REIZEN IN DUITSCHLAND. Deviezenvoorschriften. En andere bepalingen t.z.v, ,goedkoopemarken. MARIUS DADO TE DANZIG. BURGERLIJKE STAND, GEVONDEN VOORWERPEN- ROTTERDAM SPAART WEER. HILLEGERSBERG. BERKEL EN RODENRIJS. autotocht ouden van dagen. WISSELKOERSEN TE ROTTERDAM' GEVONDEN VOORWERPEN- VL AARDINGEN. SCHOONHOVEN. RIJWIELVERKEER OP DE HOOGSTRAAT MAASSLUIS. DINSDAG 13 JULI 1937 ..../-/./"'A De bij een Nederlandsche bank gekochte cheques in Reismarken zijn betaalbaar, zon der aftrek van kosten, in bijna alle plaatsen in Duitschland. Dispositie kan eveneens plaats vinden bij een groot aantal stations- wisselkantoren der Deutsche Verkehrs-Kredit- Bank A.G. die ook des Zaterdags en op Zon en feestdagen geopend zijn. Per dag mag per persoon Mk. 50.— (personen jonger dan ia jaar Mk. 25.worden opgenomen. In dij- zondere gevallen en onder speciale voorwaar den kan de bank er voor zorgdragen, dat tot een maximum-bedrag van Mk. 100-— Per da® mag worden gedisponeerd. Voor de navol gende plaatsen zijn speciale bepalingen vast gesteld: Tot een bedrag van Mk. 25.per dag kan gedisponeerd worden: 1 In de plaatsen gelegen in een strook van ca. 40 K.M. breedte langs de Deensche ^ÜT^In het nabij Danzig gelegen Oost-Prui sische grensgebied; 3. Te Kehl en Lörrach. Het is noodzakelijk, dat de cheques direct bij ontvangst in de daarvoor aan de boven zijde der cheque bestemde ruimte worden gpteekend. Het zenden vqn reischeques aan reeds m Duitschland verblijvende personen is niet toe gestaan. Een bank kan te hunnen behoeve een accreditief openen indien zij in een plaats wenschen te disponeeren of hun een crediet- brief zenden, welke in meer plaatsen betaal- iDBciir is* Ook indien men om andere redenen niet van cheques gebruik wenscht te maken, kan door middel van een accreditief of crediet- brief gedisponeerd worden. Te verstrekken gegevens- Bij het aanvragen van Reismarkencheques of credietbrieven dienen de volgende ge gevens te worden verstrekt: 1. Naam en voornamen (voluit) van den reiziger; 2. Vaste woonplaats buiten Duitschland, 3. Beroep; 4. Nr. van het paspoort en plaats van afgifte. Indien een accreditief gewenscht wordt, moet bovendien worden opgegeven in welke plaats zal worden gedisponeerd. Gebruiksdoeleinden. De Marken mogen alleen voor reisdoelein- den in Duitschland gebruikt worden, zooals voor betaling van reis-, hotel- en pension kosten en van andere uitgaven, die met het verblijf in Duitschland verband houden. Het is daarom niet toegestaan de Marken o.a. te gebruiken voor betaling van: aspoorkosten op trajecten buiten Duitsch land gelegen; b. inkoopen van goederen die niet dienen voor verbruik tijdens het verblijf in Duitsch land. Het verdient aanbeveling, hotelrekeningen en kwitanties welke op groote uitgaven be trekking hebben te bewaren, daar bij het verlaten van Duitschland door de douane kan worden verlangd, door middel van dergelijke bescheiden te bewijzen, dat de uitgegeven Reismarken inderdaad voor reisdoeleinden zijn besteed. Wie zich aan overtreding schul dig maakt, wordt door de Duitsche wet met boete of gevangenisstraf bedreigd. Op verschillende Duitsche schepen en vlieg tuigen kunnen de passage en de kosten aan boord voldaan worden met Reismarken. In- en uitvoer van geld- Duitsche bankbiljetten mogen niet worden ingevoerd. Per persoon mag Mk. 30.Duitsch zilvergeld worden medegenomen, hetwelk, indien de invoer op de Grenzbeschneinigung is genoteerd, mag worden uitgevoerd. Buitenlandsche betaalmiddelen mogen vrij worden ingevoerd. Wanneer een reiziger zijn medegenomen buitenlandscïle betaalmiddelen bij zijn ver trek uit Duitschland wenscht uit te voeren, moet hij deze bij invoer aan de Duitsche douane-beambten toonen, die den invoer be vestigen op een zg. „Grenzbescheinigung waarvan