DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. S SOOMERS RIJWIELEN. STADSNIEUWS. if «1 WÊffl mm ROTTERDAM. m 60ste JAARGANG No. 17880 VRIJDAG 4 JUNI 1937 VIER BLADEN. BUREAU; KOEMARKT 4, SCHIEDAM? TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 yEREEN. H. yiNC. VAN PAULO 4 pCt. conversieleening groot 200.000 1 mWmm. berijdt J. SOOMERS - GROENELAAN 40 INSTALLATIES BIJ DE RECHTBANK. DE TELEFOONGIDS. DE RADIO-CENTRALE. beschadigd scheepvaart KETHEL. DE PLAQUETTE VOOR HET PRINSELIJK JACHT. Een definitief comité. Mr. S. N. B. Halbertsma als vice- president, mr. F. P. L. Bloemaerts als rechter en mr. Jac. Dutilh als rechter-plaatsvervanger. MET DEN TUNNELBOUW WORDT BEGONNEN. Het begin der werkzaamheden zal met eenig ceremonieel gepaard gaan. BABY UIT HET RAAM GEVALLEN. INTERN. VLIEGFEESTEN OP WAALHAVEN. De Nederlandsche deelnemers. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. I De abonenmjsntsfrus van de NIEUWE SCHIEDAMSOHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling i Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. eg bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand t 1,10 per drie maanden 3.b(j vooruitbetaling, incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 1 verkrijgbaar 5 cent per etuk, POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT m De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 1--6 regels ƒ1.55. eikeregel meer 25 ct, Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief. Liefdadigheldsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en famillet>e rich ten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedomsche Courant, de Nieuwe Dcrdtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. D. Gratü-Ongevallenverzekering bed*..g,= ƒ3.000 bij Ieve».l.»ge invalide ƒ2.000 bij .«rlijde» ...gevolg, va. .poonv.go.g.luk, ƒ1.000 bij ov.rlijde. ...gevolge va. a.d. o.g.v.l, l*"",, ÏJn e voUcdlg li(i .oS! ƒ100- voor be, verii» v,„ d™, bij b,.»k va. d. n,gg.gv... ol bij ..b.d.lbre.k; ƒ75- v.or b.t v.rlie. v.. wij.vi.g.v of voor be, verb., voor d. voo,.,. we. of o.d.rb..., k.ijbijf. va. dL, of voor bet «.li» wee lede. va. «ij.vi.g.r, ƒ25- voor b« «,11» va. alls lede. a.d.re. ri.ge,, cf v.n bd va» wo.v.g.r, b, b,e»i va» bove».™ of bov„b..„, o.dorarm sleutelbeen of enkel; ƒ10.— voor één lid of twee leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afDedrukt. De Nederlandsche Landbouwbank N. V. en Lentjes Drossaerts berichten, dat de in schrijving op de tweede serie, groot 200.000 4 Hyp. 30-jarige Obligatiën, deel uitma kende van een leening, groot ƒ630.000, waar van reeds ƒ200.000 geplaatst, Conversielee ning 1937, in stukken van 1000, 500 en 100 nom. aan toonder ten laste van de Vereeniging van den H. Vincentius van Paulo, Schiedam, beheerende het haar toebehoorende Sint Li- duina-Gesticht en Huize St. Liduina te Schie dam, of op zoodanig bedrag, als na het uit oefenen van het recht van voorkeur door de houders der losbare 5 obligatiën d.d. 7 April 1932 nog ter beschikking staat tot den koers van 100 zal zijn opengesteld vanaf Woens dag 9 Juni 1937 v.m. 10 uur, bij de kantoren van de Nederlandsche Landbouwbank N. V. en bij Lentjes Drossaerts te 's-Hertogen- bosch. Houders van de per 15 Juni 1937 aflosbaar ge stelde obligatiën van de 5 %-leening d.d. 7 April 1932, le Serie, oorspronkelijk groot 200.000 hebben uiterlijk tot Woensdag 9 Juni 1937 v.m- 10 uur recht van voorkeur om op deze leening in te schrijven. Het recht van voorkeur vervalt na laatstge noemden datum en uur. Het op 9 Juni 1937 v.m. 10 uur eventueel niet voor conversie ingeschreven bedrag zal worden toegewezen op de vrije inschrijvingen. De storting op het toegewezen gedeelte der vrije