UIT DEN GEMEENTERAAD DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. De benoeming van een gemeente-architect. 60ste JAARGANG N0.178SÏ WOENSDAG 9 JUNI 1937 VIER BLADEN. BUREAU; KOEMARKT 4, SCHIEDAM; TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 iL LEENING SCHIEDAM. DE ORANJE-VEREENIGING. DE KEVELAER-PROCESSIE NIET DOOR! GAAT DE RADIO-CENTRALE. KEGELEN. NOTEERING MOUTWIJN EN SPIRITUS. De ABONENMENTSPRUS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bij vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Bij bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1,10 Per drie maanden 3.bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk, POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT m De ADVERTENTIEPRIJS bedraagt: Voor 16 regeis ƒ1,55, eikeregel meer 25 ct, Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief, Liefdadigheidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedomsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. van een duim, of voor het wijsvinger; sleutelbeen of enkel; 10.voor één lid of twee leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. middagzitting 8 JUNI. Voorzitter mr. dr. F. L. J. v# Haaren. 'Allereerst werden ter kennisgeving aangeno men diverse mededeelingen van Ged. Staten als; schrijven d.d. 13 Mei 1937 .houdende goed keuring van het raadsbesluit van 22 Januari 1937 tot wijziging van de Verordening tot heffing van keurloonen, van slachtloonen en andere rechten op het gebruik van het keu ringsgebouw voor vee en vleesch in de ge meente Schiedam. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven d.d. 18-21 Mei 1937 ten geleide van de door hen vastgestelde rekeningen van de gemeente en haar bedrijven over het dienst jaar 1935, alsmede van de door hen goedge keurd raadsbesluiten van 3 Juli 1936 en 22 Januari 1937 tot wijziging van de gemeente- begrooing voor genoemd dienstjaar. Voor kennisgeving aangenomen. i Schrijven d.d. 27 April-5 Mei 1937 ten ge leide van het door hen goedgekeurde raads besluit d.d. 4 Maart 1937 tot onderhandsche verhuring aan de N.V. Schiedamsche Radio centrale van het gebouw, bestemd voor de vestiging van een radiocentrale, met twee hijbehoorende woningen, genummerd Singel 81c en 81d, welk complex is gebouwd boven tic brandweerkazerne. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven d.d. 18-24 Mei 1937 ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbes uu d.d. 23 April 1937 om Burgemeester en Wet houders wederom, voor den tijd van 5 jaren, te machtigen tot het verhuren, verpachten of op andere wijze in gebruik geven van de aan Ce gemeente in eigendom toebehoorende sport en feestterreinen, lokalen van openbare scho lenden van andere gemeentegebouwen alsmede van standplaatsen op de openbare straat en op gemeenteterreinen voor consumptietenten. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven d.d. 4-10 Mei 1937 ten geleide Van goedgekeurde raadsbesluiten d.d. 23 April 1937 betreffende: a. verkoop aan den heer P. Dupont q.q. klhier van een perceel bouwgrond, gelegen aan den Singel O.Z.; b. verkoop aan de heeren G. W. J. en M A. van der Sloot alhier, van een perceeltje grond, gelegen achter het pand Lange Achter. Weg 21; c.verhuring aan den heer M. van Houwe- llngen alhier, van de standplaats voor een consumptietent nabij de Boschwachterswo- nmg; d. verhuring aan „Het Schotsche Vendel" alhier, van een perceel grond, gelegen ten Z.W. van den onbewaakten overweg aan den Laanslootscheweg e. verhuring aan de Nederlandsche Em- T>allageonderneming „Nembo alhier of an deren, van het aan den Buitenhavenweg gele gen pakhuis „Sumatra"; f. verlaging van den (huurprijs Van de bovenwoning, gelegen aan den Singel 209b, g.' verlaging van den huurprijs van de wo- iiing, gelegen aan de Nieuwe