Uit den tijd der „klopjes". m m DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN. 60ste JAARGANG No. 17906 MAANDAG 5 JULI 1937 VIER BLADEN. STADSNIEUWS. nöorqam KETHEL. ROTTERDAM. BUREAU: KOEMARKT 4, SCHIEDAM' TELEFOON INTERCOMM. No. 68085 DE R.K.S.V, „EXCELSIOR". Turnsucces van de dames- afdeeling. DE KRUISVAART- MARSCH DOOR ROTTERDAM- SCHIEDAMSCHE ZWEMCLUB JUBILEERT. Receptie bij het 25-jarig bestaan. SCHIEDAMSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. KAMPIOENSCHAP VAN SCHIEDAM VEREENIGDE glasfabrieken. goedgekeurd (Zie °nS °chtendWad van 2 Juli> hen gelsport. Successen van .mej E. Melchers. "TïlJybgi CRICKETSPORT. 4. SCHEEPVAART. DE RADIO-CENTRALE- GESLIPT. i Jje AJBONENMENTSPRUS van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT bedraagt franco bi) vooruitbetaling: Per week 20 cent; per maand 85 cent; per drie maanden 2,55. BtJ bezorging franco per post bedraagt de abonnementsprijs per maand 1>10 per drie maanden 3.bi) vooruitbetaling. Incasso kosten worden niet berekend. L.OSSE EXEMPLAREN Zijn steeds aan ons bureau Koemarkt 4 verkrijgbaar cent per Stuk. POSTCHEQUE- EN GIRODIENST No. 81440. Uitgave van de N.V. de Courant De Maasbode te Rotterdam. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De ADVERTENTIEPRIJS .jeuraagt: Voor 1—6 regeis ƒ1.55. eikeregel meer25ct, Bij contract aanzienlijke reductie. Reclames tusschen den tekst dubbel adv.tarief, Liefdadigheidsadvertentiën half tarief. Familieberichten 10 ct. per regeL Kampioen-advertenties van 20 woorden 0.50 per plaatsing. Elke 5 woorden meer kost 10 ct. Kampioen-annonces en familieberichten wor den geplaatst in de gezamenlijke vier dagbladen: Het Nieuwe Dagblad, de Nieuwe Schiedamsche Courant, de Nieuwe Dordtsche Courant en de Nieuwe Zuid-Hollanoer. üe Gratis-Ongevallenverzekering bedraagt: ƒ3.000 bij levenslange invaliditeit; ƒ2.000 bij overlijden tengevolge van een spoorwegongeluk; ƒ1.000 bij overlijden tengevolge van een ander ongeval; 250. voor het verliess vanv^Teen^lle'dig lid een oog; 100.— voor bet verlies van een duim, bij breuk van de ruggegraat of bij schedelbreuk; 75.- voor het verlies van een wijsvinger of voor het verhes voor de voorste twee leden van alle vingers, onderbeen, knieschijf, va0 een duim, of voor het verlies van twee leden van een wijsvinger; ƒ25.- voor het verlies van alle leden van een anderen vinger, of van een lid van een wijsvinger, bij breuk van bovenarm of bovenbeen, onderarm of onderbeen, knt.schyf, sleutelbeen of enkel; ƒ10.— voor één lid of twee leden van een anderen vinger. Alles volgens de geldende voorwaarden als eenmaal per maand m dit olad wordt afge ru Groote belangstelling heerschte er gister avond op 't gewoonlijk zoo rustige Stations plein, voor de aankomst van de 70 turnsters van Excels'01" die met succes deelgenomen hadden aan de door de Dioc. Gymn. Bond in ket Bisdom Breda uitgeschreven tumwed- gtrijden in Princenhage. Bestuursafgevaardigden van alle afdeelin- gen, een groot aantal leden, de ouders van de jeugdige deelneemsters en belangstellenden hadden zich voor de Stationsuitgang opge steld. Om zes over negen rolde de met ent housiaste deelneemsters beladen electrische de overkapping binnen Onder 't gezang van diverse