berkel en rodenrijs DINSDAG 27 APRIL 1937 DE ROTTERDAMSCHE ARBEIDSMARKT. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. OYERSCHIE, :kf y* In Maart weer 1894 werk- loozen minder. INBRAAK IN KIOSK. HILLEGERSBERG, WATERSPORTVEREENIGING „AEGIR". R. K. HILLEGERSBERGSCHE TOONEELVEREENIGING. DIEFSTAL. Tweeduizend gaspenningen gestolen. GOBELIN GESTOLEN. ONDERWIJZERSKEURING. NIEUWE TRAMSTELLEN. Een proef op 2.* Mei a.s. SCHERMWEDSTRIJD ROTTERDAM ST. LODEW1JK BURGERLIJKE STAND VLAARDINGEN. .BOEFJE" VOOR DE JEUGD MAASSLUIS. burgerlijke stand. SCHOONHOVEN. dagelijksche ongevallen. ROTTERD. OPERETTE GEZELSCHAP EEN ADVOCATENWEDSTRIJ D TE ROTTERDAM. Een geroutineerd ladelichter. De rechtbank heeft voortgezet de behande ling van de zaak tegen den 37-jarigen koop man C. G. H., gedetineerd, die verdacht wordt van ladelichtingen, gepleegd in Voorschoten, Zaandam, Schiedam, Zeist, IJsselmonde, Was senaar, Bussum en Schiedam. Zijn zaak is op 9 April aangehouden moeten worden, omdat eenige getuigen niet verschenen waren. Deze zijn nu gehoord. Het O. M. waargenomen door mr. H. A. J. Reumer, heeft vervolgens requisitoir genomen en opgemerkt, dat men hier te doen heeft met iemand, die ondanks zijn nog jeugdigen leef tijd, niet minder dan achttien maal is ver oordeeld. Zijn eerste vonnis kreeg hij op 13- jarigen leeftijd, het laatste is van Mei 1935. Den tijd na zijn ontslag uit de gevangenis heeft verdachte goed besteed. Uit alle oorden van het land zijn processen verbaal binnengekomen die betrekking hebben op door dezen'verdach te gepleegde ladelichterijen, waarin verdachte een bijna volmaakte handigheid gekregen schijnt te hebben. Van de gevallen, waarbij verdachte betrokken is geweest, heeft het O. M. alleen die in de dagvaarding opgenomen, waarbij de verdachte pertinent door de winke liers is herkend. De acht feiten, die in de dagvaarding z\jn vermeld ztfn dan ook alle bewezen. Wat de straf betreft, die aan dezen verdachte behoort te worden opgelegd, zeide het O. M., dat een correctief daarvan niet verwacht mag wor den. De maatschappij moet echter tegen men- schen als deze verdachte worden beveiligd en uit dien hoofde eischte het O. M. een gevan genisstraf van vier jaren. De verdediger mr. F. L. W. H. Goeman, was van oordeel, dat als verdachte geen hulp krijgt, hij zonder twijfel na het ondergaan van deze straf, weer tot misdrijf zal vervallen. Verdachte ziet nu zelf in, dat hij zonder hulp niet naar boven kan komen. Daarom achtte pleiter het gewenscht, dat het advies van Het HoogeLand gevolgd zou worden, en aan ver dachte een gecombineerde straf zal worden opgelegd. Poging tot zware mishandeling. Terecht gestaan heeft de 56-jarige haven arbeider T. de J., gedetineerd, die op 22 Maart in een emstlgen twist geraakt was met den 50-jarigen loswerkman A. M. v. d. P., en die dezen daarbij met een stuk ijzer verscheidene klappen op het hoofd zou heb ben gegeven, tengevolge waarvan v. d. P., bloedend werd verwond. Wat het geval bij zonder ernstig maakte, was, dat verdachte eèn paar dagen te voren reeds had aange kondigd, dat hij v. d. P. den hals zou af snijden. Zoover was het nu wel niet gekomen, maar toen verdachte in de woning aan de Jacobusstraat verscheen, had hij niet alleen het zware stuk ijzer by zich, maar ook een mes. Dat mes heb ik noodig in mijn vak, zei verdachte. Het was een padvindersmes. Was u dan padvinder? vroeg de president, mr. G. J. Huyser. En dat breekijzer, had u ook noodig in uw vak? Met die vraag sloeg de president vermoe delijk dé plank niet ver mis, want verdachte was in