DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. STADSNIEUWS. ROTTERDAM. Stilstaan verboden 60sfe JAARGANG Mo. 17846 VRIJDAG 23 APRIL 1937 VIER BLADEN. BUREAU; KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 JUBILEUM ZUSTERS dr. noletstichting. VER. ZWAKZINNIGENZORG. irS»SteSrtr,pe..n. Ov„ d, ÏÏnder» 1» m.n 24 APRIL 1533. DE RADIO-CENTRALE. LUCHTBESCHERMING. Het nut en de noodzakelijkheid van schuilkelders. KETHEL. Onjuiste denkbeelden. ALGEMEENE MISSIE-NAAIKRANS „ARMA". KINDERZEGEN. HET VERBODEN STUK. noteering moutwijn en i SPIRITUS. 1 h De ABONNEMENTSPRIJS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt, franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. B(j bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10, per drie maanden 3.—, bjj vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zfln steeds aan ons brueau Koemarkt verkrijgbaar a 5 cent per stuk. POSTCHEQUE. EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE DAMSCHE De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regels 1,55, elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen dei- tekst dubbel adv.tarleL Liefdadigbeidsadvertentiën balf tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de, Nieuwe Zuid-Hollander. van een duim, of voor sleutelbeen of enkel; 10.— voor één lid of twee leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt, Het feestgeschenk aangeboden. Mochten wij enkele weken geleden de aan dacht vestigen op het gouden jubileum van tie Congregatie van den H. Carolus Borro- maeus, door welke de Dr. Noletstichting be heerd wordt en waarvoor zich een dames comité heeft gevormd om gelden in te zame len voor een feestgeschenk voor de Schie damsche Zusters, thans kunnen wij mededee- len dat aan de Eerw. Moeder-Overste een be drag is ter hand gesteld, waardoor deze in staat zal zijn een reeds lang gekoesterden wensch in vervulling te doen gaan n.l. het aan schaffen van kruiswegstaties in de kapel van het ziekenhuis. Zeer ten spijt van Moeder-Overste, kan er volgens de regel der Congregatie geen re ceptie in Schiedam worden gehouden. Deze zal op 29 April in Maastricht plaats hebben. DE DUURTETOESLAG VOOR WERK- EOOZEN Het raadslid Kedde interpelleert. Daar het raadslid de heer B. Kedde (CPH.) het antwoord op de door hem op 20 Maart gestelde vragen, inzake een duurte- toeslag op de werkloozensteun niet bevredi gend achtte, heeft hij hedenmiddag verzocht over deze zaak te mogen interpelleeren, waar bij hij toen de volgende motie voorstelde: De raad der gemeente Schiedam; overwegende, dat de in de gezinnen der werkloozen bestaande achterstand door de aanhoudende stijging van de prijzen van ver schillende voor deze gezinnen onontbeerlijke levensbenoodigdheden meer en meer vergroot Wordt; van oordeel, dat maatregelen ter voorzie ning hierin niet achterwege mogen blijven, noodigt B. en W. uit zich tot de Regeering te wenden met het verzoek een nader vast te stellen bedrag boven den steun als duurte- toeslag te willen betalen en een nader vast te stellen bedrag te willen vrijstellen van de bepaling inzake aftrek van tweederden van gezinsinkomsten en gaat over tot de orde van den dag. R. K. S. V. EXCELSIOR Voetbal Programma voor a.s. Zaterdag': Excelsior c_Celer c, 3 uur. Programma voor a.s. Zondag: DHL 1—Ex- i 2 uur, L. Hendriks. Excelsior 2 Donk 2, 2 uur; Excelsior 4—TOG 3, 12 uur; Excelsior 5—Duiven 1, 12 uur; Excelsior a— Aeolus a, 3 uur. Hockey. On Zondag 9 Mei a.s. zal Excelsior offi- cieef haar nieuwe hockeyterrein in gebruik naar nieuw de heeren 2Ul_ ORKESTVER. EENDRACHT. In Musis Sacrum hield