f - mm HILLEGERSBERG. iouuA Savend# MAANDAG 21 JUNI 1937 HET KATH. CENTRAAL BUREAU. Yan de Vereen. „Katholiek Rotterdam". LETTERKUNDIGEN BIJEEN TE ROTTERDAM. Dr. P C. Boutens over de vermaarde vijf procent VER. ROTTEKDAMSCH HOFSTAD- TOONEEL N.V. ROTTERDAMSCHE R- K. SCHAAK- VEREENIGING. 21ste speelseizoen. Hl •%.-#* mmÈê BLIKSEMINSLAG. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM. TORNOOI TENNISPARK PLASWIJCK. Resultaten van Zaterdag, COMITÉ HULDEBLIJK FEIJENOORD- STADION- WONINGINRICHTING H. TER MEULEN. BURGERLIJKE STAND. if ptipee ppSV AmvAtift OP ZAL EXAMENS AKTE L- O. EXAMENS HANDENARBEID- MAILVERZENDING. GOUDA. AGENTEN MET MASKERS. GEVONDEN VOORWERPEN. SCHOONHOVEN. EXAMENS ACTE L. O. OVERSCHIE. BERKEL EN RODENRIJS. burgerlijke stand MAASSLUIS. -1 VLA AR DINGEN. '■W Mr- MOSKOU—VANCOUVER. Links: U. R. S. S. Ant. 2fv GEMEENTERAAD. h Weet U, dat het Bureau reeds bestaat en met zijn werk is aangevangen? Slechts aan weinigen nog is dit verblijdend feit bekend. Het is gevestigd op de eerste étage van het pand Wolfshoek no. 6, en tele- fonisoh aangesloten onder nummer 15346. Met de dagelij ksche leiding van het Bureau werden belast le dames M. J. H. C. Sadée en J. A. M. Schermer. In stilte werd alles voorbereid en besloten werd om aan het bestaan eerst bekendheid te geven nadat het Bureau zijn werk zou heb ben aangevangen. Een vurige wensch van een groot strijder voor de Katholieke zaak in Rotterdam, wij len H. W. D. Hellebrekers, is in vervulling gegaan: Een Katholiek Centraal Bureau. Nu is de opening een feit geworden en op Dinsdag 6 Juli a.s. zal het Bureau door den hoogeerw. deken van Rotterdam worden in gezegend. Wat zal dit Bureau nu voor Katholiek Rot terdam kunnen bereiken; wat is zijn doel? I. Het moet zijn een informatie- en inlich tingsdienst voor alle Katholieke stadgenooten, het zal zich voortdurend op de hoogte houden van elk gebeuren in katholiek Rotterdam op godsdienstig, sociaal, cultureel en charitatief gebied. Alle gegevens daartoe zullen worden verzameld en steeds bijgehouden. Ook niet- Katholieken kunnen zich tot dit Bureau wen den, indien op eenigerlei wijze door hen naar samenwerking met het Katholieke volksdeel wordt gezocht. Alle Katholieke Vereenigingen kunnen de gegevens aan het Bureau verstrekken waar van de bekendheid voor het Bureau, voor de Vereenigingen zelf en voor het publiek van belang wordt geschat. Het Bureau zal een register aanleggen van alle vergaderingen, bijeenkomsten, uitvoerin gen, die door de aangesloten vereenigingen worden gehouden en aan het Bureau worden opgegeven. Een ieder, die van oordeel is, dat voor de Katholieke zaak in een of ander opzicht iets behoort te worden gedaan, kan zich schrifte lijk tot het Bureau wenden om aldaar van zijn meening te doen blijken; een en ander zal terstond ter overweging worden doorgegeven aan het Dagelijksch Bestuur der Vereeniging „Katholiek Rotterdam". II. Het Bureau zal zijn het ambtelijk se cretariaat der vereeniging „Katholiek Rot terdam" en als zoodanig belast worden met de administratieve uitvoering van alles wat door de Vereeniging „Katholiek Rotterdam" en hare groepen wordt georganiseerd. III. Het Bureau zal aan alle Katholieken, die op een of andere wijze in verbinding willen treden met Katholieke instellingen, bemidde ling verleenen, opdat deze gewenschte verbin ding op doeltreffende wijze en zoo spoedig mogelijk tot stand komt. IV. De door het Bureau te verzamelen ge gevens zullen moeten dienen als grondslag voor een regelmatig uit te geven Jaarboek van Katholiek Rotterdam; het Bureau zal zich belasten met de voorbereidende werkzaam heden om binnen afzienbaren tijd tot deze uitgave te kunnen komen. V. Hét Bureau zal zich hebben te beijveren om een schakel te zijn tusschen de aangeslo ten vereenigingen ter bevordering van de zoo hoog noodige samenwerking in het Katholieke Vereenigingsleven. Dit zijn wel de groote lijnen, waarlangs het Bureau zijn activiteit zal hebben te