clubliederen werd de trein en het station verlaten en togen de meeste deelneem sters, na een ovatie gebracht te hebben aan de heer C. Swinkels. voorzitter der tumafdee- ling, naar het Clubgebouw op het terrein aan de^Damlaan, alwaar de heer E. A. Leenderts voorzitter van Excelsior hen heeft toegespro ken. Deze feliciteerde de dames met de behaal de 2 eerste prijzen en het diploma voor or de en tucht Onder luid applaus richtte spr. zich tot mej. J. van Seters die op deze wed strijden een persoonlijke le prijs heeft be haald en met een punt de meerdere bleef van de beste turnster van de Keurploeg in het bisdom. SPr. dankte de heeren C. Swin kels en P. Salmons die op zoo keurige wij ze deze tocht hebben verzorgd Spr. hoopte dat onder voorzitterschap van de heer Swin kels de Excelsioir-turnafdeeling steeds cres cendo gaan. mag. - JUBILé T. DE WEERDT Heden herdacht de heer T. de Weerdt, Maas- 'diik 136b alhier, den dag, dat hij vóór 40 jaar ais platenwalser in dienst trad bij de N.V. Werf Gusto v.h. Smulders. Tevens mocht de heer de Weerdt het feit herdenken, dat het 30 jaren geleden was, dat hij eerst als secretaris van het zieken- en ondersteuningsfonds en later bij het tot standkomen van de ziekte wet, als bestuurslid der afd. kas van het fonds werd benoemd. De jubilaris werd hedenochtend op het privé- kantoor door de directie geluk gewenscht, waarbij hem een geschenk onder couvert werd overhandigd, terwijl tevens waardeering voor Zijn 'werk werd uitgesproken. De heer E Steinder, bestuurslid van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel te Haarlem, reikte het diploma uit en de gouden medaille dezer maatschappij voor langdurige trouwe dienst. Als blrjk van sympathie overhandigde het personeel van de afdeelingen bruggen- en scheepsbouw bij monde van de heeren J. H. J. van Housselt en L. Bordijk een dressoir. Voorts werden den jubilaris eenige bloem stukken thuis bezorgd, o.m. van de mede bestuursleden der afdeelings-ziekenkas en van het personeel der scheeps- en bruggenbouw- £l£ d66lin^» Na de huldiging heeft de heer de Weerdt den dag in zijn familiekring doorgebracht. REP. „GEHEIMEN DER H. MIS". Koor der Joden: Dinsdag 7—8 uur. Chris tus: Dinsdag 8—8.30 uur. Joës. Ev.: Dins dag 8.309 uur. Koor der Onwetenden met de onwetend heid: Donderdag 77.45 uur. Adam, Mozes en Joës. de Dooper: Donderdag 7.45—9 uur. Wijsheid: Donderdag 910 uur. Koor der heidenen: Vrijdag 78 uur. Ge- loovige volk: Vrijdag- 810 uur. j BEEN GEBROKEN Zondagmiddag omstreeks 6.15 uur is de 10.-jarige W. K. die op een rijwiel gezeten zich hierbij aan fen vrachtauto vasthield, toen die vrachtauto de Archimedesstraat in reed, in de bocht komien te vallen Hij kwam hierbij onder de wielen terecht. Met een gebroken been is de jongen per politie-auto naar het gemeente-ziekenhuis overgebracht; het rfjwiel werd geheel vernield Gisteren had bij mooi zomerweer de dis- trictsmarsch plaats van de K. J. C. door Rotterdam. Er waren 20 groepen, ongeveer 250 jongens bij den start aanwezig, die de 20 K.M.