I m EMISSIE VAN NIEYELT GOUDRIAAN. jieilièdomsvta^ ^Maastricht Aandeelenuitgifte met voorkeursrecht. Koers voor de oude aandeelhouders 150 pCt.voor vrije inschrijving 225 procent. Uitgifte groot 825-000 gew. aandeelen. y NIEUWE LEENING VAN ROTTERDAM. 25-972-000 obligatiën tegen 99 pCt- EXAMENS H.B.& EXAMEN ACTE L 0- EXAMEN MIDDELBARE MEISJES- SCHOLEN- EXAMEN HANDENARBEID EXAMENS NUTTIGE HANDWERKEN. eindexajmen mathesis scientiarum GENITRIX. Voor conversie van 4^cen 4 en 3j procent. YLAARDINGEN» DE VERJAARDAG VAN PRINS BERN HARD. BURGERLIJKE STAND. SCHOONHOVEN. <t INRICHTING VOOR OOGLIJDERS. DE AANVOER VAN DOUGLAS- MACHINES- sÊSIÉIÉÉ HET is wel teekenend voor den goeden gang van zaken in ons scheepvaartbedrijf, dat thans bij den huidigen toestand ter beurze, een maatschappij als Van Nievelt Gou- driaan met een nieuwe aandeelen emissie voor den dag durft te komen. Het is een aandeelenemissie met claimrecht, waarvan het succes dus bij voorbaat verzekerd schijnt temeer daar de inhoud van het prospectus er duidelijk op wijst, dat de bedrijfs resultaten, welke een maatchappij als Van Nievelt Goudriaan thans weet te boeken, als zeer. gunstig aangemerkt mogen worden. Daar onze Nederl. Scheepvaart Mijen. tusschentijds geen publicaties over den gang van zaken verstrekken zal het prospectus van Van Nievelt Goudriaan op de vele houders van scheepvaartaandeelen om zijn zeer gunstigen inhoud ongetwijfeld een aangenamen indruk maken. Men heeft thans de zekerheid, dat de gang van zaken over het eerste half jaar alleszins gunstig is geweest en dat de vooruitzichten als zeer gunstig worden aangemerkt. Het prospectus. De Raad van Beheer der Van Nievelt, Gou driaan Co.'s Stoomvaart Maatschappij N.V. bericht, dat zij de inschrijving op nominaal 825.000 gewone aandeelen in de Van Nievelt, Goudriaan Co.'s Stoomvaart-Mij., in stuk ken van 300, deelende in de winst van 1 Januari 1937 af, openstellen op Dinsdag 6 Juli 1937, bij de kantoren der Rotterdamsche Eank- vereeniging N.V. te Rotterdam, Amsterdam en 's-Gravenhage. Houders van gewone aandeelen Van Nievelt, Goudriaan Co.'s Stoomvaart-Maatschappij N.V. hebben recht op toewijzing van de thans ter inschrijving aangeboden aandeelen, in dier voege, dat het bezit van elke nom. ƒ1500 ge wone aandeelen recht geeft op toewijzing „van een nieuw gewoon aandeel k 300 tot den koers van 150 Het «recht op toewijzing wordt uitgeoefend door inlevering van dividendbewijs No. 25. Ingevolge artikel 3, lid 4 der statuten, is de eigenaar van 3 preferente aandeelen te al len tijde bevoegd deze bij de vennootschap in te wisselen tegen 5 gewone aandeelen van no minaal 300. De gelegenheid hiertoe staat even eens open bij bovengenoemde inschrijvingskan toren. Met de aldus verkregen gewone aan deelen kan het vorenomschreven recht op toe wijzing worden uitgeoefend. Op het eventueel na uitoefening van het recht op toewijzing overblijvende bedrag der uitgifte wordt een vrije inschrijving openge steld tot den koefs van 225 De storting op de toegewezen aandeelen, welke voorzien zullen zijn van dividendbewijs No. 26 en volgende en een talon, moet geschie den op Donderdag 15 Juli 1937, ten kantore waar de inschrijving heeft plaats gehad. In dien de aandeelbewijzen niet tijdig gereed mochten zijn, zullen recepissen worden ver strekt, welke zoo spoedig mogelijk kosteloos in definitieve stukken verwisselbaar zullen worden gesteld. De opneming der bovengenoemde aandeelen in de Prijscourant van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam onder Ru briek I en in de Prijscourant van de Vereeni ging van Effectenhandelaren te Rotterdam, benevens de dooreenleverbaarheid met