1 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. F STADSNIEUWS. 1 WmEER '"oïïïïKMÏÏ?''» ROTTERDAM. MAANDAG 31 MEI 1937 VIER BLADEN. I AMBTENARENGERECHT. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAlVt TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 De - - CRICKET. #-• Het ontslag van den hoofdinspecteur van politie te Schiedam. de radio-centrale. BRANDJE. ;W. A. HOEK'S MACHINE- EN ZUUR- STOFFABRIEK, TE SCHIEDAM. Raai; Rotterdam te gaan om te zien ftPê men 1 en va1! Waart het stucadoorswerk, schiedamsche reddingsbrigade. VERDRONKEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. SCHEEPVAART DE I BRAND AAN DE CROOSWIJKSCHEKADE. Bewoner als verdacht van brand- 1 stichting naar het Huis van Bewaring. t De ABONBNMBNTSPR1J3 van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco, bij vooruitbetaling: per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden J 2,55. BtJ bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10 per drie maanden 3.bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zfln steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar a 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE f# Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt: ƒ3.000 bij levenslange invaliditeit; 2.000 bij o^denZZ fto^lZZZ ZLZnX M een oog; ƒ100.— voor bet verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schede breu ma „n wiisvinser. bii breuk van bovenarm of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, yan een duim, of voor het verlies van twee leden van een wijsvinger; <25.— vo< sleutelbeen of enkel; ƒ10.voor één lid of voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies voor de voorste ƒ25.— voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van twee leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. OVERGANGSKLASSE ExcelsiorC. V .H. Het Ambtenarengerecht, onder presidium van rar. dr. H. J. D. van Lier, heeft zich vandaag bezig gehouden met de behandeling van het klaagschrift van den heer E. N. IL Dasoul, naar aanleiding van een hem op 10 December 1936 door den burgemeester van Schiedam verleend eervol ontslag als hoofd inspecteur van politie in deze gemeente. Nadat de heer D. eerst geschorst is ge weest, volgde op 10 December zijn eervol ont slag door den burgemeester, die in een brief als reden voor het eervol ontslag uiteenzette dat de heer D. in den loop van zijn diensttijd en in het bijzonder in de laatste drie jaren tijdens zijn functie van hoofdinspecteur, te vens waarnemend commissaris van politie, en heel in het bijzonder in den allerlaatsten tijd er van heeft blijk gegeven niet over vol doende kennis op het gebied der politie, meer in het bijzonder voor de door hem bekleeda betrekking te beschikken en voorts behept te zijn met zoodanige mentaliteit, eigenschap pen van karakter, geest en gemoed, dat hij in den poliitiedenst van Schiedam niet te handhaven is. daar de administratie had ingericht. Getuige Klager wordt bijgestaan door mr. M. M. had verwacht dat er daarna iets gebeuren zou, van Velzen. Namens de gemeente voert J v"""1"1 Langs het bloementapijt, dat op den weg, dien de processie volgt, werd uitgespreid, wordt het IL Sacrament uitgedragen, gevolgd door een langen stoet van mannen en vrouwen, van het dorpje Asseli. de burgemeester, mr. dr. F. L. J. van Haaren, verweer. Als getuige-deskundige is opgeroepen de heer H. Ph. Clasie, commissaris van politie te Schiedam. Van de zijde van klager zijn als getuige opgeroepen mr. A. J. Marx, mr. H. A. J. Reumer, mr. J. C. Brongers, A. J. v. Tienen, J. v. d. Hoek en mevr. mr. C. v. d. Leest. Van de zijde van verweerder zijn op geroepen als getuige de heeren J. B. Blomsma en W. Hoek. Getuigenverhoor- De behandeling vangt aan met het hoorei) maar er gebeurde niets. Getuige heeft klager toen den rechercheur Hoek als assistent