- marsch moesten afleggen. De jongens liepen in prachtige formatie en fiere houding en dwongen de bewondering af van honderden toeschouwers. De Kruisvaarders van de Ha venparochie liepen mede met een goed ge trainde groep, welke voor den eersten keer medeloopend, den tocht tot het einde wist te volbrengen. Aan de deelnemers van de Haven parochie en ook aan de groep der Gorzen- parochie, werden medailles geschonken. Bij gestadige training maken de groepen van de voormelde parochies uit Schiedam een mooie kans op een der hoofdprijzen bij een vol gende districtsmarsch. Cohort St. Dominicus Wederom laat dit cohort na korten tijd zich hooren. Zondag gingen een kleine 100-tal jon gens onder de H. Mis van 6,30 uur te Com munie. Na de H. Mis gingen 32 van hen met 2 basseleeren naar de burcht, waar hen een feestelijk ontbijt klaar stond, want 's middags zouden zij worden geïnstalleerd. De jongens hadden zelf voor de bloemen gezorgd, een zeer goede daad van hen. Door hun leiders wer den zij hartelijk toegesproken, en vooral ge wezen op het Evangelie van dezen dag, dat niet elke boom goede vruchten voortbrengt. Na het ontbijt gingen allen naar de Hoog mis. 's Middags om 3 uur hield men een rond gang door de parochie met trommels en vlag- jongens zoo zien te marcheeren in hun groene uniformen. Om 4 um- had de installatie plaats, deze werd gehouden door den eerw. heer directeur pater G. Keijser O.P. Na een toe spraak van zijneerw. sprak de baljuw de wet uit. De directeur zeide o.m.: Dit is dus uw wet. Belooft gij dus de geboden te onder houden en volgens onze wet te leven? Allen antwoordden spontaan: wij beloven. Na een kort Lof werd tot slot Christus vincit ge zongen. Na deze plechtigheid begaven allen zich naar het veld, waar een foto van het geheele Cohort werd gemaakt. Om 6,30 waren allen weder in het lof. Tot slot stond hen nog een filmavond met tractatie te wachten en werd een film van de Kruisvaart zelf vertoond waar de jongens zich zelf op het witte doek zagen. Dat is weder een van de vele onvergetelijken dagen geworden voor het Cohort St. Domini cus. Zaterdag heeft de Schiedamsche Zwemclub een druk bezochte receptie gehouden bij ge legenheid van haar 25-jarig bestaan. Vele autoriteiten, vertegenwoordigers van vereenigingen en belangstellenden hadden deze gelegenheid aangegrepen om hun waardeering voor den propagandistischen arbeid van de club te uiten. Nauwelijks was het uur van aanvang gesla gen toen de burgemeester van Schiedam, mr. dr. F. L. J. van Haeren, vergezeld van den gemeente-secretaris mr. V. Sickenga en den wethouder J. Dinkelaar, zijn gelukwenschen kwam aanbieden. Daarop nam de heer Jac. Geleijnse, als voorzitter van de zilveren jubi leumcommissie het woord, om zijn bestuur, in het bijzonder de heeren J. B. Wijchers en M. J. van der Meer, resp. voorzitter en secretaris van de jubileerende vereeniging, te huldigen. Spr. bracht voorts dank aan den secretaris der feestcommissie, den heer A. W. Frauendorf. Namens de afd. Zuid-Holland van den Kon. Ned. Zwembond en den Zwemkring Rotterdam en Omstreken, sprak de heer G. Langelaar Jr. De voorzitter van den Konl. Nederlandsche Zwem Bond, de heer Jan de Vries, vertolkte de gevoelens van zijn bond.. Als blijk van waardeering had het K.N.Z.B.