ontwik kelen. Katholiek Rotterdam mist een derge lijk centraal punt; het verleden heeft dat reeds herhaaldelijk bewezen. Op elk gebied heeft ons Katholiek volksdeel ztjn vereeni ging, maar de besturen weten vaak van el- kaars bestaan zelfs niet af. In geloof is Katholiek Rotterdam één, maar van samenwerking, waardoor versnippering van krachten wordt voorkomen en belang rijke zaken kunnen worden tot stand gebracht, js veelal weinig te bespeuren. Maar er was ook geen centraal punt, van waaruit die samenwerking geleidelijk kon Vrorden bevorderd. Nu is het ontstaan en daarom behooren alle krachten te worden geconcentreerd om het te behouden en tot verdere ontwikkeling te bren gen. Wie helpt mede aan de uitvoering van deze taak? Dat daarvoor eenig geld noodlg is, begrijpt een ieder en meer dan 83 besturen van Katholieke vereenigingen sloten zich reeds aan en zegden bereidwillig een bijdrage toe voor de instandhouding van dit Bureau. En de particulieren? Doen zij niet mede? De gëschiedenis van het heden leert, dat eenheid en krachtige samenwerking voor de Katholieken allernoodzakelijkst is, willen zij h,un positie behouden en versterken. Laat dit voor ieder Katholiek een aansporing zijn om deze zaak nu eens met spoed en enthou siasme te steunen. Een ieder geve zich op als contribuant voor dit Bureau en storte daar voor zijn bijdrage op de girorekening no. 301100 van de Vereeniging „Katholiek Rotterdam" onder bijvermelding van de woorden: „Con tributie 1937 Centraal Bureau". Werkt met ons mede, om van dit Bureau een belangrijke centrale te maken voor het Katholieke leven in ons stad. Vanaf 7 Juli tot het einde der maand be staat er dagelijks voor een ieder, die in dit Bureau belangstelt, gelegenheid door een be zoek aan den Wolfshoek no. 6 met deze thans uit den aard der zaak nog bescheiden ingerichte centrale voor het Katholieke volks deel van Rotterdam te gaan kennis maken Het Bureau is op alle werkdagen, behalve op Zaterdag, geopend van 10 tot 3 uur en op Zaterdag van 10 tot 12 uur. Moge de inzegening op 6 Juli a.s. worden voorafgegaan door tal van toezeggingen van de Katholieken van Rotterdam tot het geven van een jaarlijksche bijdrage, opdat daardoor op 6 Juli kan worden getuigd, dat het be staan van het Bureau voor goed verzekerd is. God zegene dit werk! Namens de vereeniging „Katholiek Rotter dam", Dr. C. M. KLEIPOOL, voorzitter, Mr. L. K. L. VAN EIJCK, secr. Er waren niet heel veel leden opgekomen voor de vergadering, welke de Vereeniging van Letterkundigen Zaterdag te Rotterdam heeft gehouden. Een der oorzaken voor dit matige bezoek zal wel gelegen zijn in het feit, dat voor een groot deel dezelfde perso nen de afgeloopen week samengeroepen wer den voor de jaarlijksche bijeenkomst van de Maatschappij der Nederlandsche Letterkun de te Leiden. Het gemeentebestuur heeft om een uur in den namiddag de deelnemers aan de verga dering oficieel ten stadhuize ontvangen. Daarbij waren o.m. tegenwoordig de direc teur van de gemeente-bibliotheek, Dr. F. K. W. Kossmann, en de voorzitter van den Rot- terdamsche Boekverkoopersbond, de heer J. H. Donner. Namens het gemeentebestuur voerde de wethouder, de heer J, B, J. Ratté, het woord. De spreker verklaarde het prettig te vinden, dat de Vereeniging van Letterkundigen haar vergadering te Rotterdam hield, en wel uit verschillende overwegingen. Het gemeentebestuur vindt het altijd aan genaam, als Rotterdam wordt gekozen voor bijeenkomsten en congressen, daar zij vertier in de stad brengen. Voorts is het voor de Rotterdamsche let terkundigen prettig, dat thans in de Maas stad vergaderd wordt. Maar er is, aldus ging spr. voort, nog een andere overweging. En zich meer speciaal richtend tot den voorzitter, Dr. P. C. Bouters, maakte de wethouder een toespeling op een recent interview naar aanleiding van de „Rijmprent" gepubliceerd, waarin Dr. Bou tens had verklaard, dat nog geen vijf pro cent van de Nederlanders lezen kon. Daarbij aansluitend gaf