■4». VOOR MEUBELEN EN TAPIJTEN FRANSCHE BAZAR SPECIALE AANBIEDINGEN I „Waar dat wiel draait" eu Lilerin 3 enaar BUITEN OF BINNEN Station Rotterdam-Zuid. m VRIJDAG 23 APRIL 1937 VEREENIGDE TOUW- FABRIEKEN. mm. "wmM Old-finish SLAAPKAMER |i Op 2 Mei a.s. zal het nieuwe station den vuurdoop ondergaan. UITGEBREIDE MAATREGELEN DER SPOORWEGEN. SCHEIDSGERECHT. GESLIPT EN ONDER AUTO GERAAKT. Bedrijfsresultaat opniemv gunstiger., dividendbetaling hervat. MAAKT BANKSCHULD EMISSIE WAARSCHIJNLIJK? WONINGRESTAURATIE AAN DEN feijenoorddijk. TENTOONSTELLING „SLOOT EN PLAS". VËRKIËZÏNGS-PROPAGANDA. BLOEDTRANSFUSIEDIENSTEN. AFSTANDSMARSCH DER R'DAMSCHE TRANSPORTCOLONNE. b ik\( '.V'Aal SPECIAAL BEDDENHUIS 4.89 WAAR CA JE NAAR TOE?.^^'^JRANSCfclE BAZARi GEMEENTELIJKE BEWAARSCHOLEN. Hoogstraat 67—69 WEL zeer uitgebreide maatre gelen hebben getroffen de Nederlandsche Spoorwegen teneinde te kunnen voldoen aan de groote massa reizigers, die op 2 Mei a. s. naar Rotterdam komt voor den voetbalwedstrijd HollandBelgië. Dan zal tevens het nieuwe stadion station, Rotterdam-Zuid geheeten, officieel in gebruik worden genomen. Öp 2 Mei a.s- zal het nieuwe stadion Rot terdam-Zuid. gelegen onmiddellijk tegenover het nieuwe stadion, officieel geopend zijn. om dat alsdan voor het eerst, gezien de zeer be langrijke wedstrijd Holland-België, een massa- vervoer per spoor van buiten Rotterdam, te verwachten is- Weliswaar zijn er ter ge legenheid van den wedstrijd Feyenoord-Ajax eenige extra treinen naar het station gediri geerd, doch dat was slechts van geringe be- teekenis- Op 2 Mei a.s. zal het nieuwe station den vuurdoop ondergaan. V ervoer.capaciteit. Op dien dag zullen er tusschen 12-07 en 3 4.17, dus voor den aanvang van den wed- Btrijd niet minder dan 13 extra-treinen aan komen, bovendien zullen nog 9 gewone trei nen aan het nieuwe station stoppen, zoodat 22 treinen zullen aankomen, met een gemiddel de vervoercapaciteit van 1000 personen per trein. Na den wedstrijd zullen 12 extra treinen van het station vertrekken tusschen 16,24 en 17,33, en vijf gewone treinen zullen er stoppen. De capaciteit van het vervoer naar het station- Zuid bedraagt dus 22 000 personen, die van het vervoer terug 17.000. De Spoorwegen zijn n.L Van de veronderstelling uitgegaan, dat niet alle reizigers rechtstreeks van 't station-. Zuid zullen vertrekken, doch dat eenige dui zenden Rotterdam zullen intrekken en later zullen vertrekken van de gewone stations, Delftsche Poort, Beurs of Maas. De spoorwegen stonden voor de moeilijk heid, dat dit vervoer voor hen geheel nieuw is. Men heeft ervaring met interland-wed strijden in Amsterdam opgedaan, men weet, dat daar de afstand van het Olympisch Sta dion naar het Centraal Station als een zeef werkt, zoodat direct na afloop van den wed strijd een verkeersstoot dient te worden opge vangen, doch dat daarna de verwerking van de wedstrijdbezoekers geleidelijk gaat. zich verdeelende over den geheelen avond- Te Rot terdam is dat alles anders. Daar grenst het 6tation-Zuid aan het stadion, zoodat de spoor wegen onmiddelijk na afloop van den wed strijd gereed moeten zijn om een groot aan tal reizigers naar buiten Rotterdam te ver voeren. Naar de grootte van dit vervoer kan slechts gegist worden. Men weet, dat voor Amsterdam bij de laatste ontmoeting Holland- België l"6809 kaartjes zijn verkocht, op 7 Maart bij den wedstrijd Holland-Zwitserland bedroeg het aantal speciale retourtjes 14087. Maar in het Rotterdamsche stadion gaan bijna tweemaal zooveel menschen, zoodat de spoor wegen reeds