ÓTUKKEU DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS. |P~- J m ROTTERDAM. 59sfe JAARGANG Np. 17819 MAANDAG 22 MAART 1937 VIER BLADEN, BUREAU; KOEMARKT 4, SCHIEDAM TELEFOON INTERCOMM, No. 68085 Allen Spu^T^ G' °sephiUS' DE POGING TOT INBRAAK BIJ DE H.A.L. Politie weet een bende te ontmaskeren. 4 EEN MILITAIR VLIEGTUIG OVER DEN KOP GESLAGEN. Geen persoonlijke ongelukken. ONGEVALLEN. Meerdere kraaltjesopgehelderd. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. HERLEVEND ROTTERDAM. Maakt het millioen vol. „GLORIANT VAN BRUNSWYC". De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco by vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. By bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10, per drie maanden 3.bjj vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ona brueau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. De Gratis-OngevaUenverzekering bedraagt: 3.000 bij levenslange invaliditeit; f 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval,250. V00T ^^7 verlies'een volledig een oog; 100— voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; f 75.- voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies van de voorste twee leden van alle ingers 50. onderbeen knieschijf lid van een dL, of voor het verlies van 2 leden van een wijsvinger; 25- voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij brenk van bovenarm of bovenbeen onderarm of onderbeen, knxeschijf, sleutelbeen of enkel; 10.— voor één lid of 2 leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt a ce DE AMBACHTSSCHOOL. Hoe het cursusjaar verliep. 19i6"1937 begon 1 April met tnpB-platPn n' USSchentijds werden nog 18 "•en he? L.Z0° de school door 492 leerlin gen bezocht werd. i*'!. C'e 1°QP van den cusrus verlieten 42 f®11 cle school om op 1 Januari 1937 ieerUngeil aan te vangen. nu 20 Maart zijn daarvan nog 442 aanwe zig. Hiervan Worden bevorderd van de le naar de 2e klasse 135 en van de 2e naar de 3e klasse 137 leerlingen. Niet bevorderd resp. 23 en 14 leerlingen. Van de 133 vertrekkende leerlingen ont vangen nu 125 het einddiploma. Voor toelating meldden zich 190 adspi- fanten aan. Daarvan legden 185 het toelatingsexamen af- Van deze worden er 171 geplaatst, ter- Vnjl (je overige 14 wegens onvoldoend exa men en plaatsgebrek moeten worden afge lezen. De cursus 1937-1938 zal dus aanvangen met 480 leerlingen, verdeeld over de volgende beroepen: Bankwerkers-smeden 246, electri- ciens, 91, timmerlieden 83, meubel-, model makers 34, schilders 36. De gediplomeerden. Bankwerkers. Klasse 3A: J. Baart, L. C. de Beer, J. Bos, N. Bouland, J. Breederveld, G. J. Brökling, F. van Bruggen, L. J. de Bruin, G. C. J. Dolstra, J. H. Eering, P. H. ÏTederik, A. Goudzwaard, C. J. de Graaf, T>. Groeneweg, J. H. de Haan, M. den Held, L. den Hertog, P. Holleman, J. W. Jansma, H. L. de Jong, L. C. de Jonge, B. van Kal, A. Vellekoop. Diploma 23, geen diplomat. Klasse 3B: G. W. Keuzenkamp, J. G. Knotsenburg, F. H. Kosten, B. Kuypers, J. M. van Leeuwen, M. A. van Leeuwen, P. van Leeuwen, P. van Leeuwen, P. J. Loog, A. Molenaar, A. B. Oosterholt, J. Overdevest] H. den Ouden, A. Plooy, M. J. Podt J Ranshuysen, B. de Rave, D. Ringlcver,' «petter, W. Zeiessen. Diploma 20, geen di- pioma 1. Klasse 3C. j Ritmeester, J\ Roobol, Van der