Maart nog maar korten tijd uit de gevangenis ontslagen, waarin hij drie jaren had doorgebracht, wegens een inbraak in de Hema. Verdachte zei echter, dat hij het breekijzer toevallig gevonden had op de markt. Overi gens had hij het stuk ijzer in het geheel niet gebruikt. Toen hij in de woning gekomen was, werd hij door v. d. P. aangevallen. Hij heeft hem toen beetgegrepen en op den grond gesmakt, waarbij v. d. P. met 2i)n hoofd tegen het fornuis is gevallen. Dat heeft de wonden aan zijn hoofd veroorzaakt. En het bloed dan, dat aan het ijzer is gevonden Dat ijzer is uit mijn zak gevallen en vermoedelijk in het bloed terecht gekomen, zei verdachte. V. d. P. en zijn zuster, die als getuigen werden gehoord, verklaarden echter dat ver dachte wel degelijk met het ijzer had gesla gen. Het O.M. waargenomen door mr. J. C. V. Meisohke achtte de poging tot zware mis handeling bewezen en vorderde 1 jaar en zes maanden gevangenisstraf. Mr. H. de Bie jr. pleitte clementie. Uitspraak 10 Mei. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld: A. W. R., 37 jaar gewezen adjunct-com mies der P.T.T. te Maassluis, thans gedeti neerd, wegens verduistering in dienstbetrek king verdachte had tot tweemaal toe een tekort van resp. 900 en 732 gehad in de door hem beheerde postzegelkas tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest en met de bepaling, dat vier maanden van de straf voorwaardelijk zullen zijn, met een proeftijd van 3 jaren en onder de bijzondere voorwaarde, dat verdachte ziCh zal gedragen naar de aanwijzingen, hem te geven door het R.K. Adviesbureau voor het Alcoholisme. J. H. S., 32 jaar, gedetineerd, wegens een zedendelict, tot 10 dagen hechtenis en op zending naar een rijkswerkinrichting voor den tijd van 3 jaar. In de zaak van M. H., 19 jaar chauffeur te Hillegersberg, die terecht gestaan heeft ter zake van het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld verdachte had met de door hem bestuurde auto op den Grintweg te Hillegersberg den motorrijder H. J. In 't Veen aangereden, tengevolge waarvan deze inwendige kneuzingen had bekomen heeft de rechtbank een nader onderzoek op eenige punten gewenscht geacht en daarom de zaak teruggewezen naar de instructie. Uit het Maandoverzicht der Gemeentelijke Arbeidsbeurs te Rotterdam blijkt, dat in de maand Maart 1937 in totaal zijn behandeld 2.952 aanvragen van werkgevers, 8.553 aan biedingen van werkzoekenden en dat tot stand werden gebracht 2225 plaatsingen, dat is 445 meer dan de vorige maand en 510 meer dan gedurende dezelfde maand van het vorige jaar. Aan het einde der verslagmaand stonden nog ingeschreven 48.257 mannelijke werkzoe kenden, waarvan 47.338 naar eigen opgave werkloos en 919 niet werkloos en 3.305 vrou welijke werkzoekenden, waarvan 2.663 naar eigen opgave werkloos en 642 niet werkloos. Deze niet-werkloozen stonden ingeschreven met het doel om via de Arbeidsbeurs van be trekking te veranderen. Naar buiten Rotterdam werden geplaatst in Nederland 28 mannen en 26 vrouwen, van elders werden te Rotterdam geplaatst uit Ne derland 6 mannen en 16 vrouwen. Uit het district Rotterdam kwamen in 1424 aanbiedingen van werkzoekenden, 323 aan vragen van werkgevers en kwamen tot stand 227 plaatsingen. Het totaal aantal werkloozen is, vergeleken met de vorige maand, verminderd met 1.894. Het verminderde in de bouwbedrijven met 637, barbiers- en kappersbedrijf met 6, grafische vakken met 7, handels-, kantoor en winkel personeel met 61, houtbewerking en meubel industrie met 102, kleedingbedrjjf met 79, land- en tuinbouwbedrijf