r Dat gaat niet samen HIIXEGERSBERG. VLAARDINGEN. HOEIC VAN HOLLAND. SCHOONHOVEN. WOENSDAG 26 MEI 1937 yER. yOOR RADIO-TELEGRAFIE. De radio-vossejaeht. PROFESSIEFEEST ZUSTER JOSEPHINA M. 40-JARIG KLOOSTERJUBILEUM. WEENSCHE OPERETTE IN ARENA. UITVAART PATER B. M. KENNEPOHL S.C.J. ONGEVALLEN. ROTTERDAMSCHE KEGELBOND. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK, OM HET KAMPIOENSCHAP VAN ROTTERDAM. NIEUWE ROTTERDAMSCHE SCHAAKVEREENIGING. FIETSEN-DIEFSTAL. BURGERLIJKE STAND. HET VLAGGEN VOOR LIJST 2. AUTOTOCHT VOOR BEJAARDE GEBREKKIGEN. ÉS f j postduivenvereenigingen WEDSTRIJD heerenkappen BURGERLIJKE stand vlaardinger- ambaciit GEBOREN; Theodora M., dochter van A de Ruiter en A. M. de Jonge, Dijkzichtztjstr 3 Evert, zoon van W-- Braven boer en C, Vermeule, Kethelweg 14 Cornelia, dochter van L. Korpershoek en E. M. Brouwer, Chry santstraat 16. eerste plechtige h. mis. 474e STAATSLOTERIJ". '•"60 3013 6233 3634 TOOoTWtfTWSrra [709 39-34 6248 8759 11030 13507 168-17 19947 .811 3064 6440 8972 11039 13003 16993 20HW" L839 4091 6559 9010 11088 13998 16995 2Ö226 1881 4108 6567 9028 11116 14047 17040 20334 3001 4159 6685 9056 11135 14074 17053 2034,3 2026 4395 6732 9161 11294 14144 17168 20367 •2151 4414 6758 9185 11685 14145 17181 20652 ■2155 4522 6826 0377 11746 14211 17373 20737 2196 4795 6908 9508 11748 14276 17421 20738 2351 4894 6967 9647 11759 34336 17423 20774 2377 4041 7042 9750 11889 14630 17550 20779 2416 4942 7284 9768 11901 14708 17814 20843 2423 5006 7405 9878 11949 14855 17975 20937. 2541 NIETEN. i Deze vossejacht, welke eerder werd aange kondigd, heeft 2den Pinksterdag plaats ge vonden onder voor de vossejagers ideale weersomstandigheden, n.l. bijna geen zon, maar ook geen regen, dus koel droog weer. De geheime zender, welke, zooals reeds be kend, zich „ergens in Zuid-Holland" zou be vinden, bleek te zijn opgesteld in Bergschen- hoek en wel in een verhuiswagen achter een schuur op een .boerderij. De deelnemers moes ten dus trachten met behulp van hun peil- ontvangers dezen zender op te sporen, waar na zij zich voor de vaststelling van hun pun- tenaantal moesten melden bij den „genera- len staf" welke zetelde in het café „Van Ouds de Vlashandel" van den heer v. d. Vlugt te Bergschenhoek. Om 12 uur begon de zender te werken en reeds om 1 uur kwamen de eerste deelnemers binnen. Vervolgens arriveerden de overigen met regelmatige tusschenpoozen, terwijl om 3 uur de laagste mededinger den Vos bleek te hebben ontdekt. De hoofdprijs, bestaande uit een wissel beker, een zilveren medaille en een Kristal Pick-up, werd gewonnen door de afd. Rotter dam der N.V.V.R., zoodat deze afdeeling den beker thans 2 x achtereen heeft gewonnen. Gelukt het haar ook volgend jaar beslag op dezen prijs te leggen, dan wordt de wissel beker definitief haar eigendom. In de afdeeling: Individueele deelname werd de le prijs, bestaande uit een wisselvos, een zilveren medaille en een Perm. Dyn. Luid spreker, gewonen door de peilgroep Klap- wijk/Kroone uit Rotterdam. Het is een sportieve radio-dag geweest en uit alles sprak de echte amateurgeest. Er is door de deelnemers hard èn goed gewerkt. Niet alleen op den wedstrijddag, maar ook daarvóór, want hun zelf gemaakte peilappa- raten waren evenzoovele bewijzen van vin dingrijkheid en vaardigheid. De een had zijn toestel al handiger en practischer weten in te richten dan dè ander. Ook en vooral de zender zelf was puik in orde. Dit is wei gebleken uit de ruim 100 Juisterrapporten, welke de vereeniging in middels reeds uit verschillende deelen van het land heeft ontvangen en die alle getuigen van de goede kwaliteit van het geluid. Als vroolgke noot zij nog vermeld, dat, hoewel de zender de omroep-ontvangst in Bergensohenhoek sterk stoorde, de inwoners van deze plaats dit heelemaal niet erg von den, want heel Bergschenhoek heeft dien mid dag naar de gramofoonplaten, die de vosse- zender uitzond, zitten luisteren. Bij navraag bleek, dat men er veei plezier in had en de kwaliteit van de uitzending als: Omroepkwa- 'liteit! beoordeelde. Het medeleven van de bevolking met dezen wedstrijd kwam wel het beste tot uiting in de medewerking, die op allerlei wijze werd verleend. Zij, die van een en ander wat meer willen hooren en zien, worden aangeraden eens en van de clubavonden te bezoeken, welke de afd. Rotterdam