de heer Ratté als zijn mee ning, dat nog geen vijf procent van de Ne derlanders Rotterdam kennen, zooals het leeft en werkt. Men zegt, dat het een haven stad is met schepen en kranen en veel lawaai en men vindt de Maas mooi. Maar na de economischen grondslag en de sociale omstan digheden, komt het cultureele leven, dat in Rotterdam een grooten vooruitgang vertoont. De spreker gaf daarvan een vluchtige schets en sprak de hoop uit, dat het verblijf in Rotterdam aangename herineringen zou ach terlaten. Dr. Boutens, daarna het woord nemende, verklaarde persoonlijk niet in een zoo laat dunkende verhouding te staan tegenover Rotterdam. Hij was als kind reeds onder den indruk gekomen van het groote en forsche leven, dat aan alle kanten zich hier baan- breekt. Spr. had voor de stad dan ook het grootste respect. Hij wilde in dit verband slecht één ding memoreeren. Dr. Boutens was in zijn leven herhaalde lijk bezig geweest om voor letterkundigen, die in moeilijkheden waren, geldelijken steun De derde ronde van den zomerwedstrijd in de Rotterd. R.K. Schaakvereeniging had tot resultaat: Prudon tegen G. v. d. Holst werd een Fran- sche partij rnet remise tot slot. v. Grieken kwam tegen Koetsheid in hevigen tijdnood, doch hij sloeg er zich prachtig door; in gelijken stand is deze partij afgebroken v. I-Coll won van v. 'd. Weghe en staat hierdoor aan den kop. Dit was een partij, waarin laatstgenoemde een kwali teitsoffer bracht om kansen te behouden. Wit slaagde er echter in het initiatief te hand haven en het materieel overwicht in winst om te zetten. Verdere uitslagen luiden: Wijsbroekv. Vlijmen 1—0; P. Paap Scheerder 1—0; Eykman—Ir. Stevens Vi—Vz', v Barneveld—Remken 01; LoosStevens -n.n- B StroobandA.. v. Gastel 10; Rei- chardt—Dekkers 1—0; Veltmeyer—v. Teeffelen 10; A. FloorenSanders 10. Artistiek leider en regisseur: Cor van der Lugt Melsert. Regisseurs: Bets Ranucci-Beckman; Hans van Meerten. Décors: Karei Brückman. Artisten: Annie v. d. Lugt Melsert-v. Ees; Vera Bondam; Fie Carelsen; Mimi Boesnach; Bets Ranucci-Beckman; Enny Meunier; A- drienne Canivez; My ra Ward; Joekie Broede- let; Hélène Berthé; Enny Heymans-Snijders; Else Willart; Cecile Bach; Loekie de Koning; Caro van Eyck; Tine van Opscholtens; Annie Frauenfelder; Marty Hansen; Cor van der Lugt Melsert; Adolphe Engers; Dirk Verbeek; Theo Frenkel; Anton Roemer; Piet Bron; Hans van Meerten Paul Steenbergen; Ludzer Erin- ga; Eduard Palmers; Gerhard Alexander; Gerard Arbous; Henk van Buuren; Piet Rienks; Guus Oster; Jaap Hoogstra; Joan Stenger; Alex Pola; Kees Schouten; Anton van Zuylen Jr. Nieuwe aangekochte tooneelwerken, waar uit het a.s. seizoen het repertoire zal worden samengesteld De Thompson Brothers, van Serck Roggers; Cavalerie Patrouille, van Frantisek Langer; Wals in A-Moll, van Hans Müller; 'n Kraak (Fric Frac), van Ed. Bourdet; Kamers op het Zuiden, van Friedrich Raff; De jeugd zoekt Werk, van Hubert Griffith; De kleine Com- tessa, van Ben van Eysselsteijn; Gevangenis te Huur, van Jos. Janssen; Troef Aas, van Fré- déric Pottecher; Engel onder ons, van Fran tisek Langer; Humor in de Rechtzaal, van Hugh Mills; De Middernacht-race, van René Leclerc; Er ging een vrouw voorbij, van Jo- han W. Broedelet; Tooneelspeelster, van Ro land Schacht; Kronkelpaden der Liefde, van Paul van der Hurck; Le Pard, van Gabriël Marcel; Les Rates, van Lenormand; Judgment Day, van Elmer Rice. Reprises Candida, van G. Bernard Shaw; 6 personen op zoek naar een auteur, van Lui- gi Pirandello; Uitvaart, van Sutton Vane; Voor-Zonsondergang, van Gerhart Haupt- mann; Lente, van Frank von Wedekind; De man die de klappen krijgt, van Leonid An- dreyeff. Ter herdenking van den 350sten geboorte dag van Joost van den Vondel zal ten tooneele worden gebracht „Maria Stuart". W É(M-v«i Dr. P. CBoutens te zoeken. Welnu, hij had voor dat doel ner gens meer steun gevonden dan bij de aardige, eenvoudige en hartelijke menschen van Rot terdam. Vervolgens kwam