„De Kaplaars Wij danken U voor de belangstelling i Hoogstraat hoek Broersvesl G. YAN VLOTEN t MAANDAG 22 MAART 1937 DE FRATSEN DER N.S.B. Van misselijke tactiek gesproken! ANTON PEERS f DOOFSTOMMENINRICHTING. JAC. TER HALL. Een 50-jarig muziek jubileum. HULDIGING A. W. SEVENHUYSEN. DISTRIBUTIE VAN GROENTEN IN BLIK. BELEEDIGING VAN HITLER Verdachte dr. Proost veroordeeld. PHILHARMONISCH ORKEST. DE WERKLOOZE METAAL BEWERKERS. Plan tot herscholing en omvorming. CINEAC' Winter-Olympiade 1936. V.-,v. li Het doet ons genoegen Schiedam te kun nen bedanken voor de overgrote belang stelling, die wij bij de opening van onze nieuwe zaak hebben ondervonden. Iedereen, die onze nieuwe zaak bezocht, is vol lof over het gezellige interieur en tevreden over de prettige en coulante bediening. Ook onzè Openings-Aanbiedingen blijken overal goed in de smaak te vallen. 't Zal ons aangenaam zijn U spoedig in onze zaak te mogen begroeten! N.V. Mi LES CONTES D'HOFFMANN. Directeur van de Commercial Cable. ROTTERDAMSCHE KEGELBOND. WIENER SANGERKNABEN. Honderd ballen-wedstrijd. NIEUWE WIELERBAAN IN ROTTERDAM-ZUID. DE BERKELMANS VAN WILLEM SCIIÜRMANN. O rie tl Vliet 708' 11 Wolf 702- lrefferprjjs werd gewonnen door Kooiman, CHINEES AANGEHOUDEN. BRANDWONDEN. SLUITING BEURS OP GOEDEN VRIJDAG. De „Spaansche Furie" wordt hier te lande door de Nationaal-Socialisten braaf uitgebuit voor de a.s. verkiezingen als een middel om de Katholieken te paaien. Van de beruchte bro chure „Ook uw Kerk een paardenstal" werd deze lijn in haar propaganda door getrokken en tracht de N.S.B. zich aan de Katholieken van Nederland óp té dringen als het zekerst bol werk tegen de mogelijkheid, dat ook hier een dergelijke Marxistische furie zou kunnen gaan woeden. Doch de Katholieken van Nederland heb ben, dank zij hun eensgezindheid, een eigen politieke partij, geen „quarititê nëgligeablé", doch een hecht bolwerk ook voor de vrijheid van de Katholieke Kerk in Nederland. Die machtige krachtige R. K. Staatspartij is den heer Mussert c.s. een doorn in het oog, een hinderpaal op den weg om de macht te veroveren en daarna de vrijheiden der Kerk te gaan knechten. Tegenover het niet-Katho- lieke deel van Nederland speculeert de N. S. B. op het stluimerende antipapisme en schil dert de machtige positie der R. K. Staatspar tij af qfs een gevaar voor Nederland. Sinds kort heeft de heer Mussert voor onze R. K. Staatspartij eep scheldwoord uitgevonden en zijn slaafsche volgelingen kakelen hem nu na en hebbefi. maar voortdurend den mond vol van de „Staatsgreeppartij". Men is waar schijnlijk aan dit woord gekomen, omdat het precies .weergeeft, wat men zelf bedoelt. Om nu de Katholieken van Nederland tegen hun eigen partij op te zetten, gebruikt men een andere tactiek. Daartoe dient de R. K. Staatspartij verdacht gemaakt te worden in de oogen der katholieken. Verdacht om een zoogenaamd samenspannen met de S. D. A. P. Het moeten echter, wel zeer oppervlakkige Katholieken zijn, die deze zeer doorzichtige tactiek van de N. S.B. niet doorzien. Want iedere Katholiek toch weet, dat het juist de Katholieke Kerk is, welke in Nederland het krachtigst verzet heeft geboden tegen het volle-ontkerstenend Marxisme. En iedere Ne derlander, die niet pas komt kijken, weet of dient te weten, dat het in het dreigend revo lutiejaar 1918 de Katholieken op de eerste plaats zijn geweest, die het revolutiegevaar wisten te keeren. En dan zoude het de R. K. Staatspartij zijn, welke met de sociaal-demo craten onder één hoedje speelt! Als er van „misselijke tactiek" moet worden gesproken, dan slaat dit toch wel op deze pure demagogie van de N. S. B„ welke op het gezond verstand van iederen Katholiek, die niet door de