|U' DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS. rott. philxi. orkest. l;> ,1' 60ste JAARGANG Np, 17830 MAANDAG 5 APRIL 1937 VIER BLADEN. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 DRUKKERIJ DE EENDRACHT. SCHEEPSBRAND BIJ WILTON. In het Noorsche tankschip Buccinum". burgerlijke stand DE RADIO-CENTRALE. ROTTERDAM. KETHEL. Een moeilijk te verwerken program. LUSTRUMVIERING R.K.M.S. „AEOLUS". Een geslaagd feest van sport, broeders. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. ALLEEN DEZE VLUCHTHEUVELS De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SUHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55* Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10, per drie maanden 3.by vooruitbetaling, incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons brueau Koemarkt 4 verkrygbaar a 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels 1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen der tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadvertentiën Half tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden f 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familie berichten wor den geplaatst in de gezameniyke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. n r n kering bedraan- 3 000 bij levenslange invaliditeit; f 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 2o0. voor het ver^iesJanJ1™*' ee° De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt. J d.uuu u j j verlies van een wijsvinder of voor het verlies van de voorste twee leden van alle vingers; 50.— voor het verlies van een volledig een oog; 100.voor het verlies van een duim. bij breuk van de raggegraat of bij schedelbreuk; anderen^n^ ^f ^n een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, V verlies van 9 leden van een wijsvinger; 25.— voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, oi van een lid ian een wijs 0 j ee° dum' ?I tet ot enkel; f 10- noot één lid ol 2 leden ,an een nnde.e» vinger. Alle» volg», de geldende voomanrden .U eenmaal per maand dit blad word. atgedrnkt. 12 V2 JAAR K. J. C. P. J. B. Wouters gehuldigd. Zondag j.I. is voor de Singel K. J. C. een onvergetelijke dag geworden. Onder de H. Mis van 6.30 uur gingen 95 Kruisvaarders ter H. Tafel. Na de H. Mis stond voor hen ih de brucht een feestelijk ontbijt klaar. Na het ontbijt werden aan twee Kruisvaarders een jeugdleider een fruitmand aange en. het R. K. ziekenhuis, daar zij niet bij net feest tegenwoordig kimden zijn. Elke Kruis vaarder had eenige vruchten medegebracht. Hieran kan men de goede geest der Kruisvaarders kennen. Om 10,30 uur had de plechtige Hoogmis plaats, die tot intentie der Kruisvaart werd opgedragen door pater G. Keijser O.P. Als diaken fungeerde de wel eer w. pater Nauta O.P., die voor deze ge legenheid speciaal naar Schiedam was geko men; als subdiaken fungeerde pater Smul ders O.P. Om 12,30 uur had de receptie plaats ■Waarvan door velen gebruik werd gemaakt, o.a. merkte wij op den burgemeester, mr. ddr. P. L. J. van Haeren, eerw. heeren geestelij ken en het kerkbestuur der Singelparochie, Broeder-overste met eenige Broeders, de di recteuren en baljuws der andere Cohorten, Veie leden en oud-leden en talrijke parochianen Tijdens de receptie werd in tegenwoordig heid van pastoor Meyer O.P., kerkbestuur en Jeugdleiders, de heer P. J. B. Wouters die l2J< jaar onafgebroken aan de K. J. C. is Verbonden, hartelijk toegesproken. Hem werd hairiens dé Singel K. J. C. door den directeur den zilveren medaille der Kruisvaart over handigd. De heer Wouters dankte in het kort allen en sprak de wensch uit nog vele jaren voor de Kruisvaart te mogen