voor het rechtstreeks vervoer naar en van het Feijenoord-Stadion op grooter De ingang tot de perrons van het Feijenoord-station in R'dam-Zuid. aantallen hebben gerekend, dan er in totaal in Amsterdam komen bij interland-wedstrij den- De 22 treinen, die de bezoekers aanvoeren komen op één uitzondering na, uit de richting Zuid of Noord. De richting Utrecht-Gouda heeft slechts een extra dieseltrein toegewezen gekregen, welke reizigers naar het station- Zuid brengt. Het is moeilijk gebleken om het vervoer uit de richting Utrecht in te lasschen op het D. P-station, zoodat de reizigers uit die richting als gewoonlijk aan Rotterdam- Maas aankomen en dan met lokale vervoer middelen verder zullen moeten gaan. Geen iokaal vervoer. Het lokale vervoer wordt niet door de Spoorwegen bediend. Het zal op 2 Mei niet mogelijk zijn van een der Rotterdamsche sta tions of van Schiedam naar Rotterdam-Zuid te reizen. Ook voor de toekomst achten de spoorwegen het uitgesloten, dat ze dit lokaal vervoer zullen kunnen bedienen. In totaal 82 extra-treinen. Extra treinen worden in dienst gesteld 7 electrische treinstellen, 10 stoomtreinstellen en 8 dleselelectrische. Normale treinen wor den, waar noodig, versterkt. Tusschen Utrecht en Rotterdam Maas zal een groot aantal ont- lastingstreinen worden ingelegd, terwijl op eenige andere baanvakken de daarvoor in aanmerking komende treinen dubbel zullen loopen. In totaal zullen alzoo op 2 Mei a s. alléén voor dit doel 82 extra-treinen (reizigers- en ledige) worden ingelegd, niet inbegrepen een trein heen en terug Brussel-Rotterdam met Belgische voetballiefhebbers. Hoewel dit vervoer voor de Spoorwegen to taal nieuw is, men elke ervaring mist en dit in verschillend opzicht ten zeerste afwijkt van dat voor hetzelfde doel naar/van Amsterdam, wordt verwacht dat de hier genomen zéér uitgebreide maatregelen voldoende zullen zjjn om de groote massa reizigers, zoowel op heen als terugreis, stipt te vervoeren. De bouiv van het nieuwe station. In tegenwoordigheid van verschillende auto riteiten der Ned. Spoorwegen hebben wij dezer dagen een bezoek gebracht aan het nieuwe station Rotterdam-Zuid- Men heeft kunnen constateeren, dat deze geheele nffiwe inrich ting gebaseerd is op massa-vervoer. Vlak tegenover het stadion is een plein, dat toe gang geeft tgt een der 9 files, waarin het reizigersvervoer na afloop van den wedstrijd wordt verdeeld die files zijn 90 meter lang, zoodat zich ongeveer 7000 personen tegelijk naar de controles kunnen bewegen- Na de controle komen de reizigers op een groot plein, waar zij moeten wachten tot de trein voorstaat. Dan wordt dit wachtplein ontruimd door de reizigers en onmiddellijk wordt het weer door de in de files wachtenden gevuld. Er kunnen vier treinstellen tegelijk langs de 250 meter lange perrons worden opgesteld. Daarnevens is voor vier treinstellen plaats op opstelsporen, overige extra treinen zullen te Barendrecht en Dordrecht hun beurt moeten afwachten. De spoorwegen geven in ieder geval de ga rantie, dat ongeveer 17000 reizigers in een goed uur tijd van het station Rotterdam-Zuid afgevoerd kunnen worden. Door middel van een luidsprekersinstallatie, welke in een 14 meter hoogen verkeerstoren wordt bediend, kan de stroom van reizigers worden beheerscht. De aanleg van 't nieuwe station maakt een verzorgden en uiterst modernen indruk- De Spoorwegen hebben hun taak volbracht en het is nu aan het publiek om mede te zor gen dat alles goed loopt. Verscheneh zijn de verslagen van het Scheidsgerecht voor het Gemeentepersoneel en