spreker op de vermaar de vijf procent. Het interview was op dat punt onvolledig geweest. Als het waar is, dat van de Nederlanders nog geen vijf procent werkelijk kan lezen, dan wil dat nog niet zeggen, dat die overige procenten het ook niet kunnen leeren! De moeilijkheid zit in de menschen, die zich slechts verbeelden het te kunnen, want die zijn niet te helpen. Met eenige hoffelijke woorden aan het adres van het gemeentebestuur besloot Dr. Boutens zijn toespraak. Nadat op het orgel het Wilhelmus gespeeld was, werden ververschingen rondgediend. Tijdens het onweer van gisteravond is de bliksem ingeslagen in een gasinstallatieleiding van de Bataafsche Petroleum Maatschappij aan den Vondelingenweg. Een begin van brand werd door eigen personeel gebluscht. Londen 8,98 y„ Berlijn 72,92, Parijs 8,10, Bel gië 30,71, Zwitserland 41,68, Amerika 1-81% Denemarken 40,12, Zweden 46,33, Noorwegen 45.15. In het heeren-enkelspel A was er een grqote verrassing. Kees Bosschaart won wederom en ditmaal van een speler uit de hoofdklasse: Van der Graaff van Leimonias I. De Jonge Rotter damsche speler moge geluk gehad hebben, aan gezien de scheidsrechter een blunder in zijn voordeel maakte op matchpoint voor v. d. Graaff (die ook de eerste set gewonnen had), ook al zou hij verloren hebben, zou hij voldaan kun nen zijn over zijn spel. Het was van beter be- heersching dan van den ouderen speler, die het meer hebben moest van forscher pressie, van harde drives en services. De keurige lage fore hand en de lange backhand-drives gaven Bos schaart echter verdiend de derde set. De uitslagen van het A-tornooi waren: Heeeren-enkelspel, tweede ronde: C. Bos schaart slaat F. v. d. Graaff 46 26 64; ir. van Berkel slaat ir. Kammer 62 6—3. Derde ronde: J. van Oort slaat ir. W. van Herwijnen 16 g7 6—3; A. Reidt slaat Cabot 1210 64. Dames-enkelspel, eerste ronde: mej. L. Mel- chers slaat mej. Alsbach 6—1 6-4; mevr. Hoyer- van Herwijnen slaat mevr. Voorwinden 6 4 62. Tweede ronde: mevr. van Berkel-Belzer slaat mej. van Rossem 62 62. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: mej. Mei chers en Blaisse slaan mevr. Voorwinden en Swarte 9—7 3—6 6—3. Tweede ronde: de heer en mevr. van Berkel slaan mevr. Dehnert en C. Bosschaart 60 62! Heerendubbelspel, eerste ronde: Cabot en Ja- cobson slaan Swarte en Smits 61 64; van der Haar en Smit slaan ir. van Buuren en „Xenon" 75 64. Tweede ronde: Den Hoed en ir. van Herwijnen slaan Leijenaar en van Oort 6—3 1—6 6—2. En van het B-tomooi: Heeren-enkelspel, kwart-eindstrijden: H. Smit slaat H. Stumphius 63 61; dr. ir. A. Schef- fer slaat S. Zoetmulder 63 97; B. v. d. Welie slaat Vincent 6—3 4—6 6—1; W. Thieme slaat drs. W. Nolet 10—8 6—4. Halve eindstrijden: H. Smit slaat dr. ir. Scheffer 64 64; B. v. d Wiele slaat W. Thieme 64 62. Dames-enkelspel, tweede ronde: mej. R. Sadee slaat mej. M. v. d. Assen 61 62. Kwart-eind strijden: mej. F. Diemer Kool slaat mej. R. Sa dee 1—6 7—5 7—5; mej. T. Hijmans slaat nievr. van Buuren 75 63. Halve eindstrijd mej. T. Hijmans slaat mej. L. Nagelkerke 63 63. Damesdubbelspel, eerste ronde: mej. L. Bos schaart en mej. L. Nagelkerke slaan mej. M. van der Assen en mej. L. Uittenbogaardt 62 62. Tweede ronde: mevr. L. Bosschaart en mej. L. Nagelkerke slaan mej. S. Degens en mej C. Jurgens 60 64. Heerendubbelspel, eerste ronde: J. Verhoeff en Th. Verhoeff slaan C. van Bergen Walraven en A. Ritman 6—4 6—2. Tweede ronde: J. Ver hoeff en Th. Verhoeff slaan K. van Dongen en A. van Reekum 6—4 6—3. Kwart-eindstrijden: K. van Diem en J. Reijneke slaan J. en Th. Verhoeff 6—4 4—6 6—4; J. Stumphius en H. Smit slaan G. en F. Rademaker 61 63; J- Buijs en W. Thieme slaan C. Andriessen en Vincent 36 61 63. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: mej. T. Hij mans en T. van Dongen slaan mej. R. Jacquot en R. Schapers 6—1 3—6 6—1; mej. E. Hustinx en C. van Diem slaan mevr. Reijmers en H. Stumphius 63 46 61; mej. N. Melchers en S. Zoetmulder slaan mevr. Snoek en mr. W. Poortman 36 63 63: mevr. Soetekouw en C. Asselbergs slaan mej. C. Böhm en Th. Klum- per 6—0 64. Kwart-eindstrijd: mej. Tellegen en H. Elink Schuurman slaan mevr. Soetekouw en Asselbergs 62 61. Voor de wedstrijden van Zondag, verwijzen wij naar onze Sportpagina's. Aanbieding van een tapijt. Het bij de officieele opening van het Ftijenoord-stadion toegezegde, maar eerst nu gereed gekomen tapijt voor de bestuurska mer ia Zaterdagmiddag met eenige plechtig- aangeboden. In de koffiekamer voor genoodigden, waar het fraaie kunstwerk van Edmond de Cneudt lag uitgespreid, waren o.m. tezamen gekomen wethouder J. B. J. Ratté, dr. H. van Dijk namens den Bloedtransfusiedienst van het Roode Kruis, Luit.-kolonel F, Lugt, comman dant van de afd. mariniers, alsmede een de putatie van hef corps, de heeren A. H. W, Y/eekenstroo, voorzitter van den R. V. B., L. Kamhoot namens de Ver. Linker Maasoever, voorts leden van de diverse comité s en het bestuur van de R. V. en A. V. „Feijenoord". Namens het comité complimenteerde de heer C. W. van Hasselt, namens tienduizen den oud-Rotterdammers, den vertegenwoor diger van het Gemeentebestuur met den deze week aangevangen tunnelbouw. Voorts noemde spr. het verheugend, dat het comité achter zich had verschillende menschen, die het mogelijk hebben gemaakt thans dit ca deau te overhandigen, al had hij gedacht, dat de burgerij zich op grootschere manier had uitgesproken. Een bijzonder blijk van medeleven heeft het corps mariniers gege ven, dat op instigatie van kolonel Dorren veel geld bijeenbracht. Spr. hoopt dat dit kleed in de bestuurskamer getuige mag zijn van een bijeenkomst, waarin besloten wordt dit stadion, dat in een behoefte blijkt te voorzien, nog te vergrooten. Directeur L. Hylkema zeide gaarne dit cadeau te aanvaarden als een hernieuwd be wijs van de groote belangstelling, welke er in Rotterdam voor dit stadion bestaat. Spr. bracht ook hulde aan het initiatief van den heer van Hasselt en ervoer met genoegen, dat dit kleed weer een product is van de Rotterdamsche nijverheid. Ook de voorzitter van Feijenoord, de heer I.. Zandvliet, dankte speciaal den heer van Hasselt, op wiens steun Feijenoord gaarne zal blijven rekenen. Hierna werd de thee geserveerd. Het ge knoopte tapijt, in ovalen vorm heeft een muis grijs fond, omgeven door een parelgrijzen rand, waarin in gele letters staat: Aangebo den door Rotterdamsche ingezetenen ter g@. legenheid van den bouw van dit stadion. De afdeeling woninginrichting van de N.V. H. ter Meulen heeft een belangrijke uitbrei ding ondergaan. Naast de toonkamers aan de Hoogstraat 44-54 heeft men thans ook aan de achterzijde van de hoofdmagazijnen, met eta lages aan de St. Janstraat, een aantal goed verzorgde modelkamers, in het betere genre, gekregen. De wanden en vloerbedekking dezer nieuwe showrooms zijn in lichten toon opgevat, zoodat de tentoongestelde meubelen, waaronder eenige zeer fraai uitgevoerde eet- en slaap kamers, uitstekend tot hun recht komen. Een geestige verlichting, hier en daar in de tusschenwanden en zuilen aangebracht, geeft aan het geheel een bijzonder, mooi cachet. Alles tezamen kan men deze uitbreiding ten volle geslaagd noemen. Deze expositie verdient zeker de aandacht van allen, die belangstellen in woninginrich ting. Aangiften van 8 Juni 1937. BEVALLENA. M. In 't Veld geb. Molendijk d. C. E. Tobbe geb. Ham d. J. A. Borst geb. Koch d. J. c. Heijmans geb. de Vroedt d. L. J. ter Hoeve geb. Boesman z. M. de Vries geb. Verhoef z. R. Barbier geb. Slier d. S. W. R. Sierhuis geb. de Kruqff z. H. A. F. Timmer geb. Erken z. J. de Kloe geb. v. Hartingsveldt d. C. S. Poppelaars geb. Mulder z. J. Meijer geb. v. Raalte z. G. R. v. d. Nieuwendijk geb. Kalishoek d. J. Hooijberg geb. de Bock d. G. Baars geb. Beffers z. F. H. v. d. Nobelen geb. de Moor d. P. Erwich geb. v Wilgen d. J. J. v, Hassel geb. Borsje d. P. W. Rombout geb. Heerenthals d. M J. Jutte geb. v. d. Geijn d. M. Janssen