werken. Om 3 uur had er een rondgang plaats door de parochie, met vier tambours en vlaggen voorop. Te 4 uur vond de hernieuwing plaats der Kruisvaartbelofte, waarna inspectie der eerewacht door Pastoor Meyer met zijn kapelaans volgde. Om 6.30 uur was er een plechtig danklof, waarna vanaf de brucht naar den Volksbond werd gemarcheerd. Onder leiding1 van Broeder Salvator werd er een Cantate gezongen, waarna pater G. Keijser de openingsrede hield. De zaal was vol. Er waren vele genoodigden en belang stellenden. Men heeft laten zien hoe het in de Kruisvaart aan toe gaat bij de bijeen komsten. De ban werd geleid door den heer P. Schoonhoven. Het was voor velen iets bij zonders. Daarna werd het St. Antoniusspel gegeven, waarna Jan Klaassen werd uitge voerd Daarna kwam de uiteenzetting der wet met behulp van schaduwbeelden. Het tooneel en de schaduwbeelden werden ver zorgd door den heer J. Schmierman. Het ge heel e program verdiende alle lof. De film Kin-tin-tin werd vertoond, die velen een uur van genot bezorgde. Tijdens pauze en de film Zorgde mej. D. Schmiermann voor muziek. Ook het Duitsch verkeersbureau stelde voor dezen avond eenige films disponibel. Om plm. 11 uur gingen allen zeer voldaan naar huis. Een waardige jubileum-herdenking. R. K. STAATSPARTIJ AFD. SCHIEDAM. Een laatste oproep. Morgenavond om 8 uur zal in het Getouw Van den R. K. Volksbond de R. K. Staatspar- irxraactie inzetten, met een re- tij haar ver^mgsa^e de door ^rc«* Beaufort O.F.M. 11 Welwillende medewerking wordt verleend door de Schiedamsche Kerkzangers onder leiding van den heer W. de Rooy met piano begeleiding van den heer Ant. Tersteeg. Ten einde het gesproken woord in alle hoeken der jjaal te doen verstaan, worden luidsprekers aangebracht. Het aanbrengen der schulp op het tooneel maakt, dat de muziek technisch beter tot haar recht komt. Aan U, katholieken van Schiedam, van iedere staat en stand, jong en oud, mannen en vrouwen, thans de daad. Komt allen zonder uitzondering. Op ten strijde. De Drukkerij de Eendracht te Schiedam keert over het boekjaar 1936 6,12 (v.j. 6,3) pCt. over het kapitaal uit. Op beleggingen werd een koerswinst geboekt van 4383 (4.748), welk bedrag aan het reservefonds is toegevoegd. Het exploitatiesaldo bedraagt 7.355. WANDELEN. De Schiedamsche Wandelaar organiseert op 22 en 23 Mei a.s. nationale afstandmarsch. AUTOPED ZOEK. Door C. S. is bij de politie aangifte ge daan, dat hij een autoped die hij ongeveer een week geleden aan een ca. 9-jangen jo gen verhuurd heeft, tot nu toe niet tei g ontvangen heeft. Verduistering c.q. loplich- ting wordt vermoed. AVONTURIERS. De politie heeft een tweetal jongens aan gehouden, die j.I. Dinsdag een roeiboot te Overschie hadden ontvreemd en daarmee naar Schiedam waren gevaren. Zij zijn ter beschikking gesteld van de politie te Over schie. OPBRENGST SPELDJESDAG. De gisteren gehouden speldjesverkoop ten bate van het Santosfonds heeft in totaal ƒ157.05 opgebracht. HENGELEN. De Schied. H. V. de Fint, hield Zondag een onderling concours in de Vlaardingsche haven. Prijzen werden behaald als volgt: le prijs L. v. Vlaardingen, 2e pr. W. Sommer, 3e pr. C. de Lange, 4e pr. H. Heyster; 5e pr. L. Heyster, 6e pr, C. Philippa, 7e pr. N. Heyster. Er werden 19 maatvisschen gevangen. 