DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS. 60ste JAARGANG Nó. 17843 DINSDAG 20 APRIL 1937 VIER BLADEN. TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 HET STEDELIJK MUZIEKKORPS. R. K. S. V. EXCELSIOR. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. DE RADIO-CENTRALE. EUPHONIA. KETHEL. SCHEEPVAART ROTTERDAM. EEN ZESLING. De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Pi) bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10, per drie maanden 3.bJJ vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons brueau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent per stuk. postcheque- en girodienst no. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. IEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusscben dpr tekst dubbel adv.tariefl» Lief dadigheidsadverten tien balt tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst ln de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuws Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. __i250voor het verlies van een hand, een voet of n rin2 bedraagt: f 3.000 bij levenslange invaliditeit; 2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; 1.000 bij overlijden tengevo ge van een an er on^e 50 voor het verlies van een volledig een OOTf 100 voIrTet verües van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75— voor bet verlies van een wijsvinger of vooret T Tbreuk van bovenarm of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, - - ^or bet verbes PL maand in dit blad wordt afgedrukt Reorganisatie dringend noodig- Reeds enkele jaren staat het Stedelijk Mu ziekkorps in het teeken van innerlijke ver deeldheid. Sedert enkele weken is er een dusdanige spanning ontstaan, dat de voorzitter van de Commissie uit de leden, de heer M., zijn functie heeft neergelegd, terwijl enkele an dere leden niet meer regelmatig de repe tities bijwonen en zelfs ontslag indienden. Juister de zaak speelt zich af rondom het directeurschap van den heer van VI., wiens leiding verscheidene leden niet langer op dezelfde wijze wenschen te zien voortduren. Dat een dergelijke uitbarsting niet reeds veel eerder is gekomen, zal den insider ver- Wonderen. Bij diverse gelegenheden, waarbij het Ste delijk Muziekkorps optrad, bleek reeds uit de geringe opkomst en de veel mindere prestaties op muzikaal gebied, dan die van andere korpsen, dat er iets haperde. Thans staat Schiedam, vermoedelijk ook de Gemeentelijke Commissie van toezicht op dit korps, voor de moeilijke taak een en Milder in het reine te brengen. Wij vernamen, dat de officieele instanties «eb dan ook terdege met het geval be moei en teneinde eens en hopenlijk voor goed tot een oplossing te komen, waardoor de goe de faam van het Stedelijk Muziekkorps, dat in de oude Schiedamsche Schutterij zijn oor sprong vindt, zou kunnen worden herkre gen. Wij herinneren er aan, hoe een achttal ja ren geleden, dit korps onder leiding van den tegenwoorcligen directeur niet het voorge schreven bezoek bracht aan de zieken van de Dr Noletstichting ter gelegenheid van Ko ninginnedag. Als ook hoe dit gesubsidieerde, semi-officieele muziekgezelschap enkele jaren later niet de voorgeschreven rondwandeling om het Stadhuis deed, welke wel door de an dere korpsen werd verricht. Een en ander heeft toen reeds stof doen opwaaien. In het eerste geval moet zelfs de spanning zoo hoog geweest zijn, dat op een concert in de Plantage openlijke excuses zijn