ge geven en deze Hoek is later bij getuige geko men met de mededeeling dat klager hem had voorgesteld wapens waarop de eigenaars geen prijs meer stelde, te verkoopen en de op brengst samen te deelen. Getuigen bracht die mededeeling in verband met het traineeren door klager om de administratie te moderm- seeren en hij dacht toen, dat er nog wel meer zou zijn. Hij heeft daarom den agent Hoek order gegeven zijn mond te houden en alles te controleeren en getuige op de hoogte te stel len. Het resultaat was dat getuige achter Van den getuige mr. A. J. Marx, rechter in Veel kwam dat niet door den beugel kon. n.lL.T'i'i'm in/lnilr ur3 d I r-\ .1i. TT 1Li- Llnn-nw niöf Programma 5 Dinsdag 1 Juni. Keulen: 12.20 Orkest; 1.20 Berichten; 1.35 Omroepkleinorkest. Diversen: 2.204.50. Parijs (Radio)4.50 Gramofoon. Brus sel (Fransch)5.20 Omroepdansorkest. - Keulen: 5.50 Kamermuziek. Regional Programma: 6.20 Kwintet; 6.50 Orgelconcert. Brussel (Ned. taal): 7.20 Gramofoon; 7.50 Gesproken dagblad; 8,20 omroeporkest. Diversen: 9.059,20. Regional Program ma: 9,20 B. B. C. Koor; 9.50 B. B. C. Va- rité orkest; 10.45 Dansmuziek. Diversen: 11.50—12.00. de rechtbank te Rotterdam. Zijn indruk was, dat de heer D. een politieambtenaar was, die zeer behoorlijk zijn taak vervulde. Getuige had den indruk, dat h\j een goed organisator was en aseer tactvol in zgn optreden. Mr. J. C. Bongers, die rechtercommissaris is geweest in de zaak-Ellenberger, zeide van den heer D. bij het onderzoek grooten steun te hebben ondervonden. In zijn optreden was de heer D. keurig en flink. Mr. H. A. J. Beumer, subsituut-offic'er j De president: U hebt klager toen niet op nieuw gewaarschuwd? Getuige: Neen, ik heb eerst willen vast stellen wat er gebeurde en den omvang er van willen vaststellen. De president: De vraag is of klager al zoover was gegaan dat ontslag noodig was geworden. Hoeveel schatte u dat klager aan emolumenten uit de Vuurwapenwet verkreeg? Getuige: Dat is niet na 6 jaar geweest. Maar van een winsthandel is geen sprake van justitie te Rotterdam is met den heer D. geweest. Het gaat trouwens niet om de winst, seder 1930 regelmatig in aanraking geweest het^aat om de feiten, en hjj heeft hem als politieman leeren waar- deeren. De president: Schreef de heer D. de pro- cessen-verbaal zelf of teekende hij deze alleen Getuige meent dat de heer D. deze proces sen-verbaal alleen teekende, maar naar li'j zich meent te herinneren was het proces verbaal in de zaak-Ellenburger van D. De inspecteur van politie J. B. Blomsma. deed mededeeling omtrent een onware ver klaring die klager tegenover hem had ge daan. Bij ontstentenis van den commissaris van politie treedt de hoofdinspecteur als wa- Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur heeft op den Buitenhavenweg een klein brandje ge woed in een gang tusschen een leegstaande garage en de triplexhandel van v. Hoon. De brandweer heeft het brandje met een slang op de waterleiding gebluscht. De oorzaak ia onbekend. Er werd slechts weinig schade aangericht. In den nacht Zaterdag op Zondag heeft een kleine brand gewoed in de Hollandsehe Sta len Messenfabriek in de Boterstraat. Het vuur is door de brandweer met een straal op de waterleiding gebluscht. De oorzaak van de brand moet waarschijn lijk gezocht worden in het op den grond val len van eenige gloeiende kolen uit een bran- terschout op. Tijdens het commissariaat van denc;e kachel, welke dient tot droging van ge- den heer Ellenberger kreeg klager de vol! vergoeding. Nu had hij medegedeeld dat bij De president: En wemelde dat van taalfou- van den heer Clasie slechts de helft ontvan- ten of was het van 'n slechten stijl Getuige: Daar is mij niets van opgevallen. De president toit getuige: Weet u waarom deze zaak gaat? Getuige: Ja. De president: Zou er van de zijde van de justitie bezwaar zijn gemaakt tegen