I I GEEN GROENTEN MEER VOOR DISTRIBUTIE. r v- VIAARDINGEN. MAASSLUIS. SCHOONHOVEN. MAANDAG 28 JUNI 1937 'Als gevolg van de verbetering in den tuinbouw. PROPAGANDA VOOR ONZE HAVEN. AFSCHEID T. VLEEMING- Een voortreffelijk entree van Rotterd Havenkroniek. de "v 5 p 1 J m DE STUDIEPRIJSVRAGEN VAN BOUWKUNST EN VRIENDSCHAP- DAGELIJ KSCHE ONGEVALLEN- PATER PAUL DEKKER S.J. GOUDEN COLLECTANTEN. JUBILEUM. W' RK- BEGRAAFPLAATS CROOSWIJK. VERHURINGEN. BOUWGROND. R.A.C.-WEDSTRIJDEN TE SCHIEDAM. JUBILÉ. PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING- INBRAAKJE- ONDERWIJS. NOTARIEEL EXAMEN- EINDEXAMENS GYMNASIUM. R'DAMSCIIE ZEILV EREENIGING. TEGEN EEN CARRIER OPGELOOPEN EINDEXAMENS H. B. S. EXAMEN HANDENARBEID- VOOR DE ZWEMMERS- - MAILVERZENDING. AX; Tengevolge van oorzaken van verschillen den aard is in de afgeloopen week de distri butie van goedkoope versche groenten aan de ondersteunde werkloozen en armlastigen in het gedrang gekomen. Op de groenten vei lingen werden nl. in de vorige week de aan gevoerde hoeveelheden versche groenten te gen of boven den vastgestelden minimum prijs verkocht, zoodat er vrijwel geen groen ten „doordraaiden". En aangezien aan het behoeftig deel der bevolking slechts groen ten worden verstrekt, die hoewel van goede kwaliteit, toch den minimumprijs met kon den opbrengen, bleef het kwantum groen- ten-, beschikbaar voor de distributie aan de ondersteunden te Rotterdam, ver beneden de hoeveelheid, waarnaar vraag bestond. Kreeg Rotterdam in de week van 6 tot en met 12 Juni de beschikking over 25.118 K.G. bloemkool, 5.934 K.G. andijvie, 5.371 K.G. peen 4.328 K.G. postelein, 2.162 K.G. spits kool, 1.760 K.G. sla en 1.178 K.G. komkom mer,' zijnde in totaal 45.851 K.G., in de week van'13 tot en met 19 Juni werd reeds veel minder aangevoerd, n.l. in totaal 34.911 K.G. groenten, bestaande uit 12.010 K.G. kom kommer, 8./J7 K.G. bloemkool, 6.395 K.G. andijvie, 4.106 K.G. sla, 2.523 K.G. spitskool en 1.180 K.G. peulen. De vorige week werd niet meer dan 9.842 K.G. groenten geleverd en wel 8.831 K.G. komkommer, 912 K.G. andijvie en 99 K.G. peen, van welke hoeveelheden voor den Zaterdag, den druksten verkoopdag, slechts 731 K.G. komkommer ter beschik king was. Aangezien de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale heeft medegedeeld, dat deze week de aanvoer van groenten zeer waar schijnlijk niet grooter of meer gesorteerd zal zijn, zal het gemeentebestuur zich tot den minister van sociale zaken wenden met het verzoek maatregels te willen nemen, waar door het nadeel, dat voor de ondersteunden uit den verbeterden toestand in den tuin bouw voortvloeit, op eenigerlei wijze en op korten termijn wordt opgeheven. Ter kennismaking hebben wij ontvangen een exemplaar van het eerste nummer van de „Rotterdamsche Havenkroniek" en wel de speciale voorultgave, vervaardigd ter uitrei king op de internationale binnenhavenconfe rentie, welke de afgeloopen dagen te Keulen is gehouden. De „Rotterdamsche Havenkro niek" wordt met medewerking van de gemeente de stichting „Havenbelangen" en het Rotter damsche bedrijfsleven uitgegeven door de N.V. Nijgh en van Ditmar's Uitgeversmaat schappij. Het voornemen bestaat haar enkele malen per jaar in verschillende talen te doen verschijnen. Met dit eerste nummer, dat thans alleen nog maar als een vóór-uitgave is verschenen en wel in de Duitsche taal, legt de gemeente Rotterdam ongetwijfeld veel eer in. Deze eer ste uitgave waarvoor burgemeester mr. P. Droogleever Fortuyn een inleiding heeft ge schreven, is