Haven 25. Voor kennisgeving aangenomen. Schrijven d.d. 11-19 Mei 1937 ten geleide van goedgekeurde raadsbesluiten d.d. 23 Aprii 1937 betreffende; periodieke herziening van den erpachtsca- rion van een gedeelte van het aan de N.V. Metaalbuizenfabriek Maatschappij „Excel sior" in erfpacht uitgegeven fabrielj^terrein aan den Buitenhavenweg; aankoop van den heer G. van Meurs alhier van het perceel Lange Nieuwstraat 6 hoek Gerrit Verboonstraat welk perceel begre pen is in het reeds voorloopig goedgekeurde plan tot onteigening in verband met de vast gestelde voorgevelroollijnen voor de Gerrit (Verboombstraat N.W. zijde, de Oranjestraat Z.O. zijde en de Burgemeester Knappertlaan Z.O. zijde. vaststelling van een besluit, houdende, be paling, dat de koopprijs van de meerdere op- pervlakte grond, zooals deze bij uitmeting raadsbesluit van 29 Januari 1937 aan den heer Dupont qq. alhier, verkochte perceel bouwgrond aan de Jacob Catalaan w.z. is komen vast te staan, tot een aantal van ten hoogste 23 M2. zal worden berekend, niet M2., doch tegen 100 in eens af Voor kennisgeving aangenomen, 5S* Ingekomen stukken' Van B. en W. schrijven d.d. 4 Juni 1937, om kan den heer M. Lemsom, overeenkomstig zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag te verleenen als leeraar in de Fransche taal en handelscorrespondentie aan den Gemeentelij ken Handelsavondcursus. Aldus besloten. Van B. en W. schrijven d.d. 4 Juni 1937 1 "f r'u V 1WPI r j.Sta daar niet als een idioot te kijken. Help ttie liever met die band". om aan den heer A. van Rosse, overeenkom stig zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ont slag- te verleenen els onderwijzer aan de school voor Buitengewoon Lager Onderwijs. Aldus besloten. Van B. en W. prae-advies d.d. 15 Mei 1937, naar aanleiding van het adres van den heer J. C. van der Velden, bouwondernemer alhier, betreffende de grondprijzen aan den Rotter- damschedijk waarin hij verzoekt den door hem naar zijn meening te veel betaalden grondprijs ad 22.000 te restitueeren. Overeenkomstig het prae-advies te beslui ten. B. en W. adviseeren aan het gedane ver zoek niet te voldoen. Aldus besloten. Van B. en W. voorstel d.d. 7 Juni 1937 tot intrekking van het raadsbesluit van 6 April 1923 betreffende het verleenen van een jaar- Hjksche bijdrage ad 500 in de exploitatie kosten van het badhuis van de Bouwvereeni- ging „Eendracht". Dienovereenkomstig besloten. Het verzoek van den heer Kedde om een interpellatie te mogen houden over het optre den der politie tegenover de kantoorbedienden wordt aan het eind der agenda behandeld. Aldus besloten. Van de Vereeniging voor Christelijk Middel baar Onderwijs te Vlaai-dingen adres d.d. 14 Mei 1937, houdende verzoek haar voor het cursusjaar 1937/1938 een subsidie te verleenen voor iedere# leerling uit de Gemeente Schie dam, die de van haar uitgaande Christelijke Hoogere Burgerschool bezoekt, zulks op de zelfde voorwaarden als voor het loopende cur susjaar werden bepaald. In'handen te stellen van B. en W. om ad vies. Van de afd. Schiedam van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers adres d.d. 15 Mei 1937, waarin wordt gevraagd de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten te verzoeken er bij den Minister van Binnenlandsche Zaken op aan te dringen, dat het voor het aanschaf fen en onderhouden van schoolboeken, leer middelen en schoolbehoeften voor openbare scholen voor Uitgebreid Lager Onderwijs vastgesteld maximum te besteden bedrag van 3.per leerling en per jaar, worde ver hoogd. In handen te stellen van B. en W. om ad vies. Mevr. BENTHEM (S.D.A.P.) merkt op, niet tegen het geven van prae-advies te zijn door B. en W. (Deze punten werden aan het eind der agenda ter behandeling gesteld. Red. N.S.C.). Daarom vroeg spr. aan B. en W. deze punten ineens ter afdoening voor te leggen, daar zulks in het belang van het be treffende onderwas was. Aldus besloten. 