DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. Ml VA KRACHTIG O MISSIE MACHTIG STADSNIEUWS. ROTTERDAM. 60ste JAARGANG N0.17844 WOENSDAG 21 APRIL 1937 VIER BLADEN. BUREA1T; KOEMARKT I, SCHIEDAM TELEFOON TNTERCOMM. No. 68085 de electriciteitstarieven woning-, gezin- en bedrijfstelling SYMPHONIE-ORKEST L. VON BEETHOVEN. GEEN RICHTING. AANGEVEN DE GEMEENTERAAD. DE RADIO-CENTRALE. KWESTIE OVER EINDPUNTEN DER AUTOBUSDIENSTEN, Diende voor den Hoogen Raad. „MUTUA AMICITIA". R. K. AMBACHTSSCHOOL „ST. JOZEF". Viering van het Patroonsfeest. GEVAARLIJK VERKEERSPUNT. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. 15e ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SOHIEUAMSOHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden f 2,55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10, per drie maanden 3.bij vooruitbetaling. Incasso- hosten worden niet berekend. Losse EXEMPLAREN z(jn steeds aan ons brueau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 6 cent per stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasboda te Rotterdam. NIEUWE SC De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen der tekst dubbel adv.tarief, Liefdadigbeidsadvertentiën nalf tarief. A Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. sleutelbeen Eenigen tijd geleden werden in den Rotter- damschen Gemeenteraad eenige wijzigingen in de electriciteitstarieven gebracht. ïn den gemeenteraad van a.s. Vrijdag zullen tariefswijzigingen worden voorgesteld, welke aan deze tarieven zijn aangepast. Van het bestuur van den K. N. M. B., afd. Schiedam ontvingen we nog het volgende com muniqué: Opheldering verkregen. Naar aanleiding van eenige uitlatingen op de ledenvergadering van 5 April j.l. van de afdeeling Schiedam van den Kon. Ned. Mid denstandsbond omtrent de toepassing van de ingevoerde electriciteitstarieven die, allicht tot onjuiste gevolgtrekkingen zouden kunnen leiden, ontving het bestuur van genoemde bond een schrijven van den directeur van het Gemeentelijk electriciteitsbedrijf opdat 't zich, zoo mogelijk, hiervan beter op de hoogte zou kunnen stellen. Het resultaat van een onderhoud met ge noemde directeur hetwelk plaats vond op Vrij dag 16 April moge in hoofdtrekken hieronder Volgen. J De meest volledige inlichtingen, waarbij in zage van de zeer juiste en billijke wijze Waarop het nieuwe tarief wordt toegepast, Werden het bestuur verstrekt. Vooral het zoogenaamde gemengd abonne ment (voor winkel en woning) middelmatig, groote en kleinere zaken, bakkerijen, kappers zaken enz., dat tot op heden alreeds bij meer dan 300 zaken wordt toegepast, gaf ver schillen aan bij vroegere varieerend van 50 tot 300 guden ten gunste der verbruikers. Hierbij valt alleen op te merken dat degene, die vroeger gedurende de z.g. Spermaanden, het electrisch verbruik te veel heeft gekne pen, met de toepassing van het nieuwe ta rief wel eens duurder uitkomt, maar deze ge vallen bepalen zich tot een hoogst enkele. Voorts bleek het bestuur van den K. N. M. B. dat de wijze waarop het nieuwe tarief wordt toegepast en de eventueele voordeelen, die hiëruit voortvloeien nog niet voldoende bekend zijn. Dat het publiek, incasu, zeer vele winke liers b.v. nog niet weten, dat de directeur van het Gem. Electrkateitsbedrijf, zonder eenig risico voor den aanvrager, geheel gra tis advies uitbrengt, en zoo dit advies uit wijst, dat de toepassing van het nieuwe tarief ten nadeele van den aanvrager zou uitvallen, dit den aanvrager zonder eenig voorbehoud Wordt medegedeeld. Dit gratis advies kan dus nooit