nationaal-socialistische bacil is geïnfecteerd, moet .afstuiten. Tegen de bloed-roode Spaansche furie weet het Katholieke volk zich beter beschermd door 'n machtige R. K. Staatspartij, dan door zich op genade of ongenade over te leveren aan een op macht beluste beweging, welke geen vrijheid, maar knechting voor de kerk zal beteekenen. Want dit voortdurend schermen met de Spaansche Furie doet de N. S. B. óók om maar zooveel mogeljjk de aandacht af te leiden van den onheilsvollen Duitschen Walpurgisnacht, waarin de klaarheid van het Christendom 'flöor de duisternis der heidensche geesten rfirordt overschaduwd. Natuurlijk wordt het verband met dit neo- paganisme ih het Germaansche Rijk ontkend <ën tracht men de Katholieken met de heilig ste beloften te bezweren om voor een derge lijk gevaar in de Nederlandsche N. S. B. toch niet bevreesd te zijn. Doch in Duitschland hebben wij door de kopstukken van het Nationaal-Socialisme mannen, die meer in de melk te brokken had den dan N.S.B.-propagandisten als Meijers e.d. dergelijke beloften in tegenwoordigheid van duizenden hooren afleggen. En toch hoort de Duitsche Bisschoppen, hoort den Paus klagen! „AchtungVerrater" is de titel van een nieuwe Duitsche film „Pas op, verraders" zou ook het wachtwoord moeten gaan worden in onze eigen gelederen, nu de verkiezingsstrijd nadert Het is ons bekend, dat de N. S. B. er een speciale afdeeling van menschen op na houdt om de vergaderingen van de R.K. Staatspartij af te loopen en alles over te brie ven, wat zij daar voor belangrijks hooren. Wij denken dan met katholieken één van geest en één van hart bijeen te zijn, doch mid den onder ons vertoeven menschen, geloofs- genooten (want die worden natuurlijk bij voorkeur voor dezen spionnendienst gebruikt) welke zich leenen om af te breken, datgene wat wij met vereende krachten willen opbou wen. Zjj zijn er niet alleen om te spionneeren, doch hun inlichtingen worden ook gebruikt om het werk van onze R.K. Staatspartij be lachelijk te maken, gelijk blijkt uit een bericht in het laatste nummer van „Volk en Vader land". Als spionnen fungeerden waarschijnlijk een paar jongelui, die blijkens hetgeen zjj overbriefden, de portée van deze vergadering niet eens bleken te begrijpen. Van verschillende zjjden werd ons een po- Jitieke puzzle toegezonden, welke van de N. S. B. blijkt afkomstig te zijn. Deze her komst staat op de overal in de brievenbussen gedeponeerde circulaire niet vermeld. Wijze van druk en het adres (een Kringhuis der N. S. B.) verraden den ingewijde echter al, wat er achter steekt. De oplossing ia de N.S.B-. verkiezingsleuze „Mussert of Moskou" en de figuur is de sedert kort bjj onze Dietsche Ger manen als embleem ingevoerde wolfsangel. Een dergelijke vorm van politieke reclame is in elk geval in zjjn vorm origineel, maar wij meenen er toch op te moeten attendeeren, op dat men ten onzent wete, welke de herkomst en dus de bestemming is van dit pamflet. In het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam overleed hedennacht de heer An ton Peers, die op een zeer werkzaam leven als musicus mocht terugzien. De overleden werd in 1872 te Leuven gebo ren en was indertijd opera-dirigent bjj het gezelschap v. d. Linden en Pauwels. Ook aan het ensemble Leopold Roosen was hij verbon den' terwijl hij tevens lange jaren in het bui tenland (Frankrijk, Engeland en Duitschland) opera's dirigeerde. Bovendien was Peers een vlot violist en pia nist, die bjj Bernard Sweers harmonie en con trapunt studeerde. Van zijn hand verschenen twee opera's, twee strijkkwartetten, een pia no-trio en verschillende viool- en piano-soll. Een dezer dagen slaagde voor diploma B (leerares Doofstommenonderwijs) mej. J, J. M- Van