een bank op verzoek een exemplaar ter beschikking kan stellen, dat vóór den aan vang der reis kan worden ingevuld. Een der gelijke „Bescheinigung" is niet noodig voor cheques en credietbrieven in Reismarken lui dende, welke zonder eenige formaliteit mogen worden in- en uitgevoerd. Overgehouden Marken kunnen tegen ont vangst van een stortingsbewijs: a. bij een bank of bij een stationswissel kantoor in Duitschland, ten gunste van ons Reiseverkehrs-Sonderkonto worden gestort, waarna de bank de Marken tegen koopkoers van Reismarken kan overnemen; b. bij een bank of bij een stationswissel' kantoor in Duitschland gedeponeerd worden met verzoek „Genehmigung" aan te vragfen teneinde deze RM.-bedragen voor een volgen de reis weder te kunnen gebruiken. (Disposi tie kan alleen door den reiziger zelf, op ver toon van het paspoort geschieden en moet uiterlijk drie maanden nadat het bedrag is gestort, plaats vinden. Na afloop van dezen termijn wordt het bedrag door de bank1 in Nederland, die de cheque heeft afgegeven, vergoed. Gezelschapsreizen, studiekosten en ondersteuningen leden of andere in Duitschland woonachtige personen met Registermarken (die ca. 20 pet. goedkooper zijn dan Reismarken), te onder steunen, tot een bedrag van Reg.Mk. 200. per maand. Ook ondersteuningen met grootere bedra gen kunnen op voordeelige wijze geschieden. Bij bijzondere gelegenheden, zooals huwe lijk, verjaardagen, Paaschfeest, Kerstmis en andere feestdagen, kunnen in het buitenland woonachtige personen geschenken met Regis termarken geven tot een bedrag van Reg. Mk. 200.per persoon. Voorts kan toestemming worden verleend om vrijwillige bijdragen aan instellingen van socialen of religieuzen aard met Register marken te betalen. Eigen geblokkeerde saldi- In het buitenland woonachtige personen van Duitsche of van andere nationaliteit, die bij een bank in Duitschland een geblokkeerd tegoed hebben, kunnen toestemming ver krijgen om deze Marken te gebruiken voor: a. reisdoeleinden (geen zakenreizen) in Duitschland; b. ondersteuning van in Duitschland woon achtige personen; c. verleening van credieten, aankoop van vaste goederen etc. Ook bezitters van Duitsche in Marken luidende, aan een Duitsche beurs officieel ge noteerde fondsen, kunnen toestemming ver krijgen om het provenu daarvan bij verkoop op aflossing en de opbrengst der dividev*,n en coupons voor bovenstaande doeleinden te gebruiken, mits de stukken reeds op 15 April hun eigendom waren. Hollandmarken- Hollandmarken, d.z. de Marken, die in Nederland woonachtige personen ontvangen boven het gedeelte der rente, huur, pacht, etc.. dat in contanten wordt getransfereerd, kunnen door den eigenaar gebruikt worden voor: a. betaling van reiskosten in Duitschland voor zich en/of zijn naaste familieleden en bet begeleidende dienstpersoneel (geen zaken reizen) en wel RM. 2000.per maand per persoon; b. giften, voor ondersteuning aan in Duitschland woonachtige personen, of aan sociale, godsdienstige of andere instellingen; c. betalingen in Duitschland van belas tingen, reparatie- en bouwwerkzaamheden aan onroerende goederen en van diensten in verband staande met het beheer van zich in Duitschland bevindende vermogensbestand- deelen; d. aflossing van hypotheken ten laste van den eigenaar. Hollandmarken van rechtspersonen mogen door de firmanten, vennooten, directeuren en commissarissen dezer rechtspersonen en hunne familieleden voor reizen worden ge bruikt. Heeft succes met Mozart's concert. In de badplaats Zeppot bij Danzig is als concertmeester van het Kurorchest opgetre den de violist Marius Dado van het Rotter - damsch Philharmonisch Orkest. Hij neeft blijkens de bladen met het violconcert in D-dur van Mozart een groot succes behaald. H Onder bepaalde voorwaarden kunnen reis