het ve- - koopen van wapenen? Getuige kan daar moeilijk een antwoord op geven. Mr. van Haaren vraagt getuige of deze •wil mededeelen welk advies gegeven is bij een bespreking van deze aangelegenheid strafrechtelijke vervolging of disciplinaire afdoening. Getuige zegt bezwaar te hebben deze vraag As beantwoorden. Daarna wordt klager over enkele punten ondervraagd. Dat men zijn processen verbaal overmaakte omdat ze vol taal- en stijlfou ten waren spreekt klager tegen. Ook in de kwestie v. d. Bom over den verkoop Van gen had, hetgeen onjuist is. Voorts komt ter sprake een kwestie die 7 a 8 jaar geleden moet hebben plaats gehad waarbij klager zich zeer onvriendelijk zou hebben gedragen tegenover een dame die in de tram stapte, bij welke gelegenheid klager een indruk gegeven zou hebben alsof hij dron ken was. ENGERING'S EXPEDITIE BEDRIJF. Een der oudste expeditie- en transport ondernemingen te Schiedam heeft Zaterdag j.l. een nieuw kantoor in gebruik genome-n, alsmede nieuwe pakhuizen. De fa. P. S. Engering Expeditiebedrijf is, naar we vernemen, reeds 86 jaar in Schiedam gevestigd, waarvan bijna 80 jaar in het zelfde irn-nfoor Hoofdstraat 9; de administratie enz. is gevestigd geweest. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe kantoor aan de Hoofdstraat 29, waar radiotoestel heeft de zaak zich anders I 3-1- Zaterdag de negen motorvrachtschepen voorgesteld wordt. van deze firma gepavoiseerd. Ook particu- v ooi ge rage dgn yerkoop van heren aan het Hoofd vlagden. De president komt t Goemans had Om vijf uur Zaterdagmiddag kwamen de een paar revolvers. De v en „eze„d heeren Engering met hun dames, alsmede 't een revolver in bewaring verkooofn' geheeIe personeel bijeen in één der lokalen, dat hij het wapen voor 10 w I De oudste firmant, de heer J. J. S. Enge- Als je er meer voor maakt is dar voo e ring. gr^ sprak een welkomstwoord en gaf een spaarpot van je kinderen, had de veearts ge- overzicht van de lotgevallen der onderneming zegd. Klager zeide, dat de veearts een goe e m de loop der jaren. kennis was geweest van den heer Ellenberger volgde de eerewijn. De hee,r G. die zich daarmee vereenigd had. boekhouder der firma, sprak namens T-)P nrAcirient- Dat was toch niet verstan- het „eheeie personeel de hoop uit, dat na den De president. Dat was toen ni slechten tijd die hopelijk achter den mg is, dig want boven uw chefstaat de wet. u Klager geeft op verd a in de heropleving hi handel en scheepvaart te Veearts voor dit revolver igeen bewaarioon m bunnen volgen. rekening is gebracht en dat hem na den yer De heer M. G. de Gooyer werd verzocht het °P 10 overhandigd is 'terwijl het revolvei gedenkraam te willen onthullen, dat aange boden is door het geheele personeel en dat in het trappenhuis is aangebracht. Het stelt lijmde schijven. De schade was gering. DAT LIEP NOG GOED AF. Zaterdagavond omstreeks 9.30 uur had op den Rotterdamschendijk nabij het z.g. Roode Hek een aanrijding plaats. De 23-jarige P. M. reed met een luxe auto met groote snelheid komende uit de richting Rotterdam. Nadat hij ter plaatse de rails overgestoken was, reed hij de 16-jarige wielrijder J. H. A. H. aan. De autobestuurder verloor daarbij schijnbaar de macht over zijn stuur en de auto vloog dwars over de tramrails en kwam pas aan de andere zijde van den weg tegen het trottoir tot stilstand. De aangereden wielrijder kwam er zonder kleerscheuren af, doch zijn rijwiel werd vernield. Ook de autobestuurder ver oorzaakte tijdens zijn verdere manipulaties gen persoonlijke ongelukken. De politie heeft tegen den autobestuurder, die pas eenige maanden in het bezit van een rijbewijs bleek te zijn, proces-verbaal opge maakt. AANRIJDING. i® bad opgebracht 6 President: Kon u van uw salaris van gelipte rjtiot. behoorlijk rondkomen dat u der- yan voor een gedeelte van het expeditiebedrijf; een