1 Het markthallen-conflict te Amsterdam is oorzaak, dat de aardappelen buiten de gemeente worden gelost, vanwaar het vervoer naar de hoofdstad plaats vindt. De drukte van het lossen der schuiten te Diemen, Hedenmiddag te omstreeks half twee is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit gebroken aan boord van het Noorsche tank schip „Buccinum" liggende in de Wiltonhaven te Schiedam. De „Buccinum" metende 5337 bruto en 3082 netto tons, eigendom van C. Olsen te Kolbjömsvik was 1 April j.I. voor reparatie bij Wilton te Schiedam aangekomen. Het tanksehiq zou hedenmiddag weer naar zee vertrekken en er was vanmorgen reeds proef gestoomd. De brand, die gepaard gaat met een gewel dige rookontwikkeling is vermoedelijk ont staan op de stoakplaats in het achterschip, waar de resten olie een gretig voedsel vormen voor het vuur. Onmiddellijk werd groot alarm gemaakt en de Schiedamsche brandweer rukte met al het materiaal uit. Inmiddels was de nieuwe Ford- brandwagen van Wilton reeds in gebruik ge steld, terwijl de bemanning van het schip assistentie bij het blusschingswerk verleende. Op het oogenblik, dat wij dit schrijven wordt een groote massa water in het vuur gewor pen en het laat zich aanzien, dat men het vuur vrij spoedig meester zal zijn. PASSAGE-THEATER Woensdagmiddag om 4 uur is er weer een goedkoope voorstelling voor werkloozen. NIEUWE TELEFOONAANSLUITINGEN D. Sluimer, Buys Ballotsingel U. K. T. Blomsma, Aleidastraat 4a. A. de Rover Jr., Rotterd.dijk 202a. C. Staal, Lange Haven 41. P. v. d. Geer, Broersvest 41. W. van Oosten, Broersveld 37a. J. Schilt, Rembrandtlaan 88. G. H. J. Schuddeboom, Swammerdam- singel 75. N.V. Excelsior, Buitenhavenweg 52. F. J. G. Schrijver, Broersvest 68—70. F. W. van der Burg Jr., Burg. Knap. pertlaan 257. A. van Rijnderhoff, Nieuwe Haven 39. Ant. Lauwaars, Burg. Knappertlaan 232a. W. J. J. Melchers, Nieuwe Haven 115 H. Z. van Kuilenburg, L. Kerkstraat 74 L. H. Holierhoek, Singel 176. C. Dekker, Stadhouderslaan 84. Lookhorst en Overeijnder, Rembrandt laan 21b. L. J. Kramer, Burg. Knappertlaan 181. C. B. van Gervem, Alb. Cuypstraat 16a. P. Gillisse, Rotterdamschedijk 178b. N. H. P. ELshof, Dam 40. L. v. Gerven, Vlaardingerdijk 211, 68270 67951 67991 67931 68343 69700 68780 68844 68556 67898 67929 67807 69590 67908 67905 68850 69810 68667 69840 69850 68938 68598 68991 SCHEEPVAART SCHIEDAM, 3 April. Aangekomen Amerik. s.s. Exarch, met stukgoed van Mobile, in de Wilhelmmahavens.s. Zrinski, van Antwer pen; ss. San Carlos, van Spanje, b£de om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 3 April. Vertrokken: Amerik s.s. Exarch met stukgoed paar Mobile; zee sleepbooten Hufnber en Noordzee, naar Maas sluis. Aangifte van 31 Maart3 April. GEBOREN: Johannes B. J., zoon van T. M. Verschuren en M. B. van Raay, Havendijk 194 Theodora J. M., dochter van T. J. M. Schaap en M. M. Bouwman, Dr. Noletstraat 1. Magteltje, dochter van H. Damme en G. van Dijk Marconistraat 53. Lambertus G., zoon van F. Bovenberg en T. Gons, Lange Haven 89. Cornells, zoon van C. J. van Bochove en M. T. Walthie, Nassaulaan 75. Johannes E. H., zoon van J. E. H. Kansink en H. W. Genesis, Prof. Kam. Onnesl. 115. Elisabeth, dochter van A. van der Wilt en A. de Jong, van Swindenstraat 54. Daniël, zoon van D. Voogd en A. van Katwijk Pr. Mauritsstraat 18. Programma 5 voor Dinsdag. Keulen: 12.35 Concert; 1.20 Berichten; L35 Gevarieerd programma. Diversen: 2.20. Keulen: 3,20 Concert. Brussel (Gransc'n) 4.20 Salonorkest. 4.50 Concert. Diver sen: 5.406.20. Brussel (Ned. taal): 6.20 Gramofoon; 6.50 Gesproken dagblad; 7.20 Operette Die Fledermaus; 9,20 Gesproken dag blad- 9.30 Gramofoon, daarna Diversen. AANRIJDINGEN. Zaterdagavond is op den Rotterdamschen Dijk ter hoogte van het z.g. Roode Hek een vrachtauto van de firma Jamin tegen een stilstaande autobus van de firma v. d. Ende opgereden. Waarschijnlijk tengevolge van de gladheid is de vrachtauto doorgegleden en botste tegen de achterzijde van de bus op. Hiervan werd de achterzijde gedeeltelijk open gereten, terwijl de vrachtauto aan de voorzij de zwaar beschadigd werd. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. Zaterdagmiddag omstreeks 2 uur heeftin de van Swindenstraat een aanrijding plaats gehad tusschen twee vrachtauto's. Op dat tijdstip reed zekere S. uit Rotterdam als be stuurder van een vrachtauto van uit de van Swindenstraat met een bocht naar rechts de Oostsingel op. Tegelijkertijd kwam een ande re vrachtauto, bestuurd door M. B. uit Rot terdam, vanaf de Snelliussingel de van Swin denstraat inrijden. Doordat beide bestuurders links van den rijweg reden, kwamen zij op de hoek van de genoemde straten met elkander in botsing. Persoonlijke ongevallen hadden niet plaats. De twee vrachtauto's liepen be langrijke materieele schade op. Tegen beide bestuurders wordt proces-verbaal opgemaakt. delmatige uitgingen en daardoor bewees ••Vondel" dat ze goed beslagen ten tooneele Verschenen. Het publiek heeft genoten van dit echt- Vlaamsche stuk, doorkruid van humor en scherts, en daarnaast ook zeer treffende mo menten van levenernst. Vondel heeft haar beste beentje voorgezet en de Kethelaars een avond bezorgd, die lang in de herinnering zal blijven. Het décor was eenvoudig, doch zeer smaak vol. Rpsf ons nog te vermelden dat de loten verkoop zeer vlot verliep. St. Radboud in Vondel moge op een ge slaagde uitvoering terugzien. HOCKEY. De heeren-ploeg van Excelsior speelde gis teren een vriendschappelijken wedstrijd tegen A. S. V. en behaalde ©en gelijk spel (11). Het was een vlotten en feilen strijd, waarbij bijzonder het uitstekend keepen van den Ex- celsior-doelman genoemd moet worden. VERKIEZING GROSLIJST VAN DEN R. K. STAATSPARTIJ AFD. KETHEL. Totaal aantal uitgebracht 322 stemmen, waarvan ongeldig 10 stemmen. Van de 312 geldige stemmen, zijn er 308 volgens het politiek advies uitgebracht. De opkomst der leden was goed. UITVOERING ST. RADBOUD. Voor een volle zaal gaf de fanfare „St. Radboud" Zondagavond een uitvoering in het Vereenigingsgebouw. Het aanvangsuur had men wat later kunnen zetten, daar het ge duld der aanwezigen nogal op den proef is gesteld. Eerst tegen 8 uur gaat het doek open en zet het fanfarekorps onder leiding van den heer Joh. Oomes het programma met een pittige marsch in. Na deze voorproef van het met zorg gekozen en zeer verdienste lijk uitgevoerde muziekprogramma, heeft kapelaan de Wit in enkele woorden de uit voering bij de aanwezigen ingeleid. Spr. wees op de behaalde successen van „Radboud" bij het solistenconcours te Den Haag en kondig de een te houden verloting aan. Naast het te verwachten succes voor het fanfarekorps wenschte Z.eerw. tenslotte ook de tooneel- club „Vondel" uit Vlaardingen, succes met haar optreden dezen avond alleszins. Met een drietal goed-gespeel'de muzieknum mers werd het voor-programma besloten. Het was jammer dat een aantal bezoekers door luidruchtigheid het contact tusschen excecu- tanten en luisteraars ernstig verstoorden. Hierna trad de tooneelclub „Vondel" op met „De Vrome Leugen", melo drama in 3 bedrijven van Jac. Ballings. De Vlaardingers, die deze winter reeds voor den derden keer in Kethel kwamen, hebben weer veel lauweren geoogst. De regie was bij den heer J. van der Lin den in goede handen en de uitvoering kan in het geheel als verdienstelijke opvoering wor den geprezen. Al waren er ook zwakke mo menten, vooral in het eerste bedrijf waar o.i. het juiste tempo ontbrak, daarentegen waren er veel momenten die ver boven het mid- Een der eigenschappen van een dirigent moet zijn, dat hij paedagogisch werk levert, dat wil zeggen, dat hij kennis laat nemen van het nieuwe, dat op muzikaal gebied ver schijnt. En