Slobbe, alhier, Gp 1 April ,a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat de bekende musicus Jac. ter Hall in dienst trad als élève-muzikant bij de Kon. Ned. Marinekapel te Den Helder als pistöniiist, bij welk instituut zijn broer, de „Revue-koning" Henri, destijds musiceerde als trompettist. Zijne artistieke opleiding, waaraan de ka pelmeesters Bernard, Hazebroek en Koning hebben medegewerkt, is later voltooid door den Rotterdamschen muziekonderwijzer Sprink. Na verschillende instrumenten te heb ben bespeeld, leerde hij kleine trom en pau ken, die hij bleef slaan tot zijn aanstelling als kapelmeester bij dezelfde kapel. Van jon gen tot kapelmeester, voorwaar een unicum. Nadst zijn militaire muziekloopbaan heeft hij zich bijzonder .verdienstelijk gemaakt in de burgerij. Verschillende composities en ar rangementen zijn van zjjn hand verschenen. Hij heeft als kapelmeester met verschillende vereenigingen triomphen gevierd. Hij is 19 jaar directeur geweest van „Winnubst" en daarna 10 jaar bij het Stedelijk'Orkest, beide te Den Helder. Hij dirigeerde de Harmonie- kapel te Sehagen, in Anna Pauiowna leidde hij 5 jaar en „Soli Deo Gloria" uit Alkmaar 10 jaar. Na zijn pensioeneering als kapelmeester der Kon. Ned. Marinekapel verhuisde hij naar Rijswijk Z.H. om direct de leiding op te ne men bjj' de Haagsche Tramharmonie „Cres cendo" waar hjj is geweest tot 1933. In Juni 1930 heeft hij den stok opgenomen bij de Rot- terdamsche Harmoniekapel met welk corps hij op het oogenblik zijn lauweren oogst. Het is hem met deze kapel gelukt in een zelfde seizoen in de Theeschenkerij „Parkzicht" 10 concerten te maken zonder eenzelfde nummer tweemaal op het programma te moeten plaatsen, voeg daarbij 2 concerten in Plas wijkpaviljoen, 2 concerten op het tuindorp Vreewijk, een concert op het Karei de Stoute- pledm en een op Maasoord, den marschwedstrjjd op den Coolsingel ter eere van den verjaar dag van H. K. H. Prinses Juliana, de krans- legging aan 't standbeeld op de Nieuwe Markt en tot laatst het geheel onvoorbereid deel nemen aan het concours van de V.V.V. met als resultaat een eersten prijs met onderschei ding in de eere-afdeeling, het hoogste aantal punten van het geheele concours, de groote medaille van het gemeentebestuur van Rot terdam, den Capitol- en Citybeker, benevens een directeursprijs met den legpenning van de N.R.Ct. Ziedaar het oordeel van de jury onder voorzitterschap van den heer W. Landré en de kroon op het werk der Rotter- damsche Harmoniekapel onder de leiding van den jubilaris in het afgeloopen zomerseizoen. De jaren schijnen aan den heer ter Hall ongemerkt te zijn voorbijgegaan. Hij is nog vol goeden moed en levenslust en denkt nog vele jaren leiding te mogen geven aan zijne kapel. Deze denkt hem dan ook op Maandag 29 Maart a.s. (2 don Paaschdag) een serenade te brengen (naast andere huldeblijken) aan zijne woning te Rijswijk Z.H. Bilderdijklaan 93. Aantreden in de Hoombruglaan (2de zij straat rechts vanaf de Hoornbrug) des nam. om 2.30 uur. Bij gelegenheid van zijn 25-jarigen loopbaan als toonkunstenaar. Zaterdagavond is de sociëteit van de Dier gaarde het tooneel geweest van een hartelijke huldiging, welke de heer A. W. Sevenhujjsen moest „ondergaan" bjj gelegenheid van zijn 25-jarige loopbaan als toonkunstenaar. „On dergaan" is werkeljjk het juiste woord, want de uitvoering was eenvoudig aangekondigd als cabaret-avond, zonder dat er iets door schemerde over een jublieum en de viering daarvan. Voor deze verrassing aan hun direc teur hadden de drie onder zijn leiding staande koren zorg gedragen, van Nelle's mannenkoor „Crescendo" te Rotterdam, klein gemengd koor „Ons Genoegen" te Delft en gemengd koor „Morgenrood" te