de reeds ter beurze genoteerde gewone aandeelen worden aangevraagd. Aan de toelichting in het prospectus ontlee- nen wij het volgende Het jaarverslag over het boekjaar 1936 (zie ons Avondblad van 2 April) bevat uitvoerige mededeelingen over den toestand onzer ven nootschap. W(j meenen daarnaar te mogen verwijzen. Alleen onze slotbeschouwing moge hier worden ingelascht. Zij luidde „Met betrekking tot de bedrijfsuitkomsten in het nieuwe boekjaar zijn wij hoopvol ge stemd. Alle schepen vinden thans loonerid em plooi. Voor een deel der vloot is voor geruimen tijd lading tot vrachten, die een behoorlijk overschot beloven, verzekerd. De stand der vrachten, hoewel, vergeleken met eenige maanden geleden, iets teruggeloopen, is toch nog zeer bevredigend. Teekenen, die op een spoedige inzinking wijzen, zien wij niet, het geen niet wegneemt, dat wij ons van de wis selvalligheid van het reederrjbedrijf bewust blijven. Uitbreiding van onze vloot in den loop van het jaar met een viertal moderne schepen achten wij voor onze onderneming mede een gunstigen factor". Bedrijfsresultaten eerste half jaar alleszins gunstig. Wij kunnen deze beschouwing thans nog ten vol]e onderschrijven en wenschen daaraan het vólgende toe te voegen Het eerste der bij het verschijnen van ons jongste jaarverslag in aanbouw zijnde vier motorschepen werd 11 Mei 1.1. m dienst ge steld De overige drie zullen, volgens bericht van de werf, respectievelijk 9 Jul], 31 Augus tus en 23 September a.s. worden afgeleverd. De Vennootschap zal dan de beschikking heb ben over 19 zeeschepen met een gezamenlijk draagvermogen van 165.000 tons. De gemid delde" ouderdom dezer schepen, uitgedrukt per ton draagvermogen, zal zijn 12 jaar, en de ge middelde boekwaarde per ton draagvermogen 46. Dit cijfer ligt beneden de tegenwoordige verkoopwaarde. De in het eerste halfjaar behaalde bedrijfs- overschotten zijn alleszins gunstig. Die van het tweede halfjaar beloven, mede op grond van reeds afgesloten vervoercontracten en dank zij de grootere vloot, de tot dusverre ver kregen resultaten niet onbelangrijk te zullen overschrijden. De beschikbare kasmiddelen zullen met de opbrengst der thans aangeboden aandeelen tot algeheele aflossing van de bestaande leening ad ƒ2.800.000 in staat stellen. Vooruitzichten zeer gunstig. De positie der Vennootschap zal na de kapi taalsuitbreiding door de vermindering van de vaste lasten, door de lage boekwaarde der vloot en door de thans aanwezige reserves reeds krachtig genoemd mogen worden. Toch achten wij het raadszaam van de gunstige con junctuur gebruik te maken om door voortge zette ruime afschrijving op de bezittingen en uitbreiding v. d. reserves de positie der Ven nootschap verder te versterken, en aldus de mogelijkheid tot geleidelijk voortgaande mo derniseering van de vloot te scheppen. Hier van uitgaande achten wij de verwachting ge wettigd, dat het vergroote kapitaal onder nor male omstandigheden behoorlijk rendeerend zal kunnen zijn. Wat de naaste toekomst betreft, mogen de vooruitzichten in dit opzicht in ieder geval als zeer gunstig aangemerkt worden. 1 graS:*' DE BINNENHAVEN BRUG EXIT- De Binnenhavenbrug voor het Poortgebouw te Rotterdam is met ingang van gisteren voor alle verkeer geslotenZware heimachines staan gereed voor 't heien der damwanden. 