met 42, lederbewer king en schoenindustrie met 22, metaalbedrij ven met 181, papierindustrie met 9, binnen- scheepvaartbedrijf met 45, scheepvaartbedrijf- buitenvaart met 65, ongeschoolden met 396, huiselijke diensten (vr.) met 36, handels-, kan toor- en winkelpersoneel (vr.) met 136, hotel café- en restaurantbedrijf (vr.) met 2, klee- dingbedrijf (vr.) met 40. Onder voorzitterschap van den heer G. van Luijn, is Vrijdagavond in Lommerrijk de alg. voorjaarsvergadering gehouden van de Water- sportvereeniging „Aegir". De voorzitter deelde med§, dat hij zich door verschillende omstandigheden genoodzaakt zag, zijn functie neer te leggen, dankend voor aangename samenwerking met bestuur en leden. Een gelukkige gedachte blijft hem bij: de vereeniglng heeft nu een eigen clubgebouw aan den Plas, en veel is er voor de watersport bereikt. Tot voorzitter is daarna gekozen de heer Th- A. J-Olthof, voorheen secretaris, die zich bereid verklaarde de functie van secretaris tevens te blijven vervullen. Penningmeester is de heer W. Slegt. Tot commissarissen zijn be noemd de heeren J. Schaap. D. Hofman, L. van Oudgaarden, P. Postman en C. Ver- waaijen. Aan het einde der vergadering sprak de pas gekozen voorzitter zijn voorganger op hartelijke wijze toe. Spr. verklaarde dat zeer vele leden hem met leedwezen de bestuurs tafel zien verlaten. Geschenken, van verschillende zijden aange beden, vormden de stoffelijke blijken van dank voor het werk, door den heer van Luijn ver richt. De R.K. Hillegersbergsche Tooneelvereeni- ging organiseert op 4 Mei a.s., des avonds ie 8.15 uur, in de groote zaal van Lommerrijk een tooneelavond tot sluiting van het seizoen. Opgevoerd wordt het bekende stuk „De Kribbebijter'. Een wachtsman, die het terrein van de iischmefeteiek Spronk en Zoon aan de Cein tuurbaan bewaakt, ontdekte Zaterdagmiddag dat er zich twee jongens op verdachte wijze ophielden. Bij zijn nadering namen zij de vlucht, doch lieten op het terrein een handkar achter, waarop eenige stukken oud ijzer waren geladen, blijkbaar reeds door de jongens buit gemaakt op het terrein. De politie werd gewaarschuwd en daar de handkar den naam droeg van den eigenaar, gelukte het aan de recherche om de beide jongens, woonachtig in het Zwaanshals te Rotterdam, aan te houden. Het waren de 14-jarige P. S. en de 16-jarige In den afgeloopen nacht heeft men zich door verbreking van een slot toegang verschaft tot de kiosk 3taande aan het Burgemeester Mei- neszplein. Ruim 2000 gaspenningen werden ontvreemd. Uit de vroegere villa van den heer ir. v. d. Tas aan de Seheepsbouwerstraat is een gobe lin gestolen. Met behulp van yalsche sleutels heeft men zich toegang tot de villa verschaft. Op de jubileum-vergadering van de Zuid- Hollandsche Vereeniging tot bestrijding der tuberculose voerde, geljjk vrij meldden, ook de hoofdinspecteur van de volksgezondheid, Dr. R. Eijkei het woord. In de mededeeling van het resultaat van de medische keuring der onderwijskrachten ingevolge de tuberculose- onderwyzerswet is een onjuistheid geslopen, welke rectificatie behoeft. Niet twee en twintig duizend, doch twee en veertig duizend personen zijn in de laatste 2 jaar 1 Jan. 1937 bereids gekeurd op een totaal van ongeveer 65 duizend. Als een gevolg van de jongste reorganisatie van het tramnet heeft de R.E.T. een overcom pleet aan wagens van het oudere model n.l. het type 152-201, wagens met 18 zit- en vijf staan plaatsen binnen in en 7 of 8 plaatsen op de balcons. Bij zeer groente drukte kan de R.E.T. met deze wagens dus plusminus 40 50 pas sagiers