Hillegersberg. Allereerst werd er een keurig variétépro gramma afgewerkt onder leiding van den con ferencier Martin van Schie. Men amuseerde zich kostelijk bij diens optreden, volgde met belangstelling de prestaties van prof. Adolpho en stond verbaasd over Vinjee, den man met de mysterieuse handen. Doch na de pauze gebeurde het onverwach te. De heer Th. Miedema, tweede voorzitter van „Crescendo" verscheen op het tooneel om de huldiging in te leiden. Onder een hartelijk speechje heeft de heer Chr. Meijer, voorzitter van van Nelle's mannenkoor, de verdiensten van den jubilaris in het licht gesteld en na mens de drie vereenigingen een krans aange boden. Namens het dameszangkoor „Semper Cres cendo" offreerde de heer Miedema vervolgens een bouquet. Voorts voerden nog het woord de voorzit ter van het Rotterdamsch Zangersverbond, de heer Fred. Hazenbroek, en de penningmeester van „Crescendo", de heer A. Slaager, die ein delijk een tipje oplichtte van den sluier van geheimzinnigheid, welke de laatste weken te bespeuren was geweest. Voorlezing werd nog gedaan van ingeko men brieven en telegrammen. En onderwijl hadden zangers en zangeressen zich niet on betuigd gelaten en een populair programma laten hooren. Toen kon het cabaret-programma eindelijk weer vervolgd worden, waarbij dezelfde ar- tisten opnieuw met veel succes van hun kun- oeri blijk gaven. Het was laat toen men huistoe ging. Met ingang van 23 Maart a.s. zullen aan de ondersteunde werkloozen en armlastigen, die in het bezit zjjn van een legitimatie- kaart der groentendistributle, groenten in blik worden verstrekt. Gedistribueerd zullen worden andijvie, sper- cieboonen, Duitsche (spek-)boonen, pronk- snijboonen, snijbooncn en stoofsla. Keuze zal worden gelaten uit twee of drie van deze groenten, al naar gelang de regee ring die ter beschikking zal stellen. De prijs van deze blikgroenten bedraagt 13 cent per literblik. Een gezin van 1 tot en met 4 personen kan 1 blik, een gezin van 5 of meer personen kan 2 blikken per week verkrijgen. In het laatste geval moeten beide blikken tegelijk worden gekocht. De verstrekking geschiedt voorloopig in de gemeentelijke lokalen der groentendistribu- tie op Dinsdag-, Donderdag- en Zaterdagmor gen van 9 uur tot 12 uur. De Rotterdamsche Rechtbank heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van dr. K. Fr. Proost, directeur van „Ons Huis", die terecht gestaan heeft wegens het in het openbaar tentoonstellen van afbeeldingen, die belee- digend geacht moesten wonden voor het hoofd van een bevrienden staat. Verdachte in de tentoonstelling: de Olympiade onder dictatuur had een afbeelding van Hitier tentoonge steld met als onderschrift een uitlating van dr. Von Gruber, waarin de gelaatsuitdrukking van den Rijksleider werd gekenschetst als die van een opgewonden waanzinnige. De Rechtbank achtte het ten laste gelegde bewezen en veroordeelde dr. Proost tot 50 boete subsidiair 20 dagen hechtenis. Eenigen tjjd geleden is alhier in studie ge nomen het vraagstuk van de herscholing en omvorming van werklooze metaalbewerkers. Aanleiding daartoe zijn de volgende overwe gingen geweest. Sedert het afgelogpen jaar valt ook hi lande een verbetering in de conjunctuur waar te nemen. Het aantal ingeschrevenen bij de Arbeidsbeurs hier ter stede vertoont sinds Februari 1936 een geleidelijke daling. De toe name van de arbeidsbehoefte doet nu de vraag rijzen, hoe daarin op de meest doeltreffende wijze is te voorzien. In de eerste plaat3 is het volstrekt niet ze ker dat de vraag naar arbeidskrachten in de nabije toekomst in een bepaald vak of beroep door het aanbod zal worden gedekt. Zoo be staat, om een enkel voorbeeld te noemen, thans reeds bijzondere behoefte