motorboot die lost op één der auto's van de firma. De jongste patroon de heer p. Engering, aanvaardde het cadeau gaarne onder dank- toch in brengt u zelf als politie- in„ Hij vertrouwde dat dit het symbool ken verkeerde positie als u ge- „1. zi|n ,van nog nauwere samenwerking tusschen patroons en het personeel. Namens de directie werd het personeel ent er op wijzen dat de jiaa,ldi, waarin ook de huisgezinnen geheel Een der schippers, de heer H. Kalkman, dankte hiervoor. Het kantoorgebouw was feestelijk versierd door bloemstukken en palmen, geschonken door diverse relaties. Het kantoor is geheel naar de moderne <=ujKe i<i Klager- emolumenten noodig had Schied. Dat is niet met winstbejag ge- De president man toch schenken aanneemt Mr. Van Velzen W11 trekkingen te voorkom °m verkeerde gevolS" emolumenten uit de vu,," °P wijZ6n hebben bedragen 3, die ™apenwet SlfechtS terechtgekomen en 7.5o de spaarpot zijn Zondagmorgen te 8.45 uiur heeft een aanrij ding plaats gehad op den hoek van de Wa rande en de B. K. laan. Uit de Warande kwam een R. E. T.-bus bestuurd door den 30-jarigen L. E., in de B. K. laan reed een luxe auto, bestuurd door den 50-jarigen I. A. B. Deze laatste verzuimde aan den auto bus voorrang te vxerleenen, met het gevolg Aan het jaarverslag der N.V- W. A. Hoeks Machine- en Zuurstoffabriek te Schiedam, ontleenen wij het volgende: De opleving voor de Machinefabriek, waar van in het vorige verslag reeds mededeeling is gedaan, heeft zich in den loop van 1936 in stiigende lijn ontwikkeld, hoewel de prijzen voir het grootste gedeelte der geboekte or ders laag bleven. Eerst tegen het einde van dit boekjaar trad eenige verbetering tengevolge van de waardcdalmg van den gu- den, doch waartegenover een sterke stijg o Werktuigmachines vervangen door de meest moderne werktuigen en werden enkele gebou wen uitgebreid en een nieuwe garage gebouwd. D& overige fabrieken profiteerden eveneens van de belangrijke opleving in den scheeps bouw en de metaalindustrie- Ingevolge den verhoogden omzet konden wij dezelfde prijzen voor de gassen als vóór de devaluatie handhaven. Het voordeelig saldo, exclusief afschrijvin gen, bedraagt 393.943 (327.441), vermeer derd met saldo-winst vorig jaar ad 6.359 (9.625) en 61-974 (51.933) interest en andere baten, dus totaal 462.277 (389.000). Voorgesteld wordt dit bedrag te gebruiken als volgt: Afschrijvingen, enz.: Terreinen en gebou wen 37-913 (75.185); Machines, flesschen, etc. 74.656 (57.521); Transportmiddelen 3-068 (10.942)Inventarissen 5.078 (1.089); Dubieuze debiteuren 4.779 (5 224); Extra reserve 54.166 (37-500)Reserve brjz. doeleinden 25.000 (12-500)Pensioenstichting 10.000 (onv.); Belastingen, gratificatiën, enz. 30.948 (29.036); Dividend 150.000 (110.0000); Tantièmes 66-666 (40.000). Er wordt eek dividend van 150 (110) per aandeel uitgekeerd. De Balans per 31 December 1936 vermeldt als at ti v a: Kas en kassiers 359.847 (424.910); Deposito's 103.539 (450.000); Deelneming in andere ondernemingen 19.650 (onv); Vorderingen idem 25-893 (25.625); Effecten 582.909 (556.539); Schatkistbiljet ten 150.000 (200.000); Gem. en Prov. Lee ningen 350.000 Debiteuren 243.117 (252.502); Voorraden 110-807 (104 069) Onderhanden werk 69.499 (69 576); Onroe rende goederen 384.214 (230-971)Terreinen en gebouwen 186.887 Machines, fles schen etc. 156-494 (109-836); Transport middelen 3.077 (10.951); Inventarissen 5.179 (10-799); Interest 9.835 (9 599); passiva: Aandeelen-Kapitaal 1.000.000 (onv.); Statutaire Reserve 500.000 (onv); Extra Reserve 363-790 (326.290); Reserve koersverlies effecten 43.784 (19.473)Reser ve bijzondere doeleinden 91108 <-78-f Pensioenfonds 559 (161); Dividenden (910)Crediteuren 252.992 (155.208) ;Wmst zonder afschrijvingen 462.277 (389',i:V' De Verlies- en Winstrekening over 195b ver meldt in het debet: Kantoorbehoeften 4.785 (5.180); Reclame 7.261 (6-757); Winst zonder af schrijvingen 462.277 (389.000)en m het credit: Saldo winst vorig jaar 6.359 Interest 59004 (51.033); Batig In deze ontmoeting werd „the glorious uncertainty" in cricket weer eens op ondub belzinnige wijze gedemonstreerd. Excelsior wordt het eerst naar de mat gestuurd, maar het batten van de Schiedammers maakt slechts een matige indruk. De aanval van C. V. H. was niet bijzonder sterk, maar er wer dén steeds enkele bijzonder goede ballen ge bowld, die steeds weer een wicket opleverden. Bijzonder regelmatig vielen de wickets en met een stand van 9—39 zag het er bijzonder slecht uit. Toen W. van Kemenade als elfde man inkwam kwam hij R. van Dingen gezel schap houden, toen kregen we nog even le vendig cricket te zien en sloot de inning op 59. Alleen R. van Limgen kwam met 14 in de dubbele cijfers. BowlingcijfersA. Roodt 6—33 en G. Zeeuwe 4—13. De C.V.H. innings leverde aanvankelijk niet veel beters op. Bij de lunch was de stand 411. Met A. Roodt op de mat veranderde het aspect. De score steeg nu veel sneller en het Excelsior totaal werd spoedig gepasseerd. A. Roodt en J. Whitehead zetten een goeden stand op. Het totaal werd uiteindelijk 111. A. Roodt bleef met een fraaie 46 not out. Verder kwamen in de dubbele cijfers O. Keyser 12, J. White head 31, E. Kieviet 10. Bowlingcijfers: J. Oosterholt 550, G. Oos- terholt 340. Excelsior wilde nog een poging wagen. De innings begon verre van fraai, van 3io werd het 539 en de kans op een in- nings-nederlaag was niet groot. Toen cap tain W. v. Kemenade inkwam onder critieke omstandigheden, legde hij er direct het hout op. Dit inspireerde de andere batsman ter dege en we kregen „bright cricket" te zien. In minder dan geen tijd wees de telegraaf 1448 aan, waarop de Exeelsior-aanvoerder de innings sloot. In de dubbele cijfers kwamen A. Hoenderop 17, R. van Lingen 14, C. Wuis- man 34, W. van Kemenade 13, H. Zoetmul der 20 n.o. en A. Walbeek 22 n.o. De bowlingcijfers waren G. Zeeuwe 063, A. J. Roodt 747 en G. v. Langelaar 114. Met nog 90 minuten speeltijd werd CVH nog maals ingestuurd. Het was al spoedig duide lijk, dat CVH niet voor de runs ging, maar zou trachten den tijd uit te spelen. De eerste wickets vielen al spoedig, daarna waren er batsman, die regelmatig stand hielden bij verstrijken van den tijd. De gebr. Oosterholt wisten evenwel steeds weer door de Haar- lemsche verdediging heen te breken en 10 minuten voor het einde viel het laatste wic ket. Alleen F. Vogelsang, die een voortref felijke innings speelde, bleef met 24 n.o. Het totaal werd 55. Bowlingcijfers J. Oosterholt 616 en G. Oosterholt 3—38. Excelsior wint met 37 runs op twee innings. Verwacht wordt: Meest matige Noord-Westelijke tot Weste lijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke op klaring, later weer kans op regen, iets koe ler. Dagelijks: Arena, variété-program, 2,15 en 8,30 uur, Zondag ook 5.15 uur. Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 3 Juni in: Grand, Massa-jus ti tie (18 jaar!; Studio: Romeo en Julia (volw); Thalia: De humane bruut (18 jaar); Capitol: De getemde draak en In de laatste minuut (18 jaar): Prinses en Corso. Moulin rouge en Marinella (voor volw.), Colosseum: Het dubbele paspoort en Witte broodsweken (voor volw.)Olympia: Het eiland der verlorenen en Geheime speurder (18 jaar); City en Centraal: De lachende vrij buiter en Politie (18 jaar); Luxor: De kroon getuige (voor volw.); Ooster: Ons is niets te dol en De sprong in het geluk (v. volw.); Corso'. Marinella (voor volw.); Scala: Char lie Chan in de opera (voor volw,); Cineac: Actualiteiten. Tentoonstellingen: Studio: werken van Court Veldkamp, Henk de Vos en Has Timmer. Gebr. Koch, Noordblaak 23: werken van J. C. van de Wetering de Rooy (tot 1 Juni). Rotterdamsche Kunst kring: schilderijen, teekeningen en