geb. de Winter z. L. v. Wessem geb. Buijs d. A. M. v. Grevenbroek geb. Hartog d. J. A. v. Hooij geb. Coppens z. H. C. de Jager geb. Jumelet d. W. M. Koreman geb. Vromans z. C. J. Bos geb. Boender z. OVERLEDENT. J. de Groot, man van S. Bosch 33 j- J. H. Kok, zoon 3 m. A. Loeve, man van M. v. Laer 53 j. H. Sprokholt, man van J, E. Polderman 45 j. M. v. Bezooijen, wede. van P. Kranendonk 82 j. G. C. Weiman, ongeh. vrouw 18 j. L. v. Es, ongeh. vrouw 29 j. H. Verkamman, v. Keulen ongeh. vrouw 71 j. G. Boer, man van C. G. de Jong 80 j. J- A. Langermans, zoon 6 j. E. H. de Jong, wede. van H. F. Spru(jtenburg 73 j. G. de Jong, vrouw van A. C. v. Holten 69 j. Voorts als levenloos aangegeven: P. Loeve geb. Barmentlo zoon. Aangiften van 19 Juni 1937. BEVALLENA. v. Stralen geb. Baden z- S. J, Monfrooij geb. Saers d. C. H. Groen geb. Cortlever d. M. Kamen geb. Hefjboer d. c. H. Aveling geb. Nederlof z. M. J- Weemhoff geb. Bes z. J. E. M. Augustijn geb. Maas z. J. T. Pijpers geb. Dor z. M. T. W. Schuiten geb. v. d. Valk d. J. Schippers geb. Lewandowski d. J. M. Rietveld geb. Spie- rings d. K. Ouwerkerk geb. Smit d. N. En- gelchor geb. de Zwarte z. J. P. Janssen Se"- Oliemans z. H. W. Hauser geb. Nieuwlanü d. a. Loendersloot geb. Verschuur d. A. v- Haastereri geb. Zwanenburg d. M. Brugman geb. Nuijens d. J. Roon geb. Kuivenhoven z. C. P. Kops geb. Zoetmulder d. G. v. Al phen geb. Liekens z. C. Vischschraper geb. Stolk d. OVERLEDEN: H. Trijtel, man van S. Koster 41 j. F. C. Beenhakker, vrouw van C. v. a- Hoek 58 j. J. M. M. Iiberton, dochter 4 a. C. Chong, man van G. Kennedy 51 j. V. Dinter, wede. van L. Petersen 77 j. NV &Ai m Or geldraaier s-leel. Door bovenstaande „cri-de-coeur" vragen de A'damsche orgeldraaiers re aandachtij voor de benarde positie, waarin zij zijn geraakt. ROTTERDAM, 19 Juni- (Gem. kweekschool). Geëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd de heeren G. J. Aalsburg, J. A. de Ruysscher, A. P. D. Tie- leman, C. Venis en C. de Jager allen te R'dam. ROTTERDAM, 19 Juni. (Kweekschool m, d. Bijhei). Geëxamineerd 11 cand. Geslaagd de dames: H. ,v. d. Kraan, Hillegersberg, G. W, Swankhuisen, Rotterdam, M, P. Augusteijn, Rot terdam, G. Derksen, C. Goor, Rotterdam en J. Stolk, Rotterdam; en de heeren; P. H. v. Gent, Rotterdam, J. Jans, Rotterdam, I. de Jonge, Rot terdam, J. de Lange, Overschie en J. v. Lin- schoten Rotterdam. Eerstvolgende verzendingen en laatste bus lichtingen resp. laatste aanbieding aangeteekende stukken aan het hoofdposkantoor te Rotterdam: Ned. Indië: 24 Juni mail s.s. Indrapoera v. Marseille 15.- gew. st„ 14.- agt. st.25 Juni zeepost s. Weltevreden v. Rotterdam 11.- gew. st., 24 Juni 20.- agt. st.23 en 26 Juni via Am sterdam—Bandoeng 1.30 gew. St., v. dag 20.- agt. stukken. Suriname: 25 Juni mail s. Venezuela v. Am sterdam 1.30 gew. St., 24 Juni 20.- agt. st.9 Juli zeepost s. Cottica v. Amsterdam 1.30 gew. st„ 8 Juli 20.- agt. st. Aruba, Bonaire, Curacao: 22 Juni mail s. Ca- ribia v. Antwerpen 1.30 gew. st., 21 Juni 20.- agt. st.25 Juni mail s. Essex v. Liverpool 10.30 gew. st., 10.. agt. st.; 25 Juni zeepost s. Breda v. Am sterdam 1.30 gew. st., 24 Juni 20.- agt. st. Saba, St. Eustatius, St. Maarten22 Juni mail s. Normandie v. Southampton 10.30 gew. st., 10.- agt. st.22 Juni mail s. Normandie v. Le Havre 20.30 gew. st., 20.- agt. St.; 25 Juni zeepost s. Bieda v. Amsterdam 1.30 gew. st„ 24 Juni 20.- agt,. stukken. Unie van Zuid-Afrika, Mozambique: 24 Juni s. Carnarvon Castle v. Southampton 21.45 gew. St., 20.- agt. st.24 Juni luchtpost via Kaapstad Durban 21.45 gew. St., 20.