Woensdag boven genoemde Orkestvereniging een concert- IvZÏ. door ee,i vrij to.riik bijgewoond. Het orkest, dat nog maa if minimale bezetting speelt, bracht een afwis selend programma ten gehoore. Em>cig meer luchtige muziek wisselden elkaar a terwijl bovendien verschillende leden een *0l° ten beste gaven, waaronder vooral de luitaoio in de 2e Ariésrenne-suite door J- oemer uitblonk door warmen toon en juiste r seering-. Het publiek toonde zich zeer vol daan over ho. net gebodene. ma arioop van het concert bleef rn, ,og ge ruimen tUd gezellig bijeen :J*- djlfco SCHEEPVAART SCHIEDAM, 22 April. Aangekomen: En- gelsch s.s. Terje Viken, met traan van An tarctic via Brake voor N.v. Schieveem in de Wilhelminahaven; s.s. Capitame Augustin, vin Emden om te dokken in de Wilhelmina haven' Duitsch m.b. Biscaya, van Hamburg orn^lie te laden bij N.V. Schieveem in de WU SChSam"'22 April. Vertrokken: s.s. K«nEDltdig naar Rotterdam. Liefdadigheidsvoorstelling van Utile Dulci. Gisteravond gaf Utile "bulci voor een flink bezette Musis-zaal een opvoering van het blijspel „Haar andere man" van Larrey E. Johnson. Deze avond werd gegeven ten bate van de vereeniging Zwakzinnigenzorg, meer speciaal voor de stichting van een werkinrichting voor zeer zwakzinnige meisjes. Het stuk draait om een wel zeer fantasierijk vrouwtje, dat haar vriendin ^ellenlange brie ven schreef aver haar mooie huis, haar prach tige meubelen enz. Het tegendeel is echter waar. Deze vriendin vertelt een en ander, echter aan den erfoom van het fantasierijke vrouwtje. Wanneer nu deze van zijn over komst bericht, is Leiden in last. Tafelzilver en gordijnen moeten worden geleend. De heer des huizes moet butler spelen en er wordt zelfs voor eenigen tijd een pseudo-echtgenoot gecharterd. 1 De dolste situaties zijn hiervan het gevolg. De speudo-echtgenoot blijkt de verloofde te zijn van een achternichtje van den oom. De echtgenoot wordt in zijn functie van butler gearresteerd onder verdenking van een be- ruchten inbreker te zijn. Al het geleende moet te middernacht terug naar de eigenaresse enz. Het stuk werd op uitstekende en vooral vlotte wijze gespeeld, waartoe het zich ook bijzonder leende. De hoofdrol werd vertolkt door Toos Dub- beld. Zjj gaf een prachtige uitbeelding van de met te veel fantasie bedeelde echtgênoote, die zich uit haar leugens alleen maar door een nog grootere weet te redden. Gon Maas GeesteranusHoogerwaard speelde haar taak als dienstbode op bijzonder geslaagde manier. Zij maakte van haar rol een creatie. Verder Jo Hazeu als de echtgenoot mr. W. J. M. Kerckhoff, als pseudo-echtgenoot, mr. E. A. Cokart als de oom en mr. Ga Erkclens als de vriendin speelden mede zeer voortreffelijk. Ook de kleinere rollen werden door Dicky Melcliers als het verloofde nichtje, A. M. Ingelse als de beruchte inbreker en de re gisseur Jan Vos, als brigadier, goed ver tol k;. Utile Dulci kan op een bijzonder geslaagden avond terugzien. Aan de drie eerstgenoemde speelsters werden bloemen aangeboden. Na de opvoering dankte de voorzitter van Zwakzinnigenzorg het tooneelgezelschap voor hun belanglooze medewerking, evenals het muziekgezelschap de Schied. Onderwijzers Muziekvereeniging, die aanstonds bereid was het M. D. strijkje te vervangen, en verder het publiek dat in zoo groote getale was opge komen om naast het genieten van het spel van U. D. ook het zoo mooie sociale werk van Zwakzinnigenzorg te steunen. Aan de da mes van U. D. en aan de S. O. M. bood spre ker een doos bonbons aan Hierna dankte de regisseur Jan Vos, voor de gesproken woorden. Spr. hoopte, dat deze avond het werk