vervoeren. Voor passagiers in een klei en motorwagen heeft men twee man perso neel noodig. In verband met de te verwachten drukte op 2 Mei a.s. heeft de directie besloten een proef te nemen met een nieuw soort tramtrein, be staande uit twee motorwagens van het hier boven bedoelde type, maar dan aan één ge koppeld. Aldus kunnen dan tegelijk vervoerd worden 100 passagiers, op een personeelsbe zetting van drie man t.w. één bestuurder en twee conducteurs. Komt dit nieuw soort tramtrein aan een eindpunt zonder lus, dan behoeft er niet ge rangeerd te worden, want de bestuurder gaat eenvoudig over op het achterbalcon, hetwelk dan voorbalcon wordt. Hierbij zij nog aangeteekend, dat tu3schen deze beide motorwagens een verbinding is tot stand gebracht, waardoor de motoren van heide wagens meewerken, terwijl slechts van één beugel wordt gebruik gemaakt. Gisteravond had te Rotterdam een scherm- wedstrijd plaats van da scherm vereeniging Rot terdamSt. Lodewijk. Rotterdam won met 9 gewonnen partijen, 26 ontvangen treffers en 35 gegeven treffers. Aangiften van 24 April 1937. BEVALltSn HBredlus geb. Hoos z. EL v. jBtfk geb. Roth d. W. v. Beden 'geb. v; cT Giessen d. K. Pinter geb. Zizka d. M: J. Lantinga geb. Wuift z. H. S. M. Boelen gob. Degenaar d. H. T. Lame geb. Scholte d. L. W. Geevere geb. Röhrcass d. C. Schef- fers geb. Flikweert d. G. C. Kleboom geb. Koetsier d. C. J. Westdyk geb. Gloudle z. M. A, H. Smit geb. Kruishaar z. J. E. Hurk- mans geb. Bolsius d. P. Weneveen geb. Eilte- len d. S. Roome(jer geb. v. Beest z. J. W- v. Offeren geb. Meijer z. M. L. C. Schoonhoven geb. Nelissen d. T. M. Zeegers geb. Dirkse z. G. A. du Pree geb. Visser z. M. J. v. d. Wiel en geb. de Haan z. M. J. Vermeer geb. v. d. Tak z. J. C. de Wit geb. Zwanenburg z. T. H. Teuijl geb. V. Lavieren z. G. v. Dijk geb. Vermaas d. OVERLEDEN: G. J. Mas-lean z. 4 m. O. J Blnakenstein vr. v. A.. v. Beek 34 J. C. Teeuw vr. v. A. Berghout 83 j. P. H. v. Rijs wijk ongeh. m. 24 J. H. H. A. Brinkhaus m. v. J. Smit 82 j. A. E. C. Kletfn d. 11 j. F. v. Doorn vr. v. T. Bloos 66 j. C. M. v. Bsch m. v. J. E. Lem 49 j. W. F. Zieleman wede. v. G. Goedhart 78 j. W. L. Brusse m. v. A. M- H. Korff 57 j. H. G. Hesseling ongeh m. 73 j. S. Langeveld ongeh. vr. 73 j. Voorts ais levenloos aangegeven: H. C. V. Ter- lingen geb. ViSser d. Aangiften van 26 April 1937. BEVALLEN: H. Vents geb. Kieffer z. M. M. v. Ettger geb. Unterweger d. G'. Kroon geb. v. d. Werk d. M. v. Veen geb. Wulffraat z. G. Verhulst geb. Penters z. A. C. v. d. Bergh geb. Riemens z. M. A. Deijkers geb. Glasbergen d. B. P. Kramer geb. Burggraaf d. H. A v. Koojj geb. Edelman d. H, B. Eldering geb. Ras d. G. Govers geb. Vogel d. E. Murk geb. Schouten d. A. de Geus geb. v. Gemerden d. T. v. d. Brand geb. v. d. Burg z. A. H. C. Jonkergouw geb. Hoefnagels z. E. F. Reyerse geb. v. Zuyiekom z. M. S. Lans geb. Renes z. M. S. E. Mutfee geb. Simons d. sK. de Visser geb. Oorvers z. J. v. Bom mel geb. Stuifzand z.. H. de Kort geb, de Roos d. M. Blom geb. Cassa d. A. Stronk geb. v. d. Horst z. W. C. Noordhuizen geb. Maan Voogd Bergwerf z. A. L. Ras geb. de Sterke d. E. v. d. Hucht geb. Boersma 2 d. H. v. Rooy geb. Kok z. C. A. Huileren geb. v. Haringen z. J. v. Noort geb. v. Epk d. A. M. L. O. v. d. Berg gob. v. Ingen d. J. C. Blom geb. v. Koppenhagen z. C. C. E. de Bolster geb. du Buissen d. L. den Brinker geb. v. Tigchelhoven d.'A. Heusdens geb. Buizert z. J. Rietveld geb. Knuistingh d. G. Vermeer geb. Verhoef z. A. Verschoor geb. Versnel d. J. Metselaar geb. Mourik d. E. H. v. d. Horst geb. Mewissen z. C. W. Odenkirchen geb. D'Hont d. J. F. de Wit geb. Mudde z. J. Orle geb. Tielen d. H. F. Kruis geb. Kroeze d. J. Bergeman geb. v. d. zyden d. A. F. 