inschrijvingen alsmede de inlevering der 5 Obligaties 1912, welke voor conversie zijn aangemeld, zal plaats vinden op Dinsdag 15 Juni 1937. Bij inlevering der stukken ontvangen hou ders van ter conversie aangemelde 5 o ï- gatiën 1932, voorzien van de coupons per 1 September 1937 e. v. een gelijk nominaal be drag aan 4 -obligaties der nieuwe leenmg, met coupons per 1 September 1937 e. v.; als mede per obligatie van 1000 2,50, van 500 ƒ1,29, van ƒ100 ƒ0,25. De betaling der op de vrije inschrijvingen toegewezen obligatiën moet geschieden op Dinsdag 13 Juni 1937. Het stortingsbedrag 6. 1Ó0 met inbegrip van 3 maanden 14 dagen rente a 4 bedraagt, per obligatie van ƒ1000 /101l,36; van ƒ500 505,78 en van ƒ100 101,16. Bij eventueele latere storting op het toege wezen bedrag op de vrije inschrijving zal 4 rente vanaf 1 Maart 1937 tot den dag van be taling worden bijberekend. In het jaar 1851 werd door het bestuur van de Vereeniging van den H. Vincentius Paulo te Schiedam opgericht een tehuis voor oude hulpbehoevende vrouwen, onder den naam van Sint Liduina-gesticht. In het jaar 1906 werd het gesticht aan merkelijk vergroot door aanbouw van twee vleugels, waardoor ook oude mannen konden worden opgenomen, zoodat het toen gelegen heid gaf voor huisyesting van meer dan honderd verpleegden. Zoowel voor mannen als vrouwen bestaan er twee klassen, naar gelang zij ta staat zijn de zeer billijke ver- plegihgskosten te betalen. In November 1929 is een uitbreiding tot stand gekomen, welke gelegenheid geeft tot het verhuren van afzonderlijke kamers aan ouden van dagen, terwijl tevens een afdee- ling werd ingericht voor verzorging van ge brekkige mannen en vrouwen. De beschik bare plaatsen zijn ten volle bezet. Daarnaast werd in 1932 Huize Sint Lidui na gebouiwd, welke inrichting huisvesting verleent aan dames en heeren van beteren stand, zoowel gehuwden als alleen-wonen- den. Ook deze uitbreiding voldoet aan een behoefte, zoodat vrijwel alle kamers bezet zjjn. Het totale gebouwencomplex telt momen teel 250 bewoners. Het huishoudelijk beheer en de verpiegmg zijn toevertrouwd aan de Eerw. Zusters Do minicanessen van Voorschoten. Uit de verlies- en winstrekening blijkt, dat na voldoening aan alle renteverplichtingen in 1936 een behoorlijk bedrag voor afschrijvin gen beschikbaar was. Ook in de vorige jaren werden zoodanige overschotten verkregen, welke steeds voor afschrijvingen zijn aange wend. De boekwaarde van de gebouwen f607.809) ligt dan ook belangrijk beneden de bouwkos ten. Tot zekerheid van obligatiehouders wordt hj potheek gevestigd op alle eigendommen, be staande uit het Sint Liduina-Gesticht, Huize St. Liduina met bijbehoorende kapel en zuster huis, alsook op de nog onbebouwde terreinen achter deze gebouwen gelegen. Deze hypotheek is ingeschreven achter de bestaande eerste hypotheek, voor zoover deze rust op het Sint Liduina-Gesticht te Schiedam, ten behoeve van de nog uitstaande 5 obli gatielening 1932, pro resto groot 198.000. Daar tegelijk met de uitgifte van de onder havige serie de nog op Huize Sint Liduina rus tende 5 obligatieleening wordt aflosbaar ge steld, verkrijgen 4 obligatiehouders van de onlangs uitgegeven 1ste serie ad ƒ200.000 alsmede van de onderhavige serie een eerste hypothecair verband op dit deel van het on derpand. Door de uitgifte van deze leening ontstaat geen schuldvermeerdering. De leening zal worden afgelost a pari in uiterlijk 30 jaar. De aflossing begint per 1 Maart 1938. De Vereeniging heeft te allen tijde het recht tot vervroegde geheele of gedeeltelijke aflos sing der leening over te gaan. Eigen fabrikaat. 