der N.V.V.R. lederen Vrijdag avond houdt in haar clublokaal aan de Weste Wagenstraat no. 73 te Rotterdam. Op Zondag 30 Mei a.s. hoopt de Eerw. Zuster Josephina Marie (in de wereld mej. Johanna Francisca Cornelia van Meurs) den dag te herdenken, waarop zg voor 40 jaren op 16-jarigen leeftijd ntrad in de Congregatie der Zusters van het Gezelschap J. M. J. Na haar professie is Zuster Josephina M. steeds bij het onderwijs werkzaam geweest, momenteel op de scholen van het Gezelschap in Kralingen. Voorts had het bekeer- iingenwerk, waaraan zij zich met onvermoeiden Zuster Josephina. ijver en met vrucht wijdde, haar bijzondere belangstelling. Optimisme en dichterlijke aan leg zijn voorts eigenschappen, welke wellicht niet vreemd zijn aan de familie. Haar oom toch was de bekende Jesuieten-pater Bernard van Meurs, den zanger van het „Kriekende Kriekske". Morgen (Donderdag) herdenkt de Zeer- Eerw. Zuster Josepha in het St. Franciscus- klooster aan den Lange Hilleweg 256 haar 40-jarig kloosterjubileum als Franciscanes. Officieel wordt een dergelijk jubilé niet ge vierd, doch we achten het feit, aangezien de jubilaresse reeds sinds vier jaar Moeder- Overste is van het bovengenoemde Zuider- stadsehe convent, wei even een memoreeren waard. Met ingang van 1 Juni a.s. gaat de directie van Arena haar publiek onthalen op ope rette-voorstellingen in de Nederlandsche taal. Meer dan 50 medewerkers zullen onder lei ding van den bekenden Weenschen Regisseur, Theo Bachenheimer, een geheel vormen, het welk werkelijk iets bijzonders voor Rotter dam belooft te worden. Naast de meest vooraanstaande en bekende Hollandsche tooneelspelers, zooals Beppie de Vries, Octaaf van Aerschot, Johan Boskamp, Pola Cortez, enz. heeft de directie eenige buitenlandsohe gasten geëngageerd, als den beroemden tenor, dr. Niksa Stefanini, toe komstig medewerker der Staatsopera te Wee- nen, de soubrette Sonja Lewkowa van het „Theater an der Wien" te Weenen en Victor Colani, medewerker van het „Stadttheater" te Weenen. De operette, welke 1 Juni wordt gebracht is Paul Abraham's „Victoria en Haar Hu zaar". Gisteren had in het Juvenaat der Priesters van het H. Hart te Bergen op Zoom de plech tige uitvaart plaats voor den Zeereerw. Pa ter B. M. Kennepohl, in leven leeraar aan het Juvenaat. Maandagmiddag te half vijf arriveerde het stoffelijk overschot per lijk- auto van Rotterdam, en werd door den Zeer eerw. pater dr. H. Dorreateijn, rector van het Juvenaat en het corps leeraren ingehaald. Te zeven uur werden de Vespers der over ledenen gezongen. Gisterenmorgen te half tien vingen de gezongen Lauden aan. Agens was de Zeereerw. pater dr. H. Dorresteijn; diaken de Zeereerw. pater dr. M. Linders, consultor der provincie, subdiaken de Zeer eerw. pater J. Jak, conrector. Z. H. Exc. mgr. dr. J. M. Buckx had in het priester koor plaats genomen. Nog merkten wij op den Hoogeerw. pater C. J. Hoffmann, pro vinciaal, benevens vertegenwoordigers van zoo goed als alle hulzen der kloosterprovin cie. Ook rector A. Buijsrogge behoorde tot de aanwezigen. De plechtige uitvaartmis werd met dezelfde assistentie opgedragen door den rector van het Juvenaat. Aan een achttal zij altaren werden stille heilige Missen gelezen, o.a. door den Weleerw. heer J. van Ettlnger, kapelaan te Hiüegom, en den Zeereerw. pater B. H. Paalvast, neefs van den overledene. De schola cantorum onder leiding van den Zeer eerw. pater v. d. Peet zong, afwisselend met dé kapel, de Gregoriaansche gezangen. Na de de heilige Mis weerklonk vierstemmig het sobere „Credo, quod Redemptor meus vivit" van Ferbers. Z. H. Exc. mgr. J. M. Buckx verrichtte de pontificale absoute en even eens de plechtigheden en gebeden op het kerk hof. Acht medebroeders van den overledene droegen het stoffelijk overschot grafwaarts. Tenslotte had de Zeereerw. pater rector met familieleden confraters en studenten vijf Onze Vaders en Weesgegroeten voor de ziele- rust van den gestorven priester, waarmede de plechtigheid een einde nam. De 14-jarige J. van Donk, wonend aan de Berkendaal, is aan de v. d. Takstraat onder een hem achterop rijdende auto, bestuurd door K. R. uit de Ebenhaezerstraat, geraakt De jongen is naar het ziekenhuis aan den Coolslngel vervoerd. De 11-jarige D. Oostdijk uit de Punt- straat is op den Westzeedijk bij het spelen gevallen. Met