REDUCTIE-BEWIJS. li m ©TUKKEN DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN s%Pi STADSNIEUWS. ROTTERDAM. DE MAAS-TUNNEL. - 60ste JAARGANG N0. 17889 DINSDAG 15 JUNI 1937 BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 fe» katholieke filmactie. HET WIT-GELE KRUIS. mm m Ingeleverd door den abonné: Naam; Adres:' Rechtgevend op de plaatsing van een KAMPIOEN, groot 20 boorden, tegen den prijs van 25 CENT. Elke vijf woorden ^éér 5 cent meer. GeLdig GEDURENDE DE MAAND JUNI 1937. ruit ingegooid. SCHEEPVAART. temperatuur zwemwater. Hedenmiddag te 3 uur 20 ving dé ontgravingsarbeid aan. Er werd druk gevlagd. 1 REDE VAN DEN BURGEMEESTER. De ABONENMENTSPRUS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE CUURAN'l' bedraagt franco b{j vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. Bij bezorging tranco per post bedraagt de abonnementsprt)s per maand f 1,10 per drie maanden I 3-bij vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. LOSSE EXEMPLAREN zQn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar 5 cent per stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEPAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS onnaagt: Voor 16 regeis 1,55. elke regel meer 25 ct. Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief, Liefdadigheidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 ct. per regel. Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 cL Kampioen-annonces en familiel>erichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedt-msche Courant, de Nieuwe Dcrdtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollander. De Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt: ƒ3.000 bij levenslange invaliditeit; ƒ2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; ƒ1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; ƒ250.voor het verlies van een een hand, een voet of een oog; ƒ100.voor het verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.voor het verlies van een wijsvinger of voor het verlies voor de voorste twee leden van alle vingers; ƒ50.voor het verlies van een volledig lid van een duim of voor het verlies van twee leden van een wijsvinser; 25.voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knieschijf, sleutelbeen of enkel; ƒ10.voor één lid of twee leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand in dit blad wordt afgedrukt. Zondag 27 Juni propagandadag. •Wegens de geweldige propagandistische kracht welke er van de film en van de bioscoop uitgaat, heeft Z. H. de Paus in een magristrale encycliek (Vigilanti cura). Zijn uitdrukkelijken wensch te kennen gegeven, dat wij, katholieken, niet langer onverschil lig mogen blijven tegenover deze macht, maar dat het een izware gewetensplicht is, dat alle katholieken, moreel en finan cieel, naar vermogen, aan de Kath. Filmac tie moeten medewerken. Daarom zal er ook in Schiedam een z.g.n. Film-Zondag worden gehouden, en wel op 27 Juni a.s., waarop in alle kerken van Schiedam onder alle H.H. Missen een kort woord over het nut en de noodzakelijkheid van deze actie zal worden gesproken. De ijverige propagandaclub zal daarna haar medewerking verleenen. Grepen uit het jaarverslag. Uit het jaarverslag 1936 van de afdeeling Schiedam van het Wit-Gele Kruis ontleenen wij o.m. het volgende. Het ledental, dat het vorig jaar met 100 was teruggeloopen, steeg dit jaar weer met 46 en bedroeg derhalve 1572. De verschillende afdeelingen kenmerkten zich door een gestadige ontwikkeling. Zoo werd het consultatie-bureau voor zuigelingen door 390 (v.j. 313) zuigelingen bezocht. Er werden 2435 (v.j. 1812) consulten gegeven. Uit de