Schalie, W. van der Schalie, C. c jePmaker, D. J. Scheuter, J. H. A. Sens, F- Sinjorgo, H. Soetens, H. van Steen- A T. van der Stel, J. F. Temmerman, vliet ^iermann, A. L. van Tol, L. Toren- kade Verdonk, J. Verkade, M. Ver- green Verkerk- w- A. J. Vink, S. Wal- plonia *2 J' Van Rooy' DiPloma 22, geen di- El z. BCr;triciens: Klasse 3E: W. A. Berkel, van ^nard- J- Boezel, J. G. N. Braat, J. W. Goein gen' R van EiJk' J- H- Geerartz, A. L art, W. Th. Hermans, W. Hoogerboord y, Therzeel, J. Klinge, A. F. Kwakermaat, Van Leeuwen, P. J. Magielsen, C. A. Mau- J V. S. Nieman, P. Noels, W. F. Noordijk V. d. Schalie, H. E. Scheffer, W. N. van Swaay, C. den Uyl, L. v. d. Veen, J. W. Voer man, C. Zwambom, A. Link. Diploma 27, geen diploma 1. Timmerlieden. Klasse 3T: A. Bakker, P. M. van Gerven, A. van Gelder, A. Goedhart, C. Heukels, C. B. Jochem, A. Klaasse, A. J. Koster, J. A. van der Loo, E. J. van Noort- Wijk, J. F. Ostermeier, J. Otter, D. Pettinga, E. de Roode, M. A. Rosinga, J. C. van Schijn del, H. Schultinge, H. E. Tas, C. van Zwienen, L. A. M. Nieberg. Diploma 20, ®een diploma 1 wegens ziekte. Meubel- en Modelmakers. Klasse 3M: A. ^"oeneweg, P. Kroos, G. v. d. Kruyt, A. Th. aissan, h. Moens, J. F- Th. Zwambom. 'P'orna 6, geen diploma 2. schilders: Klasse 3V: L. J. M. Dijkgraaf VpPi/erninlnga, C. J. Henneveld, A. Leng- De prijswinners Prijswinners de volgende leerlingen: Baart, M. Bankwerker- J. Bos, G. w. Keuzenkamp id., J. Overdevest, id.; A. B- Osterholt, id.; M. j. Podt, id.; B. de Rave. N" Braat, electriciën; A. Link, ld-, m'. m cfelder' timmerman; C. B Jochem, A' Bosinga id.; H. Schultinge. M- (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). HET RUBENSPLEIN, Geachte Redacteur. Mocht ik op 13 Januari in uw geëerd blad de autoriteiten geweizien hebben op de min der goede verlichting van het Rubensplein, 'zoo voel ik mij thans yerplicJit een woord van waardeering te richten aan die heeren, die hebben medegewerkt aan de viugge tot standkoming van de nieuwe verlichting. Ik noodig hierbij een iéder uit eens een kijkje te komen nemen, want er zijn er nog zoovelen (en vooral oud-Schiedammers) die niet weten waar het Rubensplein is. Het is thans een lust het Rubensplein met de nieu we verlichting en de vele winkels te zien. Met recht kunnen wij thans zeggen het Rubensplein en de trots van het Westen. Geachte Redacteur, ook u betuig ik hier mede mijn oprechten dank voor de welwil lende medewerking in deze betoond, om de ze stukken in uw veel gelezen blad te plaat sen, wat zijn goede uitwerking in dezen niet heeft gemist, Hoogachtend, OPMERKER. SCHOENMAGAZIJN „DE KAPLAARS" Onze toelichting over de metamorphose van het pand op den hoek van de Hoogstraat en de Broersvest behoeft nog eenige aanvulling. De mededeeling, dat op dit punt geen nieuw bouw is toegelaten, is niet juist. Wel is, door dat de Gemeenteraad voor de Broersvest 'n nieuwe voorgevelrooilijn heeft voorgeschreven, de eigenaar van het pand gedwongen bij al- geheele nieuw bouw deze nieuwe rooilijn in acht te nemen. De krachtens de door den Gemeenteraad ingevolge art. 43 der Woningwet, vastgestel de bebouwingsvoorschriften voor de Broers vest moeten echter en bij nieuwbouwen en bij verbouwing worden in acht genomen. Bij de huidige metamorphose heeft men echter zooveel