een gebroken linker onderarm is de jongen naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. Door het breken van zijn voorvork is de 27-jarige J. van Zimmeren, wonend aan de Maaskade op den Schiedamschen weg geval len. Met een wond boven het linkeroog en een lichte hersenschudding is de man per G.G.D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd. De 19-jarige J. P. Calvelijn, wonend in de Prof. Kamerlingh Onneslaan te Schiedam, machinebankwerker van Beroep, is gistermid dag toen hij een ruit stond te witten op het dak van de N.V. Machinefabriek aan den Kei- leweg alhier, door de ruit gevallen en van ongeveer 8 meter hoogte naar beneden gesla gen. De jongeman, die op machine-onderdee- len terecht kwam, kreeg kwetsuren aan de ruggegraat. Per G.G.D. is hij naar het zie kenhuis te Schiedam vervoerd. De wedstrijden in „Arcadia" te Schiebroek, worden met veel animo voortgezet. De favoriet .Alle Neune'' heeft ditmaal plaats gemaakt voor anderen; 't Zuid heeft met een zeer goede score als jongste vereeniging, de leiding genomen. Of dit zoo zal blijven, meenen wij echter te mogen betwijfelen. De banen zijn wel zuiver ge vlakt, doch zeer goed bespeelbaar. De stand voor klasse A is thans Tous les Neuf 326 en 493; 't Ziud I 338 en 502; Pompenburg I 272 en 43ÏOnder Ons I 310 en 459; Alle Neune I 321 en 496. De eerste reeks geldt voor korps en de laatste vóór het clubkampioenschap. De stand in klasse B is: Pompenburg II 300 en 461; Onder Ons II 297 en 451; 't Zuid II 260 en 376; Alle Neune II 238. Zitting van 25 Méi. Zaterdag en Zondag zullen op den Kraling- schen Plas de jaarlijksche wedstrijden om het kampioenschap van Rotterdam in 12 voetsjollen worden gehouden. De deelnemende jollen zijn Snowball 2, st. D. J. van Brummelen Jr.; Dingkhy 2, st. W. A. de Ridder; Isis, St. J. W. v. d. Berg Jr.; Mistral, st. P. P. Moerman Jr.; Nelly 5, st. H. P. van 't Hoo- gerhuys; Pinokkio, st. J. Braunberger; Kabouter, st. J. Dijkers, dr. Knok, st. R, Gagchelland en Pinzon, st. K. de Jong, Het aantal wedstrijden bedraagt 6. Twee daarvan worden Zaterdagmid dag verzeild en vier wedstrijden vinden op Zon dag plaats. De jury bestaat uit het bestuur van de Rot- terdamsche Zeilvereeiging en de heeren Th. J. M. Scheerder Sr., Alb. Widenhorn, P. Burger hout Jr. en J. P. Dekker. In de Nieuwe Rotterdamsche Schaakvereeni- ging is de jaarlijksche gongwedstrijd gespeeld. F.erst werd gekampt in groepen van vier, daarna werden winnaars en verliezers opnieuw inge deeld en ging de strijd weder in groepen van vier, thans echter winnaars tegenover winnaars en verliezers tegenover verliezers Hieronder volgen de namen der eerste twee uit elke groep: Winnaarsgroepen: Groep I: 1. Dr. K. M. Bergs- itia; 2. E. de Haas. Groep II: 1. C. J. R. Samelius; 2. E. Landau. Groep III: 1. B. Snatager; 2. A. de Wit. Groep IV; 1. W. Stigter; 2. J. S. de Jeu. Verliezersgroepen: Groep I: 1. M. de Wit; Ary Schroder. Groep II: 1. L. C. Mol; 2. J. Bekker. Groep III: 1. H. Spitse; 2. W. Göbbels. Groep IV: 1. Jac. Kater; 2. S. Nederlof. Een- gevaarlijke manoeuvre- De 27-jarige chauffeur W. J. R. uit Nieuwer- kerk a. d. IJssel heeft terechtgestaan terzake, dat hg op 23 Februari te Capelle a. d. IJssel in verband rriet de geringe breedte van den weg, met de door hem bestuurde auto te snel heeft gereden, waardoor zijn wagen in botsing Is gekomen met een langs den weg staanden boo-m, waafbij'de grondwerker J. de Krey uit verdachte's auto is geslingerd en een breuk van de wervelkolom heeft bekomen. Toen verdachte met een vaart van omstreeks 40 K.M. kwam aanrijden, stond de autobus van de M. E. G. G. A. aan den afrit van het veer gestopt tot het uitlaten van passagiers. De ruimte, die voor het passeeren overbleef was wel voldoende geweest, mits verdachte heel kalm had gereden, maar verdachte had geen vaart geminderd. Hij schoof de schuld van de botsing op een dame, die, komende uit de autobus, den rijweg had overgestoken, waarvoor verdachte had moeten uitwijken. Nadat eenige getuigen waren gehoord, heeft het O. M., waargenomen door mr. J. Röme- lingh, geëischt 6 weken hechtenis en ontzeg ging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen voor dèn tijd van 1 jaar. De verdediger, mr. R. H. M. Hoogenbergh, concludeerde tot ontslag van rechtsvervolging subs, vrijspraak. Uitspraak 