buiten den Wil van den aanvrager zoo hij overgaat tot liet nieuwe tarief, tot zijn nadeel strekken. Bovendien geldt de regeling dat, wanneer aan liet eind van een abonnementsjaar blijkt dat een electriciteitsverbruiker die een abonne ment heeft aangegaan, door dit abonnement per K.W.U. meer zou betalen dan indien zijn verbruik tegen gewoon tarief was berekend, liet dan voor hem nadeelig verschil wordt ge restitueerd. Tenslotte is het bestuur van de afdeeling Schiedam van den Kon. Ned. Middenstands bond ten volle overtuigd dat de toepassing van het nieuwe tarief voor het overgroote deel een aanmerkelijk voordeel opl%vert bij Vroeger. Het vindt hierin aanleiding om in het belang harer leden op zijn eerstvolgende vergadering over dit onderwerp nog meerdere gedetailleerde en gedocumenteede mededee- lingen te doen. Hoor werklooze hoofdarbeiders. onderC?)^racht van Gemeentebestuur zal uitgebreUi]mg van d6n Gem. Woningdienst een ling- worden Wonin^"' gezins- en bedrijfstel- looze hooftiart)eidUden m6t behulp van werk" Het Gemeenten beroep op alle tnSLtuur doet een dringend met genoemde tefc®1* om 3331 hen> die Wethouder van den g 1 Z*)'n €n door den> jnstrueerd zijn, de gr<^a' Wonmgdiemst ge~ king te verleenen. mogelijke medewer- Uitbreiding werf;gelegenheid in het vlas- bedrijf. Door ir. Roebroek iverd de nieuwe icarmwatcrroterij voor vlas te Klundert, welke aan vele handen iverh zal geven, in gebruik gesteld. f, tv'SxAfes-Jii, Het m.s. „Deinpo" van den Rotterd. Lloyd werd op de thuisreis bij het passeeren van de straat van Gibraltar, evenals alle Ned. koopvaardijschepen geconvoyeerd. De „O. 15" langszij de Dempoop den achtergrond ziet men de Spaanschc, kust. DE ONTEIGENINGEN EN DE ORANJEBRUG. B. en W. schrijven aan den Raad: Wij hebben de eer Uw Raad mede te deelen dat van gemeentewege getracht is in over leg met onzen raadsman Mr Th. A. Fruin te Rotterdam, bij minnelijke overeenkomst de beschikking te verkrijgen over de perceelen, welke begrepen zijn in de onteigening ter verkrijging van de beschikking over gebouw de en ongebouwde eigendommen, in verband met de vastgestelde voorgevelrooilijnen voor de Gerrit Verboonstraat (N.W.-zqde), de Oranjestraat (Z.O.-zijde) en de Burgemeester Knappertlaan (Z.O.-zijde). Deze pogingen hebben voorloopig tot resul taat gehad, dat de heer G. van Meurs, eige naar van het perceel gelegen op den hoek van de Lange Nieuwstraat en Gerrit Verboonstr., zich bereid heeft verklaard zijn eigendom aan de gemeente af te staan tegen den prijs van 3500 onder eenige voorwaarden. Waar deze prijs en voorwaarden zoowel door Mr. Fruin als door de in overleg met hem benoemde deskundigen, die de onderhan delingen hebben gevoerd, billijk worden ge acht en ook bij ons college geen bedenking ontmoeten, hebben wij de eer uw raad voor te stellen tot aankoop van bedoeld perceel over te gaan Voorts werd op 22 Januari j.l. door den Raad voorloopig goedgekeurd het plan tot onteigening in het belang der volkshuisvesting van eenige gebouwde en ongebouwde eigen dommen in verband met de vastgestelde voor gevelrooilijnen voor de Gerrit Verboonstraat (N. W.-zijde), de Oranjestraat (Z. O.-zijde) en de Burgemeester Knappertlaan (Z. O.