10 Jaar garantie. Van fabriek aan verbruiker. Alleen: Filiaal: rozenburgerplein 1 Recl.971S 8 Verwacht wordt: Meest matige Westelijke tot Zuidelijken wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, aanvankelijk weinig of geen regen, weinig verandering in temperatuur. Rotterdam's nieuwe hoofdbureau van politie, dat aan het Haagsche Veer verrijst, is thans vrijwel geheel onder de kap. Een overzicht van den stand der werkzaamheden aan het groote gebouwlinks op den achtergrond .t stadhuis. De telefoongids zal per 1 Juli weer een ver andering ondergaan. Zulks is bekend gemaakt in de vergadering van de K. v. K. en Fabrie ken voor de Beneden Maas te Vlaardingen waarond'ef Schiedam ressorteert. Naar de voorzitter mededeelde zal in den nieuwen gids het bekende gele gedeelte voor Schiedam weer afzonderlijk worden opgeno men en wel in 3-koIommenformaat zooals thans de geheele gids is uitgevoerd. Het eerste deel zal dan bevatten de abonné's van Schiedam en Rotterdam samen en het tweede gele gedeelte Schiedam alleen. Vermelding alleen in één der twee gedeelten is niet toegestaan zoodat men of in 't geheel niet, of in beide gedeelten staat aangegeven. R. K. S. V. EXCELSIOR Cricket. Programma voor a.s. Zaterdag: Excelsior 4H.D.V.S. 4; H.D.V.S. 5—Excelsior 5. Programma voor a.s. Zondag: P.W. 1 Excelsior 1; Excelsior 2VCC 1; Leonidas 1 Excelsior 3. Voetbal Hedenavond half acht speelt Excelsior aan den Damlaan voor de zomeravondcompetitie van den R. K. R'damsche Voetbalbond tegen Celer. Gisterenmiddag isi door een vrachtauto Van bode Z. het zonnescherm aangereden van het kleedingmagazijn Veeoma op de Hoog straat. Het scherm werd beschadigd. SCHIEDAM, 3 Juni. Aangekomen: Noorsch s.s. Karnuoy, ledig van Rotterdam om te dok ken in de Wiihelmtaahaven. SCHIEDAM, 3 Juni. Vertrokken: Noorsch s.s. Ringulv (ex-Norskehavet) ledig naar Dover voor order. ONS CARILLON De fa. J- H. Addicks Zoon uit Amsterdam ontving van de gemeente Schiedam de op dracht tot het restaureeren van het carillon in de St. Janstoren. De 38 klokken van dit carillon zullen worden verhangen. De cabine voor het handklavier zal vlak onder de klok ken worden aangebracht, terwijl een nieuw aimelaarrek en bronzen draden.net de kle pels met het handklavier en de hamers met e_apee]trommel zullen verbinden. e restauratie duurt vermoedelijk drie maanden. ®DRGERLIJKE stand Aar>gifte van 1—3 Juni. ONDERTROUWD: J. T. C. van der Heij den 25 jaar en c. j. Schcmk 25 jaar l. P. P°1S 30 jaar en c L. Ooms 22 jaar G. H; B' 34 jaar en C. M. p. d. Vlamings 36 jaar s van Ejjden 44 jaar en G. L. Vredenbregt 45 jaar -T.-van Pelt 25 jaar en H. M. van Brakel 23 jaar J. B. Schilperoort 25 jaar en s. Wietsma 25 jaar J. D. Putter 26 jaar en m. m. den Hartog 22 jaar J- A' Hoogerwerf 23 jaar en A. K. Gudde 23 jaat vatl Beusichem 26 jaar en I. M. Droge 19 jaar - W. c. de Bree 26 jaar en C. B. van der Rmjt 23 jaar W. van der Most 26 jaar en A. c. h. Mak 26 jaar L. Falandt 38 jaar en a. M Meeder 30 jaar F- van d6n Hoek 28 jaar en C. Bourbijn 25 jaar. GEHUWD- G A. Geeve 22 jaar en w. j M. van Halderen 24 jaar E. Eliasar 28 jaar en J. va,n der Wilt 27 jaar A. T. Post 23 jaar en L. J. de Clercq 22 jaar w. van der Gaag 32 jaar en B. G. M. van den Heuvel 26 jaar. OVERLEDEN: J. J. Heilker 77 jaar, Dr. Noletstraat 1. Programma 5, Zaterdag 5 Juni. Keulen: 12,20 omroeporkest Brussel (Ned. taal): 2,20 orkest, 3.05 gramofoon Brussel (Franseh)3.35 orkest Brussel (Ned. taal)4,20 gramofoon, 5,20 Ghlco- orkest, 6,20 omroepsalonorkest Brussel (Franseh): 6.50 gramofoon Brussel (Ned. taal): 7,15 gramofoon, 7-50 gesproken dag blad, 8,20 cabaret, 9,20 omroeporkest, 10,20 10,30 pauze, 10,30 omroepdansorkest, 11.20 12 gramofoon. Voor de programma's 14 zie rubriek „Uit de Aether". .