aangebo den aan bijna de helft van de muziekanten, daar deze anders geweigerd zouden hebben aan dat concert mede te werken. Het had dan Vermoedelijk heelemaal niet doorgegaan! Hoe weinig vriendschappedijk de onderlinge Verhouding is, blijkt dus duidelijk uit enkele door ons aangehaalde feiten. Het is te begrij pen, dat zij, die in de Schiedamsche muziek wereld zijn ingewijd en ook wel buitenstaan ders reeds verschillende malen aangedrongen hebben op de noodige reorganisatie. Zijn wij goed ingelicht, dan bestond het korps in haar glorietijd uit 46 medewerkenden, terwijl thans nog een dertigtal muzikanten er deel van uit maken. In hoeverre deze achteruitgang aan de te. genwoordige leiding kan worden verweten, Valt niet juist uit te stippelen Zeker is het, dat de Schiedamsche burgerij, die dit korps met 2000 per jaar subsidieert, recht heeft op een up-to-date verzorgd mu ziekkorps, dat behoorlijke muzikale presta ties kan leveren den, lijkt het ons niet slecht ook op dat laat ste 'de aandacht te vestigen. Wellicht is het ook gewenscht aan de mu zikanten van het Stedelijk meer medezeggen schap te geven in zaken welke voor hen van belang kunnen zijn. Een Commissie uit de leden met meer bevoegdheid dan de thans bestaande, die nu slechts een enkele maal alleen maar een feestavond organiseert, lijkt ons ook niet kwaad om de goede verstand houding in de toekomst onder de leden in stand te houden Moge het Stedelijk spoedig uit de impasse raken door een juiste reorganisatie. Wij vree zen, dat anders het voortbestaan op den duur als semi-officieel muziekkorps niet lang meer te verdedigen zal zijn. Wii herinneren Urinsesse-huwelijk op de Gr. Markt. Daar ver leenden bij de kinderaubade slechts ongeveer 14 man van dit korps him medewerking. Een droevig verschijnsel voor een semi-otticiee korps, dat op den trouwdag van Dengene, die bestemd is om de regeerende Vorstin op te volgen, een dergelijk figuur durft riskeeren. Daarom juichen wij het ten zeerste toe, dat de officieele instanties zich nu met den zaak gaan bemoeien. Schiedam is slechts gebaat bij een Stede lijk Muziekkorps, dat de door haar alleen, met uitsluiting van alle andere muziekgezel schappen hier ter stede, genoten subsidie uit de Gemeentekas, behoorlijk weet te waardee- ren en daarvoor prestaties levert, die min stens gelijk zijn aan die van de andere niet gesubsidieerde korpsen. Op het oogenblik is de toestand niet te verdedigen en kunnen de andere gezelschap pen zeker zooveel rechten doen gelden op geldelijke waardeering. Fr zhn wel eens meer stemmen opgegaan om de bedeelde subsidie ook onder ue andere gezelschappen te vvvjj hier niet, doch aan de feestviering van het Zwemmen. Gisteravond vonden in het Oosterbad te Rot terdam de zwemwedstrijden plaats tusschen Leonidas en Excelsior. De hooggespannen ver wachtingen van onze stadgenooten zijn zelfs nog overtroffen. De beide wisselbekers werden wederom door Excelsior veroverd. De zwart wit dames legden op alle prijzen beslag; de heeren stonden slechts 1 eerste en 1 tweede prijs af. De training van den heer Gronmenn is dus een buitengewoon succes geworden te meer daar vele gemaakte tijden zeer fraai ge noemd kunnen worden. Een honderdtal zwart- witten hebben de reis medegemaakt om hun favoriet aan te moedigen en het is te be grijpen dat na afloop een uitbundige stem ming heerschte. Op 10 Mei a.s. gaat Excelsior naar Delft alwaar een driekamp wordt gehouden tus schen