- zijde). Op 27 Januari 1937 werd dit plan ter ge meente-secretarie voor een ieder ter visie ge legd. Bezwaarschriften zijn niet ingekomen. Waar thans aan de vaststelling van het plan tot onteigening niets meer in den weg staat, stellen B. en W. voor daartoe thans over te gaan. Dit plan omvat de volgende panden en perceelen Het geheele percel Gerrit Verboonstraat 1 A. 13 c.A. eigendom van de dames S. M. en A. S. M. Juffermans. Het geheele perceel Lange Nieuwstraat hoek Gerrit Verboonstraat 30 cA. eigendom van G. van Meurs. Twee perceelen aan de Lange Nieuwstraat straat eigendom Jan Vermeulen 79 en 66 c.A. Het percel Lange Nieuwstraat en Oranje straat, hoek Lange Nieuwstraat, groot resp. 68 en 75 c.A. eigendom van H. Rebers boek en papierhandel Twee perceelen tuin van het perceel Nieu we Haven hoek Burg. Knappertlaan eigen dom van de de Mij. tot aankoop verkoop en verhuring van huizen te Rotterdam. Het perceel Warande 4 A. 15 c.A. eigendom van w. j. j. Welchers. Het geheele perceel Warande hoek Burg. n aPJ)ertIaan 3 A. 58 c.A. eigendom van P. en k. Dirkzwager, R. II. VROUWENBOND EXCURSIE L ASF ABRIEKEN. De excursie naar Ho brieken te «ener vindt de excursie m twee gedeelten olaats Zij, wier achternamen van a. tot'en met IC beginnen moeten des morgens om io Uur en zij wier achternamen met een L. tot en met Z luiden moeten zich des middags 3 uur aan melden aan de Portiersloge der fabriek, Bui tenhavenweg 146. Men gelieve zich hieraan stipt te houden ten einde verwarring te voor komen. Nieuwe deelneemsters kunnen met meer aangenomen worden. KLIM NIET OP WAGENS Dinsdagmiddag werd op de Hoogstraat de 7-jarige Th. M. overreden door een sleepers wagen. De jongen sprong tijdens het rijden op den wagen, doch viel er aan de andere zijde weer af, met het gevolg dat een wiel over hem heen ging. Hij werd in een winkel binnenge bracht. Na -door een dokter te zijn onder zocht, die echter geen letsel kon constateeren, is de jongen door een agent van politie naar zijn woning overgebracht. Het orkest van bovengenoemde naam, dat gisteravond in Musis Sacrum voor een goed oezette zaal concerteerde, had zich de mede werking gekozen van de harpiste mevr. L. NicasieStotijn. Nu is een harp op het Schiedamsche podium een vrijwel onbekend instrument en 't zal voor velen dan ook wei een eerste kennismaking geweest zijn en we kunnen er direct aan toevoegen ,dat deze kenmsmaKing van een zeer aangenaam karak ter was, door de loffelijke en artistieke wijze, waarop zij door mevr. Nicasie bespeeld werd. De harpiste liet zich hooren in een gedeelte uit 't Concertino voor harp van Obermur en 't Andante uit het concert van Mozart, ge schreven voor fluit en harp, waarbjj J. Groene- veld op verdienstelijke wijze de fluitsoio blies. In beide werken, aie door 't orkest begeleid werden, boeide de harpiste door een innig muzikale voordracht, die haar spel kenmerkte. Zooals zij opbouwde uit de componeerenue elementen, die aan muziek ten grondslag lig gen, was 't geheel bijna niet voor verbetering vatbaar. Een lichte belemmering vormde 't orkest, daar zij zich nu en dan moest aanpassen, waar de begeleiding in volgzaamheid te kort schoot. Overigens viel er bij 't orkest in deze wer ken veel te waardeeren en vatte men de be geleidende taak wel serieus op, ai kreeg 't lichte bij Mozart vooral bij de violen een te schuchter en onzeker karanten Na de pauze volgden nog eenige harpsoli, waarbij men wederom van het instrument en de muzika liteit van haar bespeelster kon genieten en die dan ook zeer in den smaak vielen. Mevr. NicasieStotijn ontving bloemen, die de dankbaarheid van 't publiek vertolkte. 't Orkest speelde vóór de pauze een sere nade van Mozart en een fantasie naar be kende Schubert-melodieën. 