bestuursvergaderingen is de wensch naar voren gekomen om te komen tot een vorm van tuberculosebestrijding. Besprekin gen met eenige vereenigingen hebben echter nog niet tot resultaat geleid, hetgeen voor namelijk te wijten is aan de flnancieele moei lijkheden. Verder is besloten de kinderen die den leef tijd van 1 jaar bereikt hebben, automatisch over te schrijven van het consultatiebureau voor zuigelingen naar het kleuterbureau. jjet exploitatie-overzicht sluit met een klein nadeelig. saldo van 58,37. DORUS RIJKERSFONDS. plaatselijk dames-comité voor de collecte geïnstalleerd. Ofschoon Schiedam aan het buitenwater is gelegen en vele stadgenooten rechtstreeks of zijdelings met de zeevaart te maken heb ben, is hier nog nimmer een inzameling ge houden voor het Helden-der-Zeefonds „Dorus Rijkers" Dit fonds werd in 1923 gesticht en heeft ten doel oude redders van schipbreukelingen en hun weduwen als zij dit noodig hebben, een kleine ondersteuning te verleenen van maximum 6 per week In 1935 ontvingen 129 personen n.l. oud-redders en 46 weduwen van redders, in totaal ƒ32.237. Van die 129 personen wa ren 40 personen ouder dan 80 jaren: 60 waren tusschen 70 en 80 en 23 tusschen 60 en 70 jaar. Ook al door de crisis-omstandigheden dekten de laatste jaren de inkomsten niet de uitgaven. Daarom heeft het bestuur van het Dorus Rijkersfonds uitgezien naar meerdere hulp en daarbij viel ook de aandacht op Schiedam, dat reeds in de middeleeuwen een havenplaats was. Er werd contact gezocht en gevonden en gistermiddag is door mevr. T. Boterenbrood Blanken, presidente van de Ned. Vereeni- ging van Huisvrouwen, afdeeling Schiedam, in Musis Sacrum een comité geïnstalleerd, dat een collecte zal voorbereiden, die gehouden zal worden op Zaterdag 3 Juli a.s. In dat comité hebben zitting genomen: mevr. G. W. van Bergen Walraven Sr., mej. S. C. Bok, mej. M. Bokma, mevr. D. P. Bo terenbrood, mevr. dr. H. C. v. d. Broek, mevr. H. P. Clasie, mevr. N. W. van Gelder, mevr. K. J. Heijboer, mevr. W. A. Houtman, mevr. A. Jurgens, mevr. M. C. Knopper, mevr. mr. J. H. C. Kok, mevr. dr. A. D. J Makkink, mevr. C. Manneken, mevr. H. Pluym, mevr A. H. Bis, mevr. T. Slavenburg, mevr. M. Sta- venga, mevr. A. M. Sunderman, mevr L. v. d. Waal, mevr. D. v. d. Want, mevr, mré. H. J. Welcker en mevr. A. M. v. d Zwaai. IsSli WMÊM DE INTERNATIONALE VLIEGFEESTEN OP WAALHAF EN. Het aantal belangstellenden, dat buiten het vliegveld een plaatsje had gezocht om gratis van alles te genieten, ivas zooals deze opname bewijst, groot. DE POSTZEGELAUTOMATEN Zooals wjj vorige week reeds hebben be richt, zouden er in Schiedam postzegelauto- maten geplaatst worden. Men is thans zoover, dat de automaten mor gen in gebruik gesteld worden. De automaten zijn geplaatst: aan den ingang van het P. en T. kantoor; in de Ant. Muysstraat bij de brie venbus; Singel aan de Brandweerkazerne; Dam zijgevel Beursgebouw, Jan Steenstraat, hoek Rembrandtlaan; Willem Brouwerstraat hoek Hoofdstraat. Een beroep wordt gedaan op ouders, voog den en leerkrachten om de aan hun leiding toevertrouwde jeugd te verzoeken deze nut tige, en kostbare toestellen, niet te beschadi gen. CONCERT IN DE PLANTAGE Het programma van het concert, te geven door het Harmonie-orkest St. Ambrosius, dir. de heer F. J. M. Smits, op morgenavond 8 uur, in. de Plantage, luidt: 1. Unter der Friedonssonne, marsch. F. v. Blon. 2. Inphigenie en Aulide, ouverture. Gluck. 3. An der Schonen Blauen Donau, wals. J. Straus. 4. Le Tourbillon. P. Bouillon Clarinet-solo uit te voeren door den heer G. Schaap. 5. Ballet Silvia. L. Delibes. 6. Grosser Kriegsmarsch und Schlachthymme aus Riemzi. R. Wagner. 