een pracht nummer, dat zeer zeker het zijne ertoe zal bijdragen om de popu lariteit van onze Rotterdamsche haven nog te vergrooten. Door de buitengewone wijze, waarop deze eerste aflevering in alle opzichten is verzorgd, zal het nummer in breeden kring met waar deering worden ontvangen. De buitenkant van den omslag, de geknoopte tros, het knooppunt van Rijn- en zeescheep vaart, is ontworpen door den heer A. J. van 't Hoff, de in perspectief uitgevoerde platte grond van de haven op de binnenzijde van den omslag is het werk van den Rotterdamschen sierkunstenaar Pieter den Besten, terwijl de talrijke uitnemende photo's zijn vervaardigd door den heer A. van Bassy. De luchtopnamen zijn natuurlijk van de K.L.M. Ook aan den opmaak is zeer veel zorg be steed zoodat voor deze uitgave een extra waardeerend woord wel op zijn plaats is. Benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau- Op een in „Riche" gehouden buitengewone ledenvergadering heeft het Consultatiebureau voor alcoholisme Zaterdag afsched geno men van zijn directeur, den heer T. Vleeming. Ook velen, die buiten het consultatiebureau met den heer Vleeming hadden samenge werkt, gaven blijk van hun belangstelling. Nadat aan mevr. Vleeming bloemen wa ren aangeboden, nam de voorzitter, mr. J. C. Brongers, het woord. Spr. verwelkomde in het bijzonder den heer S. L. Veenstra, ad ministrateur aan het Departement van Justi tie, verschillende leden van de Rechterlijke Macht, bestuurderen van den Voogdijraad en anderen. Vervolgens gaf de heer Brongers uitmg aan de gevoelens, welke het bestuur van het bureau bij dit afscheid bezielen. Het voort gaan van den tijd kan echter niemand tegen houden en de regeering heeft nu eenma bepaald, dat ambtenaren op 65-jangen leef tijd heengaan. Spr. heeft m de zes 3^"^° zijn voorzitterschap den scheidende kennen als een werker met nobele bec^elm- gen, die de gave had deze op uitnemende wijze tot uiting te brengen. In het kort memoreerde spr vervolgens den levensloop van den heer Vleeming en zijn verwantschap met het consultatiebureau, dat door hem van den grond af is opgewerkt. Het werk daarvan heeft zich zoo enorm uit gebreid in zoo korten tijd, dat de in vrijen tijd gedane arbeid niet meer toereikend bleek en er een regeling moest worden getroffen, waardoor de heer Vleeming geheel vrij werd gemaakt van zijn werkkring als onderwijzer. U Spr. gaf vele cijfers van bereikte resul- 1 taten, waaruit bleek, dat de heer Vleeming 25 jaar lang een zware taak op uitstekende v/ijze heeft verricht, zoodat men hem noode ziet heengaan. Natuurlijk heeft de werkelijk heid weieens bittere pillen te slikken gege- ven, maar de scheidende zocht altijd naar wat vereenigde en niet naar wat scheidde. Gelukkig is er heel wat meer waardeering en voldoening geweest dan tegenslag, dank zij ook het koninklijk devies, dat de heer Vleeming trachtte na te volgen: Ich dien. Hij voelde zich de heelmeester, die toch geen vuile wonden maakte. De patiënten wisten, dat zij een vriend tegenover zich hadden. Spr. bracht ook dank aan mevr. Vleeming en verheugde zich erover, dat het bureau zoo achtergelaten wordt, dat er geen zorg voor de toekomst behoeft te bestaan. Ten slotte las spr. een telegram voor van den Minister van Justitie, meldende dat de heer Vleeming bij K. B. benoemd was tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Onder applaus der aanwezigen speldde spr. hem de versierselen op de borst. Vervolgens spr. ook de heer S. L. Veenstra, administrateur van het Departement van Justitie, wien