s m 'AT'TWEER DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS. VRIJDAG 9 APRIL 1937 BLADEN. 60ste JAARGANG Mo. 17834 Ue, W». M b,euk de ™8g^„, el bij «hed« 75.- vee, be, bij b-b beven,,» el bombeen, ende,,,» ol onderbeen, tnie-ehi,!. bd 1-1 dub», bi - "e, verliea 2 ielLdl vin6«. Alle. «W de ge,dende „d.n een»,,. f d« 1UI BUREAU: KOEMARKT i, SCHIEDAM^ TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 PATER PETERS KOMT! DE „S. B. L. O." StMt - i 1 m :L DEMONSTREERENDE KANTOOR BEDIENDEN. KETHEL. CORRESPONDENTIE. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. B*j bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand J 1,10, per one maanden 3.—, bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons brueau Koemarkt 4 verkrijgbaar a. 5 cent p stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST Uitgave van de N.V. de Courant De Maasboae te Rotterdam. t -j „„„i. f otnvnnr het verlies van een hand, een voet ot bedraagt- f 3 000 bii levenslange invaliditeit; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1.000 bij overlijden tengevo ge van eenjn f 50 voor het verlie8 van een volledig De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1—6 regels f 1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen der tekst dubbel adv.tarief. Lief dadigheidsadverten tien half tanef. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 et. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. De Jongerenafd. der R. K. Staatspartij in Schiedam roert zich terdege. De oprichting van een dergelijke afdeeling is een waar suc ces gebleken. Bemerkten we vroeger niets van de katho lieke jongelieden, thans kan er niets op ka tholiek gebied gebeuren, of de jongeren heb ben een groot of klein aandeel in het wel slagen daarvan. Zij zijn dikwerf de initiatiefnemers een of ander plan van actie. Zoo hebben ,J het ditmaal zoover weten te krijgen, niemand minder dan Pater Peters de bekende meditatie-predikant voor„ dio op Vrijdag 16 April in Musis Sacrum speciaal voor hun afdeeling een reci nun dit voorrecht Vele vereemgmgen zullen hu Schiedam heng den, doch waar dejongere specifieke plaats innemen m ke leven, zij hun deze primeur van harte ge gund! Daarom, katholieke jongeren, uw bestuur gaat voor. Pater peters komt Toont weer kw belangstelling voor de katholieke taak en komt in grooten getale naar deze vergade ring De eerw. spreker is u een waarborg Voor een prachtavond. De verplichte plaats bespreking is Zondag 11 April van 12—2 uur in „ons Huis" Lange Haven 79, voor leden 5 cent, introducé's 10 cent. Mochten er enkele plaatsen overblijven, dan zijn ook andere jongeren niet-leden van harte welkom! Pater Peters komt! Voor deze niet-leden Is de plaatsbespreking van 2—3 uur 'n den foyer van Musis Sacrum. SCHIEDAMSCHE KUNSTKRING. Jan Musch in „de Berkelmans", Gisteravond gaf het gezelschap in het Passage theater een °Pvo® JLk, het tooneelstuk in vier bedrijven: „de Berkel mans" naar de gelijknamigen roman van Willem Schürmann. Berkelman is een onvervalschte Rotterdam- sche koopman voor wien handel in de we reld nummer één is. Zijn kinderen missen ech ter alle den handelsgeest van hun vader, het geen hem veel verdriet doet. Veel plezier be leeft hij van hen ook niet en verschillende ïrialen moet zijn geld redding brengen of de gevolgen van zedelijke excessen verbloemen Deze scène's - er komen in twee uur tijd twee zelfmoorden en" drie déraillementen op sexueel gebied voor maken voor ons het stuk niet aantrekkelijk. Tenslotte is er toch hog een happy-end, doch ook dit lijkt ons niet overweldigend. In de keuze van het stuk is het bestuur deze maal niet bijzonder gelukkig geweets, doch veel is ons vergoed door het uitmun tende spel van Jan Musch, die het geheele stuk droeg. Verder willen wij nog noemen Miek Flink-Verstraete, die