't Hart geb. Spyker d. J. D. V. d. Wal geb. v. Holten z. J. M. Rombeek geb. Huibers z. J. v. d. Kemp geb. Aafjes d. A. M. Verheijden geb. Zachrad- nicsak d. OVERLEDENH. J. v. d. Graaf z.1 m. A. Wagemakers m. van J. A. Koolaard 42 j. A. H. Kamp wede. v. T. J. v. d. Laar 80 j. A. v. Buren vr. v. W. J. A. Eschmeyer 69 j. A. B. C. Hoek ongeh. m. 17 j. H. A. P. Pijnaker wedr. v. A. H. v. d. Ben 91 j. G. Hoogendorp m. van M. Bouman 48 j. D. Goede wedr. van F. Oderkerk 86 j. M. Woud stra wedr. van D. Koolj 57 j. M. Narold wedr. v. R. Stompho.rst 59 1. J. P. Gardes m. v. H. de Vos 62 j. W. Dngemans m. van N. Ruijzng 52 j. C. v. Hemert vr. van C. den Outer 49 j. L. C. v. Bel wede. v. M. Hagens 73 j. M, C. v. d. Groenendaal vr. van A. v. Woerden 36 j. D. C. v. d. Graaf d. 2 m. J. Truere we.dr. v. H. v. Eyk 81 j. G. A. Tionssen m. van J. Heil 80 j. Voorts als levenloos aangegeven: J. Wennekes geb. Randeraat z. J. Pais geb. Jansen d. Wel zelden zal het Rotterdamsch-Hofstad- tooneel een dankbaarder gehoor gevonden hebben, dan bij de gisteravond in den Groot-m Schouwburg alhier gegeven opvoering van „Boefje". De commissie tot bevordering van de be langstelling voor de tooneelkunst had deze jeugdvoorstelling georganiseerd. We zagen er de vrouwelijke en mannelijke jonkheid in al haar schakeeringen vertegen woordigd en we waren er getuige van, hoe zij volop genoot van de altyd weer boeiende vertolking van Brusse's heerlijke stuk. Genoten is er van de door de jeugd zoo gaarne gehoorde origineele en niet minder gepeperde taal van Rotterdams achterbuur ten, van „Boefje's" „prachtige" uitvallen. Maar in niet mindere mate heeft, natuurlijk slechts het vrouwelijk deel der jeugd, zich kunnen overgeven aan het meest intense ge not, dat er voor menige jonge maagd be staat: weenen van aandoening. Aan 't applaus voor de hoofdrolvertolkster Annie van der Lugt Melsertvan Ees, kwam geen einde. BEVALLENJ. Visser geb. Louwerenburg d. ONDERTROUWD: P. J. Elzerman, 25 j. te Rotterdam en W. A. Pijlman, 22 J., alhier. VOOR H. M. DE KONINGIN Voorgaande week werd door den heer L. J. Ruysbroek, melkhandelaar alhier, aan H M. de Koningin de eerste grasboter aangeboden! Namens H. M. gewerd hem een schrijven, vol gens hetwelk deze boter in dank was aan vaard. GEVONDEN VOORWERPEN Op het politiebureau zyn inlichtingen te be komen omtrent de volgende gevonden voor werpen: gouden zegelring, vulpen, polshorloge en een paar voetbalschoenen. TE VEEL VAN HET GOEDE Voor eigen veiligheid werd door de politie ter ontnuchtering tijdelijk opgeborgen J. B., woonachtig te Vlaardlnger-Ambacht. Na ontnuchterd te zijn kon hij met een procesverbaal rijker huis toe aan. VAN HUIS WEGGELOOPEN Aangehouden werd alhier een jongen, die wonende te Schiedam, uit de ouderlijke wo ning was weggeloopen. Hy wem door de politie op transport gesteld en aan de moe der teruggegeven. In de bovenzaal van „Riche" niet in Tivoli, zooals gebruikelijk houdt de R. K. Middenstandsvereeniging een algemeene ledenvergadering, waarop de Zeereerw. heer H. Ronken, aalmoezenier te Venlo, zal spre ken over „Innerlijke Verdieping in deze be wogen tijden". Niet alleen alle leden, maar ook hun dames worden op dezen avond verwacht. DE VAKSCHOOL BLIJFT Reeds ge ruimen tyd bestonden er plannen voor het verplaatsen of opheffen van de Ryksvak- en Kunstnijverheidsschool alhier en al dien tyd is er spanning geweest, omdat dit