Onze Gratis Ongevallen-Verzekering VIJF EN TWINTIG GULDEN DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 60ste JAARGANG No. 17878 WOENSDAG 2 JUNI 1937 VIER BLADEN. STADSNIEUWS. m ROTTERDAM. KETHEL. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 de reclasseeringsdag. GEPARKEERDE AUTO AANGEREDEN door een hond gebeten rennersclub de zwaluwen scheepvaart SCHIEDAM, 1 Jum X^™driedKCh s.s. Bemlef (ex-Seven VALLEN FOOTBALL-POOLS ONDER DE LOTERIJWET? WERKLOOZEN-BEDEVAART BRIELLE- DE RADIO-CENTRALE. de schoolgeldregeling HARGPOLDER. GEZELLEN WANDELSPORTCENTRALE R K- WANDELSPORT-VEREENIGING. Heden keerden wij op ons bureau aan den Heer A. P. de Kievith, Boylestraat 38b, Schiedam, een bedrag uit van in verband met de gratis verzekering tegen ongevallen, verbonden aan het abonnement op Het Nieuwe Dagblad, Nieuwe Schiedamsche Courant, Nieuwe Zuid-Hollander en Nieuwe Dordtsche Courant. Onze abonné was op 1 5 Mei op de werf Wilton van een stelling gevallen waarbij hij zijn linker dijbeen brak. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. Zitting van 1 Juni. Verduistering en brandstichting. ONGEVALLEN- BRANDJE KRALINGSCHEWEG. JUBILÉ. AANRIJDING OP DEN COOLSINGEL NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONENMENTSPR1J 3 van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt trance bij vooruitbetaling: Per ween 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Bi) bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand f 1,10 per drie maanden 3.—, bjj vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regeis 1.55. elke regel meer 25 ct, Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst In de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedomsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. u .,nnn hn w„ 1 invaliditeit- f2000 bii overlijden tengevolge van een spoorwegongelukƒ1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; ƒ250.- voor het verües van een een hand, een voet of De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt: 3.000 by levenslange {2'00° J Jh verlies yan wij8vi of voor het verlies voor de voorste twee leden van alle vingers; 50.voor het verlies van een volledig lid een oog; ƒ100.- voor bet verlies van een duim^by brenk ve^Hes van alJleden van'een anderen vinger," of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, yan een duim, of voor het ver ies of f m_ één Ud of twee leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Ten behoeve van de collecte op den natiio- naJen reclasseeringsdag op Zaterdag 5 Juni kunnen zich alsnog collectanten opgeven bij J. Stheeman Hesse, Kantongerecht, Lange Haven 65. Door een bewoner van de Lange Nieuw- straat is aan de politie kennis gegeven, dat zijn tusschen de boomen van genoemde straat geparkeerde auto gisterenmorgen door een groenten-carrier, bestuurd door zekeren B., is aangereden. Tengevolge hiervan werd de auto aan de linkerzijde eenigszins beschadigd, terwijl van een op de carrier staande weeg schaal één der schalen vernield werd. Gisteravond, toen het 4-jarig meisje Jo hanna H. in de Tuinlaan met haar moeder liep te wandelen, haalde zij een passeerend hondje aan, hetwelk haar daarop in haar wang beet. In de politiepost aan den Buiten- havenweg is de kleine verbonden, nadat een dokter de wond had gekramd. De eigenares van de hond, die het beestje aan een ketting had, kon het ongeluk niet voorkomen. PONT EXAMENS Bij de gehouden examens door het Centr. Bur. Instituut Pont, slaagden o.a. op 16 April te Den Haag, voor Kantoorstenograaf (130 lettergr. p.m.) de heer G. Kreuger. Op 19 Mei te Utrecht, voor