Ernstige aanrijding in de Oranjeboomstraat. R. S. STOKVIS ZOON. VLAARDINGEN. MAASSLUIS. DONDERDAG 22 JULI 1937 Personenauto in botsing met tramwagen. AUTO-BESTUURDER GEDOOD. VERKEERSONGEVALLEN. EEN OVERDEKTE AAN DEN LINKER MAASOEVER. AFSLUITING NIEUWE LEUVEBRUG. Saldo-winst 1936 ƒ244.455 (v.j. ƒ7.647). Toekomst bevredigend geacht. ROTTERDAMSCHE KEGELBOND EXAMENS NUTTIGE HANDWERKEN. FURNESS' SCHEEPVAART AGENTUUR MIJ. Winst 1936 ƒ206.994 (v.j. 150.183). DAGELIJKSCHE ONGEVALLEN- benoemd BERKEL EN RODENRIJS. IN den afgeloopen nacht omstreeks kwart voor écn is in de Oranje boomstraat een personenauto door een motorwagen van lijn 9 gegrepen- Van de vier inzittenden van de auto werd de bestuurder, de 30-jarige dr- H- J- A- Romeyn uit Slikkerveer op slag gedood, terwijl de drie anderen, medische studenten uit Am. sterdam, ernstige verwondingen op liepen en naar het ziekenhuis aan den Coolsingel moesten worden over gebracht- Vannacht om kwart voor één kwam van den Kreekweg in de richting van de stad de motorwagen no. 435 van lijn 9, bestuurd door den 36-jarigen J. L. R. uit de Borgesiusstraat, op weg naar de remise. Nadat de bocht geno men was, voerde de bestuurder de snelheid op, zoodat met een flinke vaart door de Oranje boomstraat gereden werd. Plotseling zag de bestuurder, dat een uit tegenovergestelde rich ting komende personenauto naar links uitweek waardoor deze op het verkeerde tramspoor kwam te rijden. Hoewel de bestuurder krach tig remde en ook de bestuurder van de auto het stuur nog naar rechts heeft omgegooid, was de afstand toch te geringpl.m. 10 M. zoodat een aanrijding niet meer was te voorkomen. Met een hevigen slag werd de auto door de tram gegrepen ter hoogte van den motor. De groote Nash-auto vertoonde één groote ruïne. Van alle kanten kwam, na den hevigen slag, het publiek toestroomen, terwijl politie en Ge neeskundige Dienst spoedig gewaarschuwd werden. Zoo goed en zoo kwaad als het" ging heeft men de auto nog wat teruggetrokken en toen bleek eerst recht hoe ontzettend de gevolgen van de aanrijding waren. De bestuurder, dr. Romeyn, werd zooals gezegd op slag gedood en kon slechts met moeite uit de wrakstukken worden bevrijd. In de auto waren voorts nog drie medische studenten uit Amsterdam gezeten, die allen ernstige verwondingen opliepen. De 28-jarige H. L. van Zwicht, wonende aan de Amstellaan kreeg een hersenschudding en verwondingen aan het gelaat; de 24-jarige D. Hazenberg, wonende aan de Rubensstraat, liep een hersenschudding en een gebroken reehter- dijbeen op, terwijl de 25-jarige H. S. Reiss, wonende aan de Prins Hendrikkade een her senschudding en enkele lichte verwondingen opliep. Het drietal is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht en aldaar ter verple ging opgenomen. De bestuurder van de tram en de passagiers bleven ongedeerd. Het voorbalcon van den mo torwagen werd echter zwaar beschadigd. De botsing was zoo hevig geweest, dat de scher ven van de auto op grooten afstand terecht gekomen waren, terwijl een deel van hpt voor spatbord en een der wielen tusschen het chas sis van de tram terecht waren gekomen. Het tramverkeer in de Oranjeboomstraat ondervond groote stagnatie, aangezien het verkeer over beide tramlijnen gestremd was. Vermoed wordt, dat het ongeluk veroor zaakt is dobr het slippen van de auto. De 19-jarige A. E. Schaap van den Mathe- nesserdijk heeft op den Nieuwen BinnenVeg, waar hrj fietste, een toeval gekregen. Hij sloeg achterover tegen een personenauto