't Verkeer is hierdoor gehandicapt ROTTERDAM, 25 Juni. (Gem. H. B. S. A, Hofstedestraat) Geëxamineerd 78 candidaten. Geslaagd: C. v. d. Berg, J. Bergeren, M. Blom G. Bolman, L. Borstlap, H. de Bouter, D. Kolles M. Kramer, A. v. d. Kruk, G. Noorman, C. v. Rees. N. Schukking. N. Timmers, T. Torenvlied L. Velthoen, H. Wiesehaan, F. Th. v. Aalst, P. L. Ameling, A. v. Amerongen, H. A. Baart, A. H. van Beek, A. Bebelaar, J. van Bochove, A. Bres:,/"'. P. Broeder, F. M. Bruens, B. W. Bruvs. I. BrilchBr, J. Ch. Corpeleyn, J. J. Comtjs, K. Das, C. M. Dey, G. J. Dicke, C. D. v. Gerven, P. v. GinV'l, A. Hagers, C. H. Hettich, P. Hey- man, K. J. F. Heymans, A. H. v. d. Hoek, J. A. Hoes, O. Joos, W. P. Katz, K. Kegel, F. M. Lagaay, C. W. Le.entvaar, H. J. van Leeuwen, J. Ligtermoet, A. Mens, J. D. Mol, A. Onder- delinden, J. Oppenheim, J. Punt, C. Quispel, D. Roggeveen, S. C. Rijk, A. M. Sengers, C. Stuiver, W. G. Struyck, B. A. Vaandrager, P. H. van Veen, W. H. Vermeulen, P. de Visser, J. de Wit, D. Willemsen en H. G. v. d. Wijngaard. Afge wezen 12. y ROTTERDAM, 24 Juni. (Chr. H.B.S.) Gesl.: T. Bakker, A. Boonstoppel, J. van den Bos, A. M. van Boven, M. van der Kooy, P. Molenaar, A. Schras, J. v. d. Wetering, A. P. de Winter, J. Zwijns. ROTTERDAM, 24 Juni. (Kweekschool St. Lu cia) Geëxamineerd 6 candidaten. Geslaagd: M. I. Draijer en J. H. van Osch, beiden te Rot terdam, H. V. M. Jorna te Dronrijp, E. Th. A. v. d. Meer te Harlingen, E. A. Neméthy te Heem stede en H. M. A. Persoon te Lisse. ROTTERDAM, 24 Juni. Geslaagd: A. Amesz, J. G. C. Batenburg, C. J. Diepeveen, G. Doets, W. M. S. Dogterom, C. Drapers, G. A. v. d. Eb, E. H. Haaskorf, A. Klimper, J. Koelman, M. H. v. Sluys, J. W. Sneep, F. v. d. Starp, J. M. Ter wen. M. E. Vervloet, W. Wiesehaan. Afgewezen drie. ROTTERDAM, 24 Juni. Geslaagd de heeren: II. Loman, M. v. d. Toorn, E. Burger, M de Bruijn, L. Jansen, J. Hardewijn, G. J. v. Aals burg, C. de Jager, C. Venis, allen te Rotterdam; A. Twigt- te Krimpen a. d. Lek; J. Prinsen te Vlaardingen en A. Schot te Schiedam. ROTTERDAM, 24 Juni. (Kweekschool met den Bijbel). Geslaagd de dames N. M. Moerman, N. T. den Ouden, J. Stolk, C. W. Swankhuisen, al len te Rotterdam, en M. Vink te Maasland. ROTTERDAM, 24 Juni. (Gemeentel. Kweek school). Geslaagd de dames: M. T. Kuijper, A. P. Termeer, H. v. d. Akker, allen te Rotterdam, A. van Hoogdalem te Schiedam, E. C. van Hoog- daitm te Schiedam en C. S. van Wageningen te Vlaardingen. Ych!Theobald!daar valt mijn roem wil je hem even voor me oprapen?! Oprapen?!!,Ben nu heelemaal n f0cd?!!denk je dat ik een slangemensch bea?l. Te Leiden slaagde bij bovengeno.med ge nootschap voor wiskunde de heer J. C. Zijde veld alhier. 3IACHINISTENEXAMEN. Te 's-Gravenhage slaagde voor het voor- loopig diploma de heer J. W. Houniet alhier. De Rotterdamsche Bankvereeniging N.V., Amsterdamsche Bank N.V., Nederl. Handel- Mij. N.V., De Twentsche Bank N.V., Incasso Bank N.V., Lippmann, Rbsenthal Co., R. Mees Zoonen, Pierson Co., berichten dat zij de inschrijving op 25.972.000 nomi naal 3 Vz pCt. obligatiën ten laste der ge meente Rotterdam (in stukken van 1000 en 500) openstellen op Donderdag 1 Juli Amsterdam en 's-Gravenhage voor zoover in deze plaatsen gevestigd. De koers van inschrijving bedraagt 99 pCt. Bij de inschrijving op de onderhavige lee ning wordt recht van voorkeur verleend aan houders van niet-uitgelote obligatiën der per 2 Augustus 1937 aflosbaar gestelde iVz pCt. leening 1929 I, pro resto groot 8.140.000 4% pCt. leening 1929 II, pro resto groot 6.970.000, 4% pCt. leening 1930 II, pro resto groot 11.510.000; der per 16 Juli 1937 af losbaar gestelde 4 pCt. leening 1901, pro resto groot 1.9992.000; en der per 22 Juli 193' aflosbaar gestelde 4% pCt. leening 1927 ui, pro resto groot 7.050.000, 4Yz pCt. leening 1927 IV, pro resto groot 7.850.000; 4% pCt. leening 1928 X, pro resto groot 15.190.000, voor zoover aan houders van obligatiën dezer drie laatste leeningen geen stukken zijn toe gewezen