leiders, die deze functie niet voor hun beroep uitoefenen, ten behoeve der onder hun geleide in Duitschland reizende gezelschappen, van Reismarken gebruik maken. Door bemiddeling van een bank in Neder land kan toestemming worden verkregen om studiekosten in Duitschland van aldaar voor studie, opleiding etc. tijdelijk woonachtige personen met Reismarken te betalen. In het buitenland woonachtige personen kunnen toestemming verkrijgen, om familie- Aangiften van 10 Juli 1937. BEVALLEN: S. de Kwant geb. Visser d. M. A. Faassen geb. v. Rijswijk d. J. W. Pdnters geb. Smit d. C. Janssen geb. Volkoog z. C. v. 't Hof geb. v. d. Werken d. G. G. S. Janssen geb. Becht d. G. Elias geb. Weiier z. B. C. A. Palte geb. Russeler z. H. Platen geb. Waasdorp z. S. M. Z. v. Os geb. F. Schuijf geb. Konegen z. T. Hofman geb. Kemker z. K. de Ron geb. Wielard d. A. Pijpers geb. Gehuijs d. A. M. v d. Linden geb. v. Dijk z. I. Mooi geb. de Koning d. P. Willemse d. P. Kostense geb. de Rooij z. v. Berk geb. Kiela z. I. C. J. Sint Nicolaas geb. d. Punt z. M. E. Sanders geb. v. Lee- nen z. H. P. Verheezen geb. Muurllfek levenl. z. A. M. Daim geb. v. Uden levenl. d. OVERLEDEND Vroegop vr. v. J. H. Hoo- rens v. d. Berg 41 j. G. L. v. Waasdijk m. v. C. M. J. de Reus 52 j. N. P. Ekker wede. v. A. Visser 84 j. L. Ros z. 14 d. A. de Haan z. 7 j.'K. Diederiks z. 3 J. Aangiften van 12 Juli 1937. BEVALLENM. M. JansenLagendijk d. C. M. DonatzTerwijn d. G. A. v. Duyn Buyk z. M. L. KammanVeerman z. D. Breurde Goey d. J. EldridgeBoot d. G. RotmeijerStoopendaal d. J. Verseeuw Dortmond d. J. J. G. Berkhout -Driessen d. J. SchenkHoutzager d. A. N. Oarpentier v. Beek z. E. A. M. Bransv. t Hoogt z. J. v. ZuidamVrolijks z. J. M. Visser—v. Aalst z. A. C. de GeusPruysers z. J. W. MeijboomOtterspeer d. M. v. Oersv. d. Boomgaard d. A. OuweleenRoodhorst d. C. WolzakRosbergen z. P. C. Bekker—Been hakker d. E. de Hoopv. Asperen z. C. Coe- nenVermeulen d. C. de HaasHermans d. L. DresPonsen z. E. Tegelaar—Schafer z. J. A. KooleRoose z. B. J. Evenhnj Helendoom Z. T. J. WijnbeltMandemakers d. L. Giesenv. Mastrigt d. J. M. v. Rijns oever—Aarts d. A. OttervangerTouw z. G. F. BlommaertKlerkx z. B. F. F. Braam Snijders z. M. H. VosselmansMeijer z. P. v. Herkv. d. Wal z. H. Oomensde Lorijn z. E. E. StanekeMelis z. B. M. Dekker— v. Oosterom d. M. Olthofv. Rossum z. E. J. Laauwende Koning z. A. M. v. Wijn gaardenEk d. S. J. Beenv. d. Berg z. B. L. v. OyenSeghers d. A. P. Tenthofv. Noorden de Kort z. J. IbelingsVoogd z. J. M. Melgertv. Hoek z. H. G. Brand—de Boer d. Y. D. J. HoldermansHoekstra d. P. J. ReeuwijkKnetemann z. J. Meijdamv. d. Akker d. S. SmeehuyzenSurber z. J. C. M. Breusersde Gruiter z. J. Bongaars Hoekstra d. G. C. EygelsheimDelien d. OVERLEDENN. Zwanenburg ges. vrouw v. N. P. Broekhuysen 51 j. J. Izaaks man v. S. Denneboom 48 j. H. Klaassen wedr. v. M. Deering 83 j. J. Malefeijt ongeh. man 80 j. J. E. Buskens vrouw v. A. Hagesteijn 43 j. C. J. de Jongh vrouw v. J. Oranje 31 j. J- Missel man v. A. Verseput 68 j. L. Schipper man v. M. Boutkan 49 j. M. Amoureus wedr. P. A. Hekking 83 j. G. Rhoerman wede. v. J. H. Bernhart 74 j. f. J. v. d. Par ongeh. man 29 j. A. v. Stralen wede. v. P. v. Ameron- gen 71 j. H. H. Lentink vrouw v. G. J. Beu- mer 38 J. F. Jansen man v. P. J. Ntjhoff 33 j. G. H. F. Bruyns vrouw v. P. Luitwieler 54 j. A. J. M. Kamp vrouw V. A. J. H. M. de Winter 42 j. In de week van 25 Juni tot en met 1 Juli 1937, omtrent welke inlichtingen zijn te bekomen a.h. Hoofdbureau van Politie a.h. Haagscheveer, iede- ren werkdag van 9 tot 15 uur. Aan het Hoofdbureau van Politie": portemon- naies; sleutels; R.M.