een groot verlies zou zyn voor de gemeente. Vrijdagmorgen is deze spanning gebroken, Want toen ontving het college van B. en W, van den Minister van Onderwys, K. en w., het navolgende schrijven: Naar aanleiding van uw brief van 23 Febr. 1937, No. 13732 deel ik Uw college mede, dat ik, gelet op de bij mijn Departe ment ingekomen ambtelijke en andere be richten Inzake het door U genoemde on derwerp, de in Uw gemeente gevestigde Ryksvak- en Kunstnijverheidsschool vp*- Suv,d~ 611 z"V€rarneclen en horlogemakers, althans voorloopig, in haar tegenwoordigen vorm dus als Rijksschool, in Uw gemeente zal handhaven". Na ontvangst van deze brief werd van het stadhuis de driekleur uitgestoken ten teeken van blijdschap. Het is dan ook voor B. en W. en voor allen die zich hebben beijverd om de school alhier te behouden een mooi en dank baar succes. R. K. PROPAGANDA-CLUB Op door de R. K. Kiesvereeniging gehou den. propaganda-avond, heeft de voorzitter, weth. Deerenberg, verschillende aangelegen heden besproken, waarna zich 20 personen als propagandist hebben opgegeven. De verschil lende werkzaamheden werden daarna ver deeld, o.a. speldjesverkoop, verkoop van bon nen voor het steunfonds enz. Voortaan zal nu iederen Dinsdagavond onder het bestuur van de Kiesvereeniging, deze propagandisten by elkaar komen zoodat dit een mooi succes mag genoemd. wor«Mk De 18-jarige J. Coenraad, wonende Konings veldestraat is vanmorgen op den Crooswyk- sche3ingel aangereden door een vrachtauto. De jongen kneusde zijn rechterheup en is op genomen in het ziekenhuis aan den Bergweg. Gistermiddag is de 26-jarige musicus H. de Haas uit de Adriaan Mildersstraat in ge bouw „Odeon" aan de Gouvernestraat van de trap gevallen. Met een hersenschudding is hy opgenomen in het ziekenhuis aan den Cool- singel. De 36-jarige A. Zandbergen, wonende Adriaan Nimantsstraat, heeft gisteren bij werkzaamheden op het terrein van P. Smit een stuk y'zer op het hoofd gekregen. De G. q. D. vervoerde den man naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, alwaar hy is opgenomen met een hersenschudding. Op den Kreekweg is gisteren de 32-jarige B. Ekelman, wonende Persoonsstraat, geval len. De' man brak zijn linker enkel en is op genomen in het ziekenhuis aan den Coolsin gel. De 56-jarige havenarbeider C. van S., wonende Hiliedijk is gisteren aan boord van het in de IJsselhaven liggende s.s. „Durham Castle", toen hy wilde op zyde gaan voor een baal hennep, gestruikeld over een luik. De man kwam met zyn hoofd tegen een stuk ijzer op en kreeg een gapende hoofdwonde en een hersenschudding. Hy Is ter verpleging op genomen in het ziekenhuis aan den Coolsin gel, Naar wy vernemen, komt het Rotterdamseh Operette Gezelschap, onder directie van Oct Van Aerschot en Joh. Boskamp van 1 Mei af, na een afwezigheid van acht maanden, wederom de Tivoli-Schouwblirg bespelen; In de operette „Katz im Sack", waarmede geopend wordt en waarvan op 1 Mei de eerste opvoering in de Nederlandsche taal plaats heeft, zullen buiten de heeren Oct. van Aer schot en Joh. Boskamp optreden: Pola Cortez, Berrie Kievits, Rob. Milton, Alex Hock e.a. De muzikale leiding.is in.handen van den neer Henk Neef, op wien het Rotterdamseh Operette Gezelschap voor dit seizoen weer beslag heeft kunnen leggen. Zaterdagmiddag 2 uur, dus vóór de ont moeting Rotterdam-Antwerpen, zullen op het terrein van Sparta de Rotterda®sche advo caten een wedstryd spelen tegen de Ant- werpsche advocaten, Dokter 't Spyt om my te verkleeden gemaskerd bal.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2