WOENSDAG 3 MAART 1937 FILMS BIJ TUSCHINSKI. Wat gedurende 1937 vertoond wordt. DE POTVISSCHEN AAN DE PARK HAVEN. WAT DE R.E.T. VERVOERDE. KEUKENBRANDJE. ONGEVALLEN. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. JAN VAN GORKEM 75 JAAR. M.T.S.-AFGESTUDEERDEK DIEFSTAL RADIOTOESTEL. OM HET ZILVEREN NIEUWSBLAD- BILJART. NIEUWE ROTTERDAMSCHE SCHAAK- VEREENIGING. VOORWEDSTRIJD KAMPIOENSCHAP VAN ROTTERDAM. INSPECTIE L. O. BURGERLIJKE STAND. VLAARDINGEN. OVERSCHIE. burgerlijke standt De direotie van de Tuschinski-theaters te Rotterdam (omvattende het Grand Theatre, Thalia, Olympia en Studio) deelde ons een en ander mede omtrent het programma, dat ge durende 1937 bij haar zal worden vertoond. Uit de Metro-Goldwyn-Mayer productie, waarvan deze week bereids de groote San Francisco-film is gaan draaien in Grand Theatre, Zullen bij Tuschinski te Rotterdam o.a. worden vertoond de navolgende films: De jongste Greta Garbo-film „Camille" (La Dame aux Camelia's), gemaakt onder leiding van Cukor met Robert Taylor en Lionel Bar- rymore in de mannelijke hoofdrollen. ■de eerste en reeds zeer geroemde Ameri- kaansche film van Fritz Lang „Furie", eene film, waarin Spencer Tracy en Sylvia Sidney de hoofdrollen zullen vertolken en waarin de Amerikaansche lynchpractijken worden be handeld; het drama van den revue-koning „The great Ziegfield", onder regie van Robert Z. Leonard met William Powell, Myma Loy en Luise Rainer in de hoofdrollen; de nieuwe Shakespeare-film „Romeo en Julia" mét Norma Shaerer en Leslie Howard in de hoofdrollen; verder films als „Libeled Lady" van Jack Conway, met Jean Harlow, William Powell, Myma Loy en Spencer Tracy; „Born to dan ce" van Roy del Ruth met Eleanor Powell en James Stewart; „Our Relation" (de Twee lingbroeders) met Stan Laurel en Oliver Hardy; „His brothers wife" van W. S. van Dijke met Robert Taylor en Barbara Stan wyck; „Suzy" van George Fitzmaurice met Jean Harlow en Gary Grant; „The devil is a Sissy" met drie jongens, n.l. Freddy Bartho- lomeo, Jackie Cooper en Mickey Rooney in de hoofdrollen. Uit de Paramount-productie zullen o.m. Worden vertoond: „Angel" van Ernst Lubitsch met Mariene Dietrich; „De trek naar het Westen" van Ce cil de Mille met Gary Cooper en Jean Arthur; „Souls at sea" van Henry Hathaway met Gary Cooper, George Raft, Henry Wilcoxon en Frances Dee; „Maid of Salem" van Frank Lloyd met Claudette Colbert en Fred McMurray„High wide and handsome" van Rouben Mamoulian met Irene Danne, Ran dolph Scott en Dorothy Lam our. Uit de Fox-20 th Century-productie en uit de Radio Pictures: „Poor little rich girl" met Shirley Temple en „Swing Time" met Ginger Rogers en Fred Astaire. Uit de Warner Bros-First National: „De charge van de lichte Brigade" van Michaël Curtiz; „Greenlight" van Frank Borrage met Evrol Flynn en Anita Louise; „Stolen Holi day" van Michaël Curtiz met Kay Francis en Claude Rains! „Golddiggers of 1937" van Lloyd Bacon met Deck Powell,, Joan Blon- dell en Glenda Farrel; „Polo Joe" met Joe E. ^Brown; „God's Country and the Woman" een gekleurde film en „the black Legion" van Archie Mayo met Humphry Bogart, Ann Sheridan en Dick Foran in de hoofdrollen. Het spreekt van zelf, dat wij deze films hier alleen tftre d'information noemen en ons een moreel criterium over al of niet toelaatbaar heid voorbehouden. Prof. Boschma meldt ons: Het stranden van potvisschen op de Neder- landsche kust is een zoo zeldzaam voorkomend iets, dat alles in het werk werd gesteld, om het mogelijk te maken de dieren ter bezichti ging te stellen, vóór de noodige bewerkingen voor het schoonmaken van het skelet ten be hoeve van de verzamelingen van het rijks museum van natuurlijke historie waren tot stand gekomen. Het gaf mij dan ook een zeer groote voldoening, dat de twee potvisschen nu op de kade liggen bij de Parkhaven, zoodat ieder in de gelegenheid was, deze zoo zeld zaam hier voorkomende dieren te bewonde ren. Helaas echter had ik er niet op gerekend, dat de geur waarvan deze dieren niet vrjj zijn, als stank zou kunnen worden gekwalificeerd. Nadat de twee kadavers op de kade waren ge deponeerd bereikte mij het bericht van klach ten over den stank. De dieren, die resp. 40.000 en 50.000 kilo wegen, zijn nu echter onmoge lijk weer te verwijderen van hun ligplaats. Alles zal