-mekrne; handschoenen; beiteljassenschooltramkaart in étuispaar kaart; kinderschoentje; pikhaak; gebreide tasch; kleeding; Eng. leesboek; studie- en leesboeken; pullover; beige vilten dameshoed; bl. kruikje; zilv. oorbel; houten duimstok; wit gehaakt mutsje «enige loterijbriefjes „Witte Stad"Fransch schoolboek; badpak en -doek; 2 H.G. gewicht; 1 paar zwarte lage schoenenjongensfoto in en veloppe; rijwieltaschje; autodop; wollen baby manteltje; broche; sportriem; zak inh. regen pijpen; portef. met 48 cent; rozenkrans in étui; vetspuit. Aan de bureauxOostervantstr.zakje doperw ten en stuk dekzeil; Aelbrechtskolkdoos klee- dingstukken; post Marconipleindoos met 24 tles- schen: Sandelingpleinautoped en wagentje met pop; Bergsingelzwart gelakt kinderrijwiel; Groote Paauwensteeg: 3 zakjes doperwten. By de vinders: kettinkje met 5 sleutels, Zend- graaf, Delftschestr. 82b; R.B.-merk in étui, Pikee Pijnackerplein 31b; bi. gab. regenjas, J. Bak ker, Nwe. Binnenweg 41b; verm. doublé D.-pols horloge, Schenke, Burg. Meineszlaan 88; knip- portern. met inhoud, De Vries, Claes de Vriese- laan 23a; bruind D.-taschje met 5 cent, Heet- land, Schepenstr. 72a; bl. regenjas, V. Jacobs, Hoevestr. 12; bankbiljet, M. C. de Ryke, Fabris- singel 41, Hilversumbril in bl. étui, P. J. v. Koningsbergen, Rozenburglaan 62; br. D.-portem. met inhoud, C. Verbeek, Visschersdijk 60; beige gestreepte jongensjasje, A. Bak, 's Gravendijk- wal 5a; beige dames stroohoed, Ged. Glasha- \ien 27; vulpen, P. v. d. Tol, Strooveer 9b; 4 cou pons ,,De Toekomst", Th. v. Heiningen, Charl. Lagedijk 31D. polshorloge met schakelarmband, M. Kool, Math, dijk 305; rood-gele vulpen, P. Ze venaar, Beijerlandschelaan 131b br. regenmantel C. v. Til, B^aan 134; R.B.-merk, N. Beversluis, v. Oosterzeestr. 6b; bankbiljet, K. Kouwer, De Vliegerstr. 23b; zilv, armband met bl. steentjes, A. v. Vugt, Hoogstr. 198; 2 moerslutels, J. Mars, Do la Reijstr. 56b; R.B.-merk in étui, K. Maat, 's Graven weg 218; gegoten ijzeren pijpje H. 32, A. Luttenberg, Honingerdyk 404/4; 1 paar witte D.-schoenen en sokken, J. Heijkoop, Honinger dyk 482zwarte damestasch, P. Verhagen, Schou tenstraat 96anikk. dames horloge, H. Thans, Taborstraat 73a; R.B.-merk in étui, F. A. Dek kers, Verbraakstr. 12; verm. gladde gouden ring, K. Vogelaar, Banierstr. 41c.gouden ring P. S. J. v. Mersel, Hammerstr. 8b; br. dames portem. met inhoud, C. Aling, Schieweg 61; bankbiljet, W. Schipperus, Gerard Scholtenstr. 44; br. kin dermanteltje, K. Schippers, Hildegardisstr. 56; R.B.-merk ,,P. v. d. Hage", L. Vicari, Fuikstr. 24b; br. sportportem. B. Kriesch, Wiekstr. 62b; electr. rywiellantaarn, J. Barends, Spykenisse- str. 19; R.B.-merk, G. de Wolf, Persoonsstr. 17a; R.B.-merk in étui, P. de Jong, Quintstr. 22a; rol gaspenningen, G. Dirks, Kat. Lagedyk 479b; gouden ring ,,A. M. Oele", G. v. Gelder, Zuid hoek 175; facturenboek „A. Verduyn", H. v. Diggelen, Pleinweg 125b; R.B.-merk in étui, J. L. Doolaard, Kat. Lagedyk 261; R.B.-merk, J. de Vries, Slachthuisstr. 18b; verchr. D.-polshor- loge, D» Dekker, V. Reynstr. 14bsportportem. met inhoud, J. Reedyk, Excercitiestr. 19b.1 kg. gewicht, J. B. Pupgens, Roentgenstr. 102; br. dam. portem. met inhoud, Th. Meirakker, Boe- zemstr. 22a; kolensslsop, G. Holleman, Zwyn- drechtschestr. 29; dwarsfluit, G. Peerbolte, Joh. Brandstr. 28; portem. met 7 cent, C. Blokland, Zwijndrechtschestr. 109; dam. portem. met in houd, G. Evers, Willebrodusstr. 84; br. actetasch W. v. Veen, Wilgenweerd 14; bl. dam. regenman tel, T. Moerman, Egelantierstr. 32; portef. inh. papieren, J. de Vos, Hendrik Croesinckstr. 13; R.B.-merk in étui, H. Unnik, 2e Kiefhoekstr. 80; kinderportem. met 22 oent, J. Schreuder, Hegge- pad 39; br. dam. manteltje, G. Kamerman, Strij- enschestr. 45; portem. met inhoud, Bakker, Leede 127; rozenkrans, J. C. Kooy, Oostendamstr. 165; zwarte dam. tasch met 17 cent, C. v. Eenige, Groepstr. 