als blinde dochter van Mr. van Vlaanderen, vooral in het laat- ste bedrijf, een ontroerende scène zeer goe Vertolkte. Ook Lize v. d. Poll—Hamakers Speelde haar rol van huishoudster voortref felijk. De overige spelers gaven zeer matig spel te zien. trSMTV- --aga&fcLjr*- ZWIJNTJE, Door R. is b\j de politie aangifte gedaan van vermoedelijke diefstal van zijn rijwie hetwelk hij een oogenblik onbeheerd had laten staan voor een perceel aan de Hoogstraa alhier. «st» DIEFSTAL. Gisteren is door de recherche aangehouden fcekere F. alhier, die wordt verdacht van dief stal van ijzer van de scheepswerf Gusto. Gisteravond hield de „Schiedamsche Bond voor Lichamelijke Oefening", onder voorzit terschap va-n den heer M. Stavenga, een algemeene ledenvergadering in „Musis Sa crum". Vertegenwoordigd waren 30 vereeni- gingen. In zijn openingswoord gaf de voorzitter een uitvoerig overzicht van hetgeen in de afge- loopen 2 jaar door den bond zooal is ver richt. In het bijzonder herinnerde spr. aan de I opening van het Mathenessersportpark. en de twee nieuwe speelterreinen voor de ver. „S. V. V.", zoomede de toegenomen belangstelling in het Schied. Bur. v. Medisch Sportkeuring. De nieuwe leden „N. F. C.", „De Pelikaan", „De Zwaluwen" en „D. S. W." werden in bet bijzonder welkom geheeten, terwijl de voorzit ter er voorts zijn verheugenis over uitsprak, dat de „S. Z. C." besloot opnieuw als lid toe- trad. In 1935 werden „Excelsior" en „Martmit kampioen van hun afd., in 1936 was dit he geval niet „S. V. V." en „A. S. V. Spr. bracht hulde aan het Gemeentebestuur voor de ondervonden medewerking. Ei be staan plannen voor de reconstructie van en kele bestaande voetbalterreinen aan den Laan- slootscheweg en aanleg ter plaatse van een trainingsbaan t. b. v. de wielersport. Het be stuur hoopt dat het voorts eerlang zal ko men tot het aanschaffen van gymnastiektoe- stellen voor enkele bestaande, thans echter nog ongemeubelde, turnzalen. Verder heeft het bestuur nu ook de kwestie van mogehjken aanleg van kinderspeelplaatsen in studie ge nomen. Met eenige gevoelvolle woorden herdacht spr. het verscheiden van de heeren H. J. Steens en J. van der Plas. De verslagen van secr. en penn.m., resp. de heeren A. van Schie en E. A. Leenderts, wer den, na een toelichting van den penn.m., hoe het te kort op de gehouden wedstrijden, ter gelegenheid van de opening van het Mathe nessersportpark is ontstaan, onveranderd goedgekeurd. Met de door het bestuur voorgestelde wij zigingen in de statuten gaat de vergadering volledig accoord, zoodat thans zal worden overgegaan tot het aanvragen van de Konink lijke Bewilliging. In verband met de statutenwijziging treedt ditmaal het bestuur en bloc af. Daar van de zijde der leden geen candidaten voor het bestuur zijn gesteld wordt dit, overeenkom stig art. 4 van het Huish. Reglement, ge acht bij enkele candidaatstelling te zijn her kozen. Alle bestuursleden namen hun herbe noeming aan. De vereenigingen ,,A. S. V.", „D. H. S. en rj. jj q zullen elk uit hun midden een Üd voor de kas-commissie aanwijzen. Hierop volgt een geanimeerde bespreking over de wijze, waarop het bestaande fonds voor gratis keuring van onvermogende sportbeoefenaars sters) kan worden versterkt. Uit de vergadering worden verschillende voorstellen aan de hand gedaan, waarbij tot slot wordt overeengekomen, dat de Commis sie, welke zich met de vorming van dit fonds heeft belast, zich per circulaire tot de aangesloten vereenigingen zal wenden om een vrijwillige donatie. Verder reke.nt de commissie nog op de re cette van een te spelen voetbalwedstrijd tus schen Hermes-D. V. S. en S. V. V. De Schied. Zwemver. „De Pelikaan" heeft het bestuur van den „S. B. L. O." verzocht bij de betrokken instanties invloed te wil len uitoefenen, teneinde te bereiken, dat de