-bestuur gemeend aan de Schiedamsche Zwem Club de zilveren Bonds-medaille te moeten toekennen. De heer J. B. Wijchers dankte en hoopte steeds op de volle medewerking en steun van den Bond te kunnen blijven rekenen. Van de vele anderen, die nog het woord hebben gevoerd, noemen we de heeren: W. Schevelenbos, polo-commissie K.N.Z.B.; dr. J. W. Tonsbeek, comm. van toezicht op de gem. baden; H. A. M. Jonker Roelants en J. Putto, N.V. Sportfondsenbad; J.. Bijloo, H. Klein en C. E. W. Krediet, oud-voorzitters der S.Z.C.; W. P. v. d. Boogaardt en H. Delwei, K-Z.C.: M. Stavenga, Schied. Bond voor Lich. Opv.; A. v. Duinhoven, Schied. Sportcommissie, J. Beun, Hermes-D.V.S., voorts vertegenwoordi gers van de Nederl. Padvinders, van de^ ver. A.S.V., Rott. Roei- en Zeilver. „De Maas e.a. Talrijk waren de bloemstukken die aan deze receptie een fleurig geheel gaven, er waren er door de R.D.Z., O.D.Z., de Zul, R-Z.C. 1890, S.V.H., Schied. Redd Brigade, S.B.L.O., N.V. Sportfondsenbad Schiedam, enz. gezonden. Een diner vormde, het besluit van deze eer- ste uiting van feestvreugde van de Schiedam- sche Zwemclub. Nationale zwemwedstrijden op 11 Juli en een feestavond op 2 October staan nog op het feestprogramma. De resultaten van Zaterdag zijn: Heerenenkelspel: Komor wint van Blaisse 62 62; Slavenburg verl. van Torisawa 68 57; Zoetmulder verl. van P. Nolet 2—6 57; Dames enkel: derde ronde: mevr. Rösingh-KIy verl. van mej. v. d. Eelaart 68 26; Heeren dubbel 2e ronde: Zwart en Welcker verl. v. Slavenburg en Zoetmulder 36 36; van Gent en Stoffers verl. van P. Nolet en W. Nolet 26 46; Komor en K. Teschmacher verl. van ir. Rösingh en ir. van Herwijnen 26 26. Dames dubbel, eerste ronde. mej. van Rem- mersdaal en mevr. Rösingh-KIy sl. mevr. van Bergen Walraven-Kuyk en mej. van Bergen Walraven 62 62; tweede ronde: mej. van Remmersdaal en mevr. Rösingh-Klij winnen van mevr. Klein-Veenstra en mej. Rottier met 63 b1. Gemengd dubbel derde ronde: mevr. Rösingh- ftX, en, ir- Rösingh verl. van mej. Melchers en u teschmacher 16 4—6. De algemeene vergadering van aandeelhou- de V' Vereenigde Glasfabrieken i united Glassworks) te Schiedam heeft de In den raad van commissarissen Is herko zen de heer C T a .j A. van Lede en benoemd 111 oltersom, beiden te Wassenaar. De S. H. V. „Het Baarsje" heeft Zondag deelgenomen aan een nationaal concours, uitgeschreven door de R. H. C Spangen Het Baarsje won den derden corpsprijs ter wijl de heer C. Voets den eersten persoon lijken pnjs won. DE AFSTANDSMARSCHEN. Aan de vierdaagschen afstandmarschen te Nijmegen zal nog worden deelgenomen door een zestal Schiedamsche militairen zijnde 1 officier, twee onderofficieren en drie soldaten. De laatste uitslagen van de wedstrijden om de Schiedamsche kampioenschappen luiden als volgt: Heeren-enkelspel: halve eindstrijden; Ko mor verliest van Torisawa 06, 36, P. Nolet verl. van ir. Rözingh 06, 46. Eindstrijd ir. Rösingh wint van Torisawa 62, 31 (laatstge noemde teruggetrokken) Om 't kampioenschap van Schiedam: D. Tesch macher wint van Herwijnen 60, 26, 62. Dames-enkelspelhalve eindstrijden: mevr. Smulder verl. van mej. v. d. Eelaart 3—6, 3—6; mej. Schilling verl. van mej. L. Melchers 06, 1—6. Eindstrijdmej. L. Melchers wint van mej. v. d. Eelaart 36, 63, 60. Heerendubbelspel: halve eindstrijden: Slaven burg en Zoetmulder winnen van mr. Kroese en mr. H. Welcker 6—1, 6—4. P. E W. Nolet ver