echter in het werk worden gesteld om te bereiken, dat de geur tot een minimum wordt beperkt. Hedenochtend worden de in gewanden uit het tweede dier verwijderd (uit het eerste is dit reeds geschied). Dan is het meest penetrante gedeelte verdwenen. Verder wordt nu ook in het vervolg 's avonds door gewerkt met het afspekken van de dieren. Niet alleen heeft dit het voordeel, dat spoe diger het geheele, aanstoot gevende object zal 2rjn verdwenen, maar bovendien is er in de komende dagen ook 's avonds tot tien uur toe gang voor kijklustigen. Alles zal in het werk worden gesteld om met de noodige werkzaamheden in zoo kort mogelijken tijd klaar te komen. Enkele dagen zal dit echter nog vorderen. De verwachting, dat de geur eerder zou afnemen dan toenemen mag zijn vergoeding vinden in het feit, dat nu geheel Nederland- een unieke gelegenheid heeft om zeemonsters te bewonderen, die menschelijkerwijs gesproken het nu levende geslacht nooit weer zal kunnen bewonderen. De stijging in het passagiersverkeer. In de maand Februari werden vervoerd 4.959.053 passagier^ tegen 4.379.670 in de zelfde maand van het vorig jaar. welke toen nog een dag meer telde. De opbrengst was 378.239,60 tegen 409.180,45 het vorig jaar. Over de eerste twee maanden van 1937 wer den vervoerd 10.699.078 reizigers tegen 9.286.684 over dezelfde periode van 1936. Hedenmorgen te ongeveer half 12 is doordat de vlam in een pan met vet sloeg brand ont staan in de keuken van pand no. 26 aan de Bnoekstraat, bewopnd door G. Lesage. Het vuur is gebluscht met een straal op weterlei- ding door gasten van slangenwagen 36, onder leiding van onderbrandmeester Reekers, brandmeester Stoopman en hoofdman Lou- icns. De keuken is gedeeltelijk uitgebrand. Mede aanwezig waren de sangenwagens 35, 34 en 55. Gisteren is de 35-jarige mevr. G. Hes Kunst, wonende Langegeer, met haar rech terhand bekneld geraakt tusschen een electri- sche waschmachine. Zij bekwam een ernstige vléeschwonde en nadat dr. Oudkerk haar voor- loopig had verbanden is zij voor verdere be handeling gebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel. De 4-jarige V. de Jong, wonende Heem raadstraat, heeft gisteren in de ouderlijke wo ning een pan heete soep over het lichaam ge kregen. Met ernstige brandwonden is het meisje opgenomen in het St. Franciscus Gast huis. Gisteravond is de 6-jarige Fr. Steenho ven, wonende Veldstraat, gevallen. Met een rechteronderbeenfractuur is de jongen in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Dezer dagen vierde de Nederlandsche zan ger Jan van Gorkem, reeds gedurende tal van jaren in Duitschland woonachtig, zijn vijf en zeventigsten verjaardag. Jan van Gorkem, die op 21 Februari 1862 te Rotterdam werd gé boren, maakte zijn muzikale studies te Ber lijn. Na verbonden te zijn geweest aan ver schillende opera's, kwam hij in 1901 aan het Karlsruher Hoftheater, waar hij vele succes sen oogstte. Na 1918 wijdde hij zich bijna geheel aan het zangonderwijs aan het conservatorium én later aan de muziekhoogeschool, maar nog steeds wist hjj door zijn eminente muzikale kracht zich in de concertzaal te handhaven. Jan van Gorkem heeft in den vreemde zijn land niet vergeten, steeds is hij Nederlander gebleven. De crisis heeft ongetwijfeld ook- haar uit werking bij den Bond van afgestudeerden der M. T. S. te Rotterdam. Het ledental is be langrijk teruggeloopen, ja zelfs tot op 1/3 van dat van ca. 4 jaar geleden. Zaterdag j.l. werd door de besturen van den Bond van afgestudeerden en den Bond van studeerenden een vergadering belegd om deze zaak onder oogen té zien ter verkrijging van een hechtere en meer intensieve samenwer king in beider belang. Aan het slot van de vergadering werd een plan opgemaakt, dat tot een goeden geest van samenwerking zal leiden. Van een vrachtauto staande in de Crispijn- laan .is ten nadeele van den 41-jarigen chauf feur F. K. een doos gestolen inhoudende een radiotoestel. Gisteravond zijn de wedstrijden om het Zil veren Nieuwsbladbiljart alhier in het clublokaal van Caland Voortgezet. De uitslagen zijn: 1 HILLEGERSBERG—CALAND. Kroese (185) 185 26 20 7.ll v. d. Jagt (250) 250 26 39 9.61 Polvliet 115 35 20 3.28 Klinge 175 35 19 5 Zevenhoven 29 23 10 1.26 v. d. Bos 150 23 26 6.52 Haasnoot 125 38 17 3.28 Oversloot 90 38 11 2.36 Caland heeft 665 en Hillegersberg 454 p. be haald. 