8 Juni. Met een valschen sleutel. De 21-jarige werkman J. C. D. gedetineerd uit anderen hoofde, bekende op 26 December met behulp van een valschen sleutel ingebro ken te hebben in de woning van den edelsmid H. Meyer aan de Insulindestraat. Hij had eerst aangebeld en toen er niet open-gedaan werd, had hij de conclusie getrokken, dat de familie afwezig was, welke conclusie juist bleek te zijn. Van die gelegenheid had verdachte ge bruik gemaakt om verschillende kasten te doorzoeken en twee spaarpotten met ongeveer 8, benevens eenige armbanden en ringen waren hem in handen gevallen. Uit de in het vooronderzoek afgelegde ver klaring van en edelsmid, die thans niet ver schenen was, bleek, dat hij des morgens zijn woning verlaten had en des avonds bij zijn thuiskomst bemerkt had, dat er ingebroken was. Het gestolene vertegenwoordigde een waarde van 90. Het O.M. waargenomen door mr. E. D. H. Schutter wees er op dat verd. korten tijd geleden wegens eenzelfde feit is veroordeeld. Met die straf, die verdachte thans ondergaat wil het O.M. rekening houden en het eischt een gevangenisstraf van 3 maanden. De verdediger, mr. M. de Groot pleitte opleg ging van een clemente straf. Uitspraken. De rechtbank heeft veroordeeld; A. H., 23 jaar, meubelmaker, en recidivist, P. N., 22 jaar, bankwerkersleerling, en J. C. Z., 31 jaar, loswerkman, allen te Capelle a. d. IJssel en allen gedetineerd, wegens diefstal door middel van verbreking van een deur van een hoeveelheid wit metaal uit Marckman's machinefabriek te Capelle a. d. IJssel, tot 8 maanden gevangenisstraf voor wat H. betreft en 6 maanden gevangenisstraf voor de beide anderen, doch deze straf voorwaardelijk en voor allen met aftrek der preventieve hech tenis. rj D. T., 38 jaar, aanhouder te Capelle a. d. IJssel, gedetineerd, wegens medeplichtigheid aan den door de vorige verdachten gepleegden diefstal, tot 5 maanden gevangenisstraf. A. van S., 41 jaar, grondwerker te Nleuwer- kerk a. d. IJssel, gedetineerd, wegens heling van het door de drie verdachten uit de eerste zaak gestolen metaal, dat hij naar Rotterdam vervoerd had, tot 3 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. B. J. S., 43 jaar, koopman, wegens heling van het wit metaal, dat uit Marckman's machinefabriek was ontvreemd, tot 40 boete subs. 10 dagen hechtenis en 3 maanden ge vangenisstraf, doch voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaren. J. D. D., 38 jaar, koopman, recidivist, en zijn vrouw C. P. C., 29 jaar, beiden gedetineerd, wegens diefstal van een bedrag van 1200, resp. medeplichtigheid daaraan, ten nadeele van een buitenman, gepleegd in een pand aan de Crispgnlaan, tot resp. 1 jaar en 6 maanden en 1 jaar gevangenisstraf. M. A., 48 jaar, reiziger te Lekkerkerk, ge detineerd, wegens valschheid in geschrifte verdachte had door middel van valschelgk door hem onderteekende kwitanties verschil lende bedragen tot een totaal van omstreeks 1500 geïnd en niet afgedragen aan zgn patroon, den koekfabrikant C. v. d. Werke te Lekkerkerk tot 12 maanden gevangenis straf met aftrek van het voorarrest en met bepaling, dat 6 maanden voorwaardelijk zullen zijn met een proeftijd van 3 jaren. Ten nadeele van A. B. uit de Schietbaan laan is een fiets gestolen, welke stond in de gang der woning. Nog is een rijwiel gestolen, ten nadeele van J. W. B. wonende Van der Sluysstraat, welke fiets onbeheerd stond aan de Spangen- schekade. Aangiften van 25 Mei 1937. BEVALLEN: W. Keivid-v. d. Knaap, d. N. Ockeloen-Pols, d. D. Liere-Verrheer, z. A. v. d. Leije-Vermeer, z. J. c. v. Hoek-Starink, d. M. F. v. Londen-Weeteling, z. G. A. Han dels-Wakker, z. J. M. v. Houte-Vooijs N. Dane-Koopman, d. T. Oosterom-Fortuin, z. N. v. Wieringen-v. Luik, d. J. S. Roerards- Steenbergen, z. M. Vlnk-Tjerkstra, d. F. C. Schrover-Jochims, z. F. M. Beerewout-Smits, z. D. P. Hagedoorn-Kraaijo. z. A. C. Warbout-de Waard, z. H. F. Erwich-Riger, d. A. v. d. Haven-de Beij, z. E. J. Bohnerth-Dijtelhcrf, z. E. M. de Kievit-v. d. Linden, z. C. Verroen- Flippo, d. K. Bekkers-Teutsch, d. G. v. Dongen-Mulder, z. A. F. Brienen-Zwets, z. J. M. Berben-v. Riel, z. I. Vermaat-v. Veelen, z. A. v. d. Eijnden-Koolwtjk, d. c. M. J. Schröder-v. d. Starre, z. J. M. G. v. d. Lus- donk-Slugter, z. A. G. G. B. Sauter-Daamen, d. H. Slotboom-Witkamp, z. G. E. W. Her- kert-Hooghuis, z. A. P. v. d. Akker-Stoel, z. OVERLEDENG. Swinkels, wedr. v. A. Polle