7. Marsch Finale. HENGELEN. De S. H. V. het Baarsje, heeft een onderling concours gehouden, waarvan de uitslag luidt: 1. D. Voets, 2. A. Hordijk, 3. C. Voets. De Sch. H. V. De Fint hield Zondag j.l. haar hasconcours in de Oude Rijn nabij Woerden. De prijzen werden gewonnen door: le prijs: W. Sommer, 2e pr. C. de Lange, 3e pr. L. Heyster, 4e pr. G. Westdijk, 5e pr. H. Heyster, 6e pr. N. Heyster, 7e pr. L. v. Vlaardingen, 8e pr. B. Heyster, 9e pr. C. Philippa, 10e pr. R. de Jong, ne pr c Meyers. De Amateur. De afdeeling Schiedam ,,De Amateur" van de A. H. B. heeft Zondag 13 Juni j.l. haar eerste onderlinge concours gehouden in den Hoorn. De vangst was 63 stuks maatvisch. De prij zen werden behaald als volgt: E. v. Leeuwen 1ste prijs; J. Schell 2de pr.; N. Plooij 3de Prijs, c. J. Aben 4e prigs; R. Maas 5de pr., c- W. Alblas 5de prijs, C. Ngs 7de prijs. De leiding berustte bij den heer J. C. Geel, secretaris van detze vereeniging. S. B. L. O. Tot den S. B. L. O. zijn als lid toegetre den de navolgende vereenigingen: Schied. Voetbalver. „O. V.", Schied. Voetbalver. „Ve- gia", Kantoor Voetbalver. „Wilton-Fijenoord", Rennersclub „Schiedam", Chr. Schied. Wan delsportver. „C. S. W." Door deze nieuwe inschrijvingen is het totaal ledental van den „S. B. L. O", gebracht op 47 vereenigingen. Daar dit jaar te rekenen valt op nog enkele nieuwe leden, bestaat de mogelijkheid, dat nog in 1937 het 50ste lid zal kunnen worden geboekt. Bij Kon. besluit d.d. 3 Juni 1937, no. 12919, is de Koninklijke goedkeuring verkregen op de statuten van den „Schiedamsche Bond voor Lichamelijke Oefening" „S. B. L. O.", geves tigd te Schiedam. REPETITIE „DE GEHEIIMEN DER H. MIS" Woensdagavond 7,308,30 uur het koor der onwetenden met de onwetendheid; 8.309 uur de Wijsheid; 9—10 uur geheel het geloovige volk, zoowel vrouwen en meisjes als mannen en jongens. Vrijdagavond 7 uur koor der heidenen; 7.45 9.30 uur de indwidueele rollen; 9,30 het koor der Joden. Tekstboekje en potlood mee nemen. CARRIER TE WATER. Gistermiddag is een carrier, beladen met 6 flesschen moutwijn, eigenaresse de firma R. te Rotterdam, door tot nog toe onbeken de oorzaak in de Lange Haven gereden. Later is het gelukt de carrier en de fles schen met moutwgn weer op het droge te brengen. MOTORRIJDER geslipt. Gisteren is de 26-jarige rijwielhersteller T. K. uit Schiedam met zijn motorrijwiel op de Boerhavelaan ter hoogte van de Snellius- singel alhier geslipt. Hij wilde uitwijken voor een hond, die plotseling voor zijn motor rijwiel liep. Hij bekwam wonden aan zijn beide handen en beenen. Hij is ter plaatse verbonden door een agent van politie. Het motorrijwiel is ernstig beschadigd. WATERPOLO o ^'NV'B' 36 klasse heeren: SZC 1—VZC 1 RZC 53—i ZRo- 2e klasse heeren: SZC 3 Door J. B. aan de Warande, is gisteren bij de politie kennis gegeven, dat baldadige jongens een ruit van zijn woning hebben vernield Zij hebben met steenen gegooid naar de kastanjes in de boomen aldaar. Een steen is e;r tegen bedoelde ruit van zijn wo ning gekomen, met het gevolg, dat er een groote ster in die ruit kwam. ZWIJNTJE. Door B. K. uit de Heenvlietschestraat, Is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel, dat hij ©enigen tijd onbeheerd had neergelegd op een opgespoten terrein aan de West Frankelandschedijk nabij de Wilhel- minahaven alhier. SCHIEDAM, 14 Juni. Aangekomen Eng. s.s. Somersby, ledig van Rotterdam om te dok ken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 14 Juni. Vertrokken Eng. s.s. Daxhound, ledig naar Rotterdam, burgerlijke stand rF,RntA^ifte van 12~13 Juni- t w n Antonius