van Zwakzinnigenzorg ge steund mag' hebben en dat U. D. nog dikwijls dit werk zal mogen steunen. De aankomst van Z. HExc Mgr. Heylen te Boedapest, waar Mgr. als presi dent van het permanent comité voor de int. Euch. congressen, besprekingen kwam voeren voor het a.s. Int. Euch. Congres in de Hongaarsche hoofdstad Het bestuur van de afdeeling Schiedam van het Alg. Ned. Verbond verzoekt de be volking van Schiedam om Zaterdag 24 April e.k. den geboortedag van Willem den Zwijger, door het uitsteken der vlaggen blijk te geven van de beteekenis die aan Willem van- Oranje toekomt voor de stichting van de Nederland- sche natie en het Nederlandsch onafhankelijk volksbestaan. Tevens verzoekt het bestuur langs dezen weg aan kerkgenootschappen, schoolbesturen, hoofden en onderwijzers, hun medewerking te verleenen dat de aandacht op dezen herden kingsdatum wordt gevestigd en de beteeke nis daarvan in het licht wordt gesteld. Programma 5 voor Zaterdag Brussel (Fransch) 12,30 omroepsalonorkest, 12,50 gramofoon, 1,20 orkest Diversen 2,20 2,50 Brussel (Ned. taal): 2,50 gramo foon Diversen 4.05 Keulen; 4.45 dans muziek Diversen 6,20 Brussel (Ned. taal) 7,20 cabaret, 8,20 omroeporkest, 9,20 9,30 pauze, 9,30 omroepdansorkest, 10,20 gra mofoon Diversen 11,2012. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 2022 April GEBOREN: Elizabeth J. M., dochter van E. van der Laak en E. J. M. de Bie, van Swindenstraat 23 Antonius, zoon van A. Tettero en S. M. Sciarone, Vriendschapstr. 14 Petrus^ zoon van P. van den Berghe en J. A. de Vries, K. Achterweg 12. ONDERTROUWD: F. Plambeck, 27 jaar en N. van der Hooft 24 jaar W. van der Zee, 29 jaar en J. M. Stoljj 28 jaar G. van Nielen 23 jaar en A. Hartensveld 18 jaar A. A, van Halderen 27 jaar en H. W. Slui ters 31 jaar a. H. Speelmeijer 32 jaar en J. M. A. Meeder 26 jaar H. J. Wiegmann 27 jaar en T. de Ruijsscher 26 jaar J. H. M. Schaeffer 27 jaar en M. A. H. van der Meer 24 jaar c. van den Bos 24 jaar en L. Gommel 20 jaar L. C. Don 31 jaar en F. Meijer 28 jaar h. H. Suvaal 22 jaar en A. den Herder 19 jaar. GEHUWD: H. a. van Hees 25 jaar en E. M. Vlugman 21 jaar w. Dijkers 31 jaar en J- -A. M Meeder 29 jaar W. Haas 24 j. en A. de Lange 20 jaar j. h. K. Verkaaik 29 jaar en M. F. Slavenburg 25 jaar K. Liebeek 26 jaar en E. D. van Otterloo 26 j. OVERLEDEN: C. J. van Opstal 75 jaar, Nieuwe Haven 225 P. van Gulik 84 jaar, Noordvest 26 G. van den Tempel 93 jaar, van Swindenstraat 96. EXAMEN RADIO-ZEND-AMATEUR. Bij het gisteren te 's-Gravenhage gehouden examen „radio-zend-amateur" slaagde de heer P. Eijsberg. TRAININGSTOCHTEN d. s. w. Vrijdagavond houdt „De Schiedamsche Wan. delaar" een trainingstocht over 15 K.M. Start 7 uur vanaf het clubgebouw. OPENBARE VERKOOPING Hedenmorgen werd door notaris H. B. E. Blaisse in veiling gebracht: het pand Hoog straat 30, in veiling f 10.000, daarvoor ver kocht. Het pand Hoogstraat 20, -in veiling 6000, verkocht voor 7000. Het pand Hoog straat 5, in veiling 5000, verkocht voor 5800. D. Z. V.—S. Z. C. 1—1 Voor de wintercompetitie van den Haagschen Zwemkring is gisteravond in het Sportfond- senbad de wedstrijd DZCSZC gespeeld. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel, 11, BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Andrea M., dochter van M. W. v. d. Ven en M. v. d. Wielen. GEHUWD: J. A. v. Winden 39 jaar en P. H. Ham 26 jaar. ....op bruggen, binnen 8 m van straathoeken, autobushaltes, voor uitritten, brandkranen, enzoovoorts! VERKEERSVERBETERING IN SCHIEDAM- De bekende Oranjebrug wordt afgebroken om plaats te maken voor een moderner yea'keersbrug, welke betes tiet toenemend, yekeei; zal kunnen verwerken. Gister was men bijna gereed met de afbraak der oude brug. In de laatste maanden, wij hebben daarop reeds gewezen, valt er in onze stad een ver heugende toename te constateeren van de be langstelling bij de burgerij voor het maken van schuilkelders, bestemd voor het verblijf tijdens luchtaanvallen. De vermeerdering van inzicht inzake de noodzakelijkheid van „zelf bescherming" van de burgerlijke bevolking tegen het gevaar dat bij luchtaanvallen dreigt, gaat samen met een verandering van de ge dragslijn, welke van gemeentewege ten aan zien van dit vraagstuk gevolgd wordt. Tot yam eenige maanden bepaalde de gemeente- zorg zich in het algemeen tot het verstrek ken van inlichtingen aan diegenen, die uit zichzelf belangstelling voor de inrichting van particuliere schuilkelders toonden. Deze in lichtingen werden verstrekt zoowel door den Burgerlijken Luchtbeschermingsdienst, waar van de hoofdcommissaris van politie het hoofd is, alsook door Bouwpolitie. Het behoeft wel geen betoog, dat met dit eigenaardige, ge heel nieuwe arbeidsveld eenige ervaring moest worden opgedaan, alvorens men meer actief kon optreden. Deze ervaring is inmiddels wel opgedaan en kon uitstekend benut worden waar de Wet tot Bescherming van de Be volking tegen Luchtaanvallen inmiddels in werking was getreden en op grond hiervan aan de gemeenten verschillende verplichtin gen zijn opgelegd. Het werk, dat krachtens de wet bij reeds door den burgemeester vastgestelde instruc tie aan den Gemeentelijken Technischen Dienst is opgedragen (opruiming en herstel ling na luchtaanvallen, bescherming van ge meentelijke eigendommen en van objecten, welke uit een oogpunt van geschiedenis of kunst waardevol zijn, benevens de inlichtings dienst voor particuliere schuilkelders) is bij dezen dienst gecentraliseerd ondergebracht bij de afdeeling Bouwpolitie. Succes der meer actieve propa ganda. Zooals hierboven reeds is medegedeeld, is de Bouwpolitie nu begonnen met het voeren van een meer actieve propaganda voor het maken van schuilkelders. Verschillende for- ma's, waaronder een der allergrootste bedrij ven, welke in onze stad gevestigd zijn, en ook particulieren voor hun woonhuizen, zijn reeds tot het inrichten van dergelijke schuil plaatsen overgegaan. Behalve de moreele fac tor, welke hier natuurlijk in het geding komt, hebben deze bedrijven zeer stellig ook wel de overweging laten gelden, dat in oorlogstijd of in wellicht langdurige tijden van onmiddel lijk dreigend oorlogsgevaar, het personeel zich met grootere gerustheid en dus met een groo- ter nuttig effect aan zijn dagelijksche taak zal wijden, indien het de gedachte kan heb ben, dat onder het gebouw of in de onmid dellijke nabijheid daarvan, een redelijk vei lige schuilplaats voor hen beschikbaar is. Een economische overweging, doch die stellig vol komen juist gedacht is. Het kostenvraagstuk. Bij de besprekingen, welke de betrokken ambtenaren van de Bouwpolitie hebben te voeren, blijkt echter wel, dat op dit gebied bij het publiek dikwijls nog onjuiste denk beelden heerschen. Men oppert al gauw de meening, dat een dergelijke „bomvrije" schuil plaats niet te betalen is en heeft dikwijls de gedachte, dat een schuilkelder alleen als zoo danig en voor niets anders bruikbaar is en dus in vredestijd een verloren ruimte in het gebouw beteekent. Beide opvattingen z ij n onjuist. Het kan niet met genoeg nadruk gezegd en herhaald worden, dat over het maken van „bomvrije" particuliere schuilplaatsen zoomin in Nederland als elders ooit is gedacht. Een dergelijke