't Best klonk ech ter de Festouverture „Tempelweihe", waar vooral in de breede accoorden prachtig voile orkestklank te genieten viel. De Prélude van Rachmaninoff verloor in 't begin door ito strak aan de maat houden veel van haar eigen karakter, dat toch niet zoo star is en daar om dan ook .wel een weinig losser geïnter preteerd mag worden. Later kwam er rhyth- miseh meer teekening in, wat 't geheel zonder twijfel ten goede kwam. Het concert werd besloten met een pot pourri, die behoudens eenige strubbelingen bij maat- en tempo-veranderingen frisch ten ge- hoore werd gebracht. Alles bijeen was 't een concert waar leden en dirigent van L. v. Beethoven met voldoe ning op kunnen terugzien. ST. JORISDAG. Het feest van St. Joris, de patroon der Verkenners, op Vrijdag' a.s., zal door alle leden van de St. Franciscugsroep op bijzondere wijze gevierd worden. Des morgens is er een H. Mis met H. Communie, waarna de uitrei king geschiedt van de St. Jorisbloem. Des avonds zal een kampvuur in de open lucht den dag besluiten. Aan dit kampvuur wordt door de verschillende afdeelingen van de groep een overzicht gegeven van de gebeurtenissen in het afgeloopen jaar en wordt ook op plech tige wijze door allen de Belofte hernieuwd. Welpen, Verkenners en Voortrekkers blijven den geheelen dag in uniform. DE S. O. M. TE GAST BIJ UTILE DULCI. Nu het Utile Dulci-strijkje verhinderd is den tooneelavond op morgen ill Musis Sacrum ten bate van Zwakzinnigenzorg', op te luiste ren, heeft het bestuur van U. D. de Schie damsche Onderwijzers Muziekvereeniging be reid gevonden zulks te doen. De S. O. M. verschijnt alsdan in volledige bezetting. MEMENTO MORI Op 26 April zal de begrafenisvereeniging Memento Mori" haar 100-jarig bestaan her denken. Het ligt ih de bedoeling dit feit te herden ken waartoe het bestuur op 27 April van t a uur zal recipieeren in gebouw Eendracht Gisteren werd op de B. K. Laan de 17-jarige C. v. d. G. aangereden door een auto, bestuurd door den 29-jarigen W. C. S. De aanrijding ontstond doordat de wielrijder bij het over steken van den rijweg geen richting aangaf. Hij bekwam eenige schaafwonden, terwijl ',t rijwiel werd beschadigd. De agenda voor de vergadering te houden op Vrijdag a.s. bevat o.m.: Voorstel van B. en W. tot benoeming van leden en plaatsvervangende leden van de stem- bureaux ter verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Pro vinciale Staten en den Gemeenteraad, zulks ter vervulling van de tusschentijds ontstane vacatures. Voorstel van B. en W.r a. tot nadere voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening over het dienstjaar 1935, zulks in verband met een door Gedepu teerde Staten deizer provincie ter zake ge maakte opmerking; b. tot wijziging der gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1935, model D. 83,24. Voorstel van B. en W. tot onderhandsche verhuring aan- de Padvinders ,.Het Schötsche Vendel", alhier, van een perceeltje grond ten Z.W. van den onbewaaktën overweg aan den Laanslootscheweg, ter oppervlakte van pl.m. 500 M2., tegen een huurprijs van ƒ10 per jaar, zulks voor het daarop bouwen van een Engelsche jachthut. Voorstel van B. en W. om hun College weder om, voor den tijd van vijf jaren te machti gen tot het verhuren, verpachten of op an- de wijze in gebruik geven van de aan de gemeente in eigendom toebehoorende sport en feestterreinen, lokalen van openbare scho len en van andere gemeentegebouwen, als mede van standplaatsen op de openbare straat en op gemeenteterreinen voor con sumptietenten. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het reeds voorloopig goedgekeurd plan tot onteigening in het belang der volkshuisves ting, ten name van de gemeente Schiedam, ter verkrijging van de beschikking over ge bouwde en ongebouwde eigendommen, in verband met de vastgestelde voorgevelrooi lijnen voor de Gerrit Verboonstraat (N.W.