D. H. L„ Leonidas en Excelsior. De uitslagen luiden: Dames 25 meter borstcrawl: 1 E. Witkamp (Exc.) 151/5 sec.; 2. M. Groenewegen (Exc.) 16 sec.; 3. M. van Berkel (Exc.) 16 1/5 sec. 25 M.'schoolslag: 1. M. van Berkel (Exc.) 19 1/5 sec.; 2. T. Nederhof (Exc.) 211 5 sec. 3. C. Hoefsmit (Leon.) 22 3/5 sec.. 25 M. rugslag: 1. E. Witkamp (Exc.) 17 3/5 sec.; 2. M. van Berkel (Exc.) 18 3/5 sec.; 3. R. Mooyman (Exc.) 20 2/5 sec. Hinderniszwemmen: 1. E. Witkamp (Exc.) 241/5 sec.: 2. C. Verzijl (Leon.) 27 3/5 sec.; 3. F. Heinrich (Leno.) 28 sec. 3 x 25 M. Wisselestafette; 1. Excelsior I 55; 2. Leonidas I 1 min. 4 2/5 sec.; 3. Ex celsior II 1 min. 91/5 sec. De winnende ploeg besond uit de dames: E. Witkamp, M. van Berkel en R. Mooyman. Heeren 25 meter rugslag: 1. D. van Velzen (Exc.) 19 sec.; 2. J. Kampfens (Exc.) 20 2/5 sec.- 3. G. v. d. Horst (Exc.) 22 1/5 sec. 25 M. borstcrawl: 1. P. Verwayen (Exc.) 15 3/5 sec. 2. B. Hoffschulte (Leon.) 17 3/5 sec.; 3. J- v. Haasteren (Exc.) en A. Koch (Leon.) 18 sec. 25 M. schoolslag; J. Hoefsmit (Leon.) 19 3/5 sec.; 2 H Jonker Roelant (Exc) 20 sec.; 3. J. Timmer (Exc.) en G. v. d. Horst (Exc.) 20 3/5 sec. 50 M. borstcrawl: 1. J- Kampfens (Exc.) 32 1/5 sec.; 2. D. v. Velzen (Exc.) 34 4/5 sec.; 3. P. Jansen (Exc.) 381/5 sec. 50 M. schoolslag: 1. Jansen (Exc.) 44 4/5 sec.; 2. A. Walbeek (Exc.) 45 sec.; 3. J. Hoef smit (Leon.) 461/5 sec. Touwtrekken le. Excelsior II, 2e Excelsior I, 3e Leonidas I. 3 x 25 Meter wisselestafette; 1. Excelsior I 51 2/5 sec.; 2. Excelsior II 1 min. 4,2/5 sec. 3. Leonidas I 1 min, 7,1/5 sec. De winnende ploeg bestond uit de heeren' Jansen, D v. Velzen en Kampfens. Na afloop werden de prijzen uitgereikt. VER. „ZWAKZINNIGENZORG' Tijdens de eerste verkiezingsrede van dr. Colijn, welke gisteravond voor ruim 10.000 belangstellenden in de Nenijtohal te Rotterdam werd gehouden. sche Courant een ingezonden stuk, ondertec kend door M., waarin deze een antwoord gaf aan den vorigen schrijver van een ingezon den stuk, P. De inhoud van dit ingezonden stuk werd door de politieleiding beleedigend geacht en als gevolg hiervan heeft gisteren voor den politierechter, mr. B. Verveen, te recht gestaan de 45-jarige journalist M. S., uit Schiedam, die als verantwoordelijke re dacteur van de Schiedamsche Courant het ingezonden stuk had opgenomen. Hem was ten laste gelegd, dat hij, door de opneming van dit artikel, het openbaar ge- I der 1: 1. - Ji a Ch-iViairTinir WAS ton lnstp ^o-na' RIJWIEL GEKRAAKT Gistermiddag had op de Hoogstraat een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto van F. en Co. en een transportrijwiel van den schoenmaker H. v. B. Het rijwiel werd ernstig beschadigd. Over Ac ar-huidvraag ontketenden de beide bestuur- ders een. luid openbaar debat. CONCERT Morgenavond geeft de dilettanten orkest- vereendging Eendracht een concert in de groote zaal van Musis Sacrum. HET SPORTFONDSENBAD. He 300.000ste bezoeker verwacht. Deze week zal in het Sportfondsenbad de 300.000ste bezoeker of bezoekster verwacht worden houden te worden. Wie de schrijver van het stuk is kan de justitie niet schelen. Zij heeft hier den verantwoordelijken persoon aange sproken. Het O. M. is voorts van oordeel, dat gewaakt moet worden tegen herhaling van deze dingen en daarom bracht het verdachte Se onder het oog, dat op het delict gevangenis- straf is gesteld. Voor het opleggen van een vrijheidsstraf acht het O. M., waar het hier de eerste