schuilplaats, die tegen voltreffers bescherming zou moeten bieden, zou, zoo al niet ontoelaatbaar, toch zóó fantastisch duur worden, dat over verwezenlijking wel niet te denken valt. Het is echter wel mogelijk om zelfs met betrekkelijk weinig onkosten, een schuilplaats te maken die een redelijke veilig heid biedt tegen de uitwerking van brisant bommen, die in de nabijheid neerkomen en van strijdgassen, een schuilplaats dus, die men scherf- en gasvrij kan noemen. Vooral bij nieuwbouw kunnen de kosten van een behoor lijke schuilplaats gering blijven indien bijtijds met de desbetreffende eischen rekening wordt gehouden en zoo noodig deskundige voorlich ting wordt ingewonnen. Inrichting der schuilplaatsen. Het aanwezig zijn van een betonzoldering als afdekking van de schuilplaats is wel wen- schelijk, doch geen noodzakelijke vereischte. Ook in de bestaande gebouwen, die geen be- tonvloeren boven den kelder hebben, kan dus onder omstandigheden nog een behoorlijke schuilplaats gemaakt worden. Naar gelang van de ligging van den kelder, dus in het bij zonder bij nieuwbouw, zal het dikwijls moge lijk blijken om dure gasdeuren van staal te vermijden en behoorlijke trekvrije gasdeuren van beschermd hout te construeeren. Het is niet uitgesloten, dat b.v. een kelder, die onder een te bouwen woonhuis is geprojecteerd, als gas- en scherfvrjje (inclusief de gassluis met twee deuren en een gasdichte nooduitgang) wordt ingericht voor een bedrag dat beneden de 200 blijft en waardoor dus aan een 8 a 10-tal personen een veilige schuilplaats wordt verschaft. Voor grootere schuilplaatsen van bedrijfsgebouwen enz. dalen deze kosten, per persoon gerekend, natuurlijk nog aanzienlijk. Een tweede misverstand, dat regelmatig bij het publiek geconstateerd kan worden, is, dat een schuilkelder, indien deze eenmaal vooi dat doel is ingericht, vrijwel alleen als zoodanig gebruikt lean worden. Deze gedachte is vol strekt onjuist. In vrijwel alle gevallen kan de inrichting van gassluis en verdere beveili gingsmaatregelen zoodanig gekozen worden, dat het normale gebruik van den kelder hetzij voor zaken- of woondoeleinden door niets belemmerd wordt. De tijd is misschien niet ver meer af, dat een gebouw ti et een schuilplaats beter verkoop- en verhuurbaar zal zijn dan een zonder zulk een levensverzekering. De bouwpolitie doet thans aan personen, die daarvoor in aanmerking komende bouw- aanvragen inzenden, regelmatig het voorstel om tot het inrichten van een schuilplaats over te gaan en dient daarbij op allerlei wijzen van advies. Dikwijls kan het werk echter vlotter verloopen en onnoodig werk vermeden wor den, indien tevoren reeds inlichtingen worden ingewonnen. Deze inlichtingen worden natuur lijk even gaarne los van eenige bouwaanvrage verstrekt en kunnen meer in het bijzonder worden ingewonnen bij den chef van de afdee ling bouwpolitie, jr. W. Valderpoort, en bij den speciaal met dit werk bejasten ambtenaar bij de bouwpolitie, den heer J. J. Meulenkamp (bureau Gemeentelijke Technische Dienst, Ha ringvliet 4). Verwacht wordt: Matige, later afnemende Noord-Westelijke tot Westelijken wind, gedeeltedijk bewolkt, weinig of geen regen, iets kouder. 23 April: Groote Schouwburg, Her. verbo den stuk (Rott. Hofstadtooneel), 8,15 uur (volw.) 24 April: Groote Schouwburg, Kinderze gen (Rott. Hofstadtooneel), 8,15 uur (volw.). 