Gem. Zwemplaatsen meerdere avonden per week ter beoefening van de zwemsport ter beschikking zullen worden gesteld aan veree nigingen. Dit is aanleiding voor een uitvoerige discu- sie over de zwemplaatsen. Uit de vergade ring wordt critiek uitgeoefend op het beheer van de zwemplaatsen door de hiervoor be staande speciale commissie. O.a. wordt het onjuist geacht, dat de leden van die commissie voor het leven benoemd schijnen. Volgens ingewijden zouden tal van zaken anders en beter georganiseerd kunnen worden. Zelfs werd het mogelijk geacht het bad zonder verlies te exploiteeren! Gewezen werd op Rot terdam, waar, nadien de R. B. v. L. O. de exploitatie van de zwembaden van de Gemeen te heeft overgenomen, deze inrichtingen me meer met verlies werken. Het bestuur zal bij deze aangelegenheid na der stilstaan en zich beraden óf en langs we ken weg wellicht iets, ter verbetering van den bestaanden toestand, is te bereiken.^ De Ren- en Toerclub „De Zwaluwen" stel de vergadering voor het bestuur te verzoeken stappen te doen tot het organiseeren van sportevenementen op nationale feestdagen, eventueel in samenwerking met voor de vie ring van nationale feestdagen bestaande in stanties. De voorzitter zegt, dat indertijd reeds in die richting gaande voorstellen aan de Oraijevereeniging zijn gedaan. Blijkbaar haa men daarnaar destijds echter weinig ooren. Uit een dezer dagen gehouden bespreking me den voorzitter der Oranjevereeeniging is even wel gebleken, dat het mogelijk .is, dat deze vereeniging thans geheel anders tegenover de ze zaak staat en de medewerking van den ,,S. B. L O." zelfs zeer op prijs zal stellen. Me algemeene stemmen machtigt de vergadering het bestuur verdere maatregelen in dezen te nemen. Dezelfde vereeniging stelt verder voor een speciale commissie voor de wielersport in te stellen De voorzitter zegt, dat het bestuur dit voorstel nader zal overwegen, zoodra blijkt dat in Schiedam inderdaad een trai- ningsgelegenheid voor wielrenners zal komen. Bii de rondvraag vraagt de vertegenwoor diger van de Chr. G. V. „D. O. K." hoe het staat met het afnemen van het examen a reserve-leider gymnastiek. De secr. de mede, dat de heeren, die zitting hebben de technische commissie van de Sportro - missie, buitengewoon druk bezet zijn, wa door het bij herhaling onmogelijk is gebleke deze commissie bij elkaar te krijgen. Het lijkf dan ook noodzakelijk hier in te grijpen en de secr. acht de oplossing: uitbreiding van tie bestaande commissie met b.v. 2 leden. In de ze richting zullen pogingen worden gedaan. Te ruim 11 uur sluit de voorzitter, onder dankzegging voor de aangename en prettige wijze, waarop de discussies gevoerd zijn, deze bijeenkomst. AANRIJDINGEN Gisteren heeft op den hoek van den Vlaar- dingerdijk en de Westvest een aanrijding plaats gehad tusschen een Viaardingsche autobus en den wielrijder A. J. S. uit Vlaar- dingen. De wielrijder verleende de autobus, die hij aan zijn rechterhand had, geen voor rang en reed tegen de bus öp. De autobus werd licht beschadigd aan het linker voor spatbord. De wielrijder klaagde over pijn in de borst, doch kon zijn weg vervolgen. Gistermiddag heeft op den hoek van de Hagastraat en de Nieuwe Haven een aanrij ding plaats gehad tusschen een vrachtauto» bestuurd door IJ. uit Rotterdam en den wiel rijder B. wonende alhier. B. reed vanuit de Hagastraat met een bocht naar links de Nieuwe Haven op, tegelijkertijd naderde al daar vanaf de richting Westerkade, de vrachtauto. Bij het zien van laatstgenoemde wilde B. plotseling remmen; hij kwam hierbij te vallen en werd door den vrachtauto aan gereden. Het rijwiel werd gedeeltelijk ver nield. B. kreeg een schaafwonde aan het on derbeen, welke ter plaatse door dr. de Mayer is verbonden. Bij controle is komen vast te staan, dat de voetrem van het motorrijtuig niet geheel in orde was. DE BEVOLKING IN MAART Op 28 Februari stonden 62,181 personen in geschreven. Gedurende Maart vestigden zich 231 personen, terwijl de vermeerdering door geboorten 119 bedroeg. Door vertrek werd 't inwonersgetal mét 268 en door overlijden met 36 verminderd. De totale vermeerdering be droeg dus 46, zoodat het inwonersgetal op 31 Maart 62.227 bedroeg. Er werden 36 huwe lijken gesloten. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen, in het^Zuiden wellicht toenemenden wind uit Zuidelijke richtingen, zwaar bewolkt tot betrokken, tijdelijk regen, aanvankelijk iets zachter. Minister Deckers maakte gisteren van zijn verblijf te Londen, gebruik om 'n kijkje te nemen in Smithfield Market, de bekende Londensche veemarkt. Politie komt er aan te pas. Gistel-middag waren een 250 a 300 werk- looze kantoorbedienden per boot van af het Willemsplein te Rotterdam vertrokken om gezamenlijk naar de Rotterdamsche Droog dok Mij. en Wilton te Schiedam te gaan, teneinde met de desbetreffende directies te confereeren. Bij de R. D. M. zijn de kantoor bedienden niet ontvangen. Ze lieten daar een schrijven achter en de boot wendde den steven haar het Hoofd in Schiedam. Daar aangeko men ging men en bloc via den W est 1 ranken- lahdschedijk naar de werf van Wilton aan de Vlajt-dingerdijk. De Schiedamsche politie had echter lucht gekregen van deze „volksverza meling" en zond per overvalwagen een viertal agenten; een adj. inspecteur en een inspecteur landschedijk naar de werf vah Wilton aan den hoofdingang der werf dan de demonstranten. Toen dezen aankwamen werden ze gesommeerd uiteen te gaan. Hieraan werd door de meesten snel gehoor gegeven, door anderen echter niet hetgeen tot resultaat had, dat met behulp van gummi-stokken snelheid werd gegeven aan de uitvoering der sommatie. Van zelfsprekend was er nog al belangstel ling, daar tegen vjjf uur ook nog de werf uit gaat, waar dan enkele duizenden menschen vandaan komen. De politie meende te moeten optreden, om dat het hier een demonstratie gold, waarvoor geen vergunning was aangevraagd. Een agent heeft toezicht gehouden, dat de kantoorbedienden zich nadien verspreid weer naar hun boot begaven, waarna men vertrok, zooals men was gekomen. De bedoeling der demonstranten was, om evenals zulks in andere plaatsen b.v. te Am sterdam is geschied, met de directies der beide werven een conferentie te hebben. In deze conferentie zou er op gewezen wor den, dat het vele overwerk, dat dikwijls moet verricht worden, te voorkomen is, door werk- looze kantoorbedienden aan te nemen. De op zet der kantoorbedienden is gisteren wel jam merlijk mislukt. Deze actie gaat uit van den Alg- Handels- en Kantoorbedienden Bond, den r.K. Bond van Handels- en Kantoorbedienden den Christelijken en Mercurius. OUDERAVOND BROEDERSSCHOLEN Gisterenavond werd in de groote zaal van den R. K. Volksbond de traditioneele Ouder avond voor de Broederscholen gehouden. De zaal was volledig bezet. Naast vele ouders der leerlingen waren tegenwoordig de zeer- eerw. heeren pastoor Vis en pastoor P. Bink horst O.P., de weleerw. heeren P. Keijzer O.P. en Hummelinck O.P., kapelaan Velzenboer, de heer Scheffers, namens het bestuur der St. Willibrordusstichüng en vele onderwijzers en onderwijzeressen. Broeder-Overste opende den avond met allen welkom te heeten en wenschte allen een pret- tigen en leerzamen avond. Het zwaartepunt van den avond was de lezing voor Br. Plus, directeur der Bissch. Kweekschool uit Den Haag over: De verheven taak der ouderlgke opvoeding. De menschheid vormt, zooais de sterrenwereld, het planten- en dierenrijk enz., een geordend, harmonisch geheel, waarin ieder mensch zijn eigen taak te vervullen heeft. De hoogste volmaaktheid bestaat hier in, dat ieder zijn eigen taak vervult, volgens Gods H. Wil. Dit