onderwijzer stenograaf de heer J. Zevenhuizen. Voor kantoorstenograaf le klasse in de Engelsche- en Duitsche taal mej. J. Find- hammer. Voor praktijkdiploma Ned. Handelscorres pondentie de heer Th. Jekel. Allen leerlingen van de Erk. Pontschool alhier. BURGERLIJKE STAND Aangifte van 30 Mel1 Juni. GÉBOREN: Sijgje J. E., dochter van A. Beckmann en P. C. Coppij, Nassaulaan 7b Anthonie, zoon van H. den Uijl en W. G. van der Vliet, van Leeuwenhoeckstraat 37 Comelis, zoon van L. van Gend en H. R. Niemeijer, Mariastraat 100. Catharma J. E., dochter van H. J. T. de Bruin en A. van Wagtendonk, Nieuwe Buurt 17. OVERLEDEN: P. F. Boet, 76 jaar, wed. yan B. H. Bosman, Dr. Noletstraat 1, GEM. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK. Gedurende de maand Mei 1937 werden uit geleend: Lange Haven 2072 kinderboeken, 4796 studiewerken, 8235 romans. In het filiaal Gorzen: 315 kinderboeken, 927 studie werken, 627 romans. Tota^l 16,973. Houders van leesk&axten *486. Het boeken bezit bedroeg 32654. Donderdagavond zal de rennersclub De 2waJuwen met enkele teams een oefenrit hou- den voor het samenstellen van een ploeg van zes renners. De bijeenkomst vindt plaats hij Daalnieijer om 7 uur. dnuiFf)AM, 4 Juni. Aangekomen: Ned. zeesleepboot èchelde, van MaassUm, Zuid- «üflvisrih ss Anton, ledig van Rotterdam, heide om te' dokken in de Wdhelminahaven. Leningrad; s.s. Fnbergen, R^m; s.s. Aalsum, ledig naar Rot De Rotterdamsclie kantonrechter beantwoordt die vraag DRUKTE IN NEDERLAND'S BADPLAATSEN. Het warme 1 veer deed Zondag duizenden verkoeling zoeken.aan 't strand. Dat de badplaats Noordwijk ook haar aandeel hiervan kreeg toont de lange rij van parkeerende auto's op den boulevard. Bjj of krachtens wetten of verordeningen voorgeschreven en andere officiëele af- en aankondigingen van het Gemeentebestuur, HINDERWET Ingekomen is een verzoek van den Schie- damschen IJzer- en Metaalhandel Jos. van Gelderen om voorwaarde b. van de d.d. 28 Maart 1929 verleende vergunning tot oprich ting van een inrichting tot het opslaan, knip pen en persen van metalen en het smelten van lood aan de Raam 32 en 34, kadaster Sectie A. nos. 1696 en 1711, luidende: „Vanaf des avonds 8 tot 's morgens 6 uur mag geen geraasmakende arbeid plaats hebben", te wij zigen als volgt: „Vanaf 's avonds 11 uur tot 's morgens 5 uur mag geen geraasmakende arbeid plaats hebben". Dit verzoek is met de bijlagen op de Secre tarie der gemeente ter visie gelegd. Op Woensdag, den 16 Juni 1937, des voor middags ten 11,30 ure,- zal ten Raadhuize ge legenheid worden gegeven om bezwaren te gen het toestaan van dit verzoek in te bren gen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten. SCHIEDAM, 2 Juni 1937. Deelname ook mogelijk voor ongeorganiseerden- De deelnemers aan de werkloozen-Bede- vaart-Brielle zullen tegen Dinsdag 8 Juni a.s. 's morgens 10.15 uur in het Rerum Novarum- huis, Westersingel 14 ter vergadering bij een geroepen worden. De reis zal gemaakt worden per „Maasnymph", een bekende bede vaart-boot. Gelijk bekend zal de pelgrimage op Maandag 28 Juni a.s. plaats vinden. Tot uiterlijk 14 Juni a.s. zal er gelegenheid zijn tot aanmelding voor deelname. Dan zal ech ter, met het oog op het treffen van maat regelen in zake stempelplicht, de inschrijving geslóten moeten worden. Deelnemen kunnen alle R.K. Werkloozen, ongeorganiseerde, zoo wel als georganiseerde. Dé prijs van deel name bedraagt 1.per persoon, waarvoor nog koffie, thee en soep verstrekt wordt. Dit bedrag is, bij spoedige inschrijving nog in termijnenn te voldoen, 's Maandagsmorgens in de stempellokalen aan de Lange