modellen van Jan van der Heyden (tot 7 Juni). Schiedam. Passage-theater: San Francisco en Jockey- bloed (18 jaar). TWEEDE KLAS A.S.V.Excelsior A.S.V. verliest den toss en wordt inge stuurd. De Excelsior-aanval houdt ASV nog al in bedwang. Met G. Visser en H. Beyer op de mat wordt het totaal wat opgevoerd. De stand is echter weer vrij zwak en van 443 wordt het 63 all out. In de dubbele cij fers kwamen J. Mulder 13, G. Visser 15. Bowlimg-cijfers A. Ruiterman 323 en A. Zoetmulder 518. Excelsior daarop ingaande begint met voorzichtig te scoren. Op 21 valt het eerste wicket. Daarna krijgt de ASV- aanval de overhand, maar met F. Bakker en W. Peters op de mat krijgen we levendiger cricket te zien en wordt het ASV-totaal ge passeerd. Dit partnership wordt op 72 ge scheiden en de Excelsior-innings sluit op 97. F. Bakker 22 en W. Peters 39 kwamen in de dubbele cijfers. Bowlingcijfers: H. Böhme 0—26, H. Beyer 1—17, N. Eysbergen 5—34 en B. v. Bezooyen 49. A.S.V. wil nog een poging wagen. Een poging, die hen bijna noodlottig werd. De Excelsior aanval hield danig huis. Vrij spoedig waren er 6 wickets meer voor het schamele totaal van 10 runs. H, Böhme 26 n.o. en J. Mulder 15 wisten tenslotte hun club voor de inningsnederlaag te behouden en de innings sloot op 59. Bow lingcijfers A. Ruiterman 223 en A. Zoet mulder 734. Excelsior wint met 36 runs op de eerste innings. (9-625); dat beide voiertuigen tegen elkaar botsten. Van de luxe auto werd een wieldop afgerukt, I g^id^exploitatie f 408-960 (339.384) terwijl een spatbord geheel ingedeukt werd. De autobus werd slechts licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, ten revolver van Van bS/6 ^engst Vervolgens wordt gehoord als getuige-des kundige, de commissaris van politie h. Ph. Clasie die mededeelt, dat hij sinds 15 junl .35 begrippen ingericht. Meubelair enz. voldoen als chef van het Schiedamsche corps optreedt. aan alle ei-»chen, terwijl de verwarming be- Het hwi.- o-etniae al spoedig bij zijn komt staat uit een centrale door middel van gas net mee* get s bjj het verwarming. dat er veel op te kn PP dg vuurwa Het bouwwerk is tot stand gebracht door corps. De admimstrau den aannemer D. Koene, met medewerking Wet klopte in het geheel n'et' van de- firma Meyer en Stegman voor het De president: Is klager daarvoor op e joodgieterswerk, terwijl P. N. Scheffer de Wijze gelegenheid gegeven electriciteitverzorgde. De fa. B. G. Hoogen- Getuige: Zeker. Hij heeft D'. gezegd eens dam verzorgde het verf werk; de fa. de Geus COLPORTAGERUMOER IN DE GORZEN. Zaterdagavond is het tijdens colportage in de Gorzen vrij rumoerig geweest. Te om streeks 6.30 uur werd in de Groenelaan een N. S. B.-lid, de 23-jarige C. G. de W. door eenige .personen aangevallen, waardoor hij bloedend aan hoofd en gelaat gewond werd; in verband hiermede is door de politie tegen Nu het badseizoen wederom aangebroken is en jong en oud reeds eenige dagen heeft kunnen genieten van het frissche bad, zoo is nu ook de tijd voor de Brigade-leden wederom aangebroken om zich „fit" te maken, om bij voorkomende gevallen, direct hulp te verlee- nen. Daarom is het dringend noodzakelijk, dat alle leden, op de oefenavonden verschijnen, om alles nog eens te repeteeren, niemand zekeren v. G. proces-verbaal opgemaakt ter- voor welke moeilijkheden men nog zake mishandeling. Ook verder bleef het nog eenigen tijd ru moerig, doch verdere incidenten deden zich niet voor DESERTEUR AANGEHOUDEN. De politie heeft in den nacht van Zaterdag op Zondag in het Sterrebosch aangehouden de 19-jarige J. J. S. Bij onderzoek bleek dat de ze persoon op Dinsdag 25 Mei j.l. uit het mi litaire korps, waar hij onder de wapenen was, de Genie ïe Utrecht, gedeserteerd was. Hij is door de Militaire Politie naar Rotterdam overgebracht, van waar hij op transport zal werden gesteld naar Utrecht, kan