48; ketelpak, A. v. Loon, Slakhekbstr. 32; kosteloos R.B.-merk, L. Dolk, Treek 38; ring met 4 sleutels, L. Bouman, Adriaan Pïeterstr. 44; R.B.-merk in étui, P. Olieman, Eben Hae- zerstr. 64: schooltasch met schoolwerk, J. Groen Lange Hilleweg 105; R.B.-merk, Hunnik, Dordt.- str.weg 747; kosteloos R.B.-merk, L. Breukho ven, De la Reijstr. 87br. dam. portem. met in houd, W. Maaten, Disselstr. 20; actetasch met 30 cent, P. Klop, Millinxstr. 64; bl. autoped op luchtbanden, Veltman, Hilledijk 6; zwarte vul pen, J. v. Henmink, Essenburgsingel 109; R.B. merk, N. v. Esek, v. Lennepstr. 98b; portem. met inhoud, W, Ernst, Math.laan 301h; nikk. horloge, C. Schild, Doezastr. 36a; kinderschoén- tje, M. v. Dinteren, Pyperstr. 30c; vulpotlood, L. Turk, Schans 30cgouden halskettinkje,S. 1 de Heer, Taandersstr. 103bgl. gouden H.rtng. C. Schenkveld, K. Schoonderloostr. 5a; ring met 7 sleutels, M. Flipse, Math, weg 67; kinderman- teltje, J. Goos, Beukelsdyk 143; bril, J. Noorlan- der, Essenburgstr. 39b; crick, G. Drichiene, Bus- sinkstr. 7; cahier statistieken, H. v. Ronkel, B. Meineszlaan 121witte damesschoen, A. den Ko ning, Busken Huetstr. 50; gouden heeren pols horloge, F. Ameling, Voorhaven 134; dam. por tem., J. de Jong, v. d. Hilststr. 22a; pak wasch- goed, dezelfde; R.B. merk in étui, Godefroij, Math, laan 446; H. rywiel „Batavus", Wijnma len Hausman, Ged. Glashaven 4. Aan de Rijkspostspaarbank te Rotterdam, werd in Juni 1937 ingelegd 1.125.588 en terug betaald 785.817, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 339.771. Het aantal nieuw uitge geven boekjes bedroeg 969. avond zou worden gespeeld, is tot nader be richt uitgesteld. Woensdagavond wordt aan de Galgkade gespeeld de wedstrijd Hollandiaan—Neptunus Aanvang 7,15 uur. Voor den aanvang van den wedstrijd zal de overreiking en hijsching plaats hebben van de nieuwe Hollandiaan- clubvlag. iwnwicucm-y,n ::-.kujwkazaag,. Adr. van der Plas. Vde statie. „Simon van Cyrene helpt Jezus het kruis dragen". (Kuntzalen Ad. Donker te R'dam.) FIETSEN OP SLOT, Na geruimen tijd van fietsendiefstallen ver schoond te zijn gebleven, ia het den laatsten tijd weer gevaarlijk geworden fietsen onbe heerd en zonder slot neer te zetten. Vanaf het R. K. Kerk- en Schoolplein zijn de laatste weken tijdens een Kerkdienst drie fietsen ontvreemd. Men zij dus gewaarschuwd. Aan den autotocht voor ouden van dagen op Donderdag a.s., georganiseerd door de beide winkeliersvereenigingen zal door ruim 80 oud jes worden deelgenomen, in 30 wagens. Naar we vernemen, zal ook de Burgemeester als blijk van belangstelling en sympathie voor dit doel den tocht meemaken. De todht zal gaan langs Den Haag, Lelden 'naar Heemstede en vertrekken om 8 tuur van af het Gemeentehuis, 'si Avonds zullen de beide mtuziekvereenigingen vanaf de R K. Kerk tot aan het Gemeentehuis den terugkee renden stoet vergezellen. Londen 9,02%, Berlijn 73,05, Parjjs 7.05, Bel gië 30,60, Zwitserland 41,63, Amerika 1.81% Denemarken 40,28, Zweden 46,52, Noorwegen 45,34. In het bureau van politie, Straatweg 138, zijn de volgende gevonden voorwerpen ge deponeerd: 1 belastingmerk, 1 kindertaschje, 1 portefeuille en 1 rijwielbelastingmerk. Bij vinders zijn te komen: 1 zilveren col lier, v. d. Ende, Lischbloemstraat 7b; 1 vul pen, Smulder, Caspar Fagellaan 1; 1 vul penhouder, Terweij, Kerstant v. d. Berge- laan 26; 1 belastingmerk, Meder, Prins Fred. Hendrikstraat 107b; 1 kano, v. d. Horst, Schieweg 165, Rotterdam; 1 ceintuur, Poel, Kleiweg 121; 1 armbandhorloge, Gijsenmij- ter, Bergschelaan 217, Rotterdam; 1 belasting merk, Snoek, Berglaan 70; 1 halsketting, Pe gels, Hillegondaplein 5; 1 vulpotlood, Slijk, Plasoord 21; 1 belastingmerk, Den Ouden, Burg. Le Fevre de Montignylaan 65; 1 bril, Gorzeman, Kootschekade 26; 1 