lichtte spreker toe met practische voorbeelden. Aan 't slot gaf de spreker nog enkele practische wenken, aan gaande conflicten voortkomend uit het niet begrepen worden van de opgroeiende jeugd. Het was een interessante, leerzame lezing. Het populaire koortje van Br. Bruno zorgde voor de noodige keurig gezongen nummer tjes en Br. Modestus had een tooneelspel in gestudeerd: Van drie kleine jongens en een echt wonder. Een frisch spel, dat door de jeugdige spelers vlot en los gespeeld werd. Het prachtige décor was geschilderd door Br. Pius. Het was een prettige en leerzame avond R. K. S. V. EXCELSIOR f Voetbal Programma voor a.s. Zaterdag: Excelsior c-Ignatius c, 3 uur. Programma voor a.s. Zondag: DHL 1 Excelsior 1, 2 uur, J. Boddeke; Excelsior 2 Donk 2, 2 uur; Excelsior 4Ignatius 2, 12 uur; SGV 2Excelsior 5, 2 uur; Excelsior 6 Spartaan 7, 12 uur; Leonidas aExcelsior a 12,30 uur; RCD aExcelsior b, 12,30 uur. Zwemmen De zwemwedstrijden tegen Leonidas vinden niet, zooals gemeld, op Maandag 12 April doch op 19 April plaats. Cricket. De cricketafdeeling houdt Donderdag 15 April a.s. in café-restaurant Amstelbron een algemeene vergadering vóór bespreking van het a.s. seizoen. Aanvang half negen. NED. VEREENIGING E. H. B. O. Op 2, 5 en 7 April zijn door de heeren doktoren dr. A. H. de Bruijn, dr. J. A. H. v. d. Berg, dr. A. Hoogendijk, dr. H. J. Ormel en dr. A. van der Griend geëxamineerd 32 cursisten en 37 reeds gediplomeerde leden. Hiervan behaalden 64 een diploma, resp. verlenging voor 2 jaar; 2 voor 1 jaar; ter wijl 3 candidaten moesten worden afgewezen. Uitreiicing der diploma's heeft plaats op Zaterdag 17 April a.s. op het jaarfeest; te houden in den R. K. Volksbond alhier, waar na de Schiedamsche tooneelvereeniging Utile Dulci den avond zal opluisteren met het too neelstuk „Haar andere man", terwijl na af loop hiervan „De Halckert Band" de laatste uren zal opluisteren. O. B. K. IN UNIFORM Het harmoniegezelschap O. B. K. zal Zater dagmiddag half vijf vanaf de Broersvest een rondwandeling maken door Schiedam in zijn nieuwe uniform. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap SL Ambrosius, R. K. Volksbond. 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor R. K. G. (dir. O. Vredebregt) van 67 uur. Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la verda stelo" iedergn Dinsdagavond half negen les en clubavond, Broederschool, Warande. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymma R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond half 9. Boven zaal R. K. Volksbond. Clubavond K. J. M. V. Eiken Vrijdagavond 8,30 repetitie R. K. mannenzangvereeniging St. Caecilia, R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R, K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspresoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond van 7.30—9.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St, Franciscusgroep. lederen Zaterdagavond. Ned. R. K. Bona van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur, Gelegenheid tot aanmelding van leden. Vrijdag 16 April. Jaarvergadering St. Barbara Vereeniging, tevens bestuursverkiezing R. K. Volksbond. Aanvang 8,15 uur. JUBILEUM Heden herdacht de firma W. A. Verwayen Hoogstraat 186, het 25-jarig bestaan der zaak Een schat van bloemen van leveranciers, vrienden en van verschillende vereenigingen sierden de winkelruimte. De gevel is met groen en licht in feestgewaad gestoken. Velen maakten van de gelegenheid gebruik deze in Schiedam zoo bekende firma te ko men complimenteeren. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 78 April GEBOREN: Mari C., zoon van M. C. van Vliet en G. de Jong, Boylestraat 9 Jacob, zoon van M. Staat en M. van der Plas, Am. v. Solmsstraat 12 Jannigje W., dochter van W. aan de Wiel en J. van der Kuil, Breed- straat 33. ONDERTROUWD: W. van der Toom, 38 jaar en M. M. Veltman 30 jaar G. O. Falsrok 26 jaar en P. Krommenhoek 25 jaar B. van der Ree 31 jaar en P. van Zwet 28 jaar B. C. Boomert 25 jaar en J. M. Veer 21 jaar W. Dijkers 31 jaar en J. A. M. Meeder, 29 jaar W. Haas 24 jaar en A. de Lange 20 jaar J. H. K. Verkaaik, 29 jaar en M. F. Slavenburg 25 jaar J. R- Verweij 26 jaar en P. Elshout, 24 jaar G. B. de Bruin, 24 jaar en G. de Jong, 22 jaar H. A. van Hees, 25 jaar en E. M. Vlug- man 21 jaar. GEHUWD: C. J. A. van Collenburg, 28 J. en T. König, 25 jaar G. C. Foncke, 29 j. en E. A. M. van Collenburg 27 jaar. 10 April: Groote Schouwburg, Wenn der weisse Flieder wieder blüht (Fritz Hirsch- operette) 8,15 uur (boven 18 jaar). 11 April: Groote Schouwburg, Wenn der weisse Flieder wieder blüht (Fritz Hirsch- operette), 2,15 en 8.15 uur (boven 18 jaar), Dagelijks: (behalve Dinsdag en Woens dag) Circusschouwburg, Zwarte Griet (De Rotterdammers), 8.30 (volw.)Arena 2.15 en 8.30 uur, 's Zondags ook om 5 uur (v. volw.) Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 15 April, in: Lumière: Pygmalion; Studio: Paris; Grand The great Ziegfried (volw.); Thalia: Sing baby sing (18 jaar) Capitol en City: de kandelaars van den keizer- Prinses: The singing kid; Corso: De geliefde vagebond; Colosseum: Een avond in de opera en Negentig minuten oponthoud (18 jaar)Luxor, Kreuzer-sonate (voor volw.) Scala': China clipper en Een koninkrijk voor een kus (18 i)Centraal: De zigeunerprinses (18 jaar); Victoria: Champagnewals en De tuin van Allah (volw.). Tentoonstellingen: Studio, wer ken van J. J. Gerstel. Delftsche Poort: Kunst- en Kunstnijverheidsonderwijs Rotter damsche Academie. De Schakel, Delftsche Vaart 14: werken van Cuno van der Steene (tot 17 April), Schiedam. Pasage theater: De charge van de lichte brigade en In de penarie (18 jaar). HUN GEDULD WERD NIET BELOOND. Bij Huis ten Bosch in Den Haag was het goed fe mei hen, dat t Prinselijk Paar daar weer vertoefde. Het wachten der belangstellenden was echter tevergeefs daart Prinselijk Paar zit i met vertoon e. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. SCHIEDAM, 9 April. Officiieele r.oteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn Moutwijn 46 pet. f 14 per H.L. Spoeling Spoeling f 1,20—1,30 iniet officieel); SCHEEPVAART SCHIEDAM, 6 April. Aangekomen: Eng s s. Amsterdam, ledig van Hoek van Holland om te dokken in de Wilhelminahaven; Ital. s.s. Burma, ledig van Rotterdam om te dok ken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 6 April. Vertrokken: Braz. s.s. Almirante Alexandrino, naar Rotterdam; Noorsch m.s. Sörvarg, ledig naar Stugsund; Zuid-Slavisch s.s. Zrinski, ledig naar Rotter dam; Ital. s.s. Burma, ledig naar Rotterdam; Eng. s.s. Kerma, ledig naar Rotterdam. SCHIEDAM, 7 April. Aangekomen: Eng. s.s. Harpalycus, ledig van Rotterdam; Rus sisch s.s. Petrovski, ledig van Rotterdam, beide om te dokken in de Wiltonhaven. SCHIEDAM, 7 April. Vertrokken: Ned. m.s. Marken, ledig naar Rotterdam; Duitsch s.s. Erika Sehünemaim, ledig naar Newcastle on Tyne. SCHIEDAM, 8 April. Aangekomen: sa. Llanweru, van Londen; s.s. Recina van Lon den, beide om te dokken in de Wiltonhaven OPENBARE VERKOOPING Door notaris van Ellekom werd heden ln veiling gebracht het perceel Lange Haven 107, in veiling 6100, verkocht voor 6600; het' perceel Da Costastraat 32 en Dirk van Wassenaarstraat 8, in veiling 9200, ver kocht voor 9750. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: J. A. van Winden, 39! jaar en P. H. Ham, 26 jaar. GEHUWD: J. J. Groot 28 jaar en A. W. J« ,M. Olsthoorn, 25 j. j. H. C. te S. Crediteuren kunnen, in dien zij gewaarschuwd worden, opnieuw be taling eischen, doch alleen na verkregen von nis beslag laten leggen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1