welke wera bestuurd door den 37-jarigen J. J. A. van den Lange Hilleweg. Met eenige hoofdwonden is de jongeman in het ziekenhuis aan den Coolsingel opgenomen. Op de Gedempte Glashaven is de 50-*i\ige J. Hoik van den Plantageweg met zijn fiets in botsing gekomen met een anderen wielrijder. De man kwam te vallen, waarbij hij kwetsu ren opliep aan de rechterknieschijf. Per auto van den geneeskundigen dienst is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. In de Doklaan ter hoogte van de Cle- mensstraat, is de 5-jarige A. Rijsdijk, uit de Pompstraat, toen zij het rijwielpad overstak, aangereden door een wielrijder. Met een ge broken linkeronderbeen is zij naar het zieken huis aan den Coolsingel vervoerd, waar zij is behandeld. De vraag óf er al of niet een overdekt zwembad aan den Linker Maasoever gebouwd zal worden, kan nu wel met 90 pet. zeker heid bevestigend beantwoord worden. Er zijn twee vrij groote ontwerpen, die door den Gem. Technischen Dienst onder de loep genomen worden. Het bestuur van de ver- eeniging „Zuider zwembaden" verwacht csn spoedige beslissing. Ze meent zelfs, zoo schrijft men ons, dat een eventueele langere uitstelling de zaak ir casu groote schade zal kunnen toedienen. De Nieuwe Leuvebrug zal met ingang van Maandag 16 Augustus a.s. worden afgesloten voor alle verkeer. Aan het jaarverslag der Handelmaatschappij R. S. Stokvis Zonen over 1936, ontleenen wij het volgende: In ons bericht aan aandeelhouders van 8 Sep tember 1936 deelden wij mede, dat, nadat het boekjaar 1935 met een bescheiden winst was afgesloten, onze omzetten weder een matig, doch regelmatig accres aanwezen, terwijl de onkosten op het sterk verlaagde peil gehand haafd bleven. De prijzen van onze voornaamste artikelen vertoonden een geringe stijging, die na de mo netaire maatregelen van de Regeering nog eenigszins toenam In het algemeen kunnen wij vaststellen, dat de gewijzigde muntverhoudingen slechts gerin gen invloed op den gang van onze zaken tot het einde van het jaar hebben uitgeoefend, al viel een eenigszins sterker accres in de omzet ten waar te nemen. Ook de prijsstijging, voor zoover die zich voor verschillende onzer artikelen voordeed, heeft slechts weinig tot de verbetering van ons winst cijfer bijgedragen. Ten eerste, omdat die gedu rende de laatste maanden van 1938 nog niet van groote beteekenis is geweest en ten tweede, om dat wij overigens de prijsstijging bij de waar deering onzer voorraden buiten beschouwing hebben gelaten, daar wij, onze gewoonte ge- U-ouw, de op den balansdatum aanwezige goe deren gewaardeerd hebben tot kostprijs, of tot marktwaarde, indien deze lager was. De in 1936 gevormde voorraadreserve bleef onveranderd. Na afschrijving van eenige uitbreiding onder het hoofd terreinen, gebouwen enz., tot een be drag van f 30.753, sluit onze jaarrekening met een saldo winst van 244.455 (7.647). De buitenlandsche ondernemingen, waarin wij belangen hebben, werkten niet onbevredigend, doch slechts één dezer heeft een bescheiden be drag tot onze winst bijgedragen. Hoezeer de uitkomst over het afgesloten boek jaar ook tot tevredenheid stemt, meenen wij thans nog niet te mogen voorstellen tot winst- uitkeering over te gaan. De sedert het begin van 1937 ingetreden aan zienlijke prijsstijging, gepaard gaande met eene, oojc kwantitatief, belangrijke vergrooting van onze omzetten, stelt te hooge eischen aan onze geldmiddelen dan dat wij door dividendbetaling deze nog zouden mogen verzwaren. Door