rijwielbelas tingmerk, Bossche, W. van Hillegaersberg- straat 70 b; 1 autoped, Barendse, Jac. Ruiis- daellaan 6; 1 damesvulpotlood, Klaskin, Pr. Mauritsstraat 47; 1 cape, Overhand, Klei weg 153. Opgevangen: 1 geringde postduif, bij Van Dam, Berglaan 17. Aan het bureau van politie, Straatweg 138, zijn de volgende gevonden voorwerpen ge deponeerd: sleutel; blauwe ceintuur. Bij vinders zijn te bekomen: witte jas, Groen van Prinsterstraat 31, Rotterdam, ge wicht van 5 K.G., Trio, Kerstant v. d. Berghe- laan; bril, J. Ram, v. d. Veldelaan 26; dames badpak, Kniok, Kleiweg 396; belastingmerk, Pegels, Hillegondaplein 5; eenige geschiede nis en taalboeken, van Ree, Kleiweg 264, Schiebroek; belastingmerk, Verweij, Kleiweg 38; grijze en bruine regenjas, Struik, Hille gondaplein 2; paddel, Kamerling, Pr. Ber- nardkade 27; kinder-pullover, v. d. Polder, Zaagmolenstr. 207, Rotterdam; jongensfiets, de Wit, Jan van Ghestellaan 40; portemon- naie, Voets, Kleiweg 404, Schiebroek; doublé armband, Majenburg, Adr. van Mathenesse- laan 23a; 2 sleutels, Ebbing, Lefévre de Mom tignylaan 78; rol getuigschriften, E. Kool, Hoyledesingel 28. Opgevangen: Dobberman Pincher, bij Schef- fer, Hoekschekade 118, Bergschenhoek; licht gele herdershond, bij Teunis, Pr. Bernard- kade 37. BURGERLIJKE STAND VLAARDINGER- AMBACHT GEBOREN: Hendrik, zoon van M. Rooden- burg en A. Westerdijk, Leliestraat 35 - Francina N., dochter van M. Mostert en P. J- van Ettikoven, Emaus 27 Anna M., dochter van M. Verboom en G. W. Verhulst, Kethelweg 37 Maartje K., dochter van J. Hoogerwerf en E. A. Verburg, Leeuwerik straat 3 Jacolina N., dochter en Hendrik J., zoon van J. Snijders en P. van der Valk Kethelweg 51. AANVULLINGEN EN WIJZIGINGEN RIJKSTELEFOON Nieuwe aansluitingen 782 Bat. Petr. Mij. N.V. Woonhuis W. J. J. Went, Prins Bemhardlaan 3, Vlaard. Ambacht. 800 W. van Heyst. Vaste goederenbureau, taxatiën, assurantiën, Binnensingel 72. 785 A. S. J. Menheere, Julianalaan 70, VI. Ambacht. 781 B. H. Ronde, fabriek voor metaal-kunst- nijverheid, le vain Leyden Gaelstraat 23. 783 C. de Witte, distr. insp. der Alg. Verz. Bank „De Haagsche Onderlinge", Kethel weg 82a, Vlaard. Ambacht. Vervallen aansluitingen: 63 Vereen. Touwfabrieken, Oosthavenkade 65 R. K. BIJZ. ONDERWIJS. DE WOL-HAND-KRAB. Met ingang van 18 Augustus a.s. is aan mej. Th. G. de Koning, onderwijzeres aan de St. Willibrordusschool, Boschlaan, alhier, we gens huwelijk eervol ontslag verleend. Ingaande 1 Sept. a.s. is mej. M. Schuiten, thans kweekelimg met de acte aan de St. Willibrordusschool, Boschlaan, benoemd tot onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool, Hoflaan alhier. Tot onderwijzeres aan de St. Willibrordus school is benoemd mej. A. Huisman, alhier, thans werkzaam te Maasland. Tot onderwijzer aan de R. K. Jongens school, Maassluisache Dijk, is benoemd de heer Jac. N. Dessens alhier, thans werkzaam te Overschie. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen bij: Broek, Broekweg 14, rij wiel; van der Hoeven, Cronjéstraat 32, hon denhalsband; van Hooydonk, Com. Houtman- straat 16, halsketting; Dijkshoorn, Groen v. Prinstererstraat 22, rijwielplaatje; Politiebur. huissleutel; Huygensstraat 7, poppenwagen; Visser, Piet Heinstraat 12, armbandhorloge; Lens, Emaus 24, Vlaard. Ambacht, porte- monnaie met inhoud. SPREEKUUR WETH. VAN RIJN De heer A. van Rijn, wethouder van On derwijs en Sociale Zaken, zal inplaats van Woensdag spreekuur houden op Donderdag avond a.s. van 7 tot 8 uur. het aantal werkzoekenden 2156, terwijl het in het jaar 1935 in dezelfde week 2393 bedroeg GYMNASTIEKVER. HOLLANDIA Op de examens voor het leidersdiploma K.N.G.V., welke gehouden zijn op 19 en 20 Juni en 3 en 4 Juli te Rotterdam, slaagde de heer P. van Dijk, lid der gymnastiekver. Hollandia. Tevens behaalde hij daar zijn aan- teekening voor kleutergymnastiek. WANDELSPORT Bij de Zaterdag en Zondag j.l. gehouden 35 K.M. wandelwedstrijd, uitgeschreven door de W.S.V. Quick te Delft, won de wandel- sportvereeniging De Karavaan alhier, weder om den eersten prijs. Dit is de tweede maal, dat deze vereeniging bij Quick den eersten prijs wist te winnen. 