„Wat rijden al die menschen ge vaarlijk vandaag", dacht u immers vanmiddag achter het stuur. (Hoe zegt men dat ook weer van dien splinter,dien balk en uw oog?...) RAADSVERGADERING De Burgemeester hee.ft de leden van den Gemeenteraad opgeroepen tot het houden van eene vergadering op Maandag 7 Juni 1937, des voormiddags 10 uur. Op de agenda staan o.a. de volgende voor stellen: Notulen van het verhandelde in de ver gadering van 22 Febr. 1937. Ingekomen stukken. Herstemming over het voorstel van B. en W. om geen pogingen in het werk te stellen om de gemeente voor de uitkeeringen aan werkloozien in een hoogere uitkeeringsldasse te doen classificeeren. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van extra hulp aan werkloozen en het be- beschikbaar stellen van een bedrag, groot ƒ156. Voorstel van B. en W. tot het oprichten van een gemeentelijke zweminrichting en tot vaststellen van tarieven voor het gebruik der inrichting. Idem tot het verleenen van eervol ontslag aan F. Meijers als administrateur der be drijven, overeenkomstig eigen verzoek. Benoeming van een administrateur der be drijven. Idem tot intrekking van het bij raadsbe sluit d.d. 20 November 1926 vastgestelde uitbreidingsplan. Bespreking prae-advies, togezegd bij de behandeling van de Gemeente-begrooting, dienst 1937. Voorstel van B. en W. tot aanvulling van de Electriciteitsverordening. DE WERKLOOSHEID Sedert de laatste weken is het aantal werk loozen, mede in verband, met de werkzaam heden in de landbouwbedrijven aanmerkelijk afgenomen. Het aantal werkloozen dat op 1 Januari 1937 nog 70 bedroeg, is momenteel naar 27 teruggeloopen. Het voorloopige comité, dat zich te Oud- Deifshaven heeft gevormd met het doel om een plaquette te doen vervaardigen met een beeldenaar van PPieter Pieterszoon Heyn. welke plaquette zal worden geplaatst in het Prinselijke jacht, heeft zich thans in een de finitief comité veranderd. H. K. H. Prinses Ju liana heeft over het te Delfshaven gevormde plan, haar groote ingenomenheid uitgespro ken. Er heeft zich een eere-comite gevormd, waarin de navolgende personen zitting heb ben Mr, P. DroogleverFortuyn, Burgemees ter van Rotterdam, Eere-VoorzitterG. A. van der Wilde C. J. O. Dorren, Kolonel, Chef van het Korps Mariniers Mevr. J. C. Rösener Manz—Beversluis, Nijmegen; P. C. J. Rösener Manz, Nijmegenmevr. A. M. Rösener Manzvan der Wal, Nijmegen Dr. J. Thomee, DelftMevr. J. A. van Vollen hoven-van Staveren, ZeistC. van Staveren, ZeistG. M. Kam, Den Haag Mevr. S. Hen- kesRadcliffe, Den Haag A. Henkes H. Henkes; Dr. L. F. D. E. Lourens; Mevr. C. J. G. LourensSchiltman A. IJ. Heida Mevr. M. H. Hei-daSchiltman W. C. Schilt man F. de Hoog Mevr. J. A. M. Vuylste- keDolk Dr. J. M. J. Vuylsteke. De commissies tot uitvoering bestaat uit de heeren P. Cordia, voarzitter H. Henkes, pen ningmeester, Samuel Muilerplein 15; IJ. Tee- kens M. Willemse. Bij de vorming van 't Eere-comité hebben als leidraad gediend de familienamen van hen, die destijds aan de oprichting van het beken de Standbeeld waren verbonden en deel uit maakten van het Oprichtingscomité. Bijdragen kunnen worden gestort op de postrekeningen met vermelding „Piet Heyn" 7819 Rotterdamsche Bankvereeniging, Bij kantoor Delfshaven 79099 Twentsche Bank, Bijkantoor Delfshaven 51600 Delfshavensche Courant, Uitg. W. Zwagers, N. Binnenweg 460 281705 Fa. Cordia—van 't Hoff, Schie- damscheweg 13 158248 H. Henkes, Samuel Muierplein 15, Telefoon 32285, Penningmees ter. Het secratariaat is gevestigd ten huize van den heer P. Cordia, Schiedamscheweg 13, Telefoon 33602. In een plechtige zitting, onder presidium van mr. H. W. B. Thomas, welke werd bijge woond door vele leden van de rechtbank, van het parket, de griffie en de balie, heeft de rechtbank te Rotterdam gistermiddag mr. S. N. B. Halbertsma