de in het verslagjaar tot stand gekomen wijzigingen is het bedrag van het geplaatste kapitaal verminderd tot 3.999.995. Bovendien zullen 20.000 restantbewijzen worden uitgege ven, overeenkomstig het bepaalde in artikel 9 van de statuten. Onder het hoofd Crediteuren is het bedrag van 200.000 opgenomen, dat ten laste der winstrekening is gebracht ter voorziening in verschillende ten laste van 1936 in het nieuwe boekjaar gedane uitgaven, alsmede voor eenige buitengewone kosten, o.a. belangrijke herstel lingen en vernieuwingen aan ons hoofdgebouw en de jjzerloodsen en de installatie daarvan. De overige posten van de balans vereischen geen nadere toelichting. Voorgesteld wordt het saldo winst ad 244.455 (7.647) op nieuwe rekening over te brengen. Door de algemeene vergadering van aandeel houders van 3 December 1936 werd tot reor ganisatie der vennootschap en de daarmede ver band houdende wijziging der statuten besloten. Van den Minister van Justitie is inmiddels be richt ontvangen, dat hem ten aanzien van deze gewijzigde statuten van bezwaren niet is geble ken. In verband hiermede zal binnenkort me- dedeeling worden gedaan wanneer en op welke wijze de oude aandeelen tegen nieuwe kunnen worden ingewisseld. Hoewel wij ons allerminst aan voorspellingen willen wagen ten aanzien van de uitkomsten van het thans loopende boekjaar, meenen wij te mogen mededeelen, dat de gang van zaken in 1937 alleszins bevredigend is. De opleving in verschillende takken van industrie komt in onze aanmerkelijk gestegen omzetcijfers tot uitdrukking. Behalve de door de vergrooting van de afgeleverde hoeveelheden veroorzaakte hoogere kosten, is het onkostencijfer slechts wei nig toegenomen. De jubileerende kegelclub D.O.K. heeft een ontmoeting uitgeschreven tusschen de clubs Duim in 't Gat, Breda, E.V.A., N.H.R.V., D.O.P., Pompenburg en D.O.K. uit Rotterdam. Alvorens de wedstrijd aanving werd de be noeming tot eerelid van D.O.K. voorgelezen van de verdienstelijke leden Jan Sanders en De Haaff, terwijl de le voorzitter, de heer Cats, tot „ridder" benoemd werd. De gasten werden vervolgens welkom geheeten Hierva vingen de wedstrijden aan. Op Iedere baan (6 stuks) werden 5 ballen geworpen .terwijl van iedere club de 5 hoogste worpen telden. D.O.K. wierp buiten mededin ging. De uitslag was de volgende: 1. Pompenburg, 1066; 2. Duim in 't Gat, 999; 3. E.V.A., 999; 4. N.H.R.V., 960; 5. D.O.P., 796. D.O.K. wierp 1036, hiermede een beste prestatie leverend. De personeele prestaties waren de volgende: Garnier, E.V.A., 228; Egl. Sr., Pompenburg, 203; De Haaff, D.O.K., 185;- W. Herben, Duim in 't Gat, 187; Wolf, N.H.R.V., 197; Goudsmit, D.O.P., 188. De genoodigden van der Graaf, Hendrikse, Cats, Strack van Schijndel, van Meel en van Zanten wierpen dezelfde series als de overigen. Hier was Strack van Schijndel de winnaar met 216. De prijsuitreiking was een bondswedstrijd waardig. E.V.A. heeft de tweede plaats afgestaan aan Duim in 't Gat, waarvoor een eeresaluut. Het slot van dezen „avond" was een souper, door D.O.K. aangeboden, waarbij vele sprekers het woord voerden. ROTTERDAM, 21 Juli. Geëxamineerd 13 candidaten. Toegelaten de dames: M. G. Baad te Heemstede. M. j. Ballinttjn te 's Gravenha ge. S. H. van Don te 's Gravenhage. J. Janssen te Scheveningen. A. van der Lellj te Maas land. A. A. M. van Os te Benthuizen. A. W. G. van Santen, H. E. W. van Spronsen, H. C. Swart, M. Wolff allen te 's Gravenhage. De erfpadhtsprijzen in de Oranjewijk wer den