- agt. St. In het bureau van politie, Straatweg 138, zijn in deze week de volgende gevonden voorwerpen gedeponeerd: bos sleutels, R. K. kerkboek, looper. Bij vinders zijn te bekomen: vulpen en vul potlood in étui, v. d. Meer, Adr. van Matho- nesselaan 27; rijwielbelastingmerk in étui, Geervliet, Rodenrijkschestraat 31 Rotterdam; zilveren armband met bl. steen, v. Oosten, Lef. de Montignylaan 68; Eversharp vulpot lood, Bloem, Jan v. Ghestellaan 45; zwempak, Romijn, Ackkersdijkstraat 110, Rotterdam; hengel, van Tol, Langeweg 41; kinderhand- taschje, Pontier, Willem Nagellaan 20; gou den damesarmbandhorloge, Houweling, Rech ter Rottekade 221; overall, Christiaanse, Klei weg 145; handschoen, Heesbergen, Nachte- gallaan 13; portemonnaie met inhoud, Rie- rink, Berglaan 81; roeispaan, Versteeg, Mar grietstraat 6.. grijze heerenhoed, politie bureau Ringdijk, Schiebroek; portemonnaie met inhoud, van Leer, da Costastraat 34 Schiebroek; wollen zwempak met handdoek, Wensveen, Berglaan 64; rijwielbelastingmerk, de Groot, Ommoordscheweg 140; idem, van Duijn, Rechter Rottekade 207; sleutel met ring, de Wit, Jan van Ghestellaan 40; spin- vormige broche, van der Meer, Langeweg 9; naaigarnituur, van Bree, Koekoeksplein 24. Zwervend aangetroffen Duitsche herders hond, te bekomen bij Millikan, Ceintuurbaan 10, na 6 uur namiddag. In het politiebureau, Straatweg 138, zijn in de afgeloopen week gedeponeerd als gevonden voorwerp een 2-persoons kano, een bos sleu tels en een zilveren kettinkje met kruis. Bij vinders zijn te bevragen een actetasch, C. Schop, Oranje Nassaustraat 24; een rijwiel belastingmerk, De Groot, Ommoordscheweg 140; een belastingmerk, Van Dijn, R. Rotte kade 207; een sleuteltje aan ring, A. de Wit, J- van Ghestellaan 40; een belastingmerk, Wed. Besselaar, W. van Hillegaersbergstraat 141; een broche, P. J. van der Meer, Langeweg 9; een doos met kousen, L. J. Sonneveldt, Dorpsstraat 87; een ceintuur, Van Biezen, Vondelstraat 30 Schiebroek; een pak teeke- bingen, Roozenbeek, Dorpsstraat 103een gummi regenjas, bureau van politie Schie broek; een bagageriem, J. van Tol, Vinken- straat 43 b. Rotterdam; een kindermanteltje, Boertjes, Middensteiger 96, Rotterdam; een damesregenjas, Van Riet, Kleiweg 152 Schie broek; een kinderjasje, C. van Es, Pr. Mau- ritsstraat 40; een Lips-sleutel, N. C. Valk, p. a. de Bleij, Raephorststraat 69, Rotterdam; een sleutel aan ring, W. j. Vermeijen, Kootsche- kade 32; een zelf binder, Van der Kist, Oranje Nassaustraat 25. Op het kantoor van den T. O. D„ Kootsche Kade 8, zijn te bekomen, een 2-tal portemon- naies, een sleutel, een paar zwarte, en een paar blauwe en twee verschillende handschoe nen, een kinderschoentje, een damesparapluie en een bril in étui. SCHOONHOVEN, Rijkskweekschool. Groep F. Geslaagd voor het eindexamen de heeren J. Schrijvershof, Lexmond; A. Spee, Middelharnis; J. de Vos, Ooltgensplaats. De examens zijn af geloopen. Taak der politie bij een gas-aanval. De Goudsche politie-agenten hebben den laatsten tijd regelmatig oefeningen gehouden met gasmaskers en in kleine groepjes zag men hen af en toe door de stad trekken. Za terdagmorgen maakten zij opnieuw een tocht door verschillende straten, maar nu in één groote troep. Een bepaald vriendelijk en op wekkend gezicht was het niet. Doch we moe ten er vast aan wennen, want eerlang zal er in Gouda op dit gebied wel meer te beleven zijn. Hard wordt er gewerkt aan de organi satie van den luchtbeschermingsdienst, het personeel van gemeentelijke bedrijven en instel lingen wordt getraind, vrijwillige manschap pen komen regelmatig bijeen en bereiden zich voor en als slotstuk van dit alles gaat ook hier te zijner tijd de sensatie van een oefening op groote sehaal plaats vinden. De luchtbescherming is te verdeelen in overheidszorg en zelfbescherming. In de over heidszorg vervult de politie een belangrijke taak. Als het luchtalarm wordt gegeven dat is wanneer de vliegtuigen met de gas bommen in aantocht zijn vluchten we na tuurlijk allemaal in ons gasvrije keldertje en zitten veilig, maar de po! ïannen moeten op straat blijven en gaan met hun maskers op rond om te zorgen voor bescherming van eigendommen, het dooven van lichten en het opnemen van aangerichte schade. Hun werk zal vol van gevaren zijn. De agenten zijn met het gebruik der maskers al zeer ver trouwd hetgeen