krachtens hun preferentie bij de emissie der Derde 3% pCt. leening 1937. De obligatiën van de per 2 Augustus 193' aflosbaar gestelde 4% pCt. leeningen zijn ge nummerd van 160.801 tot en met 180.800, en van 205.801 tot en met 220.800, de obligatiën der per 16 Juli 1937 aflosbaar gestelde 4 pCt. leening 1901 van 5001 tot en met 10.000, de obligatiën der per 22 Juli 1937 aflosbaar ge stelde 4 Va pCt. leeningen van 111-001 tot en met 150.800. Op het na uitoefening van het voorkeurs recht eventueel overblijvende gedeelte der leening wordt een vrije inschrijving open gesteld. De storting op de toegewezen obli gatiën moet geschieden op Donderdag 22 Juli 1937. De inschrijvers, die het recht van voorkeur hebben uitgeoefend, verplichten zich door hunne aanmelding hunne 4Vz pCt. resp. 4 pCt. obligatiën, voorzien van de coupons en eventueele talon, op 22 Juli 1937 in te leveren ten kantore waar de inschrijving is geschied. Hun zal voor de door hen in geleverde 4% resp. 4 pCt. obligatiën wor den uitgereikt een gelijk nominaal bedrag aan 3% pCt. obligatiën met coupons per 1 October 1937 e-v. De opneming der leening in de Prijscou ranten van de Vereeniging voor den Effec tenhandel, te Amsterdam, onder Rubriek en de Vereeniging van Effectenhandelaren, te Rotterdam, is aangevraagd. De leening is groot 26.620.000. De ge meente heeft van de openbare inschrijving uitgesloten een bedrag van 648 000, nomi naai ten behoeve van het Pensioenfonds R.E.T.M. De aflossing op deze leening zal aanvan gen op 1 October 1938 en zal van jaar tot jaar bedragen: in de jaren 1938 tot en met 1975 jaarlijks 530.000 is ƒ20.140.000, in de jaren 1876 tot 1987 jaarlijks 540.000 is 6.480.000. De Gemeente heeft het recht om, met af wijking van het in de artt. 5 en 6 vermelde omtrent het aflossen en het uitloten der obli gatiën, te allen tijde tot vervroegde aflos sing, hetzij van de geheele leening, hetzij van een gedeelte daarvan, over te gaan. Bij vervroegde aflossing van een gedeelte der leening worden de af te lossen obligatiën op door Burgemeester en Wethouders vast te stellen wijze bij loting aangewezen; de ver plichte aflossingen in volgende jaren kun nen alsdan evenredig verminderd worden. Ter verzekering van 'de rentebetaling en aflossing worden alle middelen der gemeen te verbonden. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar het prospectus van der vorige 3Vz pCt. leeningen, gepubliceerd in ons avondblad van 23 Mei. ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. Zitting van 22 Juni. Een dievenbende onschadelijk gemaakt- Twee toevalligheden hebben in Mei een eind gemaakt aan het optreden van een drie tal mannen, dat in den laatstten tijd het Wes telijk stadsgedeelte onveilig heeft gemaakt met insluipingen en inbraken. Ondanks nauw keurige naspeuringen was het de politie niet gelukt de daders van eenige inbraken te pak ken te krijgen, totdat z(j op 16 Mei van een bewoonster van de Duyststraat het adres in handen kreeg van een woning aan de Ru- waardstraat, waar zij kort geleden twee man nen naar binnen had zien gaan, die zich in de Duyststraat aan een inbraak ten huize van M. A. hadden schuldig gemaakt. Terwijl zij wist, dat haar buurman A. met zijn familie afwezig was, had zij één der mannen uit het pand zien kómen. Zij had hem gevolgd en bemerkt, dat zich later een tweede man bij hem voegde en dat zij samen een woning in de Ruwaardstraat waren binnengegaan. De politie hield beide mannen aan en het gevolg was, dat nu de 28-jarige timmerman A. D. A. K. terechtstond wegens deze inbraak. Hij bekende met een valschen sleutel te zijn binnengekomen, na zich eerst te hebben overtuigd, dat de