mans, 68 j. A. Euser, dochter, 15 j. yy. L. de Haan, wede. v. D. Hildering, 79 j. j. c. Ba- rendregt, ongeh. man, 77 j. A. E. Vosman, m. v, J. Werkhoven, 83 j. E. Loen, man v. B. A. v. Walsum, 78 j. E. L. R. Serruijs, wede v. L. J. Pieters, 79 j. W. de Bel, man v. N. Kleinjan, 69 ja R. de Groot, vr. v. H. v. Rh(jn, 78 j. L. den Arend, man v. M. S. A. Hendriks, 59 j. E. v. d. Sande, vr. v. P. J. J. Vos, 71 j. N. N. Affourtit, ongeh. man, 63 j. S. T. van Keeken, ongeh. vr. 60 j. N. Bu(js, wede v. H. Verkerk, 72 j. J. v. 6. Ree, vr. V. W. Verrjjp, 61 j. O. A. H. T. Jansen, vr. v. E. A. Koenders, 45 J. C. Rullens, man v. E. P. Broeken, 47 j. Voorts ais levenloos aangegeven kind vanF. J. vat» Krim- pen-Baumann, z. L. v. Waasbergen-van Dis, z. —F. J. Andeweg-v. d. Berg, z. BURGERLIJKE STAND. BEVALLENE. H. DahmenSchmidt z. OVERLEDEN: Guillaumette du Croix 57 j., echtg. v. J. A. de Graaf. 2. Van verscheidene kanten is ons gevraagd, hoe het mogelijk is, dat ten bate van lijst 2 „gevlagd" kon worden. Daze affaire zit aldus in elkaar: Er mag op een vlag reclame worden gemaakt, mits de vlag niet grooter is dan één meter. Voorts moet het dundoek een neutrale kleur bezitten. Vlaggen van een overwegend roode kleur, bijv. zouden niet uitgestoken mogen worden, ook al zouden ze kleiner dan één meter zijn. Het Comité voor Auto- en Boottochtjes voor lichamelijk gebrekkigen heeft voor Vrij dag a.s. een autotocht georganiseerd met de bejaarde gebrekkigen naar Groenendaal te Heémstede. Afrit te circa tien uur van het Nenjjto-terrein. 5j -A. - .«ril BASKISCHE KINDEREN IN ENGELAND. Na aankomst te Southampton zijn de vierduizend uit Bilbao geëvacueerde kinderen ondergebracht in een tentenkamp te North Stoneham. Men ziet hier minister John Simon met zijn echtgenoote bij de kinderen op bezoek. DIENSTPLICHT! De Burgemeester van Vlaardingen maakt bekend, dat het inschrijvingsregister en het alphabetisch register betreffende de in deze gemeente voor den dienstplicht lichting 1928 ingeschreven personen op de secretarie dezer gemeente van den 22en Mei af gedurende tien dagen voor leder ter inzage zullen wor den gelegd Tegen het inschrgvings- en het alphabetisch register kan binnen dien tgd bij een met redenen omkleed verzoekschrift be zwaar worden ingebracht. K.R.O.-UITZENDING OP ZONDAG 30 MEI A.S. Zondag a.s. verzorgt de K.R.O. de uitzen ding van de Hoogmis uit de R. K. kerk al hier. De H. Mis wordt opgedragen door den zeereerw. heer Pastoor J. van der Sman, die ook de predikatie zal houden. Het zangkoor der kerk, St. Caecilia, zal de St. Dominicus- Mis van Jos. Vranken Sr. uitvoeren, onder lei ding van den componist. De organist, de heer Am. Vranken, speelt vóór de H. Mts gedêel- 'ten uit het orgelconcert in B-moll van Han del en na de H. Mis het allegro uit het Orgel concert in Bes-dur. De wisselende gezangen zijn van de Mis Dominica infra Octavam Cor- porus Christi Factus est. Na de H. Mis wordt gezongen het Laudatè van Jan Nieland. De uitzending vangt precies 10,25 uur aan. RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave betreffende het kantoor Vlaardin gen. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand April 1937 ingelegd 19172, en terugbetaald 27737,75. Dus minder inge legd dan terugbetaald 8565.75. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 28. GÉM. ONTWIKKELINGSCURSUS Aan de gemeentelijke ontwikkelingscursus sen is ook een afdeeling verbonden tot op leiding voor het E.H.B.O.-diploma. De volgende 15 personen zijn geslaagd: A. Bagchus, P. Bakker, N. M. de Bie, J. Dan- kier, W. de Goede, F. de Ligt, J. Moree, Th. Odtjk, H. van Os, B. van Oudenaarden, L. de Roóde, J. Sluimer, C. Tuitel, J. Westerhof. OPCENTEN GEMEENTEFONDS BELASTING Bij Kon. besluit is goedgekeurd de door den Raad dezer gemeente vastgestelde verorde ning, regelende de heffing van opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting. Art. 1 luidt: Er zullen voor het belasting jaar 1937-1938 ten behoeve van de gemeente Vlaardingen op de hoofdsom der gemeente fondsbelasting 75 opcenten worden geheven. ZUIVEL-KOOKCURSUSSEN. Vanwege het zuivelbureau in Den Haag worden te Vlaardingen cursussen gegeven, waar smakelijke, nog vaak onbekende gerech ten door de cursisten