'T ZUID—MAASSTAD. Bornkamp (250) 250 31 42 8.06 Berkelouw (185) 157 31 31 5.06 G. v. Lier (175) 172 31 19 5.54 Frenks (240) 240 31 49 7.74 S. van Lier 149 61 11 2.44 Soesman 150 61 20 2.45 Spits 125 52 14 2.40 Ophoff 115 52 10 2.21 't Zuid heeft 696 en de Maasstad 662 punten behaald. 0 DU NORD—ROTTERDAM. Medendorp (185) 127 29 20 4.37 Vink (215) 215 - 29 25 7.41 Mijnders 142 30 18 4.73 Tournier 175 30 19 5.83 Donia 120 42 15 2.86 Scheffer 150 42 39 3.57 Klein 92 39 13 2.35 Hooft 125 39 13 3.21 Rotterdam behaalde 665 en Du Nord 481 pun ten. DE STAND. pnt. pet. 1. Caland 6165 93.05 2. Rotterdam 5968 92.95 3. Hillegersberg 6320 91.26. 4. 't Zuid 5745 86.71 5. Het Zuiden 5104 86.14 6. De Maasstad 5623 84.87 7. Du Nord 5378 77.54 HET PROGRAMMA VAN HEDEN. 8 uur: 't Zuid—Caland, Het Zuiden—Rotterdam 10 uur: Du NordMaasstad. De gisteravond gespeelde partijen in den winterwedstrijd der Nieuwe Rotterdamsche Schaakvereeniging leverden in de hoofdgroe pen vier beslissingen op. Dr. Bergsma maakte remise met Van den Til, na een moeilijken kamp in een Spaansche partij, waarin hij langen tijd, beter stond; Sa- melius verloor zijn onderbroken partij tegen Broer; P. Meyer en Veenstra maakten remise in een Oost-Indische verdediging, die steeds gelijk opging. De Haas versloeg De Boer in een Caro Kannverdediging, door overrompelend aanvalsspei in het openingstadium. Verdaagd zijn de partijen Manneemr. Oskam en Van Tongeren'Wap waarin mr. Oskam en Wap een gering materieel overwicht bezitten. Nochtans is remise in beide partijen onvermijdeiyk. Teu- nissen verloor tegen A. de Wit in een d4- opening met een minder gebruikelijke variant de kwaliteit en staat op verlies. Voorts won Aug. Schroder van M. de Wit maakte Westra remise met Kuiper en verloor Dunnebier van Lutkie. De eerste partij van den noodig geworden herkamp tusschen J. v. d. Bergh en J. Buller om een plaats in de finale won v. d. Bergh. De tweede ontmoeting wist Buller te winnen. De derde partij vindt hedenavond plaats. Bij Kon. besl. is benoemd in vasten dienst tot schoolopziener van het lager onderwijs in de in spectie Rotterdam J. P. K r u I z e, leeraar aan de Chr. kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen te Gorinchem. Bij het inhalen drie fietsers aangereden. Voor de rechtbank heeft zich te verant woorden gehad de 28-jarige grondwerker W. den U. uit Utrecht die op 30 November op dep weg van Oudewater naar Gouda, ter hoogte van de gemeente Hoenkoop met de door hem bestuurde auto drie fietsers had aangereden, toen hij een voor hem rijdende zeswielige auto wilde inhalen. Twee van de fietsers gingen van den dijk. Een van hen bekwam slechts enkele lichte verwondingen, doch de achterste, J. Wassenaar liep een verbrijzeld spaakbeen van den linkerarm op en kneusde twee ribben. Verdachte, zeide reeds géniimen tjjd achter de zeswielige auto te hebben gereden, zonder dat er gelegen heid had bestaan dit voertuig te passeeren. Op een gedeelte van den weg, dat iets bree der werd, had verdachte- moeite gedaan om voorbij te komen. Terwijl hij halverwege was gekomen, zag hij de lichten van drie fietsers, die achter elkaar reden. Verdachte heteft toen dadelijk pogingen gedaan om door te remmen weer achter den vrachtwagen te komen, maar het wegdek was te glad, Zoo was hij tegen deze menschen aangereden. De president, mr. G. J. Huyser merkte op, dat verdachte niet in het bezit was van een rijbewijs. Een maand te voren was hp voor het rijden zonder rijbewijs al eens bekeurd geworden. Het O.M. waargenomen door mr. J. C. V. Medschke actotje de schuld van verdachte .aan de aanrijding bewezen. Bij onderzoek is gebleken, dat noch de remmen noch de stuurinrichting van de auto in orde waren. Verdachte bestuurde ook de auto zonder ooit een proef te hebben afgelegd, dat hij daar toe in staat was. Men heeft hier dus feitelijk een opzettelijk in gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer. Het O.M. eischte ƒ40 boete subs. 20 dagen hechtenis, benevens 6 weken hechtenis, doch voorwaardelijk met een proeftijd van3 jaren. De rechtbank heeft veroordeeld H. de J., 33 jaar mijnwerker en C. L., 30 jaar opperman, beiden gedetineerd wegens' poging tot diefstal zij hadden zdch met behulp van een valschen sleutel