liezen van ir. Rösingh en ir. van Herwijnen 2—6, 6—2, 3—6. Eindstrijd ir. Rösingh en ir. van Herwijnen winnen van Slavenburg en Zoet mulder 64, 62. Damesdubbelspelhalve eindstrijden: mej. van Remmersdaal en mevr. RösinghKly verliezep van mevr. HerwijnenSchut en mej. van Buy- sen 36, 26. Eindstrijd: mej. v. d. Eelaart en mej. L. Melchers winnen van mevr. van Her wijnen—Schut en mej. van Buysen 6—0, 6—0. Gemengd dubbelspeleindstrijdmej. L. Mel- chels en D. Teschmacher winnen van mevr. van HerwijnenSchut en ir. van Herwijnen 6—1, 6—2. SCHIED. VOETBAL COMPETITIE. Uitslagen gespeelde wedstrijden: DRZ 1St. Hooger 1 34, FSV 1Hercu les 1 24, Zwaluwen 1VVR 1 16, HBS 2DVO 2 13, St. Hooger 2HVO 56, Hercules 2—DRZ 2 5—2, NFC 2—Zwaluwen 2 4—1. Den op Zaterdwag gespeelde wedstrijd H B. S 1SVC elftal werd door de Kampioenen, met 21 gewonnen, de wedstrijd werd in de beste verstandhouding gespeeld. TEMPERATUUR ZWEMWATER. De temperatuur van het water in de Ge meentelijke Zweminrichting bedroeg heden morgen 68 graden F. Verwacht wordt: Zwakke tot matigen Zuidelijke tot Zuid- Westelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, nog weinig of geen regen, warmer. Dinsdag: Zon op 4.45, Zon onder 21,23. Maan op 2.50. Maan onder 19,48. Wielrijders lichten op van 21.53 tot 4.16. WIELRENNEN Bij de afbraak rond de Rosaliakerk te R'dam kwam 'n miniatuur vrij tff staan, ,dat vroeger als woonhuis der „klopjes'' heeft gediend. Links: het huisje van boven af gezien; rechts: 't huisje leune nd tegen de grootere omliggende huizen. OVERGANGSKLASSE NIEUWBOUW H.A.L. Op de werf van P. Smit te Rotterdam had hedenmiddag de kiellegging plaats van de voor rekening van de Holl.-Amerika Lijn te bouwen „Noordam". Links: het leggen van de eerste kielplaat; rechts: de heer de Monchy, directeur der H.A.L. verricht den eersten hamerslag, ten teeken dat met den bouw 'n aanvang wordt gemaakt, L. lf ~~U r* Ijjtt <- -T_T ExcelsiorSparta. Sparta, dat de toss verloren had, opent met J.v War burton en G. Vine op het bowlen van dé Gebr. Oosterholt. De wedstrijd stond onder leiding van de neutrale empires de Bok en Lieser. Jimmy Warburton bat direct zeer agressief en in zijn tweede over werd J. Oos terholt voor 14 geslagen. Warburton deed de score snel stijgen. Op 35 kreeg J. Oosterholt Vine achter het wicket gevangen voor 2. Op hetzelfde totaal speelde de inmiddels inge komen R. Wilson een bal van J. Oosterholt in de handen van H. Groenhorst, die de kans dankbaar incasseerde (235). De Excelsior- aanval gesteund door uitstekend fielden, kreeg nu meer de overhand. Vervolgens kon J. War burton inrukken door G. Oosterholt keurig op eigen bowlen gevangen voor een hard gesla gen 34 (2 x 6 en 5 en 4). F. Schil thuis en W. Senn hielden even stand. Toen Schilthuis 5 ach ter zijn naam had deed H. Groenhorst een goeden vang op het bowlen van G. Oosterholt (458) g. van Leeuwen voegde 1 run aan het totaal toe, waarna J. Oosterholt hem c. and b. kreeg (560). Jan Wepster scoorde snel twee bunderys, maar bij een gewaagde run kwam hij tijd te kort (671). W- Senn scoorde ■rustig verder. C. Emeis was geen lang leven beschoren, nadat hij twee singles had gescoord deed J. Oosterholt zijn wicket duikelen (78). Vervolgens kwam een