25-JARIG JUBILé Donderdag 15 Juli a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer W. J. K. Mollevanger bij de firma Dorsman en Odé, Boekhandel en Drukkerij alhier, din dienst trad. VERSTEKELINGEN Door de politie alhier zijn Zaterdag van 't Engelsche s.s. Hopestar, liggende in de Vul caanhaven, van boord gehaald twee versteke lingen uit Chili. Zij zullen met hetzelfde schip weer naar Chili worden teruggebracht. BINNENGEKOMEN In de Vulcaanïiaven is binnengekomen het a.s. Stad Schiedam met 9000 ton erts en Manon om 7 000 ton kolen 'te laden. ZOMERCONCERT Woensdagavond geven het Jubileumkoor en de orkestvereeniging O.N.I. een concert in den tuin der zaal Harmonie. Bij ongunstig weer in de zaal. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Daniël, zoon van G. van der Wagt en E. Veringmeier, Vaartweg 11. OVERLEDEN: Geertruida J. Moerman, 44 jaar, echtgen. van K. de Keyzer, Binnen singel 209. R. K. SPORTVER. VLAARDINGEN De uitslagen van de Zondag gespeelde wed strijden zijn als volgt: Vlaardingen aCVC a 1 2, Vlaardingen 2—St. Ignatius 2 1—2; Vlaardingen 1—St. Ignatius 1 4—2; Vlaard. A-veteranen—idem g 24. Daar er geen tumtoestellen te bekomen waren, kon de aangekondigde turndemon- stratie niet doorgaan. Zondag a-s- °P het terrein van DHL te Delfit de beslissingswedstrijd voor de le klas DHVB. Vlaardingen 1K.R.V.C. 1. Zij, die mee willen per trein, kunnen zich opgeven hedenavond van 6 tot 7 uur in het R. K- 'f1'" eenigingsgebouw. Kosten zijn 40 ct. voor den trein Zij die Per fiets mee willen, vertrek half twee' vanaf het Raadhuis te Vlaardinger- Ambacht, De zoo gevreesde wol-hand-krab, die zich op verschillende plaatsen in ons land heeft vertoond, is thans ook te Schoonhoven in de Groote Gracht gesignaleerd. De visscher de Jong alhier heeft er tenminste de nadeelige gevolgen reeds van ondervonden, daar ver scheidene netten en fuiken door d'eze scha delijke dieren waren beschadigd. Hij heeft reeds 12 van deze lastige gasten gevangen, waarbij er waren zoo groot als een hand. De visscfherij-linspectie is met dit onheil in kennis gesteld. BEZOEK Maandagmiddag half vier arriveerde alhier een extra boot met een gezelschap leden van de Nederlandsche Vereeniging van lichame lijk gebrekkigen gfd Rotterdam. Na een rond gang door de stad waarbij C- ct vergezellende muziekgezelschap een vroolijko rnarsch speel de, vertrok het geizelschap weer om half 6. T. A. V. E. N. U. De miuziekvereeniging „T. A. V. E. N. U" heeft Zaterdagmiddag haar voorgenomen rond gang door de stad gemaakt waarbij gebruik werd gemaakt om de loten voor de te houden verloting voor haar Instrumentenfonds, aan den man te brengen. Deze verkoop van loten is gedurende het concert van 910 uur voort gezet, waarna onder groote belangstelling op de bekende wijze, de trekking van de prijzen heeft plaats gehad, waarbij de vroolijke zijde dikwijls naar voren kwam, GYMNASTIEKWEDSTRIJDEN De gymnastiekvereeniging „D. O. S." (Door Oefening Sterk) zal op Zaterdag 17 Juli een groote wedstrijd houden waaraan ongeveer 500 heeren en dames zullen deelnemen, 's Middags 2 uur zullen de wedstrijden aan vangen, terwijl om 6 uur een groote optocht door de stad wordt gemaakt. Daarna volgt een groote uitvoering met groot massaal op treden, keurtuimen enz. Het Bestuur van D, O. S. verzocht allle stadgenooten om op Za terdag 17 Juli a.s. de vlaggen uit te steken. De vereenigingen die aan deze gymnastieke wedstrijden zullen deelnemen zijn de navolgen de: „Heroules" uit Bodegraven; „Houvast" uit Boskoop; „Excelsior" uit Gouda; „T. H. O. R-' uit Gouderak; „.Olympia" uit Haastrecht! ,,K. D. O." uit Lekkerkerk; ,,D. O. S." uit Schoonhoven; „T. O. O. S''ult Waddinxveen en „O S. S." uit Zevenhuizen. "UjF •VOETBAL. De wedstrijd Fortuna^-BEC voor de ne- dierlaagserie van Fortuna, welke Woensdag- M. H. C.