mogelijk getracht aan den gevel niets te wijzigen, dit met het oog op de bebouwingsvoorschriften. Men heeft zich bepaald tot de noodzakelijke herstellingen. De Schoonheidscommissie is dan ook in deze zaak niet gekend. ST. BARBARA-VEREENIGING De tegen 30 Maart aangekondigde jaarver gadering van deze vereeniging is uitgesteld en wordt nu gehouden op 16 April a,s. DE PEDAALRIDDERS. Aan de gisteren gehouden wedstrijden op de Wielerbaan Sportief te Rotterdam werd door enkele Pedaalridders deelgenomen. In de koppelwedstrijd over één uur, waarin een 13-tal koppels uitkwamen, plaatste Verbrug- ge—Stigter, zich zevende, terwijl hij nog twee premies won. Op 2en Paaschdag rijden VerbruggeMul ler op de wielerbaan te Giesendam een kop pelwedstrijd, terwijl 2e Paaschdag de Vlaar- dingsehe Rennersclub de Trekvogels bij ons op bezoek komt voor het houden van een eierenrit. GESLAAGD Bij de in de vorige week te 's-Gravehhage gehouden examens der Kon. Erk. Ver. v. Leeraren in Stenografie en Machmeschrijven slaagde voor de diploma's Kantoorstenograaf in de Ned. taal 130 l.g. per minuut en Kan toorstenograaf in de Duitsche taai 100 l.g. per minuut mej. D. v. Veen, en voor de di ploma's Kantoorstenograaf in de Engelsche en Fransche taal 100 l.g. per minuut mej. M. Osterholt. Beide geslaagden waren leer ling van Instituut Harm, alhier. DE SCHIEDAMSCHE WANDELAAR Zondag j.l. heeft een groep van De Schie damsche Wandelaar deelgenomen aan mar- schen, uitgeschreven door de wandelsportver. D- K. te Rotterdam. De groep wist wederom beslag- te leggen op eenige prijzen n.l. eerste prijs algemeene indruk; eerste prijs marsch- vaardigheid en een groepsprijs. In het Museumpark te Rotterdam werd Zaterdag een huwelijksboom geplant ter herinnering aan het huwelijk van Prinses Juliana. De boom is een moeraseik,, welke door de af deeling Rotterdam van de Kon. Mij. voor Plantkunde en Tuin' bouw aan het gemeentebestuur werd geschonken. __li - - - O -C— - EEN VERDWIJNENDE BINNENHAVEN IN ROTTERDAM. De Noorderhaven in Blijdorp, welke oorspronkelijk ten behoeve van het binnenscheepvaartverkeer werd aangelegd, heeft als zoodanig geen beteekenis en zal daarom eerlang weer gaan verdwijnen. CONCERTEN. Het muziekinstituut H. Kremer heeft we derom twee concerten georganiseerd. Het eerste concert wordt gegeven op Don derdag 25 Maart, het tweede op Woensdag 12 Mei. De medewerkenden van het eerste concert zijn: de heer Smits, viool en de heer J. Ravens. Aan het tweede concert wer ken mede: Mevr. Jurgensvan Wieringen, sopraan; de heer G. de Bruijn, bariton; mevr. BerekFelzer, vleugel en de heer J. van Ravens, orgel. Verder werkt aan beide concerten nog me de een strijk-orkest uit leden van het sym- phoniorkest „L. van Beethoven", BURGERLIJKE STAND Aanifte van 1820 Maart GÉBOREN: Bemardus P., zoon van B. P. Bosman en E. C. Bergwerff, Parallelweg 202 Joseph J. G., zoon van A. G. H. M. Poels en M. H J. van der Hart, v. Musschenbroek- straat 6 Dirkje, dochter van F. Slaven burg en M. W. de Nijs, Heerenstraat 31 Johannes, zoon van H. Vos en P. van Middel koop, Ampèrestraat 20. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 20 Maart. Aangekomen: Est- landsch s.s. Keila, van Rosario; Noorsch s.s. Union, van Gravglines; Japansdh s.s. To- fuku Maru, van Kopenhagen, allen om kolen te bunkeren in de Wilhelminahaven; Grieksch s.s. Andreas, ledig van Rotterdam; m.b. Ore gon Express, van Hoek van Holland, beide om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 20 Maart. Vertrokken: Ned. m.s. Indrapoera, ledig naar Rotterdam;! Pa- nameeseh m.s. Josiah Macy, naar Baytown; Noorsch s.s. Union, naar Haugesund. Zaterdagmiddag te ongeveer één uur, wilde het op de Waalhaven gestationneerde mili taire toestel 594, gevlogen door den 32-jari- gen maandvliegcr A. P- van Roon, employé van de Bataafsche, een landing maken op het vliegveld Waalhaven. Vermoedelijk is de vlie genier te laag willen binnenloopen, waardoor het vliegtuig buiten het vliegveld in een bouwland aan den grond kwam en over den kop sloeg. Het landingsgestel werd afgerukt, terwijl de schroef in den grond kapot sloeg. De vliegenier, die in de riemen bleef han gen, wist zich zelf te bergen en had geen letsel bekomen. De 25-jarige wielrenner W. Horsten uit Dordrecht is gisteren op den Kreekweg met zijn fiets gevallen en bekwam een hersen schudding. De G. G. D. vervoerde hem naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, alwaar hij is opgenomen. Gisteren is de 11-jarige L. de Jong wo nende Jozefstraat in de Van Speijkstraat met haar fiets gevallen. Het meisje kreeg een bloeduitstorting in den linker enkel en is opgenomen in het ziekenhuis aan den Cool singel. Op de Nassaukade is gisteren de 12-jari- ge A. Vogelenzang wonende Stieltjesplein ge vallen. Het meisje is met een linker schou derbreuk opgenomen in het ziekenhuis aan den Coolsingel. Vanmorgen om 10 uur is de 78-jarige weduwe W. Bedorf-Jonker wonende Tideman- straat op den hoek Vierambachtstraat-Mathe- neserlaan aangereden door een auto, bestuurd door den 25-jarigen J. C. v. d. M. uit Den Haag. De dame bekwam een gebroken rech terarm en schaafwonden aan het gezicht. Zij is door den G. G. D. vervoerd naar het zie kenhuis aan den Coolsingel en aldaar ter ver pleging opgenomen, Het is aan de Rotterdamsche Centrale Re cherche gelukt, mede in verband met de reeds eerder gedane arrestatie van de zgn. glazen- vvasschers-inbrekers, de poging tot inbraak bij de Holland-Amerika Lijn, tot klaarheid te brengen, gepleegd in den nacht van 1 op 2 Augustus 1936. Ook omtrent enkele andere „kraakjes" werd eeh volledige bekentenis afgelegd. Men zal zich herinneren de vele geraffi neerde inbraken, die den vorigen zomer zijn gepleegd in verschillende wijken van de stad steeds als de bewoners met vacantie wa ren door een combinatie van „zware jon gens", (jie er ais glazenwasschers op uittrok ken en dan hun slag sloegen. Het gelukte aan de politie eindelijk de inbrekers te ontmaske ren. Zij werden ingesloten en de meeste „jon gens" hebben reeds een veroordeeling van de Rechtbank achter den rug. De officier van justitie had echter tijdens de zitting aange kondigd, dat deze affaire nog wel een ver volg zou hebben, want het door de politie voortgezet onderzoek zou zeker nog meer „kraakjes" ophelderen. De belangrijkste inbraak, of beter gezegd de Poging tot braak, welke de politie op het oog had, was die bij de Holland-Amerika Lijn aan de Wilhelminakade in den nacht van één op twee Augustus 1936. Een brutaal staaltje. Op Zondagmorgen, 2 Augustus j.l.,'bleek bij surveillance, dat inbrekers zich toegang had den verschaft