vastgesteld op 35 cent per M2., met de gebruikelijke reductie voor perceelen, dieper dan 25 .M Met algemeene stemmen werd besloten tot Ihet heffen van een erfpachtsrecht van 2/3 van den geldenden canon voor perceelen, waar op een kerk woirdt gebouwd. Deze reductie gledt echter xuiet voor pastorieën doch. al leen voor Ihet Kerkgebouw. Besloten werd tot uitgifte in erfpacht van 2500 M2. grond, gelegen aan de Nassau laan en Prins Henda-iklaan, aan de firma Over de Linden en Terleth en tot uitgifte van 2280 M2. grond, gelegen aan de Nassaulaan aan W. van den Bos, te 's-Gravenhage. Zonder hoofdelijke stemming werd besloten tot aankoop van 16.400 c.a. .grond in de Oranje- wijk van A. Oosterlee, tegen een prijs van 1,50 per c.s. Voor den aankoop van dezen grond zal niet geleend behoeven te wotrden, daar het grondbedrijf over voldoende midde len beschikt. Besloten werd tot het verleenen van een crediet groot 6100 voor verbetering van de z.g. Oude Put. Hiervoor zal dit gedeelte van de gemeente worden bestraat en gerioleerd. Bovendien zal e en behoorlijke verlichting daEter plaatse worden aangebracht. Wel deelden B. en W. mede, dat het de bedoeling is de bewoners bij verordening te verplichten, de W. C.'s op het riool te doen aansluiten. Verder werd een crediet verleend grdoot 785 voor de verplaatsing en inrichting van het bureau van den gemeente-architect Besloten wer d tot het aangaan van een regeling met de gemeenten Schie dam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland, inzake de oprichting van een abattoir. Eer vol ontslag werd verleend aan Ph. Hartman, deurwaarder deir gemeente. In diens plaats werd benoemd J. van Beukelen, te Vlaardin- V oor het doorgaand verkeer, dat eerlang gebruik zal maken van de Maastunnel te Rotterdam, wordt in het' verlengde van de Bree over het spoorwegemplacement IJsselmonde een viaduct gebouwd. Overzicht der werkzaamheden aan den Noordelijken oprit'. Aan het verslag over 1936 der Furness' Scheepvaart en Agentuur Maatschappij N. V. te Rotterdam ontleenen wij het volgende: In 1936 kreeg de voorgestelde financieele reor ganisatie onzer vennootschap haar beslag;,op de daarmede verband houdende statutenwijziging werd in den loop van 1937 de verklaring van geen bezwaar verkregen. In de hierbij overge legde balans zijn de activa voor de nieuw vast gestelde waarden opgenomen, terwijl wij daarin reeds rekening hielden met de kapitaalsreductie, waartoe werd besloten. Door de verbetering van den economischen toestand was de gang van zaken in ons bedrijf gunstiger dan in het voorafgaande jaar. De winst over het boekjaar 1936 bedraagt 206.994, tegen 150.1S3 in 1935, tot welk resultaat onze dochter-ondernemingen de N. V. Rotterdamsche Stuwadoor Mij., de N. V. Holl. Verzekering Mij. „De Handel" en de Furness' Shipping en Agen cy Cy., S. A. te Antwerpen hebben bijgedra gen. Het reederij bedrijf, hetwelk is ondergebracht in de N. V. Zuid-Holl. Scheepvaart Mij. kon voor het eerst sedert jaren haar rekening weder met een batig saldo afsluiten. Een der sche pen was gedurende het jaar 1936 op time-5har ter. Begin September, toen de vrachtenmarkt meer stabiliteit vertoonde, werd besloten de beide andere stoomschepen weder in de vaart te brengen. Het daarna door de Nederlandsche re geering genomen besluit tot het verlaten van den gouden standaard verhoogde de concurren- tiemogelijkheid tegenover het buitenland, ter wijl de sindsdien ingetreden verbetering op de wereldvrachtenmarkt mede haar