maal is, dat verdachte voor zulk een I feit terechtstaat, geen termen aanwezig ca In het begin van het jaar zijn er by het eischte 25 boete subs. 5 dagen hechtenis. met jjaar andere man" van welke tooneel- ilitiecorps te Schiedam moeilijkheden ont- v„rHnpïltn hpeft een verweer geprepareerd, voorsteüing het batig saldo aan de Ver. Zwak zinnigenzorg zal worden afgedragen Deze geste stelt het bestuur van Zwakzinnigenzorg buitengewoon op prijs en het hoopt dan ook, dat zeer velen er voor zullen zorgen, dat dit batig saldo van Utile Dulci zoo groot moge lijk is en wekt daartoe alle Schiedamsche bur- BELEEDIGING VAN HET OPENBAAR GEZAG. Journalist voor den politierechter. Wegens het opnemen van een ingezonden stuk. Oprichting werkinrichting voor meisjes. Op de laatst gehouden algemeene Bestuurs vergadering van bovengenoemde Vereeniging is met algemeene stemmen besloten over te gaan tot "liet inrichten van een werkinrich ting voor meisjes. Waar de werkinrichting voor jongens die door dezelfde Vereeniging wordt geëxploiteerd, aan de jongelui, die daar werkzaam zijn een buitengewoon groote steun in het leven geeft, meende het besiuur ook voor de onvolwaardige meisjes in dezelfde richting te moeten werken. Het ligt in de bedoeling met een 10-tal meisjes de werkinrichting te beginnen en te trachten haar eenige vakbekwaamheid bij te brengen, teneinde haar in staat te stellen, indien vader en moeder komen te overlijden, nog eenigszins in haar levensonderhoud te kunnen voorzien, zoodat zij niet op kosten van de gemeenschap behoeven onderhouden te worden Bovendien worden deze meisjes moreel buitengewoon opgeheven, indien zij door de werkinrichting (evenals dat niet de jongens het geval is) de overtuiging krijgen, dat zij niet onuttig de maatschappij behoeven voort te leven. Aangezien de Ver. Zwakzinnigenzorg het plan heeft om die werkinrichting voor meis jes te exploiteeren, zonder subsidie van Pro vincie of Gemeente, dus uit eigen middelen, zal deze zoo mooie sociale instelling natuur lijk een zeer zuinige opzet moeten hebben. Bereids heeft Zwakzinnigenzorg tot de Raad der Gemeente Schiedam het verzoek ge richt grtis met vuur en licht een 2-tal lo kalen van de leegstaande school aan de Lan- Nieuwstraat voor dit mooie werk in bruik leen te mogen ontvangen. Van verschillende zijden mocht het bestuur met haar streven, om een werkinrichting voor meisjes op te richten, sympathie ontvangen. Zoo zal o.a. Utile Dulci a.s. Donderdag in Musis Sacrum een tooneelvoorstelling geven Verwacht wordt: Krachtige tot matigen, later wellicht weer toenemende Zuidelijke tot Westelijken wind, zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring, tijdelijke regenbuien, weinig ver andering in temperatuur. Stormwaarschuwings dienst. Geseind 20 April te 7.45 uur aan alle pos ten: „Weest op uw hoede". SCHIEDAM, 20 April. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. ƒ14 per H.L. Spoeling. Spoeling 1.20—1,30 (niet officieel). Dl- Programma 5 voor Woensdag. Keulen; 12.35 Omroepkleinorkest. versen: 1.051.35. Keulen: 1,35. Vervolg concert. - Diversen 2,204,20. Brussel (Fransch): 4.20. Dansmuziek Diversen: 5.20—5.35. Keulen: £.35 Omroepkamer- koor. Diversen: 6.057,20 Omroeporkest. Diversen: 9,20—9.50.'— Berlijn 9.50 Dans muziek. Motala. 