aan bekwame electrische lasschers. Hierbij komt, dat vele vaklieden ten gevolge van langdurige werk loosheid hun vakbekwaamheid voor een be langrijk deel hebben verloren. Wil men voor- koméh, dat vaklieden van buiten de gemeente worden betrokken, terwijl R'damsehe arbei ders werkloos blijven, dan zal het noodig zijn, zooveel mogelijk arbeiders voor de te ver wachten vraag door middel van herscholing en omvorming „gereed" te maken. B. en W. zijn van oordeel, dat het op den weg van het Gemeentebestuur ligt dit proces krachtig te bevorderen. Hierbij doet zich de mogelijkheid voor, dat van overheidswege in nader te bepalen ge vallen gedurende eenigen tjjd een z.g. trai ningstoeslag wordt verstrekt, d.w.z. een toe slag op het loon van die vaklieden die niet volwaardig zijn en daarom bij tewerkstelling vooralsnog een lager loon dan het normale zullen ontvangen. Met de vooi bereiding van deze werkzaam heden is door B. en W. voor eenigen tijd een begin gemaakt, waarbij in het bijzonder aan dacht is geschonken aan de voor onze ge meente zoo belangrijke metaalindustrie. Middelerwijl zjjn, In overleg met vertegen woordigers van werkgevers en werknemers in de metaalnijverheid, plannen ontworpen, die tot oplossing van het onderhavige vraag stuk kunnen leiden. Ter uitvoering van een en ander hakker* B, en W. zich gedacht zeer binnenkprt een tweetal commissies in te stellen. In de eerste plaats een z.g. regularisatie- commissie, die in hoofdzaak met het onder zoek naar de noodzaak en de mogelijkheid, in elk afzonderlijk geval, van herscholing c.q. omvorming zal worden belast, en voorts een commissie tot regeling van den trainingstoe slag, die zal hebben na te gaan, in welke ge vallen een trainingstoeslag zal worden gege ven en hoeveel deze in elk afzonderlijk geval zal bedragen. In beide commissies zullen zitting moeten hebben vertegenwoordigers van werkgevers en werknemers in de metaalindustrie en een vertegenwoordiger van het Departement van Sociale Zaken. Als voorzitter van eerstge noemde commissie zal o.i. kunnen optreder do directeur van de Gemeentelijke Arbeids beurs alhier, van laatstgenoemde de directeur van den Gemeentelijken Dienst voor Maat schappelijk Hulpbetoon. Hoofdschotel in „Cineac" is deze week-on getwijfeld het groote filmwerk, dat met me dewerking van meer dan 50 operateurs, werd gemaakt van de Winter-Olympiade 1936 in Garmiseh-Partenkirchen. Bij de eerste vertoo ning in Nederland van deze sportfilm, die qua montage en fotografie een groot werk der ci nematografie kan genoemd worden, hebben wij daaraan een uitvoerige beschouwing ge wijd. De tnouwe „Cineac"-bezoekers zullen het op prijs stellen, dat de directie deze of- ficieele film van de Olympische Winterspelen, die ons de topprestaties der deelnemers aan dit historisch sportgebeuren brengt, heeft we ten te reserveeren. 'n Bezoek aan de „Cineac" zal deze wéék de moeite loonen. Want men ondergaat de sensatie, de schoonheid van het majesteuz'e winterlandschap, waar de sport hoogtij heeft gevierd op een dikwijls adembe nemende wijze. Het Cineac-program wordt verder gecom pleteerd met het laatste nieuws uit alle dee- len der wereld, terwijl de spinazie-eter in een geestige teekenfilm ons niet wordt onthou den. Solisten Oda Slobodskaya en Rosa Spier. De solistische medewerking van de Rus sische zangeres Oda Slobodskaya en de har piste Rosa Spier gaven dit concert een bij zonder cachet, waartoe ook de samenstelling van het program, voor de eerste helft Rus sisch en voor de tweede helft Fransch, het hare toe bijbracht. Het orkest opende met de symphonische suite „Scheherazade" van Nicolai Rlmsky- Korssakow. Knappe geimspireerde muziek vol kleurrijkdom, klankvariaties en pittig