gunstigen in vloed deed gelden. Beide schepen hebben in het boekjaar een reis volbracht; de op deze reizen behaalde winst was echter grootendeels benoo- digd tot dekking van de niet onbelangrijke kos ten van weder in de vaart brengen. De door de N. V. Zuid-Holl. Scheepvaart Mij. in 1936 behaalde winst, komt van het verlies- saldo van vorjge jaren in mindering. Voorgesteld wordt het winstsaldo naar nieu we rekening over te brengen. Zonder op de uitkomst van het Furness-be- drijf over 1937 te willen vooruitloopen, kunnen wij mededeelen dat tot dusverre de resultaten van dien aard zijn, dat ook over dit jaar een bevredigend resultaat verwacht mag worden. De 6-jarige J. Linkbeek, uit de Slaghekstr., is achter een pand aan de Dreef, uit eenig lat werk, dat de afscheiding met de tuintjes vormt, gevallen. Per auto van den geneeskun digen dienst is het jongetje, met een gebroken linkerscheenbeen, naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij is belu deld. Aan boord van den graanelevator IV, lig gende aan het terrein van de Graanelevator Maatschappij, aan de Maashaven Zz., is de 43- jarige stoker L. Kroon, uit de Zwederstraat, bij het monteeren van een zuigerstang in de machinekamer, met zijn linkerhand t>sschen i>»achinedeelen bekneld geraakt. Een tijp van zijn linkerhand is afgeklemd, terwijl de mid denvinger ernstig gekwetst werd. De man is in het Havenziekenhuis opgenomen. Vannacht om half 4 heeft de 54-jarige havenarbeider C. H. Gerritsen wonende Wol- phaertsbocht, aan boord van het Zweedsche 3. „Dux" liggende in de tweede Katendrechtsche- haven een verfviot op het linkeronderbeen ge kregen, welk lichaamsdeel brak. Per G. G. D. is de man vervoerd naar het ziekenhuis aan den Bergweg. VIERDAAGSCHE AFSTANDSMARSCHEN Evenals vorige jaren zal ook nu weer de wandelsportvereeniging „Vlaardingen" een groep deelnemers uitzenden naar de Intern- Vierdaagsche Afstandsmarschen te Nijmegen. Voor deelname aan deze marschen is altijd veel geld noodig, maar dank zij de medewer king van onze stadgenooten, die met dit doel sympathiseeren en de verloting, welke bijzon der geslaagd is, is men weer in de gelegen heid hiervoor. Als bijzonderheid zij nog ge meld, dat er een gast zich kwam aanmelden, om eens met de jongens mee te tippelen en wel de heer Boerdam, de bekende volkszang leider van de Princevlag. Hij zal voor de eerste maal aan de marschen deelnemen. De afstandsmarschen worden gehouden van 27 tot en met 30 Juli a.s., eiken d-~ 78.1 plm. 55 K.M. worden afgelegd. A.s. Maandagmor gen zullen de deelnemers vertrekken en hopen dan Zaterdagmiddag 31 Juli weer hier te arriveeren. WERKVERSCHAFFING SPIJKENISSE Bij de centrale werkyerschaffing in den polder Nieuw-Hoogerland te Spijkenisse zijn met ingang van 28 Juni j.l. 40 werklooze ar beiders uit deze gemeente te werk gesteld. B. en W. hebben aangenomen, dat deze te werkstelling voorloopig 20 weken zal duren. In de loonen wordt door het Rijk eenzelfde bijdrage verleend als in de uitkeeringen in gevolge de steunregeling. In verband hier mede bieden B. en W. den Raad ontwerp besluiten ter vaststelling aan tot wijziging der begrooting 1937. LEGAAT VOOR HET MUSEUM Wijlen mej. J. C. Kersbergen, te Delft over leden 23 Juni j.l., legateerde aan het museum te Vlaardingen een tweetal antieke familie portretten en een antiek gebreid kinder mutsje met twee paar gebreide polsmofjes. De familie-portretten, ingelijste pastels, stellen voor: Comelis Dorsman, overleden te Vlaardingen 