Hilleweg 48 bij L. Pijn, aan de Westersingel 15 bij H. Copier, aan de Zeemanstraat 14 bij A. Tönis en dagelijks bij j. Kanters, Diergaardesingel 14, (winkel.) Programma 5, Donderdag 3 Juni. Keulen: 12,20 orkest, 1,20 berichten Brussel (Ned. taal)1,35 omroepsalonorkest Diversen 2.2Ó3,20 Keulen 3,204.05 concert Diversen 4.05 -4,20 Parijs (Radio): 4,205,20 gramofoon Brussel (Ned. taal) 5,20 omroeporkest, 6.05 kinder uurtje, 6.50 gramofoon, 10,2010,30 pauze 10,30 gramofoon Diversen 11,20 12. Pastoor P. van Grinsven, van de Sint Jacobsparochie te 's-Hertogenbosch vierde Zondag zijn zilveren priesterfeest. J oor den aanvang van de plechtige Hoogmis had een huldiging plaats ivaarbij den jubileerenden herder een geschenk iverd aangeboden. Bij Kon. besluit is goedgekeurd de door den Raad in Zjjn vergadering van 22 Febr. 19o7 vastgeselde verordering op de heffing van schoolgeld voor het lager onderwijs in deze gemeente. Het schoolgeld bedraagt per leerling en per week, mdien de gemengde hoofdsom is gesteld op ƒ2, ƒ0.06; 4 0.06%; ƒ6 0.07; 8 ƒ0,08; ƒ10 ƒ0.09 en 'f 12-fp.10. Gelijke heffing geschiedt voor het onder wijs aan de bijzondere scholen, bedoeld in art. 88 der L. O.-wet 1920. ïnide vergaderng van stemgerechtigde in gelanden van de Hargpolder werden de polder lasten over het loopende dienstjaar vastge steld op ƒ26 per hectare (v. J. ƒ21 per H.a De verhoogde polderiasten houden verband met de extra uitgave van ƒ2500 voor her stelling en onderhoud der polder at e. c poïdertje is slechts 136 Hectare groo e secr.-penningm. van den polder, de eer C. A. Lansbergen die tegen 1 Juli ontslag heeft aangevraagd, wordt opgevolgd door den heer J. M. Schmidt. Zondag 6 Juni a.s. wordt er door de G.W.C. een 30 K.M. marsch georganiseerd in Rot terdam. De start heeft plaats om 12 uur vanuit het gebouw der St. Jos. Gez. Vereeniging, Sta tionsplein 10. Ingeschreven kan worden tot en met 2 Juni bij A. B. v. d. Noort, p/a. Stationsplein 10 of bij den consul der D.H.A.K., den heer heer J. van Kempen, Mathenesserdijk 415 b„ Rotterdam-W est. De belooning voor dezen tocht bestaat uit een medaille aan lint voorzien van het wa pen van Rotterdam. Bovendien zijn er nog verscheidene fraaie groepsprijzen w.o. een wisselbeker van het Centraal Verband (vorig jaar gewonnen door „Adolf Kolping" Schiedam). Hiermede wijzen wij er op dat deze tocht alleen is opengesteld voor heeren. .Iedere automobilist kan u dadelijk vertellen, hoeveel kilometer per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meter *e wel noodig hebben om met die vaart te stoppen I Door eenige personen, hier ter stede is het initiatief genomen om in Rotterdam te ko men tot oprichting van één groote R.K. Da mes- en Heerenwandelsportvereeniging. Zij, die hierin belang stellen en hun mede werking wilen geven, gelieven naam en adres in te zenden aan den consul van den D.H. A.K., den heer J. van Kempen Matheneseser- dijk 415b. Men hoopt dan spoedig in een officieele vergadering, tot oprichting van deze wandelsportvereeniging te komen. bevestigend- Eenigen tijd geleden heeft voor den kanton rechter, mr. T. de Jong terechtgestaan de 56-jarige A. de J. wien ten laste was gelegd, dat hij in Februari van dit jaar te Rotterdam voor het publiek de deelneming aan een lo terij heeft opengesteld, althans openlijk be vorderd, welke in Engeland was aangelegd onder den naam Vernon's Football Pool, waar van verdachte vertegenwoordiger voor Ne derland was. Bij deze voetbalpool was het de bedoeling, dat de deelnemers op een hun daar. toe verstrekt formulier een voorspelling de den omtrent den afloop van de