- zijde), de Oranjestraat (Z. O.-zijde) en de Burgemeester Knappertlaan (Z. O.-zijde). Voorstel van B. en W. tot aankoop van het perceel Lange Nieuwstraat no. 6 op den hoek van de Gerrit Verboonstraat, welk per ceel begrepen is in de in het voorgaande punt van de agenda omschreven onteigening. Voorstel van B. en W.: a. om gunstig te beschikken op het ver zoek van het Bestuur van de Vereeniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs om de benoodigde gelden beschikbaar te stellen voor de uitbreiding van het schoolgebouw aan de Westfrankelandschestraat. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van 3250 ten behoeve van de verbouwing van de gymnastiekzaal aan de Broersvest en de vernieuwing van een ge deelte der verouderde gymnastiektoestellen, waarvan de kosten resp. op 1500 en 1750 worden geraamd. Voorstel van B. en W. om aan de leden van de stembureaux voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Ge neraal, de Provinciale Staten en den Gemeen teraad een presentiegeld toe te kennen. De exploitant van den autobusdienst Rot terdamSchiedam, A. Munnik, was door den kantonrechter te Rotterdam vrijgesproken van hetgeen hem was ten laste gelegd, n.l. dat op 1 Juli 1936 als eindpunt van zijn dienst de Diergaardelaan was gebezigd, terwijl de ver gunning, welke Ged. Staten hem hadden ver leend, als eindpunt behelsde de Rochussen- straat nabij den Westersingel. Het O.M. tee- kende toen hooger beroep aan. Bij vonnis van 26 Februari j.l. vernietigde de Rotterdamsche Rechtbank dit vrijsprekend vonnis, waarna de autobus-exploitant in cas satie ging. Gisteren heeft de Procureur-Generaal bij den Hoogen Raad geconcludeerd tot vernietiging van het vonnis van de rechtbank en tot beves tiging van dat van den kantonrechter. Arrest 24 Mei. Programma 5 voor Donderdag. Keulen: 12,35 omroepkleinorkest Diver sen 2.20 Londen Regional: 3,40 strijk kwartet Brussel (Fransoh) 4,20 omroep orkest Diversen 4.50 Keulen 5,20 blaas- orkest Diversen 6,20 Brussel (Ned. taal) 7,20 orkest Keulen 10,20 orkest Diver sen 11,20—12. NIEUW LEVEN. Onder leiding van den voorzitter, den heer B. Groenhorst, kwam Nieuw Leven in ver gadering bijeen. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van den Raad van Beheer, bevestigend dat de tentoonstelling op 28 en 28 November 1937 zal kunnen worden gehou den. Voor de nestenkeuring zal het inschrijf geld 25 cent bedragen. De inschrijving voor de nestenkeuring sluit op 25 Mei 1937. Daarna werd er een konijn verkocht ten bate van het eere-prijzenfonds. De opbrengst was 2.50. Na de pauze hield de heer van Leeuwen 'n lezing, die voor de aanwezigen een zeer in teressant onderwerp had en vooral een voor lichting was voor beginners en onkundige fok kers, Na afloop dankte de voorzitter den heer van Leeuwen voor zijn lezing, welke hij gratis voor de vereeniging heeft gehouden. De heer van Leeuwen sprak de wenseh uit op nog vele vergaderingen zijn medewerking te verleenen aan de voorlichting van nog onervaren fok kers. VAN DE TRAP GEVALLEN Dinsdagavond is in de Galileïstraat de 70-jarige wed. v. H. in haar woning van de trap gevallen. Zij bekwam een groote hoofd wonde, terwijl zij beide beenen brak. Na ter plaatse voorloopig te zijn verbonden, is de vrouw naar de Dr. Noletstichtiing overge bracht. BURGERLIJKE stand GEBOREN: Eduard, zoon van C. Breek en M. G. Bos, Rembrandtlaan 96 Franciscus A., zoon van