25 April: Groote Schouwburg, Kinderze gen (Rott. Hofstadtooneel), 8,15 uur (volw,). Dagelijks: (behalve Dinsdag en Woens dag) Circusschouwburg, Zwarte Griet (Da Rotterdammers), 8.30 (volw.); Arena 2.15 en 8.30 uur, 's Zondags ook om 5 uur (v. volw.), Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 29 April, in: Lumière: Pygmalion; Studio: Menschen en silhouetten (volw.); Corso: De verdobbelde huisknecht; Prinses :Merijntje Gijzens jeugd en De dan sende zeeroover (18 jaar); Thalia: Marinella (volw.); Colosseum: De engel der duisternis en Amor in négligé (volw.); Capitol en City: Nichevo (volw.)Luxor: De laatste nacht (18 jaar). Tentoonstellingen: Studio, wer ken van J. J. Gerstel. Delftsche Poort; Kunst- en Kunstnijverheidsonderwijs Rotter- damsche Academie. Schiedam. Passage Theater: Muiterij op de Bounty (18 jaar). Exposeert in het St. Laurentiushuis. Een der vruchten van de bij zeer velen nog in aangename herinnering voortlevende groo te missietentoonstelling „Arma" is geweest het oprichten van een algemeenen missienaai- krans. Aan deze vereeniging werd de naam „Arma" verbonden. Naar buiten hoorde men slechts nog een enkel gerucht omtrent dezen krans. In stilte echter werd terdege aangepakt, gewerkt en wel met zulk een succes dat we thans een uitgebreide expositie van missiebenoodigdhe- den kunnen aankondigen. De dames hebben deze tentoonstelling inge richt in het St. Laurentiushuis aan de Nieuwe Haven 133. Morgen, Zaterdagmiddag zal de expositie om 3 uur worden geopend en opengesteld blij ven tot 10 uur. Zondag a.s. is er gelegenheid tot bezichti gen van 11%5 uur en van 710 uur. De tentoonstelling, die gratis toegankelijk is en waarvoor de krans uiteraard ve l be zoek verwacht zal Zondag ook Z. H. Exc. mgr. Sak onder haar gasten mogen re:, nen. Zaterdag- en Zondagavond a.s. geeft het Ver. Rott. Hofstadtooneel (dir. Cor v. d. Lugt-Melsert) in den Grooten Schouwburg de eerste voorstellingen te Rotterdam van het nieuwe Engelsche blijspel „Kinderzegen" van G. Sheild Donisthopre, dat in den Haag reeds zulk een uitbundig succes oogstte. Gezien het succes bij de vorige vertoonin gen geeft het Ver. Rotterdamsche Hofstad- Tooneel heden in den Grooten Schouwburg te Rotterdam wederom een vertooning van de amusante improvisatie: „Het Verboden Stuk" van Hans Chlumberg, in de oorspron kelijke rolbezetting. Regie: Cor van der Lugt Melsert. Neem mij niet kwalijk!... mag ik U even vragen?!... ik heb een kistje dynamiet be steld... is 't misschien bij vergissing hier af gegeven?, lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond; 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereèniging „Alberdingk Thijm", R. K, Volksbond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la verda stelo", iederen Dinsdagavond half 9 les en clubavond, Broederschool, Warande. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio, Lange Haven 55. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagmorgen van half 10 tot half 12 afhalen van kleeding in de St. Theresiavereeniging in $»n R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenver- eeniging onder leiding van den eerw. Praeses in g°ebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia, R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond half 8, Boven zaal R. K. Volksbond, Clubavond K.J.M.V. Eiken Vrijdagavond 8.30 repetiie R. K, mannenzangvereeniging St. Caecilia, R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond van 7.309.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St, Franciscusg roep. Iedereen Zaterdagavond Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur Gelegenheid tot aanmelding van leden. SCHIEDAM, 23 April. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. ƒ14 per H.L. Spoeling. Spoeling ƒ1,201,30 _(niet officieel).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1