van het Scheidsgerecht voor het Tramper soneel der Gemeente Rotterdam over het jaar 1936. Blijkens deze verslagen heeft het earstge- melde Scheidsgerecht twee strafzaken behan deld en tien beroepszaken van anderen aard. De beide aangezegde straffen werden beves tigd. Van de tien ambtenaren, die andere grieven bij het Gerecht aanhangig maakten, werden er drie geheel of ten deele in het ge lijk gesteld; de verdere vorderingen werden afgewezen. Het Scheidsgerecht voor het Tramperso neel behandelde één strafzaak en zeven klach ten van anderen aard. De aangezegde straf werd bevestigd, terwijl de zeven ambtenaren, die zich uit anderen hoofde tot het Scheids gerecht wendden, in het ongelijk werden ge steld. De 18-jarige fabrieksarbeidster W. van Oos terhout, wonende Wilhelminastraat, is gis teren op de brug over den Westersingel, nabij de Witte de Withstraat met haar fiets geslipt en onder een auto geraakt. Met een schouder blad-breuk en eenige schaafwonden is zij op genomen in het ziekenhuis aan den Coolsingel. De jaarstukken sluiten met een winstsaldo ad ƒ709.628 (v. j. 678.124), vóór afschrijving op de bezittingen (v. j. werd hier gewag ge maakt van „vaste" bezittingen Red. Msb,). De prfjzen der grondstoffen, die in de laat ste vier maanden van 1935 sterk waren ge stegen, hebben zich in 1936 in vreemde valu ta op het verhoogde peil gehandhaafd, terwijl de noteeringen van enkele soorten nog verder zijn opgeloopen. Na de depreciatie van den Gulden ondergingen de prijzen van alle grond stoffen, die door ons verwerkt worden, in Ne- derlandsch geld omgerekend, daarenboven een stijging, evenredig aan de koersdaling van onze munt. Gedurende het voornaamste verkoopseizoen beantwoordden de verkoopprijzen onzer pro ducten over het algemeen slechts ten deele aan de hoogere marktnoteeringen der grond stoffen, zooals die luidden vóór het verlaten van den gouden standaard: deze laatste ge beurtenis vond trouwens na afloop van het seizoen plaats. Bovendien ondervond onze ver koop de gevolgen van den slechten oogst in enkele afzetgebieden, waardoor een grootere hoeveelheid onzer producten onverkocht bleef dan onder normale omstandigheden het geval pleegt te zijn. Daar stond echter tegenover een toename van den omzetin andere landen. Het bedrijfsresultaat is tenslotte opnieuw gunstiger geweest dan het voorafgaande jaar. Dit resultaat is verkregen, nadat wfj de voorraden grondstoffen, heel- en halffabrika ten op een zeer voorzichtige wijze hebben ge waardeerd, waardoor het winstcijfer buiten den invloed van de prijsstijging en van de de preciatie van den Gulden werd gehouden. In dien wij ten laste der winst- en verliesreke ning nog een bedrag van ƒ155.000 voor af schrijving op de voorraden aanwenden, berei ken wij, dat de geheele voorraad grondstof fen, heel- en halffabrikaten op de balans zal voorkomen tegen de inventarisprijzen, toege past per 31 December 1935, behoudens een naar verhouding niet belangrijke partij grond stoffen, die wij tegen het einde des jaars koch ten en tegen den kostprijs hebben gewaardeerd welke niet hooger is dan de marktprijs. Voorgesteld wordt op de vaste goederen ƒ200.000 (v. j. 301.702) af te schrijven, welk bedrag wij, zoowel in verband met de waarde waarvoor deze goederen na de plaats gevonden reorganisatie in onze boeken voorkomen, als met de som die wij jaarlijks besteden aan het vernieuwen onzer installaties, onder de hui dige omstandigheden voldoende achten. Aan onderhoud en verbetering der technische in stallatie onzer fabrieken werd in het afge- loopen