wedstrijden van 24 Engelsche voetbalclubs, waarbij ver langd werd, dat zou worden aangegeven of de thuisclub, dan wel de bezoekende club zou winnen, dan wel de wedstrijd in een gelijk spel zou eindigen. Op de formulieren was ruimte gelaten om verschillende voorspellingen te doen, maar steeds gold slechts die voorspelling voor goed, welke alle -uitslagen goed had ge raden, terwijl voor elke ingevulde kolom 4 cent moest worden betaald. Degene, wiens voorspelling geheel bewaarheid werd, kreeg den eersten prijs, bestaande uit 55% van het totale poolbedrag, dat gevormd wordt door 80% van de inleggelden. De voorspellingen, die het dichtst bij den werkelijken uitslag ble ven werden met den tweeden en derden prijs, resp. 30 en 20% van het poolbedrag beloond. De kantonrechter heeft het, in verband met de stelling van den ambtenaar van het O. M. dat de deelnemers geen invloed konden oefe nen op de kansbepaling, de meening gevraagd van twee voetbal-deskundigen, de oud-inter nationals mr. J. H. Welcker te Schiedam en J. M. de Korver te Rotterdam, die in de zit ting van gisteren hun rapport hebben uitge bracht over de vraag of het mogelijk is van tevoren den uitslag van een voetbalwedstrijd aan te geven, in dien zin, dat voorspeld zal wirden welke der beide clubs zal winnen, dan wel of de' wedstrijd een gelijk spel zal opleve ren. Deze deskundigen zeggen in hun rapport, dat het voor goede kenners van het voetbal spel mogelijk is zich een voorstelling te maken van de kracht van hun bekende elftallen en deze met elkaar te vergelijken, zoodat bij normaal verloop van den wedstrijd tusschen twee dergelijke elftallen het mogelijk moet worden geacht den winnaar of verliezer aan te wijzen of een gelijk spel der tegenstanders te voorspellen. Op het formulier van de Vernon's Football Pool komen een paar wedstrijden voor, waar van een deskundige.voetballer, in verband met den ranglijst der Engelsche League-competitie en verslagen in de couranten en hem verder bekende omstandigheden, eenig begrip kan hebben omtrent de sterkte der deelnemende vereenigingen, doch tevens staan er eenige namen van clubs op, welke voor een Neder lander volslagen onbekenden zijn, evenals de afdeeling en competitie, waarin de clubs spe len. De voorspelling van den uitslag van der gelijke wedstrijden lijkt den deskundigen met eenigermate van zekerheid voor den buiten staander onmogelijk. De ambtenaar van het O. M. mr. H. J. van Nouhuis heeft zich bij de meening des des kundigen aangesloten en daaruit geconclu deerd, dat men hier wel degelijk te doen heeft met het openstellen van de deelneming aan een loterij. De ambtenaar heeft tegen ver dachte gevorderd een boete van 15 subs. 6 dagen hechtenis. De verdediger, mr. G. F. C. van der Einde zeide in zijn pleidooi, dat er bij de kansbepa ling wel degelijk sprake was van invloed. Im mers bij het lukraak invullen van de kolom men was er slechts een kans van 1 op 500.000 en dan zou er wel nooit een prijswinnaar zijn geweest. De resultaten wijzen echter uit, dat er wekelijks honderden zijn, die een juiste voorspelling hebben gedaan en teekenend is, dat dezelfde deelnemers binnen een tijdsver loop van enkele weken meermalen een juiste voorspelling deden. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. De kantonrechter vereenigde zich met de opvatting der deskundigen, dat voorspelling in zekere gevallen ten aanzien van in Neder land spelende clubs wel mogelijk is, doch dat diezelfde mogelijkheid ten aanzien van in Engeland spelende clubs niet bestaat en ver oordeelde verdachte tot 5.50 boete subs. 3 dagen hechtenis. Bioscopen: goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 3 Juni in: Grand, Massa-justitie (18 jaar); Studio: Romeo en Julia (volw.)Thalia: De humane bruut (18 jaar); Capitol: De getemde draak en in de laatste minuut (18 jaar); Prinses en Corso: Moulin rouge en Martnella (voor volw.); Colosseum: Het dubbele paspoort en Witte broodsweken (voor volw.)Olympia: Het eiland der verlorenen en Geheime speurder (18 jaar); City en Centraal: De lachende vrij buiter en Politie (18 jaar); Luxor: De kroon getuige (voor volw.); Ooster: Ons is niets te dol en De sprong in het geluk (v. volw.); Corso: Marinella (voor volw.); Scala: Char lie Chan in de opera (voor volw.); Cineac: Actualiteiten. Tentoonstellingen; Studio: werken van Court Veldkamp, Henk de Vos en Has Timmer. Gebr. Koch, Noord blaak 23: werken van J. C. van de Wetering de Rooy (tot 1 Juni). Rotterdamsche Kunst kring: schildeitjen. teekeningen en modellen van Jan van der Heyden (tot 7 Juni). Schiedam. Passage-theater: San Francisco en Jockey- bloed (18 jaar). Verwacht wordt: Matige tot krachtigen, later afnemende Noord-Westelijke tot Westelijken wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Stormwaarschuwingsdienst Geseind te De Belt 2 Juni te 9,25 uur, aan alle posten: „Weest op uw hoede". Be 50-jarige W. Wieken, wonende aan den Bergsingel, is gistermiddag op de Hoogstraat uitgegleden en gevallen. De man brak zijn linker-elleboog en is in het St. Franciscusgast- huis opgenomen. Gistermiddag is de 31-jarige K. Artejuss uit het Zwaanshals op het terrein van C. Swarttouw met zijn linker-dijbeen in een mes gevallen. Met een ernstige wonde is de man in het havenziekenhuis ter verpleging opge nomen. De 10-jarige N. Staal, wonende Zaag molendrift, is op het Pijnackerplein gevallen. De jongen kreeg een hersenschudding en is in het ziekenhuis aan den Bergweg opgenomen. Te ongeveer half 12 vanmorgen is het dak beschot van een gemeentekeet aan den Kralingscheweg in brand geraakt. Gemeente- personeel heeft onder leiding van opzichter Groeneweg het vuurtje in den aanvang ge- bluscht met emmers water en een brand- bluschapparaat. Het blusschingswerk is later voltooid door gasten van slangenwagen 5 onder leiding van onderbrandmeester van Hout brandmeester van Vessem en hoofdman Van Sillevoldt. Mede aanwezig waren de slg. 4, motorreservewagen I ^n slg, 2. Op 30 Maart verscheen de 32-jarige los- werkman J. L. uit Nieuwenhoom bij den veld. wachter van zijn gemeente om aangifte te doen, dat er te zijnen huize was ingebroken. Tevens zou de inbreker, die er met het geld uit een geldkistje vandoor gegaan was, in zijn woning brand gesticht hebben. Het voor- loopig onderzoek, dat door den veldwachter werd ingesteld, had tot resultaat, dat deze den officier van justitie te Rotterdam in kennis stelde van de zonderlinge aangifte, die hij van L. had ontvangen. De officier, mr. J. F. Hoeffelman spoedde zich in gezelschap van den politie-inspecteur J. V. Tas naar Nieuwenhoorn, waar men de situatie ten huize van L. zoo verdacht vond, dat last tot L.'s arrestatie werd gegeven. Bij het verhoor, dat hg te Rotterdam onderging, bekende L. zelf den brand te hebben gesticht en een inbraakje te hebben geënsceneerd, om zich uit de financieele moeilijkheden, waarin hij zich bevond, te redden. Bij het nad#r ver hoor bleken die moeilijkheden te bestaan in een bedrag van 40, dat hij nog schuldig was aan een assuradeur te Rotterdam, voor wien hij spaarbons, die hij in consignatie had, had verkocht, zonder het daarvoor ontvangen geld af te dragen en in een bedrag van 10, dat hij van de Vlotburgsche voetbalclub onder zich had gehad en te eigen bate had aange wend. Nu moest L. zich voor de rechtbank ver. antwoorden ter zake van de beide verduiste ringen en wegens de brandstichting. Verdachte zeide, dat hij dadelijk, nadat hij den brand gesticht had, het vuur ook weer gedoofd had, met behulp van zijn pet. Het O. M. waargenomen door mr. J- F- Hoeffelman achtte het bewijs ten aanzien v de verduistering van 40 niet bewezen.