het genoegen deed, dat de heer - PPA: A GEMEENTERAAD VLAARDINGER- AMBACHT De vergadering van den Raad der ge meente Vlaardinger-Amb.acht wordt niet ge houden op Woensdag 30 Juni 1937, doch- op Dinsdag 29 Juni a.s. MELKPRIJS VERHOOGD Ingaande heden aal volgens mmM'jrl j( :lo beschikking de op regeeringscontract ge kochte consumptiemelk met 1 cent per liter worden verhoogd. In verband hiermede is tevens ingaande heden de straatprijs per liter gebracht van 10 op 11 cent per liter. PROCESSIE NAAR DEN BRIEL De jaarlijksche processie van deze parochie naar Den Briel gaat dit jaar Woensdag 11 Augustus a.s. AANRIJDING Vrijdagavond ontstond op den hoek Bin- nensingelEmmastraat een aanrijding tus- schen een vrachtauto bestuurd door de B. al hier en een autobus van de E.V.A.G. De vrachtauto kwam van den kant van den Hof singel en de chauffeur bemerkte te laat de autobus. De rechterzijde van de bus werd in gedrukt en een lantaarn werd vernield. De vrachtauto bekwam lichte schade. VLIEGDEMONSTRATIES OP HEN DON. Een deel van de 250 vliegtuigen, die deelnamen aan de vliegdemonstraties Hendon (Engeland). Een foto genomen toen de reusachtige vlucht machines Upper Heyford (Oxfordshire) passeerde de richting van de Engelsche hoofdstad. te De jury erkent de moeilijkheden van de opgaven. Het rapport van de jury inzake de studie Vleeming tenminste op het gebied der drank- I prijsvragen van de vereeniging „Bouwkunst bestrijding nog niet het laatste woord gespro ken heeft. Voorts voerden nog het woord de heeren Mellema uit Groningen, H. G. C. Kreiken, voorzitter van den Reclasseeringsraad, mr P L. M. Driebeek, voorzitter van den Voog dijraad, mr. B. F. Verveen, voorzitter van en Vriendschap" te Rotterdam, verklaart, dat bij het ingekomen werk geen bijzonder op vallende ontwerpen werden aangetroffen, hoewel er veel te waardeeren viel en de deel nemers zich in 't algemeen wel goed in de diverse materies hadden ingewerkt. Toch was het resultaat eenigszins teleurstellend, De zeereerw. pater Paul Dekker S.J., die o.m. lange jaren te Rotterdam in de parochie van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen de geestelijke zielzorg verrichtte, en thans verblijft in „Mariëndaal" te Grave, is voor zien van de H. Sacramenten der stervenden. Op Zondag 4 Juli a.s. zal de heer A. Berens 50 jaar actief lid zijn van het collectanten college van de Boschjeskerk. Dien dag zal om 9 uur de Hoogmis worden opgedragen tot intentie van den jubilaris. Na deze kerkelijke herdenking zal de ju bilaris recipieeren. Met ingang van 4 Juli a.s. is er een wijzi ging gekomen in de bezoek-uren der R. K. Begraafplaats „Crooswijk". Vanaf genoemden datum zal de begraaf plaats voor bezoekers toegankelijk zijn op Maandag-, Woensdag- en Vrijdagmiddag tel kens van 2 tot 4 uur. De bezoekuren op Zondag zijn onveran derd gebleven. UlJIclclU, Ilii. Aj. a. V v W«0 nv-, - <=>- - de afd. Rotterdam van het Genootschap tot maar de jury geeft toe, dat het bestuur met Zedelijk Verbetering van Gevangenen, ds. J. het eerste onderwerp (gebouw voor een dag- C H. Ledeboer, directeur van het Centraal bladbedrijf) een zeer moeilijke opgave had Bureau van de Vereeniging van Reclassee- gesteld en dat ook het tweede onderwerp ringsinstellingen en de opvolger van den heer njet z0o eenvoudig was. Zooals reeds is me- Vleeming, mr. Snoek. degedeeld was de animo niet minder «grpoL In welgekozen woorden zegde de heer er zijn bijna honderd inzendingen binnënge- Vleeming dank, waarna velen van de gele genheid gebruik maakten