeld. Ook onze Kamer is van oordeel, dat het voor een aangeslotene van veel belang is om zonder al te groote kosten op verschillende plaatsen van zyn woning, kantoor, werkplaat sen e.d. te kunnen telefoneeren. Het is ons echter mede bekend, dat de inschakeling van toestellen op stopcontacten technische bezwa ren medebrengt en het telefoongeheim in ge vaar brengt. De werkelyk doeltreffende voorziening in de gevoelde behoefte is dan ook o.i. gelgen in het nemen van bij-toestellen met schakelaars. Evenwel zijn bij-toestellen hier ter stede zóó hoog in prijs (ƒ24.80 per jaar incl. schake laar), dat de belanghebbenden daardoor wor den afgeschrikt en liever aandringen op de in voering van stopcontacten. Het wil ons voorkomen, dat de gemeente telefoon minder goed dan voor dezen voor- treffelijken dienst mogelijk zal zijn aan de be hoefte van de gebruikers voldoet door deze be- drijfspolitiek om een véél te hoog tarief te berekenen voor een bijzaak. Wij vragen ons zelfs af of de hoogere bate, welke de dienst- hierdoor verkrygt, wel zoo groot mogelyk is en of niet èn de telefoondienst èn het publiek zouden zijn gebaat bij een goedkoopere moge lijkheid om op verschillende plaatsen in een aangesloten perceel te telefoneeren. Wet op het afbetalingsbedrijf. Voorgesteld wordt voor het uitoefenen van het beroep of bedrijf van kleinverkoop op af betaling aan 47 personen en voor het werk zaam zijn als afbetalingscolporteur aan 126 personen een vergunning te verleenen. Verwacht wordt: Meest matige Zuidelijke tot Oostelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt. Stormwaarschuwingsdlenst. Geseind te De Bilt 2 Maart om 8,35 aan de posten van Delfzijl tot Hoek van Hol land: „Weest op uw hoede". lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur. Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm", R K. Volksbond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la verda stelo" iederen Dinsdagavond half negen les en clubavond, Broederschool, WarEinde. Iederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Iederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. Iederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Urpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. Iederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M-, Feitzer) in Klankstudio Lange Haven 55. Iederen Woensdag om half 9 bestuursver- badering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond indoortraining SGV Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. Iedere Woensdagmorgen van half tien tot half twaalf afhalen van kleeding in de St, Theresiavereeniging in den R. K. Volksbond. Iederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenvereeniging onder leiding van den eerw. Praeses in ge. bouw Nieuwe Haven 121. Iederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymma R. K. Volksbond. Iederen Donderdagavond half 9. Boven zaal R. K. Volksbond. Clubavond K. J. M. V. Eiken Vrijdagavond 8,30 repetitie R. K. mannenzangvereeniging St. Caecilia, R. K. Volksbond. Iederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. Iederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. Iederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de af d. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspresoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". Iederen Zaterdagavond van 7.30—9.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St. Franciscusgroep. Iederen Zaterdagavond. Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur, Gelegenheid tot aanmelding van leden. Woensdag 3 Maart. Ledenvergadering R. K. Werknemende mid denstand, 8.30 uur R. K. Volksbond. Zaterdag 6 Maart. 11 uur Lof met toespraak in de Singelkerk voor deelnemers Stille Omgang, daarna per extra trein naar Amsterdam. De schilder H. V. was in den nacht van 15 op 16 October van het vorige jaar op een der uitstalkasten van de fa. Gerzon aan de Leuvehaven te Rotterdam slapende aange troffen. Naar later echter bleek was zijn be doeling geweest om in genoemde zaak een inbraak te plegen. Een voorbijganger was door een zagend ge luid opmerkzaam gemaakt, hetgeen verdachte beweerde van zijn snurken afkomstig te zijn geweest. De rechtbank had V. tot 6 maanden ge vangenisstraf veroordeeld, en de advocaat- generaal mi'. Rombach had in hooger beroep bevestiging van het vonnis geëischt. Het hof deed gisteren uitspraak en veroor deelde verdachte conform den eisch, De beroemde dirigent Arturo Toscanini tijdens de gisteren gehouden lsle repetitie met het Residentie-Orkest voor het concert van Donderdag a.s. in Den Haag en Zaterdag a.s. le Rotterdam, Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 4 Maart, in: Grand: San Francisco (18 jaar); Corso: Slotaccoord (volw.); Prinses: De gevangene van het Haaien eiland en Fapsoldaat (18 jaar); Studio: Maria Stuart (18 jaar); Cen traal: In de schaduw der guilotine (18 jaar);; Lumière: Come and get it (volwl.); Olym- pia: De koningin der wildernis en Ranah als detective (volw.) Ooster: 16 jaar en De laatste ronde (volw.)Victoria: Ballerina en Eerloos (18 jaar).; Doelen, Mein Herz ruft nach Dir en Mazurka (voor volw.). Tentoonstellingen: Studio, werken van H. A. van der Wal, F. Everberg en Wout Schram. Museum Boymans: S, Moulijn( tot 28 Febr.). 1 Passage-Theater Schiedam, Ship ahoy! en Pittah, de grijze wolf, SCHIEDAM, 2 Maart. Officïeele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel, i Moutwyn. j Moutwijn 46 pet 1 14 per H.L, t Spoeling. "igl. 1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1