11 Nov. 1828 en Adriaantje Schenkelshoek, overleden te Vlaardingen 8 Augustus 1855, echtgenoote van voornoemde Comelis Dorsman. Zij is ten voeten uit af gebeeld, een kindje op haar schoot houdend. Dit kindje is het tweede kind van dit echt paar, n.l. Jaapje Dorsman, geboren te Vlaar dingen, aldaar overleden 8 Juni 1880 na er 14 Mei 1817 gehuwd te zijn met Comelis Btibbezon, blokmaker, overleden aldaar 26 Februari 1832. Het kindermutsje en de pols mofjes, bovengenoemd, worden door dit kind gedragen. GESLAAGD Aan de Middelbaar Technische School te Dordrecht slaagde voor het diploma Chemisch Technicus de heer D. de Lange alhier. Voor het gehouden examen Stenografie „Groote", Duitseh, slaagde van hier mej. M. H Kolkman. 'Bij de gehouden examens slaagden voor typiste volgens het 10-vinger-systeem de da mes L. Vink (met lof), W. Breederveld en W. van der Wulp. Voor typist slaagden de heeren P. den Braber en G. Langbroek, allen alhier. Bij de alhier gehouden examens van de Kon. erk. alg. ver. van Leeraren in de Steno grafie „Groote" en het Machineschrtjven, ge vestigd te Utrecht, slaagden de navolgende leerlingen van het Handelsinstituut, Schied. weg, alhier: Steno-typist: de dames A. P. E. Th. van I-indenvan den Heuvell en W. A. Qualm, beide met lof. Kantoorstenograaf Ned. 130 lettergr.: de dames N. M. Bakhuizen (met lof); C. A. de Boorder (met lof); I. Goedknegt (met lof) en H. van Rrj. Kantoorstenograaf Duitseh 130 lettergr.. mej. ph. J. Moermond (met lof). Kantoorstenograaf Engelsch 100 lettergr. de dames J. P. Brouwer (met lof); A. P. E. Th. van Linden van den Heuvell (met lof), en de heer H. B. Roelofs. Typist: de dames A. N. Grootjans, G. Plomp Chr. Steenhoek (mét lof) en de heeren P- van Katwijk, H. van Klink, L. van der Pijl en L. Vons (met lof). Voor het gehouden examen in de Engel- sche Handelscorrespondentie voor de Vereen, van Leeraren in de Handelswetenschappen slaagde de heer J. Doelman, alhier. Bij de Vereen, van Leeraren in de Han delswetenschappen slaagde de heer J. Stee houwer voor het practijk-examen Boekhouden RAMING KOSTEN WERKLOOSHEID Wegens steun aan werkloozen is op de ge meentebegrooting 1937 een bedrag uitgetrok ken van 680.000. De daling van het werk- loozencijfer heeft het college van Ged. Staten aanleiding gegeven er reeds nu op aan te dringen, het genoemde ramingserjfer te ver lagen met 30.000. Vanzelfsprekend moeten de ramingen van de posten, welke op het werkloosheidssubsidiefonds betrekking heb ben, een evenredige vermindering ondergaan. Na overleg met de commissie voor finan ciën stellen B. en W. den Raad voor, deze wijzigingen in de gemeentebegroting a&n te brengen en tevens de correspomdeerenae poo- ten in de begrooting van den dienst voor- Maatschappelijk Hulpbetoon te wijzigen. WERKVERSCHAFFING Het ligt in het voornemen van B en W. het terrein ten noorden van den Parkweg te doen egaliseeren en eenigszins e doen aan leggen als plantsoen. Het komt hu voor, dat dit werk zich zeer goed leent voor uitvoering bij wijze van werkverschaffing. De kosten van uitvoering worden begroot op 3500, waarin aan loon begrepen is een som van 2300. B. en W. stellen den Raad voor, in verband hiermede de gemeentebegrooting dienst 1937 te wijzigen. WATERPOLO Hedenavond speelt voor de Z. R. en O.- competitie 3e kl. VZC 3 tegen SVH 5 te Hille- gersberg. BINNENGEKOMEN In de Vulcaanhaven is binnengekomen het s.s. Stad Zaandam met 3060 ton erts. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen bij; Politiebureau, portemom naie met inhoud; van den Berg, Schiedam - sche weg 32, popje; Wijnhorst, Maasstraat 45 portemonnaie met inhoud; Lamers, Huygens straat 56, taschje; Tiel, Nieuwelaan 90, vul potlood; van Schaik, Rebobothstraat 12, paar dameshandschoen; van der Lugt, Pruissin gel 41, damestasch; van Wijk, Da Costa- straat 20, portemonnaie met inhoud; Noor- dam, Westnieuwland 102, rijwielplaatje; Hil- lenaar, Twee Vriendenstraat 20, sigaretten' doosje; Westdijk, Röntgenstraat 88, papier tje met geld; de Jong, P. K. Drossaartstr. 221, netje met balletjes; Rozenlaan 81, por temonnaie met inhoud; Sportlaan 73, idem; "Dijkzicht 17, bos sleutels. CONVERSIE-LEENINGEN Bij besluit van den gemeenteraad te Vlaar dingen van 1 Sept. 1936, werd een iV-t pet. obli gatieleening aangegaan. Deze leening zal op 1 September a.s. pro resto 962.000 groot zijn; zij is te allen tijde convertabel. Deze leening was een gevolg van de buitengewone aflossing van eep tweetal 5% pet. leeningen. De gedaalde rentestandaard heeft B. en W. aanleiding ge geven te trachten andermaal tot conversie te geraken. .Gelet op de groote kosten, welke on vermijdelijk aan het sluiten van een obligatie leening verbonden zijn, hebben zij gemeend, dat aan het aangaan van een of meer contract' leeningen de voorkeur moet worden gegeven. B. en W. hebben de R.V.S. en de N.V. Alg. Noordholl. Mij. van Levensverzekering te Haar lem bereid gevonden aan de gemeente geldlee- ningen te verstrekken resp. nom. groot 300.000 en 62.000; met andere geldschieters zijn zij nog in onderhandeling. B. en W. hebben het ver trouwen, den raad binnenkort ook voorstellen te kunnen doen tot het aangaan van geldleenin- gen gelijk aan het ontbrekende bedrag ad 600.000 of een belangrijk gedeelte daarvan. De voorwaarden welke door de beidp ge noemde vennootschappen worden gesteld, zijn dezëlfde wat de intrestberekening betreft. Het rentetype zal 3% pet. zijn, hetwelk na tien jaren automatisch zal worden verhoogd tot 4 pet. per jaar. Hier staat tegenover, dat de met de R.V.S. te sluiten geldleening met een opzeggingster mijn van drie maanden te allen tijde vervroegd of versterkt" zal Mog'ëhWorden afgelost, met dien verstande, dat wanneer de vervroegde of versterkte affssing gedurende de eerste vijf jaren van den looptij,d der lêening geschiedt, de gemeente een boete van 1 pet. van het extra af te lossen bedrag verschuldigd zal zijn. De leening van de andere geldgeefster zal voor vijf jaren vast zijn. Beide leeningen zullen tegen den koers van 100 pet. verstrekt worden, franco provisie. B. en W. zijn van oordeel, dat deze voorwaar den acceptabel zijn. De commissie voor finan ciën is eenzelfde meening toegedaan. Indien de raad besluit de beide genoemde leeningen aan te gaan, zullen per 1 September aanstaande 362 stukken van de 4% pet. obligatie- leening 1936 extra moeten worden afgelost gen. Goedgekeurd werd een begrotingswijziging, waarin o.a. een post is opgenomen groot 100 voor gratificatie aan den heer Th. Veld- huyzen, tijdelijk opzichter, wegens verleende extra-diensten gedurende de vacature van gemeente-architect. POSTDUIVEN-VER. „DE ADELAAR". Met 85 duiven in concours werd een wed» vlucht gehouden van Bordeaux (Frankrijk), afstand 866 K.M. De uitslag luidt als volgt: 1 15 J. Vink; 2 6 12 13 14 20 L. Priem; 3 4 5 10 23 H. Priem; 7 16 C. Stolk; 8 25 J. v. d. Gaag; 9 J. W. Vink; 11 P. v. d. Knaap; 17 28 26 A. de Ruiter; 19 21 J. v. d. Windt 22 27 28 A. v. d. Berg; 24 H. Moerman. Ge lost 17 Juli te 13 uur. Aankomst le duif 18 Juii te 11 u. 35 m. 12 sec. Aankomst 28e duif te 7 u. 2 m. 6 sec. Boor de Ver. van Leeraren in de Handels wetenschappen werd de heer H. Hofman Dz., alher, wederom benoemd tot corrector der Engelsche Handelscorrespondentie-examens, afgenomen op 28 Juni j.l. UIT HET HANDELSREGISTER. Gewijzigd zijn de statuten van „De Holland- sche Pelmolen" N.V., Westhavenkade, alhier. GEMEENTERAAD VL.