tot het kantoorpand van de Holland-Amerika Lijn aan de Wilhelmina kade. Een groote kluis was aangeboord, ook waren gaten gemaakt in de brandkast, ter wijl vele lessenaars waren opengebroken. De inbrekers waren echter niet geslaagd. Een heel drukstel voor het openen van brandkasten plus alle bijbehoorende inbrekers-werktuigen werden door de politie gevonden. De inbrekers hadden alles achtergelaten en het aanvanke lijk vermoeden bestond, dat de nachtelijke bezoekers waren gestoord. Men moet goed op de hoogte zijn geweest, van de situatie ter plaatse. Waren de inbre kers „gelukkig" geweest, dan hadden zij zeker een som van plusminus 50.000 gulden buit kunnen maken. Dat „zware jongens" bezig waren geweest, bleek uit alles. Verder moet men behoorlijk zijn voorbereid geweest, ten einde zoo gemakkelijk in dat groote kantoor pand binnen te komen, waar toch dag en nacht een bewaking aanwezig is. Dan ston den er in het kantoorpand verschillende brandkasten, maar men had er juist de goede uit weten te pikken. Zou personeel van de Holland-Amerika Lijn de hand gehad hebben in de inbraak, was de eerste vraag, welke bij de politie opkwam. Na lang en ernstig zoeken werd tenslotte aan gehouden een zekere S., die bij de H. A. L. werkzaam was als reparateur. De man ont kende echter ten stelligste iets met de zaak uitstaande te hebben gehad en toen een en ander aannemelijk voorkwam, moest de po litie hem weer op vrije voeten stellen, niet tegenstaande er aanwijzingen tegen S. bleven bestaan. Daar de heele manier, waarop men was te werk gegaan, verried dat hier menschen wa ren bezig geweest, die hun „vak" goed on der de knie hadden, werd door de politie ge dacht aan de combinatie van de glazenwas- schers-inbrekers, van welke combinatie reeds enkele personen achter slot en grendel zaten. Uit een onderzoek, dat ging in de hierbo ven bedoelde richting, bleek al spoedig, dat de reparateur S., hier reeds gesignaleerd, met een groep inbrekers was bezig geweest pm de „zaak" van de Holland-Amerika Lijn te bespreken. Men had reeds een bezoek aan het pand gebracht, Peneinde de zaak eens te over zien. S. schynt echter bang te zijn geworden, want het is bij een onvoltooide poging ge bleven, Nieuiv verband. Inmiddels had de politie er lucht van gekregen, dat de „kraak" zooals deze was gepleegd bij de H.A.L. niet was opgegeven door den reparateur S. Voor haar zelf had de politie echter de zekerheid, dat een ander deze zaak op touw had gezet. Die ander, n.l. de 35-jarige glazenwasscher H- O. werd in zijn kraag gegrepen en na een langdurig verhoor legde hij een volledige bekentenis af. In enkele kleine cafétjes in de binnenstad kwamen steeds lugubere groepjes van inbre kers te zamen om mogelijke inbraken te be spreken en voor te bereiden. Nu is het ver moeden gerechtvaardigd, dat een tweede groep van een eerste groep deze zaak heeft afge luisterd en wat men noemt „ingepikt". En van die tweede groep werd de 35-jarige gla zenwasscher H. O., die zoowel binnen als bui ten het pand van de Holland Amerika Lijn werkzaamheden verrichtte, de inlichtingen gever. Oogenblik gunstig. De inlichtingen, die door H. O- waren ge geven hebben er toe geleid, dat die 2de groep van inbrekers Zaterdagsavonds in het pand zijn binnengeleid. Het moment was gunstig gekozen, want dien avond