rhythme. Het eenige bezwaar, dat we tegen deze suite hebben is, dat ze zoo lang en breed uitgesponnen is en door die lengte en ook door veel pompeusheid niet in staat is voortdurend de aandacht gaande te houden. De vertolking was zeer te loven en vooral het eerste en der de deel werden prachtig en met serve ge speeld. In 't eerste troffen de strakke gespan nenheid en spontaniteit, terwijl in het derde deel, vol zangerigheid en sentiment gegeven, de warme toon van de strijkers zeer opviel. In het tweede deel waren bij eenige blazers de adel van klank, de trefzekerheid en de duidelijkheid we denken o.m. aan de trom bone en de fagot nog wel eens zoek, wat den totaalindruk zoo niet bedierf, dan toch min der aangenaam en min of meer onbevredigend maakte. De zangeres zong een aria uit de opera „Lady Macbeth" van Sjostakowitsj, welke met pianobegeleiding weinig imponeerend was; „Hopak" van Moussorgsky en de „Brief - scene" uit de opera „Eugen Onegin" van Tschaikowsky. Oda Slobodskaya, die we reeds voor eenige maanden op een Eruditio-concert hoorden, toonde zich ook nu weer de uitste kende vertolkster van Russische muziek. Zoo wel in het dramatische als in het lyrische welke stemmingen zjj met gelaatsmimiek en actie onderstreept weet ze sterk te boeien en ze deed dit het beste in de aria van Tschaikowsky, door het orkest zeer muzikaal gesecondeerd. Vooral in die lyrische fragmen ten zjjn haar zegging, stemcultiveering en toonvorming van prachtige kwaliteiten; wan neer zij echter in vurig-dramatische momen ten haar machtig geluid uitzet en uitzingt, gaat veel van den klankadel verloren en wordt het geluid meermalen ruw en hard. De teksten der gezongen nummers, waren in het Nederlandsch en Duitsch vertaald; daar de zangeres in het Russisch zong was echter een op den voet volgen yan den tekst vrijwel on- mogeljjk, wat aan het juist begrijpen van en inleven in de stemmingen en gedachten veel afbreuk deed. Het succes der zangeres was groot. Rosa Spier speelde met begeleiding van Strijkorkest „Danse sacrée" en „Danse pro fane" van Debussy en de „Fantaisie" voor harp-solo van Saint-Saens. Vooral in de „Fan taisie" stroomden de volle en heerlijke harp- klanken door de zaal; was er een snarenspel van zingende melodieën en ragfijne verslerin gen; kwam over de in aandacht luisterende toehoorders, die heel eigen en stille bekoring, welke het harpspel steeds weten te brengen. Bjj zulk spel voelt men het weef opnieuw, welk een kunstenaresse Rosa Spier is en haar internationale reputatie als harpspeelster ver dient. Met luide toejuichingen en bloemen werd ze gehuldigd. Flipse werd na de „Scheherazade" een groote tuil roode bloemen aangeboden. Hrj liet het orkest royaal in deze vriendelijke at tentie deelen. G. K'iJ. 16213S 270 Omtrent de buitengewone opera opvoering op Maandag 5 April a.s. te R'dam, van „Les Contes d' Hoffmann" van J. Offenbach, kan voor de bezetting het volgende worden mede gedeeld: Hoffman, Raoul Jobin; Le Conseiller Lin- dorf, Coppélius, Dappertutto, Le Docteur Mi racle, André Pernet; Andrès, Cochenille, Pi- tichinaccio René Hérent; Frantz, René Hére; Maitre Luther, Crespel, Louis Guenot; Natha- n.al, Gourques; Spalazani, Poujols; Schlemil, Hermann, Roger Bussonnet; Olympia, Dana; Giulietta, Lily Djanel; Antonia, Elen Dosia; Nicklausse, Jacqueline Courtin; Une Voix, Ab- by Richardson. Dirigent Paul Paray. Mise en scène Pierre Chereau. Koor Joh. den Hertog. Choreogra- phier Yvonne Georgi. Voorts het Residentie-Orkest, met koor en ballet van de Wagner-vereeniging. Décors en costuums naar ontwerpen van Johan de Meester. Zaterdagmorgen overleed in het Sint Fraiiciscüsgasthuls"' dé heer Covert Louis van Vloten, directeur van de Commer