F. A. Groenhorst en W, D. J. van der Vlies, Hellevoetschestraat 8 Jo hannes W., zoon van C. J. Duimel en H. A. Visser, Numansdorpschestraat 3. OVERLEDEN: T, Suk, 78 jaar, echtgenoote van L. Schilling, Nassaulaan 75. SCHEEPVAART SCHIEDAM, 20 April. Vertrokken: s.s, Schie, ledig naar Rotterdam; Ned. s.s. Kota Tjandi, ledig naar Rotterdam; Noorsch m.s. Soloy, ledig naar Panamakanaal voor orders. Slotvoorstelling en prijsuitreiking. Het is een druk seizoen geweest voor „Mutua", misschien zelfs wat overladen, maar dat zijn de risico's die de viering van een 40- jarig bestaan, mitsgaders een zoo uitgebreid concours nu eenmaal meebrengen. Gisterenavond werd er eindelijk een punt achter gezet met de slotvoorstelling en prijs uitreiking. Het begon eenigszins officieel door de aanwezigheid van de Belgische gasten en den senaat van het Rotterdamsch Studenten corps. Ook de consul van België gaf blijk van zijn belangstelling. De Brabangonne weer klonk, hét Wilhelmus en het Io Vivat. Daar na rees het scherm voor de opvoering van „De heilige vlam", spel in drie bedrijven door W. Somerset Mangham in de bewerking van C. J. Pieters. Na de opvoeringen door het beroepstooneel, een kleine tien jaar geleden, hebben wij reeds in afkeurenden zin over dit onlogisch bedenk sel geschreven, zoodat wij tot onze spijt op de overigens knappe opvoering door „Mutua" niet verder kunnen ingaan. Na de pauze kwam de prijsuitreiking, voor afgegaan en gevolgd door speeches. De voorzitter, de heer F. B. van Irsen, heeft op de eerste plaats de jury dank gezegd, be nevens allen die tot het welslagen van dit concours hebben meegewerkt. Waarna de heer P. Verdoes namens de jury wees op het hooge peil, waarop dit concours had gestaan en voorts tot de overhandiging van een respectabel aantal bekers, medailles en geld prijzen overging. Het leeuwendeel kwam in handen van „Vondel" uit Antwerpen, „Inter Amicos" te Dordrecht en „Utile Dulci" te Schiedam, winnaars resp. van den eersten, tweeden en derden prijs. Vervolgens nam opnieuw de heer van Irsen het woord om dank te brengen aan de direc tie van „Palace" voor de zeer groote mede werking tijdens het heele seizoen en hulde te brengen aan mevr. Boerdam en aan de Ver eeniging „Onze Vrije Uren", die zich steeds als reserve beschikbaar had willen houden. Als tolk van alle deelnemende vereenigin- gen sprak vervolgens de heer Tony Queeckers uit Antwerpen, waarbij hij de hoop uitsprak „Mutua" ook eens in Antwerpen te mogen ontvangen. De heer J. van Randwijk dankte de jury, die in dezen wedstrijd aan de deelnemende ver- eenigingen leiding heeft verschaft. Het ama- teurtooneel heeft menschen noodig, die ter zake kundig zijn. Spr. hoopt dat er nog eeüra een concours voor oorspronkelijke stukken uitgeschreven mag worden, waarop dan alle deelnemers elkaar weer mogen ontmoeten. Met een dansje werd deze avond besloten. Door ziekte van den voorzitter der school, pater L. D. Oorsprong O.P. is de viering van het Patroonsfeest, welke op 19 Maart, den eigenlijken feestdag van St. Joseph dus, zou plaats hebben, uitgesteld tot Maandag j.l. Des morgens om 10 uur is het werk in de ambachtsschool gestaakt en zijn de jongens onder geleide van de leeraren naar de Pro- venierskerk opgetrokken. Onder de H. Mis heeft pater Oorsprong zijn 500 jongens op een begeesterende wijze de deugden van St. Joseph als voorbeeld ter na volging voorgehouden. Hoogst voldaan ging men huiswaarts na deze sobere, doch uitmuntend geslaagde feest viering. De Abraham van Stolkweg bij Rotterdam, welke uitkomt tegenover de