als vice-president, mr. F. P. L. Bloemaerts als rechter en mr. Jac Dutilh als rechter-plaatsvervanger geïnstal leerd. Nadat de substituut-griffier, mr. Gülche» de acte van beëediging had voorgelezen, heeft de president de drie benoemden geïnstalleerd verklaard, waarna bij tot elk van hen een woord van gelukwenseh richtte. Tot mr. Halbertsma zei de president, dat de geheele rechtbank verheugd is over dien» benoeming tot vice-president. Met mr. Hal bertsma en de rechtbank heeft altijd een pret tige verhouding bestaan en spr. heeft groote waardeering voor den persoon en den arbeid van mr. Halbertsma en zeer noode zou men hem naar elders hebben zien vertrekken. Ge lukkig is dat niet gebeurd en spreker hoopt, dat deze benoeming de banden, die mr. Hal bertsma aan deze rechtbank en aan Rotter dam binden, heeft versterkt. Mr. Bloemaerts kent de rechtbank nog slechts weinig, maar men heeft al veel ver nomen omtrent het vele goede, dat hij in zijn persoon vereenigt en omtrent zijn bekwaam heid, zoodat spr. het volste vertrouwen heeft, dat met hem een hartelijke samenwerking mogelijk zal zijn. Mr. Dutilh kent de rechtbank heel goed uit de periode, dat deze zijn steeds zoo goed ver zorgde pleidooien voor de rechtbank hield Met groot genoegen ziet de rechtbank hem, zij het onder een anderen titel in de rechtzaal terugkeeren en spreker hoopt, dat zijn vele andere werkzaamheden het niet zullen ver hinderen, dikwijls aan de rechtbedeeling deel te nemen. Namens het parket heeft de substituut officier, mr, E. D. H. Schutter, zich bij de welkomstwoorden van den president aange sloten en de hoop uitgesproken, dat de drie geïnstalleerden hier een prettigen werkkring zullen vinden. Mr. G. J. Scholten heeft zich namens de balie hierbij aangesloten. De president heeft ten slotte medegedeeld, dat mr. Halbertsma voorloopig zitting zal nemen in de tweede kamer en mr. Bloemaert3 in de strafkamer. Bioscopen: Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 10 Juni, in: Grand: Massa-justitie (18 jaar); Studio: Romeo en Julia (volw.)Thalia: De charge van de lichte brigade (18 jaar); Luxor: Mister Flow (volw.); Lumière: De heerscher (18 jaar); Centraal: Corsicaansche liefde (volw.); City: Tusschen 5 en 6 (voor volw.); Olympia: Het mysterie van de zwarte kat en Jockeybloed (18 jaar); Colosseum: Vogelvrij en Allotria (volw.); Prinses: Onder twee vlaggen en 90 minuten oponthoud (J.8 jaar); Corso: Geluks kinderen (18 jaar); Doelen: Stagende Jugend en Blossom time: Scala: De man, die zijn ziel verkocht en De Jantjes ta actie (18 j.); Victoria: De fatale bruid en Onschuldige meisjes (volw.); Ooster: New-York-San Fran cisco en een meisje van het ballet (18 jaar); Cineac: actualiteiten. Tentoonstellingen; Studio: werken van Court Veldkamp, Henk de Vos en Hans Timmer. Rotterdamsche Kunst kring: schilderijen, teekentagen en modellen van Jan van der Heyden (tot 7 Juni). Schiedam. Passage-theater: De wildernis roept en De laatste vrijbuiter. De voorbereiding van den tunnelaanleg on der de Nieuwe Maas is thans zoover gevorderd, dat op 15 Juni a.s. met den eigenlijken bouw kan worden aangevangen. Het gemeentebe stuur zal het begin van de werkzaamheden met eenig ceremonieel gepaard doen gaan. Des namiddags te 2.45 uur zullen de daartoe genoodigden zich op het werkterrein aan de Heuvellaan aan de westzijde van het Park vereenigen. Na het uitspreken van een begroe tingsrede door den burgemeester, welke door den president-commissaris van de N.V. Maas tunnel zal worden beantwoord, zal te 3.20 uur, nadat daartoe een signaal is gegeven, de vul ling der drie eerste transportauto's met te ont graven grond plaats vinden. Na afloop van de plechtigheid wordt door het gemeentebestuur aan