einde aan de goede in nings van W. Senn (24) door R. van Lingen op point gevangen (885). Op den volgenden bal van J. Oosterholt kreeg W. Hoenderop een kans, die hij accepteerde (985). Na dat Mostert een vier had gescoord, velde G. Oosterholt het laatste wicket toen de tele graaf 90 aanwees. Bowlingcijfers: Jac. Oosterholt 641, G. Oosterholt 340. Het begin van de Excelsior- innings was niet hoopvol. Reeds op de tweede bal bowlde J. Warburton J. Oosterholt (1-0). A. Hoenderop en H. Groenhorst speelden voor zichtig verder. Toen de telegraaf 20 aanwees runde A. Hoenderop (14) zich ongelukkig uit. Dit was tevens het begin van de collapse van de zwart-witten. Op 27 werd J. Oranje (2) achter het wicket gevangen door Wilson op het bowlen van J. Warburton. Op hetzelfde totaal werd H. Groenhorst door van Leeuwen gebowld toen zijn score 11 bedroeg. G. Oos terholt had de score nog wat verhoogd en op 36 viel C. Wuisman (2) als volgend slacht offer van J. Warburton. R. van Lingen was eveneens geen lang leven beschoren, voordat hij gescoord had, werd hij door F. Schilthuis gevangen op het bowlen van J. Warburton 636.' De kansen van Sparta stonden dus zeer goed, maar andermaal werd het bewijs geleverd dat bij cricket alles moge lijk blijft. G. Oosterholt en M. Groenhorst speelden rustig verder. Toen e.g. 12 achter zijn naam had werd hij door J. Cohen gemist, dit kwam de Spartanen duur te staan. G. Oos terholt speelde nu zeer soliede en geen der bowlers kon hun ontzag inboezemen. Op 85 gaf M. Groenhorst een vuurpeil en werd door J. Wepster ingerekend voor 8. Walbeek kwam Oosterholt gezelschap houden. De telegraaf steeg tot 120 alvorens A. Walbeek voor 9 door H. Mostert op het bowlen van W. Senn werd gevangen. Twee uur verder kon G. Oos terholt vertrekken c. and b. G. v. Leeuwen met 'n fraaie 60 achter zijn naam. De twee laatste batsman W. van Kemenade en W. Hoenderop deden zich nog geducht gelden. Dit tweetal voerde de score nog op tot 160 alvorens W. Hoenderop (15) door R. Wilson achter het wic ket werd gevangen. W. van Kemenade bleef met 22 n.o. Bowlingcijfers J. Warburton 524, J. Brandt 032, G. van Leeuwen 234, J. Wepster 0—12, W. Senn 2—41. Excelsior stuurde Sparta nogmaals in om 'n derde punt te bemachtigen. Op 10 werd G. Vine door G. Oosterholt voor 0 gebowld. Op 21 sneuvelde J. Warburton 16 (2x6). R. Wilson zorgde voor enkele runs maar op 36 werd zijn wicket door J. Oosterholt geveld voor 16. Op den volgenden bal smeet J. Oosterholt 't \v-icket van W, Senn uiteen. J. Wepster en F. Schilthuis zetten nu een goeden stand op. Op 63 werd J. Wepster voor een nuttige 13 gestumpd. Op hetzelfde totaal sneuvelden G. van Leeuwen (0) en F. Schilthuis (16) 763. Het begon nu geducht te spannen, temeer daar kort hierna J. Cohen door R. van Lin gen op het bowlen van J. Oosterholt werd ge vangen 865. Vervolgens gaven de zwart- wtiten een 4 cadeau en misten een stumpkans zoodat Sparta juist de innings-noderlaag ont ging- Bowlingcijfers: J. Oosterholt 439, G. Oos terholt 428. Excelsior wint met 70 runs op de eerste innings. Donderdag 8 Juli in Hoter Beijersbergen 8.30 uur. Ledenvergadering Nederl. R. K. Handelsreizigers Vereen. St. Christoffel, afd Schiedam, R. C. B. H. D. V. S. 4—Excelsior 