10.20 Dansmuziek. politiecorps staan, waarbij eenige ambtenaren zijn Verdachte heeft een - dooh Hp nolitierechter kan hem niet toelaten slagen. Deze moeilijkheden hebben geleid tot Ln "e P van hetgeen in het ingezonden beschouwingen over de politie in den gemeen- I stuir wordt beweerd, teraad van Schiedam en ook tot eenige mge- eenvoudige beleediging bewezen achtend, zonden stukken in de Schiedamsche Courant. deelde de politierechter verdachte con- Op 18 Januari verscheen in de Schiedam- j dcn ei|cll< gers, die met het plan van Zwakzinnigenzorg sympathiseeren, op, dien avond bij te wonen. Het ligt in het voornemen van het bestuur om, indien de medewerking een beetje spoe- REN- EN TOERCLUB „DE ZWALUWEN". Fraaie prestatie van Slokkers. Zaterdagmiddag hebben Muller en Pettin- ga met succes deelgenomen aan de 1 uurs koppelwedstrijd op de wielerbaan „Sportief" te Rotterdam. Muller wist met zijn koppel- genoot Stigter de tweede plaats te bezetten, terwijl Pettinga zijn debuut als koppelkoer- ser maakte met zijn partner Sandee. Onge twijfeld is het resultaat van Pettinga de vierde plaats niet slecht, zoodat met ver trouwen verdere prestaties kunnen worden afgewacht. Ook op de weg boekten „De Zwaluwen succes. In de Biesbosch, nabij Dordrecht hebben zij een wegwedstrijd gereden tegen De Mol" uit Dordrecht. Op het voor hen Het o-Ampn p-rl adsDiranten- en kinderkoor dig verkregen wordt van het Gemeentebestuur ^reemde en dikwijls zeer zware grintparcours Het gemengd-, adspiramen en kuiu sentember of October de nieuwe ,ich uitermate goed ffplead dat hii den commissaris van politie, veerde indruk maakte het zingen echter met. H P 'ciasie bij geschrifte had beleedigd. Daarvoor ontbrak teveel aan koor-disciplme, In het geïncrimineerde stuk, dat in zijn ge- intonatie en beschaafde uitspraak. Men zong heel iti dagvaarding is opgenomen ko- zijn eigen partij zonder echter te bedenken, men oA de volgende passages voor: dat men een onderde^von^e van een ge; „Het is een groote schande voor de politie- ee^eri neusdJ? j gchenken leiding, dat zij bekwame ambtenaren om on- gaans ook maar e^s ,f haDerjn_ benulligheden uit hun hrood durft stooten en met hun gezinnen tot den bedelstaf brengt. Is het geen schande een ambtenaar om" privé- schulden te degradeeren en bovendien met extra-dienst te straffen. Spreekt het niet voor zichzelf, als u weet, dat er het laatste jaar heel wat agenten zenuwziek zijn geweest. Ik weet, dat het corps gereorganiseerd diende te worden, maar nu is de gemeente duizenden guldens per jaar meer kwijt. hebben „De Zwaluwen" zich uitermate goed geweerd. Jammer was echter dat enkelen veel bandenpech hadden. In de B klasse heeft Slokkers een uitste kende koer gereden en wist met de Dordte- naren Ros en v. Dam 5 K.M. uit te loopen. Tr, Ha laatste ronde er werd in blok- "opéra „Cavaleria RMT I m.j?» I JTJS U K* «M» - "ft uitvoerde. Ee» jeaehe- to j, 3» v,«en. die uech. In de eind,print won Slokker, met 5 Euphonia, een afdeeling van de vereeniging Singelkwartier, gaf gisteravond een uitvoe ring ter viering van het eerste lustrum der afdeeling. Het programma werd geopend door het Gemengd Koor, dat werken zong van den din- reeds met September of October de nieuwe werkinrichting voor meisjes te openen. Vijf middagen in de week zullen de meisjes onder bekwame leiding worden geoefend in ver schillende vrouwelijke vakken, zooals weven, mazen, breien, stoppen enz., terwijl zij de 5 morgens natuurlijk bij moeder thuis blijven, gent A. M. Zuijdendorp, Fauie en het koo ^stuur van meening is, dat ook der landlieden uit de opera „Cavalena