de genoodigden in het café-restaurant „Bellevue" aan de Parkkade een thé aange boden. Hedenmorgen zat voor het raam van de eer ste verdieping van pand no. 46 aan de Heen- vlietstraat in de ouderlijke woning een jonge tje van 11 maanden D. Okkerse. De baby was met riemen vastgebonden aan den kinderstoel. Het jongetje heeft echter kans gezien zich uit de riemen los te werken en viel plotseling door het geopende raam naar beneden. De baby kwam terecht op een vier meter lager gelegen betonvloer in den tuin. Gelukkig werd de val gebroken doordat het kindje eerst kwam te vallen op een opgerolden traplooper. Met een bekkenbreuk is de baby door den G.G.D. overgebracht naar het ziekenhuis aan den Cpplstagel, Na de heer H. Schmidt Crans is als Neder- landschlandsch deelnemer aan de internationale vliegfeesten op Waalhaven te noemen de heer D. L. Asjes, de instructeur van de Nationale Luchtvaartschool. Asjes in gesprek met Geysendorffer, Hij ontving zijn vliegersopleiding bij de mili taire luchtvaartafdeeling te Soesterberg. Hij werd als vlieger-luitenant eenigen tijd bij de Java de jachtvlieg-afdeeling geplaatst en keerde daarna als instructeur naar Soesterberg terug. Vervolgens werd hij instructeur bij de N.L.S. In 1933 maakte hij met den bekenden vlieger Geysendorffer een vlucht met de Post- jager naar Indië. Met denzelfden metgezel nam hij met de Postjager ook deel aan de Melbour ne-race. Hierbij is het toestel, zooals men zich zal herinneren, in Allahabad verongelukt toen het bij de start tegen een auto botste. Nog net op het nippertje wisten de inzittenden zich te redden. Een tijdlang was Asjes werkzaam op Waalhaven, thans op Ypenburg, Ook heeft hij veel interesse ta het kunstvliegen, lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond; 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitiè van het gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaal bewerkers bond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem. Tooneelvereeniging „Aiberdtagk Thijm", R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-club „La geanikoj de la verda stelo", lederen Dinsdagavond half 9 les en clubavond, Broederschool, Warande. lederen Dinsdag 8.30 uur repetitie mannen- zangvereenigtag „Inter Nos", café De Seta- post. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereenigtag Schiedam's Mannenkoor „Orpneus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) ta Klankstudio, Lange Haven 55. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeeltagsbestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond lndoortraining S.G.V. Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagmorgen van half 10 tot half 12 afhalen van kleedtag in de St. Theresiavereeniging in den R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkeltagsleztag voor leden der Schiedamsehe locale Gezellenver- eeniging onder leiding van den eerw. Praeses In gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia, R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond half 8, Boven zaal R. K. Volksbond, Clubavond K.J.M.V, Eiken Vrijdagavond 8.30 repetiie R. K. mannenzangvereeniging St. Caecilia, R. K. Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond van 7.309.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St. Franciscusgroep. Iedereen Zaterdagavond Ned. R. K. Bond van Houtbewerkers, Meubelmakers, behan gers en aanverwante vakken „St. Antonius" van 5.30 tot 8.30 uur zitting van het bestuur Gelegenheid tot aanmelding van leden. SCHIEDAM, 4 Juni. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. t Moutwijn. Moutwijn 46 pet. ƒ16 per H.L, Spoeling. Spoeling ƒ1,20—1,30 (niet pffldëel)'. \X2hA 'V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1