'Afgevoerd- Van het bestuur van de* Schiedamsche Ver eeniging tot bescherming van Zuigelingen, adres d.d. 26 April 1937, houdende verzoek voor het jaar 1937 een subsidie groot 2500 te mogen ontvangen. In handen te stellen van B. en W. om advies. Van den heer J. Kans, per 1 October 1936 eervol onslagen agent van politie, adres, waar in hij er op wijst sedert 1 Mei 1935 geen klee ding te hebben ontvangen, ofschoon hij daar op in Augustus 1935 z.i. aanspraak had en waarin hij voorts verzoekt alsnog een klee- dinggeld van 100 te mogen ontvangen. In handen te stellen van B. en W. ter af doening. Deze beide punten zijn afgevoerd van de agenda ter behandeling in een volgende raads zitting, wegens het ver gevorderde uur. Van de heeren C. Scherpenisse, D. Hoek, C. M. Knopper, J. A. Hermans, A. v. d. Schalk, A. Gerlach, Th. C. van der Hoff, C. Ruiter en H. R. Winkes, schrijven, houdende mededee- ling, dat zij hun benoeming, resp. herbenoe ming als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim aanvaarden. Voor kennisgeving aangenomen. Voorstel tot benoeming van den chef van den gemeentelijken accountantsdienst tot accoun tant, den heer v. d. Bos. Mevr. BENTHEM (S.D.A.P.) vraagt of men in de toekomst de bij een benoeming tot ac countant vrijgekomen plaats van chef, ook weer gaat vervullen. De VOORZITTER antwoordt ontkennend. De heer v. d. Bos wordt daarna tot accoun tant benoemd. j)e gemeente-architect- De vaste benoeming tot gemeente-architect van den heer Alexander heeft nogal wat woor den doen vloeien. De heer WIEKENKAMP (A-R) zag een boven onzen stand leven door deze voorge stelde benoeming. Spr. zag gaarne, nu er be zuinigd kan worden, dat men meer aandacht besteedde aan de eventueele mogelijkheid tot combinatie van den Woningdienst met Ge meentewerken. Zulks heeft men in Rotter dam al lang gedaan uit bezuinigingsoverwe gingen. Spr. acht het hoog tijd deze diensten in elkaar te doen vloeien. Spr. heeft niets tegen den ambaenaar, doch zegt een en ander alleen uit bezuinigingsoogpunt. De heer V. D. KRAAN (C. H.) Er wordt voor het eerst een architect, benoemd. Spreker dringt ook aan, dat. de dienst van Gemeente werken eens verbonden moet worden met Wo ningdienst. Als daar dan eon kundig architect aan verbonden is, kunnen door de Woning- dienst ook de overige gemeentelijke werk zaamheden verricht worden. Spr. heeft niets tegen den persoon van den betrokken ambte naar. Is het noodig, dat er nu een architect komt Wethouder HOUTMAN (V B.) zegt, dat het noodig is een volslagen deskundige op bouwgebied te hebben. Het is voor Schie dam absoluut onfnisbaar. We hebben die des kundigen trouwens al 25 jaar gehad. Bekwa me hoofdopzichters zijn steeds vervangen door Bij aankomst in Belgrado werd de Duits the minister van buitenl. zaken von Neurath verwelkomd door in het wit gekleede meisjes van de Duitsche kolonie, die hem een bloemcngroet brachten, Groot 2.500.000 rente U pCt. tegen 98|- pCt. De Nederlandsche Handel Mij., Amster- damsche Bank, R. Mees Zoonen en de Rotterdamsche Bank Vereeniging berichten, dat de inschrijving op 2.500.000 3y2procent obligaties (tweede leening 1937) in stukken van 1000 aan toonder ten laste der gemeente Schiedam zal zijn opengesteld bij hunne kan toren te Amsterdam, Rotterdam, 's-Graven- hage en Schiedam voor zoover in genoemde plaatsen gevestigd, alsmede ten kantore van den gemeente-Ontvanger te Schiedam op Dinsdag 15 Juni 1937, tot den koers van 98% procetn. anderen. Ook een architect was er reeds voor heen! De heer Bordewijk. Een gemeente-archi tect met een bekwaamheid als van den tegen- woordigen functionaris, hebben we hier noodig. Als deze weg