Rus - meisjes niet verstoken mogen blij zag had beleedigd. Subsidiair was ten laste cana'J van Mascagni,^ een opieiding in de huishoudelijke zij slechts onder moeders leiding zullen kun nen beoefenen. ERNSTIGE AANRIJDING. pech. meter van den Dordtenaar Ros. J. Schön werd een goede vijfde. In de C- klasse sneuvelden eveneens heel wat bandjes door het zware parcours. Van Rooy plaatste zich echter tweede, terwijl Freije als zesde binnenkwam. de junioren-klasse domineerden „De k CtwTTW v/\_/ IV niwup w i - if aan den dirigent, met 't gevolg, dat haperin- Gisterenmiddag omstreeks half drie heeft in een en on^eliiliheden aan een goede uitvoering den hoek van de Lange Kerkstraat een Zwaluwen' htg F.A,!" Van afwerkina kon bij °0Laanriidina olaats aehad. De 23-jariae Van de vijf geklasseerden wist zich slechts in den weg "stonden. Van afwerking kon bij ernstige aanrijding plaats gehad. De 23-jarige deze bijna doorloopende onoplettendheid na- i A 2. kwam met zijn motorrijwiel waarop tuurlijk ook weinig sprake zijn. Ondanks alles tevens een duopassagier gezeten was de Broersvest afrijden en wilde met een bocht naar links de Lange Kerkstraat ingaan. Op dat moment liep de 35-jarige heer Mantel, makelaar te Schiedam, op het verhoogde ge deelte tusschen Broersvest en Ged. Broers loop vest. Hij stak daarop den rijweg over en toen ti-d 1 uur 4g min 2. J. Ros, De Mol; 3. v. pipii in de Lanee Kerkstraat bevond, keek cnpir id.; 5. J. Schön, echter had het koor 11a haar optreden van verschillende zusterafdeelingen een bloemen hulde in ontvangst te nemen, terwijl dirigent en secretaris met een cadeau werden vereerd. Het adspirantenkoor zong 't Angelus en. Goeden Nacht, beide van Catharina van Wij hebben een corps met een flinke fas- Rennes, terwijl met assistentie van een soliste hi-j zich in de Lange Kerkstraat bevond, keek velde cistische tint en over de rest zullen we maar het bekende Wiegenlied van Mozart werd hij in de richting van den inmiddels genader- Jwaluwe zwijp-enuitgevoerd Het koor oogstte bij de vele aan- den motorrijder. Deze gaf een geluidsignaal Verdachte geeft toe, dat hij zijn goedkeu- wezigen zoo'n succes, dat het als toegift met den hoorn en wilde achter den heer Man- ring gehecht heeft aan de opneming van dit een potpourri ten gehoore bracht, samenge- tel omrijden, waarvoor voldoende gelegenheid ine-ezonden stuk. Hn had den inhoud ervan steld uit gedeelten van bekende liedjes Het was. Na even stilgestaan te hebben, liep niet beleedigend geacht. Na de plaatsing er- slot vormde een koorwerk van Bruch ,,Sc van is dl? de politieleiding geïnformeerd, Ellen", waarin eigen leden de soh ver olktea v 1 Gezien de keuze der werken, die toch nier tot de gemakkelijksten gerekend kunnen worden, is er dus wel ijver en studiezin aan wezig. Daarom lijkt ons de meenrng, dat een volgende uitvoering beter kan en moet zijn, één Dordtenaar te plaatsen. Inderdaad een aardige prestatie van de toekomstige „Pij nenburger". Hieronder volgt de totale uitslag. Het geheel had een prettig en sportief ver- B klase 65 K.M.: 1. C. Slokkers, Zwaluwen, 40 wie dit stuk geschreven had. Verdachte heeft Gezien de keuze der werken, _iU4/< T-. t JÏ4- V-, -4 ^ppjp dit niet willen zeggen, slechts heeft hij mede. p-edeeld, dat een ambtenaar het geschreven had. De politieleiding heeft toen allerlei maatregelen genomen om den naam van den schrijver toch te weten te komen, „al zal de onderste steen boven