om het herinne ringsalbum te teekenen. B. en W. stellen voor tot verkoop aan de navolgende personen van de achter hun namen vermelde perceelen bouwgrond: I. aan den heer L. Vogelenzang een per ceel aan 't Stadhoudersplein, de Kappeyne- straat en de Nolensstraat, een gedeelte, groot pl.m. 1100 C.A., tegen ƒ35 per M2. en een gedeelte, groot pl.m. 26 c.A., tegen 5 per M2.; II. aan de heeren A. Menheere Sr. en A. van Kuyk een perceel aan den Schiedamsche- weg en de Engelschestraat, een gedeelte, groot pl.m. 1125 c.A., tegen 33 per M2., en een gedeelte, groot pl.m. 125 c.A., tegen 15 per M2.; III. aan den heer L. Langeveld een perceel aan de Bonaventurastraat, groot pl.m. 420 c.A., tegen 20 per M2.; IV. aan den heer C. Gestel een perceel aan den Statensingel, hoek Boreelstraat, een ge deelte, groot pl.m. 1136 c.A., tegen 28 per M2., en een gedeelte, groot pl.m. 264 c.A'., tegen 5 per M2.; V. aan de N.V. Hav-Bank (Hollandsche Algemeene Verzekerings Bank) drie percee len aan de Hoogerbeetsstraat, een gedeelte, groot pl.m. 2088 c.A., tegen 22,50 per M2., en een gedeelte, groot pl.m. 516 c.A. tegen 5 per M2.; VI. aan den heer G. Lagendijk een perceel aan de Libellenstraat, groot pl.m. 234 c.A tegen 30,60 per M2.; VII. aan de heeren M. Smits en P. Ver hoef! drie perceelen aan de Rochussenstraat en de Breitnerstraat, resp. groot pl.m. 505, pl.m. 280 en pl.m. 75 c.A., onderscheidenlijk tegen 29, 63 en 15 per M2.; VIII. aan de heeren P. A. van der Kooy en C. van de Wetering een perceel aan de Gruttostraat en het Slotboomplein, groot pl.m. 1575 c.A., tegen ƒ22.000 voor het ge heel; IX. a. aan de heeren P. en J. de Ruijter twee perceelen aan de Breitnerstraat, een gedeelte, groot pl.m. 1785 c.A., tegen 25 per M2., en een gedeelte groot pl.m. 570 c.A., togen 5 per M2.; b. aan de heeren C. F. Schepens en G. F. Aerts een perceel aan de Breitnerstraat, een gedeelte groot pl.m. 1940 c.A., tegen 25.50 per M2., en een gedeelte, groot pl.m. 300 c.A. tegen 5 per M2.; en op de verder overeengekomen voor waarden. De 2-jarige J. van Dijke was Zondagmorgen omstreeks elf uur aan het spelen op een platje in de ouderlijke woning aan de Jacobus- straat. Om dit platje is geen leuning. Spelender wijs is het kind toen te dicht bij den rand gekomen en van ongeveer vier meter hoogte naar beneden geslagen. Het kind kwam te recht op een steenen vloertje. Per genees kundigen dienst is het naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar het met een zware hersenschudding is opgenomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de 22-jarige J. A. R. uit de Zeilmakerstraat, toen hij met zijn auto op den Beukelsdijk moest uitwijken voor een paar fietsers, tegen een verkeerspaaltje van een vluchtheuvel ge reden. Het paaltje werd vernield; persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. De 16-jarige D. van Kersten uit de Aert van Nesstraat is in het Sportfondsenbad ko men te véllen. Met een hersenschudding en B. en W. stellen voor tot verhuring bij continuatie aan de N.V. „Nemag" van een terrein aan de Eerste Katendrechtschehaven, groot 180 c.A., zulks voor den tijd van een jaar, tegen een jaarlijkschen huurprijs van 1 per M2. en op de verder overeengekomen voorwaarden Tot verhuring aan de N.V. Rotterdamsche Maatschappij van Fabrieksbezit van een strook talud en water voor haar terrein aan de Maashaven Z.z. groot 2080 c.A., zulks voor den tijd van drie jaren, tegen 0.20 per M2. per jaar en op de verder overeengeko men voorwaarden. Op 1 Juli hoopt de heer Chr. M. van