komen te staan. De eerste drenkeling is verleden week reeds door ,en Brigadelid uit het water gered. Zorg dat ge allen daarvoor paraat zijt en bezoek de oefenavonden van de Brigade. De eerste oefenavond is heden 31 Mei voor de heeren en Dinsdag 1 Juni voor de dames, des avonds 8 uur in de Gemeentelijke Zwem inrichting aan de Havendijk. Zondagmiddag is onder de gemeente Maas sluis de 12-jarige G. D. uit Schiedam bij het zwemmen in de Maas verdronken. Het lijk is nog niet gevonden. PIJPERDAG VAN SCHIEDAM. Op 12 Juni zal onder auspiciën van het pij perscorps Harmonie een pijperdag worden gehouden waaraan mede zullen werken de pij percorpsen Juliana uit 's-Gravendeel, Jong Holland uit Zwijndrecht, Excelsior uit Char- lois, De Pijpers uit Vlaardingen, Madjoe uit Gorinchem, Nieuw Leven uit Pernis, Steeds Hooger uit Den Helder en Jubal uit Dor drecht.. 's Middags half vier wordt er op het feest terrein een uitvoering gegeven. Deze uitvoe ring wordt voorafgegaan door een marsch door de stad, te beginnen op verschillende punten der stad. Na aankomst op het feestterrein word met het concert begonnen. Na afloop van het concert wordt op het feestterrein de inwendige mensch versterkt om daarna van ongeveer 7 uur af te mar- cheeren voor een rondwandeling door de stad door de gezamenlijke corpsen, ruim 600 personen in totaal. Deze rondwandeling eindigt op de Groote Markt, waar een groote taptoe wordt gege ven en waar de vereenigingen zu.leh worden toegesproken door den Burgemeester mr. dr, F. L. J. van Haaren. SCHEEPJE GELICHT Zaterdag is door den bok „Assistent" van de Graaf en Koelman's Bergingsbedrijf uit Rotterdam gelicht een ijzeren motorvlet van de Rijkswaterstaat die in de Wilhelminahaven alhier gezonken was. lederen Maandagavond repetitie Harmonie- gezelschap St. Ambrosius, R. K- Volksbond; lederen Maandagavond van 9 tot half II repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaalbewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur. Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Aiberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la verda stelo", lederen Dinsdagavond half 9 les en clubavond, Broederschool, Warande. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. Woensdag 2 Juni. Jaarvergadering retraitefonds St. Clemens, 8,15, R. K. Volksbond. SCHIEDAM, 31 Mei. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. f 16 per H.L, Spoeling. Spoeling ƒ1,20—1,30 (niet officiéél)'. SCHIEDAM, 29 Mei. Aangekomen: Eng. s.s. Oilfield, ledig van Rotterdam; Ned. s.s. Aalsum, ledig van Birkenland; s.s. Wacosta, van Newcastle on Tyne, allen om te dokken in de WUtonhaven. SCHIEDAM, 29 Mei. Vertrokken: Eng, s.s, Tafna, ledig naar Rotterdam; Duitsch s.s. Peter Vith, ledig naar Rotterdam; Noorsch m.s. Brems, ledig naar Las PaOmas. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 2829 Mei GEBOREN: Adriana, dochter van J. Hoog stad en A. Alsemgeest, Mariastraat 94 Pe- tronella Maria, dochter van J. H. van Steen oven en G. van der Wiel, Dr. Noletstraat 1 Arnold, zoon van W. F. van Jaarsveld en F. Herkelman, Stationstraat 36 Cornells G., zoon van J. W. van den Berg en J. Bockkom, Prinsensteeg 17 Catharina M. A., dochter van D. A. J. van der Tuijn en C. Kret, Stad houderslaan 54 Aleida, dochter van A. Bomhof en B. van Rhenen, Amalia van Solms- straat 25 Susanna, dochter van A. J. A. Beurze en A. M. A. J. de Waaij, Boerhave- Icicin 88 ONDERTROUWD: P. M. J. Nolet 30 jaar en A. E. Kappelhof 29 jaar. OVERLEDEN: J. M. P. Habraken, 39 jaar, B. Knappertlaan 134. i In verband met den brand, welke Dinsdag avond j.l. is uitgebroken in pand No. 12 aan de Crooswijkschekade, is de bewoner de 41-jarige schilder J. C. V. verdacht van brand stichting in arrest gesteld en naar het Huia van Bewaring overgebracht, -t

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1