zou gaan, hebben we toch een andere noodig. Of Woningdienst met Gemeen tewerken in de toekomst te combineeren zou zijn, is hier niet aan de orde. Dat kan later nog wel eens bij een begrooting besproken worden. De heer WIEKENKAMP (A.R.) houdt vol, dat men in Rotterdam uit bezuinigingsrede nen tot combinatie is overgegaan (interr. v. Duinhoven: en dat nog wel onder roode wethouders. Geroep; dat was al daarvoor!) Spr, zegt, dat er op de arbeiders in ge meentedienst al genoeg bezuinigd is. Men stelt die niet meer aan. Het is spr.'s bedoeling al leen hier uit bezuinigingsoogpunt te spreken. Wethouder ir. HOUTMAN (V.B.)Wij kun nen zulk een deskundige niet missen. Ais men daarvan overtuigd is, zou men de functie niet willen opheffen. Een zuiver bouwkunclig-prac- tisch mensch hebben we noodig. Mr. KAVELAARS (R.K.) vraagt, of er ook in de functies van de beide opzichters, die bij het ongeluk bij Wilton om het leven zijn ge komen, nog geen voorziening moet komen WETH. HOUTMAN (V.B.). Daarin behoeft nog niet te worden voorzien. Wel als de om standigheden zich misschien wijzigen. Den beer Ir. Alexander is hierna voor vast benoemd tot architect hij de gfemeente- werken.met 24 stemmen vóór en 5 blanco. Comité generaal Voorstel van B. en W. inzake geld'leening tot aflossing van bestaande leeningen. Ter bespreking van een geldleendng van f 7 500 000 gino- de raad in comité-generaal op verzoek van den heer v. IERSEL (R.K.) die gaarne de naam wenschte te weten van den geldverstrekker (Het comité-generaal werd eerst een uur naderhand gesloten red. N.S.C.) Haastige spoed Het voorstel werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Na de aanneming werd dadelijk bericht aan Ged. Staten gezonden, terwijl aan het eind der raads-vergadering -mededeeling werd ont vangen, dat Ged. Staten bereids hun goed keuring aan het besluit hadden gegeven. Nu werd eerst weer begonnen met de be handeling van de punten 9 en 12, vóór' no. 8 en de overige 10 voorstellen, die hierna weer werden genomen. Meer sprong in deze agen da van achter naar voor en terug (red. N.S.C.) 9. Voorstel van B. en W. om aan de St. Willibrordusstichting, overeenkomstig artikel 205 der Lager Onderwijswet 1920, voor eenige barer schoolgebouwen een uitkeering te ver leenen ten bedrage van .80 pet. der geschatte waarde in het jaar 1921. b. tot wijziging der gemeente-begrooting voor het dienstjaar 1937, model D 298.000. Aldus besloten. 65 opcenten- Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een Verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom van de Gemeentebelasting- voor het belastingjaar 1937/38 65 opcenten. Aldus besloten (opcenten blijven ais vorig jaar red. N, S, C.), Diverse voorsteller.. Voorstel van B. en W. bot wijziging van de bedrijfsbegrooting en de begrooting van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van den Gemeentelijken Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon over het jaar 1936. Voorste] van B. en W. tot wijziging van de bedrijfsbegrooting en van de begrooting van kefcitfaalsontmngsten en -uitgaven va liet Algemeen Handels-Entrépoit over het jaar 1936. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de bedrijfsbegroting en van de begrooting van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van het Gemeente-Ziekenhuis over het dienstjaar 1936. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de bedrijfsbegrooting en van de begrooting van kapitaalsontvangsten en -uitgaven van het Grooïfbedrvjf over het dienstjaar 1936. Voorstel van B. en W. om aan de Bijzondere Schoolbesturen voor de onder hun beheer staande lagere scholen voor het jaar 1937 een voorschot te verleenen op de gemeentelijke vergoeding, bedoeld in artikel 101, le lid, der Lager Onderwijswet 1920. Aldus besloten. Mr. KAVELAARS (R.K.) wenscht geacht te worden te hebben tegen gestemd, omdat in het ontwerp besluit staat „over het laatste dienstjaar, waarover de gemeente rekening is gesloten nl. 19341, terwijl blijken destuk ken van deze vergadering het laatste dienst jaar, waarvoor de gemeenterekening is geslo ten, niet 1934 maar 1935 is. Voorstel van B. en W. om de huur van de woning aan de Hoofdstraat 215a, bewoond door den heer J. Doets, Directeur van de Technische Bedrijven, met ingang van 15 Maart j.L te bepalen op 400 per jaar. Aldus besloten. De communistische fractie wenscht geacht te worden te hebben tegen ge stemd. Voorstel van B. en W. tot overdracht aan de Technische Bedrijven van een tot het Grondbedrijf behoorend perceel grond, gelegen aan den Singel nabij den Rotterdamschedijk, ter oppervlakte van 646 M2, tegen een prijs van 25 per M2, ten behoeve van een te bou wen transformatorengebouw. Mr. KAVELAARS (R.K.) zegt dat de bouw van het gebouw zelve niet in het voorstel ter bestudeerimg staat. Spr. vraagt of het nu wel noodig is op die plaats een transforma torenhuis te plaatsen en of het wel noodig zal zijn, als ooit Schiedam zelf eens een eigen eiectrische centrale zou bouwen. Weth. HOUTMAN (V.B.) zegt dat de tech nische dienst het voorstel zoo heeft gedaan en die grond ter plaatse noodig heeft. Het huis moet daar komen om technische redenen o.a. stroomverlies in de kabels. De technische be drijven zouden schade lijden als we dat stuk grond daarvoor niet afstaan. Grondbedrijf wil de het liever ook anders, doch daar is volgens spr. niets aan te doen. Mr. KAVELAARS (R.K.) ontving gaarne nog toelichting door den wethouder der be drijven. Mr. v. VELZEN (R. K.) stelt zich op de zelfde basis als de heer Houtman, zei moe ten de gelegenheid die er nu nog is om daar te bouwen niet voorbij laten gaan. We zitten daar het dichtst b(j de Rotterdamsche voe dingskabel. Voorstel van B. en tV. tot onderhandschen aankoop van de dames J. M. S. en S. M. Juf fermans, alhier, van het perceel Gerrit Ver boonstraat 1, welk perceel begrepen is in het plan tot onteigening in het belang der volks huisvesting, ten name van de gemeente Schie dam, ter verkrijging van de beschikking over gebouwde en ongebouwde eigendommen, in verband met de vastgestelde voorgevelrooilij nen voor de Gerrit Verboonstraat N.W.-zijde, de Oranjestraat Z.O.-zijde en de Burgemeester Knappertlaan Z. O.-zijde. Aldus besloten. (Wordt vervolgd) De verjaardag van Prins Bernhard. Negen en twintig Juni nadertDe verja ringsdatum van onzen Prins De eerste die hij in ons ook zijnva derland viert. Het bestuur der Oranje-vereeniging richt zich daarom tot de geheele bevolking van Schiedam, om die dag te kenmerken door aan ieder openbaar of particulier gebouw de vlag uit testeken, liefst met Oranjewimpel, want hij is nu onverbrekelijk verbonden aan ons ge liefd Vorstenhuis. Maar ook doet de Oranje-vereeniging een beroep op alle daarvoor in aanmerking ko mende organisaties, ten einde die eerste ver jaardag een duidelijke demonstratie van aan hankelijkheid te geven door het houden van een optocht. Laat nu op 29 Juni aan de Schie damsche burgerij eens zien, wat aan vlaggen en vaandels wat aan muziek en costuums wat aan oprechte genegenheid en hoogach ting voor ons Oranjehuis onze goede stad kan opbrengen Het bestuur van de Oranje-vereeniging verwacht een massale deelname. Ten einde alles goed te kunnen regelen, worden alle vereenigingen, die wenschen deel te ne men, dringend door deze oproep uitgenoodigd, zich sch#ftelijk aan te melden uiterlijk Za terdag 19 Juni bij den secretaris Th. J. M. Mouwens, Sint Liduinastraat 69. Gaama wordt daarbij vernomen het waar schijnlijk aantal deelnemers, vlaggen en vaandels enz. Waar de opstelling van de stoet zal ge schieden en