Herpen den dag te herdenken, waarop hij voor 50 jaar in dienst trad bü de firma Arnold J. van den Bergh's kuiperij en kisten fabriek, thans opgenomen in de N. V. Ver. eenüde Emballage-fabrieken. De heer Am. Zoetmulder, die onlangs zijn zilveren jubilé vierde als lid van het Liefde werk Kinderbescherming, ondei af deeling der St. Vincentius-vereeniging, is wegens zjjri vele verdiensten op charitatief gebied door A.ti ae Paus begiftigd met het gouden eerekruis „Fro Ecclesia et Pontifice". De hoogeerw. heer deken A. J. C. Schraag, heeft gisteren na een toespraak den heer Zoetmulder de Pauschelijke onderscheiding op de borst gespeld, in tegenwoordigheid van de familie en de leden van de Bureaux van den Bjjzonderen Raad der St. Vincentius-ver eeniging en het Liefdewerk Kinderbescher ming. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men zich met behulp van valsche sleutels toegang verschaft tot de woning van M. van H. aan de 2de Gysingstraat. Uit de gang der woning werd een rijwiel gestolen. komen. Voor de architectuur-prijsvragen heeft ae „ry de ontwerpen naar hun kwaliteit in groepen verdeeld. Wat betreft het gebouw voor een krant is de jury tot de conclusie gekomen, dat het toekennen van een eersten en tweeden prijs niet verantwoord was. Daar om zijn er drie derde prijzen verleend aan ontwerpen, die als gelijkwaardig beschouwd werden, met dien verstande, dat bij het eene ontwerp de technische kwaliteit verre staat boven de aesthetische, terwijl bij het andere het omgeweerde het geval is. Het omvang rijke jury-rapport geeft daarover nadere bij zonderheden. De concert- en tentoonstellingszaal vormde een opgave die volgens de jury beter werd beheerscht, al kwamen toch nog maar weinig inzenders tot een alleszins bevredigende op lossing. Geen enkel ontwerp kon de alge- heele goedkeuring wegdragen, maar waar het studieprijsvragen geldt zijn toch de prij zen toegekend. De jury bestond uit de heeren: J. F. Berg hoef, ir. J. W. E. Buys, J. Mooij, J. Poot en W. C. Pouderoyen. (De in het avondblad ge noemde jury is die voor den boekband). Deze laatste jury komt tot een nogal hard vochtig algemeen oordeel in dezer voege- „Behalve een paar uitzonderingen blijft de uit twaalf ontwerpen bestaande inzending beneden het middelmatige. Uit de meeste inzendingen blijkt, dat de ontwerpers óf het epos „Van den Vos Rei- naerde" niet kennen, óf er zich niet de minste moeite voor hebben gegeven de gedachte er van in het ontwerp voor een band vast te leggen. Dit gebrek aan begrijpen van het doel gaat bij diverse inzenders parallel met gebrek aan uitbeeldend vermogen. Uit het ingezonden werk blijkt hoe lastig het voor de inzenders is geweest het karak ter van den vos in enkele lijnen weer te ge ven; niemand heeft het wezen van den^vos zuiver gestyleerd weten uit te beelden." We vragen ons hierbij af of dit nu nog wel eischen zijn, die men kan stellen bij een leuter versierend band-ontwerp. Ons dunkt, dat hetgeen de jury had willen zien alleen verwacht kan worden van een illustrator, die een bepaald karakter kan uitbeelden in ver schillende situaties. Aan een bandontwerper werden in het bovenstaande te ver-gaande eischen gesteld. De opening van de tentoonstelling Bij de opening .van de tentoonstelling gis termiddag in den Rotterdamschen Kunst- kring, deelde de voorzitter, ir. M. C. A. Meischke mede, dat aan den burgemeester gevraagd was de prijzen uit te reiken, maar wegens uitstedigheid had de burgemeester het niet kunnen doen. De spreker citeerde de algemeene beschouwingen