toegang verschaft tot een pand aan den Spoorsingèl en reeds hadden zij de laden van een schrijf bureau geopend, toen zij door de. komst van den bewoner waren gestoord en ijlings het pand hadden moeten verlaten tot res pectievelijk 1 jaar en zes maanden en 1 jaar gevangenisstraf, voor beiden met aftrek van de preventieve hechtenis. H. J. J., 25 jaar, straatmaker te Herwen en Aert, gedetineerd, wegens diefstal ver dachte had van een tas steenem, die zich te Haastrecht bevond en die gebruikt werd brj den aanleg van den provincialen weg van Haastrecht naar Gouda, 12.000 steenen weg gehaald tot 9 maanden gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis. J. J. K., 29 jaar, steenfabrikant te Zwam- merdam, wegens heling van de door den vo- rigen verdachte weggenomen steenen, tot 150 boete subs. 30 dagen hechtenis. Dc koeien gaven ondeugdelijke melk. Op 28 Juli werd bij den melkslijterP. v. d. P. te Gouda éen monster getrokken van de melk, die hij ter aflevering bij de klanten bij zich bad. Het onderzoek van die measiera. wees uit, dat er aan de melk room ontrok-, ken was, of in ieder geval, dat het vetgehalte van de melk niet voldeed aan de bepalin gen, die daaromtrent in het Melkbesluit zijn gesteld. Van der P. werd deswege door den kantonrechter te Gouda veroordeeld, doch van dat vonnis was hij in appèl gegaan. In hooger beroep voerde hij aan, dat hij geen room aan de melk onttrokken had, want dat hp deze in denzelfden staat had afge leverd, als hij deze van den boer ontvangen had. Was er dus een tekort aan vetgehalte, dan moest de oorzaak daarvan gezocht wor den bp de koeien, welke geen melk produ ceerden, die kon voldoen aan de bepalingen van het Melkbesluit. Voor dit verweer beriep hij zich op onderzoekingen, die gedaan waren door de vereeniging voor melkcontrole Zuid- Holland. De rechtbank heeft in haar zitting van heden zoowel den directeur dezer veree niging voor melkcontrole, den heer W. H. Padmos, als den keurmeester, den beer A. H. Wilhaus, die de monsters bp verdachte ge trokken had als getuige gehoord. Uit de ver klaringen van den heer Padmos bleek, dat de boer van wien verdachte zijn melk betrok vpf koeien hield. Onder deze dieren waren er, die melk produceerden met een lager vetge halte in de droge stof, dan in het Melkbesluit is voorgeschreven. In de wintermaanden kan de boer daaraan door extra voeding der koeien tegemoetkomen, maar in den zomer, wannéér de dieren in de weide verblijven is aan het euvel niets te doen. De keurmeester, getuige Wilshaus zeide dat toen getuige op 28 Juli de monsters trok, verdachte voor het onderzoek van den. heer Padmos, reeds wist, dat de melk niet aan de voorschriften voldeed. Desniettegenstaande heeft verdachte geen enkelen maatregel ge troffen, om verbetering te verkrijgen. De heer Padmos merkte naar aanleiding van dit verwijt op, dat verdachte door een leveringscontract aan zijn leverancier gebon den is. Zulk een contract kan niet gemakke lijk verbroken worden en in den regel isdit eerst mogelijk ais herhaaldelijk de aflevering is geconstateerd van melk, die niet aan de bepalingen van het melkbesluit voldoet. Getuige Wilshaus zeide daarop, dat ver dachte zoodra hij wist, dat zijn melk onvol doende was, deze aan de fabriek van ,de Ver- eenigde Zuivelbereiders had moeten inruilen. Het plubliek heeft in elk geval recht op de aflevering van een volwaardig product. Het O.M. waargenomen door mr. J. C. V. Meischke, aanknoopend bij deze opmerking was van meening, dat verdachte wel degelijk in gebreke is gebleven en dat hij daarom te recht door den kantonrechter is veroordeeld. Het O.M. eischte bevestiging van het vonnis. Uitspraak 16 Maart. Inbrekers betrapt. Den Tweeden Kerstdag was de kantoor bediende J. P. van Schelven, wonende aan de Linker Rottekale 89, met vrouw en kinderen een eind gaan wandelen. Toen hij omstreeks zes uur terugkwam, bemerkte hp, zoodra hij de buitendeur had geopend, dat er iets niet in den haak was, want uit een kamer op de eerste verdieping kwam een lichtschijnsel, terwijl dien dag de lamp nog niet aan geweest was. Van Schelven bedacht zich niet lang, stapte weer naar buiten en trok de deur dicht, Hij wilde voor zijn woning op post blijven staan, totdat er een agent van politie zou langs komen. Gelukkig passeerde juist een