zelf worden bereid. Deze cursussen bestaan uit drie lessen van elk plm. 3 uur en worden gegeven onder des kundige leiding, voor groepen van 20 25 dames tegelijk. Dinsdagavond 1 en 8 Juni om 7 uur; Woensdag 26 Mei, 2 en 9 Juni om kwart over twee; Donderdagavond 27 Mei, 3 en 10 Juni om 7 uur. WATERSPORTVEREENIGING „DE BOMMEER" Bovengenoemde vereeniging hield haar eer sten zeilwedstrijd op de Vlieten. De zon scheen prachtig, de wind echter was in den voor middag matig en veranderlijk, maar güjS later op den middag zoo goed als geheel lig gen. De jachten, die in den voormiddag ge start waren, konden alle de geheele baan nog uitzeilen. In den namiddag snelle renjollen en de sharpykruiser Albatros dit ook nog te volbrengen. Voor de minder snelle gemengde klasse en de toch overigens snelle smalle B. M.'ers en 2 sharpykrulsers moest de baan worden ingekort. De smalle B.M.'ers en de sharpy kruisers werden wel het meest» door de windstilte gehandicapt, daar deze als laatsten $$7 De uitslag luidt als volgt: sloepen: 1 W. v. Beukelen; verkl. sha-rpys: 1 tnej. A. C. v. d. Arend; 2 P. Kroos; 3 K. Groeneveld; jollen: 1 J. Kra mer, 2 B. v d. Borden, sharpies 12 M. 2: 1 M. Kroos; 2 M. Schruyer; zetlkano's: 1 W. van Embden; gemengde klasse: 1 H. van Eek, 2 A Boomert; renjollen; 1 a, Hoogerwerf; 2 p Penning;; sharpykruisers: 1 L. v. d. Mark, 2 H. Kloos; smalle B.M.-klasse A: 1 G. Pley- sier; 2 W. ScheUebeek; smalle B. M,-klasse B; 1 C. de Bruin; 2 J. Out. Na afloop werden de prijzen, bestaande uit fraaie scheepjes als wisselprljzen en medailles bij den heer Vermaas uitgereikt. WINDHONDEN VEREENIG1N G De windhondenvereeniging Vlaardingen be haalde een 2én prijs op de nationale rennen te Apeldoorn voor vereenigingen. Hieraan na men 4 vereenigingen deel met 52 honden. Te vens behaalde Negus, eigenaar A. Smit, een 2en prgs, hindemisbaan B-klasse, WERKLOOSHEID Het aantal werkzoekenden, ingeschreven bij de Arbeidsbeurs alhier, bedroeg ^Saterdag j.l. 1950. Vorig jaar was het aantal in dezelfde periode 2390. UIT HET HANDELSREIZIGER De vennootschap onder firma Vermaas en Pors, meubelhandel, Ged. Biersloot 134, al hier, is ontbonden. De zaak wordt door den vennoot W. Vermaas voor eigen rekening voortgezet, onder den handelsnaam W. Ver maas. Als nieuwe commissaris van Hollan- dia, Hollandsche Fabriek van Melkproducten, en voedingsmiddelen N.V., Oosterhavenkade 42, alhier, is benoemd G. van Dusseldorp te Rotterdam. De postduivenvereeniging Keer Weer hield een wedvlucht uit Lage Zwaluwe, afstand 34 K.M. In concours waren 177 duiven. Deze werden om 8 uur in vrijheid gelaten en kwa men aan als volgt: 1 11 A. van Es, 2 24 P. Keiler, 5 8 36 D. de Jong, 4 H. J. Snoek, 6 10 J. v. d. Berg, 7 22 38 J. Bekker, 9 13 30 M. Heinsius, 12 P. van Dalen, 14 19- 25 L. Verbeek, 15 43 A. Poot, 16 37 C. Letterie, 17 A, van Houwelingen en de Ligt, 18 20 31 J. Sey, 21 J. de Goede, 23 33 40 41 F. Bach- mann, 26 28 A. Stam, 27 A. Schippers, 29 J. Harlof. 32 A. Schippers, 34 A. Vergers, 35 B. Simon, 39 C. Letterie, 42 Gebr. Heinsius, 44 A. v. d. Meyde. Aankomst le duif 8,23.58 uur, laatste duif 8,31,34 uur. De postduivenvereeniging De Luchtbode hield een wedvlucht uit Mons, afstand 163 K.M. Er waren 193 duiven in concours. De prijzen werden behaald als volgt: 13 P. van Roon, 2 4 5 8 W. Bakker, 6 J. Vlielander, 7 14 17 26 L. Poldervaart, 9 16 W. Bouman, 10 E. van Deventer, 11 12 13 23 J. Jekel, 15 Oprei, 18 21 25 A. v. d. Hoeven, 19 20 J. Zey, 22 Boer, 24 D. Vink. Eerste duif 13,47.59 uur, laatste duif 14,9,38 uur. DE OUDE HAVENBRUG Het vernieuwen van de oude havenbrug is door burgemeester en wethouders gegund aan de N.V. Aannemersbedrijf de Priëelle en Keesom, alhier. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen bg: van Zwieten, Biiderdijk- straat 8, rugzak met twee flesschen; Prins, Röntgenstraal 58, sleutel; Verboom, West- havenkade 19, parapluie; Torn, Emmastraat 121, armbandje; Emmastraat 26, kinderfiets; Gemeentereiniging, klein geitje; Post, Binnen singel 23, jasje; Stolze, Aert van Nesstraat 2, padvindersriem; Sas, Broekweg 188, cein tuur; Politiebureau, bankham'er, handwerkje, handschoen en ceintuur; van Haften, Mark graafstraat 32, hanglantaam; Sluimer, West- nieuwland 75, gympakje met schoentjes; Por tier Bat. Petr. Mij., achtertasch met riem en manteltje; Hoogendrjk, Eendrachtstraat 60, pakje thee; van der Vaart, P. K. Drossaart- straat 193, twee ceintuurs; van der Borden, Markgraafstraat 27, sleutel; Geraniumstraat 44, VI. Ambacht, portemonnaie met inhoud. ERFPACHTSAANVRAGEN TE VL A ARDINGER - AMBACHT Bij den Raad der gemeente Vlaardinger- Ambacht zijn de volgende verzoeken ingeko men om gemeentegrond in erfpacht te mogen bekomen: a. P. Over de Linden en K. Terleth, Vlaard. Ambacht, plm. 2500 centiaren; b. W. van den Bos, te 's-Gravenhage, plm. 2280 centiaren; c. J. Rietveld, Vlaard. Ambacht plm. 1325 centiaren; N.V. Jeko, te Rotterdam plm. 1125 centiaren. Deze aanvragen betref fen alle perceelen, gelegen aan de Nassaulaan in het Oranjekwartier, van den grond, welke de gemeente vorige wsek kocht van de familie van den Berg. Bij den te Amsterdam gehouden wedstrijd in het heerenkappen behaalde de heer J. v. d Veer alhier een tweeden prijs. BINNENGEKOMEN In de Vulcaanhaven is binnengekomen het s.s. Divona om 2800 ton kolen te laden. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 2023 Mei. GEBOREN; Dirk, zoon van D. Kwakkel stein en C. A. van der Burg, Emmaplein 11 Gerard, zoon van E. Baas en H. Noorlan der, Landstraat 47 Neeltje, dochter van H. van Terjlingen en S. Eigenraam, 2 van Leijden Gaelstraat 96 Arte J. L. K., zoon vain P. de Kok en A. van der Windt, Mark graaflaan 45. OVERLEDEN: Arie Dullaart, 95 jaar, echtgen. van G. Groenheide, Callenburgstr, 79 Klaas Hoogerwerf, 46 jaari echtgen, van W. C. Wapenaar, Pr. Hendrikstr. 31. GEHUWD; Adrüvah E. M. Ham, 27 j. en Margaretha A. M. Rimmelzwaan, 25 j. Pieter J. Moerman, 25 j. en Johanna Zonne veld, 22 jaren Cornelia Brouwer, 34 j. en Neeltje van Vliet, 31 j. X)e weleerw. heer A. van Vliet te Hoek van Holland celebreerde alhier zjjn eerste plechtige H. Mis. Den avond voor dien hooge dag arriveerde de neomist. Voorafgegaan door een 30-tal bruidjes kwam hij bij het kerkpor- taal aan, waar door twee bruidjes een wel komstwoord werd opgelegd. Hierna leidde de pastoor van de parochie den neomist het rijk versierde kerkgebouw binnen, dat tot de laatste plaats was bezet. Hier sprak de pas toor een kort woord van welkom, waarna door den neomist de-n eersten zegen werd ge geven. Met een kort plechtig lof werd deze dag besloten. Den volgenden dag droeg de neomist zijn eerste H. 'Mis op> hierbij geassisteerd door den oud-pastoor van de parochie, den zeer eerw. heer Warmenhovan als presbyter- asslstens, den zeereerw. heer Loomans als diaken, den weleerw. heer Linthorst, zoon van de parochie als subdiaken, en den wel eerw. heer J- van Vliet, broer van den neo mist, als ceremoniarlus. De zeereerw. heer prof. Cleophas hield de feestpredikatie, die ais tekst had gekozen „Gij zult de kinderen van Israël geheel afzonderen opdat zij Mij geheel toebehooren". Des namiddags had een druk bezochte re ceptie plaats, waarbij door de parochianen bij monde van den heer Rooney een cadeau werd aangeboden. Van andere zijden mocht de neomist nog vele cadeaux in ontvangst nemen. Met een plechtig lof werd deze schoone dag besloten. JAARLIJKSCH ONDERZOEK Wij brengen den betrokkenen in herinne ring, dat Donderdag a.s. het jaarlgksch on derzoek plaats vindt van de dienstplichtigen behoorende tot de lichtingen 1925 en 1928. Het onderzoek wordt gehouden in de voor malige artilleriekazeme aan de Oude Haven alhier, BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Tonnie, dochter van F. v. d. Grijn en G. M. Natzijl. GEVONDEN VOORWERPEN Als gevonden zijn de navolgende voor werpen aangegeven: een schroef sleutel en een armband. Inlichtingen verstrekt de politie. 21 2656 4713 40 2671 4717 52 2098 4754 60 2700 4758 83 2747 4772 88 2764 4784 109 2767 4708 ,Mag ik even m(|n zoon Hendrik aan je voorstellen; hg dient bg het luchtafweercorpa," Vijfde Klasse. Zevende Lijst. Trekking van 26 Mei. 1000 No. 2003, 6033, 7833, 16787, 18018. 400 No. 195, 1596, 7551, 11101, 13602, 16827. 200 No. 12364. j 100 No. 717, 1205, 2880, 2923, 4256, 5714, 9572, 10008, 10770, 12196, 13184, 15309, 18309, 18786, 19721. PRIJZEN VAN 70. 