bewoners niet thuis waren. Wait geld, dat ten deele toebehoorde aan de Zondagsschool en aan de reclasseeringsveree- niging Het Hooge Land, was in zijn handen gevallen. Verdachte beweerde, dat zijn maat, de 44-jarige loodgieter A. G. van B., niet op den uitkijk had gestaan en dat het toevallig was, dat hij dezen even vóór en even na de inbraak had ontmoet. Het O. M. eischte tegen K. een gevan genisstraf van 1 jaar en 6 maanden met aftrek van de preventieve hechtenis. Ten aan zien van Van B. achtte het O. M. de mede plichtigheid niet bewezen, doch wel de heling van vier sigaren, die Van B. van K. ten geschenke had gekregen en die van de in braak ten huize van A. afkomstig waren. We gens heling eischte het O. M. een gevange nisstraf van 2 jaren. De derde verdachte, aan wiens practrjken een einde gemaakt was, was de 33-jarige meubelmaker H. A. M. M., recidivist, die in den nacht van 13 Mei bij de politie in de Oostervantstraat aangife kwam doen, dat zijn fiets gestolen was. Een agent van politie had even te voren dezen man in de omgeving van de Nenijtogarage gezien en daar een onbe heerd staande fiets aangetroffen, die hij naar het bureau had meegebracht. Die fiets bleek het eigendom van M. te zijn. Maar bij de Nenijtogarage was ingebroken in het benzine station aan den Statemweg en uit de gedra gingen van een politehond viel af te leiden, dat M. daar meer van wist. Toen zijn vinger afdrukken vergeleken werden bij die, welke bij nog eenige onopgehelderde inbraken wa ren gevonden, bleken er zooveel punten van overeenkomst te zijn, dat zonder twijfel kon worden aangenomen, da M. hieraan debet was. Deze inbraken betroffen een bezoek aan de Ned. Herv. Kerk aan den 's-Gravendijkwal, waar getracht was de kluis te openen; voorts een diefstal met behulp van valsche sleutels ten huize van den schipper P. F. W. aan de Essenburgstraat, waar wat Nederland'sch en Duitsch geld was gestolen en ten slotte een inbraak en huize van W. G. v. d. W. aan het Hooidrift, waar eveneens wat geld en voorts genisstraf met aftrek van het voorarrest. J. E., 41 jaar, heier; A. M., 31 jaar, hout draaier; J. S., 24 jaar, houtbewerker; L. H., 36 jaar, los-werkman en L. A., 33 jaar, los- werkman, allen te Gouda en gedetineerd, uit gezonderd L. H., wegens diefstal in vereeni ging van koperdraad van een terrein der Nederlandsche Spoorwegen nabij seinhuis I te Gouda, tot ieder 4 maanden gevangenis straf, voor wat de gedetineerden betreft, met aftrek van het voorarrest. J. H., 21 jaar, koopman, gedetineerd, we gens heling van koperdraad, dat door de vo rige verdachten was ontvreemd, tot 4 maan den gevangenisstraf. C. D., 18 jaar, koopman te Gouda, eveneens wegens uitlokking tot heling, tot 3 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. M. L. J. D., 53 jaar, koopman, recidivist en gedetineerd, wegens heling, tot 4 maanden gevangenisstraf. C. W., 32 jaar, ijzerwerker, gedetineerd, wegens diefsital van koperdraad te Gouda ge pleegd, tot 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. L. R., 35 jaar, koopman te Waddinxveen, wegens heling van het door den vorigen ver dachte ontvreemde koperdraad, tot 2 maan den gevangenisstraf. In een zaak van J. M. van P., 53 jaar, lood gieter, appèllant van een vonnis van den kan tonrechter alhier, waarbij hij wegens over treding van het Loodgietersbesluit ver dachte had zich met een open vuurpot op het dak van een gebouw aan de Leuvehaven be vonden was veroordeeld, heeft de recht bank het vonnis vernietigd en opnieuw recht doende, verdachte vrijgesproken. .'1t In aansluiting aan de oproep van het Hoofdbestuur in de dagbladpers, wekt het be stuur van de afdeeling