auto, waarvan de bestuurder zich bereid ver klaarde naar het politiebureau te rijden, zoo dat al zeer spoedig zes agenten aanwezig waren, die de omgeving afzetten. Terwijl Van Schelven op de komst van de politie wachtte, had hij bemerkt, dat een zolderraam van zijn woning was geopend, en achtereenvolgens had hij twee mannen te voorschijn zien komen, die zich via de dak goot naar het dak hadden begeven. Toen de politie aangekomen was, begaven zich dadelijk eenige agenten naar het dak en daar troffen zij drie mannen aan, die wer den ingerekend. Zij waren de 33-jarige J. K„ de 24-jarige L. K. en de 28-jarige J. H v. L., allen losse werklieden, thans gedetineerd. Zij hadden zich nu wegens poging tot diefstal te verantwoorden. Bij onderzoek was het name lijk gebleken, dat de verdachten wel alle kas ten hadden overhoop gehaald, doch blijkbaar hadden zij niets van hun gading kunnen vin den, hetgeen klopte met de verklaring van Van Schelven, dat zich in huis geen geld had bevonden. Wel werd geconstateerd, dat een gouden ring, die aanvankelijk in een buf-' fetlade was opgeborgen, thans ergens anders lag. Het O. M. waargenomen door mr. S. J. Loke. vermeldde, dat over alle verdachten reclasseeringsrapporten waren uitgebracht, waarvan de conclusie niet óngunstig was. Het O. M. was echter van oordeel, dat hier een zoo ernstig feit was gepleegd, dat een voor waardelijke straf niet in overweging diende te komen. Het O. M. eischte tegen ieder 1 jaar en 3 maanden gevangenisstraf. De verdedigers, mr. H. Winkel, Mej. mr. K. J. Slot en mr. J. A. Roest van Limburg, wezen op de gunstige reclasseeringsrapporten en bepleitten oplegging van een voorwaarde lijke straf, vooral ook hierom, dat de verd. dadelpk werk kunnen krijgen. Mr. Roest van Limburg vroeg ten aanzien van L. zelfs on middellijke invrpheidsstelling. Dit verzoek werd door de rechtbank afgewezen. Inbraak te Capelle a.d. IJssel. In den nacht van 21 op 22 December werd te Capelle a. d. IJssel ingebroken in het kan toor van de scheepswerf van Vuyk Zoon aan de Nijverheidsstraat. Door verbreking van een ruit waren de daders binnengekomen en in het kantoor hadden zij een schrijfbureau opengemaakt. waaruit zij een klein bedrajg aan geld, een aantal sigaren en, een verre- ex- liadd^n meegenomen. verdachte had op 5 December van het vorig jaar, toen hij op den Oudelandsche dijk tusschen Dirksland en Sommelsdijk een auto bestuurde, zoo snel en onvoorzichtig gereden, dat de auto eerst in aanraking was gekomen met een betonnen wegpaaltje aan den rechter kant van den weg, daarna den weg overge stoken en van den dijk gereden, waarbij de auto over den kop was geslagen en in een sloot terecht was gekomen, tengevolge waar van de 17-jarige H. Ras, die met vijf anderen in de auto zat, die zich echter hadden weten te redden, was verdronken tot 100 boete subs 25 dagen hechtenis, benevens 2 maanden hechtenis, doch voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaren en onvoorwaardelijke intrek, king van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd'van 1 jaar; A. M., 22 jaar, zeeman, zonder vaste woon plaats, thans gedetineerd, wegens verduiste ring van een fiets en een fietsplaatje welke hij van den rijwielhandelaar G. v. d. Poel had gehuurd, tot 7 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis en met de bepaling, dat 3 maanden van de straf voor waardelijk worden opgelegd met een proeftijd van 3 jaren; A. M., 52 jaar, reiziger, wegens verduiste ring van gelden, welke hem door een firma te Zwolle waren verstrekt om zich een spoor- abonnement aan te schaffen, tot 1 maand ge vangenisstraf; P. R., 26 jaar, tuindersknecht, te Baren- arecht, wegens het veroorzaken van lichame lijk letsel door schuld verdachte had zijn fiets, die omgevallen was, op den rijweg laten liggen, tengevolge waarvan de 19-jarige wagenknecht A. W. van Hengel, die langs fietste, was gevallen en letsel had bekomen tot 1 week hechtenis. A. G., 21 jaar, koopman, wegens het aan zijn roekeloos en pnvoorzichtig rijden te wij ten hebben, dat de door hem bestuurde auto in de Putschebocht in aanrijding was gekomen met den voetganger A. van Beusekom, die daarbij was gevallen en een hersenschudding had bekomen, tot 14 dagen hechtenis voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaren, be