Flipse bezit deze te waardeeren eigenschap in hooge mate; alleen zou men willen, dat hij het soms meer met mate deed. Voor het Zondagmiddag-concert had hij een program samengesteld, met zooveel nieuwe en onbekende werken niet minder dan drie eerste uitvoeringen stonden er op dat men van het „goede" te veel krijgt en tenslotte machteloos blijkt om 't gehoorde behoorlijk te verwerken. Er waren componisten van ver schillenden landaard en verreweg de meeste van moderne richting: Palester, Szymanows- ky, Paderewsky, Citroen, Schönberg, Sibelius, Gretschnaninoff en Prokofieff. Alleen 't noe men der namen zegt den muziekminnaar, die eenigszins in de muziekliteratuur thuis is, meer dan voldoende, om onze boven geuite klacht te begrijpen. Zonderen we de werken uit, door Else Rij- kens gezongen „Lied der Waldtaube" (uit de Gurrelieder) van Schönberg, „Horstkvall" van Sibelius en „Twee Russische Volksliede ren" van Gretschnaninoff dan stond heel het program in het teeken van pompeus, uiter lijk effectbejag, met bitter weinig geest en innerlijke waarde. De „Kleine Ouverture" van Palester, en de Symphonie Concertante van Szymanowsky hebben op ons heel weinig in druk achtergelaten. Beiden weten alle orkest mogelijkheden uit te buiten, verstaan ook vol komen coloriet en timbre der verschillende instrumenten en weten er mee te woekeren; bovendien ontbreekt het hun niet aan tem perament en doen ze rhythmisch knappe din gen, die wel nu en dan weten te boeien, maar het blijft bij klank en uiterlijkheid. Het werk van den pas overleden Poolschen componist Szymanowsky, met een obligate pianopartij, door den Poolschen pianist Prof. Drzewiecki met bravour gespeeld, wekt in het begin bij zondere verwachtingen, maar spoedig voelt men het gebrek aan innerlijke waarde, en blijkt, dat het verstand boven het hart do mineert. Het Poolsche gedeelte van het program sloot met de „Poolsche fantasie" voor piano en orkest van Paderewsky; een compositie, die muzikaal ook niet veel om het lijf heeft en waarvan de piano-partij is van het type van de meest geraffineerde virtuosen-muziek, die men zich kan denken. Prof. Drzewiecki speel de deze partij met een phenomenale techniek, met een zekerheid en beslistheid, die bewon dering afdwongen. Hij overwint de opgesta pelde moeilijkheden met het meeste gemak en als sporadisch eens een cantilene wat rust en stemming bracht, was het te hooren, dat hij als reproduceerend kunstenaar niet alleen over techniek, maar ook over de gaven van voordracht en sentiment beschikt. Het concertstuk van Henk Citroen, voor piano en blaasinstrumenten, waarvan Mari- nus Flipse de piano-partij uitstekend speelde, is ook van het genre, dat muziek-teehnisch knap is geschreven, maar het experimentee rend karakter niet verloochent. Er waren nu en dan bijzondere monumentale effecten te beluisteren, maar de geest, die levend maakt en zin en inhoud geeft aan de noten, schijnt in dit werk ook maar weinig over dezen jon gen componist vaardig te zijn geworden. Dat moderne muziek, waarvan het idioom ons nog voor verschillende onbegrijpelijkheden stelt, toch weet te boeien en te pakken, als ze geschreven is door een componist, die in zijn werk zijn ziel in waarheid en eerlijke in spiratie heeft laten spreken, bewees wel Schönbergs' „Lied der Waldtaube", een com positie vol diepe gedachten en innerlijke ont roering, die de aandacht van het begin tot het einde sterk gebonden houdt en een bijna volmaakte samenhang tusschen woord en mu ziek demonstreert. Else Rijken, die we na haar liederavond eenigen tijd geleden, alle lof en hulde hebben gebracht, die deze voortreffe lijke zangeres en kunstenares