24 0626 5023 7480 9902 11979 14930 18005 49 2673 5139 7501 9938 11991 14958 18454 90 2777 5206 7507 10230 12052 14990 18642 226 2803 5366 7520 10239 12148 15016 18863 2-43 2953 5389 7591 10326 12189 15072 18898 277 2990 5419 7806 10350 12242 15213 18901 295 3086 5462 7619 10301 12403 15402 18044 302 3168 5511 7862 10502 12622 15607 18966 30') 3181 5569 7873 10-515 12649 15512 16988 491 3195 5711 7879 10589 12681 15699 192-24 549 3211 5725 8140 10603 12711 15755 19245 614 31283 5837 8206 10652 12770 15867 19318 6-19 3310 5893 8300 10009 12785 16006 19480 666 3650 5934 8380 10713 12955 16246 19524 1019 .3738 6032 8423 10826 13028 16367 19728 1416 3756 6181 8450 10937 13086 16691 l9860BV 1555. :#»12 6210 8157 10B82 isaaa 16702 19 ocno oao-i IrtOQQ lOMn 1 l EKJO «ÏJT IA. Of IU OiOliWioCi 1ÖVU 7519 10333 13151 15002 18357 7030 30341 13153 15640 18382 7634 10372 13160 15089 18555 7638 10400 13256 15704 18558 7646 10411 13265 15729 18602 7658 10545 13356 15775 18613 7660 10633 13398 15899 18619 133 2823 4858 7730 10661 13493 15955 1862Ö 153 2820 4869 7774 10680 13510 15987 18728 248 2841 4936 7782 10681 13590 16146 18702 264 2843 4943 78.15 10689 16502 16218 18767 293 2847 4954 7829 10811 18686 16224 18791 394 2854 4990 7837 10815 13038 16312 18812 41L 2856 5008 7912 1O830 13648 16320 18885 487 2857 5022 7929 10838 13654 16337 18975 507 2928 5054 7985 10842 13660 10347 19019 511 2985 5065 7984 10888 13735 16330 19028 518 2943 5078 8020 10960 13740 16374 19131 563 2980 5084 8022 10991 13772 16383 19177 569 2981 5151 8025 11045 1.1787 16394 19188 570 2996 5244 8046 11051 13812 16434 19228 093 3012 5300 8095 11095 13831 16436 19311 |o2 3001 5308 8099 11166 .13000 16474 10313 688 3072 5315 8110 11221 13945 16194 19317 705 3079 5325 8175 11248 11021 10321 19332 <20 3104 5326 8181 11258 1-1062 16522 19316 731 3150 5331 8243 11290 14125 16554 19427 74 4 3155 5339 8392 11292 14138 16577 19547 811 3175 5373 8486 11315 14149 16637 19593 1000 3214 5384 8498 11318 14210 16652 19597 1022 3229 5394 8516 11390 14214 16667 19633 1060 3267 5416 8610 11438 14225 16083 19633 1101 3285 5501 8530 11438 14335 16697 19653 1138 33-34 5509 8368 11460 14362 16724 19670 1197 3336 5020 8580 -1-1462 14371 16884 19673 1214 3375 5657 8608 11409 14400 16982 19697 1228 3399 5693 8644 11,TU 14419 17012 19753 1264 3405 5699 8855 115 14421. 17032 19764 1281 3106 5724 8677 11573 1-1123 17050 19709 1-283 3326 5738 8683 11639 14433 17074 19781 1290 3529 5762 8687'11672 14477 17104 19903 1291 3567 5798 8703 11721 14478 17125 19003 1336 3590 5822 8730 11742 14514 17136 19946 1355 3600 5863 8761 11766 14557 17172 19981 1383 3010 5808 8846 J 1799 14561 17209 19900 1399 3624 5877 8851 11813 14576 17227 20020 1435 3087 5889 8856 11825 14604 17282 20057 1436 3704 5951 8857 11840 14026 17290 20111 1437 3754 5973 8901. J180S 1*681 17:108 20121 1401 3755 5987 8916 110$ 14695 17320 2012b 1478 3769 6003 8926 12029 14709 17300 20171 1535 3813 6201 8043 12031 14712 17370 20282 1557 3875 0296 8047 12140 14847 17 100 20235 1575 3801 6209 8918 12143 14848 17-13L 20253 1589 3984 6341 »012 12204 14868 17547 20341 1591 4001 6368 9061 12250 14832 17598 20353 161-5 4026 6u01 0009 12270 14916 17659 20358 1221 6~ï 0088 !2292 M963 17660 203,59 1704 4106 65/8 9146 12299 14979 17687 20379 1719 4150 6o81 9148 12450 14980 17694 20440 1748 41-j2 6584 9243 12473 15000 17704 20451 1810 4158 6590 9371 12504 15027 17752 20510 1844 4183 6610 9452 12523 15096 17777 20530 1869 4298 6664 9460 12558 15116 17794 20554 1930 4330 6670 9472 12571 15145 17821 20556 1040 4402 6708 9490 12621 15171 17829 20557 2004 4436 6710 B505 12661 15178 17917 20601. 2007 4438 6729 9531 12691 15220 17929 20620 2028 4442 6770 0558 12734 15305 17960 2062S 2094 4451 6833 9568 12747 15352 17989 20632 2111 4464 6868 9703 12748 15356 18013 20058 2115 44S0 7014 9705 12756 15377 18054 20662 2144 4499 7052 9760 12779 15382 18058 20668 2152 4501 7054 9774 12793 15394 18095 20633 2207 4510 7065 9793 12805 15127 18145 20713 2237 4520 7131 0895 12802 15456 18161 20722 2306 4578 7155 9059 12867 15464 18192 20781 2333 4591 7199 10022 12890 15495 18224 20823 2317 4004 7281 10084 12909 15-508 18252 20881 2167 4013 7285 10096 12934 15535 13262 209ll 2422 4017 7408 10126 12950 1554.3 18310 20933 2430 4681 7439 10134 13029 15548 18.324 20936 2492 4068 7479 10140 13117 15560 18337 20945 2498 4705 7505 10157 13139 15590 18343 209-53 2622 4707 7510 In de vorige lijst stond: 10609 in. 10604| 13120 in. z. 13123; 14932 m. z. U972. f

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2