cial Cable Campany, alhier. De overledene was een in handels- en scheepvaartkringen algemeen geachte persoonljjkheid. Zijn groote werkzaamheid en aangename wijze van om gaan met een ieder had hem hier en in het buitenland vele vrienden doen maken, vooral in handelskringen welke hun be langen hebben op N. en Z. Amerika. Van de opening van het bedrijf te Rotterdam, in 1923 af, was de heer van Vloten daar als directeur in functie. Voor dien tjjd was hij ambtenaar bjj de P. T. T. in Nederland en Ned. Indië. De groote ontwikkeling van het rechtstreeksche telegraafverkeer op Amerika, dat sterk den handel op dit werelddeel ten goede komt, is vooral te danken geweest aan den onvermoei- den jjver en de stuwkracht van den overlede ne, die wel al te vroeg, n.I. op ruim 50-jari- gen leeftijd aan dit bedrijf en gezin ontrukt werd. De begrafenis zal plaats vinden op Dinsdag 23 Maart te St. Pieter bij Maastricht. Vóór hun toumêe door Engeland zullen de Wiener Sangerknaben een kort bezoek aan ons land brengen, waarbjj enkele concerten gegeven zullen worden. Op Zondagavond 4 April a.s. zullen de Wiener Sangerknaben om 8.15 uur te Rotter dam in de Doelen een populaire voorstelling geven, waarbjj een geheel nieuw programma Zaterdag en Zondag heeft een 100-baIlen- wedstrijd plaats gehad, onder leiding van het bestuur van den R.K.B. Hoewel voor dezen langen baanwedstrijd, de 100 ballen achtereen geworpen moesten wor den, was de animo zeer groot en prettig- waren 66 deelnemers, waarvan slechts êén 75 ballen kansloos opgaf. Zaterdag wisten W. en C. van Eyck gedachte resultaat van 781 en 762 te Nog eenige kwade mededingers uor Zondag ingeschreven en inderdaad Wb nog hoogere score bereikt en or J. nug «wugcuj score uereiKi cl» ftnf- en ook een meuwe opera zal worden gegeven. Borkus, die het prachtresultaat van wist te behalen. Voorwaar een schitter?" Prestatie! Zijn clubgenoot, Koster, bracht t 773 en Kooiman tot 770. zoodat weibe^®"aen den toon aangaven. Sanders, ook ee" "l, favorieten, bracht het tot 742, voor 11 Wat matig. Ook de „jongeren" bereiden behoorlijke re sultaten, wat blijkt ui1 Jjf1 '"«resultaat, daar Willemse rnet 700 nie' lül ae U prijswinnaars behoorde! „nrir mHet bestuur heeri v°°r een keurig vaardig. Zaterdag 27 Maart a.s. en de beide Paasch- heidsdiploma geï° ,7] voor velen een pret- dagen (middag en avond) te Rotterdam in tige herinnering Door het „Gezelschap Jan Musch" (directie Jan Musch en Jaap van der Poll) worden den Grooten Schouwburg de eerste voorstel lingen gegeven van „De Berkelmans", too- neelspel in vier bedrjjven, naar den beken den roman van Willem Schürmann, door Jaap van der Poll. Voor 'n bezoek aan Rotterdam is Zaterdag de torpedo-boot Z, V aan de Park- ■t, kade gearriveerd. Bleek uit de ^voorden van den voorzitter, den heer C. v. d- aat- gezien het succes, de bedoeling V°SIZ h„i;ezen wedstrijd ieder jaar te houden, u«en) der kegelaars kwam de wenscb n.a n' deze wedstrijd meermalen per ja®ri L iw n er> het zal voor de tweede maal w®' l ''«jaar geschieden, als wjj den voorï'"®' ,f°fa begrepen hebben. De resultaten waren: 1 J. Borkus 805, 2 W. van Eyck 78! 3 G Koster 773, 4 K. Koolman 7 Eyck 762, 6 J. Sanders 742, 7 Nieu- SSn in van der Graaf 724, 9 Rijshouwer Waalwijk van Doorn en Van Olm 100 'n 'ers had. Daar Kooiman reeds een prijs als 4 won. viel dezen ten deel aan Waalwijk 655 ^oorn met 898; ^an Olm bracht het tot De troostprijzen voor het minste hout kre sen L. Punt met 508 en Ver way en ri*et 010. De leden van het bestuur hadden een °"der- lingen kamp: de voorzitter bracht het tot de overwinning. Totaal zijn er 41898 kegels gesneuveld: wel de moeite waard, dit te memoreeren. De prijsuitreiking bracht de