zou juist het stoomschip „Veendam" vertrekken en dan is er een geloop en gedraaf en kan van alles niet zoo direct notitie worden genomen. De glazenwasscher H. O. heeft zijn „mannetjes" die goed waren uitgerust het dienstpand bin nengebracht. waar zij rich in de torenkamer zoolang verborgen hebben gehouden. De gla zenwasscher was vertrokken. Een oogenblik dachten de inbrekers zich nog ontdekt want wanneer een schip vertrekt, dan wordt immer de vlag geheschen en dit geschiedt in de bewuste torenkamer. De man die de vlag moest hijschen is echter niet geweest op de plaats waar de mannen rich verborgen hiel den. Toen alles rustig was zijn de inbrekers te voorschijn gekomen en hebben den geheelen nacht „gewerkt" echter zonder resultaat. Des morgens vroeg op den afgesproken tijd is de glazenwasscher H. O. gekomen in ge zelschap van nog een man n.l. den 33-jarigen schoorsteenveger J. H. De beide inbrekers, de 52-jarige koetsier A. L., die inmiddels twee jaar gevangenisstraf heeft gekregen, omdat hij betrokken is geweest bij de vele inbraken gepleegd door de hierboven ge noemde glazenwaschers-inbrekers-combinatie en de 43-jarige bankwerker W. S., die mede drie jaar tegen zich heeft hooren eischen we gens eenzelfde aandeel, werden op listige wijze van het terrein gebracht. De een werd vervoerd met een motorfiets, de ander kreeg een bosje hengels in de hand en vertrok als een vredige hengelaar. Met leege handen Dat de beide inbrekers allesbehalve vrien delijk zijn ontvangen bij de overige leden van het „gilde" laat zich begrijpen. Immers zij kwamen met leege handen, terwijl de buit minstens een halve ton had kunnen rijn. Bij hun verhoor hebben de inbrekers ontkend te zijn gestoord, niettegenstaande zij al hun werktuigen hebben achtergelaten. Dit wijst er dan op, volgens de politie, dat de inbrekers v/el erg „down" moeten zjjn geweest. Aan de achterzijde 'hebbén de individuen het kantoor pand verlaten, des morgens te ongeveer 6 uur. Zooals gezegd, moet men goed op de hoogte zijn geweest van de inrichting van het kan toorpand en het is niet onmogelijk, dat de bende clandestien inlichtingen heeft benut van de eerste groep, die haar plannen voor een „kraakje" bij de H.A.L. in een café had be sproken. De glazenwasschers-inbrekers, die zich aan vankelijk hebben bezig gehouden met betrek kelijk kleine inbraakjes zijn eerst later in con tact gekomen met de „zwaardere jongens" die de inbraak bij de H.A.L. voor hun rekening hebben genomen. Nog meer inbraken. Toen de politie eenmaal de „glazenwassers" te pakken had, heeft het uitgebreid onderzoek Verwacht wordt: In het Oosten zwakke tot matigen, in het Westen meest matige Noordelijke tot Noord- Westelijken wind, betrokken tot zwaar be wolkt met tijdelijke opklaringen, waarschijn lijk regen of natte sneeuwbuien, iéts kouder. Bioscopen Goedgekeurde programma's Grand: San Francisco (18 jaar); Lumière: Pygmalion; Thalia: Suzy (voor volw.); Luxor: De Spion (18 jaar); Studio: Buzeau no. 2 (voor volw.); Corso: Eerloos (18 jaar); Collosseum Revue „Zoek de zon op'(voor volw.); City: Klokslag 12 (voor volw.); Ci neac: Olympische winterspelen 1936 en actua liteiten; Ooster De tuin van Allah en Langs het leven ,voor volw.)Scala: Menschen jacht en Een avond in de opera (v. volw.); Olym- pia: De gevangene van Teng