alhier van „De Prin- cevlag" met klem ook de ingezetenen van Vlaardingen en Vlaardinger-Ambacht op, den verjaardag van Z. K. H. Prins Bemhard zoo algemeen mogelijk te vieren door het huis aan huis uitstaken van de met oranje getooi de driekleur en het zelve dragen van oranje. Ook op scholen en onderwijsinrichtingen ge- denke men het feit van den dag en moedige het dragen van oranje aan. Elkeen werke op zrjn of haar terrein eraan mede, dat óók de verjaardag van Prins Bemhard van meet af aan worde opgenomen in de rij van alge meen en blijde herdachte Oranjedagert. INTERNATIONALE HENGELWEDSTRUD Aan den internationalen hengelwedstrijd uitgeschreven door de derde Arbeiders-Olym piade te Antwerpen zullen uit Vlaardingen deelnemen „dé Zwervende Visscher" en „de Grondel", Ji, «,i l(; i BENOEMD. -■ ""j';:.. De heer A. Vogel, vroeger alhier, thans re ferendaris bij 't departement van binnenland- sche zaken, is met ingang van 1 Juli a'.s. be noemd tot administrateur 1 financiën. De heer Vogel wordt thans hcofd van de afdee ling Begrootingszaken van de generale the saurie. VOETBAL. I De Hollandiaam speelt Zaterdagavond a.s. om 7 uur, een oefenwedstrijd tegen den 2en klasser Sliedreht. Woeisdagavond speelde een sterke Hollan- diaan-combinatie tegen de Schiedamsche vier de klasser Ursus. Uitslag 32 voor de Schie dammers. Aangiften van 24 Juni 1937. ■BEVALLENM. v. d. Brugge geb. Maasland z. A. M. E. H. Silberberg geb. de Groot d. L. v. d. Horst geb. Pappie d. E. J. Goris geb. Voets z. A. Dhondt geb. Voorend z. A. Huizer geb. Bestebreurtje d. H. Kroon geb. Cordia z. J. E. v. d. Veer geb. Veger z. E. M. G. A. Boggeemann geb. Noojj d. H. M. v. d. Kade geb. Schwedler d. C. P. v. d. Gaarden geb. Snikkers 2 z. A. M. Vis- mans geb. Kersbergen z. E. Bons geb. v. Huuk- sioot Kuilberg z. T. Kluit geb. Trouwborst z. J. Eland geb. v. d. Wetering d. M. Kooijman geb. Schalkwijk z. C. J- Beenen geb. v. Aalst d. C. C. S. v. d. Wetering geb Swagemakers z. M. C. de Ligt geb. Schimmer z. M. H. Scheffer geb. Dingemanse d. H. J. Coppens geb. Postma z. Z. Prins geb. v. Wijk d. M. C. Sinnema geb. Scheen z. A. v. Haren geb. Brandwijk z. J. C. Vermeulen geb. Veld hoen z. H. v. d. Linden geb. v. Prooijen z. P. Verkaik geb. Huijber d. GEHUWD: H. P. den Otter jm. 26 J. en J. L. Robert jd. 26 j. A. P- Netfssel jm. 33 j. en H. F. A. Geerts jd. 30 J- J.van der Hoeven jm. 30 j. en S. S. stin'? 26 1- F. Visser jm. 29 j. en D. Kip jd. 28 j. OVERLEDEN: J. M. Koreman ongeh. m. 20 J. W. Gennissen z. 1 j. w. A. Meijer z. 2 m. C. Visser wede. v. R. Lagendijk 75 j. A. P. Fokke m. van J. Rond 67 j. v. Roon m. van N- den Boer 59 j. j. ,jen Hollander m. van W. v. d. Berg 68 j. A. Dubbelman wedr. v. H. Kleinendorst 79 j. jy Dullemond ongeh. m. 19 j. W. J. v. Schaik wede. v. J. Driessen 82 j. eenige sieraden waren weggenomen. U.t het verslag van den geneesheer direc teur van de Inrichting voor Ooglijders, dr. H. J. Flieringa blijkt, dat op de polikliniek in 1966 werden ingeschreven 9747 patiënten, zijnde 796 meer dan het vorige jaar. Het aan tal consulten bedroeg 22009. De polikliniek werd gemiddeld door 72 patiënten per dag bezocht. Het aantal verpleegden bedroeg 470, het aantal verpleegdagen 11.053. In 1936 wer den 357 grootere operaties verricht. Het verslag van het bestuur brengt dank aan den geneesheer directeur en de adjunct directrice, zuster S. A. H. Krull, voor hun voortreffelijk beheer. TEMPERATUUR VAN HET WATER- De temperatuur van het water bedraagt heden 66 graden. Enkele dagen geleden maakten we melding van den aanvoer van een nieuwe Douglas. Deze is echter niet aangebracht door de „Veendam" van de H. A. L. doch