4 H.D.V.S. batte eerst. J. Rijnten hanteerde den bal zeer succesvol, zoodat de HDVS-in- nings op 58 beëindigd was. In de dubbele cij fers kwamen F. de Kok 10, D. Baris 14, J. Spijker 15 n.o. Bowlingcijfers: J. Rijnter 7-12, T Bokhorst 336. Excelsior beantwoordde dit totaal met 112, waarvan J. Lourens 21, J. Rijnter 31, J. Verwayen 11 n.o., extra's 31. Bowlingcijfers J. Jaarsveld 126, D. Baris 6 —48 en F. Horn 17. Excelsior wint met 54 runs. Excelsior 5H.D.V.S. 5. H.D.V.S. batte eerst. J. Soesbergen had er met den bal goed het oog in. Op een totaal van 10 waren reeds 7 wickets neer. De in nings sloot op 29. In de dubbele cijfers kwamen P. de Leeuw 12, J. de Ronde 10, Bowling cijfers J. Soesbergen 55, J. Scheffers 1—11, A. Beukers 23, E. Steens 17. Excelsior scoorde 57 runs waarvan A. Hoenderop 21 en J. Scheffers 10 Bowlingcijfers: T. van Zon 713, J. Braan 335, S. v. d. Ende 09. Excelsior wint met 28 runs. Rennersclub De Zwaluwen. De rennersclub De Zwaluwen heeft aan de Laanslootscheweg bij Delfshaven de beschik king over een zeer goed grasterrein. Men is voornemens hierop 22 Juli, 25 Juli en 8 Aug. een driedaagsche competitie te organiseeren voor Rotterdamsche, Schiedamsche, Vlaar- dingsche en Delftsche renners. Het program ma zal waarschijnlijk als volgt zijn: Elke renner moet in drie nummers uitkomen n.L peletonwedstrijd, klassementwedstrijd en af valrace. De wedstrijden staan open voor ju nioren, C-klasers en B-klassers Bovendien zal nog ©en persoonlijke, een koppel- en een ploeg achtervolging in competitie-verband plaats vinden Voor de B-klasse is reeds de welbekende groote K V. W.-prijs beschikbaar gesteld door de Kaveewee-sigarenfabrieken uit Roo sendaal Donderdagavond 88 Juli van i tot 9 uur bestaat er gelegenheid tot trainen. Ia- schrijvingen te richten aan den secr. A. Fre- driks, Dam 32 Schiedam, of aan de besturen van de diverse wielerclubs. De prijsuitreiking vindt plaats na afloop van de derde wedstrijd, terwijl de klasseering geschiedt met puntentelling. Op 31 Augustus vindt te Schiedam even als vorig jaar een wegwedstrijd plaats voor leden van Schiedamsche clubs des middags om 2 uur, welke wedstrijd gaat onder auspi ciën van de oranjevereeniging Trainingrit Zondag werden koppelwedstrijden gehou den als trainingsrit De B-klassers moesten 82 de C-klassers 55 K.M. rijden. In de eer ste ronde hadden De Jong en Ruggerberg pech en staakten de rit. In de derde ronde kwam .Gierum te vallen. De koppelgenooten van Verhoeven en Slokkers kregen lekke ban den, doch zij fietsten de rit uit. De jeugdige renners Krabbendam en van Campen hielden het uitstekend vol op de 82 K.M. De uitslagen luiden: B-klasse 82 K.M.: 1. Slokkers—Kers, tijd 2.10.50, 2. Krabbendamv. Campen 2,18.20 3. VerhoevenSchön 2,21.4. BeijerGie rum (pech). C-klasse 55 K.M.: 1. ,vd. Vorst—v. d. Weijden 1,29,45; '2. v. d. Vorst—Zijnen 1.30.3. DahlhausEenhoorn 1.32,54. Zondag a.s. rijden een twintigtal renners op de Goudsche Wielerbaan, SCHIEDAM, 3 Juli. Aangekomen Ned. m.s. Eulota, ledig van Rouaan om te dok ken in de Wiltonhaven; Ned. s.s. Sarkani, ledig van Rotterdam om te dokken in de Wilhelminahaven. SCHIEDAM, 3 Juli Vertrokken: Letlandsch s.s. Ciltvaira, ledig naar St. Johns; Grieksch