M. M„ dochter van en D' F- L- Gallon, Dr. No- m Mair vvan' 20011 van J. van Deursen en M. Mak Westfr.straat 106 Bastiana, dochter van R. Aalbers en F. w. Brewe, Prof Kam. On.neslaan 104 Bertus, zoon van J. van Woerkom en A. A. Herlaar, van Leeu- wenh.straat 23 Hendricus. zoon van H. Rost en J, G. van Dalen, Snelliussingel 18. OVERLEDEN: P. C. ivan Leeuwen, 73 j., Dr. Noletstraat 1. -f, (Buiten verantwoordelijkheid der redactie). ZWEMMERS OPGEPAST. Geachte Redactie Mag ik u beleefd verzoeken onderstaande regelen in uw blad op te nemen, waarvoor bit voorbaat mijn dank. Nadat ze in langen tijd niets van zich lieten hooren, zijn „de movers" thans weer doen de om in het Sportfondsenbad de kleeren der zwemmers te fouilleeren. Zaterdag .jl. moest ik tot mijn schrik ont dekken, dat de inhoud van mijn portemonnaie al was deze gelukkig niet heel groot, ver dwenen was. Een „mea culpa" moet mij hier van de lippen, want zou ik gehandeld hebben volgens de aanwijzingen van het' bestuur van het bad, dan zou het euvel niet geschied zijn. Toch gevoel ik mij verplicht langs dezen weg een ernstige waarschuwing aan alle be zoekers van het Sportfondsenbad te richten om toch vooral geen onnoodig geld en waarde zaken mede te nemen. Mocht men door om standigheden toch iets bij zich hebben, dan kan dit aan aan het loket in bewaring gege ven Worden. Door izoo te handelen werken we allen mede om die ongure elementen, dis zeker niet in het Sportfondsenbad thuis hoo ren, te weren. Het zwemgenoegen in deze pracht instelling zal er grooter door wdrden. Een extra waarschuwing van het bestuur op een meer in het oog loopende plaats, zou m.i- ook niet overbodig zijn. Zw. De temperatuur van het water in de ge meentelijke zweminrichtingen bedroeg heden morgen 70 graden F. VOETBAL. A.s. Woensdag 's avonds 7.30 uur aanvang- wedstrijd MartinitNeptunus, terrein Spie- ringhoek. Neptunus heeft naar aanleiding van het niet doorgaan op 2 Juni een sterk elftal samenge steld. Na maanden van voorbereiding is men met het tunnelplan thans zoover gevorderd dat vandaag met den eigenlijken bouw kon worden aangevangen. Het gemeentebestuur heeft het begin der werkzaamheden met eenige ceremonieel doen gepaard gaan. Op het werkterrein aan de Heuvellaan, dat met vlaggen was versierd, zijn op uit- noodiging van den burgemeester hedenmid dag te kwart voor drie vele genoodigden bijeengekomen om van de historische ge beurtenis getuige te cijn. Na het wisselen van toespraken tusschen den burgemeester en den president-commis saris van de N.V. Maastunnel, vond te 3 uur 20, nadat daartoe een signaal was gegeven, de vulling der drie eerste transportauto's met te ontgraven grond plaats. Ook de minister van waterstaat was onder de genoodigden. Wij laten hieronder volgen de toespraak, I welke de burgemeester, mr. P. Droogleever Fortuyn hedenmiddag heeft uitgesproken; Hoewel voor een zoo langdurig en tech nisch moeilijk werk zeker toepasselijk is het bekende woord, dat men den dag niet moet prijzen vóór de avond voorbij is en dus eerst als dit grootsche werk gereed zal zijn en in gebruik genomen, het oogenblik daar is, waar op de groote beteekenis ervan voor onze stad en voor ons land zal worden gevoeld en ge vierd, zoo meenden Burgemeester en Wethou ders toch, dat de dag van heden niet onop gemerkt mocht voorbijgaan. De uitgebreide technische voorbereiding van dit grootsche werk, is thans beëindigd en de bouw staat te worden aangevangen en nu meenden Burgemeester en Wethouders, dat er alle aanleiding was om dat niet te doen zon der uiting te geven aan onze groote voldoe ning, dat dit zoo lang gewenschte en voor