in het jury rapport en verontschuldigde de late afwikke ling van den prijskamp. Ziekte van de jury leden was daaraan schuld en voorts de moei lijkheid om voor de tentoonstelling een ge schikte ruimte te vinden. Tenslotte heeft de eere-voorzitter, de heer C. N. van Goor met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. De niet-bekroonden sprak hij daarbij bemoedigend toe en zich tot alle deelnemers wendend gaf hij den raad, om naast het streven naar technische perfec tie de bouwkunst toch ook als uiting van schoonheid te blijven beoefenen. De tentoonstelling blijft de geheele week open. Er is van de teekeningen over het al-, gemeen veel werk gemaakt. Door het ondei- werp van de hoofdprijsvraag is de tentoon stelling bijzonder interessant voor hen, die bü de techniek van het dagbladwezen be trokken zijn. 3 een fractuur aan het neusbeen is de jongen in het ziekenhuis aan den Coolsingel opge nomen. Om 7 uur vanmorgen is de 24-jarige machinedrijver P. Peekstok, wonende Gaes- beekstraat, aan boord van de sleepboot „ZWaluw" van den sleepdienst „Maas", en liggende aan het Willemsplein, bij het op gang brengen van den motor met zün linkervoet bekneld geraakt tusschen vliegwiel en vloer plaat. Met een gecompliceerde linker enkelbreuk is hy opgenomen in het ziekenhuis aan den Coolsingel. Door B. en W. is na verhoor van den be trokken inspecteur op de opgemaakte aan beveling voor de benoeming van een tijdelijk leerares voor bepaalde uren in de Duitsche taal aan de H. B. S. voor meisjes geplaatst mej. J. G. Logemann alhier. S GRAVENHAGE, 26 Juni. Geslaagd voor deel II de heer P. Niemantsverdriet te Rotter dam. ROOTERDAM, 26 Juni (Gem. lyceum voor meisjes). Geslaagd voor diploma A. de dames: M. A. van Dorsser, S. H. Reedijk, M. E. van Breen, S. W. Noach, M. E. Munters, A. E. Nier- strasz. De examens worden voortgezet met 4 candidaten. Den derden en laatsten provincialen wedstrijd organiseerde de R.A.C. gisteren met medewer king van H.D.V.S. op het veld van deze ver eeniging te Schiedam. Opvallende prestaties werden ditmaal niet ge- leverd, daar leent een grasmat zich niet voor De beste prestatie was ongetwijfeld de mooie tijd van den comingman Jan Grijseels, die de 100 Yards aflegde in prachtig soepelen stijl in 9 s De overige nummers waren hoofdzakelijk B. en C. klassers. De voornaamste resultaten zijn: 100 y. hardloopen dames A—B: 1. Kok, O.U. 1.A., 12.4 sec; '2. G. Koudijs, Hollandia, 12.5 sec.; 3. C. Klein, Minerva, 13 sec. Speerwerpen: heeren: 1. W. Mess, P. P., 50.64 m.; 2. D. Marree, O.O.S., 42.93 m.; 3. S. Hiem- stra, Zwaluwen 39.90 m. n 100 y. heeren A.: 1. Gnjsseels, P.P., 9.9 sec: 2. A. Kok, V. en L. 10 sec; v. d. Berg, Trekvogels 10.8 sec; 4. De Vries, Trekvogels 10.8 sec. 100 y. B heeren: 1. Woudstra, Zwaluwen 10.7 sec; 2. Jam. V. en Ij. 10.8T 3. Boer, D.O.S., 10.8 sec.; 4. Gouwentak, Zwaluwen 10.7 sec. Polsstokspringen: 1. Jaarsma, Dordt, Sparta 3 60 m.; 2. v. d. Most P.P. 3.40 m.; 3. Mosies, Zwaluwen 3.20 m.; 4. Krijgsman, V. en L. 3.00 meter 3500 m. wandelen: 1. P. Engelman P.P. 16 m.; 2 H. Kuijte, S.C.R., 17 m. 59.7 sec.; 3. J. Tessers, Minerva 18 m. 2 sec.; 4. Blom P.P. 4 x 100 meter heeren: 1. Trekvogels 45.4 sec.; 2. V. en L. 45.6; 3 Holland 46.6 sec 4. Zwaluwen 4 x 100 m. est. dames: 1. Hollandia 55.1 sec.; 2. O.D.I.A.I. 55.2 sec; 3. Minerva 57.6 sec.; 4. O.D.I.A. 11 59 sec 3000 m'. A-B: I K. de Groot Trekvogels 9 m. 12 8 sec - 2 D. v. Yperen D.O.S., 9 m. sec 3 P. Krüse, S.V.V. 9 m. 31.4 sec.; De Ruiter, V. etRCejayemdames?' 