natuurlijk niet zeggen wil/ dat het een genoegen is met zoo'n ding voor het gelaat te loopen. De troep, die op dit oogenblik uit 32 man bestaat, vier hoofdagenten en 28 agenten, is Zaterdagochtend op de Markt vóór het stad huis door burgemeester E. G. Gaarlandt en den commissaris van politie, den heer C. Hess, geïnspecteerd en gefotografeerd. De foto is goed uitgevallen, maar we zien onze agen ten toch Hever zonder masker. Dan zijn ze knapper GEBOREN: Wilhelmina M„ dochter van A. Th. Hijdra en M. J. Steentjes Agatha, dochter van N. Verhoeff en L. van der Wilt OVERLEDEN: Elisabeth M. van der Hart 81 jaren. ZILVEREN PROFESSIEFEEST Zondag 8 Aug. a.s. hoopt de Eerw. Zuster Bavo (mej. Petronella Sluis) haar 25-jarig professiefeest te herdenken in de Congre gatie der Zusters Augustinessen. Jarenlang heeft Zuster Bavo als wijkver pleegster per fiets deze parochie dagelijks be zocht om de zieken te helpen, vanuit het St. Franciscusziekenhuis te Rotterdam. OPBRENGST COLLECTE De ze enveloppencollecte, welke ieder jaar ten bate van het R. K. Jeugdwerk in deze parochie wordt gehouden, heeft deze keer op gebracht 203,91. GESLAAGD Voor het eind-examen gymnasium is ge slaagd de heer J. Krijgsman, alhier. WINKELWEEK Zaterdag j.l. is er door een aantal winke liers een schrijven gericht aan den voorzitter van den Middenstandsvereenlging, inhoudende een verzoek, om het besluit, geen winkel week te houden, In te trekken en opnieuw ;n behandeling te brengen het voorstel om toch een winkelweek te organiseeren. AANBESTEDING B. en W. zullen Woensdag 30 Juli in het openbaar aanbesteden het maken van een be tonplaat met nieuwe rollaag, over een lengte van 104 M. aan de dr. Kuyperkade en Groen van Prinstererkade. AFSCHEID DR. THIEBOUT Dokter W. Thiebout heeft besloten a.s. Zaterdagmiddag van 4—6 uur gelegenheid te geven om afscheid te nemen van hem en zijn familie bij zijn vertrek uit deze gemeente naar Den Haag. Dat tal van patiënten van deze gelegenheid gebruik zullen maken, laat zich begrijpen. COLLECTE De gehouden collecte ten bate van het fonds voor den gewapenden dienst heeft al hier opgebracht een bedrag van 26,28 bruto CONCERT Zaterdagavond werd in de tent van het Oranje-comité aan het Fenacoliusplein een concert door de muziekvereeniging Kunst Na Arbeid gegeven. Zooals te verwachten was, trok dit eerste concert weder tal van bezoekers. Onder lei ding van den heer Wist, werd een zeer goed program afgewerkt, dat door de burgerij zelf was uitgezocht. Over de uitvoering niets dan lof- De politie heeft ditmaal streng de orde gehouden onder de jeugdige bezoekers. BINNENGEKOMEN. het toestel, waarmede de tocht ondernomen werd. Rechtsdo equipage van de De leden van den gemeenteraad zijn in ver gadering bijeengeroepen tegen Donderdag 24 Juni a.s. des avonds 7 uur. In de Vulcaanhaven is binnengekomen het stomsochip „Colleville" met 2800 ton erts. SPELDJESDAG. Op Woensdag 23 Juni a.s. zal hier een speld jesdag worden gehouden ten bate van „Het Hoogeland". SLEEPBOOT VOOR TURKIJE. De N V Vlaardingsche Machinefabriek I. A', Kreber alhier heeft afgeleverd de stalen stoom- sieepboot Uman II, gebouwd onder toezicht van Bureau Veritas en Ned. Scheepvaartin spectie, geclassificeerd I 3/3 P. Deze sleepboot welke voorzien is van een stoommachine-in stallatie van pl.m. 200 I.P.K. is de tweede van een bestelling van twee sleepbooten, be stemd voor Turkije. VTSSCHERIJ. Zaterdag is van hier het 3de contingent ha ringschepen ter haringvisscherij vertrokken naar zee en wel: VL. ,3 T. van Zwieten; VL. 40 A, Don; VL 132, H. Plugge; VL 14, J. Rog; VL. 86,' G. Brouwer; VL 29, C. Po-t VL 103, L, Muis; VL. 196, C. Lelie; VL 199, A. Visser VL 85, J. v. d. Linden; VL. 180 A. van Haren VL78, H. van Zelm; VL. 205, J. Drop, VL. 206, Chr Bot. tot l/2 uur vóór zonsopgang lijn geluidssignalen verbo den: knippert dan met de kopliehten als attentiesein! GELUJDSSIGflAAL VERBODEN

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2