toekomt, zong in het bijzonder dit lied met een gave stem- beheersching en prachtige, sterk doorleefde voordracht en zegging. Het Philharmonisch Orkest, dat heel den middag op zeer hoogstaande wijze heeft ge speeld en weer eens bewees, hoe het met juist begrip en groote slagvaardigheid moderne muziek weet te spelen onder Flipse's stuwen de en artistieke leiding, heeft bijzonder met de reproductie van deze Schönberg-muziek zich zelf overtroffen. De begeleiding was van een warmen kleurrijkdom en een sterke en eerlijke gevoeligheid. G. De Poolsche pianist prof. Drzwiecki, die Zondagmiddag met het Rott. Philh. Orkest werk van zijn landgenooten speelde. Met een algemeene H. Mis, opgedragen in de aula van de R. K. H.B.S. alhier ving gis teren de viering aan van het 10-jarig bestaan der R. K. Middenstands - Sportvereeniging „Aeolus". In een toespraak, welke de geestelijk advi seur Pater dr. Wolfgang Schmitz onder de H. Mis hield, wees hij erop, dat er in de ge schiedenis van een sportclub immer mijlpalen voorkomen, en dat deze dag er een was in de geschiedenis van Aeolus. Gedurende de af- geloopen tien jaar zijn de katholieke princi pes streng gehandhaafd, en laten wij daarom ons voornemen, aldus spr., om deze ook in de toekomst steeds te handhaven. We kunnen tevreden zijn met de ontwikkeling, die de vereeniging getoond heeft sinds haar oprich ting. Deze ontwikkeling moet nog verder gaan. De vereeniging moet zich steeds uit breiden, terwijl daaraan alle leden moeten medewerken, door zooveel en zoo goed moge lijk op te volgen den raad en het voorbeeld, gegeven door bestuurderen en geestelijke lei ders. Na de H. Mis bracht een voor dit doel ge charterde extra-tram leden en donateurs naar het centrum der stad, waar een ontbijt ge nuttigd werd. In de na het ontbijt gehouden buitenge wone algemeene vergadering zette de voor zitter, de heer ir. H. F. Hopster, uiteen, waar om er een katholieke sportorganisatie moet zijn en hoe die moet zijn. Het is noodig, zoo zeide hij, dat er een katholieke sportorgani satie bestaat tegen het momenteel, reeds zoo ver doorgedrongen nieuw-heidendom. Die is ook noodig als opvoedende kracht voor de jongeren, eenerzijds in verband met hun gees telijke, moreele en zedelijke levensopvatting, en als steun voor het katholieke leven der ouderen anderzijds. Hierna werden de vele schriftelijke tele grammen en andere gelukwenschen voorge lezen, waaronder, van vroegere geestelijke adviseurs, van zustervereenigingen, van de directie van „De Maasbode" enz. enz. Benoeming eere-leden. Vervolgens stelde de voorzitter in een gees tige toespraak voor, tot eereleden te benoe men de oud-geestelijke adviseurs Pastoor Th. Wils en Pater P. Lodders, en den secretaris der vereeniging den heer G. De Vries. Onder luid applaus werden deze voorstellen aange nomen. Na de dankwoorden der nieuwe eere leden, ging de vice-voorzitter, de heer M. Gadron vervolgens over, onder dankzegging voor de vele en groote diensten, welke de heer Hopster aan de vereeniging heeft be wezen, daarbij ter zijde gestaan door me vrouw Hopster, tot de aanbieding van een fraai indirect verlichtingsornament en een bloemstuk als lustrumgeschenken. Met eenige gevoelvolle woorden dankte de voorzitter hiervoor Verwacht wordt: Meest zwakke tot matigen wind uit Ooste lijke richtingen, half tot zwaar bewolkt of betrokken, weinig of geen regen, weinig ver andering in temperatuur. 5 April: Groote Schouwburg, Les contes d' Hoffmann (Buitengewone opera-voorstel ling) 7,30 uur. 6 April: Groote Schouwburg. Mijn zoon de minister. .(Gez. Saalborn). 