brug over het Schiekanaal is aldaar voor de uitvoering van verbeteringswerken tijdelijk omgeiegd, waar door deze weg thans uitmondt op den weg langs het Schiekanaal. Voor het verkeer komende uit Rotterdam wordt, vooral des avonds de indruk geves tigd, dat rechtuit kan worden gereden, waar door gevaar bestaat in het kanaal te rijden. De A.N.W.B. heeft daarom aan B. en W. van Rotterdam verzocht te willen bevorde ren, dat aan den kanaalkant tegenover deze uitmonding een rood-wit geverfde seinplank of hekwerk zal worden aangebracht, Verwacht wordt: Aanvankelijk nog krachtige tot matigen, later afnemende Noord-Westelijke tot Weste lijken wind, gedeelteuijk bewolkt, aanvanke lijk nog regenbuien en kouder, later weinig verandering in temperatuur. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt 21 April te 8.45 aan de posten van IJmuiden tot de Belgische grens: .Stormsein neerhalen, Blijft op uw hoede". lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond; 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal bewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Alberdingk Thijm", R. K« Volkshond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la verda stelo", iederen Dinsdagavond half 9 les en clubavond, Broederschool, Warande. Iederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Iederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. Iederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. Iederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio, Lange Haven 55. Iederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V, Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. Iederen Woensdagmorgen van half 10 tot half 12 afhalen van kleeding in de St. Theresiavereeniging in den R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenver- eeniging onder leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia, R". K. Volksbond. Iederen Donderdagavond half 8, Boven zaal R. K. Volksbond, Clubavond K.J.M.V. Eiken Vrijdagavond 8.30 repetiie R. K, mannenzangvereeniging St. Caecilia, R. K, Volksbond. Iederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. Iederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. 23 April: Groote Schouwburg, Het verbo den stuk (Rott. Hofstadtooneel), 8,15 uur (volw.) 24 April: Groote Schouwburg, Kinderze gen (Rott. Hofstadtooneel), 8,15 uur (volw,). 25 April: Groote Schouwburg, Kinderze gen (Rott. Hofstadtooneel), 8,15 uur (volw.), D a g e 1 ij k s(behalve Dinsdag en Woens dag) Circusschouwburg, Zwarte Griet (De Rotterdammers), 8.30 (volw.); Arena 2.15 en 8.30 uur, 's Zondags ook om 5 uur (v. volw.) Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 22 April in: Lumière: Pygmalion; Studio; Jenny (voor volw.); Cor so: The singing kid; Prinses: Merijntje Gij- zens jeugd en De dansende zeeroover (18 jaar)Thalia en Olympia: De banjospeler van de Mississipi (18 jaar); Colosseum: The king steps out en Menschenjacht (voor volw.) Victoria: Ik was Jack Mortimer en Zestien jaar (voor volw.); Capitol en City: Sabotage en Hals over kop (18 jaar); Luxor; Arme rij ken (18 j.)Cineac: De vlucht over den Mount Everest en actualiteiten. Tentoonstellingen: Studio, wer ken van J. J. Gerstel. Delftsche Poort: Kunst- en Kunstnijverheidsonderwijs Rotter damsche Academie. Schiedam. Passage theater: Moskou-Shanghai en Het corps der waaghalzen (18 jaar). SCHIEDAM, 21 April. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. ƒ14 per H.L. Spoeling. Spoeling 1,201,30 (niet officieel).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1