1. O.D.I.A., 1 m. 0.8 sec.; 2. Holladia 1 m. 0.8 sec.; 3. Minerva lm 4. sec. Olympische estafette: 1. Trekvogels 3 m. 45.4 sec - 2. Feijenoord 3 m. 49.1 sec.; 3. D.O.S. 3 m. 50.8 sec.; 4. Holland 3 m. 52.4 sec.; 5. Minerva 3 m. 56.2 sec.; 6. Achilles. De uitslagen van den nachtwedstrijd zijn: Twaalfvoestjollen. 1. Isis, st. J. W. v. d. .Berg Jr 2. Dr. Knok, st. R. Kagchelland. B M -klasse: X. St. A. van Dusseldorp; 2. Greyhound, st. H. van Gunsteren. Gemengde klasse: 1. Iris, st. J. v. d. Berg Sr.; 2 Maas, st. H. de Goederen. Startprjjs: J. 'v. d. .Berg Sr. Gistermiddag is de 6-jarige scholier J. Frank, wonende in de Hendrik de Keyzer- straat terwijl hij aldaar aan het spelen was tegen een carrier opgeloopen en overreden. De jongen is met een schedelbasisfractuur in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgeno men. ROTTERDAM, 26 Juni (le H.B.S.), Geslaagd de dames: Cora van Beek, N. J. W. van RU. M- C. de Weger, C. Zaanen en de heeren: W. a. van Aalst, L, J. Bekink, J. Brautigam, C. O. öie- mer, W. Brokerhof, W. Engelsman, L. van^y*, H. van Geem, W. J. 't Gilde, P. van der Graat, A. P. Groeneveld, R. Hartog, A. F. van den Heu vel, J. M. Hoek, B. Jansen, A. A. Jesse, - Kesteloo, H. van Koetsveld,J. Krol, N. H. hui- per, J. C. Leyte, H. T. L. Lim, J- Metz, K. F. Nageikerke, A H. Neomagus W. J. ^Noble S. B. de Poorter, N. F. Roos, z,. K. G. Stoof, W. F. Suurmond, L. To* O. Ver- wol, D. Vuyk, C. van der Weele, P. W a da, L. H. Zaayer. Afgewezen 8 candidaten. ROTTERDAM, 26 Juni. Bur" gerschool voor jongens afd. A.) ^xunmeerd 18 candidaten. Geslaagd R. M- v. Baarle, E. J. L. L. v. Berkel, J. F. Souwens A. G. B. Bruin- hof, W. J. J. Carati, w- Daniels, J. Ch Geelen J N A. Geertman, M. A. van Gils, G F J de Haer, C. A. M. A. Knüppe, J. P M. Maas, J. H. L. Manders, G. W y. Oosterhout, L. M. Rombouts, J. Ch. Saris, N. J. M. v. Stok- kum. MIDDELHARNIS, 26 Juni. Geslaagd de da mes J Tale A. PJ- Tieleman, te Middelharnis; en de'heeren M. Buth te Dirksland; J. A. Char- bon te Stellendam; J. Luyendtjk, Den Bommel; J van Nieuwenhuyze, Ooltgensplaat; J. den Hol lander, Middelharnis; en J. A. Verolme te Nwe. Tonge. ROTTERDAM, 20 Juni (le H.B.S.) Onder de geslaagden moet nog vermeld worden P. P. Gar deniers, wiens naam in onze opgave was weg gevallen. ROTTERDAM, 26 Juni (Gem. Kweekschool Veemarkt 1). Geëxamineerd 12 candidaten. Ge slaagd de dames: A. J. Daane, M. Teunlssen, J. C, Mol, J. P. Bouman, H. v. d. Akker, J. A. Slik, J, v. d. Wolk, M. T. Kuijper en A. P. Termeer, allen te Rotterdam; A. v. Hoogdalem, Schiedam E. C. v. Hoogdalem, Schiedam; C. S. v. Wage ningen, Vlaardingen. HULDIGING DR. W. THTEBOUT Zaterdagmiddag j.l. heeft de huldiging van dr. W. Thiebout plaats gevonden. Voor deze huldiging was een comité uit zijn patiënten opgericht bestaande uit de heeren J. var* Lulpen, voonz.; S. Blom, secr.-penn.; G. War- naar, F. Dijkstra, J v. d. Le}y, K. G. van Wolferen, mevr. Joh. Dirkzwager, mevr. F. de Laat, mej. A. v. d. Doll, mej. G. van Ettinger en de zusters Schmidt en Seizouw. Aanwezig waren o.a. nog de besturen der T.B.C. en Het Groene Kruis, een deputatie spoorwegpersoneel en de huisbezoeksters. Nadat dr. Thiebout, mevr. Thiebout en familie waren ontvangen in de groote boven- zaal van het hotel de Moriaan, nam de heer van Lulpen het woord, sprak een welkom en schetste het leven van dezen beminden dok ter. We gaan schelden aldus spreker, doch wij zullen als patiënten U steeds dankbaar blij ven gedenken, uw werk, en uw troost bU de vele zieken waar gij als