8.15 (voor volw.). Dagelijks: (behalve Dinsdag en Woens dag) Circusschouwburg, Het hopelooze huwe lijk (De Rotterdammers), 8,30 uur (volw.); Arena, 2 en 8,30 uur, 's Zondags ook om 5 uur. (voor volw.). Bioscopen: Goedgekeurde programma s tot en met Donderdag 8 April in: Lumière: Pygmalion; Studio, Meisjespensionaat; Colos seum, De tuin van Allah en Het huis met de 1000 kaarsen (voor volw.); Grand: De charge van de lichte brigade (18 jaar)Cen traal: De zigeunerprinses (18 jaar); Capitol en City: Een meisje uit duizend; Corso: Tar- ras Boubla (18 jaar); Thalia: Het arme rijke meisje; Scala: Londen—Parijs (18 jaar); Ooster': Als manen begeeren en De Zwarte Kamer (voor volw.)Victoria: Moskou- Shanghai en Eva's huwelijk (18 jaar)Luxor Première (voor volw.); Olympia: Opsporing verzocht en Gouddorst (18 jaar). Doelen: Kleine lord en Roode Pimpernel (alleen 6 April 8 uur). Tentoonstellingen: Studio, werken van J. J. Gerstel Unger Van Mens, wer ken van. Antoine Vollon (tot 3 April) Delftsche Poort: Kunst- en kunstnijverheids onderwijs Rotterdamsehe Academie De Schakel, Delftsche Vaart 14: werken van Cuno van der Steene (tot 17 April). Passage Schiedam. De dans aan den galg en De dood langs den weg. SCHIEDAM, 5 April. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn i Moutwijn 46 pet. 14 per H.L. Spoeling Spoeling 1,20—1,30 (niet officieel) Van de rondvraag werd o.a. gebruik ge maakt door den heer H. Hammerstein, waai- bij hij den voorzitter een bedrag onder cou vert aanbood als eerste storting in het in te stellen terreinfonds, dat tot doel heeft te komen tot een eigen terreincomplex, waarna de heer De Vries voor ditzelfde doel een be- drag aan den voorzatter overhandigde. Terwijl hierna het bestuur recipieerde en er gelegenheid tot feliciteeren was, vertrok het overige deel van het gezelschap naar de sportterreinen Duyvestein, waar eenige jubi- leumwedstrijden gehouden werden. De uit slagen hiervan vermelden wij elders in dit blad. Ook dit sportieve gedeelte der feest viering mag, hoewel het weer wel eenigszins beter had kunnen zijn (de terreinen vertoon den hier en daar min of meer uitgestrekte modderpoelen), uitstekend geslaagd heeten, dank zij de goede organisatie en den voor- treffelijken clubgeest. Nadat de deelnemers gelegenheid hadden gekregen, zich thuis van modder en andere aardsche ongerechtigheden, welke men zooal op voorjaare-voetbalvelden kan opdoen, te ontdoen, kwam men 's avonds wederom bij een om den dag te besluiten met een gemeen schappelijk feestdiner, dat, gekruid met tal- looze speeches o.a. van vertegenwoordigers der D.H.V.B., der R.K.F., van den Z.-Holland- schen Hockeybond, en van mevr. Herr, de zoozeer geliefde „moeder aller Aeolianen", welke haar dankwoorden aan het bestuur tevens vergezeld deed gaan van een bijdrage voor het terreinfonds, een zeer geanimeerd verloop had. De cheers waren niet van de lucht en toen door den voorzitter bekend ge maakt werd, dat na het diner gelegenheid gegeven zou worden tot een gezellig samen zijn, steeg de algemeene feestvreugde ten top. Men betreurde het dan ook toen de heer Hopster, tegen sluitingstijd verklaarde, dat er „aan alles een einde komt, dus ook aan dezen dag". Hij sprak de verwachting uit, dat alle aanwezigen, vergezeld van ouders, vrienden en bekenden zullen meewerken om a.s. Woensdag de „Palace-zaal" waar het tweede deel der feestelijkheden gevierd zal worden geheel te vullen. Aeolus kan terugzien op een tot in alle onderdeelen zeer geslaagd lustrumfeest. groen Alleen vluchtheuvels met groen lichtgevende verkeers- zuilen mag men links of rechts voorbijrijden; olie andere groen oltijd ter rechterzijde. LillKS OF RECHTS PA55EEREH

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1