bijzonderheden omtrent de rege ling worden tijdig bekend gemaakt. Geen enkele organisatie blijve achter. Ieder jaar als de zomer daar is trekken sedert jaren honderden pelgrims van uit Schiedam naar Kevelaer. Wederom heeft het bestuur dezer bedevaart plannen beraamd, om de Kevelaersche processie zoo goed moge lijk te doen slagen. Waar de tijdsomstandigheden echter van dien aard zijn, dat een bezoek aan Kevelaer minder gewenscht wordt en smmige pelgrims de schrik te pakken hebben voor hetgeen zij zoo nu en dan van de vrijheid van godsdienst uitoefening van over de grens vernemen, heeft het bestuur der processie gemeend, de Kevelaersche processie binnen Nederlandsch gebied te moeten doen voortgaan. In plaats daarvan zal nu een driedaagsche processie naar Roermond worden georgani seerd, naar O. L. Vrouw van Kapel in 't Zand en wel van Dinsdag 3 tot en met 5 Augustus a.s. Over de bijzondere maatregelen van huis vesting enz. zullen binnenkort nedere mede deelingen volgen. Het is niet de eerste maal, dat de Kevelaer sche processie naar Roermond gaat. Zulks geschiedde ook in de oorlogsjaren. Voor velen is het wellicht ook eens een af leiding om een andere plaats te bezoeken, zoodat het nu reeds aanbeveling verdient met de bovengenoemde data rekening te houden. Programma 5. Donderdag 10 Juni. Keulen: 12.20 Orkest; 1.20 Berichten; 1.35 Sted. orkest. Parijs Radio: 2.20 Gramo- foon. Diversen 2.204.35. Parijs Ra dio: 4.35 Gramofoon; 4.50 Zang. Brussel (Ned. taal); 5.20 Gramofoon; 6.05 Kinder uurtje; 6.50 Gramofoon; 7.05 voor zieken; 7.20 Gramofoon; 7.50 Gesproken dagblad: 8.20 Bonte avond; 9.20 Vervolg Bonte avond 10.10 Avondgebed; 10.20 Gesproken dagblad; 10.30 Dansorkest. Diversen 11.20—12. De voorjaarswedstrijden om den NOT-be- ker en het Kampioenschap van Schiedam, zijn als volgt vastgesteld: Er wordt geworpen in „De Kroon", Cor ner House en Musis Sacrum. Donderdag 10 Juni om half negen wordt begonnen in „De Kroon", met de volgorde van: le. De Woudsluopers, 2e. de Poedelaars 3e. de Krans, 4e. Tous les Neuf en 5e. No- veni. Woensdag 16 Juni in Corner House: le. De Krans, 2e. de Poedelaars, 3e. Tous les Neuf. 4e. Noveni en 3e. de Woudsloopers. De eindstrijd heeft plaats op Dinsdag 22 Juni in Musis Sacrum. De volgorde is daar: le. De Poedelaars, 2e. de Krans,, 3e. de Woudsloopers, 4e. No veni en 5e. Tous les Neuf. Behalve de wisselbekers zijn er ook Korps- en Personeele prijzen aan verbonden. Er kan alleen worden geworpen door le den van aangesloten clubs. SCHEEPVAART. SCHIEDAM 8 Juni. Aangekomen Roe- meensch s.s. Jiul, ledig van Duinkerken om te dokken in de Wiltonhaven; Russisch s.s. Kurbas, ledig van Dordrecht om te dokken in de Wilhelminahaven; s.s. Everene, van Fol- lonica om kolen te bunkeren in de Wilhel minahaven. SCHIEDAM, 8 Juni. Vertrokken Grieksch s.s. Mimosa, ledig- naar Gdynia; s.s. Den Haag, ledig naar Talara; s.s. Everene, naar Stettin, GEVALLEN. Gisteren kwam de 17-jarige wielrijdster L. A. D. op den oprit naar den Rotterdamsche dijk te vallen, doordat zij met haar voet van het pedaal van haar rijwiel afgleed. Zij be kwam hierbij een lichte hersenschudding en een buil op het hoofd. Per politie-auto is zij naar haar woning overgebracht. ZWIJNTJE. C. de V. heeft bij de politie aangifte ge daan van diefstal van zijn rij viel, dat hij on beheerd voor een pand aan de Kethelstraat alhier had laten staan. TEMPERATUUR ZWEMWATER De temperatuur van het water in de ge meentelijke zweminrichtingen bedroeg heden morgen 70 graden F. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen veranderlijke wind, later uit Zuid-Oostelijke richtingen, gedeelte lijk bewolkt, weinig of geen regen, iets war mer. Voor de wielrijders. Donderdag: Zon op 4.41, onder 21,18 uur. Maan op 6.23, onder 22.46 uur. Lichten op van Donderdagavond 21.48 tot 4.10 uur. Bioscopen; Goedgekeurde programma's tot en met Donderdag 10 Juni, in: Grand: Massa-justitie (18 jaar); Studio: Romeo en Julia (volw.); Thalia: De charge van de lichte brigade (18 jaar); Luxor: Mister Flow (volw.); Lumière: De heerscher (18 jaar); Centraal: Corsicaansche liefde (volw.); City: Tusschen 5 en 6 (voor volw.); Oiympia: Het mysterie van de zwarte kat en Jockeybloed (18 jaar); Colosseum: Vogelvrij en Allotna (volw.); Prinses: Onder twee vlaggen en 90 minuten oponthoud (18 jaar); Corso: Geluks kinderen (18 jaar); Doelen; Singende Jugend en Blossom time: Scala: De man, die zijn ziel verkocht en De Jantjes in actie (18 j.); Victoria: De fatale bruid en Onschuldige meisjes (volw.); Ooster: New-York-San Fran cisco en een meisje van het ballet (18 jaar); Cineac: actualiteiten. Tentoonstellingen: Studio: werken van Court Veldkamp, Henk de Vos en Hans Timmer. Rotterdamsche Kunst kring: schilderijen, teekèningen en modellen van Jan van der Heyden (tot 1 Juni), Schiedam. Passage-theater: De wildernis roept en De laatste vrijbuiter. Zie vervolg Stadsnieuws van, pag. 2, - lederen Maandagavond repetitie Harmonie gezelschap St. Ambrosius, R. K. Volksbond; 8 uur. lederen Maandagavond van 9 tot half 11 repetitie van net gemengd koor van den R. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Dinsdag bestuursvergadering R. K. Metaaibewerkersbond „St. Eloy", gebouw R. K. Volksbond. lederen Dinsdag repetitie Jongenskoor R. K. G. (dir. C. Vredebregt) van 67 uur, Parochiehuis Lekstraat 55. lederen Dinsdag repetitie der R. K. Gem, Tooneeivereeniging „Alberdingk Th(jm", R. K. Volksbond, half 9. Esperanto-cluD „La geanikoj de la verda stelo", lederen Dinsdagavond hall 9 les en clubavond, Broederschool, Warande. lederen Dinsdag 8,30 uur repetitie mannen- zangvereeniging „Inter Nos", café De Sein post. lederen Woensdagavond om half 9 repetitie „Schiedam's Mannenkoor" (dirigent Paul van Putten). Groote zaal van den R. K. Volks bond. lederen Woensdagavond van half 9 tot half 11 repetitie Kon. Zangvereeniging Schiedam's Mannenkoor „Orpheus", onder leiding van Ed. Flipse, Gebouw Eendracht. lederen Woensdagavond te 8 uur repetitie van het Symphonie-orkest L. van Beethoven (dir. J. C. M. Feltzer) in Klankstudio, Lange Haven 55. lederen Woensdag om half 9 bestuursver gadering van het afdeelings bestuur van den Ned. R. K. Volksbond. Eiken Woensdagavond indoortraining S.G.V, Gymnastieklokaal naast Gezellenhuis. lederen Woensdagmorgen van half 10 tot half 12 afhalen van kleeding in de St. Theresiavereeniging in den R. K, Volksbond. lederen Donderdagavond van half 9 tot half 10 sociale ontwikkelingslezing voor leden der Schiedamsche locale Gezellenver- eeniging onder leiding van den eerw. Praeses in gebouw Nieuwe Haven 121. lederen Donderdagavond van 810 uur repetitie Polyhymnia, R. K. Volksbond. lederen Donderdagavond halt 8, Boven zaal R. K. Volksbond, Clubavond K.J.M.V. Eiken Vrijdagavond 8.30 repetiie R. K. mannenzangvereeniging St. Caecilia, R. K, Volksbond. lederen Vrijdagmiddag van 5 tot 6 uur repetitie voor de meisjes van het kinderkoor van den K. K. Gorzen in het Parochiehuis. lederen Vrijdag cursusavond 8.30 uur R. K. E.H.B.O. in het Gymnastieklokaal naast de St. Jozefgezellenvereeniging. lederen tweeden Vrijdag der maand be stuursvergadering van de afd. Schiedam van den Ned. R. K. Bond van Overheidspersoneel „St. Paulus". Tusschen 8 en 8.30 uur „klach ten voor de leden". lederen Zaterdagavond van 7.309.30 uur Troepavond van de R. K. Verkenners St, Franciscusgroep. SCHIEDAM, 9 Juni. Officieele noteering van de commissie uit de Kamer van Koop handel. Moutwijn. Moutwijn 46 pet. 16 per H.L, Spoeling. Spoeling f 1,20-1,30 £niet

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1