vader steeds toegang wist te krijgen. Hierop werd een bloemen hulde aan mevr. Thiebout gebracht, waarna spreker verder de moeilijkheid memoreerde om een blijvende herinnering aan te bieden hij dit afscheid. Er was een bedrag bijeen ge bracht zoowel van kleine giften, welke toch groot waren als van die uit meer grootere beurzen. Besloten was tot aankoop van een prachtig karpet voor de kamer van den dokter. Na den heer van Luipen sprak de Burge meester den dokter toe namens 't gemeente bestuur, waarbij hij liet uitkomen de groote waarde welke het gemeentebestuur hechtte aan de adviezen als gemeente-arts gegeven. De Burgemeester bood hierbij -aan eenhiötn in vogelvluoTit van Maassluis, genomen doc\C defl fotodienst der K.L.M. Namens de T.B.C.-vereenigtng welrd het woord gevoerd door den heer S. Bloem. Spr. bracht het véle goede werk en den aangena- men omgang in herinnering. Hierbij bood htj hem het eere-lidmaatschap der T.B.C.-ver- eeniging aan. De heer J. K. W de Jong sprak namens Het Groene Kruis en roemde even eens de werkkracht van dr. Thiebout als op richter der vereeniging. Een boekwerk werd door hem aangeboden. De stationschef, de heer Hemelrijk, sprak namens het spoorwegpersoneel en liet Uit komen, hoe de dokter met het geheele per soneel steeds als spoorweg-arts mede leefde. Uit dankbaarheid werd een moderne leeslamp met boekwerk aangeboden, benevens een fraai bloemstuk. Ook de huisbezoeksters ble ven niet achte/r en bij monde van. zuster Schmidt wenschte zij den dokter bij Gods zegen een goede rust toe. Een herinnering ln den vorm van bloemen en een boekwerk werd geoffreerd. Namens mej. v. d. Doll werd een door haar zelf geschilderd werk aangeboden. Dat ook tal van bloemstukken de zaal vulde laat zich begrijpen. Tenslotte was het woord aan den scheiden den dokter. Hij sprak zeer onder den indruk tot allen woorden van dank en aan de patiënten in het bijzonder. Hij was getroffen oor hetgeen deze middag heeft gebracht. De temperatuur van het water in de open bare zweminrichtingen bedroeg heden 67° Fahrenheit. GEVONDEN VOORWERPEN. Als gevonden zijn aangegeven de navolgen de voorwerpen, waarvan bij de politie nadere inlichtingen zijn te bekomen; Een snelbinder, een dop van. een rozenbowl, een paar sokjes een paar oorbellen, een koperen gewicht en een breukband. TECHNISCHE HOOGESCHOOL Te Delft slaagden voor het ingenieurs examen voor scheikundig ingenieur de heeren A. C. Cranendonk, J. C. W. Dijksman, G. M. Key, M. Krijgsman, E. A. J- Mol en H. C. F. Schram (met lof) alhier. Geslaagd voor het candldaatsexamen van scheikundig ingenieur de heer A. I. M. Keule- mans alhier. EXAMENS LICH. OEF. M. O. Te Amsterdam slaagde voor bovengenoemd examen de heer J. M. Moore, alhier. Eerstvolgende verzendingen en laatste busllch- tingen resp. laatste aanbieding aangetoekena stukken aan het hoofdpostkantoor alhier. Ned. Indië: 30 Juni zeepost s. M. v. St. a gonde v. Amsterdam gew. st. 29 Jum - aanget. st. 20.— 1 Juli mail s. Weltevreden jv. Genua gew. st. 4—, 30 Juni aa"»c -j n„ 30 Juni en 3 Juli via Amsterdam—Bandoeng gew. st. 1-30, v. dag aanget. st. 20. Parkeerende auto's op rijwielpaden... pratende voetgangers en fietsers op den rijweg... op die manier móeten er Im mersongelukken gebeu ren. Wat zoudt u hier van denken: IEDER OP ZIJN EIGEN WEGI De maquette van het monument, dat binnenkort ter nagedachtenis van dert aanslag op koning Alexander van Joego* Slavia en Barthou, te Marseille zal tv or de opgericht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2