- ders staat het echter met de 10 van de voet- balvereeniging, die verdachte 1®.;er kas kan hebhen gedaan, maar die hi0 toh m elk geval eerst te eigen bate heeft gebruikt. Ook de brandstichting staat vast Rekening houdend met het ongunstige reclasseerings- rapport, dat over verdachte is uitgebracht, eischte het O. M. tegen hem een gevangenis straf van 1 jaar en 3 maanden. De verdediger, mr. C. J. de Vriese achtte noch de verduisteringen noch de brandstich ting bewezen en zeide, dat vrijspraak zal moe. ten volgen. Uitspraak 15 Juni. Vandaag was het 25 jaar geleden, dat door mgr. Thier z.g. in de Dekenale Kerk aan de Houttuin werd opgericht, de vereeniging „Eer bied in Gods Huis". Hiervan maken de hee. ren de Jong en F. Copier 25 jaar deel uit. De kerkelijke viering zal plaats vinden a.s. Zon. dag 6 Juni in de Dekenale Kerk, waar de H. Mis van 8.30 uur tot intentie van de jubilee- rende vereeniging zal worden opgedragen. lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond; 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot han II repetitie van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal bewerkers bond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereenigmg „Alberdingk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-cluD „La geanlkoj de la verda stelo", lederen Dinsdagavond half 9 les en clubavond, Broederschool, Warande. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond van half 9 tot halt 11 repetitie Kon. Zangvereenlging Schiedam's Mannenkoor „ürpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio, Lange Haven 55. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelingsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond lndoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagmorgen van half 10 tot half 12 afhalen van kleeding in de St. Theresiavereeniging in den R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenver- eeniging onder leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdagavond van 8—10 uur repetitie Polybymnia, R. K* Volksbond. lederen Donderdagavond half 8, Boven zaal R. K. Volksbond, Clubavond K.J.M.V. Eiken Vrijdagavond 8.30 repetiie R. K. mannenzangvereeniging St. Caecilia, R. K, Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. BonÖ van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond van 7.309.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St. Fran ciscusgroep. Iedereen Zaterdagavond Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur Gelegenheid tot aanmelding van leden. Gisteravond om kwart over negen is de 24-jarige motorrijder van den Berg op den Coolsingel ter hoogte van Caland in aanrij ding gekomen met een vrachtauto. De motor rijder werd tegen de straat geslingerd. Met ernstig letsel aan den linkervoet is de man onmiddellijk overgebracht naar het zieken huis aan den Coolsingel en aldaar ter ver pleging opgenomen. SCHIEDAM, 2 Juni. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 16 per H.L. Spoeling. Spoeling ƒ1.201.30 (niet officiëel). NED- HANDELSHOOGESCHOOL. I ROTTERDAM, 1 Juni. Geslaagd voor het doc toraal examen handelswetenschap de heer T, Spaan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1