Rotterdam zoo noodzakelijke werk thans tot uitvoering zal komen en aan onze groote er kentelijkheid jegens allen, die daartoe hebben medegewerkt. Welkom aan Minister van Water staat. Bijzonder verheugt het ons, dat de Minister van Waterstaat, Zijne Excellentie Jhr. van Lidth de Jeude, gelegenheid heeft gevonden om hier aanwezig te zijn. Het doet ons leed, dat op het laatste oogenblik Minister Dr. Co- lijn verhinderd werd om aan zijn voornemen, om hier tegenwoordig te zijn, gevolg te geven. Minister Colijn heeft als Minister van Wa terstaat a.i. in Maart 1935 den grondslag ge legd voor de medewerking van het Rrjk, zon der welke Rotterdam dit werk niet tot uit voering had kunnen brengen, en Minister van Lidth de Jeude heeft vervolgens met zijn ambtgenoot van Financiën, Minister Oud, die tot ons leedwezen verhinderd was hier te genwoordig te zijn, de medewerking van het Rijk in den definitieven vorm weten te gieten. De namen van deze drie Ministers zullen aan dit voor Rotterdam zoo hoogst belang rijke werk te allen tijde verbonden blijven. Het verkeer tusschen de beide Het verkeer tusschen de beide Maasoevers is voor Rotterdam sedert de tweede helft van de vorige eeuw een vraagstuk geweest, dat de voortdurende aandacht van het stadsbe stuur vorderde. Vóórdat de vaste bruggen tot stand kwamen, werd het verkeer tusschen de beide Maasoevers uitsluitend door veerdien sten op verschillende plaatsen in de stad on derhouden. De Willemsbrug en in het verlengde daar- von de Koninginnebrug, waarvan de bouw in 1874 werd aangevangen en respectievelijk in 1878 en 1876 werd voltooid, schenen aanvan kelijk de oplossing van het vraagstuk te brengen. De voortdurende uitbreiding van de bevolking van Rotterdam, speciaal op den Linker Maasoever en dientengevolge van het verkeer tusschen beide oevers brachten, wel dra het vraagstuk opnieuw naar voren, waar van de oplossing moeilijker werd door den strijd van belangen tusschen het landver- keer en het voortdurend toenemend scheep vaartverkeer. In 1899 stelde de Directeur van Gemeente werken, ingenieur Gerrit Jan de Jongh voor om teneinde de bedrijfsszekerheid te ver- grooten de particuliere veerdiensten tus schen beide oevers door de Gemeente te doen overnemen en tevens om tot instelling van een wagenveer tusschen beide oevers over te gaan. De Directeur wees daarbij reeds op het bezwaar, dat Rotterdam slechts over één vaste oeverbinding beschikte en op de groote verkeersmoeilijkheden, welke zouden ont staan als deze in het ongereede raakte. Het duurde tot 1911 voor dezen ferry dienst in den vorm van een wagenveer tus schen de Rechter Veerhaven en Katendrecht tot stand kwam, het vraagstuk van een tweede oeververbinding bleef vooralsnog on opgelost. Talrijk zijn geweest de verschillende plan nen, welke sedert 1899, zoowel voor een tweede oeververbinding, als voor verbetering van de bestaande, zijn gemaakt, doch onuit gevoerd bleven. De wereldoorlog vorderde de aandacht van het Gemeentebestuur voor tal van andere urgente vraagstukken en het is eerst daarna, dat de urgentie van verbe tering in de verbinding tusschen Rechter- en Linker Maasoever weer in toenemende mate werd gevoeld. Toen in het begin van de twintiger jaren wederom gelden ter beschikking konden worden gesteld, werd in 1923 besloten tot de zoogenaamde noodoplossing, d.w.z. het om- Venvacht wordt: Meest matige Noord-Westelrjke tot Noor delijken wind, aanvankelijk zwaar bewolkt tot betrokken, later opklarend, weinig of geen regen, weinig verandering in tempera tuur. hoog brengen van de vaste Willemsbrug en het vervangen van de beweegbare Konin ginnebrug