Wu en Het wrekend water (boven 18 jaar)"; Centraal: Marie heeft pech en Kazan triomfeert (voor volw.)Capitol: De dolle erfgename en Thank You Jeeves! (boven 18 jaar). Tentoonstellingen: Studio, werken van J. J. GersteL „De Schakel Delftsche vaart 14: teekenen vaiJanBeck- mann (tot 24 Maart). Museum Boy mans Rotterdamsche Kunstenaars Sociëteit (tot 3 April). Unger Van Mens, wer ken van Antoine Vollon (tot 3 April). Schiedam. Passage theater: Zinga en De transatlanti sche tunnel (18 ja^r). SCHIEDAM, 22 Maart. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn j Moutwijn 46 pet. 14 per H.L, j Spoeling Spoeling 1,201,30 (niet officieel) nog vele andere onopgehelderde zaken aan het licht gebracht. Ook op meerdere andere groote kantoren had men zijn slag geslagen. Zoo is het de hier bedoelde combinatie ge weest, die op 28 October 1935 een bezoek heeft gebracht aan het Regentesse-huis gele gen aan de Gedempte Glashaven, waar ten- nadeeie van het Registratie-kantoor een be drag ad 4500 werd ontvreemd. Verder heeft de bende ook de inbraak bij een firma aan de Aelbrechtskade, gepleegd ia de maand Februari 1934, op haar geweten. Hier wist men plus minus 2600 gulden buit te maken. Ook deze beide inbraken zijn door de arrestanten bekend. De „kraakjes' waren opgegeven door den glasenwasscher H. O. Nog een tweede glasenwasscher de 44-jarige H. P die mede betrokken was bij het geven van inlichtingen werd door de politie gegrepen. De zaak is echter nog lang niet in kannen en kruiken, want de politie is nog op zoek naar andere personen van het lugubere com plot. Wel heeft de politie als verdacht van beling in arrest kunnen stellen de 31-jarige buffet-juffrouw M. J. S.» die in dienst was van een der cafétjes, waar men gewoonlijk de zaken ging voorbereiden. Zij wordt ervan verdacht geld van de gestolen buit te heb ben geaccepteerd. Een groot aantal goederen, dat van het gestolen geld was gekocht, heeft de politie in beslag genomen. De politie zet met kracht het onderzoek voort. Het Comité „Herlevend Rotterdam" zendt thans, in tienduizenden exemplaren, een twee de folder in zee. Daarin wordt aan de burgerij medegedeeld, dat met de Rotterdamsche meer-werk-actie reeds een cijfer bereikt is van 700.000; deze tweede opwekking heeft ten doel het millioen vol te maken. „Arbeid geeft brood. Arbeid geeft welvaart. Arbeid geeft zelfvertrouwen. Arbeid geeft geluk. Geeft daarom arbeid aan Uw medeburgers," roept de folder den ontvangers toe. Moge deze tweede opwekking ten gevolge hebben, dat het millioen niet alleen gehaald, doch flink overschreden wordt. Er is nog nooit tevergeefs een beroep gedaan op den Rotter- damschen burgerzin. Het Rotterdamsche Kweekschool Fonds, de vereeniging van oud-leerlingen der Gem. Kweekschool van onderwijzers (essen), geeft tezamen met de Kweekschoolclub, de R. K. V een reünie op Donderdag 25 Maart a.s. in gebouw „Palace" aan de Botersloot. Oor spronkelijk zou de bijeenkomst reeds op 7 Januari j.l. worden gehouden, doch zij werd in verband met het overly den van den heer Bern. Diamant, leeraar aan de Kweekschool, uitgesteld. Het programma vermeldt tooneel, Gloriant van Brunswyc, en een modern stukje. Op te voeren door leden van beide vereenigingen,. muziek, zang en dans.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1