-AMBACHT. In de Dinsdagavond gehoudèn vergadering van den gemeenteraad van Vlaardinger- Ambacht was o.a. ingekomen een verzoek van de bewoners van den Woudweg, om verbete ring van dien weg. De oorzaak van dit ver zoek bestaat daarin, dat B. en W. het paar- denpad uit dien weg hadden doen wegnemen. Dit pad was een gevaar voor wielrijders en carriers. Alvorens dit pad te verwijderen, was overleg gepleegd met bijna alle bewoners van den Woudweg, die, op slechts één uitzonde ring na, zich er vóór verklaarden. Intusschen werd dit verzoek in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. Ingekomen waren voorts vier reclames tegen den aanslag in de hondenbelasting, welke in handen va B. en W. werden gestetld om advies. DE AS BRAK. Woensdagmiddag heeft de bus van de W, S. M. één dienst moeten laten vervallen. Van wagen no. 7, welke over de Markt kwam en moest keeren bij de Boelhouwers- brug, bak de as van het achterstel wielen. Er is een geruimen tijd mede heen gegaan eer de bus weder kon vertrekken. HET PREPAREEREN VAN DARMEN ONGEWENSCHT. Zoo bekend, is bij het gemeentebestuur een verzoek ingekomen om in het pand op de Ha ven no. 11 een inrichting te mogen ppg- nen tot het prepareere nvan dormen, een in richting welke voor behandeling volgéns de hinderwet in aanmerking moet komen. Naar ons thans werd medegedeeld, hebben de omwoners een adres aan het gemeentebe stuur gericht waarbij zjj verzoeken geen toe stemming te verleenen tot het in werking brengen van deze inrichting, uit vrees voor de onhebbelijke lucht, welke vermoedelijk zal ontstaan. GEVONDEN VOORWERPEN. Op het politiebureau zijn inlichtingen te be komen omtrent de volgende gevonden voor werpen een vulpen, twee belastingplaatjes, een kwartje, een gulden, een rol vischsnoeren, een streng gele kralen en een portemonnaie met inhouid. TAXATIE MET LEELIJK GEVOLG. Als taxateur der brandverzekering was de heer J. W. alhiier bezig de schade op te ne men van de bij den veehouder v. d. B. ver brande hooiberg en stal. Doordat een gedeelte van den vloer van den zolder het plotseling begaf, viel de heer W. naar beneden, waarbij hrj het on geluk had een sleutelbeen te breken. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: Johannes Bazuin 27 j. te Pijnacker en Elizabeth Reynen 25 j. al hier. Nicolaas Hiuysman 25 j. te Pijn acker en Geertje Jacoba van Mannekes 24 jaar alhier. CONCERT. Bij gunstig weer zal door de R. K. Mu ziekvereniging „Godsdienst en Kunstzin" hedenavond (Donderdag) een concert worden gegeven op het terrein aan den Nooirdeind- sche weg. Een rustig plekje voor hengelaars aan de drukbevaren rivier te Rotterdam is het gedeelte tusschen de bruggen over de Maas, onder het viaduct van den oprit van het Bolwerk naar de Willemsbrug Jn den afgeloopen nacht had in de O auto-ongeval plaats. Een personenauto van lijn 9, waarbij de auto aan de ranjeboomstraal te R'dam een ernstig reed met groote snelheid tegen 'n wagen voorzijde geheel werd vernield.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1937 | | pagina 2