door de „Pennland" van de H(amburg) A(merika). L(ijn). VERZILVERING V AC A NTIEBONNEN Naar de R. K. Bouwvakarbeidersbond ons mededeelt, zal de verzilvering vajn vacantie- bonnen plaats hebben voor Zuid in 'het R. K. Volksbond, gebouw Lange Hilleweg 48 op Woensdag 30 Juni van 's avonds half acht tot negen uur en van Rotterdam stad in het Re- rum Novarumhuis, Westersingel 14 op Don- dendag 1 Juli des avonds van half acht tot negen uur. De laatste feiten waren gepleegd tijdens afwe zigheid der bewoners. Het O. M. heeft tegen dezen verdachte, die reeds herhaaldelijk is veroordeeld en die on verbeterlijk blijkt, een gevangenisstraf van 4 jaren gevorderd. Uitspraken 29 Juni. Uitspraken- De rechtbank heeft veroordeeld: M. van H„ 18 jaar, fietsjongen, wegens heling van fietsen, tot 4 maanden tuchtschool, doch voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaren. F. D. 30 jaar, los-werkman, wegens heling van fietsen, tot 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. A. H. D. W., 26 jaar, koopman, eveneens wegens heling van fietsen, tot 3 maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van 3 jaar. J. C. B„ 30 jaar, los-werkman uit Den Haag, recidivist en gedetineerd, wegens dief stal verdachte had verscheidene diefstallen gepleegd in de Bijenkorf en uit het magazijn van Vroom en Dreesmann - tot 1 jaar ge vangenisstraf met aftrek van het voorarrest, door te brengen in een bijzondere strafge vangenis. L. F. B., 47 jaar, los-werkman te Amster dam, recidivist en gedetineerd, wegens oplich ting verdachte zou bij verschillende winke liers aan den Binnenweg de wisseltruc toe gepast hebben werd vrijgesproken. J. V., 24 jaar, electricien, recidivist en ge detineerd, wegens diefstal van een fiets, tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. J. M., 59 jaar, landbouwer te Middelharnis, die terechtgestaan had ter zake van poging tot oplichting, door middel van verandering in het weegbriefje van aan den commission- nair A. Abramse geleverde uien, werd vrij gesproken. P. V., 29 jaar, koopman, gedetineerd, we gens oplichting van pastoor G. J. K. Kerk vliet en mevr. JungerhansVerbiest voor een bon voor werkkleeding, tot 8 maanden gevan- DE VERJAARDAG VAN PRINS BERNHARD Ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bemhard op 29 Juni a.s., zal de R. K, Muziekvereeniging T.O.A.G.E.N.O. in de mu ziektent een concert geven, waarop het na volgend programma zal worden uitgevoerd 1- Wilhelmus; 2. Lippe-Detmold marsch. 3- La Sparranza, fan'tasie; 4. Pick Up, pas redouble; 5. Souvenir d'Anton, wals; 6. Hol land Jubelt, marsch; pauze; 7. Prins Bernlhard marsch; 8. Bellatrix, ouverture; 9. Servine de Nice, fantasie; 10 De K XVIII, marsch. In het Nutsgebouw zal door de Oranje vereeniging Oranje Boven een feestavond wor den gehouden waarbij de Burgemeester een propaganda-toespraak zal houden, terwijl in de pauze een Stemming zal worden gehouden in de vaeature van drie bestuursleden. Ook zal op deze vergadering het verslag van de financieel© commissie worden uitgebracht. On der leiding van den heer P. Versluis zullen liederen, onder orkestbegeleiding worden uit gevoerd. AUTOBUSDIENST GOUDA- SCHOONHOVEN. in verband met de opheffing van het lijn tje GoudaSchoonhoven heeft de vereeni ging van winkeliers en handeldrijvenden „Schoonhoven Vooruit" aan den rijksinspec teur van het verkeer voor het district Zuia- Holland een adres doen toekomen, waarin Ercvrsngd wordt, als overgegaan ..wor7 den tot het instellen van een autobusdienst SchoonhovenGouda en terug, de desbetref fende concessie te verleenen aan den heer A. van Iperen te Schoonhoven. Als reden voor dit verzoek wordt aangevoerd, dat het particulier initiatief in de gelegenheid gesteld njopt worden zich te ontplooien. De afd. Schoonhoven van de Vereeniging voof Vreemdelingenverkeer heeft in gelijken geest aan den rijksinspecteur van het verkeer geadresseerd. Ook door de A.T.O. is een dergelijke con cessie aangevraagd. COLLECTE GEWAPENDE DIENST. De alhier gehouden collecte voor den Ge- wapenden Dienst heeft opgebracht 28,50. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: A. Teerds, 25 jaren en C. M: van Geelerr 21 j. J. C. de Bruijn, 30 j. en A. v. d. Brugge 25 jaar. OVERLEDEN: A. Oldenburg, 78 jaren. HET SCHIETEN OP ZATERDAGAVOND. In een adres, dat onderteekend is door de Chr. Schippersvereenigingen te Vlaardingen, Schevemingen en Katwijk aan Zee en door den Ned. Bond van Chr. Fabrieks en Trans portarbeiders, den Ned. R. K. Bond van Transportarbeiders „St. Bonifacius" en den Bond van Oud-Katholieke Fabrieks- en Trans portarbeiders wordt aan de Ministers van Landbouw en Visscherij en van Binnenlandsrhe Zaken verzocht voorzieningen te treffen ten opzichte van het visschen op Zaterdagavond op de haringschepen. Zooals bekend, was het vroeger op vele Scheveningsche en Katwijksche schepen ge woonte maar 5 maal per week te visschen. Men deed dan soms echter Zaterdags nog een z.g. Zaterdagavondschot. Men zorgde er dan voor, voor zoover dat mogelijk was, vóór den Zondag met het werk gereed te zijn. Deze zoogenaamde „Vijfnachters" zijn er niet meer; in elk geval 13 hun aantal zeer gering. In het adres wil men echter het beperkt Zaterdagavondschot bestendigd zien, maar komt men op tegen het onbeperkt visschen op Zaterdag, waardoor, vooral bij eenige vis scherij, op den Zondag bijna geheel gewerkt wordt als op andere dagen. BINNENGEKOMEN. In de Vulcaanhaven zijn binnengekomen de stoomschepen „Driebergen" met 8808 ton erts en „Stad Maassluis" met 10400 ton erts. ZONDAGSDIENST DOCTOREN. Voor de leden van liet TVlHa-tsurhappij Zie- kenfoaids zullen vanaf Zaterdagavond 7 uur tot Zondagavond 11 uur dienst doen: Dr. P, C. Dwarshuis, Oosthavenkade 16b, tel. A3; Dr. R. Stoop, Verploegh Chassé-plein 1, tel 138. Geopend is de Apotheek Walraven, tel 93. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: Mari P. z. van A. Roosekrans en G. van Brandwijk, Weteringstraat 6. Gerrie, d. van A. Smit en G. van Rossen, Röntgsnstraat 5 Antonius H., z. van T. G. Zijdenbos en A. W. de Vette, Röntgemstraat 1. Comelis J., z. van J. F. Dobbelstein en F. W. v. d. Küijl, Mr Troelstrasitraat 38 J hanna, d. van J. Kruijmel en E. P. van der Meijde, Dirk Schaferstraat 8. Cornelia M. W., d. van W. Noordermeer en M. J. de Vries, Havenstraat 7. Willie Sé( d. van J. Ver- kouter en K. M. Menneküig, Vettenoordska- de 41. ONDERTROUWD: G. van der Schee 27 j VI. Messchaertpledn 18 en C. van der Ster, 24 j. VI. Westhavenkade 9. D. H. van der Weijde 29 j. VI. Ged. Riersloot 102 en A Mar tini 22 j. VI. Ged. Biersloot 102. L. van der Weijden 23 j. VI. Hofsingel 54 en H. Boen der 22 j. VI. Westhavenkade 75. A. Ruis- aard 26 j. VI. P. K. Dr.stra.at 201 en N. M. Schippers 23 j. VI v. d. Driftstraat 70. W. H. van den Boom 53 j. en M. Odjjk 44 j. Em- maatraat 75. B. Dullaart 32 j. De Lier Lierweg c 49 en C. van Toor 31 j. VI. Land- straat 93. GEHUWD: G. Bisutti 22 j. en K. van Vliet 21 j. J. Bos 26 j. en W. van Leeuwen 27 j. W. G F. Terlaak 37 j. en S. J. van Roon 34 j L Verschoor 29 j. en W. J. Wes- terdijk 27 ,j. W. van Rijn 24 j. en P. M. van Rijn 2i j OVERLEDEN: J. H. Meilegers 19 j. Ko ningstraat 13, H. Levigne: Tegel als aandenken aan de" komende Heiligdomsvaart te Maastricht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2