komen", aldus had men verdachte gezegd: „We zullen het te weten komen". Verdachte had zich echter op het redactie-geheim beroepen en den naam van den schrijver blijven verzwijgen. Verdachte blijft er ook bij den politierechter bij, dat hij het geschrevene, als het juist is, niet beleedigend acht. In den gemeenteraad zijn over deze kwestie nog heel andere din- alleszins gerechtvaardigd. Het „Transformatie Trio" wist met de op voering van vroolijke tooneelschetsen de fees telijke stemming erin te houden, Oerwil1 de „Merry Makers" het gezellig samenzijn op luisterden. OPROEP AAN ALLE SC®?^?ISCHE KATHOLIEKE VROUWEN laatstgenoemde plotseling achteruit met het gevolg, dat de motorrijder, hoewel hij krachtig remde, niet voorkomen kon, dat hij den heer M. aanreed, waardoor deze tegen de straat smakte. Daar hij vermoedelijk een hersen schudding of schedelbasisfractuur bekomen had, werd hij op last van den juist passeeren- den dr. de Leeuw, na door hem voorloopig verbonden te zijn, per politieauto naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd. De motorrijder en zijn duopassagier, die eveneens kwam te vallen, kregen lichtere verwondingen. Eerstgenoemde miste na de aanrijding een bedrag van 0.95; zijn geld was n.l. uit een lederen beurs, die tengevolge van de aanrijding gescheurd was, op de straat gevallen Van omstanders vernam hij, dat 1 straat id.; 4. A. Spek, Zwaluwen. C klase 52 K.M.1. v. Gent, tijd 1 uur ...in De Mol; 2. v. Rooy, Zwaluwen;; 3. H. Koo'y, De Mol- 4. W. Horsten, id.; 5. H. Ne- lissen id.; 6. J.' Freije, Zwaluwen Junioren 39 K.M.: 1. H. v. d. Vorse. tijd 1 uur 14 min., Zwaluwen; 2. P. v. Campen, Zwa luwen; 3. K. de Koning, De Mol; 4. v. d. Vorse Jr Zwaluwen; 5. Krabbendam, id. R. K. E.H.B.O. De afd. Schiedam van de R. K. E.H.B.O. zal as. Vrijdag haar laatsten cursusavond van dit seizoen houden voor het examen. Het examen wordt gehouden in het laatst van April. zon uvBi ,.U6 oBT, ^root aantal Katholieke man- I eendg geld door onbekenden van de gen gezegd en er zijn ingezonden stukken op- „en v^ Schiedam hebben deelgenomen aan was opgeraapt. Ook de heer M. late 4. p„ppp VTPKchnWisrin- nen van Schiedam st r.irinina. bleek, een erouden zegelring. Vermoedelijk ALWEER EEN! Door G. de U. is aangifte gedaan van dief stal van zyn rijwielbelastingmerk uit een rij wielstalling hier ter stede. genomen geweest, waarin erger beschuldigin- I "omgang ter eere van St. Liduina gen zijn geuit, o.a. in dat van den gemeente- en daardoor blijk gaven van hun levendig ge- secretaris, mr. V. Sickinga. i0of en groote devotie, zullen zeer zeker de De inspecteur van politie J. B. Blomsma, dames niet achterblijven, die als getuige gehoord werd, verklaarde, dat Daarom allen morgenmiddag om half drie de politieleiding zich dit ingezonden stuk zeer jn grooten getale aanwezig op het Marconi- heeft aangetrokken. Verschillende passages plein. Daar zullen de ^^mt^tterdmn, zijn voor die leiding beleedigend. bleek, een gouden zegelring, heeft iemand van de gelegenheid gebruik ge maakt zich een en ander toe te eigenen. Voorzoover tot heden is komen vast te staan, treft den bestuurder van het motor rijwiel geen schuld. „HERLEVEND ROTTERDAM". De groote fabriekshal van de vroegere werf van Burgerhout, welke meerdere jarenleegstond, wordt onderhanden genomen, nu de firma P. Smit een deel van haar bedrijf in deze hal gaat onderbrengen, Verdachte merkt nog op, gemeend te heb ben in het