nevens 15 boete subs 10 dagen hechtenis, en ontzegging van de bevoegdheid om motor rijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar; H. V., 53 jaar, zeeman, wegens meineed, tot 3 maanden gevangenisstraf. Overtreding van de Drankwet? De rechtbank heeft voorts in hooger beroep uitspraak gedaan in de zaak van den 36- jarigen afdeelingchef C J. Th. van W., die door den kantonrechter vrijgesproken was van een hem ten laste gelegde overtreding van de Drankwet -verdachte had. zonder in het bezit te zijn van de vereischte vergunning, sterke drank in het klein doen afleveren. Het betrof hier de vraag of de fleschjes aroma, welke tegelijk met puddingpoeder werden af geleverd, moeten worden gerekend tot ster ken drank. De rechtbank heeft de aroma niet al3 ster ke drank aangemerkt en het vonnis van den kantonrechter bevestigd. Aangiften van 2 Maart 1937. BEVALLEN: C. A. MarreVeenema d. J. v. d. Ende— Mahn d. J. A. Bazen^Groenewoud M. H. M. KraftMelcher z. E. v. d. Berg v d. Meer d. J. v. d. TorreSchell z. A. C. v. Houten—Tenwolde d. G. S. v. Gulik— Hulters z J. Bijvoetsde Koning z. C. Bak kerBredius d. T. Staasv. Buuren z. R. Bus-Willema z. P. de Vries—Poot 2 z. A. M. *-rr, M. J3. de KLcming-j— MunsterLinaroos z. P, Teitsmk— v. d. Sluis jr. C. v. Duiken" Teensma d W. de GrootKretz z en d. G. B. Clementv. ri. Heuvel z. J. G. J, Ree dijkVogel d. G. Martensv. d. Sigtenhorst d. M. NestorBoer d. W. Bas—Voogt z. .H. D. Hemelaar—Ouwendijk d. P. A. v. d. Pot—/ Neerhout d. J. de KosterBroekhuizen d. J. C, v. Bijsterveld—Muiier z. M. v. d. Melde— Los d. L. Vuijk—Leonhardt d. OVERLEDEN: M. v. d. Heijdc, zoon 5 j. D. Scheurkogel, ongeil, vr. 70 J. K. Huijser, wedr. v. M. Vermaat 86 j. G. J. Paans, man v. W. de Boer 26 J. J. Dijkshoorn, vr. v. G. P. de Bruijn 60 j R. Kuik, zoon 2 mnd. E. Trouw, d 15 j. J. v. d. Wulp, wedr. v. W. P. Stevens 69 J C. J. Bosman, vr. v. I. Móntagne 83 1 L v. d. Wal, vr. vr. v. J. Blonk 74 j. M. Goed hart, man v. G. Trotsenburg 61 i E. J T Bombeke, nran v K. Blaaser, 52 j.'— J. W A. Stafleu, man v. E. M. v. Glinsteren 73 j. r dm wedr- v- B. Robben 84 j. M. W. 'i a' onSeh. vr. 75 j. J. M. Hagoort, wede v. J. C. Schoor 61 J. L. C. H. Schreurs, ongeh man 58 j Voorts als levenloos aangegeven kind V. R. A. GalenkampMollenhof z. "H. Schul- tmk—Spek d. 1..-,: T v. Mouriisv. Breukelen. d. M. p. de K-oïimg4— 7 .Als verdacht van deze inbraak hebben d&TKcrpei z. j. o. k. v. ■-3 22-jarige" meubelmakersknecht A. E, .re'éidi- jf 4"'~S| vist en gedetineerd, en de 22-jarige ijzerwer ker J. b., beiden uit Capelle a. d. IJssel, te recht gestaan. Zij legden een volledige bekentenis af. De politie had bij haar onderzoek in het kantoor een blijkbaar door een der daders ingevuld kwitantieformulier gevonden, waaróp te lezen stond Ontvangen van den heer Vuyk siga ren en een paar centen. Was U die humoristische man, vroeg de president, mr. G. J. Huyser aan H. Ja, ik heb dat briefje ingevuld, zei H. U vondt dat zeker een reuze goede mop? Nou, zoo, zoo. zegt verdachte. Maar als het jullie nu om geld te doen was, waarom hebben jullie dan je krachten niet eens op de brandkast beproefd. De hou ten deur. waarachter die kast stond, was toch opengebroken In die kast is geen geld, wist verdachte H. Er is al tweemaal bij Vuyk ingebroken, waarbij de kas is geopend en nooit heeft men er geld in gevonden. Was u daar ook bij informeert de pre sident. Neen, maar dat heb ik wel gehoord, zegt verdachte. Getuige P. A. Vuyk verklaart, dat er in derdaad nooit geld in die krandkast wordt gé- borgen. Getuige had den inhoud van twee kistjes sigaren vermist, benevens wat klein geld en een verrekijker. Het O. M. waargenomen door mr. J. Röme- lingh, wees er op, dat verdachte H. al her haaldelijk is veroordeeld. Tegen hem eischt bet O. M. 1 jaar en zes maanden gevangenis straf, met aftrek van de preventieve hechte nis. Over B. is een gunstig reclasseeringsrapport uitgebracht. Hij is ook nog nimmer te voren met de justitie in aanraking gekomen en te zijnen nadeele pleit, dat hij dienzelfden nacht r'°g getracht heeft in een ander perceel bin nen te komen. Toch wil het O. M. hem nog een kans geven en het eischt tenslotte 1 jaar gevangenisstraf, doch voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. Uitspraken. He rechtbank heeft veroordeeld C. T., 28 jaar, landbouwer, te Sommelsdijk, wegens het veroorzaken van dood door schuld Nabij Gaillon aan de spoorlijn ParijsHavre, heeft het hoogwater der Seine een voor deze streek ongekende hoogte aangenomen. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 2528 Februari "GEBOREN: Jacob A., zoon van A. Hooger- werf en A. van Bodegom, Heemraadstraat 54 Jozephus A. J., zoon van A. M. A. Vranken en A. L. de Haan, Schied.weg 113 Anna, dochter van P. Baaima en O. Ben- jert. Oosterstraat 48a Adriaan, zoon van J. Herlaar en N. C. Kattcstaart, Catsst.raat 22 Elizabeth, dochter van G. F. Luthart en G. H. Ballijns, Joz. Israëlsstraat 8 Willem, zoon van C. van Loon en J. Janson, Schied.weg 41a Aart, zoon van J. Verboom én A. Broek, Hofsingel 45 Nicolaas, zoon van P. A. Tdeleman en G. Fillekes, Valerius- straat 167 Johanna W., dochter van F- van der Ende en C. Ketel, Steijnstraat 51 Andries L., zoon van A. Blonk en Fen- ning, Verpl. Chassepleirf 5, OVERLEDEN: Jacob C. Struijfzand' m. 4 Maassteeg 12. VERLAGING VAN DEN WATERPRjjg De verordening, regelende het administra tief beheer en de tarieven der waterleiding, zooals deze door den Gemeenteraad is vast gesteld, luidt thans als volgt: Voor de levering van W£Aer voor huishou delijke doeleinden is maandelijks verschul digd: a. bij een aansiuning met. een ..doorlaat van ten hoogste 3 Ma. per Uur> een vastrecht van ƒ1,30- rectlt gevende op een verbruik van 3 M3. Pei maand, benevens 22 cent voor elke daarboven verbruikte M3.; b. Wj e®b «insluiting met. een doorlaat van ten hoogste 5 M3. per uurj een vastrecht van benevens 22 cent voor elke verbruikte M3. water; c. bij een aansluiting met een doorlaat van ten hoogste 7 M3. per uur, een vastrecht van 1,40, benevens 22 cent voor elke verbruikte M3. water. Deze verordening treedt in werking met r'e meteropneming over de maand Januari 1937. SCHAKEN Voor de competitie van den Rotterdam- schen Schaakbond, klasse lib, speelde het tweede tiental van Viaardingen een wed strijd tegen XJselmonde 1. Niettegenstaande Viaardingen 2 het met één man minder moest stellen, wist ze dezen wedstrijd toch te win nen. De eindstand was 64 voor Viaardingen SPAARBANK TE VLAARDINQEN Maandcijfers over Februari: Ingelegd tn 2485 posten 182.908.3.9; terug betaald in 1021 posten 135.681.34. Er werd in Februari 3070.43 aan belastingaansla gen betaald, terwijl voor 37 personen pen sioen of ouderdomsrente werd ontvangen tot een totaal bedrag van 4303,10. WIT-GELE KRUIS, AFD. VLAARDINGEN Binnenkort zal door de afdeeling alhier van het Wit-Gele Kruis een cursus worden gegeven inzake „Ziekenverzorging aan Huis". Deze zeer belangrijke en zeer leerzame cur sus zal 3 avonden omvatter. terwijl de les sen waarsehijn 1 ij k zullen worden gegeven in het R. K. Vereenigingsgebouw. Deze drie lessen zullen worden gegeven door Zuster Hoskam uit Den Haag, enquetrice van den Zuid-Hollandschen Bond van het Wit-Gele Kruis. Verder wordt medegedeeld, dat de jaarver gadering van de afdeeling zal worden ge houden op Maandag 15 Maart a.s. Het ligt in het voornemen van het bestuur een propagandacommissie in het leven te roe pen, teneinde het ledenaantal belangrijk op te voeren. Gezien de finaneieele moeilijk heden der afdeeling is uitbreiding van het ledental zeer gewenscht. BINNENGEKOMEN In de Vulcaanhaven zijn binnengekomen de stoomschepen Stad Amsterdam om 2800 ton kolen te laden; Stad Zaandam om 5360 ton kolen te laden; Maria om 2848 ton kolen te laden; Divotte om 2900 ton kolen te laden. WIE GEEFT INLICHTINGEN? In den Grooten Vettenoordschen Polder achter de in aanbouw zijnde huizen van het Orelioplantsoen is een gedeelte van een kalf gevonden, waarvan een stuk met huid en ai was afgesneden. De rest lag onder een dek zeil. Degenen, die hierover nadere inlichtin gen kunnen verschaffen, gelieven zich op 't bureau van politie te vervoegen, UITBREIDINGSPLAN VLAARDINGER- AMBACHT Het nieuwe uitbreidingsplan der gemeente Vlaardinger-Ambacht is thans door Gedep. Staten goedgekeurd met uitzondering van 'n strook grond, welke wordt ingenomen door den ontworpen Rijksweg. Deze strook is dus buiten het uitbreidingsplan gehouden. ONDERLING GRONDBEZIT Dinsdag 9 Maart a.s. houdt de Maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen „On derling Grondbezit N.V." een algemeens vergadering van aandeelhouders in De Romein WATERPOLO Donderdagavond speelt in het Sportfondsen- bad te Schiedam voor de Z. R. en O. com petitie le klasse VZC 1 tegen SVH 3. R. K. SPORTVER. „VLAARDINGEN" De R. K. Sportvereeniging heeft een wel geslaagd Triduum gehouden. Voor deze ge legenheid was een der zalen van het R. K. Jeugdhuis tot kapel omgebouwd. De morgen- en avondoefeningen werden door zoo goed als alle leden bijgewoond. Pater Helmers wist op de hem eigen wijze de geestelijke training voor de jongens te leiden en mede te doen maken. Het is een volledig succes geworden en iedere sportman van de vereeniging zal met voldoening terugdenken aan deze dagen. Zondag j.l. werd tot slot nogmaals een al- gemeene H. Communie gehouden, met daarna gezamenlijk otnbijt. Een woord van dank aan allen, die tot dit resultaat hebben medegewerkt, is hier zeker op zijn plaats. Voor de R. K. jongens een reden te meer, lid te worden of te blijven der R. K. Sportvereeniging. NED. R. K. METAALBEWERKERSBOND AFD. VLAARDINGEN De afdeeling alhier van bovengenoemden bond hield h.aa_r pr( amiü-iu ma vouü voor cte leden der afdeeling" Viaardingen en Mkas-1 ■sluis inihet R. K. Vereenigingsgebouw, alhier. Voorzitter H. Gunneweg sprak een woord van welkom bijzonder tot den geestelijk ad viseur, den districtsbestuurder, den heer van Abbevé en de leden der afdeeling en van Maassluis met hun dames. Allereerst werden eenige teekenfilms ver toond. Hierna kwam de geluidsfilm „Onze leden werken". In deze film zag men o.m. het Hoogovenbedrijfde tewaterlating van 'n nieuw stoomschip; het leggen der kiel van het s.s. Nieuw-Amsterdam"; de kruiser „de Ruyter"; het carosseriebedrijf en vliegtui- genbouw; de prachtopname van het leggen der laatste "overspanning van de nieuwe Moerdijkbrug, hetgeen aller bewondering wekte. Vóór de pauze sprak de heer van Abbevé een propagandistisch woord en wekte hij allen op, mede te werken, om ongeorgani seerden en jongeren in de rijen van den R. K. Metaalbewerkers te doen onderbrengen, op dat bij het 35-jarig bestaan van den bond in April a.s. het 20.000ste lid zal ingeschreven zijn. Na de pauze kwam de uitgebreide film „Sport in Nederland" en de film „Op de Bres", voorstellende het Lumax-bedrijf. Met de prachtfilm „Rond de verloving van Prin ses Juliana" werd deze goedgeslaagde pro- paganda-filmavomd na een dankwoord aan allen door den voorzitter te ruim elf uur gesloten. Aangiften van 1225 Februari. GEBOREN; Antoon Wilhelmus z. van A. W. kleermaker en E. E. Steigenga, B. Bos- str, 69a.; Georg Ludwig z. van G. Wagner, lederhandelaar en K. Kagerer, Willem de Zwij- Serstr. 19a Arie z. van A. C van den Ba^, mdtordryver en P. Hofland. Delfshavenscheweg ■31; Johanna Elizabeth d. van J. L. v. d. Laan, slager en J. M. van Klaveren, Ora.njeplein 2; Elisabeth d. van P. Egberts chauffeur en M. van der We(jden, Oud Schiekade 19. Paul Eduard z. van G. B. H. Hinterding, druk ker en J. H. Krisman, Sbstienhovenschekade 31; Jacob Z. van Arie Kroon, schipper en Wil- helmina van der Stoep, Oudendfjksche Schie kade no. 2 Fraricina Cornelia d van C. Treur niet, tuinder en Cl. Mast, Bovendijk 246 Pie- ternella Johanna d. van Jac. van den Berg, vee houder en Joh. D. Blom, Kleinpoiderkade 101 Rcinierus Jacobus z. van Th. A. J. van der Helm banketbakker en C. J. Vos, Schoolstraat 41. ONDERTROUWD: Cornells Leendert Koppen aal 24 jaar. lakker, Zestienh. kade 168 en Cor nelia Edelsehaap 19 jaar te Zuid Beijerland. GEHUWD: Arend Naavelrt M.S jaar, los werk man te Voorschoten en .1 uil11 Post 22 jaar te Ovecschie Jacob van der Wolf, bloemist 22 Jaar to Rotterdam en Nelly Helena Vermeer, 19 jaar te Overschie. OVERLEDEN: Cornells Klapwijk 78 jaar, geb 24 Nov. 1858, koopman, wed. van A. de Winter, Kleinpolderk. 72 Jannetje van der Ende, 82 jaar. £eb- „f Dec. 1854, eehtg. van A. Pegels, Dorpsstr 74. -- Korneils Poelstra 77 j. geb. 10 Aug. 1859, wed. van J. qi<0Pi "Willem de Zwij- gerstraat 4oa Klaasslen Sinning, 73 jaar geb. 11 Juli lew, wed. van Pieter doelman, School- sUmR 44 Adrianus van Spronse, 67 jaar geb. 10 juli 1S69 wed. van Wilhelmina van Wel, Zes tienh. kade 61. „Dat is waar ook, ik moet nog een brief aan moeder schrijven."

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2