door een brug van grootere capa citeit en moderne constructie. Daarnaast was een tweede wagenveer tus schen het Park en Charlois in dienst gesteld. Omtrent het maken van een tweede vaste oeververbinding was men nog niet tot een keuze uit verschillende plannen gekomen. Toen in 1929 de noodoplossing, d.w.z. de verbetering van de bestaande vaste oever verbinding, gereed was gekomen, bleek reeds, dat deze op grond van de voortdurende toe name van het verkeer zeer spoedig onvol doende zou zijn; te voorzien was, dat de Wil lemsbrug vóór het jaar 1940 tot haar volle capaciteit zou worden belast. Dringende behoefte aan tweede vaste verbinding. Opnieuw werd derhalve het vraagstuk van een tweede vaste oeververbinding ter hand genomen. Daarbij was echter een nieuwe moeilijkheid opgekomen, n.l. dat Rotterdam zelf niet bij machte was om een dergelijk kostbaar werk te financieren en derhalve voor den bouw daarvan krachtigen finan- cieelen steun van het Rijk noodig had. Het is bekend dat op 18 Mei 1933 de Raad van Roterdam in beginsel besloot tot den bouw van een tunnel, dat de onderhandelin gen met de Regeering omtrent de finantieele medewerking van het Rijk tot een bevredi gend resultaat hebben geleid en dat ten slotte op 25 Maart van dit jaar het definitieve raadsbesluit ten aanzien van de tunnel is gevallen. Langdurige technische voorbereiding is noodig geweest vóór het eigenlijke werk kon beginnen. In 1934 is het onderzoek van den bodem voor de tunnelwerken aange vangen door het laboratorium voor grond mechanica van de Technische Hoogeschool te Delft; uit 148 boorgaten zijn rond 1400 monsters geclassificeerd. V erschillende ontruimingswerkzaamheden moesten op het terrein van het werk wor den verricht en t hfca ns kan de ont graving voor het werk be ginnen, waarmede dus de eigenlijke bouwarbeid wordt ingeluid. Behalve op dezen rechter Maasoever zal binnenkort ook op den linker Maasoever worden begonnen, terwijl voorts in het Ge meentelijk bouwdok aan de Heijschehaven en in verschillende fabrieken de uitvoering van onderdeelen ter hand wordt genomen. Omvang en inrichting van da tunnel. De tunnel zal drie kokers bevatten, waar van twee voor autoverkeer in dubbele files en één voor voetgangers en rij wiel verkeer; laatstgenoemde koker is daartoe in de hoogte in tweeën gedeeld. Het onderwatergedeelte van de tunnel, ge meten tusschen de ventilatiegebouwen aan de beide oevers, is lang 584 meter; de oprit ten gemeten tot aan de portalen zijn lang 211 meter aan den rechter- en 275 meter aan den linker Maasoever. Daaraan grenzen nog open gedeelten en opstelpleinen, zoodat het tunnelwerk van het begin tot het eind, ge rekend van Westzeedijk tot Velgersdijk- straat, een lengte heeft van rond 1850 meter. De twee masten, welke U San de twee oevers ziet, geven de as van het onderwatergedeel te van de tunnel aan, de palen hier de be grenzing van dit tunnellichaam. Thans zal dan dit werk, dat zoowel wat betreft de bestemming, als uit een oogpunt van ingenieurskunst zoo hoogst belangrijk is, aanvangen, een werk waarvan ik overtuigd ben, dat heel Rotterdam, ja heel Nederland het met de grootste belangstelling zal vol gen. De burgemeester eindigde met de hoop uit te spreken, dat op dit werk zegen moge rusten, dat het tot eer moge strekken van de ontwerpers en de uitvoerders en dat het krachtig moge medewerken tot vermeede- ring van den bloei van Rotterdam, Neder lands nationale haven. Hedenmorgen trad te Schiedam mr. P. Nolet in het huwelijk met mejuffrouw .Kappelhof. Het bruidspaar bij hpt verlaten van. het stadhuis

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1