volledige vol doening der deelnemers duidelijk naar voren, zoodat het gegronde vertrouwen bestaat, dat het bestuur den juisten weg voor een animeerenden wedstrjjd gevonden heeft. Door de politie van het bureau Sandeling- plein is aangehouden de 37-jarige Chinees T. A. T. wonende Veerlaan, in wiens woning een hoeveelheid van 35 pakjes opium-poeder is ge- vonden. De Chinees is in bewaring gesteld. Openingswedstrijden van „Sportief". Oncfer auspiciën van het bestuur van de fe deratie van wielerclubs in Zuid-Holland wer^ gisteren de nieuwe wielerbaan aan den Kreek- weg te Rotterdam geopend. De belangstel ling hiervoor was vrij groot circa 4000 toe schouwers bevolkten de tribunes. Na eenige toespraken, voorafgegaan door muziek van het muziekcorps „S. v. d. B." werd met de afwerking van het programma een aanvang gemaakt. Het eerste nummer bestond uit sprintwed- strjjden. De uitslag hiervan was: le eerie: 1. Suiker; 2. van Dam; 2e serie: 1. Hofstede, 2. v. d. Wjjde; 3e serie: 1. v. d. Bussche, 2. Raadt- gever. Alvorens dit nummer verder werd afge werkt, werd een afvalwedstrijd voor junioren verreden, welke tot resultaat had: 1. Verbaan, 2. Verwerda en 3. Kik. Bij het vervolg van de sprintwedstrjjden wisten zich in de finale te plaatsen van Dam, Raadtgever, Suiker en Hofstede. Hierna volgt een klassementsrit over 40 ronden met 4 klassementen: De uitslag hier van was: 1. Hartjesveld, 2. Rijnbeek en 3 Bas Hofland. Een i» dezen fit uitgeloofde premie werd door Hoflanci 111 de wacht gesleept. De finale sprint geeft het volgende resul taat: 1- Hofstede (Gouda), 2. van Dam (Dor drecht). 8- Raadtgever (Rotterdam). Na de Pauze volgt de één uurs koppelwed- atrijcl, waaraan 14 koppels deelnemen, nl. Ver- brugge-Stichter; Suiker-v. Meeteren; Mul ler-Slokkers; Ramp-Hofstede; Snijders-v. Til burg; v. d. Plaat-v. d. Meer; Baartman-Hoek- man.' Spek-Blommers; Boeage-Plooy; Gebrs. Sandee; Braat-Weijts en Scholtens-Pruissens. In het begin geven vooral Snijders en van Tilburg den toon aan. Reeds binnen het kwartier liggen zjj dan ook met een ronde voorsprong aan de leiding. Ook het eerste klassement weet van Tilburg overtuigend te winnen. De uitslag hier is: 1- van Tilburg, 2, Suiker, 3. Muller en 4. v. d. Plaat. De jachten blijven onophoudeljjk voortdu ren. Diverse premie's, beschikbaar gesteld door het publiek, kunnen voorloopig dan ook onmogelijk verreden worden. Hierbij bljjkt dat het koppel Suiker-van Meeteren niet voorne mens is, zich zoo maar gewonnen te geven; ook het koppel Ramp-Hofstede spreekt een harteljjk woordje mee. Na feilen strijd weet tenslotte het koppel Suiker-v. Meeteren de ronde achterstand in te loopen. Op dat mo ment beheerscht dit koppel het geheele veld. Een premie van ruim 6 gulden voor het kop pel, dat het eerst een ronde uitloopt, is aan leiding dat zjj een verwoede jacht inzetten. Het gelukt hun de premie in de wacht te slee pen en daarmede ook beslag 0p de leiding te leggen. Voor verschillende koppels is het in- tusschen te zwaar geworden, zoodat vele ron den achterstand moeten worden genoteerd. De uitslag van den koppelwedstrjjd is: 1. Suiker-van Meeteren 5 pnt.; op 1 ronde: 2. Snijders-van Tilburg, 6 pnt.; op 3 ronden: 3. Hofstede-Ramp, 8 pnt.; 4. v. d. Meer-v. d. Plaat; op 4 ronden: 5. Muller-Slokkers. De overige koppels lagen 5 en meer ronden achter. De 5-jarige M. J. Sauer, wonende Warmoe- zierstraat, is bjj het achteruitloopen in de ouderlijke woning in een teil heet water ge vallen. Met ernstige brandwonden is de knaap opgenomen in het ziekenhuis aan den Cool singel. Op Goeden Vrjjdag zal de Beurs gesloten zijn. De sohippersbeurs zal geopend zjjn vaa 10 tot 12 uur,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2