algemeen belang tot publicatie van het ingezonden stuk te hebben moeten over gaan. De politierechter zegt echter, dat verdachte daarop in het geval van een eenvoudige be leediging, zooals hier ten laste gelegd is, geen beroep kan doen. Het o. M. waargenomen door mr. H. A. J. Rehmer was van oordeel, dat het ingezonden stuk is aan te merken als een overtreding van art. 137 a. van het Wetboek van Strafrecht. Het openbaar gezag wordt in dit ingezonden stuk aangetast. Verdachte ontkent nu wel het beleedigend karakter, maar indien er zulke dingen werden gezegd over de Schiedamsche Courant, zou verdachte dit dan ook niet be leedigend vinden? En dit is nog geen juiste vergelijking, omdat de politie een gezagsappa- raat is. Door dergelijk geschrijf wordt er over de politie 'n heel verkeerde indruk gewekt en het gezag dient, vooral in dezen tijd, hoog ge- Hillegersberg, Maassluis en Dordrecht even eens samenkomen om gezamenlijk in rijen van drie personen stilzwijgend naar de St. Liduinakerk op te trekken. Omstreeks 3 uur plechtige Vespers met feestpredikatie, alsmede plechtige processie met de relikwieën der heilige. Het koortje der meisjes van het St. Theresia-gesticht uit Rotterdam voert de kerkelijke gezangen uit. Men offere bij den ingang der kerk 10 ets. voor plaatsengeld. SIGARETTEN GESTOLEN Door de politie is een 12-jarige jongen, ver dacht van diefstal van eenige doosjes siga retten uit een sigarenwinkel aan den -mgei alhier, aangehouden. SCHIEDAM, 19 April. Aangekomen: m.b. Polykarp, ledig van Amsterdam om te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 19 April. Vertrokken: s.s. Boschdijk, ledig naar Rotterdam. burgerlijke stand Aangifte van 15 19 April GEBOREN: Helena A., dochter van C. M. J Vorslenbos en H. A. Jansen, Boerha.velaan "111 Maria A. S., dochter van W. J. Neer voort en S. M. Vermeulen, Galileistraat 11 Maria C„ dochter van H. J. L. Jansson en M. C. Bijtenhoom, Dr. Noletstraat 1 Cor nells, zoon van C. van der Bijl en T. de Heer, P. Potterstraat 20 Maria R„ dochter van J. P. Theunissen en A. van Beeck, Da Costa- straat 39 Henny, zoon van J. Binnekamp en H. M. Swart, Ampèrestraat 22 Liduina j., dochter van J. Verver en J. J. Willemse, Pr. Fred. Hendrikstraat 19 Robert M. T. zoon van A. P. Adriaansens en I. W. M. Heze- mans, Tuinlaan 40 een als levenloos aan gegeven kind van A. M. Poots en A. H. J. van Asten, Nieuwe Buurt 25. GEHUWD: B. L. O. van Basten Batenburg, 45 jaar en A. W. M. Beukers, 32 jaar. OVERLEDEN: N. Ouwendijk, 3 maanden, Lorentzlaan 21. VRACHTWAGEN OMGESLAGEN Gistermorgen reed een vrachtauto, bela den met twee koeien, van de firma D. en i. Nouwt uit VI. Ambacht, en bestuurd door J. M op den eerste Veenweg. Een der koeien was zeer dartel en had zich los weten te werken. De chauffeur keek om met het ge volg dat de wagen van 't goede pad afraakte. De auto kantelde en kwam in de sloot te recht. De bestuurder kwam er met een nat pak af. Het koebeest van J. van Noord, die de stoornis had veroorzaakt, bekwam geen letsel, doch het nog vastgebonden dier van den landbouwer R. Zonneveld, verdronk. De vracht was niet verzekerd. Later op den dag is de auto op het droge gehaald door Vink en Co. uit Schiedam. Bij den landbouwer S. Groenendijk, Kijken- weg 44 te Pemis, heeft een geit vannacht ze3 jongen giworpen. De dieren maken het uitstekend en men jaeent ze alle in het leven te houden. y

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1