—V. D. L. Ec hengelaarsvereenigtmg VDL heeft een onderling concours gehouden in de wateren onder Maasland. De prijzen werden als volgt behaald le prijs K. de Bakker, 2 H. L. v. d. End, 3 H. Koudijzer, 4 P. de Jong, 5 A. Vermaas, 6 D. Oomen, 7 J. van Meeberg, 8 M. Rooden- burg, 9 F. Boogert, 10 W. W. Pietersé/ 'ïl H. Brinkman, 12 C. de Bakker. De oontroleursprijzen werden behaald door H. van Buuren eerste en J. Bakker tweede. De leiding stond onder den l>eer U. van Buu ren. In totaal werden er 824 stuks gevangen. TEWERKGESTELDEN TE BRIELLE. Zooals de raad onzer gemeente besloten heeft, zou een aantal werkloozen te Brielle by de werkverschaffing te werk gesteld kun- nen worden. Met ingang van Maandagmorgen is reeds een twintigtal personen daarheen gezonden. In de kosten van overtocht over den Nieuwen Waterweg en de Oude Maas wordt door het werklooeheidsubsidiefonds een bijdrage van 85 pet. verleend, de overige kosten 15 pet., zijn voor rekening der gemeente. De verdienste bedraagt 32 ct. per uur. j LEVENSMIDDELEN VOOR WERK- LOOZEN Door de werkloozen worden de pronk- en spekboonen in blik zeer op prtjs gesteld en met graagte afgenomen. De andijvie in blik genoot niet zoo'n goede reputatie, daar het was voorgevallen, dat in een enkel blik zooge naamde vliegjes voor kwamen, hoewel dit voor de gezondheid absoluut onschadelijk is. Nu is van de zijde van de groenten- en fruitcentrale naar de overige blikken een on derzoek ingesteld met het resultaat, dat de inhoud der blikken in de beste conditie ver keerde. Wederom een bewijs, dat het distribueeren dezer levensmiddelen van de zyde der ge meente met de grootste zorg geschiedt. Het consumeeren der andijvie kan dus vol komen en zonder eenig voorbehoud worden aanbevolen, GESLAAGD Zaterdag J.l. werd examen afgenomen doof de R. K. Ver. tot Bev. van Indusitrie-onder- wijs voor meisjes St. Anna voor leerlingen van de R. K. Naaischool alhier. Geslaagd zijn van de leerlingen der R. K, Naaischol voor costumiére, de dames M. de Vette, M. Solleveld en K. van Leeuwen, allen te Maasland woonachtig; voor het lingerie vak de dames H. v. d. Berg en A. v. Ettinger, beiden te Maassluis en L. Groenewegen en T. v. d. Maarel, heiden te Maasland. Op de alg- begraafplaats te 's.Graven hage had gisteren de begrafenis plaats van wijlen den heer A- Hammarskjöld in leven rechter in het Perm- Hof van Intern- Justitie- Tijdens de rede van den t/nefsitter van het Hof- i De laatste opname van het vliegtuig van Amelia Earhart. alvorens het in den Pacific verdween. - Op het vliegveld te Darwin (Austr.j wordt benzine ingeladen voor de laatste étappe. De Hoogstraat, tusschen den Afrol en de Br eed e Havenstraat, zal voortaan alleen Za terdags van 's avonds 7 tot 11 uur voor het verkeer met rijwielen gesloten zijn. WERKLOOSHEID Het antal werkzoekenden, ingeschreven bij de Arbeidsbeurs, bedroeg Zaterdag j.l. 1787. Het vorige jaar in dezelfde week bedroeg BURGERLIJKE STAND. BEVALLEN: G. JanssenMuyzer z. - Hoekde Bruin z. C. F. van RedeKesting ONDERTROUWD: Henricus A. M. Roovers j„ Rotterdam, en Sophie B. M. Piscaer 29 j., alh. Antonie Vermaa s22 j., Rotterdam, en Alle- gonda H. Schoonens 20 j., alh. Gerrlt Driessen 27 j„ alh., en Joanna W. M. Walenkamp 27 alh. Franciscus A. de Moree 23 J., Gouda, Janna P. Meulenberg 21 j., alhier.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2