s.s. Rita Chandrie, ledig naar Vlaardingen; Grieksch s.s. Eleni T ,naar SundsvaU, SCHIETVEREEN. „DE ROOS". Stand der wedstrijd op den 2en Juli 1937. Klasse A: A. J. Bliek 197 pnt. 4series; J. v Pinxteren 196 pnt., 4 series; D. Krook 192 pnt. 4 series; F. Rechters 191 pnt., 4 sereis G. v. Agteren 190 pnt., 4 series; J. Collignon 180 pnt. 4 series; A. Heijmans 145 pnt., 3 series; R. Kooy 142 pnt. 3 series; J. Bliek 142 pnt. 3 series; H. Schilt 97 pnt. 4 series W. S. de Gooijer 95Vpnt., 3 series, G. v. Heemst 94 pnt. 3 series; C. Kroon 94 pnt. 3 series; N Schier 92 pnt. 3 series; G Baron 95 pnt, 3 series; C. Rademaker 91 pnt. 3 series; J. Et- man 88 pnt. 3 series Klasse B: P Burg 1886 pnt. 4 series; W. de Veld 183 pnt. 4 series; P. Bosman 140 pnt. 3 series; G. Collignon 138 pnt, 3 series; C. Schilt 134 pnt., 3 series; F. Kleimekoort 133 pnt., 3 series; W. Nolet 132 pnt., 3 series G. Komp 96 pnt. 2 series; E. v. d. Leets 93 pnt., 2 series; W. Bosman 95 pnt, 2 series H Breevoort 92 pnt. 2 series; G. Otterloo 92 pnt., 2 series; C v. d. Ree 92 pnt. 2 series; F. v, Haaren 91 pnt. 2 series; Th. Marks 90 pnt., 2 series; M. Kruithof 89 pnt. 2 series: W. B. v. Gogh 87 pnt. 2 series; W v. d. Schol- te 87 pnt 2 series; M. Vroeg 86 pnt. 2 series. BURGERLIJKE stand. GEBOREN: Adriaan, zoon van P. de Keij- zer en C. J. Bogerd, Ruysdaellaan 60. Ger- dina J., dochter van H .Heijkoop en A. J. G. Truggelaar, van Beverenstraat 11.Eliza- geth, dochter van G. v. d. Wal en J. V/, Groeneweg, Prof. Kam. Onneslaan 179. OVERLEDEN: G. J. Klompenhouwer 64 echtgenoote van E. S. de Waard, Oude Maas- straat 27a. Programma 5. Dinsdag 6 Juli Brussel (Fransch)12,20 Gramofoon, 12.50 Omroepkleinorkest, 1,30 Omroepsalonorkest, 1.50 Gramofoon Diversen: 2.205.40. Keulen: 5.40. Omroeporkest. Diversen 7,10 8,30 Brussel (Fransch), 8,20 Nationaal concert: 10.30 uit de Molière-schouwburg te Brussel. Voor de programma's 1 t.m. 4 raadpdege men onze rubriek „Uit .den aether". DR. SAUER GAAT HEEN. Dr. G. Sauer heeft tegen 1 September a s. ontslag aangevraagd als gemeentearts alhier. Naar we vernemen, zal dr. Sauer, die 1 Fe bruari 1936 onder zeer groote blijken van belangstelling z'n 40-jarig jubileum als arts van Kethel herdacht, de dokterpraktijk neer leggen en zich in Delft gaan vestigen. Met ingang van dien datum zal onze alge meen geachte en zeer populaire dokter op treden als controleerend geneesheer van het streekverband Westland van de Federatie van Ziekenhuisvereenigingen. Dr. Sauer heeft z'n particuliere en fonds praktijk overgedaan aan dr P. van der Kuij, die in Januari 1.1. tijdens de ongesteldheid van dr. Sauer zijn praktijk heeft waargeno men. Dr. van der Kleij is ruim twee jaar geleden te Leiden tot arts bevorderd en heeft gedu rende dien tijd verschillende malen als waarnemend arts dokterspraktijken waar genomen. GEWAPENDE DIENST. De collecte voor bovengenoemd fonds heeft dit jaar ƒ20,61 opgebracht. Gistermorgen Is de 25-jarige C. H. Brou- wer-Tino wonende van Oldenbarneveltstraat in de Posthoornsteeg geslipt en gevallen. Met een hersenschudding is zij naar het zie kenhuis aan den Coolsingel gebracht, alwaar zij ter verpleging is opgenomen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 1