boekjaar ƒ186.520 (148.063) ten kos te gelegd en ten laste der Exploitatie-reke ning gebracht. Daarna Blijft er een bedrag van 354.628 over, toelatende, na afzondering van ƒ1800 voor aflossing van 30 op ieder der nog in omloop zijnde restantbewijzen, een uitkeering van 6 op de preferente aandeelen en van 4 op de gewone aandeelen (v. j. op beide nihil. De reorganisatie der vennootschap, die in Juni 1936 werd aangenomen, wordt vervol gens in het verslag gememoreerd. Op de boekwaarde der vaste goederen werd ingevolge de reorganisatie 1.803.584 afge schreven, op 't hoofd Aandeelen in onderhoorige maatschappijen met eigen exploitatie 53.000 en op den post Vorderingen op" onderhoorige maatschappijen 285.065, Het nominaal bedrag der geplaatste ge wone aandeelen daalde tot 2.004.450. Van de 3639 restantbewijzen zijn thans slechts 60 stuks niet ter intrekking aange boden. De Zuiderstad bezit bulten de hofjes op Hillesluis en Charlois weinig, dat op een lan gen leeftijd kan bogen. Anderzijds heeft de stad op den Linkeroever wel gedeelten, die door verwaarloozing zoodanig zijn verrim- peld, dat zij werden ontvlucht. Oorzaken? Door de crisisjaren en het toe nemend woningoverschot zijn vele complexen oude panden ver boven hun eigen waarde met hypothecaire schuld belast. De bezitters gingen financieel tén onder en de hypotheek gevers zagen hun vorderingen voor een deel ongedekt. De gevolgen van een en ander demonstreert o.a. de Feijenoorddijk, waar tientallen pan den verwaarloosd en onverhuurbaar werden In verband met de zekere ingetreden sta biliteit, beginnen hypotheekgevers, die, nood gedwongen, zelf eigenaars bleven, .weer te zoeken naar mogelijkheden om zich van een lastig bezit te ontdoen. Factoren daartoe zijn deskundige ondernemers, lagere financieele basis, lage huren en moderniseering. Deze samenwerkende factoren zijn nu be zig den Feijenoorddijk aanzien te hergeven Aldaar toch wordt een complex van 84 wo ningen door de firma van der Have en Reijn- ders onder handen genomen, gerestaureerd en gemoderniseerd. Het verschil tusschen deze oude en andere nieuwe woningen wordt weggewerkt, Verf wordt niet gespaard, ouderwettsche keuken kasten worden door betegelde vrije keukens vervangen, de woningen krijgen electriscb licht en vriendelijk glas in lood. Men hoopt met het doorvoeren van deze verbouwingen te bewijzen, dat het doenlijk is om met gemoderniseerde oude panden een bruikbaar woningtype aan te markt te bren gen en dan slechts met een huur van 3.50 per week. Van heden af wordt in het Zuider Volkshuis, Brink 7, een tentoonstelling gehouden, die een zoo volledig mogelijk beeld wil geven van het planten- en dierenleven, dat in de slooten rond Rotterdam te vinden is. Naar aanleiding van de mededeeling door „Recht en Orde" gedaan zal er Dinsdag avond 27 April geen vergadering zijn voor de leden der H. Familie afdeellng mannen, Goud- sche Rijweg. Alle leden, mannen en jongelin gen worden dringend aangespoord de spre kers te gaan beluisteren in de St. Jozefs- gezellenzaal. Denkt aan uw insignes! A. BRINKMAN C.ss.R., Directeur. De Rotterdamsche Qperettevereeniging zal op 7 Mei a.s. in den Grooten Schouwburg alhier een opvoering geven van de Opera Comique „Les Dragons de Villars". De netto-opbrengst hiervan zal geheel ten goede komen aan de Bloedtransfusiediensten van het Nederlandsche Roode Kruis. Zaterdag 29 Mei a.s. organiseert de Ver- eeniging „Rotterdamsche Transportcolonne" van het Nederlandsche Roode Kruis, een Na tionale Afstandmarsch over een parcours van 30 K.M. Er kan zoowel individueel al.n in groepsver band worden deelgenomen, ook door militai ren, burgerwachten, politiekorpsen, wandel-, sport- en turnvereenigingen Roode Kruis Co lonnes enz. Het inschrijfgeld bedraagt 0,55. Elke deelnemer (ster) ontvangt na volbren ging van den marsch, een fraaie voor dit doel ontworpen draagmedallle, terwijl aan groepen en korpsen ter sterkte van 15 personen w.o. leider(ster) een korpsgrjs zal worden toege kend. Tevens zullen nog extra prijzen worden uit gereikt aan die groepen en korpsen, die mét het grootste aantal deelnemers (stera) de finish bereiken. Voor inlichtingen en inschrijvingen kan men zich wenden tot de administratie van het Néderlandsche Roode Kruis gebouw Park, tel. 56284; firma J. W. Lucardie, Groote Markt 1 tel. 53463; en het secretariaat voor Wandel sport, J. a. Rolloos Strevelsweg 98 b voor tel. 13911. Gezien het vele werk dat door het Roode Kruis voor de wandelsport wordt gedaan, mogen wij zeker dezen afstandsmarsch warm aanbevelen. „jr De beleefde gangster Kunt U mij ook zeggen waar de brandkast zich bevindt oli. Massief «Ik»" «pi*®*1. S«*eeï ?«Cet Crêpe dm cKlne hanglamp mat binnenzak, compleet gemonteerd.. Geglazuurde lampschaat groote maat 0.69 geslepen, met koord en kwasten2.39 WILTON 3x4 90 ■Sy. éébh m -y Of>V>;ArV mam- -dl PKwpfipssaaannaai ftai' V - m HAAR VELOUR 3x4* 90 Eik«n dressoir 120 cM. breed met facet spiegel, 2 laden met theevitrine, noten gepolitoerde lü5'en li. VU Massief eiken tafel- 8.90 Salongarnituur bestaande uit: 2 crapeauds me{ mas. sief. eiken armleggers. 4 massief eiken veerende los raam stoelen met gestoffeerde rug, bekleeding moquette qa compleet .SV.VU Alle behangerswerkzaam heden worden door ons in eigen ateliers vakkundig uitgevoerd Eiken theemeubel met geslepen ruiten, noten gepoli- toerde deuren en lijsten O.VU Chintz schemerlampkap, met breede fluweelen band, p. zeer apart.. O.VU compleet met gepolitoerde lampvoet, gemonteerd 10.90 Couch met prima weefstof bekleed, solide uitvoering 29.90 Fantasie fauteuil, passend bij couch - 11 «90 dienst "WIJ etaléefan e een juweeltje Geheel compleet f 147.50. BROERSVEST 61—66 163108 12 fovi abfloqr Ceeoslooper, 50 cM. p.el 0.35 Wol moquette looper p.el 0.75. Wol pluche looper p.e| 0.45 Haar Vel. Karpet Qa 3x4,. 17.VU Wilton Karpet 3x4 22.50 Wilton Karpet 3x41& 25.90 Holtap Karpet 3 x 4 1 2.90 Holtap Karpet 3x4 7.90 Handweefstof 120 cM. Ann per el 0.59, 0 39 U.ZV Handweef Overgord. ca per paar 4.90, 3.90, X.DU Mystères, 1.50, 0.97 HOOG5TRAA1 HV| V V Mm Hi V ROTTERDAM, AANGIFTE VAN NIEUWE LEER LINGEN kan geschieden op: DINSDAG 27 en WOENSDAG 28 APRIL a.s., in de schoolgebouwen LAAN en LELIESTRAAT en DONDERDAG 29 APRIL a.s. van 23% uur in het schoolgebouw aan het FRANS HALSPLEIN in gang Ruijsdaellaan. Er worden alleen kinderen toege laten die vóór 1 Maart 1934 zijn geboren. Men wordt verzocht geboortebe wijs of trouwboekje mede la brengen. Aanvang van het nieuwe school jaar 1 September 1937. Banden koopen voor Uw rijwiel is beslist een ge wichtige taak. Koopt Uw banden bij ons. Wij heb ben altijd versche banden, xoo Van de fabriek. Dus geen oude, verlegen rub ber. Wij leveren U banden tegen de uiterst concur- reerende prijzen in alle kwaliteiten. Komt eens kijken. Alleen .•■Iliwifr Wij etaleren mahonie slaapkamer drie-deurs kast, llts-jumeaux, 2 nachtkastjes, toilette, tafel, 2 stoelen, compleet ƒ315.—j Ziet etalages: toonzalen: Boezemsingel 196 fabriek: Goudschesingel 7 (Oostplein)' Rotterdam

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2